زندگی در هلند و هزینه زندگی ( + شرایط 2021)

netherlands Flag

در مقاله ای که پیش روی شماست، به طور کامل و دقیق به شرایط زندگی در هلند، مزایا و معایب و همچنین هزینه های مربوط به آن پرداخته شده است. کشور زیبای هلند می تواند انتخابی فوق العاده برای مهاجرت باشد. برای آشنایی بیشتر با این کشور، خواندن این مقاله را از دست ندهید. مطالبی که در مقاله به آن ها پرداخته شده است از این قرار می باشد:

 • هلند چگونه کشوری است؟
 • مردم هلند چگونه مردمی هستند؟
 • در حال حاضر شرایط اقتصادی در هلند چگونه است؟
 • وضعیت فعلی کار در هلند چگونه می باشد؟
 • شرایط تحصیل در هلند به چه صورت است؟
 • بهداشت و رفاه در هلند چه وضعیتی دارند؟
 • هزینه های زندگی در هلند چگونه است؟
 • مزایا و معاب زندگی در هلند شامل چه مواردی می شود؟

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در هلند و هزینه های مربوط به آن آشنا کنیم. در ابتدا اطلاعاتی را درباره کشور هلند، فرهنگ مردم آن و سبک زندگی آن ها در هلند، در اختیارتان قرار می دهیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل و هزینه های مربوط به زندگی در هلند را به طور کامل شرح می دهیم. پس از آن نیز به بررسی مزایا و معایب زندگی در هلند و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در هلند اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. هلند چگونه کشوری است؟

هلند کجاست؟

کشور هلند (Netherlands)، کشوری واقع در شمال غربی اروپا است و به معنای “کشور پست” و همچنین “سرزمین چوب” می باشد. این کشور 34،040 کیلومتر مربع مساحت دارد. دولت هلند یک دموکراسی پارلمانی تحت سلطنت یک پادشاهی مشروطه است. شهر آمستردام، به عنوان پایتخت و شهر لاهه، به عنوان مقر دولت این کشور شناخته می شوند. هلند از شمال و غرب به دریای شمال، از شرق به آلمان و از جنوب به بلژیک محدود می باشد.

آب و هوای معتدل هلند

آب و هوای معتدل هلند یکی از مزایا و شرایط مناسب زندگی در این کشور می باشد. زمستان ها در این کشور ملایم و تابستان ها خنک است. بارش در همه فصول در کشور هلند وجود دارد. بیشترین میزان بارش در این کشور به فصل های تابستان (آگوست) و پاییز و کمترین میزان به فصل بهار مربوط می شود. دمای جولای در هلند به طور متوسط ​​حدود 63 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) و دمای میانگین ژانویه 35 درجه فارنهایت (2 درجه سانتی گراد) است.

این کشور نه از طریق مناظر باشکوه نقاشان هلندی، بلکه به دلیل ابرهای سنگین شناخته شده است. معمولا به طور متوسط، حدود ​​سه پنجم آسمان هلند ابر می باشد.

جمعیت هلند

طبق تخمین سال 2019، جمعیت کشور هلند 17،336،000 نفر است. نرخ فوق العاده بالای باروری تا دهه 1960، باعث شد که هلند امروز یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان باشد. از آن دهه به بعد، عمدتا به دلیل استفاده گسترده از قرص های ضد بارداری (نتیجه سکولاریزاسیون در حال رشد) و افزایش مشارکت زنان در آموزش عالی و نیروی کار این نرخ تغییر یافته است.

در آغاز قرن بیست و یکم، نرخ زاد و ولد و مرگ در هلند، هر دو در پایین ترین سطح جهانی بودند که نتیجه آن ایجاد جامعه ای تقریباً پیرتر بود. همچنین بیشترین رشد جمعیت نیز از مهاجرت نشات می گرفت.

طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در هلند برای مردان 80.1 سال و برای زنان 83.3 سال می باشد.

زندگی در هلند
Giethoorn,-Netherlands

در ادامه فرهنگ مردم هلند و شرایط اقتصادی این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم…

2. مردمی که در هلند زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

اعتقاد رایجی وجود دارد مبنی بر این که هلندی ها مخلوطی از فریسی ها، ساکسون ها و فرانک ها هستند. در واقع، تحقیقات انجام شده، این ادعا را كه ساكنان خودكار منطقه، مخلوطی از گروه های جمعیتی قبل از ژرمنی و ژرمنی بودند كه با گذشت زمان به منطقه اصلی دلتایی اروپای غربی نزدیك شده اند، قابل قبول دانست. در قرن های 7 و 8 از این گروه ها برخی از سیاست های مهم بر اساس وحدت های قومی و فرهنگی خاص به وجود آمدند که بعداً به عنوان فریسی، ساکس و فرانک شناخته شدند.

هلندی ها مردمی برابری طلب هستند. همچنین آن ها هنگام برخورد با خارجی ها محفوظ و رسمی می باشند.

نمادهای هلندی بودن، کفش های چوبی، کلاه های توری، لاله ها و آسیاب های بادی می باشد که در سراسر جهان شناخته شده هستند. اما آن ها تنها بخش کوچکی از داستان زندگی معاصر هلند را بازگو می کنند.

زبان رسمی هلند

زبان مردم این کشور هلندی است. هلندی یک زبان ژرمنی می باشد که توسط ساکنان شمال بلژیک (جایی که به آن فلاندرسی می گویند) نیز صحبت می شود. آفریقایی، زبان رسمی آفریقای جنوبی، گونه ای از هلندی است که توسط مهاجران قرن هفدهم از مناطق هلند و زیلاند، صحبت می شد. به غیر از هلندی، ساکنان استان شمالی فریسلند نیز به زبان خودشان صحبت می کنند (که در انگلیسی به آن فریزی می گویند) که بیشتر از هلندی یا آلمانی، به انگلیسی نزدیکتر است.

یکی از مزایای زندگی در هلند این است که بسیاری از مردم این کشور، به ویژه در شهرهای بزرگ، به چندین زبان مسلط هستند. این مسئله منعکس کننده موقعیت جغرافیایی کشور، تاریخ اشغال آن و جذابیتش برای گردشگران است. انگلیسی، فرانسوی و آلمانی از جمله زبان هایی هستند که معمولاً در هلند شنیده می شوند.

مذهب مردم هلند

کشور هلند دین رسمی به خصوصی ندارد. از نظر وفاداری رسمی، جمعیت فعلی هلند را می توان به سه گروه تقریباً مساوی با دین تقسیم کرد: کاتولیک های روم (استان های جنوبی لیمبورگ و نورد-برابانت به طور سنتی و تقریباً یکپارچه کاتولیک هستند. اما از نظر تعداد مطلق بیشتر کاتولیک ها در شمال – از رودخانه های بزرگ نسبت به نورد-برابانت و لیمبورگ – زندگی می کنند.)، پروتستان ها (به ویژه پیروان کلیسای اصلاح شده هلند ) و غیرمذهبی ها.

پیروان اسلام طیف گسترده ای از موسسات را در هلند ایجاد کرده اند. آن ها حدود 6 درصد از جمعیت را در اوایل قرن 21 تشکیل می دادند.

معایب زندگی در هلند
Purple-haze

3. شرایط اقتصادی کشور هلند در حال حاضر چگونه است؟

از زمان جنگ جهانی دوم، هلند کشوری کاملاً صنعتی بوده و موقعیت مهمی را در زندگی اقتصادی اروپای غربی به خود اختصاص داده است. این کشور دارای یکی از پیشرفته ترین اقتصادهای جهان می باشد. اگرچه کشاورزی درصد کمی از درآمد ملی و نیروی کار را در این کشور تشکیل می دهد، اما همچنان یک کمک کننده بسیار تخصصی در صادرات هلند به حساب می آید. به دلیل کمبود منابع معدنی – به استثنای مهم گاز طبیعی -، هلند به واردات عمده مواد اساسی وابسته می باشد.

سیستم اقتصادی هلند مبتنی بر بازار است. اما این کشور به طور سنتی در زمینه هایی مانند حمل و نقل، استخراج منابع و صنایع سنگین، شرکت قابل توجهی داشته است.

دولت همچنین درصد قابل توجهی از کل نیروی کار را به کار گرفته و بر سیاست های سرمایه گذاری تأثیر می گذارد. این مسئله از شرایط خوب زندگی در هلند می باشد.

در قسمت های بعدی مقاله، سعی داشته ایم همه چیز را درباره شرایط کار و تحصیل برای زندگی در هلند مورد بحث قرار دهیم…

4. وضعیت کار و مالیات در هلند چگونه است؟

کارفرمایان هلندی عمدتا با سازمان های جداگانه اما نزدیک همکاری می کنند: یکی کاتولیک روم و پروتستان و دیگری غیر اقلیت.

نیروی کار قبل از ادغام اتحادیه های سوسیالیست و کاتولیک روم به عنوان فدراسیون اتحادیه های کارگری هلند (Federatie Nederlandse Vakbeweging؛FNV) یک سازمان سه جانبه داشت. همچنین اتحادیه پروتستان ها، فدراسیون ملی اتحادیه های کارگری مسیحی (Christelijk Nationaal Vakverbond؛CNV) و چند سازمان مستقل کوچک که از عضویت عقب هستند، تشکل های کارفرمایی و اتحادیه های کارگری در شورای مشترک کار صنعتی که در سال 1945 برای چانه زنی جمعی تاسیس شده و در شورای اجتماعی و اقتصادی که عمدتاً برای مشاوره به دولت کار می کنند، حضور دارند.

دولت هلند برای تأمین مالی برنامه های گسترده رفاهی خود از مالیات مستقیم و غیرمستقیم استفاده می کند. در سال 1969 دولت شروع به اخذ مالیات بر ارزش افزوده کرد. علاوه بر مالیات بر درآمد شخصی فارغ التحصیل، مالیات بر املاک، مالیات وسایل نقلیه موتوری، مالیات غیر مستقیم برای برخی محصولات، مالیات انرژی و مالیات بر معاملات حقوقی نیز وجود دارد.

نرخ بیکاری در هلند

نرخ بیکاری در هلند در سال 2020، حدود 2.98 درصد بود. نرخ پایین بیکاری در این کشور از مزایای زندگی در هلند محسوب می شود.

Amsterdam
Amsterdam

5. شرایط تحصیل در هلند چگونه می باشد؟

کلیه تحصیلات دوره ابتدایی، متوسطه و عالی، توسط نهادهای دولتی (شهرداری یا ایالتی) یا خصوصی ارائه می گردد. موارد اخیر، به استثنای چند مورد، توسط سازمانهای پروتستان و کاتولیک روم اداره می شوند.

آموزش متوسطه هلند یک برنامه جامع ندارد (یعنی برای همه دانش آموزان یکسان نیست)، بلکه یک سیستم متشکل از چندین رشته است. از جمله این موارد می توان به دوره 5 ساله آموزش عالی عمومی و آمادگی لازم برای موسسات آموزش عالی غیر از دانشگاه اشاره کرد. همچنین دوره آموزش مقدماتی علمی شش ساله، که برای پذیرش دانشگاه اجباری است.

سیستم آموزش عالی در هلند یک سیستم  دو به دو است. ده ها موسسه برای آموزش عالی حرفه ای وجود دارد. این موسسات بسیاری از رشته های حرفه ای را که مکمل آن هایی هستند که دانشگاه های اصلی کشور در آن ها خدمت می کنند، پوشش می دهند. در مورد دومی، همه از طریق بودجه عمومی تأمین می گردند.

تعدادی از دانشگاه های بزرگ رشته های مختلفی را شامل می شوند، از جمله چهار دانشگاه ایالتی – از لیدن (1575)، گرونینگن (1614)، اوترخت (1636) و لیمبورگ در ماستریخت (1976)، دانشگاه آمستردام (1632)، دانشگاه اراسموس در روتردام (1973)، دانشگاه آزاد (در اصل کالوینیست) در آمستردام (1880)، دانشگاه Radboud از Nijmegen (در اصل کاتولیک روم)(1923) و دانشگاه تیلبورگ (1927). وضعیت تحصیل در این کشور از شرایط خوب زندگی در هلند می باشد.

هزینه تحصیل در هلند

دانشجویان اهل اتحادیه اروپا / EEA، سوئیس یا سورینام، از شهریه کمتری در دانشگاه های دولتی هلند بهره مند خواهند شد. هزینه ها معمولاً بین 700 تا 2100 یورو در سال تحصیلی است و بسته به دانشگاه، محل تحصیل، رشته و مقطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا) متفاوت می باشد.

برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا، این هزینه ها بالاتر می باشد که عبارتند از:

 • 6،000 – 15،000 یورو در سال برای یک مدرک لیسانس
 • 8،000 – 20،000 یورو در سال برای یک مدرک کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی هلند معمولاً بیشتر است. برای برخی از برنامه های تحصیلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که سالانه 30.000 یورو در دانشگاه های خصوصی بپردازید.

پزشکی و تجارت از گرانترین رشته ها هستند. یکی از معایب زندگی در هلند، هزینه بالای تحصیل در این کشور می باشد.

ادامه مقاله به بررسی وضعیت بهداشت و رفاه، هزینه ها و همچنین مزایا و معایب زندگی در هلند اختصاص دارد..

6. برای زندگی در هلند، بهداشت و رفاه در این کشور چه وضعیتی دارد؟

یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در هلند، وضعیت بهداشت و رفاه این کشور است. پس از جنگ جهانی دوم، هلند با ایجاد یک سیستم پیچیده از امنیت اجتماعی، خدمات بهداشت جهانی و مزایای پیری و بیکاری را برای همه شهروندان خود فراهم کرد. همه شهروندان هلند از چهار طرح بیمه ملی برخوردار هستند: قانون عمومی حقوق بازنشستگی سالمندی، قانون بیوه های عمومی و یتیمان، قانون هزینه های استثنایی پزشکی و مزایای معلولیت عمومی.

همچنین لازم به ذکر است که چهار طرح بیمه برای کارمندان نیز وجود دارد: قانون مزایای بیماری، قانون بیمه معلولیت، قانون بیمه درمانی اجباری و قانون بیمه بیکاری. این سیستم با تعدادی خدمات اجتماعی تکمیل می شود که مهمترین آن ها قانون عمومی کمک هزینه خانواده است که به خانواده ها برای کودکان تا 17 سال و تحت شرایط خاص برای فرزندان بزرگتر (از جمله افرادی که حق دریافت کمک هزینه دانشجویی را ندارند) کمک هزینه می دهد. همچنین قانون کمک ملی نیز وجود دارد که براساس آن یک سری مزایا به مدعیانی پرداخت می شود که درآمد کمی دارند یا اصلا درآمد ندارند. این مسائل، کیفیت زندگی در هلند را بسیار بالا برده است.

شرایط زندگی در هلند
Amsterdam,-Netherland-(3)

7. هزینه های زندگی در هلند چگونه است؟

هزینه های زندگی در آمستردام هلند

هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در آمستردام هلند 3،967.98 دلار (3،260.68 یورو) و هزینه های هرماه زندگی یک فرد مجرد در این شهر 10109.75 دلار (93/911 یورو)(بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است. یکی از معایب زندگی در آمستردام هلند همین میزان بالای هزینه ها در این شهر است.

شاخص هزینه زندگی در آمستردام 122.62٪ بالاتر از تهران و اجاره در این شهر هلند به طور متوسط 165.04% بیشتر از تهران می باشد. (منبع: Numbeo) (با استفاده از این سایت می توانید از هزینه های زندگی در شهرهای ماستریخت، آیندهوون، اوترخت، دلفت و … هلند مطلع شوید. همچنین به مقایسه هزینه های زندگی در هلند و آلمان، اتریش، کانادا و … بپردازید.)

هزینه های زندگی در هلند (ژانویه 2021):

در جدول های زیر، لیست هزینه های زندگی در هلند را در اختیارتان قرار داده ایم.

جدول 1 (هزینه های مربوط به رستوران، سوپرمارکت و حمل و نقل برای زندگی در هلند)

رستوران در هلندقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت15.00 €9.00-25.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)60.00 €45.00-100.00
McMeal در McDonalds8.00 €7.50-9.13
آبجو با کیفیت داخلی (0/5 لیتر آب)4.50 €96/2-6.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)4.00 €3.00-5.00
کاپوچینو2.87 €2.00-4.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)2.47 €2.00-3.00
آب (بطری 0.33 لیتر)1.96 €1.50-2.50
سوپر مارکت در هلند
شیر (1 لیتر)0.93 €0.77-1.21
قرص نان سفید تازه (500 گرم)1.70 €0.90-2.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)1.95 €1.35-2.06
تخم مرغ (12 عدد)2.13 €63/1-3.36
پنیر محلی (1 کیلوگرم)10.81 €7.50-15:00
فیله مرغ (1 کیلوگرم)7.72 €5.50-9.48
گوشت گاو (1 کیلوگرم)14.87 €9.00-18.50
سیب (1 کیلوگرم)1.90 €1.35-69/2
موز (1 کیلوگرم)1.48 €1.19-2.10
پرتقال (1 کیلوگرم)1.33 €1.10-69/2
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.05 €1.25-4.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.32 €1.00-79/1
پیاز (1 کیلوگرم)1.24 €1.00-1.55
کاهو (1 سر)0.86 €69/0-1.09
آب (بطری 1.5 لیتر)0.67 €0.48-1.00
بطری شراب (متوسط)5.99 €4.50-7.50
آبجو با کیفیت داخلی (بطری 0.5 لیتر)1.16 €0.61-1.30
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)1.71 €1.25-2.00
بسته سیگار (مارلبرو)8.00 €7.00-8.00
حمل و نقل در هلند
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)3.20 €2.00-4.25
بلیط ماهانه (قیمت معمول)85.50 €56.00-133.33
شروع تاکسی3.50 €2.99-7.50
تاکسی هر 1 کیلومتر2.22 €95/1-3.00
تاکسی هر 1 ساعت30.00 €22.20-45.00
بنزین (1 لیتر)1.63 €1.48-1.78
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline24،656.00 €18،850.00-27،320.00
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور25،468.47 €21،914.06-30،000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به قبوض، ورزش و اوقات فراغت و …)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (€)گستره (€)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2163.64 €120.00-242.86
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.14 €06/0-0.20
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)39.37 €30.00-55.00
ورزش و اوقات فراغت در هلند
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال29.44 €18.50-55.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)20.01 €15:00-28.41
سینما12.00 €10.00-15:00
مراقبت از کودک در هلند
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک1،474.05 €1000.00-2،000.00
دبستان بین المللی سالانه برای 1 کودک6،969.39 €4،530.00-16،000.00
پوشاک و کفش در هلند
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)84.42 €40.00-120.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)35.43 €20.00-55.00
 1 جفت کفش نایک88.91 €60.00-120.00
 1 جفت کفش مردانه چرم115.38 €70.00-170.00
اجاره ماهانه منزل در هلند
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1،092.05 €643.89-1،600.00
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز872.68 €600.00-1،350.00
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر1،716.56 €1،145.60-2،850.00
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1،301.59 €950.00-2020.65
قیمت خرید آپارتمان در هلند
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر4،139.61 €7634 2،434-7،506.45
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز3،146.73 €2250.00-5،195.62
حقوق و دستمزد در هلند
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)2،497.36 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله2.181.60-3.00

این اطلاعات بر اساس 14547 گزارش توسط 869 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور بر اساس کلیه گزارش های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

هزینه زندگی در هلند
Amsterdam-Centraal,-Stationsplein,-Amsterdam,-Paesi-Bassi

8. مزایا و معایب زندگی در هلند شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در هلند نیز مانند دیگر کشورها، دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشد. در این قسمت ابتدا برخی معایب و سپس مزایای زندگی در هلند را ذکر می کنیم.

معایب زندگی در هلند

هزینه بالای زندگی در هلند

یکی از این معایب، هزینه های بالای تحصیل و زندگی در هلند است. همانطور که پیش تر گفتیم، هزینه های زندگی در هلند به طور کلی 92.39% بالاتر از ایران می باشد. تفاوت موجود در هزینه ها و ارز در دو کشور باعث می شود تا شرایط زندگی در هلند برای ایرانیان کمی سخت باشد. علی رغم شاخص بالای کیفیت زندگی در هلند، هزینه های زندگی در این کشور ممکن است شما را در تصمیمتان برای مهاجرت به این کشور، مردد سازد.

علاوه بر آن، هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجویی نیز در هلند برای دانشجویان غیر اروپایی بالاست و این امر یکی از معایب زندگی دانشجویی در این کشور است. به غیر از شهریه، برای تامین هزینه های یک زندگی دانشجویی در هلند که شامل هزینه های محل اقامت، غذا، حمل و نقل، کتاب، لباس و فعالیت های اوقات فراغت می شود، شما به 800 تا 1200 یورو در ماه نیاز خواهید داشت. در ادامه میانگین هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ دانشجویی هلند آورده شده است:

 • انسخده:  650 – 920 یورو در ماه
 • آیندهوون: 850 – 1350 یورو در ماه
 • آمستردام: 1000 تا 1500 یورو در ماه
 • دلفت: 780 – 1200 یورو در ماه
 • روتردام: 760 – 1250 یورو در ماه

پیدا کردن مسکن

یکی دیگر از معایب زندگی در هلند مشکل پیدا کردن مسکن است. یافتن یک خانه عالی با قیمت مناسب در این کشور دشوار می باشد. یک راه حل اجاره خانه شخصی از صاحبخانه است، اما هزینه اجاره مسکن شخصی بسیار زیاد است. زیرا صاحبخانه ها از مشکل مسکن آگاه هستند و بیشتر آن ها از این امر به نفع خود استفاده می کنند.

مزایای زندگی در هلند

 • سطح بالای موارد رفاهی
 • وجود دانشگاه های بزرگ و عالی در رشته های مختلف
 • نرخ بیکاری پایین
 • آب و هوای معتدل
 • اقتصاد پیشرفته و رو به رشد
 • تامین هزینه های پرورش فرزندان تا 18 سالگی توسط دولت و …

برای آگاهی از دیگر مزایا و مشکلات زندگی در این کشور و سایر موارد مانند سطح زندگی، قوانین، امنیت، بهترین شهر برای زندگی در هلند و شرایط زندگی در آمستردام، دلفت، اوترخت و دیگر شهرهای هلند، با موسسه حقوقی ما تماس حاصل فرمایید.

در قسمت ها پایانی مقاله به بررسی چند نکته جالب درباره هلند و معرفی چند وب سایت کاربردی در این کشور پرداخته ایم…

9. نکات جالب و کاربردی درباره هلند

 • تاریخ نقاشی هلندی، انبوهی از نام های بسیار عمیق و غنی را ارائه می دهد که رامبراند ون راین، یوهانس ورمیر، وینسنت ون گوگ و پیت موندریان از مهم ترین آن ها هستند.
 • شیرین بیان هلندی که بسیار شور است، یک آب نبات محبوب می باشد.
 • باله ملی در آمستردام و رقص تئاتر هلند در لاهه دارای شهرت بین المللی هستند.
 • دوچرخه سواری، تنیس، هاکی روی زمین و اسکیت روی یخ از ورزش های پرطرفدار در هلند می باشد.
 • بر اساس تجربیات برخی افراد که در هلند زندگی کرده اند می توان گفت هلندی ها هنگام مکالمه با دیگران ارتباط چشمی قوی دارند.
 • در کشور هلند، ترک میز در هنگام شام به هر دلیلی، چه برای گرفتن تماس تلفنی، استفاده از دستشویی و…، بی ادبی تلقی می شود.
Kinderdijk,-Pays-Bas
Kinderdijk,-Pays-Bas

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در هلند به چه صورت است؟

اگر می خواهید به هلند مهاجرت کنید، هم اکنون چند راه پیش روی شماست که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت هلند و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در هلند:

 1. هزینه های دقیق زندگی در هلند و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در هلند
 3. اجاره منزل در هلند، خرید ملک در هلند

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در هلند مطلع شویم؟

شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییرات شرایط مهاجرت و زندگی در هلند (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای آن، شاخص کیفیت زندگی در هلند، مزایا و معایب زندگی در این کشور و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول زندگی در هلند

✅ هلند کجاست؟

کشور هلند (Netherlands)، کشوری واقع در شمال غربی اروپا است و به معنای “کشور پست” و همچنین “سرزمین چوب” می باشد.شهر آمستردام، به عنوان پایتخت و شهر لاهه، به عنوان مقر دولت این کشور شناخته می شوند. هلند از شمال و غرب به دریای شمال، از شرق به آلمان و از جنوب به بلژیک محدود می باشد.

✅ جمعیت هلند چقدر است؟

طبق تخمین سال 2019، جمعیت کشور هلند 17،336،000 نفر است.

✅ هزینه تحصیل در هلند چقدر است؟

6،000 – 15،000 یورو در سال برای یک مدرک لیسانس
8،000 – 20،000 یورو در سال برای یک مدرک کارشناسی ارشد

✅ هزینه های زندگی در هلند چقدر است؟

هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در آمستردام هلند 3،967.98 دلار (3،260.68 یورو) و هزینه های هرماه زندگی یک فرد مجرد در این شهر 10109.75 دلار (93/911 یورو)(بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است.

✅ مزایای زندگی در هلند چیست؟

سطح بالای موارد رفاهی
وجود دانشگاه های بزرگ و عالی در رشته های مختلف
نرخ بیکاری پایین
آب و هوای معتدل
اقتصاد پیشرفته و رو به رشد
تامین هزینه های پرورش فرزندان تا 18 سالگی توسط دولت و …

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در مقاله خواندیم، زندگی در هلند مزایا و معایب خاص خود را داراست که هزینه های بالای زندگی، یکی از این معایب است. اما با این حال این کشور جزو مقصدهای عالی برای مهاجرت محسوب می شود. اگر تصمیم شما برای مهاجرت به هلند جدی است، پس از خواندن این مقاله، برای دریافت اطلاعات بیشتر، با موسسه ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا