50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا (+ انواع روش ها 2023)

europe Flag

یکی از مهمترین موضوعاتی که هر فرد برای مهاجرت باید از آن آگاه باشد این است که برای دریافت اقامت و زندگی طولانی مدت واجد شرایط چه نوع ویزایی در چه کشوری هستند. در کنار این فاکتور مهم، همواره پیدا کردن ارزانترین راه مهاجرت به اروپا برای هر داوطلبی می تواند جذاب باشد. ما در این مقاله بسته به شرایط هر شخص، ارزانترین راه های مهاجرت به اروپا را به شما معرفی خواهیم کرد.

در ادامه به مهمترین سوالات درباره ارزانترین راه مهاجرت به اروپا پاسخ خواهیم داد:

 • ارزان ترین روش‌ برای مهاجرت ایرانیان به اروپا کدام است؟
 • آیا اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت، ارزان ترین کشور برای مهاجرت به اروپا است؟
 • کشورهای ارزان برای مهاجرت از طریق جستجوی کار کدام اند؟
 • ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری در اروپا کدام اند؟

 

فهرست

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✔️ بررسی شرایط ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا

در این مقاله چندین روش از ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا و ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری را به شما معرفی خواهیم کرد. کشورهای زیادی با توجه به شرایط مطلوبی که دارند، نظر افراد را برای مهاجرت و اقامت دائم در آن کشور، به خود جلب می‌کنند. اما سوالات اساسی در مهاجرت آسان و ارزان و سریع به اروپا این است که راحت ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ ارزان‌ ترین کشورها برای سرمایه گذاری چه شرایطی دارند؟ کشورهای ارزان برای مهاجرت کدام‌اند؟
ما سعی داریم در این مقاله با در نظر گرفتن شرایط ایرانیان، ارزان ترین روش مهاجرت را با توجه به شرایط روش ها در سال 2023 و کشور مقصد بررسی کنیم. همچنین راه‌هایی مناسب برای اخذ اقامت آسان و ارزان در کل اتحادیه اروپا را به شما معرفی خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

ارزان ترین روش مهاجرت
intercontinental-berlin

1. ارزان ترین روش‌ برای مهاجرت ایرانیان به اروپا

در بسیاری از روش‌های مهاجرت، اغلب نیاز دارید غیر از هزینه‌ های دریافت اقامت، مبلغ قابل توجهی را برای خرید ملک، سرمایه گذاری، پشتوانه‌های لازم و… به کشور مقصد منتقل نمایید. ولی ما ارزان ترین روش های مهاجرت را به شما معرفی می‌کنیم تا هزینه‌های شما به حداقل برسند.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

2. اخذ ارزانترین اقامت اروپا از کشور اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی، ثبت شرکت و انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور اسلواکی، ارزانترین روش و یکی از ارزان ترین راه‌ های مهاجرت و دریافت اقامت اروپا محسوب می‌شود. ثبت شرکت در اسلواکی هزینه نسبتاً مناسبی دارد. با توجه به سیاست‌های مهاجرتی این کشور، فرآیند پیچیده‌ای در پیش رو متقاضیان وجود ندارد. دریافت اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری از طریق اسلواکی، یکی از دلایلی است که این کشور را به یکی از کشورهای ارزان برای مهاجرت و گرفتن اقامت اروپا تبدیل کرده است.

یکی دیگر از مزایا و دلایل تبدیل شدن اسلواکی به ارزانترین کشور برای اقامت، دریافت اقامت کل حوزه شینگن است. در واقع با اخذ اقامت اسلواکی، هم اجازه اقامت در کل حوزه شنگن را دارید و هم علاوه بر اجازه کار و تحصیل در اسلواکی، اجازه سفر، کار و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن را خواهید داشت.

هزینه های ثبت شرکت در اسلواکی

شما برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی نیاز به سرمایه گذاری ندارید. اما برای کارهای ثبتی، بیمه، اجاره نامه، حق‌الوکاله و موارد دیگری که منجر به دریافت اقامت شما می‌گردد، جمعاً در حدود 15 تا 20هزار یورو بودجه نیاز دارید.

این روش مناسب افرادی است که با خانواده خود قصد مهاجرت و اقامت در اروپا و راه اندازی یک کسب و کار را دارند. در صورتیکه شرایط ایشان شامل روش‌های ویزایی و تحصیلی نمی شود.

جمع بندی روش اول

با ثبت شرکت در اسلواکی، به شما و تمامی اعضای خانوادتان اقامت (شهروندی) کل اروپا داده می‌شود.

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توان اقامت اسلواکی و اقامت کل اتحادیه اروپا را به دست آورد، ثبت شرکت در اسلواکی است. در این روش برخلاف اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و سایر روش‌های مشابه، هیچ مبلغی به عنوان حداقل سرمایه گذاری در اسلواکی برای دریافت این اقامت وجود ندارد. در واقع شما قادر به اخذ ارزانترین اقامت دائم و پاسپورت دوم بدون سرمایه گذاری خواهید بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری می توانید مقاله ثبت شرکت در اسلواکی را مطالعه کنید.

درباره شرایط زندگی و هزینه‌ ها در اسلواکی به عنوان ارزان ترین کشور برای مهاجرت بیشتر بدانید:

اگر می‌ خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی درباره شرایط و هزینه‌ های زندگی در کشوری که ارزان ترین روش مهاجرت به اروپا را دارد، بدانید، به مقاله شرایط زندگی در اسلواکی مراجعه نمایید. پس از مطالعه کامل این مطلب، با شرایط زندگی و کار در اسلواکی کاملاً آشنا خواهید شد.

در ادامه، روش‌ های دیگر و ارزانترین کشور اروپایی برای سفر را در سال 2023 بررسی می‌کنیم.

برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات در مورد ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا، اینجا کلیک کنید.

ارزان ترین روش و کشورهای ارزان برای مهاجرت

3. ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا با ویزای جستجوی کار آلمان

اگر دعوت نامه کاری در آلمان ندارید، با داشتن این ویزا (که گاهی با نام ویزای کارجویان آلمان نیز شناخته می‌شود) شما 6 ماه فرصت خواهید داشت تا در این کشور به دنبال شغل مناسب بگردید. اگر در این مدت موفق شوید با کارفرمایی به توافق برسید و با وی قرارداد کاری ببندید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل کنید. پس از 3 سال اقامت دائم در این کشور می توانید پاسپورت آلمانی دریافت کنید.

با توجه به رشد منفی جمعیت کشور آلمان، دولت این کشور در نظر دارد امکان جستجوی کار را برای متخصصینی که از سطح دانش و مهارت بالا و سابقه کار حرفه‌ای در کشور خود برخوردارند، فراهم کند. از این روش برای جبران کمبود نیروی کار متخصص و مورد نیاز در آلمان استفاده می شود.

این روش بیشتر مناسب متقاضیان جوانی است که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با فعالیت حرفه‌ای خود و همچنین رزومه کاری خوب به همراه بیمه تأمین اجتماعی مرتبط با آن کار داشته باشند.

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان باید چه شرایطی داشت؟

اگر تحصیلات و سابقه شغلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز در آلمان باشد، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستید. البته اگر تخصص شما در این لیست نباشد نیز می‌توانید شانس خود را امتحان کنید.

در مقاله مشاغل مورد نیاز در آلمان، می توانید با لیست کامل این مشاغل آشنا شوید.

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان:

 1. داشتن حداقل مدرک لیسانس مرتبط با فعالیت حرفه‌ای (دارای تأییدیه ZAB)
  * مدرک فنی حرفه‌ای به تنهایی قابل قبول نیست.
 2. داشتن سابقه کار خوب (همراه با بیمه تأمین اجتماعی مرتبط با آن کار)
 3. تسلط کافی به زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و یا زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)
  اگر مدرک زبان نداشته باشید، در صورت تسلط نسبی به زبان آلمانی یا انگلیسی هم امکان دریافت این ویزا وجود دارد.

مزایای ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا با ویزای جستجوی کار آلمان

 1. مدت زمان نسبتاً کوتاه انجام پروسه.
 2. عدم الزام به ارائه مدرک زبان.
 3. داشتن 6 ماه فرصت برای زندگی و جستجوی کار در آلمان.
 4. امکان جستجوی کار مناسب در یکی از بهترین کشورهای جهان.
 5. امکان تبدیل این ویزا به ویزای کار آلمان و دریافت اقامت دائم این کشور.
 6. هزینه نسبتاً پایین

محدودیت‌ ها و معایب ویزا جستجوی کار آلمان

 1. عدم تضمین دریافت این ویزا از سفارت آلمان
 2. الحاق خانواده پس از یافتن کار در آلمان
 3. عدم امکان تمدید این نوع ویزا
 4. عدم امکان تحصیل حتی پس از تبدیل این ویزا به ویزای کار. (البته خانواده متقاضی می‌توانند تحصیل رایگان در آلمان داشته باشند).

برای کسب اطلاعات بیشتر از این روش، مقاله ویزای جستجوی کار آلمان را مطالعه کنید.

ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری

4. ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا با ویزای کاری

اخذ ویزای کار از کشورهای اروپایی، یکی از گزینه های ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا است. در ادامه ارزان ترین کشور اروپایی برای مهاجرت از طریق ویزای کار را معرفی خواهیم کرد. ویزای کار برنامه کشورهایی است که در برخی از تخصص با کمبود نیروی ماهر رو به رو هستند. این ویزا به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که در زمینه های مورد نیاز دارای سابقه کار تخصصی باشند.

ویزای کاری به عنوان یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت و راه های موجود برای مهاجرت آسان و ارزان و سریع، اجازه حضور همزمان خانواده را در کنار فرد متقاضی صادر می کند.

با توجه به اینکه در روش ویزای کار، فرد برخلاف سایر روش های مهاجرتی، بدون صرف هزینه و سرمایه گذاری، بعد از چند سال کار و رعایت قوانین، می تواند اقامت دائم اروپا را دریافت کند، ویزای کار به عنوان راهی برای مهاجرت آسان و ارزان و سریع شناخته می شود.

مهاجرت آسان و ارزان و سریع با ویزای کار آلمان

در چند سال اخیر آلمان در رده پنجم کشورهای مطلوب برای مهاجرت قرار گرفته است. عملکرد خوب اقتصادی و فرصت های مطلوب شغلی در این انتخاب تاثیر به سزایی داشته است و آن را به یکی از راه های مهاجرت آسان و ارزان و سریع و کشورهای ارزان برای مهاجرت تبدیل کرده است.

کارت آبی اتحادیه اروپا (Blue Card) که به عنوان ویزای کار در آلمان نیز شناخته می شود، به دارندگان این ویزا اجازه کار و اقامت به مدت 4 سال را در آلمان به شهروندان خارجی می دهد. برای اینکه فرد واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان شود، فرد باید مهارت زبان آلمانی را به قدر کافی داشته باشد. همچنین در زمینه کاری مورد نظر سابقه کاری مرتبط و قابل ارائه داشته باشد.

هزینه مجوز کار آلمان چقدر است؟

هزینه قابل پرداخت در سفارت برای دریافت ویزای کاری آلمان 75 یورو است. بسته به محل درخواست این هزینه به صورت نقدی و اعتباری قابل پرداخت است. توجه داشته باشید که اگر درخواست شما رد شود، این مبلغ قابل برگشت نیست.

لیست کشورهای ارزان برای مهاجرت کاری به اروپا:

 1. آلمان
 2. اتریش
 3. اسپانیا
 4. فرانسه

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

5. ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری در اروپا

در حالی که اقامت به سرمایه گذاران و افراد ثروتمند در اکثر کشورها داده می شود، در حال حاضر تنها 9 کشور، ارائه دهنده برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری هستند. در ادامه مقاله شما را با لیستی از ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری در اروپا آشنا خواهیم کرد. اگرچه این روش ارزانترین راه مهاجرت نیست اما برای آن دسته از متقاضیانی که شرایط روش های دیگر را ندارند یا می خواهند با سرمایه گذاری اقدام کنند، برخی از کشورها شرایط آسان تر و هزینه های کمتری برای اعطای اقامت در نظر گرفته اند و به عنوان ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری شناخته می شوند.

اخذ اقامت پرتغال با سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت پرتغال و اتحادیه اروپا، می توانید دست به راه اندازی تجارتی بزنید که با آن 10 شغل ایجاد کنید یا خانه ای به ارزش 500.000 هزار یورو خریداری کنید.

اقامت مالتا با نرخ مالیات کمتر

کشور مالتا برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک نرخ مالیات کمتری از متقاضیان خارجی دریافت می کند. در نتیجه با هزینه کمتر و با خرید ملک به ارزش 700.000 یورو اقامت اتحادیه اروپا را دریافت کنید و شرایط زندگی در مالتا را داشته باشید.

برنامه خرید ملک اسپانیا

برنامه سرمایه گذاری اسپانیا شباهت بسیاری با برنامه خرید ملک پرتغال دارد. در واقع شما در این روش با خرید ملکی به ارزش 500.000 یورو یا خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش 2میلیون یورو، از این کشور مجوز اقامت دریافت کنید.

برنامه خرید ملک لتونی

برای دریافت مجوز اقامت موقت لتونی، باید ملکی به ارزش 250.000 یورو خریداری کرد و 5 درصد هزینه دولتی به ازای خرید خانه پرداخت کرد.

ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری
barcelona-street

سرمایه گذاری در اقتصاد اتریش

طبق مقررات مربوط به سرمایه گذاری شهروندی، متقاضی برای دریافت اقامت ملزم به سرمایه گذاری فعال در اقتصاد اتریش است. به عنوان مثال در قالب سرمایه گذاری مشترک یا سرمایه گذاری مستقیم در مشاغلی که اشتغال ایجاد می کند یا تجارتی نوآور ایجاد کند.

به طور کلی سرمایه گذاری شما باید مستقیم باشد و سرمایه گذاری منفعل در اوراق قرضه دولتی یا املاک واجد شرایط نیست.


سوالات متداول ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا

✅ ارزان ترین روش مهاجرت بدون سرمایه گذاری کدام است؟

شما برای ثبت شرکت در کشور اسلواکی نیاز به سرمایه گذاری ندارید. اما برای کارهای ثبتی، بیمه، اجاره نامه، حق‌الوکاله و موارد دیگری که منجر به دریافت اقامت شما می‌گردد، جمعاً در حدود 15 تا 20هزار یورو بودجه نیاز دارید.

✅ کدام روش برای مهاجرت آسان و ارزان و سریع شناخته می شود؟

عملکرد خوب اقتصادی و فرصت های مطلوب شغلی در این کشور آلمان، آن را به یکی از راه های مهاجرت آسان و ارزان و سریع و کشورهای ارزان برای مهاجرت تبدیل کرده است.

✅ ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری کدام اند؟

برنامه های خرید ملک در کشورهای اسپانیا، پرتغال، مالتا و لتونی و سرمایه گذاری در اقتصاد اتریش، ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری هستند.

✅ مزایای ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا با ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

مدت زمان نسبتاً کوتاه انجام پروسه، عدم الزام به ارائه مدرک زبان، داشتن 6 ماه فرصت برای زندگی و جستجوی کار در آلمان، امکان جستجوی کار مناسب در یکی از بهترین کشورهای جهان، تبدیل این ویزا به ویزای کار آلمان و دریافت اقامت دائم این کشور و هزینه نسبتاً پایین از مزایای این روش است.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال ارزانترین راه مهاجرت به اروپا هستید، باید به این نکته دقت داشته باشید که معرفی ارزان ترین روش مهاجرت با توجه به شرایط متقاضی، می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. با بررسی شرایط و آگاهی از پیش نیازهای مهاجرت برای انواع ویزا، شاید هر یک از روش های ممکن، از جمله ویزای تحصیلی، مهاجرت کاری و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری، عنوان ارزان ترین راه مهاجرت به اروپا را برای شما، به خود اختصاص دهند.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰