شرایط زندگی در مجارستان ✅ (هزینه ها به ریال و یورو 2024)

شرایط زندگی در مجارستان ✅ (هزینه ها به ریال و یورو 2024)

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در مجارستان و هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. خواندن این مقاله به شکلگیری ذهنیت اولیه برای زندگی در مجارستان کمک می کند. اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به مجارستان را دارید خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد. برخی مواردی که در این مقاله به آن پرداخته ایم از این قرار است:

 • مجارستان چگونه کشوری است؟
 • شرایط زندگی در مجارستان چگونه است؟
 • شرایط کار در مجارستان چگونه است؟
 • شرایط تحصیل در مجارستان چگونه است؟
 • هزینه های زندگی در مجارستان چقدر است؟

✔️ بررسی شرایط زندگی در مجارستان

اگر به دنبال اطلاعات جدید، کامل و مفید درباره شرایط زندگی در مجارستان هستید، این مقاله را از دست ندهید.
پس از خواندن این مطلب تا انتهای آن، کاملاً با شرایط زندگی در مجارستان و شهرهای مهم آن آشنا خواهید شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

در این مقاله به سؤالات زیر پاسخ داده می‌شود:

 1. مجارستان چگونه کشوری است؟
 2. مردم مجارستان چگونه‌اند؟
 3. شرایط تحصیل در مجارستان چگونه است؟
 4. معرفی چهار شهر مهم مجارستان
 5. وضعیت بهداشت و درمان در مجارستان چگونه است؟
 6. شرایط کار در مجارستان چگونه است؟
 7. مشاغل مورد نیاز در مجارستان کدامند؟
 8. وضعیت اقتصاد مجارستان در حال حاضر چگونه است؟
 9. شرایط و هزینه‌های زندگی در مجارستان چگونه است؟
 10. مزایای زندگی در مجارستان و داشتن اقامت این کشور کدامند؟
 11. معایب و مشکلات زندگی در مجارستان کدامند؟
 12. برخی نکات جالب و کاربردی در مورد مجارستان
 13. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در مجارستان به چه صورت است؟
 14. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در مجارستان
 15. برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط این روش، اینجا کلیک کنید.
شرایط زندگی در مجارستان
پل زنجیر – بوداپست

1. مجارستان چگونه کشوری است؟

مجارستان کجاست؟

این کشور دارای هفت مرز با کشورهای اتریش، اسلوونی، اسلواکی، رومانی، اوکراین، کرواسی و صربستان است. مجارستان یا به زبان انگلیسی Hungary، سرزمین رودهای پر آب و زیبا با کرانه هایی دل انگیز است که در اروپای مرکزی قرار دارد.

همسایگان مجارستان را از شمال اسلواکی، شمال شرقی اوکراین، از شرق و جنوب شرقی رومانی، از جنوب کرواسی و از غرب کشور‌های اسلوانی و اتریش تشکیل داده‌اند. پایتخت این کشور شهر بوداپست است و مساحت این کشور 93030 کیلومتر مربع می‌باشد.

مجارستان از 19 شهرستان و یک شهر مستقل بنام بوداپست تشکیل شده است. جمعیت مجارستان بالغ بر 9.994.000 نفر است. 88% جمعیت این کشور را مجارها تشکیل می‌دهند و دیگر تیره‌های ساکن این کشور، آلمان ها، رومانیایی ‌ها، صرب‌ها و کروات‌ها هستند.

 • شهرهای مهم مجارستان علاوه بر بوداپست، شهرهای دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور هستند.
 • مجارستان عضو پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است.
 • 70% از جمعیت مسیحی این کشور را کاتولیک‌ها و 25% آنرا پروتستان‌ها تشکیل می‌دهند.

مجارستان یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است. این کشور در سال 896، پیش از کشورهایی چون آلمان، فرانسه و قبل از آن که پادشاهی‌های انگلوساکسون متحد شوند، تأسیس شد. این کشور به دلیل مناظر زیبا، شیوه زندگی مردم، استانداردهای ایمنی و هزینه پایین زندگی در اروپا، به عنوان یک مکان محبوب برای افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. بعد از اینکه مجارستان در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد، تعداد مهاجران خارجی در آن به طور قابل توجهی افزایش یافته و شرایط زندگی در مجارستان را ایده آل اقشار زیادی کرده است.

مجارستان، صنعت توریسم غنی، نرخ جرم و جنایت پایین، جو سیاسی پایدار و جمعیت صلح دوستی دارد.

شرایط زندگی در مجارستان

مجارستان دارای آب و هوای نسبتاً معتدلی است

این کشور دارای آب و هوای نسبتاً خنک و معتدل و نزدیک به آب و هوای غرب ایران است و به دلیل بارندگی‌های فصلی، دارای جنگل‌های سرسبز و باغات میوه زیادی می‌باشد. دمای هوا در مجارستان و در تابستان حدوداً 34+ درجه و  در زمستان نهایتاً 18- درجه می‌باشد.

جالب است بدانید که مجارستان نیمی از میوه‌های کل قاره اروپا را تأمین می‌کند.

سیاست مجارستان دموکرات است

مقام ریاست جمهوری در کشور مجارستان تا حدود زیادی یک مقام تشریفاتی بوده و نخست وزیر زمام امور را به دست می گیرد. رئیس جمهور از بین اعضای مجمع ملی، برای یک دوره پنج ساله برگزیده می‌شود. به صورت اسمی، رئیس جمهور فرمانده نیروهای مسلح و دارای قدرت نامزدی برای پست نخست وزیری است.

آشنایی با زبان مجاری

زبان ملی مجارستان (مجاری = magyar) کاملاً متفاوت از سایر زبان‌های اروپایی است. این زبان 44 حرف در حروف الفبا، 14 حرف صدادار و 25 آوای همخوان دارد. واژه‌ها در این زبان به نحوی متفاوت با آنچه خوانده می‌شوند، نوشته می‌شوند.

اگر شما قصد تحصیل در مجارستان و یا زندگی در این کشور را دارید، نیازی به دانستن زبان مجاری نخواهید داشت. تقریبا اکثر مردم این کشور زبان انگلیسی را می دانند و مخصوصا در شهرهای دانشگاهی (مانند بوداپست) امکان زندگی با زبان انگلیسی به صورت مناسبی وجود دارد.

کلاس‌های آموزشی زبان مجاری در این کشور، در ابتدای هر فصل تشکیل می‌شوند و به مهاجران با هزینه پایین آموزش داده می‌شود. طول مدت این کلاس‌ها 6 ماه است.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مردم مجارستان چگونه‌اند؟

مردم مجارستان به سه دلیل دیدگاه مثبتی نسبت به مهاجران دارند و به راحتی آنها را بین خود می‌پذیرند:

 1. اغلب مهاجرانی که در مجارستان زندگی می‌کنند، به روش‌های تحصیلی، کاری و یا سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کرده‌اند.
 2. تعداد پناهجویان (افراد بی بضاعت) در مجارستان به شدت پایین است.
 3. توان مالی مردم مجارستان خیلی بالا نیست و در واقع بخش عمده ای از مهاجران این کشور، سطح رفاهی بهتری نسبت به مردم مجارستان دارند. این باعث شده است که مردم، به مهاجران این کشور به چشم یک فرصت اقتصادی نگاه کنند.
شرایط زندگی در مجارستان
شرایط زندگی در مجارستان

مجارها، در محیط‌های کاری به صورت رسمی لباس می‌پوشند. بدین معنی که مردان معمولاً کت و شلوار تیره و پیراهن سفید و زنان لباس‌های رسمی زنانه بر تن دارند. جالب است بدانید کسب و کار در مجارستان هنوز تحت سلطه مردان است.

3. شرایط تحصیل در مجارستان چگونه است؟

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

معمولاً دانشجویان ایرانی تمایل زیادی برای تحصیل در مجارستان دارند. زیرا تدریس در اغلب دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود و مدارک دانشگاهی این کشور در تمامی کشورهای جهان معتبر است. همچنین هزینه‌های زندگی در مجارستان 40 الی 50 درصد ارزانتر از سایر کشورهای اروپای غربی است. این موضوع یکی از عوامل تأثیرگذار در جذب دانشجویان خارجی به این کشور محسوب می‌شود.

دوره زبان در مجارستان یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به اروپا می باشد. یکی از دلایل آن سرعت و سهولت صدور این ویزا برای دانشجویان است.

هزینه دانشگاه‌های خصوصی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی در مجارستان، سالانه حدود 20.000 یورو و هزینه تحصیل در سایر رشته‌ها، سالانه بین 4.500 تا 17.000 یورو متغیر است.

دانشگاه‌های مجارستان در حال حاضر (شرایط 2024) میزان زیادی از درخواست دانشجویان ایرانی را می‌پذیرند. البته تحصیل در کالج های مجارستان (قبل از دانشگاه)، فرآیند اخذ ویزای دانشجویی را تسهیل می‌کند. همچنین خوب است بدانید که بسیاری از دانشگاه ها در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مجارستان قرار دارند.

4. معرفی چهار شهر مهم مجارستان

قبل از بررسی شرایط زندگی در مجارستان، مختصری از 4 شهر مهم این کشور بدانید.

شهر اول: بوداپست (Budapest)، شهری با کیفیت بالای زندگی

بوداپست پایتخت مجارستان است و به عنوان پرجمعیت‌ترین و اصلی‌ترین شهر این کشور و یکی از بزرگترین شهرهای اتحادیه اروپا شناخته می‌شود. مساحت بوداپست 525 کیلومتر مربع است و جمعیتی حدود 1.8 میلیون نفر دارد.

بوداپست به عنوان یکی از زیباترین شهرهای اروپا نیز شناخته می‌شود. این شهر به عنوان هفتمین مکان محبوب اروپا برای زندگی (توسط مجله فوربز) انتخاب شده است.

نقاط قوت این شهر در مراقبت‌های بهداشتی، تحقیقاتی، آموزش، رسانه، تجارت، طراحی و گردشگری است.

بوداپست دارای بیش از 35 موسسه آموزش عالی است که محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی اعم از پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و انواع رشته‌های مهندسی را ارائه می‌دهند.

منطقه مرکزی شهر بوداپست در امتداد رودخانه دانوب، به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده و دارای آثار قابل توجه زیادی از جمله ساختمان پارلمان مجارستان، قلعه بدا، سنگر ماهیگیر، کاخ گرشام، پل زنجیره ای Széchenyi، کلیسای Matthias و مجسمه آزادی است.

شهر دوم: دبرسن (Debrecen)، مرکز فرهنگی مجارستان

دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان و مرکز فرهنگی این کشور است. این شهر در فاصله کمی (حدود سه ساعت) از بوداپست قرار دارد و چندین سال پایتخت مجارستان بوده است.

شهر دبرسن با 14 شهر دیگر جهان پیمان خواهرخواندگی دارد که مهم‌ترین آنها شهر سنت پترزبورگ روسیه است.

شهر سوم: پچ (Pécs)، شهر دانشگاهی

پچ، پنجمین شهر بزرگ مجارستان است. این شهر در سال 2011 به عنوان مرکز فرهنگی اروپا شناخته شد.

دانشگاه علوم پزشکی پچ (University of Pécs) یکی از دلایلی است که باعث شهرت جهانی این شهر شده است. این دانشگاه با قدمت 642 سال، قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان در مرکز شهر پچ می‌باشد که در سال 1367 میلادی توسط پادشاه “لویس” تأسیس شده است.

این شهر میزبان دانشجویان زیادی از اکثر کشورهای دنیا از جمله سوئد، فرانسه، ایران، آلمان، آمریکا و کانادا است.

شهر چهارم: سگد (Szeged)، مرکز مهم گردشگری و تحصیلی

شهر سگد، یک مرکز توریستی مهم در مجارستان است و علاوه بر مکان‌های توریستی، وجود مراکز آموزشی مختلف این شهر را به یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان تبدیل کرده است.

مهمترین دانشگاه شهر سگد، دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان (University of Szeged) می‌باشد. همچنین دانشگاه‌ها و کالج‌های دیگری در رشته‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر وجود دارند که تحصیل به زبان انگلیسی در آنها، عاملی برای جذب شمار زیادی از دانشجویان بین‌المللی به این شهر شده است.

در ادامه مطلب به بیان شرایط زندگی در مجارستان می‌پردازیم…

5. وضعیت بهداشت و درمان در مجارستان چگونه است؟

در سال ‌های گذشته مجارستان به دلیل ارائه خدمات دندان پزشکی مناسب و مقرون به صرفه، توانست گردشگران زیادی را به خود جذب کند و هرساله گردشگران اروپایی زیادی برای ترمیم دندان‌های خود به مجارستان سفر می‌کنند. مجارستان بالاترین سرانه دندان پزشک را به ازای جمعیت خود در جهان به خود اختصاص داده و مراکز دندان پزشکی بزرگی را در بوداپست و شهرهای کم جمعیت‌تری همچون مشونگاروور تأسیس کرده است.

جالب است بدانید هزینه دندانپزشکی در مجارستان کمتر از ایران است.

6. شرایط کار در مجارستان چگونه است؟

مجارستان یکی از اقتصادهای در حال توسعه و بخشی از بازار اتحادیه اروپا است. نرخ بیکاری در این کشور تنها 3.84% است که موفقیت این کشور در جذب سرمایه و کارآفرینی را نشان می‌دهد.

با تغییرات سیاسی در 2 دهه گذشته، مجارستان در حال تبدیل به یکی از بهترین کشورهای مورد اعتماد برای سرمایه‌گذاری در اروپای مرکزی است و به همین دلیل از اکثر نقاط جهان در حال جذب سرمایه‌گذار خارجی می‌باشد.

لیستی از 15 کسب و کار پردرآمد در مجارستان

 1. کافی شاپ
 2. رستوران
 3. شرکت خدمات توریستی
 4. راه اندازی خوابگاه (پانسیون)
 5. راه اندازی سوپرمارکت و هایپرمارکت
 6. کارخانه فرآوری مواد غذایی
 7. تجارت طیور و تخم مرغ
 8. کارواش
 9. تجهیزات پزشکی
 10. شرکت تولید نساجی
 11. سالن‌های زیبایی
 12. نمایندگان فروش
 13. خدمات مربوط به آی تی (IT)
 14. استودیو ضبط صدا و تصویر

لیستی از 15 شغل پردرآمد در مجارستان

 1. مدیر پروژه 1.500.000 HUF (تقریباً 4600 یورو)
 2. مدیر خرید 1.200.000 HUF (تقریباً 3700 یورو)
 3. مهندس تضمین کیفیت 1.000.000 HUF (تقریباً 3100 یورو)
 4. مدیر حسابداری 966.667 HUF (تقریباً 2983 یورو)
 5. مهندس معماری و عمران 940.000 HUF (تقریباً 2900 یورو)
 6. مدیر ارشد توسعه دهنده 900.000 HUF (تقریباً 2777 یورو) – (Developer)
 7. مدیر توسعه بازار 860.000 HUF (تقریباً 2653 یورو)
 8. ارزیابی ساخت و ساز 840.000 HUF (تقریباً 2592 یورو)
 9. مدیر آی تی  895.000 HUF (تقریباً 2761 یورو)
 10. حسابرس داخلی 820.000 HUF(تقریباً 2530 یورو)
 11. حسابدار 816.667 HUF (تقریباً 2520 یورو)
 12. مشاور مدیریت 800.000 HUF (تقریباً 2470 یورو)
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. مشاغل مورد نیاز در مجارستان کدامند؟

 • متخصصان ICT
 • متخصصین علوم طبیعی
 • مهندسین
 • متخصصین سلامت
 • امور اقتصادی
 • مدیران مالی و حسابداری
 • پزشکان
 • پرستاران
 • کارکنان پرسنل
 • متخصصان فناوری اطلاعات
 • ناظران
 • فروشندگان ماشین
 • کارکنان رستوران و هتل
 • رادیولوژی
 • نمایندگان فروش

ساعات کاری کشور مجارستان برابر است با 40 ساعت در هفته و کارمندان می‌توانند 21 روز در سال مرخصی بگیرند.

8. وضعیت اقتصاد مجارستان در حال حاضر چگونه است؟

مجارستان در حال حاضر اقتصادی فعال و باکیفیتی دارد و سرمایه‌گذاری خارجی و نرخ رشد اقتصادی این کشور در 2 دهه گذشته رشد بالایی داشته است.

نکات جالبی در خصوص اقتصاد مجارستان:

 • بخش قابل توجهی از جمعیت مهاجر مجارستان، در شرکت‌های چند ملیتی فعالیت می‌کنند.
 • مجارستان در رده سی و پنجم کشورهای صادر کننده دنیا قرار دارد.
 • در سال‌های اخیر مجارستان بیشترین کاهش نرخ بیکاری را در اروپا داشته است.

محصولات صادراتی مجارستان

ماشین آلات و تجهیزات، محصولات کارخانه ای، مواد غذایی فناوری شده و محصولات الکتریکی.
صادرات مجارستان عمدتاً به کشورهای آلمان (5/29 درصد)، ایتالیا (6/5 درصد)، فرانسه (5 درصد)، اتریش (5 درصد)، رومانی (2/4درصد) و لهستان (1/4 درصد) انجام می‌شود.

واردات مجارستان

ماشین آلات و تجهیزات، سوخت و برق، مواد غذایی خام و مواد اولیه.
واردات مجارستان عمدتاً از کشورهای آلمان (1.27 درصد)، روسیه (2.8 درصد)، چین (9.6 درصد)، اتریش (2.6 درصد)، فرانسه (7.4 درصد)، ایتالیا (6.4 درصد)، هلند (3.4 درصد) و لهستان (3.4 درصد) انجام می‌شود.

سایر اطلاعات اقتصادی مجارستان عبارتند از:

 • تولید ناخالص داخلی: 2/194 میلیارد دلار
 • نیروی کار: چهار میلیون و 190 هزار نفر
 • نرخ بیکاری: 1/7درصد
 • نرخ تورم: 8/7 درصد
 • جمعیت زیر خط فقر: 6/8 درصد

در ادامه از هزینه‌های زندگی در مجارستان مطلع می‌شوید…

شرایط زندگی در مجارستان
بوداپست – مجارستان

9. شرایط و هزینه‌های زندگی در مجارستان چگونه است؟

تمام هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان برای یک فرد مجرد، ماهیانه در حدود 600 تا 700 یورو می‌باشد.

هزینه اجاره خانه و آپارتمان در کشور مجارستان پایین‌تر از کشور ایران است! شما می‌توانید در پایتخت این کشور و در محله ای مناسب (محله‌های غربی بوداپست)، یک منزل 70 متری را با 500 یورو در ماه اجاره کنید.

مجارستان از نظر غذا، لباس، اجاره منزل، تفریحات، لوازم جانبی، برق، بنزین، بیمه و مسافرت، نسبت به ایالات متحده، انگلستان و اکثر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. به همین دلیل اغلب مهاجران می‌توانند پس انداز مناسبی در این کشور داشته باشند.

شما باید بدانید که مجارستان یک کشور فوق العاده ارزان برای زندگی نیست اما یکی از مقاصد خوب برای افرادی است که می‌خواهند زندگی کم هزینه ای را در مرکز اروپا شروع کنند.

واحد پول مجارستان فورينت است. تقریباً هر 396.61 فورينت برابر با 1 دلار و هر 409.14 فورينت برابر با 1 یورو است. به منظور سهولت خوانندگان، هزینه‌ها را در جدول زیر به واحد یورو آورده‌ایم.

هزینه وعده غذایی در مجارستان به ریال و یورو

رستوران در مجارستان به ریال به یورو
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت 4,248,980.51 9.21
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر) 21,840,060.03 47.34
McMeal در McDonalds 3,155,590.81 6.84
کاپوچینو 830,420.05 1.80
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) 567,450.4 1.23

هزینه مواد غذایی در مجارستان به ریال و یورو

سوپر مارکت در مجارستان به ریال به یورو
شیر (1 لیتر) 465,950.82 1.01 €
نان سفید تازه (500 گرم) 664,330.64 1.44 €
برنج سفید (1 کیلوگرم) 807,350.33 1.75 €
تخم مرغ (12 عدد) 1,176,420.91 2.55 €
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 4,368,930.48 9.47 €
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 2,334,400.44 5.06 €
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 5,143,990.39 11.15 €
سیب (1 کیلوگرم) 655,100.95 1.42 €
موز (1 کیلوگرم) 761,210.88 1.65 €
پرتقال (1 کیلوگرم) 788,890.95 1.71 €
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 1,310,210.91 2.84 €
سیب زمینی (1 کیلوگرم) 502,860.58 1.09 €
پیاز (1 کیلوگرم) 553,610.37 1.20 €
آب (بطری 1.5 لیتر) 207,600.51 0.45 €
بسته سیگار (مارلبورو) 2,477,420.13 5.37 €

هزینه حمل و نقل در مجارستان به ریال و یورو

هزینه حمل و نقل در مجارستان به ریال به یورو
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو) 544,380.68 1.18 €
بلیط ماهانه (استفاده معمول) 11,529,000.52 24.99 €
شروع تاکسی 1,333,280.63 2.89 €
تاکسی هر 1 کیلومتر 544,380.68 1.18 €
تاکسی هر 1 ساعت 8,008,940.48 17.36 €
بنزین (1 لیتر) 742,760.5 1.61 €
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline 11,907,690,840.91 25,810.83 €
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور 11,587,835,920.22 25,117.52 €

هزینه موارد کاربردی در مجارستان به ریال و یورو

هزینه قبوض و مصرف انرژی به ریال به یورو
هزینه‌های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2 64,703,600.08 140.25 €
طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت + اینترنت خط 11,492,090.77 24.91 €
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL) 6,864,800.98 14.88 €
ورزش و اوقات فراغت در مجارستان
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال 4,045,990.34 38.77 €
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته) 5,739,120.87 12.44 €
سینما 3,035,640.84 6.58 €
پوشاک و کفش در مجارستان  
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه) 30,910,090.81 67.00 €
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …) 13,369,770.08 28.98 €
 1 جفت کفش نایک 36,104,830.99 78.26 €
 1 جفت کفش مردانه چرم 38,692,980.4 83.87 €

هزینه های اجاره و خرید خانه و حقوق و دستمزد در مجارستان

اجاره ماهانه منزل در مجارستان به ریال به یورو 
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 198,073,750.39 429.34 €
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 156,446,610.73 339.11 €
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 336,924,680.25 730.31 €
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 260,544,440.62 564.75 €
قیمت خرید آپارتمان در مجارستان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 1,291,119,410.04 2,798.60 €
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 954,859,060.42 2,069.73 €
حقوق و دستمزد در مجارستان
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) 405,531,250.99 879.02 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله 9.21

این داده‌ها بر اساس 16983 گزارش در کشور مجارستان می‌باشد. داده‌های ما برای هر کشور، بر اساس میانگین گزارش‌ها در تمام شهرهای آن کشور است.
آخرین بروزرسانی: ژانویه 2024 (براساس آمار Numbeo)

10. مزایای زندگی در مجارستان و داشتن اقامت این کشور کدامند؟

 1. هزینه‌های زندگی پایین در این کشور.
 2. سطح رفاه و امنیت نسبتاً بالا در این کشور.
 3. تحصیلات رایگان شما و فرزندانتان در یکی از بهترین کشورهای اروپا.
 4. امکانات رایگان و باکیفیت پزشکی درصورت داشتن بیمه دولتی.
 5. امکان کار، زندگی و تحصیل در تمام کشورهای حوزه شنگن بدون هیچگونه محدودیتی.
 6. راه اندازی یک تجارت امن در این کشور و تعامل تجاری با تمام کشورهای دنیا.
 7. امکان افتتاح انواع حساب‌های بانکی و بین‌المللی.
 8. امکان استفاده از تسهیلات بانکی در مجارستان و اروپا.
 9. قوانین تجاری و گمرکی آزاد حوزه شنگن و اتحادیه اروپا.
 10. امکان بهره برداری آسان از مارکت اروپا و دنیا.
شرایط زندگی در مجارستان
دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

11. معایب و مشکلات زندگی در مجارستان کدامند؟

نرخ بالای مالیات بر ارزش افزوده (VAT)

در مجارستان، مالیات بر ارزش افزوده 27% بوده و این عدد بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا می‌باشد. تنها به تعداد کمی از اقلام مانند نان، مالیات 15% تعلق می‌گیرد.

هزینه‌های گرمایش در این کشور ارزان نیست

هزینه‌های گرمایش به خصوص در زمستان (اگر از حد نرمال بگذرد) تقریباً گران است.

وجود بروکراسی در ادارات

معمولاً بررسی پرونده‌های اداری و رسمی در مجارستان، طی یک فرایند بسیار بوروکراتیک انجام می‌شود و زمان زیادی برای بررسی پرونده‌های اداری صرف می‌شود. این موضوع معمولاً باعث ناراحتی بسیاری از ارباب رجوع‌ها در این کشور می‌گردد.

زبان دشوار

مجاری یک زبان دشوار برای یادگیری است. درصد قابل توجهی از مردم محلی در حومه شهر و خارج از بوداپست، فقط به زبان مجاری می‌توانند صحبت کنند. این موضوع گاهی می‌تواند به یک چالش برای مهاجران و حتی توریست‌ها تبدیل شود. معمولاً به مهاجران خارجی و توریست‌ها توصیه می‌شود حداقل با برخی از عبارات معمول مجاری آشنا باشند که بتوانند ابتدایی‌ترین تعاملات روزانه را با مردم محلی برقرار کنند.

اگر در بوداپست زندگی می‌کنید، کمتر به زبان مجاری نیاز پیدا می‌کنید و با زبان انگلیسی می‌توانید زندگی بی دغدغه ای داشته باشید. البته بهتر است در کلاس‌های زبان مجاری شرکت کنید.

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

12. برخی نکات جالب و کاربردی در مورد مجارستان

 • مجارستان یکی از 30 کشور پر بازدید جهان است.
 • مکعب روبیک در سال 1974 توسط Ernő روبیک، استاد معماری در مجارستان اختراع شد.
 • ساخت کاخ سلطنتی سنت استفان، 50 سال به طول انجامید و به یادبود پادشاه اول مجارستان ساخته شد.
 • کاخ سلطنتی سنت استفان و ساختمان پارلمان مجارستان هم ارتفاع هستند (96 متر) و ساختمانی بلندتر در این شهر اجازه ساخت ندارد.
 • بوداپست به خاطر داشتن حمام‌ها و چشمه‌های آب گرم مشهور است و این کشور بیش از 100 چشمه آب گرم را در خود جای داده است.
 • بزرگترین فستیوال موسیقی جهان به نام Sziget هر ساله در ماه آگوست و به مدت یک هفته در بوداپست برگزار می‌شود.
 • قدیمی‌ترین خط متروی جهان پس از لندن، در بوداپست و در سال 1896 افتتاح شده است.
 • محبوب‌ترین ورزش در مجارستان فوتبال و واترپلو است.
 • پایه‌های کشور امروزی مجارستان را قوم مجار در اواخر قرن نهم میلادی بنا نهادند.
 • کشور مجارستان در فاصله سال‌های 1947 تا 1989 تحت سلطه کمونیسم بود.
 • امید به زندگی در این کشور برای زنان بین 77 تا 83 سال و برای مردان بین 68 تا 73 سال است.
 • کتب خاطرات زندگی در مجارستان یکی از پرفروش‌ترین عناوین چاپی اروپا است.

13. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در مجارستان به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به مجارستان را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می‌باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت مجارستان و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند. شما می‌توانید هم اکنون برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

14. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در مجارستان

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در مجارستان
 2. سایت کاریابی در مجارستان
 3. درآمد مشاغل در مجارستان

15. آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در مجارستان

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در مجارستان (فرهنگ، شرایط کار، اوضاع اقتصادی، تحصیل، هزینه‌ها، مشکلات و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در مجارستان

شرایط زندگی در مجارستان چگونه است؟

مجارستان، صنعت توریسم غنی، نرخ جرم و جنایت پایین، جو سیاسی پایدار و جمعیت صلح دوستی دارد.

هزینه زندگی در مجارستان چقدر است؟

تمام هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان برای یک فرد مجرد، ماهیانه در حدود 600 تا 700 یورو می‌باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان چقدر است؟

هزینه دانشگاه‌های خصوصی برای تحصیل در رشته‌های پزشکی در مجارستان، سالانه حدود 20.000 یورو و هزینه تحصیل در سایر رشته‌ها، سالانه بین 4.000 تا 17.000 یورو متغیر است.

شرایط کار و زندگی در مجارستان چگونه است؟

مجارستان یکی از اقتصادهای در حال توسعه و بخشی از بازار اتحادیه اروپا است. نرخ بیکاری در این کشور تنها 3.84% است که موفقیت این کشور در جذب سرمایه و کارآفرینی را نشان می‌دهد.

معایب و مشکلات زندگی در مجارستان چیست؟

نرخ بالای مالیات بر ارزش افزوده (VAT)، وجود بروکراسی در ادارات، هزینه‌های گرمایش در این کشور ارزان نیست، زبان دشوار.

جمع بندی

Conclusion

اگر می خواهید به مجارستان مهاجرت کنید، این کشور با قرارگیری در حوزه شنگن و به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، شرایط مناسبی برای علاقه مندان به تحصیل و زندگی در این کشور دارد. اگر بعد از خواندن این مقاله نیاز به دریافت راهنمای بیشتر دارید، می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و در مورد روش های مختلف برای مهاجرت به مجارستان اطلاعات مفیدی کسب کنید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا فرم مشاوره مهاجرت را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان