زندگی در کانادا + شرایط و هزینه زندگی در کانادا (2021)

canada Flag

ما در این مقاله سعی کرده ایم که شما را با شرایط زندگی در کانادا و هزینه های مربوط به آن آشنا کنیم. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور زیبا را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. در مقاله ای که در پیش روی شماست به سوالات زیر پاسخ داده شده است.

 • کشور کانادا چگونه کشوری است؟
 • مردم کانادا چگونه مردمی هستند؟
 • شرایط اقتصادی کانادا در حال حاضر چگونه است؟
 • تحصیل در کانادا چه وضعیتی دارد؟
 • شرایط فعلی کار در کانادا چگونه می باشد؟
 • شرایط زندگی و هزینه های آن در شهرهای مختلف کانادا چگونه است؟
 • وضعیت بهداشت و درمان در کانادا چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در کانادا چگونه است؟
 • معایب زندگی در کانادا شامل چه مواردی می شود؟
 • نکاتی جالب درباره ی کانادا، شرایط اخذ ویزا و اقامت، معرفی چند سایت کاربردی در کانادا.

مقدمه شرایط و هزینه زندگی در کانادا

کشور کانادا همواره یکی از گزینه های فوق العاده برای مهاجرت و زندگی بوده است. آشنایی با شرایط و هزینه زندگی در کانادا برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند الزامی است. ما در این مقاله شرایط زندگی در این کشور را به طور کامل و دقیق مورد بررسی قرار داده ایم. شما پس از خواندن این مقاله با هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا و هزینه تحصیل در این کشور نیز آشنا خواهید شد. در انتهای مقاله نیز به معرفی چند سایت مفید و کاربردی برای زندگی در کانادا پرداخته ایم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. کانادا چگونه کشوری است؟

کانادا کجاست؟

کشور کانادا پس از روسیه، دومین کشور بزرگ جهان به حساب می آید. این کشور شمالی ترین کشور قاره آمریکاست و تقریبا دو پنجم از شمال این قاره را اشغال کرده است. کانادا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شمال شرقی به گرینلند (بخشی خودمختار از پادشاهی دانمارک)، از شرق به اقیانوس اطلس و از جنوب به 12 ایالت از ایالات متحده و اقیانوس آرام منتهی می شود. مساحت کل این کشور 9،984،670 کیلومتر مربع می باشد. این مساحت شامل هزاران جزیره مجاور، به خصوص نیوفاندلند در شرق و جزایر مجمع الجزایر قطب شمال در شمال این کشور می شود.

آب و هوا

کانادا به دلیل عرض جغرافیایی وسیع، آب و هوای بسیار متنوعی دارد. دو سوم شمالی این کشور دارای آب و هوایی شبیه به شمال اسکاندیناوی می باشد که زمستان هایی بسیار سرد و تابستان هایی کوتاه و خنک دارد. منطقه جنوبی دشت های داخلی دارای آب و هوای معمول قاره ای، با زمستان هایی بسیار سرد، تابستان هایی گرم و بارش نسبتاً کم می باشد. فصل زمستان در تمامی نواحی کشور کانادا، به غیر از سواحل غربی، با دمای متوسط ​​زیر یخ زدگی و پوشش برف مدت دار همراه است. این مسئله شرایط زندگی در کانادا را با چالش روبرو می کند.

جمعیت

طبق تخمین سال 2019، کشور کانادا 37،512،000 نفر جمعیت دارد که در حال حاضر مهاجران حدود یک ششم از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. این کشور هم اکنون دارای جمعیتی پیر می باشد. این در حالی است که در دهه 1970 از هر 10 کانادایی، کمتر از یک نفر 65 سال یا بیشتر سن داشت. با شروع قرن 21 تقریبا از هر شش نفر، سن یک نفر بالای 65 سال بود.

طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در کانادا برای مردان 79.3 سال و برای زنان 84.5 سال می باشد. این آمار در کل جهان، در بالاترین حد قرار دارد.

زندگی در کانادا
Toronto-Downtown,-Toronto,-Canada

در ادامه با مردمی که در کانادا زندگی می کنند و همچنین شرایط اقتصادی و تحصیل در این کشور آشنا خواهید شد…

2. مردمی که در کانادا زندگی می کنند چگونه مردمی هستند؟

از آنجا که کانادا از نظر تاریخی و قومی بسیار متنوع است، هیچ فرهنگ ملی واحدی در بین مردم آن حاکم نیست. انگلیس و آمریکا بر زندگی روزمره مردم کانادا در بخش های انگلیسی زبان این کشور تاثیر بسیاری داشته اند. تأثیر فرانسه نیز بر استان های کبک و نیوبرانزویک تا حد زیادی حس می شود. با این حال مردم بومی کانادا فرهنگ متمایز خود را به ویژه در مناطق شمالی این کشور حفظ کرده اند.

جالب است بدانید که مردم کانادا هنوز هم روز کانادا را که یادآوری شکل گیری این کشور در سال 1867 می باشد، در روز اول ماه جولای جشن می گیرند.

زبان رسمی و بومی مردم کانادا

طبق قانون اساسی کانادا زبان های انگلیسی و فرانسه به عنوان زبان های رسمی این کشور شناخته می شوند. به جز استان نیوبرانزویک که به صورت رسمی دو زبانه می باشد، زبان انگلیسی در بیشتر مناطق این کشور رایج است. زبان رسمی استان کبک، فرانسوی می باشد و حدودا چهار پنجم مردم آن به این زبان صحبت می کنند. زبان انگلیسی، زبان اول حدود سه پنجم کانادایی ها می باشد. این در حالی است که کمتر از یک چهارم این مردم، زبان فرانسه را زبان اصلی خود می دانند. زبان مادری تقریباً یک پنجم کانادایی ها زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسه است. بیشتر آن ها به یک زبان اروپایی دیگر، به خصوص ایتالیایی و آلمانی، صحبت می کنند.

بهتر است بدانید که زبان بزرگترین گروه مهاجرانی که در کانادا زندگی می کنند چینی می باشد. این موضوع نشان دهنده رشد مهاجرت چین از دهه 1980 است. همچنین Inuktitut که زبان اینوئیت هاست، تنوع بسیاری دارد. کری از رایج ترین زبان های بومی است.

دین مردم کانادا

تقریبا چهار پنجم مردمی که در کانادا زندگی می کنند، ادعا می کنند که تا حدودی به یک اعتقاد مذهبی سازمان یافته وابسته هستند. بیشتر آن ها کاتولیک روم و یا پروتستان می باشند. کلیساهای متحد کانادا، کلیسای آنگلیکان کانادا و کلیسای لوتر جزو کلیساهای اصلی پروتستان این کشور به حساب می آیند. بیش از دو پنجم مردم کانادا کاتولیک روم هستند که بزرگترین گروه مذهبی واحد را تشکیل می دهند. پروتستان ها نیز که دومین گروه بزرگ مذهبی محسوب می شوند، حدود سه دهم جمعیت را تشکیل می دهند.

زندگی در کانادا
Toronto,-Canada-2

3. شرایط اقتصادی کانادا در حال حاضر چگونه است؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور را دارید، باید از شرایط اقتصادی کانادا آگاهی داشته باشید. واحد پولی کانادا دلار کانادا (Can$) می باشد. 1 دلار برابر با 1.325 دلار کانادا است.

اقتصاد کشور کانادا تحت سلطه بخش خصوصی است، اگرچه برخی از شرکت ها (مثل خدمات پستی، برخی از خدمات برق و برخی خدمات حمل و نقل) همچنان تحت مالکیت عمومی باقی مانده اند. طی دهه 1990 برخی صنایع ملی شده ی این کشور خصوصی اعلام شدند.

همچنین بهتر است بدانید که کشاورزی کانادا به طور کامل خصوصی می باشد اما رقابت آن با بخش های کشاورزی یارانه ای اتحادیه اروپا و ایالات متحده، به یارانه های دولتی وابسته است.

4. تحصیل در کانادا چه وضعیتی دارد؟

کشور کانادا دانشگاه های بسیار مهمی دارد که برخی از آن ها مختص انگلیسی زبان ها و برخی مختص فرانسوی زبان ها می باشد. تدریس در چندین دانشگاه این کشور نیز به هردو زبان فرانسوی و انگلیسی صورت می گیرد. همچنین دست شما برای انتخاب هر رشته و هر مقطعی در این کشور باز است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا کمی بالا است اما به طور کلی کمتر از شهریه کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا و یا استرالیا می باشد. هزینه های دانشگاه ممکن است هر سال تغییر کند. این تفاوت ها به برنامه شهر و یا مقطع تحصیلی بستگی دارد.

به عنوان مثال دانشگاه های نیوفاندلند کمترین شهریه را دارند، در حالی که انتاریو گران ترین منطقه است.

هزینه متوسط شهریه در دانشگاه های کانادا به صورت سالیانه بین 20000 تا 30000 دلار کانادا است. این محدوده با توجه به موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام می کنید متفاوت خواهد بود. هزینه های مسکن، غذا و سایر هزینه های زندگی دانشجویی شما در کانادا به محل زندگی و نیازهای شما وابسته است. اما می توان گفت که مبلغ 15000 دلار کانادا برای هزینه ی یک سال زندگی دانشجویی در کانادا برآوردی غیر معمول نیست.

هزینه ی یک ماه زندگی دانشجویی در مونترال (کبک) و اتاوا (انتاریو) کانادا بین 800 تا 1500CAD می باشد.

هزینه زندگی در کانادا
Old-City-Hall,-Toronto,-Canada

در قسمت های بعدی شرایط فعلی کار و ریز هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا توضیح داده شده است…

5. برای زندگی در کانادا از شرایط فعلی کار در کانادا چه می دانید؟

حدود یک چهارم نیروی کار در کانادا به اتحادیه های صنفی آن تعلق دارد که بسیاری از آن ها به اتحادیه های مستقر در ایالات متحده مرتبط می باشند. اتحادیه های کانادایی تمایل دارند برای برابری دستمزد با همتایان آمریکایی خود تلاش کنند. این امر سبب شده است تا در مدیریت کار تنش ایجاد شود. زیرا بهره وری در کانادا به طور کلی نسبت به ایالات متحده سطح پایین تری دارد که در درجه اول نتیجه دوره های تولید کمتر است.

کنگره کارگری کانادا (CLC) در سال 1956 شکل گرفت. این کنگره یک سازمان ملی اتحادیه های کارگری مستقل می باشد که نمایندگی حدودا دو سوم کل اتحادیه ها را بر عهده دارد. بزرگترین شرکت های وابسته CLC عبارتند از: اتحادیه ملی کارگران اجتماعی و عمومی، اتحادیه ملی کارگران اتومبیل، هوا فضا، حمل و نقل و کارگران عمومی کانادا و کارگران تجاری مواد غذایی و بازرگانی کانادا.

نرخ بیکاری در کانادا

نرخ بیکاری در کانادا در نوامبر سال 2020 از 8.9% در ماه قبل به 8.5% کاهش یافت. کاهش نرخ بیکاری جوانان نیز از 18.8% ماه قبل به 17.4% بود که کمترین میزان از ماه مارس بوده است.

6. شرایط زندگی و هزینه های آن در شهرهای مختلف کانادا چگونه است؟

ما در این قسمت اطلاعاتی درباره ی شرایط زندگی در چندین شهر مهم کانادا را در اختیارتان قرار داده ایم. همچنین شما می توانید در این قسمت، مقایسه هزینه های زندگی در شهرهای کانادا را با تهران مشاهده کنید.

اتاوا، پایتخت کانادا

شهر اتاوا که در استان انتاریو قرار دارد، به عنوان پایتخت کانادا شناخته می شود. این شهر چهارمین شهر بزرگ کانادا و یکی از شهرهای دو زبانه این کشور می باشد.

اتاوا دارای دانشگاه ها، کالج ها و مدارس حرفه ای دولتی و خصوصی زیادی است. شما در تمامی رشته ها می توانید به تحصیل در این شهر کانادا بپردازید.

هزینه یک ماه زندگی یک خانواده 4 نفره در اتاوا کانادا بدون محاسبه ی اجاره، 3,294.81 دلار (4,202.98C$) است. همچنین هزینه ماهیانه زندگی در اتاوا کانادا برای یک نفر نیز 909.37$ (1,160.02C$) محاسبه شده است.

مقایسه هزینه های زندگی در اتاوا (انتاریو) کانادا با تهران

حفظ همان استانداردهای زندگی که در تهران برای شما به میزان 2،600.00 دلار می شود، در اتاوا 4,516.43 دلار (اتریوا 5،761.33C دلار) می باشد.(اجاره در هر دو شهر محاسبه شده است.)

لازم به ذکر است که شاخص هزینه زندگی در اتاوا کانادا 81.10% بیشتر از تهران است.(بدون احتساب اجاره)

همچنین برای زندگی در اتاوا کانادا باید بدانید که هزینه اجاره در این شهر 60.96%، قیمت های مصرف کننده 80.79%، هزینه های مربوط به رستوران 153.00%، هزینه های مواد غذایی 91.40% و قدرت خرید محلی در این شهر کانادا 456.15% بیشتر از تهران محاسبه شده است.

تورنتو، شهر چند فرهنگ کانادا

شهر تورنتو بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کانادا می باشد. این شهر چند فرهنگ که مرکز استان انتاریو است، مرکز مالی و تجاری کانادا نیز محسوب می شود. تورنتو از نیمه ی دوم قرن بیستم، رشد خارق العاده ای داشته است و از یک شهر استانی نسبتا آرام -“تورنتوی خوب”- به یک زندگی پر جنب و جوش، پر رونق و یک منطقه کلانشهر جهان وطنی تبدیل شده است.

سه دانشگاه در سطح متوسطه در این شهر وجود دارد که دانشگاه تورنتو از بین آنان یکی از برترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود. این دانشگاه به دلیل تحقیقات خود در سطح جهانی مورد احترام قرار گرفته است.

هزینه های هر ماه زندگی یک خانواده چهار نفره در تورنتو کانادا بدون احتساب اجاره، 3,545.84$ (4,534.58C$) و هزینه هر ماه زندگی یک فرد مجرد در این شهر کانادا 976.72$ (1,249.07C$) تخمین زده شده است.

مقایسه هزینه های زندگی در تورنتو (انتاریو) کانادا با تهران

شاخص هزینه زندگی در تورنتو کانادا 90.55٪ بالاتر از تهران است.

میزان اجاره در تورنتو به طور متوسط 112.80٪، قیمت های مصرف کننده بدون احتساب اجاره 90.55٪، هزینه های مربوط به رستوران 154.81٪، قیمت مواد غذایی 99.55٪ و قدرت خرید محلی در تورنتو 439.09٪ بیشتر از تهران محاسبه شده است.

زندگی در کانادا
Toronto,-Canada-6

مونترال، دومین شهر پرجمعیت کانادا

مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا و کلان شهر اصلی استان کبک می باشد. اکثریت جمعیت مونترال را کانادایی های فرانسوی تشکیل می دهند. به گفته ی برخی افراد، دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان، بعد از پاریس، مونترال است.(هرچند که صحت این گزاره گاهاً مورد تردید قرار می گیرد.) لازم به ذکر است که ویژگی های معماری مونترال نیز بسیار منحصر به فرد می باشد.

شهر مونترال از نظر تحصیلات عالی، شهر برجسته کانادا است. دانشگاه مک گیل، دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه مونترال و دانشگاه کبک مونترال از دانشگاه های مهم این شهر هستند.(بهتر است بدانید که دانشگاه مونترال و دانشگاه کبک مونترال به جمعیت فرانسوی زبان خدمت می کنند.)

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در مونترال کانادا بدون احتساب اجاره، 3,078.51$ (3,936.94C$) و هزینه های ماهانه زندگی یک فرد مجرد در این شهر کانادا نیز 840.46$ (1,074.82C$) تخمین زده شده است.

مقایسه هزینه های زندگی در مونترال (کبک) کانادا با تهران

شاخص هزینه زندگی در مونترال کانادا 72.22٪ بالاتر از تهران می باشد.

اجاره در مونترال به طور متوسط 23.52٪، قیمت های مصرف کننده بدون احتساب اجاره 72.22٪، هزینه های مربوط به رستوران 107.21٪، قیمت مواد غذایی 105.23٪ و قدرت خرید محلی 419.40٪ در این شهر بیشتر از تهران محاسبه شده است.

ونکوور، سومین شهر بزرگ کانادا

ونکوور سومین شهر بزرگ کانادا می باشد. شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. این شهر به عنوان مرکزی برای تجارت با کشورهای حاشیه اقیانوس آرام و دروازه اصلی غربی در حال توسعه داخلی کانادا شناخته می شود. این مسئله تاثیر بسیار خوبی بر شرایط زندگی در این شهر کانادا می گذارد.

هزینه های تخمینی زندگی یک خانواده چهار نفره در ونکوور کانادا به صورت ماهیانه، بدون احتساب اجاره، 3,410.98$ (4,352.32C$) می باشد. همچنین هزینه های یک ماه زندگی یک فرد مجرد در این شهر کانادا 925.98$ (1,181.52C$) تخمین زده شده است.

مقایسه هزینه های زندگی در ونکوور (بریتیش کلمبیا) کانادا و تهران

شاخص هزینه زندگی در ونکوور کانادا 89.43٪ بالاتر از تهران است.

میزان اجاره در ونکوور به طور متوسط 115.30٪، قیمت های مصرف کننده بدون احتساب اجاره 89.43٪، هزینه های مربوط به رستوران 137.30٪، قیمت مواد غذایی 123.64٪ و قدرت خرید محلی در این شهر 490.51٪ بیشتر از تهران محاسبه شده است.

 برای اطلاع از هزینه های زندگی در دیگر شهرهای مهم کانادا مانند کلگری و ادمونتون (البرتا)، وینیپگ (ماتیوبا)، سنت جونز (نیوفاندلند)، هالیفاکس (نوا اسکوشیا)، همیلتون، واترلو، ویندزور و کینگستون (انتاریو)، ویکتوریا و کملوپس (بریتیش کلمبیا) و ساسکاتون (ساسکاچوان) می توانید به سایت NUMBEO مراجعه کنید.

Toronto,-Canada-1
Toronto,-Canada-1

ادامه مقاله به توضیح وضعیت بهداشت و درمان و لیست هزینه های زندگی در کانادا اختصاص دارد…

7. وضعیت بهداشت و درمان در کانادا چگونه است؟

یکی از شرایط خوب زندگی در کانادا سیستم پزشکی آن است که بر اساس این سیستم، بهداشت و درمان پیچیده پزشکی در دسترس همگان قرار می گیرد. کانادایی ها برای این سیستم به خودشان افتخار می کنند. لازم به ذکر است که اگرچه این سیستم از طریق بودجه عمومی تأمین می شود، اما خدمات توسط بخش خصوصی ارائه می گردد.

8. هزینه های زندگی در کانادا چگونه می باشد؟(دسامبر 2020)

میزان هزینه های زندگی در کشور کانادا حدود 73.95% بالاتر از کشور ایران می باشد.(این عدد شامل هزینه های مربوط به اجاره نمی شود.) ما در جدول های پایین هزینه های زندگی در این کشور را در اختیارتان قرار داده ایم. با کمک آن ها می توانید هزینه ی یک سال زندگی در کانادا را به طور تقریبی برای خود محاسبه کنید.

جدول 1( هزینه های مربوط به رستوران، سوپرمارکت و حمل و نقل برای زندگی در کانادا)

رستوران در کاناداقیمت($C)گستره
غذا، رستوران ارزان قیمت17.00 $C10.00-30.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط، (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)70.00 $C50.00-120.00
McMeal در McDonalds (یا غذای دسته جمعی معادل)10.20 $C9.99-12.00
آبجو با کیفیت داخلی6.00 $C4.00-8.30
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)7.50 $C6.00-10.00
کاپوچینو (منظم)4.24 $C2.40-6.00
کوکاکولا/ پپسی (بطری 0.33 لیتری)2.25 $C1.50-3.00
آب (بطری 0.33 لیتری)1.84 $C1.25-3.00
سوپر مارکت در کانادا
شیر (معمولی)، (1 لیتر)2.50 $C1.24-4.50
قرص نان سفید تازه (500 گرم)2.89 $C81/1-4.95
برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم)3.76 $C1.99-8.00
تخم مرغ (منظم) (12)3.47 $C2.00-5.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)12.59 $C6.00-35.00
فیله مرغ (1 کیلوگرم)13.23 $C6.00-21.50
گوشت گاو دور (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)15.19 $C7.99-25.00
سیب (1 کیلوگرم)4.18 $C65/1-6.59
موز (1 کیلوگرم)1.73 $C0.91-4.00
پرتقال (1 کیلوگرم)4.01 $C
1.99-8.00

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)
4.25 $C1.99-61/6
سیب زمینی (1 کیلوگرم)2.91 $C0.97-49/5
پیاز (1 کیلوگرم)2.65 $C1.00-4.99
کاهو (1 راس)2.56 $C1.33-4.00
آب (بطری 1.5 لیتری)2.21 $C1.00-98/3
بطری شراب (متوسط)15.00 $C
12.00-25.00
آبجو با کیفیت داخلی (بطری 0.5 لیتری)3.15 $C1.99-5.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)3.75 $C2.00-6.50
بسته سیگار 20 (مارلبرو)15.00 $C12.50-18.75
حمل و نقل در کانادا
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)3.25 $C2.00-4.00
ماهانه پاس (قیمت عادی)95.00 $C70.00-154.50
شروع تاکسی (تعرفه عادی)4.00 $C30/3-6.00
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)2.00 $C65/1-3.50
تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)34.00 $C29.40-55.00
بنزین (1 لیتر)1.11 $C0.80-39/1
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (یا معادل اتومبیل جدید)25،600.00 $C
22،570.00-30،000.00
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتر 97 کیلو وات راحتی (یا معادل ماشین جدید)24،270.44 $C21،000.00-28،490.00

جدول 2( هزینه های مربوط به موارد کاربردی و قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، لباس و کفش، اجاره ماهانه، خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در کانادا)

موارد کاربردی-قبوض در کانادا
پایه (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع161.33 $C83.95-301.07
1 دقیقه. تعرفه موبایل اعتباری پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه)0.36 $C0.10-0.50
اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ، داده های نامحدود ، کابل / ADSL)77.67 $C58.14-115.00
ورزش و اوقات فراغت در کانادا
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال50.20 $C20.00-80.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)20.86 $C3.00-35.00
سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی14.00 $C12.00-18:00
مراقبت از کودک در کانادا
پیش دبستانی (یا مهد کودک)، یک روز کامل، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک969.81 $C
598.57-1،722.00
دبستان بین المللی ، سالانه برای 1 کودک14،080.46 $C6،500.00-30،000.00
لباس و کفش در کانادا
1 جفت شلوار جین (Levis 501 یا مشابه)64.20 $C30.00-100.00
1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا ، H&M ، …)45.25 $C25.00-79.00
1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (متوسط)101.27 $C65.00-150.00
1 جفت کفش چرمی مردانه تجاری126.93 $C75.00-200.00
اجاره ماهانه
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1،321.24 $C813.24-2،132.23
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز1089.58 $C650.00-8765/765
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2،138.95 $C1،325.88-3،706.09
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1،780.21 $C1011.75-2،855.26
قیمت خرید آپارتمان در کانادا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5،866.93 $C2،659.53-12،000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز4،054.36 $C2،152.78-9،242.75
حقوق و دستمزد در کانادا
متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)3،290.08 $C
نرخ بهره وام به درصد (٪) ، سالانه ، به مدت 20 سال با نرخ ثابت3.50
2.25-4.50

این داده ها بر اساس 50173 گزارش از 6045 گزارشگر، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.
داده های ما برای هر کشور براساس تمام گزارش ها از همه شهرهای آن کشور است.(منبع: Numbeo)

Toronto,-Canada-5
Toronto,-Canada-5

9. معایب زندگی در کانادا شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در کانادا نیز مانند زندگی در دیگر کشورها معایب مخصوص به خود را دارد. در این قسمت به بررسی برخی از معایب زندگی در این کشور می پردازیم.

سرما

آب و هوای برخی از نواحی کشور کانادا بسیار سرد است. شرایط زندگی در بعضی از مناطق سرد کانادا برای افرادی که به سرما عادت ندارند بسیار سخت می شود. همان طور که در بخش ابتدایی مقاله ذکر کردیم، آب و هوای کشور کانادا تنوع فراوانی دارد. برخی مناطق شمالی و همچنین بخشی از قسمت های جنوبی در دشت های داخلی این کشور دارای زمستان هایی بسیار سرد می باشند.

بهتر است بدانید که در زمستان، مناطق دور از آب های آزاد در کانادا، سردترین هوا را دارند. به طوری که در جلگه های داخلی و شمال، زمستان ها بسیار سرد است. کمترین دمای ثبت شده در بوداسنگ، یوکان، −81 درجه فارنهایت (−63 درجه سانتیگراد) در سال 1947 بوده است. با این حال مناطقی از کانادا که از آبهای آزاد دور هستند، در طول تابستان گرمترین دما را دارند. بالاترین دمای ثبت شده در دشت Midale و Yellow Grass، واقع در ساسکاچوان، 113 درجه فارنهایت (45 درجه سانتیگراد)، در سال 1937 بوده است.

هزینه بالای تحصیل در کانادا

هزینه های زندگی دانشجویی در تورنتو و پس از آن ونکوور کانادا بسیار بالا است. همچنین بهتر است بدانید که تحصیل در رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی بسیار گران تر از رشته هایی مثل علوم انسانی می باشد. شما برای مهاجرت به کانادا ملزم هستید که ثابت کنید در حین تحصیل در کانادا پیش از شروع کار، پول کافی برای تأمین نیازهای مالی خود دارید. بنابراین بهتر است مرتب سازی امور مالی خود را آغاز کنید و از همان ابتدا به دنبال امکان اخذ بورس تحصیلی برای کمک به بودجه آموزش خود باشید.

10. نکاتی جالب درباره ی کشور کانادا:

با وجود بزرگ بودن کشور کانادا، این کشور یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان به شمار می رود.

كانادا با داشتن كمتر از 1 درصد از جمعيت جهان، به واسطه ی دریاچه هایش، يك هفتم از آب شيرين قابل دسترس در جهان را دارد. 

حدود یک میلیون نفر در کانادا اکنون خود را هندی، Métis (از نژاد مختلط اروپا و هند) و یا Inuit معرفی می کنند. از این تعداد، بیش از سه پنجم هندی، تقریباً یک سوم متیس و تعداد باقی مانده Inuit هستند.

کیم کمپبل اولین زنی بود که در طی دهه 1990 نخست وزیر کانادا شد. زنان حاضر به طور کلی حدود یک پنجم از همه اعضای مجلس عوام را تشکیل می دهند.

 کشور کانادا، به خصوص از زمان آغاز جنبش “کتاب های رایگان برای همه”، دارای یک سیستم کتابخانه عمومی در انتاریو در دهه 1880 می باشد.

ورزش هاکی روی یخ در سنت و رهبری، کانادایی است.

در سال 1932 پارک ملی دریاچه های واترون آلبرتا در کانادا به پارک ملی یخچال های طبیعی مونتانا پیوست و اولین پارک دو ملیتی جهان را تشکیل داد.

The-Forks,-Winnipeg,-MB,-Canada
The-Forks,-Winnipeg,-MB,-Canada

11. هم اکنون شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در کانادا به چه صورت است؟

اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید، در حال حاضر چند روش در پیش روی شما وجود دارد که هر کدام دارای محدودیت ها و محاسن مخصوص به خود می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره زندگی و اخذ اقامت کشور کانادا با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید.

12. معرفی چند سایت مفید و کاربردی برای زندگی در کانادا:

 1. هزینه های دقیق زندگی در کانادا و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در کانادا
 3. اجاره منزل و خرید ملک در کانادا

13. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در کانادا مطلع شویم؟

شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در کانادا (فرهنگ، کار، هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا، ارزیابی شهرهای این کشور، معایب و…) با موسسه ی ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول زندگی در کانادا

 کانادا کجاست؟

کانادا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شمال شرقی به گرینلند (بخشی خودمختار از پادشاهی دانمارک)، از شرق به اقیانوس اطلس و از جنوب به 12 ایالت از ایالات متحده و اقیانوس آرام منتهی می شود. مساحت کل این کشور 9،984،670 کیلومتر مربع می باشد.

 جمعیت کانادا چقدر است؟

طبق تخمین سال 2019، کشور کانادا 37،512،000 نفر جمعیت دارد که در حال حاضر مهاجران حدود یک ششم از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

 هزینه های زندگی در کانادا چگونه می باشد؟

میزان هزینه های زندگی در کشور کانادا حدود 73.95% بالاتر از کشور ایران می باشد.(این عدد شامل هزینه های مربوط به اجاره نمی شود.)

 معایب زندگی در کانادا شامل چه مواردی می شود؟

سرما و هزینه بالای تحصیل از معایب زندگی در کانادا به حساب می آید.

 زبان رسمی و بومی مردم کانادا چیست؟

طبق قانون اساسی کانادا زبان های انگلیسی و فرانسه به عنوان زبان های رسمی این کشور شناخته می شوند.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم که زندگی در کانادا چه شرایطی دارد. این کشور می تواند انتخابی فوق العاده برای زندگی، تحصیل و کار محسوب شود. اگر تصمیم شما برای مهاجرت به این کشور جدی است، پس از خواندن این مقاله، برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه ی ما تماس حاصل فرمایید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا