بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در اسپانیا (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، مشکلات و…)

[این مقاله توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سروش فردا تهیه و تنظیم گردیده و حق کپی رایت آن محفوظ است]

اگر می‌خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی درباره زندگی در اسپانیا به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید.
پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در اسپانیا آشنا خواهید شد.

در بخش اول این مقاله، با مردم و فرهنگ اسپانیا بیشتر آشنا می‌شوید و در بخش دوم، شرایط زندگی در اسپانیا را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از شرایط کار در اسپانیا، هزینه‌های زندگی (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و…)، قوانین کلی آن کشور و سایر اطلاعات مفید برای زندگی آگاهی کسب می‌کنید. بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می‌کند.

* این مقاله در پاییز ۱۳۹۸ ویرایش مجدد شده و مرتباً به روز می‌گردد.

در این مقاله به پاسخ این پرسش‌های زیر می‌رسید:

 1. اسپانیا چگونه کشوری است؟
 2. مردم اسپانیا چگونه‌اند؟
 3. هم اکنون شرایط اقتصادی اسپانیا چگونه است؟
 4. شرایط فعلی کار در اسپانیا به چه صورت است؟
 5. مشاغل مورد نیاز در اسپانیا کدامند؟
 6. موقعیت‌های کاری در کدام مناطق اسپانیا بهتر است؟
 7. بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟
 8. هزینه‌های زندگی در اسپانیا چگونه است؟ (به همراه جدول کامل)
 9. مشکلات و معایب زندگی در اسپانیا چیست؟
 10. چه میزان آشنایی با زبان اسپانیایی برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور مورد نیاز است؟

به علاوه، در بخش پایانی مقاله، پرده از نکات جالبی در اسپانیا برمی داریم و به معرفی چند وب‌سایت اسپانیایی مورد نیاز شما می‌پردازیم.

کلیسای جامع سویا - اسپانیا

کلیسای جامع سویا – اسپانیا

بخش اول: با اسپانیا بیشتر آشنا شویم:

اسپانیا کجاست؟

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال فرانسه، از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق تشکیل می‌دهند. شرق این کشور و اندکی از جنوب آن در مجاورت دریای مدیرانه قرار دارد. پرتغال و اسپانیا با هم شبه جزیره‌ای را به نام ایبریا تشکیل داده‌اند.

آب و هوای اسپانیا:

آب و هوای اسپانیا شباهت زیادی با بقیه اروپا ندارد. شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد. اما بخش‌های مرکزی و جنوب این کشور کاملاً مدیترانه‌ای است. بهار و پاییز، بهترین زمان ممکن برای مسافرت به اسپانیا است. البته ممکن است در آبان و آذر باران‌های شدیدی را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر، آب و هوا و همین طور جمعیت توریستی در اسپانیا در بهترین شرایط خود قرار دارند.

جمعیت اسپانیا:

جمعیت اسپانیا در حدود ۴۷ میلیون نفر است. اسپانیا ششمین کشور پرجمعیت اروپا است و ۸۰٪ مردم این کشور در شهرها ساکن هستند. در مادرید ۶ میلیون نفر و در بارسلونا ۵ میلیون نفر سکونت دارند.

زبان اسپانیا:

زبان اسپانیا از ایالت کاتالونیا جداست! ۴۰۶ میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. این یعنی پس از زبان چینی، پر استفاده ترین زبان دنیا اسپانیایی است. اما جالب آنکه در ایالت کاتالونیای اسپانیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم است و حتی جایگاهی رسمی دارد.

مردم اسپانیا، ثروتمند واقعی هستند:

شاید مردم خیلی ثروتمندتری از مردم اسپانیا پیدا کنید، اما شادتر از مردم این کشور پیدا نخواهید کرد. امید به زندگی در این کشور به طور میانگین ۸۲ سال است که این عدد در بین تمام کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارد. البته این سن برای زنان اسپانیایی ۸۵ سال و برای مردان ۷۹ سال است.
در گزارش سال ۲۰۱۳ مشخص شد مردم اسپانیا، ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز را به اوقات فراغت می‌پردازند که شامل خوردن، آشامیدن و خوابیدن است. این آمار عجیب اما واقعی است.

طبق آمارهای سازمان ملل متحد، اسپانیا در سال ۲۰۵۰ به پیرترین کشور دنیا تبدیل خواهد شد و هم اکنون نیز ۴۰٪ مردم آن بالای ۶۰ سال سن دارند.

اسپانیایی‌ها خیلی هم کاتولیک نیستند!

با اینکه طبق آمار مرکز مطالعات جامعه شناختی، دین ۷۰٪ مردم اسپانیا کاتولیک است، اما تنها ۱۳.۶٪ آنها یکشنبه‌ها به کلیسا می‌روند.

اسپانیا ۴۴ میراث جهانی ثبت شده در یونسکو دارد: (منبع: وب‌سایت یونسکو)

ایتالیا با ۴۹ مکان و چین با ۴۵ مکان ثبت شده در یونسکو، در رتبه‌های بالاتر از اسپانیا قرار دارند. هنرهای تاریخی و سنگی، پل‌ها، پارک‌ها و مناظر بسیار نایاب، تجربه زندگی در اسپانیا را دلچسبتر می‌کند و باعث می‌شود که این کشور اروپایی سالانه به طور میانگین ۶۰ میلیون توریست را از آن خود کند و بعد از فرانسه و ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم قرار گیرد.

هر سال، صدها جشنواره در سراسر اسپانیا برگزار می‌شود:

جشنواره ۸۰۰ ساله Romería Nuestra Señora یا حتی فیستا دلس پاسیو (که میراث ثبت شده در یونسکو است) و جشنواره‌های پرتاب گوجه فرنگی، گاو بازی و… همه و همه از آن مردم و فرهنگ اسپانیا است.

اسپانیا - مادرید

اسپانیا – مادرید

بخش دوم: شرایط زندگی در اسپانیا چگونه است؟

شرایط اقتصادی اسپانیا:

از مهمترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان است و بر اساس مطالعات انجام شده در دهه اخیر، از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ کشور برتر دنیا قرار دارد. از لحاظ ساختاری، اقتصاد اسپانیا بیشتر بر انجام امور خدماتی استوار است. بعد از آن صنعت توریسم حرف اول را در اکثر شهرهای این کشور می‌زند و سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی به عنوان نبض حیاتی اقتصاد اسپانیا در حال رشد هستند.

شرایط کار در اسپانیا:

دلیل اصلی مهاجرت به این کشور برای اکثر افراد تحصیل است. طبق گزارش جابلرز، چند سالی است که با اخذ سیاست‌های درست اقتصادی، شرایط کار در اسپانیا تغییر کرده و بهبود یافته است. مخصوصاً اگر آشپزی بلدید و یا هر کار دیگری در زمینه توریسم انجام می‌دهید، کار در اسپانیا را جدی بگیرید. اگر در این کشور به دنبال مشاغلی با سطح پایین می‌گردید، در نظر داشته باشید که در یک صف طولانی قرار می‌گیرید که خود مردم اسپانیا در جلوی آن صف ایستاده‌اند. لذا قبل از تصمیم برای شروع زندگی در اسپانیا، مطمئن شوید که هنری هر چند کوچک دارید.

دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا متعلق به اسپانیا است. اقلیم، آثار تاریخی، جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا باعث شده تا صنعت گردشگری به منبع درآمد و اشتغال اصلی این کشور تبدیل شود.

مشاغل موردنیاز در اسپانیا کدامند؟

کشاورزی، واردات زعفران، گردشگری، محصولات مربوط به انرژی و ترابری، نساجی و مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات، از پر رونق ترین بیزینس‌های ممکن در اسپانیا هستند. اسپانیا از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تولید انرژی‌های تجدید پذیر است.

بالاترین نرخ بیکاری در اروپا متعلق به اسپانیا است!

اگر چه این آمار مربوط به سال ۲۰۱۵ است و وضع کنونی بهتر شده، اما هم اکنون نیز تقریباً ۳۰٪ جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ ساله اسپانیایی بیکار هستند.

در انتهای این مقاله، وب‌سایت خوبی را برای بررسی شرایط بازار کار مورد نظرتان در اسپانیا به شما معرفی می‌کنیم. اما در مجموع می‌توان گفت در حال حاضر فرصت‌های شغلی در اسپانیا، شاخص مناسبی در مقایسه با سایر کشورهای حوزه شنگن ندارند و اختلاف طبقاتی در این کشور زیاد است. اما این وضعیت با سرعت مطلوبی رو به بهبود است.

زنان کارآفرین در اسپانیا:

مانند هر جای دیگری، سیاست میدان دادن به بانوان در اسپانیا نیز جواب داده و هم اکنون ۴۰٪ کارآفرینان اسپانیایی از خانم‌ها هستند. این آمار در تمام جهان خیره کننده است.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟ (اطلاعات شهرهای اسپانیا)

جواب خیلی ساده است، اول مادرید سپس بارسلونا. این دو شهر قلب تجارت و بازرگانی اسپانیا را تشکیل می‌دهند. تقریباً با شرایط فعلی اسپانیا، مابقی شهرهای این کشور برای زندگی ایرانیان اصلاً توصیه نمی شوند. مگر آنکه وضعیت مالی خوبی داشته باشید و نگاهی به انجام  فعالیت اقتصادی در اسپانیا و کار و تجارت نداشته باشید. ضمناً مادرید از لحاظ بنیه اقتصادی شرایط بهتری از بارسلونا دارد.

مادرید: مهم ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا بوده و دارای خیابان‌ها، میدان‌ها و ساختمان‌های زیبایی است. این شهر دارای تابستان‌ها و زمستان‌های نسبتاً معتدلی است. مادرید حدود ۳٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

بارسلونا: بارسلونا از لحاظ فرهنگی و مراکز مهم بازرگانی و صنعتی یکی از غنی ترین شهرهای اسپانیا است. تابستان‌ها و زمستان‌های مدیترانه‌ای دارد و توریستی تر از مادرید است. بارسلونا حدود ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

اگر با فرزندان خود به اسپانیا می‌روید…

قبل از اقدام برای زندگی در کشور اسپانیا جوانب این کار را ارزیابی کنید. آینده شغلی فرزندان شما در خطر است. به این علت که اولویت استخدام با شهروندان اسپانیایی الاصل می‌باشد. شاید پس از اتمام تحصیل، فرزندانتان پیشرفت علمی داشته باشند (که اینگونه نیز هست) اما برای کار در کشور اسپانیا به مشکل می‌خورند.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان:

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این اسپانیا مناسب است و تقریباً به استانداردهای سایر کشورهای مدرن اروپایی نزدیک است. اما شرایط زندگی در اسپانیا برای افراد سالخورده متفاوت است. این کشور بر خلاف سایر کشورهای اروپایی تقریباً هیچ سیستمی برای پشتیبانی از افراد سالخورده ندارد. استدلال در اسپانیا این است که افراد سالخورده باید توسط بستگان خود مورد مراقبت قرار گیرند.

کار کردن در اسپانیا معمولاً بدون قرارداد و در واقع بدون بیمه است. پس شما حق استفاده از پزشک رایگان را نخواهید داشت. این شرایط، می‌تواند زندگی شما را در معرض خطر قرار دهد. البته شما می‌توانید شخصاً برای بیمه‌های خصوصی اقدام کنید و بدین منظور می‌توانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

هزینه‌های زندگی در اسپانیا – آمار ژانویه ۲۰۱۹

رستوران در اسپانیا قیمت (یورو) گستره (یورو)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت  ۱۰٫۰۰ € ۸٫۰۰-۱۲٫۰۰
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)  ۳۵٫۰۰ € ۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰
McMeal در McDonalds  ۷٫۰۰ €  ۶٫۰۰-۸٫۰۰
آبجو تولید اسپانیا (۰٫۵ لیتری)  ۲٫۰۰ € ۱٫۵۰-۳٫۰۰
آبجو تولید اسپانیا (۰٫۵ لیتری)  ۲٫۵۰ €  ۲٫۰۰-۳٫۵۰
کاپوچینو  ۱٫۵۳ €  ۱٫۲۰-۲٫۰۰
کوکاکولا / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر)  ۱٫۶۷ €  ۱٫۰۰-۲٫۰۰
سوپر مارکت در اسپانیا
شیر (۱ لیتر) ۰٫۷۸ € ۰٫۶۰-۱٫۰۰
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۰٫۹۴ € ۰٫۵۵-۱٫۵۰
برنج سفید (۱ کیلوگرم) ۰٫۹۵ € ۰٫۷۰-۱٫۵۰
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۱٫۶۳ € ۱٫۲۰-۲٫۵۰
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۸٫۹۳ € ۵٫۷۵-۱۳٫۰۰
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۵٫۷۱ € ۴٫۰۰-۸٫۰۰
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۰٫۰۹ € ۶٫۸۰-۱۴٫۹۹
سیب (۱ کیلوگرم) ۱٫۵۶ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
موز (۱ کیلوگرم) ۱٫۴۴ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۱٫۲۰ € ۰٫۷۰-۲٫۰۰
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۱٫۴۳ € ۱٫۰۰-۲٫۰۰
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۰٫۹۶ € ۰٫۶۰-۱٫۵۰
پیاز (۱ کیلوگرم) ۱٫۰۲ € ۰٫۶۰-۱٫۶۰
کاهو (۱ سر) ۰٫۸۹ € ۰٫۶۰-۱٫۰۰
آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۰٫۵۶ € ۰٫۳۰-۱٫۰۰
بطری شراب (متوسط) ۵٫۰۰ € ۳٫۰۰-۷٫۰۰
آبجو تولید اسپانیا (۰٫۵ لیتری) ۰٫۷۸ € ۰٫۵۰-۱٫۲۰
واردات آبجو (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۱٫۲۲ € ۰٫۸۰-۲٫۰۰
بسته سیگار (مارلبورو) ۵٫۰۰ € ۴٫۳۵-۵٫۱۰
حمل و نقل در اسپانیا
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) ۱٫۴۰ € ۱٫۱۵-۲٫۰۰
بلیط ماهانه (استفاده معمول) ۴۳٫۴۸ € ۳۰٫۰۰-۵۴٫۰۰
شروع تاکسی ۳٫۱۵ € ۲٫۴۰-۴٫۲۰
تاکسی هر ۱ کیلومتر ۱٫۰۵ € ۰٫۸۵-۱٫۵۰
تاکسی هر ۱ ساعت ۲۰٫۰۰ € ۱۷٫۸۹-۲۳٫۰۰
بنزین (۱ لیتر) ۱٫۲۰ € ۱٫۰۰-۱٫۳۰
فولکس واگن گلف ۱،۴ KW Trendline ۱۸،۰۰۰٫۰۰ € ۱۵،۰۰۰٫۰۰-۲۰،۰۰۰٫۰۰
تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات کمپرسور ۱۸،۶۰۷٫۸۲ € ۱۵،۰۰۰٫۰۰-۲۴،۰۰۰٫۰۰
موارد کاربردی – قبوض
هزینه‌های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵m2 ۱۱۲٫۹۳ €  ۶۵٫۰۰-۱۸۰٫۰۰
تعرفه تلفن همراه (۱ دقیقه – بدون تخفیف)  ۰٫۱۶ €  ۰٫۰۸-۰٫۲۵
اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL) ۳۸٫۸۱ €  ۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰
ورزش و اوقات فراغت در اسپانیا
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال ۳۶٫۵۲ € ۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته) ۱۲٫۲۷ € ۵٫۰۰-۲۰٫۰۰
سینما ۸٫۰۰ € ۷٫۰۰-۹٫۰۰
مراقبت از کودک در اسپانیا
 مهد کودک ماهانه برای ۱ کودک  ۳۳۳٫۸۲ €  ۲۱۰٫۰۰-۴۸۰٫۰۰
پوشاک و کفش در اسپانیا
 ۱ جفت جین (Levis 501 یا مشابه)  ۶۹٫۲۲ €  ۴۰٫۰۰-۹۰٫۰۰
 ۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)  ۲۶٫۷۳ €  ۱۹٫۰۰-۴۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش نایک  ۶۹٫۸۰ €  ۵۰٫۰۰-۹۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش مردانه چرم  ۸۲٫۷۲ €  ۵۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰
اجاره ماهانه منزل در اسپانیا
 آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر  ۵۹۲٫۶۴ €  ۳۵۰٫۰۰-۹۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز  ۴۴۶٫۸۷ €  ۳۰۰٫۰۰-۷۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر  ۹۵۵٫۶۳ €  ۶۰۰٫۰۰-۱٫۵۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز  ۶۸۸٫۰۴ €  ۴۵۰٫۰۰-۱،۰۰۰٫۰۰
قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۲،۶۸۴٫۷۸ € ۱،۵۰۰٫۰۰-۵،۰۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۱،۶۳۸٫۲۵ € ۱،۰۰۰٫۰۰-۳،۰۰۰٫۰۰
حقوق و دستمزد در اسپانیا
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) ۱،۲۹۴٫۶۳ €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، ۲۰ ساله ۲٫۳۵ ۱٫۵۰-۳٫۰۰

این داده‌ها بر اساس ۲۶۱۲۳ گزارش از ۲۳۳۸ متصدی در ۱۸ ماه گذشته بوده است.
(براساس آمار Numbeo)

داده‌های ما برای هر کشوری بر اساس میانگین گزارش‌ها در تمام شهرهای آن کشور است.

من ماد - اسپانیا

من ماد – اسپانیا

قسمت سوم: معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزدها در اسپانیا، جواب گوی زندگی قشر متوسط جامعه نیست:

تا اینجا متوجه شدید که شرایط زندگی در اسپانیا از لحاظ اقتصادی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی است. دستمزدهای پایین در این کشور (حتی با وجود هزینه‌های پایین زندگی در اسپانیا) نسبت به کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه و… بزرگترین نقطه ضعف این کشور است. جالب است بدانید از زمان ورود واحد پولی یورو، هزینه‌ها نیز مانند گذشته نیست و افزایش پیدا کرده است.

تبعیض نژادی در اسپانیا:

درست است که گفته می‌شود اسپانیایی‌ها همیشه خون گرم و مهربانند، اما عده زیادی نیز وجود دارند که اگر پا به پای آنها به دنبال موقعیت‌های شغلی باشید، خیلی از این وضعیت خوششان نمی آید. مردم اسپانیا از این جهت با کشورهای مترقی تر اروپایی مانند اتریش متفاوتند.

فقط ۵۰٪ مردم اسپانیا، مدرک دبیرستانی (دیپلم) دارند:

مهاجرت و زندگی در اسپانیا برای خانواده‌هایی که ارزش‌های علمی در بنیان فکری خود دارند، گزینه مناسبی نیست. میانگین افراد تحصیل کرده (در سطح دبیرستان) در مابقی کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از اسپانیا است و همین عامل باعث تأثیر منفی بر کیفیت زندگی در اسپانیا شده است.

فساد در اسپانیا:

اگر به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید، باید حواستان را حسابی جمع کنید. خانه‌های زیادی هستند که بدهکاری مالی دارند و هیچ راه بهتری برای نقد کردن پول آنها (به جز فروش به غریبه‌ها) وجود ندارد. این نکته را جدی بگیرید. همچنین اگر می‌خواهید برای اجاره خانه در اسپانیا اقدام کنید، بابت پرداخت Deposite (پول پیش خانه) با وکیل خود مشورت کنید.

نتیجه گیری:

مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند. آب و هوای این کشور بی نظیر است و مناظر دیدنی آن و سبک زندگی مردمش، آرامش و شادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
شما می‌توانید شگفت انگیزترین زندگی را در اسپانیا تجربه کنید، به شرطی که از لحاظ مالی تأمین باشید. ما می‌توانیم به شما در انجام این پروسه کمک کنیم.
اگر پیشنهاد شغلی خوبی دارید، باز هم نیاز است شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا را بررسی کنید. اختلاف طبقاتی بین شهرهای اسپانیا زیاد است.
تنها با دانستن زبان انگلیسی، در اسپانیا کار پیدا نمی کنید. مردم اسپانیا برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی معمولاً فقط زبان خود را می‌فهمند.

اما هنوز نکات جالب دیگری باقی مانده است…

 • پس از ساعات مدرسه، کودکان اسپانیایی ناچارند چند ساعتی را از پدربزرگ و مادربزرگ خود مراقبت کنند.
 • افسانه‌ای در اسپانیا وجود دارد که وقتی کودکان دندان‌های شیری خود را از دست می‌دهند، اگر آن دندان را زیر بالشت خود بگذارند، موشی به نام Ratoncito آن دندان را بر می‌دارد و هدیه‌ای کوچک جای آن قرار می‌دهد.
 • اولین رمان را یک اسپانیایی نوشته است. دون کیشوت، توسط دن میگل د سِروانتِس ساآودرا، در سال ۱۶۰۵ به رشته تحریر درآمده است.
 • برهنگی در اسپانیا برای لذت بردن از آب و هوای این کشور، مجاز است!
 • سن قانونی و داشتن روابط جنسی یا ازدواج در اسپانیا تا ۲۰۱۳ میلادی، ۱۳ سالگی بود. اما هم اکنون این عدد به ۱۶ سالگی افزایش یافته است.
 • قدیمی ترین رستوران جهان در مادرید قرار دارد. هم اکنون نیز می‌توانید در آنجا غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. نام این رستوران Botín (کباب خوک شیرخوار) است و از سال ۱۷۲۵ ثبت شده است.

معرفی چند وب سایت مفید در اسپانیا:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در اسپانیا و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در اسپانیا
 3. اجاره منزل در اسپانیا، خرید ملک در اسپانیا

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اقامت در اسپانیا به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، هم اکنون چند راه برای شما وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می‌باشند. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای ارائه مشاوره زندگی و اخذ اقامت اسپانیا و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

شما می‌توانید هم اکنون برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و یا قبل از تماس، صفحه مربوط به اخذ اقامت اسپانیا را مطالعه کنید تا به صورت کامل با تمام روش‌های ممکن برای اخذ اقامت اسپانیا برای ایرانیان آشنا شده و از جزئیات روش دلخواه خود آگاه شوید. مشاورین ما آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

سوالات و نظرات خود را بیان کنید.

 • Marzieh:
  مارس 2020

  سلام.ممنون ازاطلاعاتتون.من پرستار۱۰سال سابقه هستم.شرایط کاردر اسپانیا برای من چطور هست؟وآیا میتونید در اینراه کمکم کنید؟

  • سهیلا یزدی:
   مارس 2020

   با عرض سلام و احترام
   اقدام به صورت مستقیم از طریق ویزای کار برای کشور اسپانیا توصیه نمیشود.

 • حمید ناصری:
  فوریه 2020

  درود با تشکر از دقت نظر‌ و تسلط در پاسخها،تحصیل دندانپزشکی در بارسلونا
  به زبان اسپانیایی رایگان است?
  سپاس

  • سهیلا یزدی:
   فوریه 2020

   با عرض سلام و احترام
   خیر تحصیل در اسپانیا رایگان نیست.

 • مرتضی مجیدی:
  دسامبر 2019

  سلام بنده ارایشگاه مردانه دارم
  ایا اونجا برای این که یه مغازه بگیرم میشه اقامتم گرفت؟
  هزینه خرید مغازه چقدر هست. لطفا راهنماییم کنید

  • سهیلا یزدی:
   دسامبر 2019

   با عرض سلام و احترام
   جهت راه اندازی کسب وکار روش مهاجرتی شما باید از طریق ثبت شرکت باشد.هزینه ها با توجه به فاکتورهای متراژ،موقیت مکانی و…متغیر است.

 • مرتضی:
  نوامبر 2019

  عالی بود سپاس از این همه اطلاعات مفید.

  • سهیلا یزدی:
   نوامبر 2019

   با عرض سلام و احترام
   سپاس از شما.

 • mehdi:
  جولای 2019

  باسلام
  بنده متاهل هستم و۲ فرزند دختردارم درموردکارکردن درزمینه شغلی خودم که سنگ های ساختمانی میباشد
  میتونم کاری در اونجا انجام دهم یابایک شهروند ان کشور شریک شوم؟
  تقریبا چقدر سرمایه اولیه میخواد ؟
  ممنون میشم راهنمای کنید*
  باتشکر***

 • sori:
  جولای 2019

  سلام شرایط مالی برای اقامت در اسپانیا چقدر هست؟ یعنی با چه میزانی سرمایه میشود اقامت گرفت؟ ممنونم

  • سهیلا یزدی:
   سپتامبر 2019

   با عرض سلام واحترام
   با توجه به وجود محدودیت در صدور ویزا توسط کشور اسپانیا ،موسسه فعلا خدماتی در این زمینه ارائه نمیدهد.

 • ناشناس:
  ژوئن 2019

  باسلام
  وتشکر از سایت خوبتون
  میشه بگید شرایط گرفتن ویزا ازکشور اسپانیا برای دختر بچه ی ۱۶ساله چگونه است؟
  لطفا سریع جواب بدین
  ممنون

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   ژوئن 2019

   با عرض سلام و احترام
   باید شرایط دقیق تر ایشان مورد ارزیابی قرار بگیرد.
   لطفا با موسسه تماس حاصل فرمایید.

 • Sh:
  مارس 2019

  ممنونم. خیلی عالی بود

 • Worya:
  فوریه 2019

  سلام
  ممکنه بتونم اطلاعات بیشتری از شما بگیرم در مورد زندگی و بیشتر شرایط تحصیل و کار واسم مهمه.

  • نیوشا پابوس:
   مارس 2019

   با سلام
   می توانید با شماره های موسسه در ارتباط باشید اما در حال حاضر موسسه از روش های دریافت اقامت برای کشورهای اتحادیه اروپا سرویس می دهد

 • ناشناس:
  فوریه 2019

  سلام ببخشید هزینه ماهیانه هر نفر چقدر است

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   فوریه 2019

   با عرض سلام و احترام
   با توجه به شهری که انتخاب می کنید و نوع زندگی شخصی شما از ۳۰۰ یورو به بالا.

 • سعید:
  ژانویه 2019

  با سلام،ممنون از اطلاعات خوبتون،من الان در ایران هستم،و ویزای گردشگری میخوام بگیرم برای اسپانیا و اگه جور بشه دیگه برنگردم ایران،اگر از،شرایط اقامت اطلاعاتی دارین ممنون میشم منو راهنمایی کنین

  • نیوشا پابوس:
   مارس 2019

   با سلام
   موسسه در زمینه ویزای شنگن و روش های غیرقانونی خدماتی جهت ارائه ندارد.

  • نیوشا پابوس:
   مارس 2019

   سلام دوست عزیز
   موسسه در زمینه ویزای شنگن خدماتی ارائه نمی دهد. کار ما دریافت اقامت برای کشورهای اتحادیه اروپا است. و روش های غیرقانونی مانند پناهندگی را انجام نمی دهیم و به عزیزان توصیه نیز نمی کنیم

 • سالار:
  ژانویه 2019

  سلام یه سوال داشتم، میخوام به اسپانیا مهاجرت کنم، لیسانس دارم، با مدرک حسابداری فنی حرفه ای، چند سال هم بعنوان آشپز رستوران و فست فود کار کردم، میخوام بدونم برای اقامت در اسپانیا و چند ماه اولی که بخوام اونجا دنبال کار بگردم، چند یورو باید داشته باشم ؟ یعنی حداقل مبلغ برای اقامت دو سه ماهه در متل یا جایی شبیه به این تا کار پیدا کنم؟ ممنون میشم اگر پاسخ من رو بدید

  • نیوشا پابوس:
   مارس 2019

   با سلام
   دوست عزیز موسسه اقامت اسپانیا را به روش خرید ملک (سرمایه گذاری) یا تمکن مالی دریافت می کند و در زمینه دریافت ویزای کار یا ویزای جستجوی کار فعالیتی نداریم
   با تشکر

 • نهال:
  ژانویه 2019

  خیلی ممنون بسیار عالی بود

 • pendar:
  ژانویه 2019

  سلام خیلی مطالب مفید و خوبی بود فقط لطفا شرایط تمکن مالی و خرید ملک رو میشه به پول ایران هم بفرمائید چقدر می شود ؟ البته با قیمت روز بازار !!! سپاس

  • نیوشا پابوس:
   مارس 2019

   با سلام
   لطفا جهت دریافت اطلاعات در مورد هزینه ها با موسسه تماس بگیرید.

 • ناشناس:
  دسامبر 2018

  بسیار عالی بود

 • سعید:
  دسامبر 2018

  عالی

 • شيما:
  اکتبر 2018

  سلام و عرض ادب من در اسپانیا زندگی میکنم البته در شهر الیکانته و تمام نوشته های شما راجع به کار درست هست به سختی اینجا میشه کار پیدا کرد مگر اینکه در ایران درامد خوبی داشته باشی و بتونی اینجا زندگی کنی

 • سعید بهمئی:
  اکتبر 2018

  مرسی از راهنمایی خوبتون دمتون گرم

 • رویا:
  سپتامبر 2018

  با سپاس فراوان آیا در مورد شهریه مدرسه بین المللی هم میتوانید اطلاعات بدهید من یک پسر ۷ ساله و دخترم ۱۵ ساله دارم

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   سپتامبر 2018

   با عرص سلام و احترام
   حدودا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه
   اما تحصیل به زبان اسپانیایی رایگان است.

 • امیرچالیپور:
  سپتامبر 2018

  سلام‌عالی بود ممنون‌

 • محسن:
  سپتامبر 2018

  خیلی عالی بود

 • ابوالفضل:
  آگوست 2018

  خیلی عالی بود هیچ چیزی رو فیلتر نکرده بودید عین حقیقت رو گفتید
  با تشکر

 • ناشناس:
  جولای 2018

  عالی بود ممنون

 • علي:
  جولای 2018

  خیلی مفید بود سپاسگذار

 • حامد:
  آوریل 2018

  با عرض سلام
  ممنونم از مطلب مفید شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.