بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در آلمان (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای آلمان، مشکلات و…)

[این مقاله توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سروش فردا تهیه و تنظیم گردیده و حق کپی رایت آن محفوظ است]

اگر می‌خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی درباره زندگی در آلمان به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید. پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در آلمان و شهرهای مهم آن آشنا خواهید شد.

این مقاله در ۳ بخش نوشته شده است. در بخش اول با مردم و فرهنگ آلمان بیشتر آشنا خواهید شد. در بخش دوم شرایط زندگی در آلمان را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از شرایط کار در آلمان، هزینه‌های زندگی (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و…)، قوانین کلی آن کشور، ارزیابی شهرهای مناسب برای کار و زندگی و سایر اطلاعات مفید، آگاهی کسب می‌کنیم. بخش سوم این مقاله به بیان معایب و مشکلات زندگی در آلمان خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتماًلی آگاه می‌کند.

* این مقاله در پاییز ۱۳۹۸ ویرایش مجدد شده و مرتباً به روز می‌گردد.

در این مقاله به پرسش‌های زیر پاسخ می‌دهیم:

 • آلمان چگونه کشوری است؟
 • مردم آلمان چگونه‌اند؟
 • هم اکنون شرایط اقتصادی آلمان چگونه است؟
 • شرایط فعلی کار در آلمان به چه صورت است؟
 • مشاغل موردنیاز در آلمان کدامند؟
 • موقعیت‌های کاری در کدام شهرهای آلمان بهتر است؟
 • شهرهای مناسب آلمان برای زندگی کدامند؟ (همراه با جزئیات)
 • هزینه‌های زندگی در آلمان چگونه است؟ (همراه با جدول کامل – به روزرسانی ۲۰۲۰)
 • مشکلات و معایب زندگی در آلمان چیست؟
 • چه میزان آشنایی با زبان آلمانی برای زندگی، کار و تحصیل در آلمان مورد نیاز است؟

به علاوه در بخش پایانی مقاله، پرده از نکات جالبی در آلمان برمی داریم و چند وب سایت آلمانی مورد نیاز را به شما معرفی می‌کنیم.

فرانکفورت - آلمان

فرانکفورت – آلمان

بخش اول: با آلمان بیشتر آشنا شویم:

آلمان کجاست؟

آلمان کشوری است در غرب قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک، از غرب فرانسه، از جنوب سوئیس و اتریش، و از شرق لهستان و چک تشکیل داده اند. مساحت آلمان ۳۵۷.۱۲۱ کیلومتر مربع است و حدوداً کمی کوچکتر از مجموع مساحت استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان است.

پایداری وضعیت آب و هوای آلمان در تمام فصول سال:

کشور آلمان زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرمی دارد. اما فصل بهار در این کشور بی اندازه زیباست. اگر می‌خواهید در بهار و تابستان به آلمان بروید، روی قیمت بالای همه چیز حساب کنید و اگر پاییز قصد سفر به این کشور را دارید، چتر و اگر در زمستان عازم هستید، چوب اسکی خود را فراموش نکنید. شباهت نسبی آب و هوای جنوب آلمان با ایران، زندگی در آلمان را برای ایرانیان دلپذیرتر می‌کند.

جمعیت آلمان:

جمعیت آلمان حدود ۸۲ میلیون نفر است. حدود ۷۴ میلیون نفر از این جمعیت، ملیت آلمانی دارند و مابقی آنها را مهاجران تشکیل می‌دهند. البته تعداد مهاجرانی که اقامت اروپا دارند و به صورت قانونی وارد کشور آلمان شده‌اند زیاد نیست. ایالت وردراین وستفالن با حدود ۱۷ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور است و ایالات بایرن و بادن-وورتمبرگ با ۱۲ و ۱۰ میلیون نفر در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. ایالت‌های برمن و زارلند نیز کم جمعیت ‌ترین ایالت‌های آلمان محسوب می‌شوند.

ایالت هامبورگ بیشترین تعداد مهاجر را از آنِ خود کرده است و ۳۰% از جمعیت هامبورگ را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند. ایالت‌های هِسن، برلین و بادن-وورتمبرگر در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. بیشترین اتباع خارجی آلمان از این قرارند؛

۱۷٫۹٪ ترک تبار  –  ۱۳٫۱٪ لهستانی  –  ۸٫۷٪ روس  –  ۸٫۲ قزاق  –  ۵٫۳٪ ایتالیایی

مردم آلمان چگونه‌اند؟

مردم آلمان اصلاً نژادپرست نیستند و برخوردشان با غریبه‌ها و مهاجران خوب است. مخصوصاً اگر به ظاهر و سر و وضع خود برسید. اما نکته مهمی وجود دارد و آن این است که از جوانان نئونازیسم که در شرق برلین زندگی می‌کنند دوری کنید. آنها مهاجران را کله سیاه می‌خوانند و از ساعت ۱۰ شب به بعد به صورت دسته‌ای به آنها حمله می‌کنند. این جوانان آلمانی موهای خود را عجیب درست می‌کنند و این نشانه تشخیص آنهاست.

یک نکته کلیدی در آلمان:

مردم آلمان مردمی بسیار قانون مند هستند و این حقیقت درباره آنها وجود دارد. اگر با کسی در آلمان قرار می‌گذارید بسیار حواس خود را جمع کنید. مخصوصاً اگر قرار کاری دارید. لباس نامرتب یا تأخیر در رسیدن به محل قرار، تقریباً اعتماد به شما را از بین خواهد برد. ضمناً اگر با خانمی قرار داشتید، اجازه دهید اول او بنشیند. هرگز آرنج خود را روی میز قرار ندهید، اما بهتر است دستانتان روی میز باشد و اگر غذا میل کردید در انتها چنگال و چاقو خود را در کنار هم جفت کنید. دست دادن محکم و باوقار به هنگام شروع دیدار و خداحافظی بسیار مهم است.

آلمان هفتمین کشور پربازدید دنیا است:

تعداد مناطق گردشگری و توریستی در آلمان بسیار زیاد است. تا آنجا که بخش بزرگی از مردم آلمان ترجیح می‌دهند تعطیلات خود را در کشور خود سپری کنند. جاده‌های زیبا در آلمان مانند جاده رمانتیک، جاده شراب، جاده دژها و… رانندگی بین شهری را زیبا و زیباتر می‌کند. اما شرایط زندگی در آلمان با شرایط گردشگری تفاوت دارد.

کشور آلمان را می‌توان با این کلمات توصیف کرد: پیاده روی، قلب تجارت اروپا، موسیقی در برلین، کلیساهای جامع با عظمت، قلعه‌ها، جنگل‌های رویایی در غرب، کوه‌های آلپ در جنوب، شهرها و مکان‌های تاریخی زیاد و از همه مهمتر مردم جدی اما مهربان.

بخش دوم: شرایط زندگی در آلمان چگونه است؟

شرایط اقتصادی آلمان:

اقتصاد آلمان دارای نیروی کار مجربی بوده و موجودی سرمایه در آن بسیار بالا است. سطح پایین فساد و سطح بالای نوآوری در این کشور باعث شده است که آلمان بی اندازه برای سرمایه گذاری و کار مناسب باشد و از مابقی کشورهای اروپایی شرایط بسیار بهتری را داشته باشد. این سطح از توانایی اقتصادی باعث شده که تصمیم گیری‌های مالی بزرگ در اروپا، توسط آلمان اتخاذ شود و شرایط مابقی کشورهای حوزه شنگن نیز وابستگی شدیدی به این کشور داشته باشد. از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا ۳۷ شرکت در این کشور بوده و از این رو آلمان کشور مهمی در دنیا از لحاظ علم و فناوری محسوب می‌شود.

شرایط کار در آلمان:

اول از همه باید گفت که آلمان شرایط کاری بسیار مناسبی دارد. اما نه برای همه افراد. لذا زندگی در آلمان برای مهاجران غیرقانونی متفاوت است و برای این دست از مهاجران، زندگی در اسپانیا، ایتالیا و دیگر کشورهای جنوبی قاره اروپا به مراتب سخت‌تر نیز می‌باشد. کارفرمایان آلمانی عالی‌ترین مزایا، امنیت شغلی و بیشترین میزان پرداختی حقوق را دارند. آنها ساعت کاری را نیز تقلیل داده‌اند و روزهای تعطیلات را به ۴۰ روز در سال رسانده اند.

قبل از هر چیزی بدانید که میزان استخدام در غرب آلمان خیلی بیشتر از شرق آن است (حتی برای افرادی که قصد گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان را دارند). البته برلین و مونیخ از این قاعده مستثنی هستند. همچنین این موضوع را مدنظر داشته باشید که دانستن زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان اصلاً کافی نیست. اگر قصد زندگی در آلمان را دارید باید یادگیری زبان آلمانی را از امروز شروع کنید و حداقل به سطح B1 برسید.

مشاغل موردنیاز در آلمان کدامند؟

 • مشاغل مربوط به مکاترونیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان‌های الکتریکی
 • مشاغل مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک
 • ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
 • توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT
 • رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
 • حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه‌ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی
 • حسابداری

پیدا کردن کار حقوقی و وکالت در کل اروپا و آمریکا بسیار سخت و دشوار است. حتی اخذ ویزای کار آلمان و اقامت آلمان با ثبت شرکت نیز در این زمینه امکان پذیر نیست.

پایین‌ترین نرخ بی کاری در اروپا متعلق به آلمان است:

با اینکه نرخ بیکاری در آلمان زیر ۷% است ولی همیشه کمبود نیروی کار در آلمان احساس می‌شود. حتی هم اکنون نیز با وجود اضافه شدن مهاجران به این کشور، در پست‌های مهمتر کمبود نیروی کار وجود دارد. البته بیکاری در روستاهای آلمان هنوز هم یکی از مشکلات اساسی برای دولت به شمار می‌رود.

اطلاعات شهرهای آلمان: بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان کدام است؟

پاسخ این پرسش که بهترین شهر آلمان برای زندگی کدام است ساده نیست. در واقع پاسخ این پرسش کاملاً به شرایط روحی، شغلی و مالی شما بستگی دارد. آلمان شهرهای بسیار خوبی برای اقامت دارد اما هامبورگ، فرانکفورت، برلین و دوسلدورف از بهترین مقاصد برای زندگی در آلمان هستند. شهرهایی مانند مونیخ حتی برای افراد با شرایط مالی مناسب هم توصیه نمی شود، چون هزینه‌ها بالاست و فرصت شغلی در آنجا در سال‌های گذشته وضعیت جالبی نداشته است.

برای به دست آوردن اطلاعات کامل و جامع بابت انتخاب بهترین شهرهای آلمان برای زندگی با موسسه حقوقی سروش فردا تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

۱- هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان با جمعیت ۱٫۷ میلیون نفر:

این شهر هجدهمین مقصد توریستی دنیا می‌باشد. آب و هوای هامبورگ که روی رود “البه” قرار گرفته، کاملاً اقیانوسی است. این شهر آنقدرها هم سرد نیست و تنها در ۳ ماه دسامبر، ژانویه و فوریه درجه هوای حدود -۰- درجه سانتی گراد دارد. اگر زیاد اهل کنسرت، تئاتر، سینما و در مجموع رویدادهای فرهنگی هستید هامبورگ مرکز این رویدادها است. حمل و نقل شهری با اتوبوس، قطار و کشتی سامان دهی شده و در کل حمل و نقل عمومی در این شهر ارزان‌تر از خیلی از شهرهای مهم آلمان است. این شهر از لحاظ ورزشی به پایتخت ورزشی کشور آلمان مشهور است و پله مناسبی برای شروع ورزش حرفه‌ای نوجوانان است.

میانگین درآمد در هامبورگ ۲,۱۵۶٫۴۶ € بوده و میانگین کل هزینه‌های یک خانواده ۴ نفره در این شهر حدود ۱۵۰۰ یورو می‌باشد. طبق آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۱۹، هزینه‌ها حدود ۱۱۹٫۰۶% گرانتر از تهران است و در عین حال قدرت خرید مردم ۱۵۱٫۴۷% درصد از مردم تهران بالاتر می‌باشد.

هامبورگ ۱۷ دانشگاه دارد که ۶ دانشگاه آن دولتی است:

دانشگاه هامبورگ به همراه دانشکده مرکز پزشکی، دانشگاه HafenCity، دانشگاه موسیقی و تئاتر، دانشگاه Eppendorf، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ و دانشگاه فناوری هامبورگ، همگی از دانشگاه‌های مهم هامبورگ هستند.

۲- برلین، پرجمعیت‌ترین شهر آلمان با جمعیت حدود ۳٫۷ میلیون نفر:

۶۰ درصد مردم برلین هیچ دینی ندارند. نمای شهر برلین، هنری و دارای زوایای مدرنیته است. به علت قرار گرفتن برلین در ناحیه‌ای به نام دشت اروپا، این شهر آب و هوای معتدل دارد و حدود ۴۰% مساحت برلین را جنگل، رودخانه، پارک و دریاچه تشکیل می‌دهد. این شهر علیرغم داشتن میانگین رطوبت ۸۴%، دارای بارش برف نه چندان زیاد و تنها در ماه‌های دسامبر تا مارس است.

برلین شهر فناوری آلمانی‌ها است:

برلین شهری با فرهنگ متمدن، سیاست خاص و دارای انبوهی از رسانه است. اقتصاد برلین بر مبنای علم نهادینه شده و شرکت‌های فناوری پیشرفته و بخش خدمات در آن گستره وسیعی دارند. صنایع پژوهشی، شرکت‌های رسانه ای، فناوری و اطلاعات، داروسازی، مهندسی پزشکی، تکنولوژی الکترونیک و… در این شهر به وفور دیده می‌شوند.

این شهر چهار دانشگاه دولتی و بیش از ۳۰ دانشگاه خصوصی و فنی دارد که طیف وسیعی از رشته‌ها را ارائه می‌دهند.

میانگین درآمد در برلین ۲,۰۴۳٫۱۵ € بوده و میانگین کل هزینه‌های یک خانواده ۴ نفره در این شهر حدود ۱۴۰۰ یورو می‌باشد. طبق آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۱۹، هزینه‌ها حدود ۱۰۳٫۵۶% گرانتر از تهران است و در عین حال قدرت خرید مردم ۱۵۴٫۷۲% درصد از مردم تهران بالاتر می‌باشد.

۳- فرانکفورت، نیویورک آلمانی ها:

تجارت و هنر تنها دو کلمه‌ای هستند که می‌توانند فرانکفورت را توصیف کنند. از نمایشگاه‌های هفتگی فرانکفورت که زبانزد همه جهانیان است، تا بورس اوراق بهادار، این شهر را به “نیویورک اروپا” تبدیل کرده است. اما در نظر داشته باشید که میزان مهاجران، آنقدر در این شهر بالاست که پس از بیرون آمدن از ایستگاه راه آهن (hauptbahnhof) باید به چند متکدی کمک کنید تا اجازه بدهند نفسی راحت بکشید. در همین محله تعداد کارتون خواب‌هایی که می‌بینید شما را شگفت زده می‌کند. آب و هوای فرانکفورت اقلیمی است و درجه دمای آن به صورت میانگین ۱۰ درجه سانتی گراد است. فرانکفورت شهری بسیار تجاری و مناسب برای بیزینس است.

لباس خوب بپوشید و خیلی محترمانه رفتار کنید تا جامعه آلمان شما را از پناهجویان جدا کند. این نکته بسیار مهمی برای زندگی در آلمان و مخصوصاً شهری مانند فرانکفورت است.

میانگین درآمد در فرانکفورت ۲,۷۸۷٫۶۸ € بوده و میانگین کل هزینه‌های یک خانواده ۴ نفره در این شهر حدود ۱.۶۰۰ یورو می‌باشد. طبق آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۱۹، هزینه‌ها حدود ۱۱۵٫۲۶% گرانتر از تهران است و در عین حال قدرت خرید مردم ۲۲۴٫۵۶% درصد از مردم تهران بالاتر می‌باشد.

۴- دوسلدورف ششمین شهر مناسب برای زندگی در جهان است:

دوسلدورف یک مرکز تجارت بین المللی بزرگ در دنیا و هفتمین شهر پرجمعیت آلمان است. این شهر مرکز شرکت‌های Fortune Global 500 و DAX است و یک پنجم از نمایشگاه‌های برتر دنیا را پوشش می‌دهد. دوسلدورف یک منطقه آبرفتی بوده و روی شن و ماسه و گل ساخته شده است. تابستان‌های این شهر گرم است و در زمستان بارش برف در آن اندک می‌باشد. سالانه در ماه‌های فوریه و مارس و در رودخانه Main در آنجا کارناوال‌های رنیش برگزار می‌شوند.

میانگین درآمد در دوسلدورف ۲,۳۷۷٫۷۸ € بوده و میانگین کل هزینه‌های یک خانواده ۴ نفره در این شهر حدود ۱.۶۵۰ یورو می‌باشد. طبق آمار رسمی سایت Numbeo در سال ۲۰۱۹، هزینه‌ها حدود ۱۱۷٫۵۷% گرانتر از تهران است و در عین حال قدرت خرید مردم ۱۷۸٫۸۵% درصد از مردم تهران بالاتر می‌باشد.

به طور کلی این چهار شهر، از لحاظ آب و هوا، تجارت، موقعیت کاری، درآمد و تعداد حضور ایرانیان در آنها، می‌تواند بهترین شهرهای مقصد برای ایرانیان در آلمان باشند.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان آلمان:

نظام بهداشت و درمان آلمان بر پایه بیمه بنا نهاده شده و بیماران از خدماتی مانند درمان‌های کلینیکی، زایمان، درمان سرپایی، دندانپزشکی، توانبخشی و… در قالب بیمه استفاده می‌کنند. بیماران مبلغ کمی از هزینه‌ها را برای درمان خود پرداخت می‌کنند. البته برای کودکان، سالمندان و افراد کم توان این مقدار صفر است. نظام سلامت آلمان، بودجه مورد نیاز خود را از حق بیمه‌های دولتی، خصوصی و مالیات‌های پرداختی شهروندان تأمین می‌کند.

۹۰ درصد مردم آلمان تحت پوشش بیمه هستند و کارمندان با سطح درآمد بالا و یا کارفرمایان قادر به انتخاب بیمه خصوصی نیز برای خود هستند. اما اگر بیمه دولتی را انتخاب می‌کنید، باید ۱۵% از حقوق خود را به صندوق بیمه بپردازید.

هزینه‌های زندگی در آلمان (ژانویه ۲۰۱۹):

رستوران در آلمان قیمت (€) گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت ۱۰٫۰۰ € ۸٫۰۰-۱۴٫۰۰
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) ۴۵٫۰۰ € ۳۰٫۰۰-۶۰٫۰۰
McMeal در McDonalds ۷٫۰۰ € ۶٫۰۰-۸٫۰۰
آبجو تولید آلمان (۰٫۵ لیتری) ۳٫۵۰ € ۳٫۰۰-۴٫۰۰
آبجو وراداتی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۳٫۰۰ € ۲٫۵۰-۴٫۰۰
کاپوچینو ۲٫۶۴ € ۲٫۰۰-۳٫۰۰
کوکاکولا / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۲٫۱۳ € ۱٫۰۰-۳٫۰۰
سوپر مارکت در آلمان
شیر (۱ لیتر) ۰٫۷۸ € ۰٫۶۰-۱٫۰۰
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۱٫۱۴ € ۰٫۶۵-۲٫۰۰
برنج سفید (۱ کیلوگرم) ۱٫۷۹ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۱٫۷۰ € ۱٫۳۰-۲٫۷۹
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۷٫۴۲ € ۵٫۰۰-۱۵٫۰۰
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۶٫۶۳ € ۵٫۰۰-۹٫۰۰
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۱٫۱۶ € ۵٫۴۰-۱۷٫۹۹
سیب (۱ کیلوگرم) ۲٫۰۵ € ۱٫۸۹-۲٫۹۹
موز (۱ کیلوگرم) ۱٫۶۲ € ۱٫۱۹-۲٫۰۰
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۲٫۳۱ € ۱٫۵۰-۳٫۰۰
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۲٫۷۲ € ۱٫۹۹-۳٫۰۶
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۱٫۰۴ € ۰٫۷۲-۲٫۰۰
پیاز (۱ کیلوگرم) ۰٫۸۵ € ۰٫۴۹-۲٫۰۰
کاهو (۱ سر) ۰٫۹۹ € ۰٫۸۰-۱٫۳۰
آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۰٫۳۲ € ۰٫۱۹-۰٫۹۰
بطری شراب (متوسط) ۴٫۰۰ € ۳٫۹۹-۶٫۰۰
آبجو تولید آلمان (۰٫۵ لیتری) ۰٫۶۹ € ۰٫۳۴-۱٫۰۰
آبجو وارداتی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۱٫۲۴ € ۰٫۹۵-۲٫۰۰
بسته سیگار (مارلبورو) ۶٫۰۰ € ۶٫۰۰-۶٫۳۰
حمل و نقل در آلمان
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) ۲٫۷۰ € ۲٫۳۰-۲٫۹۰
بلیط ماهانه (استفاده معمول) ۷۰٫۰۰ € ۵۵٫۰۰-۸۱٫۰۰
شروع تاکسی ۳٫۵۰ € ۳٫۰۰-۴٫۹۵
تاکسی هر ۱ کیلومتر ۲٫۰۰ € ۱٫۵۰-۲٫۳۰
تاکسی هر ۱ ساعت ۳۰٫۰۰ € ۲۴٫۰۰-۳۳٫۰۰
بنزین (۱ لیتر) ۱٫۳۳ € ۱٫۲۰-۱٫۴۱
فولکس واگن گلف ۱،۴ KW Trendline ۲۰,۰۰۰٫۰۰ € ۱۷,۹۰۰٫۰۰-۲۵,۰۰۰٫۰۰
تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات کمپرسور ۱۹,۴۵۶٫۷۳ € ۱۵,۲۱۰٫۰۰-۲۵,۰۰۰٫۰۰
موارد کاربردی – قبوض
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵m2 ۲۱۴٫۱۰ € ۱۱۵٫۹۱-۳۱۸٫۷۵
۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف) ۰٫۰۹ € ۰٫۰۹-۰٫۱۵
اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL) ۲۷٫۹۰ € ۲۰٫۰۰-۴۰٫۰۰
ورزش و اوقات فراغت در آلمان
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال ۲۸٫۰۱ € ۱۹٫۹۹-۵۰٫۰۰
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته) ۱۸٫۰۲ € ۱۰٫۰۰-۳۰٫۰۰
سینما ۱۰٫۰۰ € ۸٫۵۰-۱۲٫۳۰
مراقبت از کودک در آلمان
 مهد کودک ماهانه برای ۱ کودک ۳۱۲٫۲۸ € ۱۵۰٫۰۰-۶۰۰٫۰۰
پوشاک و کفش در آلمان
 ۱ جفت جین (Levis 501 یا مشابه) ۷۷٫۱۶ € ۵۰٫۰۰-۱۰۰٫۰۰
 ۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …) ۳۳٫۶۶ € ۲۰٫۰۰-۵۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش نایک ۸۴٫۴۲ € ۶۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش مردانه چرم ۱۰۵٫۱۳ € ۷۰٫۰۰-۱۵۰٫۰۰
اجاره ماهانه منزل در آلمان
 آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۶۷۵٫۳۰ € ۴۵۰٫۰۰-۱,۰۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز ۵۰۳٫۴۳ € ۳۱۰٫۰۰-۷۵۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱,۳۲۳٫۲۰ € ۸۵۰٫۰۰-۲,۰۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۹۵۹٫۶۴ € ۶۰۰٫۰۰-۱,۵۰۰٫۰۰
قیمت خرید آپارتمان در آلمان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۴,۳۴۹٫۴۹ € ۲,۵۰۰٫۰۰-۷,۰۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۲,۹۴۲٫۹۳ € ۱,۸۰۰٫۰۰-۵,۰۰۰٫۰۰
حقوق و دستمزد در آلمان
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) ۲,۱۸۱٫۳۷ €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، ۲۰ ساله ۱٫۸۸ ۱٫۵۰-۲٫۵۰

این داده‌ها بر اساس ۳۲۷۱۱ گزارش از ۳۰۰۹ گزارشگر بوده است. این قیمت‌ها برای اواخر سال ۲۰۱۹ می‌باشد.
(براساس آمار Numbeo)

داده‌های ما برای هر کشور، بر اساس میانگین گزارش‌ها در تمام شهرهای آن کشور است.

برلین - آلمان

آلمان

قسمت سوم: معایب و مشکلات زندگی در آلمان چیست؟

یادگیری زبان آلمانی به زمان نیاز دارد:

برای یادگیری زبان آلمانی به حداقل یک سال و نیم زمان نیاز دارید. در نظر داشته باشید این باور غلط است که در محیط می‌توانید این زبان را طی مدت کوتاهی یاد بگیرید. هرگز اینطور نیست. ضمناً اگر می‌خواهید در آلمان به کلاس زبان آلمانی بروید باید در نظر داشته باشید که هر ترم این کلاس‌ها بین ۱.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰ یورو هزینه دربر دارد. کلاس زبان رایگانی در کار نیست! مگر برای پناهندگان و آن هم نه در مراحل اول پناهندگی در آلمان.

حداقل سطح مورد نیاز برای کار در آلمان و پذیرفته شدن شما در شرکت‌های آلمانی، سطح B1 می‌باشد و اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید باید حداقل B2 داشته باشید. سطح زبان پایین فرصت‌های شغلی را برای شما نزدیک به صفر می‌کند.

خصوصاً اوایل زندگی در آلمان، باید دو برابر کار کنید:

پرداخت مالیات بر درآمد در آلمان بسیار سنگین است بعلاوه ۱۵% از درآمد شما برای بیمه کم می‌شود. یکی از مشکلات زندگی در آلمان این است که اگر کاری با سطح پایین و متوسط دارید باید دو شیفت کار کنید. این قانون تقریباً برای همه مهاجران صادق است. ولی اگر شغل مناسبی داشته باشید، شاید ۳ روز کار کردن در هفته هم پاسخ زندگی شما و خانواده تان را بدهد.

خبر خوب اینجاست که اگرچه بخشی از درآمد شما برای مالیات و بیمه کم می‌شود و این شرایط زندگی در آلمان را کمی دشوار می‌کند، اما داشتن این بیمه خیال شما و خانواده تان را از هر خرجی برای درمان راحت می‌کند. ضمناً سیستم مالیاتی پس از مدتی به شما وام‌های بلند مدت با سود ۱.۸۸٪ بابت خرید ملک و ماشین می‌دهد.

یکی از مشکلات زندگی در آلمان، اجاره خانه بالاست:

اجاره خانه در هامبورگ به شدت بالاست و گاهاً تا ۹۰۰ یورو در ماه برای یک آپارتمان ۵۰ متری می‌رسد. اگر می‌خواهید در شهری بزرگ اما با هزینه‌های کمتری زندگی کنید، سراغ برلین بروید. ضمناً در نظر داشته باشید که حتی اگر خانه خود را مبله اجاره کنید، خرید وسایل خانه در آلمان مانند لباسشویی و وسایل آشپزخانه به عهده شما است. اگر صاحب خانه از شما خواست اجاره ۳ ماه را جلو بپردازید، این درخواست را به عنوان یک عرف در آلمان در نظر بگیرید.

داروهای مورد نیاز خود را از ایران بخرید:

بدون شک خرید یک قرص سرماخوردگی در آلمان برای شما هزینه‌ای حداقل ۵ برابر نسبت به ایران را خواهد داشت و البته این جزو معایب زندگی در آلمان به حساب نمی آید. چون درآمد شما در آلمان به صورت میانگین ۷ برابر ایران است. اما بهتر است داروهای خود را از ایران تهیه کنید تا هزینه کمتری بپردازید. ضمناً برخی از داروها در آنجا به اسامی دیگری به فروش می‌رسند.

حتماً قبل از حرکت به آلمان، لیست داروهای ممنوعه به آلمان را بخوانید تا گیر پلیس‌های فرودگاهی در آلمان نیافتید.

اما هنوز نکات جالب دیگری مانده است…

 • انعام دادن به گارسون معادل ۱۵٪ قیمت غذا از آداب مردم آلمان است.
 • درباره هیتلر با آنها شوخی نکنید. آلمانی‌ها هنوز از رفتارهای هیتلر و حمایت مردم شان از او خجالت زده هستند.
 • بهای تاکسی در کشورهای اروپایی بسیار گران است، اگر تا نیمه شب در خیابان ماندید از تاکسی‌های زرد استفاده کنید و بهای مندرج روی تاکسی متر را بپردازید.
 • یکی از حقایق جالب درباره آلمان این است که شهرهای آخن، رگسبورگ، فرانکفورت، نورنبرگ، وایمار، بن و برلین از گذشته تا اکنون جز پایتخت‌های این کشور بوده اند.
 • در آلمان برای کسی که بخواهد از زندان فرار کند (حتی اگر موفق به انجام آن بشود) هیچ مجازاتی قائل نشده اند. چون بر این باورند که میل آزادی جز ذات هر انسانی است.
 • در سال ۱۶۶۳ در آلمان اولین مجله منتشر شد.
 • تمام شدن سوخت در بزرگراه‌ها غیرقانونی است.
 • در ۳۰ سال گذشته، ۲۰۰۰ مدرسه در آلمان به علت کمبود محصل تعطیل شده است.
 • حدود ۶۰% ویدئوهای پربازدید YouTube در آلمان فیلتر هستند.
 • از سال ۲۰۱۴، آلمان شهریه دانشگاه را برای تمامی دانشجویان (حتی خارجی ها) لغو کرده است.
 • نوشابه “فانتا” ابتدا در آلمان تولید شد و علتش عدم واردات کوکاکولا به آلمان در جنگ جهانی دوم بود.
 • در برلین قرار است یک پروژه ساختمانی انجام شود که طی آن یک مسجد، یک کلیسا و یک کنیسه باهم در یک ساختمان باشند.
 • اگر به شوخی و به روش نازی‌ها به کسی سلام نظامی کنید، باید ۳ سال به زندان بروید.
 • یک سوم تأمین برق آلمان از انرژی‌های تجدید پذیر تأمین می‌شود.
 • شما در آلمان نمی توانید اسمی روی فرزند خود بگذارید که هم اسم دختر باشد هم پسر. مثلا Matti
 • آلمان شرقی و غربی هنوز هم در عکس‌های فضایی با هم تفاوت زیادی دارند و علت آن چراغ‌های استفاده شده در خیابان‌ها است.
 • روز ۹ نوامبر رو بسیار خاصی در آلمان است. در این روز و در سال ۱۹۱۸ آلمان به دولت فدرال تبدیل شد، در ۱۹۲۳ کودتای مونیخ انجام شد و در همین روز و در سال ۱۹۸۹ دیوار برلین فرو ریخت.
 • دیوید بووی در سال ۱۹۸۷ در دیوار برلین کنسرت گذاشت و مردم آلمان شرقی از پشت دیوار او را همراهی می‌کردند و صحنه‌ای شگفت انگیز ایجاد شد. زندگی در آلمان شرقی سطح شدیداً پایین‌تری نسبت به آلمان غربی داشت.
کنسرت دیوید بووی در سال ۱۹۸۷

کنسرت دیوید بووی در سال ۱۹۸۷

معرفی چند وب سایت مفید در آلمان:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در آلمان و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در آلمان
 3. اجاره منزل در آلمان، خرید ملک در آلمان
 4. خرید و فروش اتومبیل در آلمان

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در آلمان به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به آلمان را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود است. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت آلمان و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

شما می‌توانید هم اکنون برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و یا قبل از تماس، لینک‌های پیشنهادی زیر را بخوانید. مشاورین ما آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

حال و هوای آلمان و نمای شهرهای آن را در این ویدئو ببینید:

سوالات و نظرات خود را بیان کنید.

 • محمد:
  دی ۱۳۹۸

  با سلام آیا با در دست داشتم مدارک بین المللی شبکه های کامپیوتری it امیدی جهت کار در آلمان هست؟

 • میلاد:
  دی ۱۳۹۸

  سلام
  میخواستم بدونم برای اقامت کار دائم در آلمان برای آدم متاهل چه شغلی مورد نیاز هست؟

 • پوریا:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر
  با مدرک فوق دیپلم برق صنعتی و۸سال سابقه کار در مخابرات شرکت ملی نفت هستم ولی زبان بلد نیستم ممنون میشم راهنمایی کنید میتونم در آلمان ویزای کار بگیرم ممنونم

 • مهربد:
  آذر ۱۳۹۸

  میتونید یکم بیشتر توضیح بدید؟ منظورم اینه چه شرایطی رو باید داشته باشم تا بتونم به منظور ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت کنم و آیا مدرک زبان B1 لازمه برای مهاجرت یا خیر؟

 • مهربد:
  آذر ۱۳۹۸

  با سلام و خسته نباشید. من امسال باید کنکور بدم و میخواستم بپرسم برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کشور آلمان ، قبل از کنکور اقدام کنم بهتره یا بعد کنکور؟

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در حال حاضر قبولی در کنکور از شرایط پذیرش دانشگاههای آلمان نیست.شما باید شرایط اخذ پذیرش دانشگاه مانند مدرک زبان و….. و شرایط اخذ ویزا را داشته باشید.

 • رضا:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام بنده دانشجوی داروسازی هستم، ایا امکان کار در المان و یا هر کشوی دیگه رو متناسب با مدرکم رو دارم؟

 • فاطمه:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام
  من ۲۸ سالمه
  مدرک طراحی لباس مقدماتی و پیشرفته دارم.
  در آلمان در این زمینه می خوام فعالیت کنم.
  ارشد رو طراحی لباس می خوام بخونم.
  کارشناسی معماری داخلی خوندم.
  و دانشگاهی می خوام که هزینه رایگان باشه!
  چه پیشنهادی برای من دارین؟!

 • Mahdi divbad:
  آذر ۱۳۹۸

  من۲۸سال دارم لیسانس فیزیک هستم میخواستم بدونم برای من کار هست ؟

 • پوریا جمالی:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۸ ساله هستم با مدرک ارشد فناوری اطلاعات(IT) _گرایش شبکه دارای ۶ سال سابقه در زمینه برنامه نویسی هستم ایا من میتونم اقدام کنم؟

 • کیان:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام
  من ۴۰ ساله فارغ تحصیل دکتری روابط بین الملل و دارای ۸سال سابقه کار در دانشگاه بهمراه تدریس هستم.
  ما از طریق ویزای کاری بلوکارته همسرم عازم المان هستیم
  میخواستم بدونم زمینه ای برای پیدا کردن شغل با توجه به تحصیلات من در المان وجود داره.یا اینکه به دنبال تحصیل یا کار غیر مرتبط باید باشم.
  ممنون

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   میتوانید از طریق سایت های معتبر کاریابی در آلمان از میزان درخواست ها در زمینه تخصص خود مطلع شوید.

 • سامان:
  آذر ۱۳۹۸

  با درود. بنده ۳۸ سال دارم. کارشناس اقتصاد ، سابقه برگزاری چند نمایشگاه نقاشی و فعالیت های هنری. دارای مدرک زبان A1 هستم و در حال حاضر برای امتحان B1 در حال مطالعه هستم. دوستانم در المان ، کیس ازدواج رو بهم پیشنهاد دادن اما با ذکر این موارد، شما کدام راه رو پیشنهاد میکنید از بین گزینه های موجود. با سپاس

  • سهیلا یزدی:
   دی ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در مورداقدام از طریق ازدواج نظری نداریم.
   شرایط شما برای اخذ ویزای کارمناسب نیست.

 • Fatima rasnak:
  آذر ۱۳۹۸

  وقتتون بخیر.
  دیپلم تجربی بامعدل۱۸٫۵ وبرای سال بعدبایدتوی آزمون کنکورشرکت کنم.میخواستم بدونم شرایط کاربرای یک موزیسین راحتتره یافردی ک درشاخه های پیراپزشکی تحصیل کرده!؟واینکه برای تحصیل دردانشگاه آلمان بایدبعدکنکوراقدام کنم یابعدش؟!

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   جهت اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار توصیه میکنیم مقالات ویزای کار آلمان و ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه بفرمایید.
   در حال حاضر (۲۰۱۹) جهت اقدام از طریق ویزای تحصیلی آلمان نیاز به قبولی در کنکور نیست.

 • shm:
  آذر ۱۳۹۸

  با سلام
  تشکر میکنم از سایت بسیار خوبتون در نظرات خوندم که برای رشته حقوق کشورهای مثل آلمان و.. مناسب نیستند بنظرتون بهترین کشور که در رشته حقوق بتونم فعالیت کنم و پذیرش بدن کدوم کشورها هستند؟؟ و برای رفتنم به آلمان چه راه دیگه ای پیشنهاد میکنید.؟
  باتشکر

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه در صورت داشتن مدرک زبان اقدام کنید.
   پیشنهاد روش های مهاجرتی به داشتن اطلاعات کاملی از سن، مدرک تحصیلی ،سابقه کاری ومیزان سرمایه در تظر گرفته شده دارد. در صورت تمایل با موسسه تماس بگیرید.

 • محمد محمدی:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام برقکار ماهرم ساختمونی و همچنین نصاب دوربین .
  چطور میتونم برم آلمان ؟ دیپلم برق دارم و کارت مهارت . بدون پایان خدمت راهی هست که برم آلمان از طریق تحصیل ؟ میشه توضیح بدید؟

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   جهت اطلاع از شرایط دریافت ویزای کار توصیه میکنیم مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه بفرمایید.جهت دریافت مشاوره در خصوص ویزای تحصیلی نیازمند داشتن اطلاعات بیشتری از شما هستیم در صورت تمایل با موسسه تماس بگیرید.

 • باربد:
  آذر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر من کلاس نهم هستم و مدرک b2 دارم وپیانو هم تا حد حرفه ای بلدم اگر من بخوام در این سن برم چه راه های هست یعنی برای اول دبیرستان ممنون

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   اگر میتوانید در کشور آلمان کفیل معرفی کنید میتوانید جهت ادامه تحصیل در این کشور اقدام کنید. در غیر این صورت میتوانید پس از اخذ دیپلم جهت اخذ ویزای تحصیلی برای دانشگاه درخواست دهید.

 • ali-mosadeghian:
  آذر ۱۳۹۸

  با سلام من ۲۳ سالمه ومدرک کارشناسی مدیریت مالی دارم و الان دارم مدیریت صنعتی ارشد میخونم میخوام زبان المانی یاد بگیرم وبعد برم گذینه های مناسب برای مهاجرت به المان چیه برای من کاری یا تحصیلی
  در ضمن سربازی هم نرفتم در این مدت ۲ سال ارشد میشه کاری کرد ؟
  با تشکر

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی میتوانید از طریق تحصیلی اقدام کنید.با توجه به اینکه در حال تحصیل هستید میتوانید جهت خروج از کشور از معافیت تحصیلی استفاده کنید. توصیه میکنیم مقاله ویزای دوره زبان مجارستان را نیز مطاله بفرمایید.

 • مهدی:
  آذر ۱۳۹۸

  لیسانس مکانیک دارم میخام بدونم کدوم شهر آلمان از لحاظ کاری برای من بهتر هس؟؟

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   شهرهای صنعتی مانند برلین،مونیخ و فرانکفورت.

 • محمد:
  آبان ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید
  من ۲۱ سالمه و دانشجو ترم دو کارشناسی معماری هستم من چه جوری میتونم در المان هم اقامت بگیرم هم ادامه تحصیل بدم؟؟

  • سهیلا یزدی:
   آبان ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   اگر مدرک زبان آلمانی دارید یا میتوانید اخذ نمایید،اقدام از طریق ویزای تحصیلی برای شما مناسب است.در غیر این صورت میتوانید از طریق دوره زبان آلمانی در کشور مجارستان اقدام کنید.

 • saied:
  آبان ۱۳۹۸

  من مهندسی IT دارم ، ۲۶ ساله هستم و ۶ سال سابقه کار دارم (برنامه نویسی ، طراحی وب و اپلیکیشن با تسلط به اخرین تکنولوژی های مربوط به کارم) البته بدون بیمه هست سابقه ام
  شرایط اقامت برای ویزای جستجوی کار و بلو کارت به چه صورته؟
  تشکر

  • سهیلا یزدی:
   آبان ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   از شرایط اساسی جهت اقدام برای ویزای جستجوی کار داشتن سابقه کاری قابل اثبات میباشد.لطفا مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه بفرمایید.

 • سعید:
  آبان ۱۳۹۸

  باسلام
  من۲۰ سال دارم دیپلم گرافیک دارم .شرایط من برای گرفتن اقامت در المان ب چه صورت هست؟؟؟
  ممنون

  • سهیلا یزدی:
   آبان ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   گزینه مناسب برای شما ویزای تحصیلی میباشد.. در صورت نداشتن مدرک زبان میتوانید از طریق کشور مجارستان برای دوره زبان آلمانی اقدام کنید و با تکمیل مدارک بدون بازگشت به ایران از همان کشور برای ویزای تحصیلی کشور آلمان در خواست بدهید.

 • omid:
  آبان ۱۳۹۸

  عرض سلام خدمت شما. بنده ۳۰ ساله هستم و در حال گذراندن دوره زبان آلمانی b1 . مدرکم دیپلمه ولی مدرک فنی حرفه ای دارم. میخواستم بپرسم در زمینه کار MDF میتونم پیگیر ویزای جستجوی کار آلمان بشم. ( میخوام بدونم با مدرک دیپلم امکان گرفتن این نوع ویزا وجود داره؟)

  • سهیلا یزدی:
   آبان ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در حال حاضر(۲۰۱۹) افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند شانس دریافت این ویزا را دارند.

 • عبدالرضا:
  آبان ۱۳۹۸

  با سلام و عرض ادب
  من ۴۳ سال دارم و مدرک کارشناسی حسابداری دارم و ۱۸ سال سابقه بیمه دارم ( ۵ سال حسابداری و ۱۳ سال در بانک ) می تونم برای دریافت ویزای کار در آلمان با توجه به سابقه کارم و مدرک تحصیلیم اقدام کنم ؟
  چند درصد احتمال پیدا کردن کار دارم ؟

 • Nazi:
  آبان ۱۳۹۸

  با عرض سلام و خسته نباشید
  شخص زیر ۱۸ سال میتوان تنهایی به المان مهاجرت کرد ؟

  • سهیلا یزدی:
   آبان ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   افراد زیر ۱۸ سال در صورت داشتن قیم در کشور مورد نظر میتوانند جهت تحصیل اقدام کنند.

 • غلام:
  آبان ۱۳۹۸

  سلام، شرایط کار برای راننده پایه یک، با سابقه و حرفه ای در آلمان چگونه است،

 • Sajjad:
  مهر ۱۳۹۸

  سلام
  بورسیه پزشکی آلمان شرایطش چیه؟؟
  فول فاند پزشکی میدن یا نه؟؟؟
  اگه فول فاند بگیری چقدر در ماه بهت پرداخت میکنن؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • سهیلا یزدی:
   آذر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   توصیه میکنیم با موسسه تماس بگیرید تا مشاوران ما با بررسی شرایط ، پاسخگو سوالات شما باشند.

 • الهه:
  مهر ۱۳۹۸

  سلام . رشته ی تحصیلی من و همسرم کارشناسی بیهوشی و کارشناسی علوم آزمایشگاهی است . برای مشاغل بیمارستانی کدام کشور مناسب تره و اصلا آیا مدارک تحصیلی ما برای اونها قابل ارزش هست ؟ درمورد کشور آلمان چطور ؟ میتونیم اقدام کنیم ؟

  • سهیلا یزدی:
   آبان ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   جهت اطلاع از مورد تایید بودن دانشگاه و رشته های تحصیلی خود در مورد کشور آلمان ،به سایت anabin مراجعه کنید.توصیه میکنیم مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه بفرمایید.

 • محمود:
  مهر ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر خسته نباشید خیلی عالی و مفید بود یه سوال داشتم در مورد سیستم بهداشت کشور آلمان اطلاعاتی دارید و اینکه چه شهر هایی شانس کار پیدا کردن در زمینه بهداشت بیشتره ؟

  • سهیلا یزدی:
   مهر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   سوال اول شما بسیار کلی است.شانس کاریابی افراد در شهر های بزرگ طبیعتا بیشتر است.

 • رضا ح:
  مهر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید
  با داشتن مدرک کارشناسی ارشد آمار اقتصادی از دانشگاه دولتی اصفهان و آشنایی به زبان انگلیسی چطوری میتوانم به آلمان مهاجرت کنم ؟
  البته متاهل دارای ۳۸ سال سن و صاحب دو فرزند
  مدت ۱۰ سال در دانشگاه های مختلف و مدارس غیر انتفاعی تدریس دروس امار و ریاضی فیزیک و زبان شیمی را داشته ام

 • سجاد:
  مهر ۱۳۹۸

  سلام الان برا مهاجرت تحصیلی به المان تا زمانی که درسم تموم شه و وارد بازار کار رشتم شم چقد پول میخواد؟؟؟؟؟ بالای ۳۰هزار یورو؟؟؟؟؟؟؟؟

  • سهیلا یزدی:
   مهر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   با توجه به رایگان بودن دانشگاه های دولتی در این کشور شما باید جهت تامین سایر هزینه های زندگی دانشجویی مبلغی را همراه خود داشته باشید. مبلغ مشخصی از طرف سفارت هر سال اعلام میشود . در هر حال میزان واقعی هزینه ها به سبک زندگی شما بستگی دارد.

 • ارمغان:
  مهر ۱۳۹۸

  خیلی ممنونم از راهنماییتون

  • سهیلا یزدی:
   مهر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   متشکریم

 • مسلم:
  مهر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید جایی شنیدم که المان به علت کمبود پرستار میخواد مهاجر بگیره حتی اگه مدرکشو نداشته باشن همونجا یاد میدن حین تحصیل هم کار میکنن .ایا همچین چیزی حقیقت داره میشه توضیح بدید

  • سهیلا یزدی:
   مهر ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   در حال حاضر پرستاران عزیز نیز مانند سایر مشاغل باید شرایط اخذ این نوع ویزا را دارا باشند.

 • بهروز:
  مهر ۱۳۹۸

  با سلام.من ۲۸ سال دارم.حدود یک سال هست ک میخوام به آلمان برم.دوره ی ۳ ساله مکانیکی هواپیما رو دارم با مدرک سازمان هواپیمایی.ایا امکان اخذ ویزا برام هست یا راه غیر قانونی باتشکر

 • ارمغان:
  مهر ۱۳۹۸

  آیا با مراجعه به موسسه شما ممکن است برایم کارفرما در آلمان پیدا شود؟ چون خودم راهشو بلد نیستم.میخواستم شما کمک کنید

 • ارمغان:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام.من دارای مدرک مهندسی تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی هستم و در رتبه ۳۲ سراسری کارشناسی ناپیوسته قبول شدم و در دانشگاه دولتی با معدل ۱۷٫۲۸ فارغ التحصیل شدم و همچنین دارای مدرک فنی و حرفه ای از نرم افزارهای نقشه کشی کتیا و سالید هستم.و ۲ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی در این زمینه را دارم و ۴ سال سابقه کاری این رشته را دارم.آیا امکان دریافت ویزای کاری آلمان برایم وجود دارد؟

  • سهیلا یزدی:
   مهر ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   جهت دریافت این ویزا ابتدا بایداز کارفرمایی در کشور آلمان پیشنهاد کار داشته باشید. داشتن تحصیلات دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط با آن در صدور ویزا از شرایط اساسی هست.

 • امیر:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام من مدرک فنی حرفه ای و دیپلم برق صنعتی رو دارم به همراه سه سال سابقه کار ایا من میتونم ویزای کار المان رو بگیرم

 • ناشناس:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر بنده ۴۴ سالمه ودارای سه فرزند.پسر.لوله کش گاز هستم دارای ۱۰سال سابقه کار درضمن مدیرعامل شرکت تاسیساتی هستم باسابقه بیمه

 • رضا مهراد:
  شهریور ۱۳۹۸

  با سلام ، من دکترای روانشناسی بالینی دارم و زبان المانی هم بلد هستم و میخوام برای رفتن به المان اقدام کنم، ایا مدرک و رشته کاری من، برای مهاجرت به المان مناسب است یا خیر؟

  با سپاس

 • مهدی گنجی:
  شهریور ۱۳۹۸

  من با دختر وپسرم با دعوتنامه برای یرسی مهاجرت و پناهندگی به المان سفر کردیم و در حدود یک ماه دراین کشور بودیم و اطلاعتی در مورد زندگی پناهجویان و هایم بدست اوردیم و اکنون قصد مهاجرت داریم البته ما یک خانواده۵نفری هستیم و دو پسرم در این مسافرت همراه ما نبودن حالا شرایط گرفتن ویزا برای ما بدون دعوتنامه چگونه هست چون با دعوتنامه سختی های خودش رو برای کسی که دعوتنامه میفرسته داره

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   پیشنهاد ما بستگی به این دارد که شما حائز شرایط لازم برای کدام یک از روش های اخذ اقامت یا ویزا برای کشور آلمان هستید. جهت دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.

 • مژده:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام، همسر من دارای گواهینامه لیفتراک و لودر و دیپلم فنی برق صنعتی میباشد و حدود هشت سال سابقه در زمینه راننده لیفتراک و بدون سابقه لودر و دوسال سابقه پرس کاری میباشد، چقدر شانس گرفتن ویزا کار آلمان را دارد ،و زمینه کار برای ایشون چطوره؟؟ زبان ایشون ضعیف ولی اگر قرار به گرفتن ویزا باشه زبان فشرده آلمانی میره

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   داشتن تخصص وسابقه کاری مرتبط وتسلط به زبان المانی در دریافت ویزای کار المان دارای اهمیت هست. توصیه میشود مقاله ویزای جستجوی کارالمان را مطالعه بفرمایید.

 • سیما:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من وهمسرم بادوتا بچه قصد مهاجرت به المان داریم من لیسانس برنامه ریزی شهری دارم همسرم دیپلمه هستند کارمند یک شرکت خصوصی هستن مدرک لیفتراک دارند میتونیم یه کاری پیدا کنیم وکدام شهر میتونه بهترباشه برای ما

 • zahra.hj:
  شهریور ۱۳۹۸

  بسیار مفید و ارزنده….

 • مریم:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام ممنون از مطالب عالیتون
  مدرک همسرم دیپلم صنایع چوب و خودم مهندسی فناوری اطلاعات(it) و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش مدیریت تحول هستم . میتونم ویزای کاری و اقامت بگیریم یانه

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   بله در صورتی که در زمینه تحصیلات خود دارای سابقه کاری باشید حائز شرایط خواهید بود. پیشنهاد میکنیم مقاله جستجوی کار المان را مطالعه کنید.

 • حسن کوثریان:
  شهریور ۱۳۹۸

  با سلام و عرض ادب
  بسیار ممنون و سپاسگذارم از زحمات شما
  جامع و مفید
  خیلی عالی
  من ۵ تا مدرک فنی بین المللی دارم
  با سابقه ۱۰ سال کار جوش قوص الکتریکی و جوش گاز محافظ co2 هاا لبته با مدرک فنی با نمره ۹۵ از ۱۰۰ نمره همچنین جوشکاری آرگون و زیرپودری، و تخصص در برشکاری با دستگاه های cnc ، پلاسما، کامپور و غیره و تخصص در کار با همه نوع دستگاه cnc 3 محور ۴ محور و ۵ محور و مونتاژکاری
  همچنین ۶ سال زبان انگلیسی کار کردم ولی مدرک فقط دیپلمشو دارم اما کاملا مسلط هستم
  میزان تحصیلاتم دیپلم هستش
  با ۳۰ سال سن
  کدام کشور رو پیشنهاد میکنید واسه مهاجرت شغلی

 • پویا:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام شغل من کیک سازی هست میخواستم ببینم کار در آلمان برام هست

 • پ:
  شهریور ۱۳۹۸

  سلام با فوق لیسانس رشته ادبیات فارسی دانشگاه سراسری چه کاری می شود در آلمان انجام داد

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   برای اخذ ویزای کار کشور آلمان باید حائز شرایطی باشید که توصیه میکنیم مقاله جستجوی کار آلمان را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

 • فاطیما:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام من لیسانس علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد دارم،آیا من می‌تونم برای کار و ادامه تحصیل به آلمان برم؟

 • مهشید:
  مرداد ۱۳۹۸

  ایا با معدل پایین ۱۵ ولی رتبه ۳۰۰ کنکور سراسری تجربی میشه پذیرش گرفت در رشته ی پزشکی ؟؟؟

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   از شرایط مهم پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی معدل بالای ۱۹ هست.با این شرایط امکان اخذ ویزا ندارید.

 • arsham:
  مرداد ۱۳۹۸

  با سلام من مدرک کارشناسی ارشد ایران شناسی دارم بنظر شما جهت ادامه تحصیل یا کار درخواست بدم کدام بهتره

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.

 • محمد:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام.وقت بخیر
  من کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته روان شناسی عمومی دانشگاه آزاد زنجان خواندم
  آیا واسه تحصیل رایگان دکتری شانسی دارم؟
  آیا مدرک دانشگاه آزاد قابل قبوله یاخیر؟

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   باعرض سلام واحترام
   لطفا مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه بفرمایید. مدارک شما باید از جهت داشتن تاییدیه zab چک شود.

 • حسن:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام ایا الان مهاجرت به المان مناسب هست

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   بستگی به شرایط شما دارد.

 • Ebrahim:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من لیسانس عمران هستم ۳۲ سالمه آیا میتونم اقامت المان رو بگیرم میشه راهنمایی کنید

 • علی:
  مرداد ۱۳۹۸

  با سلام
  ازمطالب ارزشمند شماسپاسگزارم
  آیا بازنشستگان هم می توانند ویزای کار واقامت بگیرند ۰

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   به دلیل وجود محدودیت سنی در اخذ این نوع ویزا، متاسفانه خیر

 • علیرضا:
  مرداد ۱۳۹۸

  با سلام.بسیار سپاسگزارم بابت این مقاله عالی.میخواستم بپرسم که بنده با مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی و ده سال سابقه کار اتش نشانی،ایا میتوانم در المان بعنوان یک اتش نشان مشغول به کار شوم؟

 • فردین:
  مرداد ۱۳۹۸

  درود واسه یه جوشکار حرفه ای کار راحت پیدا میشه؟؟؟

 • احسان:
  مرداد ۱۳۹۸

  باعرض سلام و ادب من ۲۶سالمه ۸ساله کار برق خودرو کارمیکنم استاد کارهستم متاهلم اگه من برم المان کارباشرایط کاری من هست چندتا مدرک فنی و حرفه ای هم دارم

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   در حال حاضر (۲۰۱۹) افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند ، شانسی بیشتری جهت دریافت این ویزا دارند.
   تخصص شما از مشاغل مورد نیاز کشور آلمان هست.

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   جهت دریافت ویزای کار داشتن تحصیلات دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط مورد نیاز هست. توصیه میکنیم مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه بفرمایید.

 • Farshid:
  مرداد ۱۳۹۸

  مقاله ای بسیار مفید.بی نهایت سپاسگذارم

 • بهنام:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام. من رشتم‌ مدیریت بازرگانی (لیسانس) هستش و در یک شرکت تولیدی، حسابداری کار میکنم. ۷سال سابقه کاری دارم. مدرک زبان A1 را از موسسه گوته‌گرفتم و در حال حاظر B1 هم به پایان میرسانم.
  آیا این کار در حوزه کارخانه های بتن در المان نیاز است؟ میتوانم راهی را در پیش بگیرم؟

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   شرایط اولیه شما مناسب هست. برای دریافت مشاوره کامل با موسسه تماس بگیرید.

 • افشین:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام.من و خانمم لیسانس برق- مخابرات و روانشناسی داریم. امکان داره ویزای کار المان بگیریم

 • arshiya:
  مرداد ۱۳۹۸

  ۱۹ سال سن دارم و از ۱۵ سالگی شروع به خواندن المانی کردم الان C1 دارم و انگلیسیم هم بدک نیست (در حد ایلس ۶٫۵ ) رشته تحصیلیم کامپیوتره و سابقه ی کاری کمی هم دارم
  قصد مهاجرت دارم نمیدونم باید کاری اقدام کنم یا تحصیلی !؟
  و مسیله ی دیگه اینکه برای مهاجرت تحصیلی حتما باید ۸ هزار یورو توو حسابم باشه یا نه ؟
  از کجا باید شروع کنم و چطور !
  ممنون میشم در اولین فرصت به سوالاتم پاسخ بدین !

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   شرایط شما برای دریافت ویزای تحصیلی مناسب هست. برای مشاوره دقیق با موسسه تماس بگیرید.

 • eti:
  مرداد ۱۳۹۸

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده خانمی هستم ۳۵ ساله و مجرد و دارای مدرک فوق لیسانس زبان روسی از دانشگاه تهران با معدل ۱۸٫۵ و حائز رتبه استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی زبان روسی از دانشگاه تهران هستم. به زبان روسی مکالمه و مکاتبه کاملا مسلط هستم و به زبان انگلیسی تسلط نسبی دارم و در حال یادگیری زبان آلمانی هستم. چهار سال و نیم قبل ویزای شنگن دریافت کردم و بمدت یک هفته در نمایشگاه بین المللی در هانوفر شرکت کردیم. ده سال سابق کار در زمینه بازرگانی (صادرات- فروش) و ترجمه دارم و ۶ سال هم سابقه بیمه درهمین زمینه ها دارم. اظ نظر تمکن مالی هم تا ۹۰۰۰ یورو مشکلی ندارم. میخواستم بدونم آیا شانسی برای دریافت ویزای جستجوی کار دارم؟ ضمنا از طریق سایت های کاریابی متوجه شدم در زمینه امور صادرات و زبان روسی نیرو هم میخوان و چند باری هم ایمیل منو پاسخ دادن ولی ازم اجازه کار خواستن که ندارم.
  ممنون از پاسخگویی شما

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   برای دریافت مشاوره تخصصی با موسسه تماس بگیرید.

 • رضا باصولي:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام.من کارم فروش موبایل و از کامپیوتر هم سر در میارم.میخواستم بدونم کاری میتونم تو این زمینه ها داشته باشم تو آلمان

 • Unknown:
  مرداد ۱۳۹۸

  با سلام و عرض ادب
  من چهار ماه دیگه شانزده سالم میشه و تصمیم گرفتم تا قبل از شانزده سالگیم بخاطر معافیت از پرداخت وثیقه سربازی برای ادامه تحصیل با ویزای تحصیلی به آلمان برم اما ناگفته نماند من زبان انگلیسیم خوبه و میتونم گلیم خودمو از آب بیرون بکشم اما از زبان آلمانی چیزی نمیدونم آیا میتونم به آلمان مهاجرت کنم یا نه چون با توجه به سنم مدرک آیلس و تافل ندارم ؟!

  • سهیلا یزدی:
   شهریور ۱۳۹۸

   با عرض سلام واحترام
   با این شرایط امکان اخذ هیچ یک از ویزاهای تحصیلی یا کاری برای شما وجود ندارد.

 • علی:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام خوب هستین؟
  شغل آرایشگری در المان چجوریه؟بازار کار خوبی داره؟

 • مسعود:
  تیر ۱۳۹۸

  سلام ممنون از توضیحات خوبتون..در آلمان برای شغل طراحی دکوراسیون داخلی بدون مدرک امکان داشتن شغل هست؟و یکی هم برای کسی که کار کاشت مو کاملا ماهره ولی مدرک پزشکی نداره امکان داشتن شغل با توجه به قوانین اونجا هست؟

 • Athena:
  تیر ۱۳۹۸

  با سلام
  من قصد ادامه تحصیل در آلمان رو دارم.
  میخواستم بدونم دریافت ویزای تحصیلی چه مدت طول میکشه؟

 • روح اله:
  تیر ۱۳۹۸

  درود بر شما. و تشکر از توضیحات کاملتون.
  ایا برای فارق التحصیل رشته آمار (کارشناسی یا ارشد) در کشور المان یا اتریش کار هست؟ اگر نیست ایا تحت عنوان دیگری در سایر شغل ها میشود کار کرد؟
  پیشاپیش سپاس از پاسخ گوییتون

 • Vahid:
  خرداد ۱۳۹۸

  آیا بدون مدرک میشه تو المان کار گرفت.زبان آلمانی بلد باشی

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   خرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   بدون داشتن مدرک دانشگاهی شانس شما برای دریافت این ویزا بسیار کم است.

 • حسین:
  خرداد ۱۳۹۸

  سلام من در رشته علوم سیاسی تحصیل میکنم ایا المان در این زمینه شرایط کاری خوبی داره..

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   خرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   زمینه کاری در آلمان برای رشته های انسانی وابستگی زیادی به توانایی های خود فرد خواهد داشت.

 • سمیه:
  خرداد ۱۳۹۸

  سلام ببخشید میخواستم بدونم با لیسانس مدیریت بانکداری میتونم در آلمان کار کنم ودر آلمان به این رشته نیاز دارند؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   خرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   بله. رشته های مدیریت و مخصوصا مدیریت بانکداری در آلمان از رشته های لیست سفید و مورد نیاز در آلمان می باشد.

 • Yasin:
  خرداد ۱۳۹۸

  با سلام چطور میشه در رشته پزشکی در آلمان تحصیل کرد و شرایط لازم و شهرهای منتخب برای این رشته کدامند

 • ایمان:
  خرداد ۱۳۹۸

  من مدرکم فوق دیپلم کامپیوتره شغلمم ادیتورم تو المان امکان کار دارم؟

 • رضا:
  خرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشین . من در رشته حقوق تحصیل کردم آیا کشور آلمان مناسب هست برای این کار . و اگر نیست کدام کشور بهتر

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   خرداد ۱۳۹۸

    با عرض سلام و احترام
   متاسفانه رشته حقوق از جمله تخصص هایی هست که شانس پایینی برای کاریابی در کشور ها از جمله المان دارند.

 • علیرضا:
  اردیبهشت ۱۳۹۸

  من شغلم مکانیکه
  مدارک کامل روهم دارم کدوم کشور خوبه برای کسب وکار وزندگی کردن

 • حسام:
  اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام واقعا کامل و عالی بود برای رشته پلیمر میدونید کدوم شهر المان بهتره !؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اردیبهشت ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   اکثر شهرهای آلمان صنعتی هستند اما برای رشته شما برلین و مونیخ شرایط مناسبی دارند.

 • Mansour.N:
  اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام متشکرم ازتوضیحات کاملتون ،عالی بود.

 • حسام:
  فروردین ۱۳۹۸

  حرف های خوبی زدید واقعا به من کمک کرد والان توانستم به آلمان بروم

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اردیبهشت ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   باعث خوشحالی ماست.

 • MARSHAL GH:
  فروردین ۱۳۹۸

  سلام علیکم ببخشید یعنی اونجا انگلیسی نمیشه صحبت کرد؟ بعد شرایط تأسیس داروخانه در آلمان چقدر است؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   فروردین ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در آلمان می توانید به زبان انگلیسی بعضی از امور خود را پوشش دهید. اما یادگیری زبان آلمانی برای زندگی در این کشور امری ضروری است.
   برای راه اندازی داروخانه در آلمان باید پس از ثبت شرکت در این کشور مجوزهای مربوطه را نیز اخذ کنید.

 • A:
  فروردین ۱۳۹۸

  عالی بود.
  سلام.من در زمینه تاسیسات ساختمان و کار با ماشین نیمه سنگین تخصص ومدارک لازم را دارم راهی برای رفتن و اقامت گرفتن هست یا نه.ممنون

 • مریم:
  فروردین ۱۳۹۸

  خیلی ممنونم واقعآمفیدبود.

 • ناشناس:
  اسفند ۱۳۹۷

  عالی بود جامع و کامل

 • مجتبی:
  اسفند ۱۳۹۷

  بسیار عالی بود. با صرف کمترین تایم بیشترین اطلاعات را میتوان گرفت. از زحمات شما ممنونم

 • علی:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام ممنون از سایت خوبتون.خیلی عالی بود.لطفا همین اطلاعاتو در مورد کشور هلند هم بگذارید.

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام
   در دست تحقیق است.

 • مهسا:
  اسفند ۱۳۹۷

  عالی بود

 • محمدرضا:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر
  ۲۹ سالمه متأهل فوق دیپلم نرم افزار
  برای اقامت کاری به کدوم کشور میتونم راحت برم بدون دردسر کار هم مهم نیست هرچی باشه

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   دوست عزیز افراد درخواست کار و ویزای کار را با توجه به رشته تحصیلی و تخصص شان دریافت می کنند در غیر اینصورت شرایط دریافت ویزا وجود نخواهد داشت.

 • علی:
  بهمن ۱۳۹۷

  عالی بود‌
  سپاس
  اموزشگاه‌گوته‌فقط‌درتهران؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   بله.

 • علی:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام و خدا قوت.سایتتون خیلی عالیه.از اطلاعات کاملتونم ممنونم.عالی تر میشه اگر در مورد هلندم اینجور اطلاعاتو بهمون بدین.مرسی

 • امیر محمدی:
  بهمن ۱۳۹۷

  باسلام و خسته نباشید.
  بنده پیش دانشگاهی ریاضی دارم و در حال گذراندن دوره های زبان انگلیسی ام ولی مدرک زبان ندارم.
  چه کشوری برای ادامه تحصیل شرایطشو دارم؟
  البته آلمان رو دوس دارم

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   سلام
   دوست عزیز برای پذیرش در دانشگاه حتما باید مدرک زبان بومی آن کشور را داشته باشید و برای دانشگاه های انگلیسی زبان هم داشتن مدرک زبان مورد درخواست از آن دانشگاه ها الزامی است

 • حسن:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام
  ممنون بابت مطالب خوبتون
  برای رشته سینما ، و فیلمبرداری چه شهری در آلمان مناسب تره برای جست و جوی کار

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   فروردین ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   برلین یکی از بهترین شهرهای آلمان برای رشته های مربوط به سینما است.

 • amirhesam:
  بهمن ۱۳۹۷

  خیلی عالی بود ممنون

 • ﻣﺤﻤﺪ:
  بهمن ۱۳۹۷

  ﺳﻼﻡ ﻣﻤﻨﻮﻥ اﺯ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺗﻮﻥ اﮔﺮ ﻣﻴﺸﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻱ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﻤﻨﻮﻥ ﻣﻴﺸﻢ

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   سلام دوست عزیز
   در چه زمینه ای؟

 • گلاره 1654:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام من میخوام این ویدئو رو دانلود کنم ولی پیداش نکردم ببخشید گزینه دانلود بزارید.

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   سلام
   دوست عزیزاین ویدیو از آرشیو شخصی شرکت است و با احترام امکان دانلود وجود ندارد.

 • محمد:
  بهمن ۱۳۹۷

  با سلام
  خیلی ممنون از اطلاعات بروز و دقیقی که
  ارائه کردین ، خیلی مفید و عالی
  امیدوارم همیشه موفق باشید

 • ناشناس:
  بهمن ۱۳۹۷

  بسیار عالی

 • مهدي:
  بهمن ۱۳۹۷

  باسلام
  بسیار مختصر و مفید ممنون بابت مقاله خوب شما

 • مجتبی روحی نسب:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام سپاسگذارم از راهنمایی جامع شما

 • جواد:
  بهمن ۱۳۹۷

  باسلام و تشکرفراوان ازاطلاعات بسیارعالیتون فقط سوالی که برای بنده پیش اومده اگه هیچ تخصصی درموردشغلهایی که نام بردیدنداشته باشم چه راه حلی برام پیشنهادمیکنید وچقدرهزینه لازمه تاعازم کشورآلمان شهربرلین بشم؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   اگر تخصص ویژه ای داشته باشید می توانید از طریق ثبت شرکت اقدام کنید و اقامت آلمان را دریافت نمایید.
   در صورت داشتن شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

 • PedramPH:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون
  یک سؤال داشتم میخواستم ببینم برأی ویزای تحصیلی کسی که ۱۸ سالش باشه برأی ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی و حسابداری قابل انجام هست و دو بار هم به المان با ویزا ورزشی سفر کرده

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   بله، البته داشتن یک سری شرایط اولیه الزامی است. مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه بفرمایید.

 • علی آذین:
  دی ۱۳۹۷

  واقعا فوق العاده و بدون کاستی بود
  متشکرم از از راهنمایی مفیدتون
  همچنان در راستای پیشرفت بیشتر جهت زندگی در المان هستیم
  موفق باشید

 • سمانه:
  دی ۱۳۹۷

  عالی بود ب نظرم کلی اطلاعات گرفتم

 • محمد يهمنى:
  دی ۱۳۹۷

  سلام .واقعا از وحملت شما خیلى خیلى ممنونم. مقالتون عالى بود عالى بود.

 • علی:
  دی ۱۳۹۷

  من در آلمان زندگی میکنم و تایید میکنم اطلاعات بسیار دقیق و صحیح بود !
  وقتی شروع کردم به خواندن این صفحه هرگز فکر نمیکردم اینقدر مختصر و مفید بیان شود.
  مردم میتوانند به این وبسایت تکیه کنند.

 • یلدا:
  دی ۱۳۹۷

  واقعاعالی بود
  ممنون

 • ناشناس:
  دی ۱۳۹۷

  آموزشگاه‌گوته کجا قرار دارد؟؟؟؟؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   سلام
   می توانید با سرچ در گوگل اطلاعات موردنظرتان را دریافت کنید.

 • امیر حسین:
  دی ۱۳۹۷

  خیلی مفید بود
  من میخواستم برای گرفتن مدرکم به این کشور مهاجرت کنم
  خیلی مفید بود ممنون

 • سید محمد موسوی:
  آذر ۱۳۹۷

  عالی بود

 • دانا:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام .ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتین.میخاستم بدونم اگه کسی شرایط کاری و زندگی خوبی در ایران داشته باشد و فقط به خاطر آینده فرزندان و شرایط آموزشی آنجا مهاجرت کند کار درستی است یا خیر؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   بستگی به اولویت های شما در زندگی دارد.

 • ایدین:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام بسیار عالی و مفید بود. هم‌چنین هزینه وکیل برای اقامت رو لطف کنین بگین

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   جهت اطلاع از هزینه ها در صورت تمایل می توانید با مشاورین موسسه در تماس باشید.
   با تشکر

 • فاطمه:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام بسیار عالی

 • ناشناس:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام خیلی عالی بود ممنون

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   سلام
   خواهش میکنم. امیدواریم که مطالب سایت برایتان مفید بوده باشد.

 • مسی:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام لطفا راجع به مهاجرت او زندگی افراد زیر ۱۸ سال هم مطلب بگذارید

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   اگر روش هایی وجود داشته باشد که از طرف موسسه قابل اجرا باشد حتما مطالب مرتبط را در سایت منتشر خواهیم کرد.
   با تشکر

 • احمد:
  آذر ۱۳۹۷

  تشکر..اطلاعات خوبی درج شده بود

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   برای ما باعث افتخار است که مطالب سایت برای شما مفید بوده
   با تشکر

 • علی فضل اله زاده:
  آذر ۱۳۹۷

  مطالب عالی بود
  سرمایه اولیه به طور معمول که میخواهیم در المان زندگی کنیم چقدر باید باشه؟

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   حداقل سرمایه اولیه ۲۵ هزار یورو می باشد اما ممکن است بسته به بیزینسی که شما در آلمان دارد این مبلغ تغییر بکند.
   با تشکر

 • سارا:
  آذر ۱۳۹۷

  تشکر و سپاس فراوان بابت آگاهی درست به ملت عزیزمون

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   خواهش میکنیم و ممنون از لطف شما

 • ناشناس:
  آذر ۱۳۹۷

  ممنون از اینکه به ملت ایران آگاهی میدید.

 • احسان:
  آبان ۱۳۹۷

  بسیار عالی بود مطالب ممنون

 • وحید دهقانی:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام من ۳۶ ساله فوق دیپلم علمی کاربردی تاسیسات دارم ۱۵ سال سابقه لوله کشی و رشته ام مرتبط با کارمه.۸ سال سابقه بیمه دارم.زبان المانی نمیدانم ولی ویزای کارم درست شه برای یادگیری اقدام میکنم.همسرم فوق دیپلم حسابداری و۳ سال سابقه بیمه داره. به همراه خانوده میخواهم مهاجرت کنم با استفاده از ویزای کار. امکان پذیر هست؟ میدانم لوله کشی شغل مورد نیاز المان هست

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   شما باید توجه داشته باشید که یکی از شرایط دریافت ویزای کار داشتن مدرک زبان آلمانی هست.
   با تشکر

 • Ramin:
  آبان ۱۳۹۷

  Danke mein freund

 • ناشناس:
  آبان ۱۳۹۷

  با سلام و ممنون از اطلاعات جامعی که در اختیارما گذاشتین همه مهم و به درد بخور

 • مهدی:
  آبان ۱۳۹۷

  مرسی . نکات خیلی خوبی داشت . عالی فقط چطوری میتونم یه مشاوره ازتون بگیرم

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   می توانید با خط های موسسه تماس بگیرید.

 • مهناز:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام عالی بود خوشم اومد .رفتن به المان وزنذگی کردن اونجا از ارزوهای بچگی تا به الانم هست .بهترین اموزشگاهی که زبان المانی رو خوب یاد میدنید رو لطفا معرفی کنید راهکارهای مفیدبرای اقامت وزندگی در آنجا را ارائه بدید

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   مدرک آموزشگاه گوته معتبر می باشد.

 • somaeyh:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام مچکر برای مطالب خوبتون فقط میخواستم بدونم اگه من برم برای یادگیری زبان از اول برم سراغ زبان المانی؟ یا اول زبان انگیلسی بعد المانی؟

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   می توانید مستقیما برای یادگیری زبان آلمانی اقدام کنید.

 • ناشناس:
  آبان ۱۳۹۷

  شهگل
  بسیار آموزنده متشکرم

 • Abolfazl:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام تورووووخدااااا جواب بدید

  میخواستم بدونم به طور متوسط یه فردی که ثبت شرکت میکنه به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰€
  چقدر درامد یا سود ماهیانه دریافت میکنه؟!

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   بستگی به فعالیت اقتصادی که شما در نظر گرفته اید با آن ثبت شرکت انجام بدهید، خواهد داشت
   می توانید با مشاورین موسسه برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 • عبداللهی:
  آبان ۱۳۹۷

  تشکر از توضیحات جامعتان.

 • نجفی ض:
  آبان ۱۳۹۷

  بسیار عالی و مفید

 • leili:
  آبان ۱۳۹۷

  واقعا کامل وجامع دستتون درد نکههههههههه

 • رضا شریفی:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام بسیار عالی بود بهترین روش برای یاد گرفتن a1چیست

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   آبان ۱۳۹۷

   با عرض سلام
   بهترین روش رجوع به کلاس های زبان گوته است.

 • Saeed:
  مهر ۱۳۹۷

  Herzlichen Dank

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   آبان ۱۳۹۷

   bitte Shon!

 • Payam:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام من کارم‌گچ‌کاری و ابزار و گچ بری هست
  ایا المان گچ‌کاری انجام‌میدن چطوریه شیوه کارشون مثل ایران هست
  لطفا راهنمایی کنید

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   مطمئنا شما با تخصص تان می توانید فعالیت کنید و در خصوص کسب اطلاع از نحوه کارشان باید اطلاعاتتان را تکمیل نمایید. ما می توانیم در زمینه مهاجرت و روش های مهاجرت شما را راهنمایی کنیم
   با تشکر

 • علی شایگان:
  مهر ۱۳۹۷

  درود بر شما
  بسیار عالی بود از لطف شما سپاسگذارم
  پایدار باشید.

 • MJ:
  مهر ۱۳۹۷

  با درود و وقت بخیر،
  اصولا جزء افرادی نیستم که تمایل به کامنت گذاشتن داشته باشم اما مطالب سایتتون و در کل، سایت به نظرم خیلی جالب اومد و می خواستم بابت این مطلب ازتون تشکر کنم

  با تشکر

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   باعث افتخار ماست که مطالب سایت برایتان مفید بوده و مورد توجهتان قرار گرفته
   با تشکر

 • محسن:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام محسن هستم ۳۰ ساله با فن و اطلاعات. خیلی بالایی در مورد خودرو و تعمیرات خودرویی لطفا در مورد مهاجرت مشاوره ام بدهید.

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   لطفا جهت دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
   با تشکر

 • مسعود:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام تشکر از اطلاعات خوب واموزنده ای که گذاشتید اگر یک خانواده۵نفره برای اقامت اقدام کنند شامل چه هزینه هایی میشه

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   بستگی دارد به انکه از چه روشی بخواهید اقدام کنید.
   می توانید برای دریافت اطلاعات کامل با موسسه تماس بگیرید.
   با تشکر

 • مجتبی:
  مهر ۱۳۹۷

  ممنون از اطلاعات خوبی که در سایت گذاشتتید.

 • سید:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام ممنون با سپاس فراوان

 • عباس:
  شهریور ۱۳۹۷

  سلام ..واقعا عالی و پویا ..اگه کسی قصد سرمایه گذاری در المان رو داشته باشه چگونه میتونه با مشاورینتون تماس بگیره ..لطفا شماره و ادرس بفرستید ..با کمال تشکر از سایت خوبتون

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با عرض سلام واحترام
   در حال حاضر موسسه خدماتی در زمینه سرمایه گذاری در کشور آلمان ارائه نمی دهد.

 • بانو:
  شهریور ۱۳۹۷

  بسیار خوب و روشن، آگاهمان کردید، سپاس

 • سعیید:
  شهریور ۱۳۹۷

  با تشکر از مطالب آموزنده زیبای شما

 • ناشناس:
  شهریور ۱۳۹۷

  سلام من الان دو ساله تو المانم زبانم خوبه یعنی مشکل جدی ندارم یه سه ساله دیگه قراره برم دانشگاه البته اطلاعات زیادی ندارم در مورد دانشگاه هر چی خوندم چیزی در مورد دانشگاه ندیدم میشه یکم اطلاعات بدین چون من از همکلاسیام و کسایی که میشناسم پرسیزم ولی اونام سطح اطلاعاتشون زیاد نبود
  ممنون

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   سلام
   شما می توانید با موسسات اعزام دانشجو به آلمان تماس بگیرید یا به سایت های مرجع دانشگاه های مد نظرتان برای دریافت اطلاعات مراجعه کنید.
   با تشکر

 • ناشناس:
  شهریور ۱۳۹۷

  سپاس عالی بود

 • فرید:
  شهریور ۱۳۹۷

  ممنون اطلاعات خوبی بود

 • امید:
  شهریور ۱۳۹۷

  با عرض سلام. در مورد کار در المان با مدرک پایه یکم رانندگی با تریلر .میخواستم بدونم در این زمینه میتونید تو کشور المان واسم توسط یه کار فرما ویزای کاری جهت کار با کامیون در المان بگیرید یا مراحل ا نجام این کار چیه متشکرم.

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   ما در زمینه دریافت دعوتنامه کاری خدماتی ارائه نمی دهیم
   با تشکر

 • ناشناس:
  شهریور ۱۳۹۷

  ممنون از مطالب کامل و خوبتون.

 • فاطمه:
  شهریور ۱۳۹۷

  بسیار عالی بود قصد مهاجرت به المان رو داشتم و از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین بسیار ممنونم الان هم میخوام اقدام به A1بکنم و شروع به اطلاعات جدید تر و کاری که در المان به دردم بخوره فکر کنم حسابداری خیلی بهتر باشه چون درسش رو هم خوندم

 • فاطمه:
  شهریور ۱۳۹۷

  بسیار عالی بود قصد مهاجرت به المان رو داشتم و از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتین بسیار ممنونم الان هم میخوام اقدام به A1بکنم

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   شهریور ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   موفق باشید

 • مسیح:
  شهریور ۱۳۹۷

  بسیار عالی و دلنشین

 • ناشناس:
  شهریور ۱۳۹۷

  اطلاعات عالی و مفید بود سپاسگزارم

 • Milad:
  شهریور ۱۳۹۷

  بسیار عالی و مفید ممنون از راهنمایی های آموزندتون

 • Milad:
  شهریور ۱۳۹۷

  ممنون از راهنمایی شما واقعا مفید و آموزنده واقع شد

 • mortaza:
  شهریور ۱۳۹۷

  سلام ممنون از اطلاعات خوب شما.

 • مهدی:
  مرداد ۱۳۹۷

  سلام واقعا میشه گفت کامل و جامع بود.ممنون

 • بابک:
  مرداد ۱۳۹۷

  خیلی از اطلاعات جامع و مفیدتون سپاسگذارم
  قصد مهاجرت کاری به آلمان رو دارم و هم اکنون زبان آلمانی رو تا سطح A1 یاد گرفتم و در حال یادگیری A2 هستم
  حتما جهت مشاوره از موسسه شما کمک میگیرم

 • ناشناس:
  مرداد ۱۳۹۷

  خیلی خوب بود،ممنونم از اطلاعات بسیار مفید سایتتون

 • نیوشا:
  مرداد ۱۳۹۷

  خیلی ممنون بابت متن خوبتون خیلی مختصر و مفید بود

 • AMIR:
  مرداد ۱۳۹۷

  واقعا عالی بود .ممنون از زحمات شما

  • مریم زرینی:
   مرداد ۱۳۹۷

   زنده باشید

 • مهدی:
  خرداد ۱۳۹۷

  سلام
  با تشکر از شما مقاله بسیار جالب و مفیدی بود من که قصد مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجو کار رادارم لازم بود بیشتر با کشور آلمان و شرایط زندگی در آنجا آشنا شوم. از شما بسیار سپاسگذار هستم.انشالله باز هم بتوانیم اطلاعات بیشتر ی از شما دریافت نمایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.