شرایط زندگی در اسپانیا + هزینه‌ها (بررسی کامل 2020)

spain Flag

اگر می‌خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی درباره زندگی در اسپانیا به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید.
پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در اسپانیا آشنا خواهید شد. همچنین در این مقاله به بسیاری از سوالات مهم درباره زندگی در اسپانیا پاسخ خواهیم داد.

 • شرایط زندگی در اسپانیا چگونه است؟
 • شرایط زندگی و کار در اسپانیا چگونه است؟
 • بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟
 • هزینه های زندگی در اسپانیا چقدر است؟
 • شرایط اقامت در اسپانیا چگونه است؟

بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در اسپانیا (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، مشکلات و…)

در بخش اول این مقاله، با مردم و فرهنگ اسپانیا بیشتر آشنا می ‌شوید و در بخش دوم، شرایط زندگی در اسپانیا را مورد بررسی قرار می‌ دهیم و از شرایط کار در اسپانیا، هزینه ‌های زندگی (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل و…)، قوانین کلی آن کشور و سایر اطلاعات مفید برای زندگی آگاهی کسب می‌ کنید. بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می ‌کند.

در این مقاله به پاسخ پرسش‌ های زیر می‌رسید:

 1. اسپانیا چگونه کشوری است؟
 2. مردم اسپانیا چگونه‌اند؟
 3. هم اکنون شرایط اقتصادی اسپانیا چگونه است؟
 4. شرایط فعلی کار در اسپانیا به چه صورت است؟
 5. مشاغل مورد نیاز در اسپانیا کدامند؟
 6. موقعیت ‌های کاری در کدام مناطق اسپانیا بهتر است؟
 7. بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟
 8. هزینه‌ های زندگی در اسپانیا چگونه است؟ (به همراه جدول کامل)
 9. مشکلات و معایب زندگی در اسپانیا چیست؟
 10. چه میزان آشنایی با زبان اسپانیایی برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور مورد نیاز است؟
 11. برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در اسپانیا، اینجا کلیک کنید.

به علاوه، در بخش پایانی مقاله، پرده از نکات جالبی در اسپانیا برمی داریم و به معرفی چند وب‌سایت اسپانیایی مورد نیاز شما می‌پردازیم.

شرایط زندگی در اسپانیا
کلیسای جامع سویا – اسپانیا

بخش اول: با اسپانیا بیشتر آشنا شویم:

اسپانیا کجاست؟

اسپانیا کشوری است در جنوب غربی قاره اروپا که همسایگان آن را از شمال فرانسه، از غرب پرتغال و از جنوب جبل الطارق تشکیل می‌دهند. شرق این کشور و اندکی از جنوب آن در مجاورت دریای مدیرانه قرار دارد. پرتغال و اسپانیا با هم شبه جزیره‌ای را به نام ایبریا تشکیل داده‌اند.

آب و هوای اسپانیا:

آب و هوای اسپانیا شباهت زیادی با بقیه اروپا ندارد. شمال اسپانیا آب و هوای معتدل دارد. اما بخش‌های مرکزی و جنوب این کشور کاملاً مدیترانه‌ای است. بهار و پاییز، بهترین زمان ممکن برای مسافرت به اسپانیا است. البته ممکن است در آبان و آذر باران‌های شدیدی را تجربه کنید. اما اردیبهشت، خرداد و مهر، آب و هوا و همین طور جمعیت توریستی در اسپانیا در بهترین شرایط خود قرار دارند.

جمعیت اسپانیا:

جمعیت اسپانیا در حدود 47 میلیون نفر است. اسپانیا ششمین کشور پرجمعیت اروپا است و ۸۰٪ مردم این کشور در شهرها ساکن هستند. در مادرید ۶ میلیون نفر و در بارسلونا ۵ میلیون نفر سکونت دارند.

زبان اسپانیا:

زبان اسپانیا از ایالت کاتالونیا جداست! ۴۰۶ میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. این یعنی پس از زبان چینی، پر استفاده ترین زبان دنیا اسپانیایی است. اما جالب آنکه در ایالت کاتالونیای اسپانیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم است و حتی جایگاهی رسمی دارد.

مردم اسپانیا، ثروتمند واقعی هستند:

شاید مردم خیلی ثروتمندتری از مردم اسپانیا پیدا کنید، اما شادتر از مردم این کشور پیدا نخواهید کرد. امید به زندگی در این کشور به طور میانگین ۸۲ سال است که این عدد در بین تمام کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارد. البته این سن برای زنان اسپانیایی ۸۵ سال و برای مردان ۷۹ سال است.
در گزارش سال ۲۰۱۳ مشخص شد مردم اسپانیا، ۱۶ ساعت از ۲۴ ساعت روز را به اوقات فراغت می‌پردازند که شامل خوردن، آشامیدن و خوابیدن است. این آمار عجیب اما واقعی است.

طبق آمارهای سازمان ملل متحد، اسپانیا در سال ۲۰۵۰ به پیرترین کشور دنیا تبدیل خواهد شد و هم اکنون نیز ۴۰٪ مردم آن بالای ۶۰ سال سن دارند.

اسپانیایی‌ها خیلی هم کاتولیک نیستند!

با اینکه طبق آمار مرکز مطالعات جامعه شناختی، دین ۷۰٪ مردم اسپانیا کاتولیک است، اما تنها ۱۳.۶٪ آنها یکشنبه‌ها به کلیسا می‌روند.

اسپانیا ۴۴ میراث جهانی ثبت شده در یونسکو دارد: (منبع: وب‌سایت یونسکو)

ایتالیا با ۴۹ مکان و چین با ۴۵ مکان ثبت شده در یونسکو، در رتبه‌های بالاتر از اسپانیا قرار دارند. هنرهای تاریخی و سنگی، پل‌ها، پارک‌ها و مناظر بسیار نایاب، تجربه زندگی در اسپانیا را دلچسبتر می‌کند و باعث می‌شود که این کشور اروپایی سالانه به طور میانگین ۶۰ میلیون توریست را از آن خود کند و بعد از فرانسه و ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم قرار گیرد.

هر سال، صدها جشنواره در سراسر اسپانیا برگزار می‌شود:

جشنواره ۸۰۰ ساله Romería Nuestra Señora یا حتی فیستا دلس پاسیو (که میراث ثبت شده در یونسکو است) و جشنواره‌های پرتاب گوجه فرنگی، گاو بازی و… همه و همه از آن مردم و فرهنگ اسپانیا است.

شرایط زندگی در اسپانیا
اسپانیا – مادرید

بخش دوم: شرایط زندگی در اسپانیا چگونه است؟

شرایط اقتصادی اسپانیا:

از مهمترین فاکتورها برای ارزیابی شرایط زندگی در اسپانیا، اقتصاد این کشور است. اسپانیا چهاردهمین قدرت اقتصادی جهان است و بر اساس مطالعات انجام شده در دهه اخیر، از نظر کیفیت زندگی در بین 10 کشور برتر دنیا قرار دارد. از لحاظ ساختاری، اقتصاد اسپانیا بیشتر بر انجام امور خدماتی استوار است. بعد از آن صنعت توریسم حرف اول را در اکثر شهرهای این کشور می‌زند و سپس صنعت و انرژی، مسکن و بخش کشاورزی به عنوان نبض حیاتی اقتصاد اسپانیا در حال رشد هستند.

شرایط کار در اسپانیا:

دلیل اصلی مهاجرت به این کشور برای اکثر افراد تحصیل است. طبق گزارش جابلرز، چند سالی است که با اخذ سیاست‌های درست اقتصادی، شرایط کار در اسپانیا تغییر کرده و بهبود یافته است. مخصوصاً اگر آشپزی بلدید و یا هر کار دیگری در زمینه توریسم انجام می ‌دهید، کار در اسپانیا را جدی بگیرید. اگر در این کشور به دنبال مشاغلی با سطح پایین می ‌گردید، در نظر داشته باشید که در یک صف طولانی قرار می ‌گیرید که خود مردم اسپانیا در جلوی آن صف ایستاده‌اند. لذا قبل از تصمیم برای شروع زندگی در اسپانیا، مطمئن شوید که هنری هر چند کوچک دارید.

دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا متعلق به اسپانیا است. اقلیم، آثار تاریخی، جغرافیا و امکانات رفاهی در اسپانیا باعث شده تا صنعت گردشگری به منبع درآمد و اشتغال اصلی این کشور تبدیل شود.

مشاغل مورد نیاز در اسپانیا کدامند؟

کشاورزی، واردات زعفران، گردشگری، محصولات مربوط به انرژی و ترابری، نساجی و مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات، از پر رونق ترین بیزینس‌های ممکن در اسپانیا هستند. اسپانیا از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تولید انرژی‌های تجدید پذیر است.

بالاترین نرخ بیکاری در اروپا متعلق به اسپانیا است!

اگر چه این آمار مربوط به سال ۲۰۱۵ است و وضع کنونی بهتر شده، اما هم اکنون نیز تقریباً ۳۰٪ جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ ساله اسپانیایی بیکار هستند.

در انتهای این مقاله، وب ‌سایت خوبی را برای بررسی شرایط بازار کار مورد نظرتان در اسپانیا به شما معرفی می ‌کنیم.

اما در مجموع می ‌توان گفت در حال حاضر فرصت‌های شغلی در اسپانیا، شاخص مناسبی در مقایسه با سایر کشورهای حوزه شنگن ندارند و اختلاف طبقاتی در این کشور زیاد است. اما این وضعیت با سرعت مطلوبی رو به بهبود است.

زنان کارآفرین در اسپانیا:

مانند هر جای دیگری، سیاست میدان دادن به بانوان در اسپانیا نیز جواب داده و هم اکنون ۴۰٪ کارآفرینان اسپانیایی از خانم‌ها هستند. این آمار در تمام جهان خیره کننده است.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی کدامند؟ (اطلاعات شهرهای اسپانیا)

جواب خیلی ساده است، اول مادرید سپس بارسلونا. این دو شهر قلب تجارت و بازرگانی اسپانیا را تشکیل می‌دهند. تقریباً با شرایط فعلی اسپانیا، مابقی شهرهای این کشور برای زندگی ایرانیان اصلاً توصیه نمی شوند. مگر آنکه وضعیت مالی خوبی داشته باشید و نگاهی به انجام  فعالیت اقتصادی در اسپانیا و کار و تجارت نداشته باشید. ضمناً مادرید از لحاظ بنیه اقتصادی شرایط بهتری از بارسلونا دارد.

مادرید مرکز فرهنگی اسپانیا

مهم ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا بوده و دارای خیابان‌ها، میدان‌ها و ساختمان‌های زیبایی است. این شهر دارای تابستان‌ها و زمستان‌های نسبتاً معتدلی است. مادرید حدود 3.3 میلیون نفر جمعیت دارد.

بارسلونا مرکز بازرگانی اسپانیا

بارسلونا از لحاظ فرهنگی و مراکز مهم بازرگانی و صنعتی یکی از غنی ترین شهرهای اسپانیا است. تابستان‌ها و زمستان‌های مدیترانه‌ای دارد و توریستی تر از مادرید است. بارسلونا حدود ۱.۶ میلیون نفر جمعیت دارد.

اگر با فرزندان خود به اسپانیا می‌روید…

قبل از اقدام برای زندگی در کشور اسپانیا جوانب این کار را ارزیابی کنید. آینده شغلی فرزندان شما در خطر است. به این علت که اولویت استخدام با شهروندان اسپانیایی الاصل می‌باشد. شاید پس از اتمام تحصیل، فرزندانتان پیشرفت علمی داشته باشند (که اینگونه نیز هست) اما برای کار در کشور اسپانیا به مشکل می‌خورند.

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان:

شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این اسپانیا مناسب است و تقریباً به استانداردهای سایر کشورهای مدرن اروپایی نزدیک است. اما شرایط زندگی در اسپانیا برای افراد سالخورده متفاوت است. این کشور بر خلاف سایر کشورهای اروپایی تقریباً هیچ سیستمی برای پشتیبانی از افراد سالخورده ندارد. استدلال در اسپانیا این است که افراد سالخورده باید توسط بستگان خود مورد مراقبت قرار گیرند.

کار کردن در اسپانیا معمولاً بدون قرارداد و در واقع بدون بیمه است. پس شما حق استفاده از پزشک رایگان را نخواهید داشت. این شرایط، می ‌تواند زندگی شما را در معرض خطر قرار دهد. البته شما می‌توانید شخصاً برای بیمه‌های خصوصی اقدام کنید و بدین منظور می‌توانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

هزینه‌های زندگی در اسپانیا – آمار ژانویه ۲۰۱۹

رستوران در اسپانیاقیمت (یورو)گستره (یورو)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت 10.00 €8.00-12.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) 35.00 €25.00-50.00
McMeal در McDonalds 7.00 € 6.00-8.00
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتری) 2.00 €1.50-3.00
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتری) 2.50 € 2.00-3.50
کاپوچینو 1.53 € 1.20-2.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) 1.67 € 1.00-2.00
سوپر مارکت در اسپانیا  
شیر (1 لیتر)0.78 €0.60-1.00
نان سفید تازه (500 گرم)0.94 €0.55-1.50
برنج سفید (1 کیلوگرم)0.95 €0.70-1.50
تخم مرغ (12 عدد)1.63 €1.20-2.50
پنیر محلی (1 کیلوگرم)8.93 €5.75-13.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)5.71 €4.00-8.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)10.09 €6.80-14.99
سیب (1 کیلوگرم)1.56 €1.00-2.00
موز (1 کیلوگرم)1.44 €1.00-2.00
پرتقال (1 کیلوگرم)1.20 €0.70-2.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)1.43 €1.00-2.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.96 €0.60-1.50
پیاز (1 کیلوگرم)1.02 €0.60-1.60
کاهو (1 سر)0.89 €0.60-1.00
آب (بطری 1.5 لیتر)0.56 €0.30-1.00
بطری شراب (متوسط)5.00 €3.00-7.00
آبجو تولید اسپانیا (0.5 لیتری)0.78 €0.50-1.20
واردات آبجو (بطری 0.33 لیتر)1.22 €0.80-2.00
بسته سیگار (مارلبورو)5.00 €4.35-5.10
حمل و نقل در اسپانیا  
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)1.40 €1.15-2.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)43.48 €30.00-54.00
شروع تاکسی3.15 €2.40-4.20
تاکسی هر 1 کیلومتر1.05 €0.85-1.50
تاکسی هر 1 ساعت20.00 €17.89-23.00
بنزین (1 لیتر)1.20 €1.00-1.30
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline18،000.00 €15،000.00-20،000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور18،607.82 €15،000.00-24،000.00
موارد کاربردی – قبوض  
هزینه‌های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2112.93 € 65.00-180.00
تعرفه تلفن همراه (1 دقیقه – بدون تخفیف) 0.16 € 0.08-0.25
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)38.81 € 25.00-50.00
ورزش و اوقات فراغت در اسپانیا  
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال36.52 €25.00-50.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)12.27 €5.00-20.00
سینما8.00 €7.00-9.00
مراقبت از کودک در اسپانیا  
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک 333.82 € 210.00-480.00
پوشاک و کفش در اسپانیا  
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه) 69.22 € 40.00-90.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …) 26.73 € 19.00-40.00
 1 جفت کفش نایک 69.80 € 50.00-90.00
 1 جفت کفش مردانه چرم 82.72 € 50.00-120.00
اجاره ماهانه منزل در اسپانیا  
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 592.64 € 350.00-900.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 446.87 € 300.00-700.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 955.63 € 600.00-1.500.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 688.04 € 450.00-1،000.00
قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا  
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر2،684.78 €1،500.00-5،000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز1،638.25 €1،000.00-3،000.00
حقوق و دستمزد در اسپانیا  
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)1،294.63 € 
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله2.351.50-3.00

این داده‌ ها بر اساس 26123 گزارش از 2338 متصدی در 18 ماه گذشته بوده است.
(بر اساس آمار Numbeo)

داده ‌های ما برای هر کشوری بر اساس میانگین گزارش‌ ها در تمام شهرهای آن کشور است.

شرایط زندگی در اسپانیا
من ماد – اسپانیا

قسمت سوم: معایب و مشکلات زندگی در اسپانیا چیست؟

دستمزدها در اسپانیا، جواب گوی زندگی قشر متوسط جامعه نیست:

تا اینجا متوجه شدید که شرایط زندگی در اسپانیا از لحاظ اقتصادی متفاوت از سایر کشورهای اروپایی است. دستمزدهای پایین در این کشور (حتی با وجود هزینه‌های پایین زندگی در اسپانیا) نسبت به کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه و… بزرگترین نقطه ضعف این کشور است. جالب است بدانید از زمان ورود واحد پولی یورو، هزینه‌ها نیز مانند گذشته نیست و افزایش پیدا کرده است.

تبعیض نژادی در اسپانیا:

درست است که گفته می‌شود اسپانیایی‌ها همیشه خون گرم و مهربانند، اما عده زیادی نیز وجود دارند که اگر پا به پای آنها به دنبال موقعیت‌های شغلی باشید، خیلی از این وضعیت خوششان نمی آید. مردم اسپانیا از این جهت با کشورهای مترقی تر اروپایی مانند اتریش متفاوتند.

فقط ۵۰٪ مردم اسپانیا، مدرک دبیرستانی (دیپلم) دارند:

مهاجرت و زندگی در اسپانیا برای خانواده‌هایی که ارزش‌های علمی در بنیان فکری خود دارند، گزینه مناسبی نیست. میانگین افراد تحصیل کرده (در سطح دبیرستان) در مابقی کشورهای اروپایی بسیار بالاتر از اسپانیا است و همین عامل باعث تأثیر منفی بر کیفیت زندگی در اسپانیا شده است.

فساد در اسپانیا:

اگر به دنبال خرید ملک در اسپانیا هستید، باید حواستان را حسابی جمع کنید. خانه‌های زیادی هستند که بدهکاری مالی دارند و هیچ راه بهتری برای نقد کردن پول آنها (به جز فروش به غریبه‌ها) وجود ندارد. این نکته را جدی بگیرید. همچنین اگر می‌خواهید برای اجاره خانه در اسپانیا اقدام کنید، بابت پرداخت Deposite (پول پیش خانه) با وکیل خود مشورت کنید.

نتیجه گیری:

مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند. آب و هوای این کشور بی نظیر است و مناظر دیدنی آن و سبک زندگی مردمش، آرامش و شادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.
شما می‌توانید شگفت انگیزترین زندگی را در اسپانیا تجربه کنید، به شرطی که از لحاظ مالی تأمین باشید. ما می‌توانیم به شما در انجام این پروسه کمک کنیم.
اگر پیشنهاد شغلی خوبی دارید، باز هم نیاز است شرایط زندگی در شهرهای اسپانیا را بررسی کنید. اختلاف طبقاتی بین شهرهای اسپانیا زیاد است.
تنها با دانستن زبان انگلیسی، در اسپانیا کار پیدا نمی کنید. مردم اسپانیا برخلاف خیلی از کشورهای اروپایی معمولاً فقط زبان خود را می‌فهمند.

اما هنوز نکات جالب دیگری باقی مانده است…

 • پس از ساعات مدرسه، کودکان اسپانیایی ناچارند چند ساعتی را از پدربزرگ و مادربزرگ خود مراقبت کنند.
 • افسانه‌ای در اسپانیا وجود دارد که وقتی کودکان دندان‌های شیری خود را از دست می‌دهند، اگر آن دندان را زیر بالشت خود بگذارند، موشی به نام Ratoncito آن دندان را بر می‌دارد و هدیه‌ای کوچک جای آن قرار می‌دهد.
 • اولین رمان را یک اسپانیایی نوشته است. دون کیشوت، توسط دن میگل د سِروانتِس ساآودرا، در سال 1605 به رشته تحریر درآمده است.
 • برهنگی در اسپانیا برای لذت بردن از آب و هوای این کشور، مجاز است!
 • سن قانونی و داشتن روابط جنسی یا ازدواج در اسپانیا تا ۲۰۱۳ میلادی، ۱۳ سالگی بود. اما هم اکنون این عدد به ۱۶ سالگی افزایش یافته است.
 • قدیمی ترین رستوران جهان در مادرید قرار دارد. هم اکنون نیز می‌توانید در آنجا غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. نام این رستوران Botín (کباب خوک شیرخوار) است و از سال 1725 ثبت شده است.

معرفی چند وب سایت مفید در اسپانیا:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در اسپانیا و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در اسپانیا
 3. اجاره منزل در اسپانیا، خرید ملک در اسپانیا

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اقامت در اسپانیا به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، هم اکنون چند راه برای شما وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می‌باشند. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای ارائه مشاوره زندگی و اخذ اقامت اسپانیا و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

شما می‌توانید هم اکنون برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و یا قبل از تماس، صفحه مربوط به اخذ اقامت اسپانیا را مطالعه کنید تا به صورت کامل با تمام روش‌های ممکن برای اخذ اقامت اسپانیا برای ایرانیان آشنا شده و از جزئیات روش دلخواه خود آگاه شوید. مشاورین ما آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در اسپانیا؛

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در اسپانیا (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، مشکلات و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

لایو بعدی: خرید ملک ترکیه
برگزاری توسط مشاور ارشد ترکیه
شرایط کامل خرید ملک در ترکیه (اخذ اقامت و پاسپورت)
close-image
موسسه سروش فردا