بررسی دقیق و کامل شرایط زندگی در ترکیه (فرهنگ، کار، هزینه ها، ارزیابی شهرهای ترکیه، مشکلات و…)

[این مقاله توسط وکلا و کارشناسان مؤسسه‌ی حقوقی سروش فردا تهیه و تنظیم گردیده و حق کپی رایت آن محفوظ است]

اگر می خواهید اطلاعات جدید، کامل و مفیدی را درباره زندگی در ترکیه و شرایط زندگی در این کشور به دست آورید، این مقاله را از دست ندهید.
پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملا با شرایط زندگی در ترکیه و شهرهای مهم آن آشنا خواهید شد. این مقاله در سال ۲۰۱۹ نگارش شده است و مرتبا به روز می شود.

تاریخ آخرین ویرایش این مقاله شهریور ۱۳۹۸ بوده و مرتباً به روز می گردد.

در بخش اول این مقاله، با مردم و فرهنگ ترکیه بیشتر آشنا خواهیم شد و سپس در بخش دوم شرایط زندگی در ترکیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از شرایط کار در ترکیه، هزینه های زندگی در ترکیه (متوسط درآمد، اجاره، حمل و نقل، …)، قوانین کلی آن کشور، ارزیابی شهرهای مناسب و سایر اطلاعات مفید زندگی، آگاهی کسب می کنیم. بخش سوم مقاله به معایب و مشکلات زندگی درترکیه خواهد پرداخت و شما را از موارد مشکل ساز احتمالی آگاه می کند.

در این مقاله به پاسخ این ۱۰ پرسش مهم می‌رسید:

 1. ترکیه چگونه کشوری است؟
 2. مردم ترکیه چگونه اند؟
 3. هم اکنون شرایط اقتصادی ترکیه چگونه است؟
 4. شرایط فعلی کار درترکیه به چه صورت است؟
 5. مشاغل موردنیاز در ترکیه کدامند؟
 6. موقعیت های کاری در کجای ترکیه بهتر است؟
 7. شهرهای مناسب ترکیه برای زندگی کدامند؟ (با جزئیات)
 8. هزینه های زندگی در ترکیه چگونه است؟ (با جدول کامل + به‌روزرسانی ۲۰۱۹)
 9. مشکلات و معایب زندگی در ترکیه چیست؟
 10. چه میزان آشنایی با زبان ترکی برای زندگی، کار و تحصیل مورد نیاز است؟

به علاوه، در بخش پایانی مقاله، پرده از نکات جالب در ترکیه برمی داریم و همچنین به معرفی چند وب سایت ترکی مورد نیاز شما می پردازیم.

ترکیه-استانبول

بخش اول: با ترکیه بیشتر آشنا شویم

ترکیه کشوری اوراسیایی در خاورمیانه است، که بخشی از آن در اروپا واقع شده ، و جز توسعه یافته ترین کشور هاست که بر اساس نظام جمهوری ایجاد شده است. این حکومت در سال ۱۹۲۳ به رهبری شخصی به نام آتاتورک بنا شد. موقعیت جغرافیایی این کشور به این گونه است که از سه طرف به دریا راه دارد، از شمال به دریای سیاه، جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای اژه راه دارد. کشور های مجاور شرق ترکیه را ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، و گرجستان، از سمت شمال غربی یونان و بلغارستان و  از سمت جنوب شرقی، کشور های سوریه و عراق تشکیل میدهند. بزرگترین شهر ترکیه استانبول است، اما پایتخت این کشور شهر آنکارا میباشد، این کشور زیبا همواره یکی از مقاصد اصلی توریست های داخلی و خارجی بوده است.

ترکیه کشوری با چند آب و هوای متفاوت:

بله درست شنیده اید، ترکیه کشوریست با چند آب و هوای مختلف، نواحی ساحلی که به دریای اژه و مدیترانه نزدیک است، دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای، نواحی هم مرز با دریای اژه دارای آب و هوای اقیانوسی زمستان های خنک و مرطوب و تابستان نسبتا گرم میباشد. ناگفته نماند بیشترین میزان بارش باران در نواحی دریای سیاه است. خشک ترین مناطق ترکیه دشت مالاتیه و قونیه هستند. گرمترین ماه سال در ترکیه می و خشک ترین ماه جولای و آگوست میباشند. بصورت کلی ترکیه، کشوری نسبتا پر باران است که این شرایط جوی شرایط زندگی در ترکیه را برای علاقه مندان به آب و هوای معتدل دلپذیرتر می کند.

جمعیت ترکیه چقدر است؟

ترکیه یکی از کشور های پر جمعیت خاورمیانه میباشد، جمعیتی بالغ بر ۸۰ میلیون نفر! بر اساس پیش بینی مرکز آمار این کشور، ترکیه تا سال ۲۰۴۰ به جمعیتی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. به این ترتیب که شهر های استانبول، آنکارا، ازمیر، میلیون، بورسا و آنتالیا در رده های اول شهر های پر جمعیت این کشور هستند. به صورت کلی جمعیت در مناطقی که کشاورزی و صنعت تجارت رونق بیشتری دارد متمرکز تر است. در ضمن کم جمعیت ترین شهر ترکیه شهر تونجالی با جمعیت ۸۲ هزار نفر در نزدیکی مرز ایران است.

ترک ها ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل میدهند و ۲۰ درصد باقی مانده اقوام کرد و متفرقه میباشند که به تدریج در شرق و جنوب شرقی این کشور زندگی میکنند.

فرهنگ مردم ترکیه چگونه است؟

قبل از اینکه وارد مبحث فرهنگ این کشور دموکراتیک شویم لازم است بدانیم مردم این کشور بسیار خونگرم، مهربان و مهمان پذیر میباشند و مشترکات فرهنگی زیادی با مردم ایران دارند. ترکیه فرهنگ بسیار متنوعی دارد و علت آن چیزی نیست جز مهاجرت های فراوان و تهاجم هایی که در طی دهه های اخیر رخ داده است.

در واقع ترکیه تلفیقی از فرهنگ آسیایی و اروپایی است

این مورد جز آداب و رسوم مردم ترکیه است که زن بعد از ازدواج، نام خانوادگی همسرش را استفاده میکند. برخلاف اروپایی ها ترک ها علاقه زیادی به طولانی شدن روابط خود دارند پس هرچه یک رابطه طولانی تر و عمیق تر باشد تعهدات و پایبندی نیز بیشتر میباشد. همچنین تنوع زیادی در موسیقی و هنر ترکیه رشد پیدا کرده است به طوری که موسیقی این کشور ترکیبی از موسیقی سنتی ترکی، ایرانی، پاپ، آمریکایی و… میباشد.

مراسم خواستگاری در ترکیه به این شکل است که ابتدا دختر و پسر برای ازدواج توافق می کنند؛ سپس در مرحله دوم خانواده ها با هم آشنا می شوند و درباره مراسم عروسی تصمیم میگیرند.

دین و مذهب مردم ترکیه:

همواره این کشور خاستگاه ادیان مختلف بوده است و عمده مردم این کشور پر جمعیت سنی میباشند چیزی حدود ۴۷ میلیون! که ۱۸ میلیون آن علوی، ۱ میلیون شیعه و ۷۵۰ هزار مردم این کشور پیرو ادیان دیگر یا بدون دین میباشند. مسلمانان ترکیه اکثرا پیرو مذهب های اهل سنت هستند که در بین آنها حنفی‌ها بزرگترین گروه محسوب میشوند که عمدتاً در مرکز و غرب ترکیه زندگی میکنند. همچنین وجود مساجد و در کنار آن کلیساهای مختلف با معماری و زیبایی های خاص خود حاکی از احترام مردم این کشور به ادیان مختلف بوده است.

زبان مردم ترکیه:

بی شک ترکیه نیز همچون دیگر کشور های دنیا دارای زبان خاص خود میباشد زبان رسمی این کشور ترکی، و یکی از قدیمی ترین زبانهای دنیا است. این زبان بی شباهت با ترکی آذری هم نیست و تفاوت نامحسوسی دارد. ناگفته نماند تعدادی از مردم این کشور علاوه بر زبان ترکی با زبان های کردی که بیشتر در شرق و جنوب شرق سکونت دارند صحبت میکنند. رایج ترین زبان ترکی در ترکیه، ترکی استانبولی میباشد. همچنان میتوان اضافه کرد با رونق یافتن صنعت گردشگری در ترکیه زبان انگلیسی به صورت گسترده تری رشد پیدا کرده است.

و اما یک نکته جالب:

اگرشما فقط قصد سفر به این کشور دیدنی را دارید و ترکی نمیدانید جای نگرانی نیست چرا که با یادگیری چندین کلمه ترکی استانبولی میتوانید به سادگی با مردم این کشور ارتباط داشته باشید. برای مثال جملاتی مانند :

لطفا این آدرس را به من نشان بدین                         lutfan bu adresi bana gostarin               لطفاً بو آدرسی بَنَ گُسترین

از کجا می توانم تاکسی بگیرم                                       nereden taksi bulabilirim                نِرِدِ تاکسی بولابیلیریم

لطفاً یک رستوران خوب به من معرفی کنید               ?lütfan benı ıyı bır restoran tanıtın         لطفاً بِنی ای بیر رستوران تانِتِن؟

من ترک نیستم. از ایران آمده ام.                                    Ben türk değılım. Iranlıyım            بِن تورک دِیلیم. ایران لی ایم

و…

بخش دوم: شرایط زندگی در ترکیه چگونه است؟

ترکیه چگونه اقتصادی دارد؟

مهم ترین منبع اقتصادی ترکیه گردشگری میباشد که سالانه سود و گردش مالی زیادی به همراه دارد. این کشور در طول سال چیزی حدود ۴۰ میلیون نفر گردشگر و توریست دارد. اما به طور کلی اقتصاد این کشور مدرنیته/سنتی، بر پایه کشاورزی بنا شده است و هر روزه رو به گسترش است، بطوریکه ۳۵% از نیروی کار این کشور در این زمینه مشغول به کار هستند. کتان، تنباکو، زیتون،و.. از محصولات مهم کشاورزی، و پوشاک، تجهیزات مواد حمل و نقل از محصولات صادراتی ترکیه است. واحد پولی این کشور لیر میباشد.

در سال ۲۰۰۵ میلادی بدلیل پایین بودن ارزش لیر و تورم زیاد دولت تصمیم گرفت که شش صفر از پول این کشور را حذف کند.

هزینه زندگی در ترکیه:

طبیعتا هزینه های زندگی در هر جایی از دنیا بستگی به شخص، محل و منطقه زندگی، نوع خوراک و پوشاک و… دارد. اما میانگین هزینه ی ماهانه زندگی در این کشور حدودا بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر، چیزی معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه رایگان است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی سالانه بین ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ لیر و هزینه های تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لیر می باشد البته میزان هزینه ها بستگی به نوع رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه نیز میتواند داشته باشد.

ولی در یک نگاه کلی شرایط زندگی در ترکیه به ایران شباهت بیشتری دارد تا کشورهای اروپایی.

تجربه زندگی در ترکیه نشان میدهد که:

 •  به طور متوسط میزان اجاره یک خانه ۷۰ متری، چیزی حدود ۷۰۰ یا ۸۰۰ لیر است.
 • هزینه هر لیتر بنزین در ترکیه۶/۵ لیر میباشد.
 • پرداخت هزینه حمل و نقل و استفاده از وسایل نقلیه عمومی(انواع قایق، اتوبوس، مترو، و..) به دو صورت نقدی و الکترونیکی صورت میگیرد. در اینجا میتوان اضافه کرد هزینه ها اعم از حمل و نقل در شهر استانبول و آنکارا کمی گرانتر از شهر های دیگر است.

هزینه زندگی در ترکیه (ژانویه ۲۰۱۹)

رستوران در ترکیه قیمت (TL) گستره (TL)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت ۲۰٫۰۰ TL ۱۵٫۰۰-۲۵٫۰۰
وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) ۷۰٫۰۰ TL ۵۰٫۰۰-۱۰۰٫۰۰
McMeal در McDonalds ۱۷٫۰۰ TL ۱۵٫۰۰-۲۰٫۰۰
آبجو تولید ترکیه (۰٫۵ لیتری) ۱۳٫۰۰ TL ۸٫۰۰-۱۶٫۰۰
آبجو وارداتی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۱۵٫۰۰ TL ۱۰٫۰۰-۲۰٫۰۰
کاپوچینو ۸٫۸۳ TL ۷٫۰۰-۱۰٫۰۰
کوکاکولا / پپسی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۳٫۲۱ TL ۲٫۰۰-۵٫۰۰
سوپر مارکت در ترکیه
شیر (۱ لیتر) ۱۲٫۵۱ TL ۹٫۴۶-۱۵٫۱۴
نان سفید تازه (۵۰۰ گرم) ۱٫۸۴ TL ۰٫۹۱-۲٫۷۲
برنج سفید (۱ کیلوگرم) ۳٫۰۳ TL ۲٫۰۴-۴٫۵۴
تخم مرغ (۱۲ عدد) ۷٫۶۰ TL ۵٫۰۰-۱۲٫۰۰
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۱۰٫۹۴ TL ۶٫۸۰-۱۵٫۸۸
سینه مرغ (۱ کیلوگرم) ۶٫۸۲ TL ۴٫۵۴-۹٫۰۷
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۲۴٫۱۲ TL ۱۸٫۱۴-۳۱٫۷۵
سیب (۱ کیلوگرم) ۱٫۸۰ TL ۱٫۳۶-۲٫۷۲
موز (۱ کیلوگرم)  TL 3.53 ۲٫۲۷-۴٫۵۱
پرتقال (۱ کیلوگرم) ۱٫۵۵ TL ۰٫۹۱-۲٫۲۷
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۱٫۸۲ TL ۱٫۳۶-۲٫۷۲
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۱٫۲۶ TL ۰٫۶۸-۲٫۲۷
پیاز (۱ کیلوگرم) ۱٫۰۸ TL ۰٫۵۷-۲٫۲۷
کاهو (۱ سر) ۲٫۵۸ TL ۱٫۵۰-۴٫۰۰
آب (بطری ۱٫۵ لیتر) ۱٫۶۵ TL ۱٫۰۰-۲٫۰۰
بطری شراب (متوسط) ۳۵٫۰۰ TL ۲۵٫۰۰-۴۵٫۰۰
آبجو تولید ترکیه (۰٫۵ لیتری) ۸٫۰۷ TL ۷٫۰۰-۱۰٫۰۰
آبجو وارداتی (بطری ۰٫۳۳ لیتر) ۱۰٫۵۸ TL ۸٫۰۰-۱۵٫۰۰
بسته سیگار (مارلبورو) ۱۳٫۰۰ TL ۱۲٫۰۰-۱۴٫۰۰
حمل و نقل در ترکیه
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) ۲٫۶۰ TL ۲٫۵۰-۳٫۰۰
بلیط ماهانه (استفاده معمول) ۲۰۰٫۰۰ TL ۱۳۰٫۰۰-۲۰۵٫۰۰
شروع تاکسی ۴٫۰۰ TL ۳٫۶۵-۵٫۰۰
تاکسی هر ۱ کیلومتر ۴٫۱۸ TL ۳٫۶۵-۵٫۰۰
تاکسی هر ۱ ساعت ۲۳٫۱۰ TL ۴٫۰۲-۴٫۹۹
بنزین (۱ لیتر) ۲۲٫۱۹ TL ۲۰٫۶۳-۲۳٫۷۰
فولکس واگن گلف ۱،۴ KW Trendline ۱۱۰,۰۰۰٫۰۰ TL ۹۵,۰۰۰٫۰۰-۱۲۰,۰۹۹٫۷۲
تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات کمپرسور ۹۶,۲۱۹٫۹۰ TL ۸۰,۰۰۰٫۰۰-۱۲۰,۰۰۰٫۰۰
موارد کاربردی – قبوض
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵m2 ۳۰۸٫۵۹ TL ۱۹۶٫۱۵-۴۶۷٫۵۰
۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف) ۰٫۶۵ TL ۰٫۴۰-۱٫۰۰
اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL) ۷۷٫۷۵ TL ۶۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰
ورزش و اوقات فراغت در ترکیه
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال ۱۲۸٫۲۲ TL ۹۰٫۰۰-۲۰۰٫۰۰
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته) ۶۱٫۴۹ TL ۲۵٫۰۰-۱۰۰٫۰۰
سینما ۱۸٫۰۰ TL ۱۵٫۰۰-۲۴٫۰۰
مراقبت از کودک در ترکیه
 مهد کودک ماهانه برای ۱ کودک ۱,۳۵۹٫۰۸ TL ۸۰۰٫۰۰-۲,۲۰۰٫۰۰
پوشاک و کفش در ترکیه
 ۱ جفت جین (Levis 501 یا مشابه) ۱۷۱٫۳۳ TL ۱۰۰٫۰۰-۲۵۰٫۰۰
 ۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H & M، …) ۱۱۲٫۶۸ TL ۷۰٫۰۰-۱۸۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش نایک ۲۷۲٫۱۶ TL ۲۰۰٫۰۰-۳۵۰٫۰۰
 ۱ جفت کفش مردانه چرم ۲۳۳٫۴۸ TL ۱۵۰٫۰۰-۳۵۰٫۰۰
اجاره ماهانه منزل در ترکیه
 آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر ۱,۳۴۶٫۰۵ TL ۷۵۰٫۰۰-۲,۰۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز ۸۰۷٫۵۹ TL ۵۰۰٫۰۰-۱,۲۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۲,۳۵۳٫۵۲ TL ۱,۳۰۰٫۰۰-۴,۰۰۰٫۰۰
 آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱,۴۲۹٫۷۰ TL ۸۰۰٫۰۰-۲,۰۰۰٫۰۰
قیمت خرید آپارتمان در ترکیه
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۵,۹۳۶٫۱۲ TL ۳,۰۰۰٫۰۰-۱۰,۰۰۰٫۰۰
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز ۳,۰۷۱٫۲۳ TL ۱,۶۱۵٫۳۷-۵,۰۰۰٫۰۰
حقوق و دستمزد در ترکیه
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) ۲,۳۶۶٫۸۶ TL
نرخ بهره وام به درصد (٪)، ۲۰ ساله ۱۳٫۶۵ ۱۰٫۰۰-۱۸٫۰۰

این داده ها بر اساس ۲۲۲۰۹ گزارش در ۱۸ ماه گذشته از ۱۷۱۶ گزارشگر مختلف بوده است.

بهترین جا برای زندگی در ترکیه:

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید طبیعتا این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که کدام شهر از این کشور زیبا را برای زندگی انتخاب کنید که هم از لحاظ معیشتی و هم از لحاظ آب و هوایی برای شما مناسب باشد. شهر استانبول قلب اقتصادی ترکیه نام گرفته است، دلیل این نام گذاری به موجب موقعیت جغرافیایی خاص این شهر است (مسیر تجاری آبی و خشکی).

آنتالیا و ازمیر نیز جز مهمترین شهر های تفریحی کشور ترکیه و اولین مقاصد گردشگران محسوب میشوند، چرا که این شهرها دارای مردم بسیار با فرهنگ و دوست داشتنی، آب و هوای معتدل با سواحل و تفریحگاه های زیبا و بافت تاریخی شهری جذاب هستند.

 در ادامه…

ترکیه دارای ۸۱ استان و ۳۷ امین کشور پهناور جهان است. بزرگترین شهر های ترکیه استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، آنتالیا میباشد که هر کدام جذابیت های منحصر به فرد خود را دارد. ناگفته نماند ۱۳ مکان در این کشور به ثبت جهانی رسیده اند.

از مشاغلی که امروزه در ترکیه درآمد خوبی علی الخصوص برای مهاجران دارد، میتوان به سرمایه گذاری، آرایشگری، تدریس زبان، هتلداری، مهمانداری و … اشاره کرد.

بخش سوم: زندگی در ترکیه چه معایب و مشکلاتی دارد؟

شما قبل از مهاجرت به این کشور طبیعتا باید اطلاعاتی درباره نحوه و شرایط زندگی در ترکیه، مردم آن و…داشته باشید تا بعدها دچار مشکل نشوید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است مسافران خارجی و کسانی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند با آن رو به رو شوند زبان است، به این ترتیب که اکثر مردم ترکیه نمیتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

همچنین علیرغم امنیت بالا در این کشور، عدم داشتن اطلاعات کافی و آشنا نبودن با رسم و رسوم رایج در این کشور میتواند دست افراد سود جو را برای کلاه برداری و حتی زور گیری باز بگذارد.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است با آن رو به رو شوید بالا بودن هزینه مواد غذایی ،هزینه های درمانی و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی میباشد که بهتر است برای مواجه نشدن با این موارد از قبل برنامه ریزی درست و هدفمندی داشته باشیم.

جالب است بدانید:

 • ترکیه یکی از مقاصد پر بازدید دنیا است که در این بین رتبه ششم را به خود اختصاص داده و ۳۷ امین کشور پهناور جهان است. لذا افراد زیادی حتی اقدام به اخذ اقامت توریستی ترکیه می نمایند.
 • در این کشور بیش از ۸۰ هزار گونه جانوری وجود دارد، این در حالیست که در کل اروپا ۶۰ هزار گونه جانور زندگی میکنند.
 • مردم ترکیه عاشق صبحانه هستند و آن را برای شروع روز ضروری میدانند به طوریکه فرقی نمیکند روز تعطیل باشد یا معمولی، ترک ها حداقل ۲۰ دقیقه را صرف خوردن صبحانه میکنند.
 • شهر استانبول تنها شهریست در دنیا که در ۲ قاره آسیا و اروپا میباشد، این شهر در سال ۱۵۰۲ بعنوان پر جمعیت ترین شهر جهان معرفی شد.
 • به موجب قراردادی که در دوران پهلوی بین شاه ایران، رضاخان و آتاتورک بسته شد، اتباع هر دو کشور به مدت ۱۰۰ سال میتوانند بدون ویزا سفر کنند، مدت این قرارداد تا ۱۰ سال دیگر به پایان میرسد.
 • در ترکیه می توان با اجاره نامه منزل اقدام به اخد اقامت ترکیه با اجاره خانه کرد.

و در پایان به معرفی چند وبسایت مفید و کاربردی ترکی میپردازیم:

 1.  هزینه های دقیق زندگی در ترکیه و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2.  بهترین سایت کاریابی در ترکیه
 3.  اجاره منزل در ترکیه، خرید ملک در ترکیه
 4. خرید و فروش اتومبیل در ترکیه

هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در ترکیه به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت ترکیه و کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

می توانید هم اکنون برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید تا به صورت کامل با تمام روش های ممکن برای اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان آشنا شده و از جزئیات روش دلخواه خود آگاه شوید. مشاورین ما آماده راهنمایی شما عزیزان می‌باشند.

سوالات و نظرات خود را بیان کنید.

 • ناشناس:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام ی خانه کوچیک برا ی نفر اجاره اش چقده؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   مرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   قیمت های در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت هستند. اما در استابول هزینه اجاره خانه از ۷۰۰ لیر شروع می شود.

 • ف:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام اگه بخوایم تو ترکیه بازیگر بشم حتما به تحصیلات اکادمیک راجب ب بازیگری احتیاجه؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   مرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   صرفا به مدرک بازیگری نیاز نیست.

 • آزاده:
  مرداد ۱۳۹۸

  سلام
  میشه با ۸۰هزار لیر خونه خرید تو استانبول و اقامت و پاس ترکیه رو گرفت؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   مرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   تقریبا خیر. اما در شهرهایی مانند آنتالیا این امکان وجود دارد.
   به شرط آنکه ۵۴ ماه از ۶۰ ماه را در خاک ترکیه بگذرانید.

 • رضا:
  خرداد ۱۳۹۸

  سلام
  اجاره خانه بالوازم کامل دو خواب بطور میانگین ماهیانه چنده ؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   خرداد ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   اگر منظور شما استانبول و بخش اروپایی این شهر هست حدودا ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر

 • ندا:
  اردیبهشت ۱۳۹۸

  آیا با سرمایه ۴۰۰ میلیون میشه خانه خرید تو استانبول؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اردیبهشت ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   بله.

 • ناشناس:
  فروردین ۱۳۹۸

  ایا در استانبول مدارکی نظیر مهندسی متالوژی. نفت. معدن…….. کار خوب هست؟ منتظر جوابم؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   فروردین ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   بله. اما به شرط تسلط به زبان ترکی

 • محمد:
  فروردین ۱۳۹۸

  سلام میخوام برم ترکیه کار کنم و ساکن شم لطفا راهنمایی کنید

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   فروردین ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   باید شرایط شما ارزیابی شود.

 • داريوش:
  اسفند ۱۳۹۷

  با سلام وخسته نباشید
  نرخ سود بانکهای ترکیه در حال حاضر چقدر است ؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   فروردین ۱۳۹۸

   با عرض سلام و احترام
   در حال حاضر (سال ۲۰۱۹) سقف سود بانکی در ترکیه ۲۴٪ است.

 • سامان:
  اسفند ۱۳۹۷

  با ۱۰۰میلیون میشه تو ترکیه خونه خرید؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام. با ۸۰ هزار لیر به بالا می توانید. با کمتر از این مقدار خانه خریداری شده در ترکیه اصلا مناسب نخواهد بود.

 • AZAR:
  اسفند ۱۳۹۷

  با سلام من کارمند دفتر اسناد رسمی هستم ۳۸ ساله مسلط ب تنظیم اسناد و کارشناس حقوقی دفترخانه. ایا در ترکیه برای من هم کاری وجود دارد؟؟؟

 • حسن:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام من دانشجوی عمران بودم و به تازگی درسم تموم شده و فقط هزینه رفتن به ترکیه رو دارم ایا میتونم برم ترکیه و اونجا مشغول به کار بشم؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • محسن:
  اسفند ۱۳۹۷

  باسلام من گچ کارساختمان هستم کارت فنی حرفه ای هم دارم آیا برای من کار درترکیه هست ؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله اقامت کاری ترکیه را مطالعه بفرمایید.
   با تشکر

 • معصومه:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام ‘من یک خانم ۵۳ ساله هستم و مجرد با ندرک کارشناسی ریاضی.توی ایران به صورت نیروی ازاد تدریس ریاضی در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی می کنم و سابقه ام بالای ۲۵سال تدریس هست.(استخدام رسمی آموزش و پرورش نیستم.).آیا در استانبول یا ازمیر برای من شغلی وجود داره؟اگر شغل مرتبط با رشته ام نیست ‘شما چه پیشنهادی دارید؟ممنون از وقتی که جهت راهنمایی می‌گذارید.

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • Fateme:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر
  من کارشناس ارشد روانشناس بالینی هستم(و در حیطه روان شناسی کار میکنم) میخواستم ببین کشور ترکیه کشور مناسبی هست برای ادامه تحصیل و همچنین کار؟
  و چه مقدار هزینه ای برای زندگی در ترکیه لازم… و اینکه من سرمایه زیادی ندارم.

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   در مورد هزینه های زندگی در ترکیه می توانید به جدول هزینه های درج شده در همین مقاله مراجعه بفرمایید.
   همچنین شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

 • معین پژ:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام من نقاش هستم آیا میتونم درترکیه کاری انجام بدم

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • معین و:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام برشما من نقاش هستم آیا میتونم درترکیه کاری پیداکنم

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • مهبد:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام من دارای لیسانس نرمال افزار و دارا بودن ۳ مدرک فنی و ۱۱ سال سابقه کار هستم ایا شرایط کار در ترکیه را دارم چگونه ممنون

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • Amir:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام من شنیدم با گرفتن اقامت ترکیه میشه ویزا آمریکا رو راحت گرفت و بعدها اقامت آیا درسته

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   خیر. شما با پاسپورت ترکیه می توانید این کار را انجام دهید. اما باز هم نه به راحتی.

 • داریوش:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام من مکانیکی ماشین سنگین بلدم کاری هست که اونجا بیام .زبان بلد نیستم پاسخ لطفا

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • نصیراحمد:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام می خواهم برم ترکیه کارکنم وهیچ کسب یاد ندارم فقط کارگر ساده ام آیا کار برایم پیدا میشه

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   متاسفانه بدون داشتن مهارت نمی توانید کار قانونی انجام دهید.

 • آریانا:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام من ارشد مدیرت کارآفرینی در گردشگری دارم و مدرک ارایشگری هم دارم و هم اشپز خیلی خوبی هستم میخوام برم ترکیه استانبول و با همسرم یه رستوران غذای شمالی بزنم و یا ارایشگاه چطور میتونم اقدام کنم و چقدر هزینه داره ایا امکانپذیر هست اصلا اجازه میدن؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   شما می توانید از طریق ثبت شرکت کار مورد نظرتان را راه اندازی نمایید و اقامت این کشور را دریافت کنید.

 • رضا:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام الان سال ۲۰۱۹ است آیا با ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود در ترکیه شروع به زندگی کرد؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   بله. حتما

 • زیبا حیدری:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام ۳۲ سالمه متاهل هستم مسلط به زبان ترکی
  حرفه خاصی رو ندارم.
  میخوام دوره ماساژ و سفره آرایی بگذرونم
  میتونم در ترکیه ویزای کار بگیرم؟؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • سلمان:
  اسفند ۱۳۹۷

  نوشته تون ایراداتی داره. نوشته اید که ۱ لیتر بنزین در ترکیه ۲۲ لیر هستش درحالی که اینطور نیست و ۱ لیتر بنزین در ترکیه ۶٫۲ لیر هستش، بنظر من بهتر بود قیمت گازوئیل رو هم می نوشتین چونکه اکثر خودروهای ترکیه دیزلی هستند. بعدش نوشته اید قیمت یک مسکن در خارج از شهر میانگین ۳هزار لیره که این هم اینطور نیست. بلکه میانگین بهتر بود می نوشتین ۱۵۰۰لیر. در مناطق بزرگی مثل بیلیک دوزو یا اسن یورت یا آوجیلار حتی واحدهایی پیدا میشه که متری زیر ۶۰۰لیر هستش. ۳هزار لیر رو بهتر می بود برای داخل شهر می نوشتین. پائین تر هم نوشته اید هزینه غذا گرونتره ولی این هزینه غذایی که نوشته اید در بالا وقتی که مقایسه میکنم با ایران اتفاقا ارزونتر از ایرانه. گوشت رو نوشته اید ۲۵لیر که اگر هر لیر ۲۴۰۰تومان باشه میشه ۶۰هزار تومان. در حالی که در شهرستان های کوچک ایران گوشت قرمز۱ کیلو ۷۰هزار تومانه . که در تهران بالاتر از ۱۰۰ هزار تومان میشه .موز کیلویی نوشته اید ۳٫۵لیر اما در شهرستان های کوچک ایران ۱۳هزار تومان. برنج سفید ۱ کیلو رو نوشته اید ۳لیر. تو ایران بالای ۱۳ هزار تومان.

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   هزینه کلیه اجناس در کلیه کشورها با توجه به اقتصاد و عرضه و تقاضا متفاوت می باشد و اصلا صحیح نیست که شما مقیاس سنجش را برکشور به خصوصی قرار بدهید و مثلا قیمت اجناس در ترکیه را با قیمت اجناس در ایران مقایسه کنید چون دو کشور کاملا جدا هستند و این مقایسه کاملا اشتباه است. قیمت و ارزش هر جنس و خدماتی تنها قابل مقایسه در همان کشور است.
   با تشکر

 • توحید:
  اسفند ۱۳۹۷

  سلام..من اگه اونجا خونه بخرم…بعد از ۳ تا پنج سال اقامت دائم بگیرم،باید برم اونجا خدمت سربازی؟!

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   خیر

 • کوروش:
  اسفند ۱۳۹۷

  برای ۲ نفر بله راحت میشه زندگی آرام و ساده ای داشت. می تونین در منطقه بیلیک دوزو یک خانه اجاره ۵۰۰لیری اجاره کنین . در اون مناطق هم شهرک های صنعتی پُره

 • ﻓﺎﻃﻤﻪ:
  اسفند ۱۳۹۷

  ﺳﻼﻡ,ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ.ﻧﺎﻣﺰﺩ ﻣﻦ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻜﺎﻧﻴﻚ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺁﺯاﺩ اﻫﻮاﺯ ﺩاﺭﻩ و ﺳﺎﺑﻘﻪ ۸ ﺳﺎﻝ ﻛﺎﺭ ﺩﺭ ﺷﺮﻛﺖ ﻓﻮﻻﺩ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ اﻫﻮاﺯ.ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﻛﺎﺭﻱ ﺧﻮﺩﺵ ﺗﺨﺼﺺ ﺩاﺭﻥ.ﺁﻳﺎ ﻛﺎﺭ ﺩﺭ ﺻﻨﻌﺖ و ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﺗﺨﺼﺺ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﮔﻴﺮ ﻣﻴﺎد ﺩﺭ ﺗﺮﻛﻴﻪ?

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • سمیرازینالی:
  بهمن ۱۳۹۷

  باسلام من هنرخونده ام و رطول مدت ۷سال دز زمیغعالیت های گرافیکی مشغول به کار بوده لطفا برام راهنمایی کنید که چگونه میتونم در ترکیه فعالیت داشتع باشم

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه نمایید.

 • علی محمد:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام ۲۷ سالم برادرم ۲۶ سالش دوتایمون مجردیم بستنی سنت درست میکنیم میخوام بدونم میتونیم بریم ترکیه کار کنیم

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   بله. اما به شرط تسلط به زبان ترکی.

 • فرزاد:
  بهمن ۱۳۹۷

  سلام
  میخواستم بدونم با ۴۰ میلیون میشه اقامت گرفت و مهاجرت کرد؟

 • rastin:
  دی ۱۳۹۷

  سلام.میتونم با مدرک زبان ترکی در ترکیه اقامت کاری بگیرم؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   با داشتن پیشنهاد کار می توانید.

 • shabnam:
  دی ۱۳۹۷

  ایا ترکیه کشور مافیایى است و زندگى در ان خطر دارد و کلاهبردارى در ان زیاد است؟؟؟

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   دی ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   هیچ کشوری در دنیا سفید یا سیاه نیست. همه کشورها خاکستری هستند. تفاوت در پر رنگ یا کمرنگ بودن آنهاست. در این مورد باید گفت که ترکیه جزو یکی از بهترین کشورهای منقطه است. امنیت در این کشور هیچگاه در انداره استانداردهای بین المللی نبوده و قابل قیاس با کشورهایی مانند کشورهای حوزه شنگن نیست. اما زندگی در این کشور خطرناک نیست.

 • صادق شمسی:
  دی ۱۳۹۷

  خیلی عالی بود ممنون.. فقط لیست های ک نوشته بودین قیمتهاش تو گوشی معلوم نبود نتونستم بخونم.

 • علیرضا:
  دی ۱۳۹۷

  سلام
  شما گروه کاریابی هم دارین
  که بتونیم از طریق شما
  بریم سر کار در ترکیه ؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   خیر
   ولی مشاوران ما می توانند مراکز مرتبط را به شما معرفی کنند.

 • رضا:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام .سرمایه لازم پیش ازگرفتن اقامت در ترکیه برای یک زوج چقدر هست ؟دقیقا چند میلیون تومان باید داشته باشیم قبل رفتن ؟

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   برای ارزیابی شرایط خود لطفا با ما تماس بگیرید.

 • امیر:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام
  من مهندس عمرانم و خواستم ببینم با مدرک لیسانسم و سه سال سابقه کاری در ترکیه کار گیر می اورم یا نه!

  • موسسه حقوقی سروش فردا:
   آذر ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   رشته هایی مانند عمران تنها در سمت دستیار اجازه کار در کشورهای خارجی را دارند.

 • سعید:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام من مکانیک اتومبیل هستم به نظر شما به من کار میدن و میشه اونجا زندگی کرد

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • ناشناس:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام
  بعد از گرفتن اقامت از طریق اجاره ملک .امکان گرفتن اجازه کار وجود دارد.یا باید حتما از ایران اقدام کرد.
  برای پیدا کردن کار شرکت شما همراهی و راهنمایی میکند.چون من مهندس نقشه برداری هستم با ۱۲سال سابقه .

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با عرض سلام و احترام
   شرایط کار در ترکیه مستلزم داشتن دعوتنامه کار و دانستن زبان ترکی است. در این صورت امکان کار در کشور ترکیه برای شما امکان پذیر خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات کامل به این صفحه مراجعه کنید.

 • احسان:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر ارایشگر هستم همراه خانومم خاستم بیام ترکیه برایه زندگی .خاستم ببینم درامد چه جوریه میانگین در ماه بدون خرج اضافه چقد هزینه میشه همراه با اجاره خونه . ممنون

  • نیوشا پابوس:
   اسفند ۱۳۹۷

   با سلام
   شما می توانید با مطالعه جدول هزینه های زندگی در ترکیه در همین مقاله پاسخ موردنظرتان را دریافت کنید.
   با تشکر

 • Ashkan:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیرخواستم بیینم برای اجازه کار درترکیه مدرک لازم چی نیازهستش ممنون میشم راهنماییم کنید

 • نیوشا پابوس:
  آذر ۱۳۹۷

  با سلام
  جهت دریافت اطلاعات در خصوص هزینه ها و برای دریافت اطلاعات بیشتر برای اینکه راحت تر بتوانید تصمیم مورد نظرتان را بگیرید با مشاورین ما در تماس باشید
  با تشکر

 • رضا:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام
  یه تبلیغ تواینستاگرام دیدم که نوشته کاردرترکیه,, تماس گرفتم و میگن که میبرن ترکیه آنکارا فقط بلیط باخودم,, جوشکارم,, دفتر کاری هم ندارن,, آیامیشه اعتماد کرد؟؟

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   می توانید جهت دریافت اطلاعات برای داشتن اجازه کار در کشور ترکیه با موسسه تماس بگیرید تا توسط مشاورین ترکیه اطلاعات کامل و مناسب به شما داده شود.
   با تشکر

 • محمدپيروزه:
  آذر ۱۳۹۷

  باسلام،من میخواهم در ترکیه اقامت داشته باشم برای ثبت نام درun آیا امکانش وجود دارد

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   لطفا جهت دریافت مشاوره تلفنی با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • Melika:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام وقتتون بخیر،امکانش هست کسی با کار در ترکیه همزمان با تحصیل ،هزینه زندگی رو هم بتونه تامین کنه؟

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام. بستگی به فعالیت کاری و میزان درآمد و هزینه های تحصیل دارد.
   اگر تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر دارید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.
   با تشکر

 • علی:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام رنگکار چوب هستم میخواستم بدونم کدام یک از شهرهای ترکیه میتونم برم

  • نیوشا پابوس:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   این موارد نیاز به تحقیق توسط خود شخص متقاضی و پیگری های فردی شما دارد.
   با تشکر

 • مهدی:
  آذر ۱۳۹۷

  با سلام
  با گرفتن اقامت ترکیه میشه به کشورهای اروپایی هم سفر کرد برای گشتن

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   می تونید در سفارت هر کشور درخواست ویزا بدین اونجا

 • فرهادی:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام،برای اقامت یه خانواده ۴نفره بالای ۳۵ساله،میتوان با اجاره خلنه،اقامت گرفت و با اجاره خانه میتوان یک سال اقامت بگیریم،بعدش چکارکنیم؟و موقعیت کاری و بازار کار کلا در هر زمینه ای چگونه می باشد؟

 • Meraj000:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام من ۱۶سالمه و میخواهم به ترکیه بروم نیاز رفعی من ماهانه چقدر پول میخواهد

 • نادر:
  آذر ۱۳۹۷

  سلام
  من اهنگساز و تنظیم کننده موسیقی هستم
  بیست سال سابقه ی مکتوب دارم
  در حال حاضر شغل بنده ساختن ، ساز عود هست که به گفته ی اساتید ساز های خوبی میشن .. میدونم که عود سازی یکی از شغل های خوب ترکیه ست
  ایا با توجه ای این مهارت میتونم اقامت بگیرم ؟
  در ضمن تو رشته ی قلم زنی فلزات هم مهارت خوبی دارم
  لطفن جواب را به ایمیلم ارسال کنین که بفهمم در غیر این صورت متوجه ارسال جواب سوالم ممکنه نشم

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   اگر اطلاع دارین که جواب می ده این شغل ها قطعا موفق می شین
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • دانیال رضوی:
  آذر ۱۳۹۷

  با سلام شیرینی پز ماهر با ۱۰ سال سابقه کار می باشم می خواستم ببینم شرایط کار وحقوق به چه صورت می باشد با تشکر

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   برای کار در ترکیه نیاز به دریافت اجازه کار هستید و حقوق که برای کار های مختلف متفاوته
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • مسعود:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام من برای زندگی می خوام برم ترکیه وخانه ارزان اجاره کنم وانجا کارکنم ایااول باید پول بدم یا بعداز اتمام کارباید پول پرداخت کنم وچقدرهزینم میشه برای این کار میشه باها درارتبات باشین ۰۹۹۰۳۲۷۴۹۱۴

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با درود
   شما با اجاره خانه هم میتونید اقامت ترکیه رو بگیرین برای کار هم باید اجازه کار دریافت کنید.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • فرنوش:
  آبان ۱۳۹۷

  با سلام ،مرسی از اطلاعات خوبتون،چرا دقیق هزینه های زندگی در ترکیه و شهرهایی مثل ازمیروآنتالیا رو ننوشتید؟

 • فرشته:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام
  من در رابطه با مراقبت از کودک میخوام فعالیت کنم چون عاشق بچه ها هستم و دوست دارم تو این زمینه شبانه روزی کار کنم
  فکر کردم شاید ترکیه حقوق بیشتری اختصاص بده
  البته یه کم مو کوتاه کردن و خیاطی هم بلدم
  کلا شبانه روزی بهتره

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با درود
   برای کار در ترکیه نیاز به اقامت و داشتن اجازه کار دارین.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • معصومه طبیبی:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر من دوست دارم برای کار درمانی اقامت بگیرم

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با درود
   وقت شما هم بخیر
   در ترکیه برای انجام هر فعالیت کاری نیاز به دریافت اجازه کار از دولت ترکیه است.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • فاطمه:
  آبان ۱۳۹۷

  ناشناس
  من ایرانی هستم و خیلی ب کشور ترکیه علاقه دارم امیدوارم بزرگ شدم به کشوری ک خیلی دوسش دارم بروم .
  تمام سعی خودمو میکنم

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   انشالله که به همه خواسته هاتون با تلاش می رسید.
   موفق باشید

 • Aliroohani:
  آبان ۱۳۹۷

  عالیه ترکیه ارزومه بیام اونجا زندگی کنم راستی ی سووال اگ انگلیسی بلد یاشی واسه ارتباط بین گردشگران و مردم شغل خوبیه

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با درود
   ترکیه پذیرای نزدیک به ۴۰ میلیون گردشگر از سرتاسر جهان در ساله و فرصت های شغلی زیادی در این زمینه وجود داره.
   برای گرفتن اقامت و دریافت اجازه کار ما در خدمت هستیم.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • زهرا قربانی:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام.خیلی ممنون از اطلاعاتتون.سوالی داشتم درباره کار در ترکیه.من برادر شوهرم به دنیزلی ترکیه رفتن.با پرداخت مبلغی اقامت یکساله رو دریافت کردن.الان باید حتما کار پیدا کنند چون پولشون داره تمام میشه به ما گفتن باید سه ماه از گرفتن اقامت بگذره تا بتونه کار کنه.میخواستم ببینم حقیقت داره؟چون میگن پولم داره تموم میشه مجبورم برگردم ایران.آیا چاره ای داره؟

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   هر کسی که اقامت ترکه رو داشته باشه یا درخواست اقامت ترکیه رو داده باشه می تونه درخواست دریافت اجازه کار در ترکیه رو بده.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • Kami:
  آبان ۱۳۹۷

  سلام خوبی
  بنده کناف کار هستم میتونم با ویزای سه ماهه در ترکیه اقدام ب کار کنم یا شرایط اش چطوری هست

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   سلام ممنون
   برای انجام کار در ترکیه نیاز به داشتن اجازه کار از دولت ترکیه هستین.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • مارال محمدی کرد:
  مهر ۱۳۹۷

  مارال محمدی کرد با شماره تماس ۰۹۱۱۵۹۵۸۰۵۸ و ۰۹۱۱۷۸۰۲۷۰۰ با تشکر از شما لطفا برای اقامت در ترکیه راهنمایی کنین و اینکه من ارتیشگر هستم و مدرس ارایش و زیبایی لزفلا راهنمایی کنین و با من تماس بگیرید متشکرم

 • parisa:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام من خودم تو دفتر هواپیمای مشغول هستم و سه سال سابقه کار دارم من اخذ ویزای کاری بگیرم یا از طریق اجاره خونه اقدام به اقامت کنم؟

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   باری کار در ترکیه نیاز به اقامت و دریافت اجازه کار دارین ولی اگر نمی خواین کار کنین می تونید فقط یه اقامت با اجاره خونه بگیرید.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • محمد:
  مهر ۱۳۹۷

  من معلم هستم و۶سال سابقه تدریس دارم ودر رشته پرتاب وزنه وتیراندازی معلولین فعالیت دارم متاهلم ودوفرزند دارم ۳۲سالمه می خواستم در مورد اقامت ترکیه راهنماییم کنید از لحاظ سر مایه هم سرمایه ای ندارم ممنون

 • نرگس:
  مهر ۱۳۹۷

  سلام با تشکر از مقاله بسیار موثرو جالبتون
  من ساکن ایرانم اما تصمیم دارم با خانوادم به یکی از شهرهای ترکیه برای مهاجرت سفر کنیم میخواستم بدونم ۱_بدون ویزا امکان مهاجرت غیردایم هست یا خیراگرهست برای چندماه اعتبار دارد۲-و اینکه برای خرید خونه با شرایط متوسط چه قد باید هزینه کرد۳-مناسب ترین شرترکیه از لحاظ پایین بودن هزینه ها و شرایط دیگر برای زندگی کدام شهراست۴_ ودر کل آیا این کشور مناسب برای زندگی هست یا نه
  ببخشید سوالات طولانی شد ممنونم

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با درود
   شما بدون ویزا می تونید ۳ ماه در ترکیه اقامت داشته باشین برای اقامت طولانی تر در ترکیه نیاز به دریافت اقامت از این کشور دارین که می تونید از طریق اجاره خونه یا خرید خونه اقدام کنید.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید.

 • محسن:
  شهریور ۱۳۹۷

  سلام.ببخشید به نظر شما من همراه همسرم با درامد ماهیانه ۲۰۰۰ لیر میتونم در شهر استانبول زندگی کنم.هزینه یه زندگی متوسط تو ترکیه چقدره؟؟ممنون

  • رضا کریمی:
   آذر ۱۳۹۷

   با سلام
   با ۲۰۰۰ لیر هم می شه زندگی کرد ولی ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر هزینه های یک زندگی معمولی در ترکیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.