تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان (تضمینی 2021)

france Flag

اگر به دنبال زندگی در کشوری متنوع با شهرت علمی برجسته هستید، فرانسه بهترین گزینه برای شماست. معمولا پذیرش در دانشگاه های معتبر این کشور با درخواست مدرک مهارت زبان همراه است. با این حال اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید و به هر دلیلی نمی خواهید وقت یا هزینه ای برای آزمون مهارت زبان صرف کنید، در این مقاله با سرفصل های زیر به کلیه شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان می پردازیم و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار خواهیم داد:

 • مراحل تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان به چه صورت است؟
 • هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان چقدر است؟
 • شرایط شرکت در دوره های زبان فرانسه چیست؟
 • تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در چه دانشگاه های امکان پذیر است؟

✔️ بررسی تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

تحصیل در فرانسه برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک رویا است. دانشگاه های دارای رتبه برتر فرانسه، این کشور را به عنوان یکی از مقاصد اصلی تحصیلی در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. با وجود امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، بسیاری از دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه ها با موانع آزمون مهارت زبان روبرو هستند. رد شدن در این آزمون ها علاوه بر ضرر مالی نقش مهمی در از دست دادن انگیزه دانشجویان دارد. اما جای نگرانی نیست، شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، در بسیاری از دانشگاه های خصوصی و دولتی فرانسه فراهم شده است که شهریه متفاوتی خواهد داشت. با این وجود هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان بسیار کمتر از هزینه ملل مختلف مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس است.
اگر نامه پذیرش دانشگاهی در فرانسه را دارید می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان اقدام کنید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
Champ-de-Mars—Tour-Eiffel,-Paris,-France

شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، با اثبات توانایی برقراری حداقل سطح متوسط زبان ایجاد شده است.​​ حدود 10 درصد از دانشجویان ثبت نام شده در دانشگاه های فرانسه، دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه ها از کیفیت بسیار بالا و بهترین آموزش، برخوردار هستند. علاوه بر این امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسوی در کالج های این کشور وجود دارد.
در اینجا راهنمای کامل تحصیل در فرانسه بدون آیلتس آمده است.

1. مراحل پذیرش در فرانسه بدون مدرک زبان

 • مرحله 1: روند درخواست با جست‌و‌جوی دوره و دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید آغاز می شود. شما باید قبل از اقدام به تحصیل در هر دانشگاهی، با دقت معیارهای واجد شرایط بودن را بررسی کنید و مطمئن شوید که آن‌ها در الزامات پذیرش، مدرک آیلتس را درخواست نمی کنند. شما باید برای دانشگاه یا مدارس فرانسه که انتخاب کرده اید بصورت آنلاین اقدام کنید. هم‌چنین می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه و آشنایی با رتبه بندی دانشگاه های معتبر به سایت هر دانشگاه مراجعه کنید.
 • مرحله 2: پس از بررسی شرایط، مرحله بعدی پر کردن فرم درخواست و ارسال آن به همراه تمام اسناد است. اگر متقاضی دریافت هر گونه کمک مالی هستید، می توانید در زمان درخواست این کار را انجام دهید.
 • مرحله 3: یک پلتفرم آنلاین معروف به پردیس فرانسه وجود دارد، جایی که می توانید ثبت نام کنید و مراحل درخواست خود را تکمیل کنید. برای این کار شما باید در سیستم عامل Campus France ثبت نام کنید و دستورالعمل هایی را که بعد از ثبت نام ظاهر می شوند دنبال کنید.
تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
179-boulevard-René-Cassin,-Hôtel-Park-Inn,-06000-Nice,-France,-Nice

این پلتفرم تا زمان درخواست ویزا در هر مرحله به شما کمک خواهد کرد. همچنین، در این پلتفرم دستورالعمل هایی برای کمک به شما برای درخواست ویزا وجود دارد.

 • مرحله 4: برخی از دانشگاه ها حتی برای دوره های خاص درخواست آزمون ورودی می کنند، بنابراین لازم است فرد برای چنین کنکوری حاضر شود و شرایط لازم را برای دریافت پذیرش در آن دانشگاه و دوره خاص را داشته باشد.
 • مرحله 5: پس از انتخاب، از شما مصاحبه ویدیویی خواسته می شود که در ادامه مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

2. مدارک لازم جهت پذیرش بدون مدرک زبان در فرانسه

آیا شرایط تحصیل در فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان بسته به اینکه در کدام دانشگاه درخواست داده اید متفاوت خواهد بود. کپی مدارک شخصی و تحصیلی در صورتی که به زبان انگلیسی نباشند، باید محضری و ترجمه شوند. مدارکی که در زمان درخواست پذیرش به آنها نیاز دارید به شرح زیر است: 

 • گذرنامه
 • فرم درخواست دانشگاه
 • عکس
 • مجوز پردیس فرانسه
 • هزینه درخواست پرداخت شده
 • ریز نمرات
 • مدرک دانشگاهی
 • دیپلم دبیرستان
 • نامه انگیزشی
 • گواهی ترم جاری (در صورت حضور در دانشگاه)
 • توصیه نامه ها

با توجه به متفاوت بودن شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، برخی از دانشگاه هایی که مدرک آیلتس را درخواست نمی کنند، ممکن است یک آزمون پذیرفته شده جهانی دیگر را بخواهند، در این حالت، شما باید گواهی‌نامه را به درخواست ویزای خود ضمیمه کنید.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
montpellier

3. مصاحبه ویدئویی برای پذیرش بدون مدرک زبان در فرانسه

پس از ورود به پروفایل خود، از شما خواسته می شود که در اسکایپ یا هر مصاحبه ویدیویی ملاقات کنید. این مصاحبه برای تأیید شدن در دانشگاه ها و سنجیدن تسلط به زبان انگلیسی شما انجام می شود. برای دریافت تاییدیه خود از دانشگاه های فرانسه بدون آیلتس، باید این مصاحبه ویدیویی را به بهترین روش پشت سر بگذارید. مصاحبه به زبان انگلیسی خواهد بود و پرسشگر احتمالاً سوالاتی از شما می پرسد.

هنگامی که مصاحبه ویدیویی را پشت سر می گذارید، نامه تأییدیه را از کالج دریافت می کنید و سپس می توانید مراحل ویزای خود را ادامه دهید.

4. هزینه های تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

اگر اسکایپ یا مصاحبه ویدئویی خود را پاک کنید، از دانشگاهی که درخواست کرده اید نامه تأیید یا نامه پذیرش دریافت می کنید. این یک تأیید است که شما برای برنامه مورد علاقه خود پذیرفته شده اید. مرحله بعدی پرداخت هزینه ها برای اولین سال برنامه شما است.

در فرانسه دو نوع کالج وجود دارد، کالج هایی با بودجه دولتی و کالج های خصوصی. هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، به نوع کالج مورد نظر شما بستگی دارد. توصیه می شود قبل از مراجعه به هر دانشگاه، هزینه های تحصیل را بررسی کنید. همچنین ممکن است تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی برای شما هزینه بیشتری در بر داشته باشد.
کالج های بودجه ای دولتی برخلاف کالج های خصوصی هزینه های تحصیلات کمی دارند. هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز دولتی، حدوداً ترمی 1.000 الی 2.000 یورو است. دانشجویان می‌توانند شهریه خود را به صورت اقساطی نیز پرداخت نمایند، اما این امکان در شهرهای بزرگتر میسر نیست.

در نظر داشته باشید، هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، بسیار کمتر از هزینه ملل مختلف مانند ایالات متحده آمریکا و انگلیس است.

شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
Touching-the-sky

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه بسته به سطح تحصیلات شما، قیمت متغیری دارد.

 • برای برنامه های لیسانس، متوسط ​​شهریه حدود 170 یورو در سال است.
 • مدارک مهندسی  شهریه بالاتری در حدود 620 یورو در هر سال تحصیلی دارند.
 • میانگین شهریه تحصیل  پزشکی  می تواند تا 450 یورو در سال برسد.
 • هزینه های متوسط ​​برای مدرک کارشناسی ارشد حدود 260 یورو در سال و برای دکترا 400 یورو در سال است. شما باید برای برخی از مقاطع تخصصی هزینه بیشتری داشته باشید.
 • هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان بسته به نوع دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت خواهد بود.
 • تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی ممکن است برای شما هزینه بیشتری داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اغلب فقط برای دانشجویان اتحادیه اروپا/ EEA و سوئیس اعمال می شود. اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا/ EEA نیستید، ممکن است مجبور شوید هزینه بیشتری برای تحصیل خود بپردازید. برای جلوگیری از سردرگمی یا مشکلات آینده، به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا هزینه های تحصیل برای دانشجویان کشور شما اعمال می شود یا خیر.

شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
The-Louvre-Museum-pyramids

5. اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان

حال این سوال پیش می آید که آیا آیلتس برای ویزای دانشجویی فرانسه الزامی است. اگر نامه پذیرش دانشگاه در فرانسه را دارید که نیازی به آیلتس ندارد، می توانید برای ویزای دانشجویی در فرانسه اقدام کنید.

برخی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در فرانسه نیاز به ویزای دانشجویی دارند. این به ملیت شما بستگی دارد، بنابراین با یک سفارت یا کنسولگری در کشور خود تماس بگیرید.

6. شرایط ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان

شما باید از دانشگاه فرانسه خود گواهی بدون اعتراض درخواست کنید، که به شما در درخواست ویزای دانشجویی کمک می کند. هنگامی که گواهی عدم اعتراض خود را دریافت کردید، وقت آن است که برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنید. شما برای این درخواست، مجدداً به مدارکی نیاز خواهید داشت و پس از رزرو قرار ملاقات، باید پرونده خود را ارائه دهید. شما به بیومتریک خود، عکس اسکن شده و اثر انگشت نیاز دارید.

پس از ارسال پرونده و بیومتریک، باید 10 الی 15 روز کاری برای ویزا منتظر بمانید. توصیه می شود مراحل ویزا را سه هفته قبل از پرواز به فرانسه آغاز کنید. 

هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان
Île-Versailles,-Nantes,-France

با توجه به شرایط ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان، حتی اگر برای ویزای دانشجویی فرانسه به آیلتس نیاز است، و شما نامه تأیید کالج در فرانسه را دارید که نیازی به آیلتس ندارد، می توانید بدون ارائه این مدرک برای ویزای دانشجویی در فرانسه اقدام کنید.

با وجود اینکه دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر است، اما شما نمی توانید قبل از پذیرش در دانشگاه، برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، زیرا شرایط ویزا شامل نامه پذیرش از دانشگاه است.

7. تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی امکان پذیر است. اکثر کالج ها و موسسات آموزشی در فرانسه، معمولاً زبان انگلیسی را به عنوان واسطه آموزش بسیاری از دوره های خود دارند. با وجود این، بسیاری از دانشگاه های برتر فرانسه به نمره آیلتس نیاز ندارند. همین امر فرانسه را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیلات عالی تبدیل کرده است. از طرف دیگر، برای دوره هایی که به زبان فرانسه تدریس می شوند، شما باید یک آزمون مهارت زبان فرانسه داشته باشید یا باید از یک دبیرستان فارغ التحصیل شوید که به عنوان یک موضوع اضافی زبان فرانسه را تدریس می کند. دوره های صدور گواهینامه به زبان فرانسوی نیز یک روش معتبر برای اثبات مهارت شما در دانشگاه های آینده است.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با شرایط و نحوه برگزاری دوره های زبان فرانسه به مقاله دوره زبان در فرانسه مراجعه کنید.

8. مزایای دوره زبان فرانسوی

 • متقاضیان یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به کانادا می‌توانند به شرط دریافت مدرک B2 از مراکز دولتی فرانسه، از طریق برنامه‌های تحصیلی، کاری و PEQ جهت مهاجرت از فرانسه به کانادا اقدام نمایند.
 • پس از اتمام دوره زبان، امکان ادامه تحصیل و کار در اروپا و مهاجرت به کانادا برای دانشجویان فراهم است. (برای تبدیل ویزا نیاز به اقدام مجدد از ایران نیست.)
 • هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز دولتی این کشور مناسب است و پرداخت آن می‌تواند به صورت اقساطی باشد.
 • دوره‌های آموزش زبان فرانسه در این کشور معمولاً کوتاه و به صورت یک ساله و دو ساله هستند.
Strasbourg
Strasbourg

9. پذیرش در دانشگاه های فرانسه بدون مدرک زبان

هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد. در حالی که مدارک عمومی یکسان است، اما از نظر توصیه نامه و از نظر سایر گواهی‌نامه ها تفاوت هایی وجود دارد. به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها ممکن است نامه های مرجع را درخواست نکنند، در حالی که برخی ممکن است نامه های بیشتری را بخواهند. همیشه بهتر است قبل از هر گونه اقدام، به سایت دانشگاه مراجعه کنید تا چیز مهمی را از دست ندهید.

لیست زیر شامل اسامی موسسات برتر فرانسه است که به عنوان بخشی از مراحل پذیرش، به نمرات آیلتس نیازی ندارند.

 • دانشکده تجارت پاریس
 • دانشکده های بازرگانی SKEMA 
 • دانشکده های بازرگانی NEOMA 
 • ISC پاریس
 • دانشکده تجارت تولوز 
 • EBS پاریس
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی EPITA علوم کامپیوتر 
 • دانشکده مهندسین ESAIP 
 • ESGCI پاریس
 • دانشکده تجارت ESLSCA 
 • IESA International 
 • دانشکده بازرگانی INSEEC 
 • دانشکده تجارت ESC Rennes
 • دانشکده تجارت آمریکا

بخاطر داشته باشید که در مواردی که نیازی به مدرک آیلتس ندارید، از شما خواسته می شود با یک افسر پذیرش مصاحبه آنلاین کنید تا آن‌ها بتوانند مهارت زبان شما را بسنجند. در ضمن بعضی از دانشگاه ها به جای مدرک آیلتس، تافل می خواهند. 

Passerelle-du-Collège-in-LyonFrance
Passerelle-du-Collège-in-LyonFrance

10. بورسیه تحصیلی فرانسه بدون مدرک زبان

شما می توانید بهترین بورس‌های تحصیلی دانشگاهی را با بودجه کامل در فرانسه پیدا کنید. بورس های تحصیلی فرانسه برای تحصیل در دوره های لیسانس، کارشناسی ارشد و دوره های دکترا موجود است.

لیست بورسیه های فرانسه 2021

در زیر لیست 10 بورس تحصیلی برتر در فرانسه قرار دارد:

 • برنامه تعالی بورس تحصیلی ایفل: بودجه این بورس تحصیلی توسط وزارت امور خارجه فرانسه تأمین می شود. این بورسیه مخصوص مقطع کارشناسی ارشد و دکتراست. 
 • بورسیه های تحصیلی عالی: بودجه این بورس تحصیلی توسط آژانس فرانسه برای آموزش خارج از کشور و وزارت اروپا و امور خارجه تأمین می شود. این به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا تحصیلات عالی خود را در فرانسه ادامه دهند.
 • برنامه اراسموس: برنامه اراسموس توسط کمیسیون اروپا تأمین می شود. دانشجویان بین المللی می توانند برنامه کارشناسی ارشد را با این بورس تحصیلی دریافت کنند.
 • بورس تحصیلی امیلی بوتی: این بورس تحصیلی در دانشگاه های فرانسه موجود است. برنامه بورس تحصیلی برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا طراحی شده است تا تحصیلات خود را در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ادامه دهند.
 • بورسیه های بین المللی دانشگاه پاریس-ساکلی: این بورسیه ها به دانشجویان بین المللی ارائه می شود تا آنها بتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

11. هزینه زندگی در فرانسه

شما می بایست علاوه بر هزینه های تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان سایر مخارج زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرید. یافتن محل اقامت دانشجویی در فرانسه و به طور خاص در شهرهای بزرگی مانند پاریس، لیون، تولوز یا مارسی می تواند یک وضعیت نگران کننده باشد. به ویژه هنگامی که بودجه خاصی را در نظر داشته باشید. به طور کلی، هزینه زندگی در فرانسه در پاریس بیشتر است، اما اگر تحصیل در یک شهر کوچکتر مانند نانته، روئن، گرنوبل، مونپلیه یا لیل را انتخاب کنید، کاملا مقرون به صرفه تر و مناسب دانشجویان است.

هزینه زندگی در فرانسه بیشتر به شهری که برای تحصیل انتخاب می کنید و البته سبک زندگی شما بستگی دارد.

هزینه تحصیل در پاریس برای شما بیشتر از یک شهر دانشجویی کوچکتر است. به طور متوسط​​، خرید مواد غذایی حداکثر 400 یورو در ماه، اتصال به اینترنت 26 یورو در ماه، برق زیر 50 یورو و بیمه درمانی در هر ماه برای شما هزینه دارد. در هر صورت، استفاده از تخفیف های دانشجویی خود را در هزینه های حمل و نقل، گشت و گذار و غذا خوردن فراموش نکنید.

Place-Stanislas,-Nancy,-France
Place-Stanislas,-Nancy,-France

محبوب ترین گزینه های اقامتی دانشجویان در فرانسه

 • سالن های اقامت دانشگاه: این اقامتگاه های دانشجویی توسط مراکز منطقه ای خدمات دانشجویی فرانسه موسوم به CROUS اداره می شود. آنها دارای مالکیت عمومی هستند و بهترین گزینه اقامت ارزان در بین دانشجویان بین المللی هستند. اتاق های پاریس حدود 400 یورو و برای شهرهای دیگر حدود 200 یورو است.  
 • اقامتگاه های دانشجویی تحت مدیریت شرکت های خصوصی: دریافت محل اقامت دانشجویی از طریق CROUS می تواند رقابتی باشد. اگر قادر به تهیه اتاق در آنجا نیستید، اقامتگاه های خصوصی دانشجویان باید گزینه بعدی شما باشد. آنها کمی گران تر از CROUS هستند اما طیف وسیعی از مزایا و امکانات را فراهم می کنند.
 • آپارتمان های خصوصی: اگر می خواهید تنها زندگی کنید اجاره آپارتمان استودیویی گزینه دیگری است. با این حال، هزینه بسیار بیشتر است و انتظار می رود که برای یک آپارتمان در پاریس 800 یورو و در شهرهای دیگر 400 یورو پرداخت کنید. 
 • آپارتمان های مشترک: اگر تصمیم بگیرید در یک آپارتمان مشترک زندگی کنید، هزینه های زندگی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. تقسیم اجاره و آب و برق باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود. به علاوه، شما می توانید دوستان جدید پیدا کنید.
 • زندگی در یک خانواده فرانسوی: یک گزینه بسیار محبوب در فرانسه زندگی در یک خانواده فرانسوی است. خانواده هایی هستند که در ازای کمک در خانه یا مشق شب یا نگهداری از خانه، اجاره کم یا حتی رایگان می دهند.

12. اشتغال حین تحصیل در فرانسه

آیا شرایط تحصیل در فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

شما در همه مقاطع دانشگاهی که در کشور فرانسه در حال تحصیل هستید اجازه کار دانشجویی همزمان با تحصیلتان را دارید. با درآمد حاصل از این کار دانشجویی می‌توانید بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنید. متقاضی به علت اخذ ویزای دانشجویی فرانسه، امکان دریافت شغل پاره وقت و کسب درآمد 500 الی 700 یورو را خواهد داشت. همچنین 40٪ هزینه مسکن دانشجو توسط دولت قابلیت پرداخت دارد.

در خصوص کار دانشجویی در کشور فرانسه باید بدانید که:

 • دانشجویان در حین تحصیل اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند.
 • درآمد کار دانشجویی ساعتی 7 تا 9 یورو است.

سوالات متداول تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان چقدر است؟

هزینه یادگیری زبان فرانسه در مراکز دولتی، حدوداً ترمی 1000 الی 2000 یورو است.

در کدام یک از دانشگاه های فرانسه امکان تحصیل بدون مدرک زبان وجود دارد؟

دانشکده تجارت پاریس، دانشکده های بازرگانی SKEMA ، دانشکده های بازرگانی NEOMA، دانشکده تجارت تولوز، دانشکده تحصیلات تکمیلی EPITA علوم کامپیوتر،  
دانشکده مهندسین ESAIP .

آیا برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه داشتن مدرک مهارت زبان الزامی است؟

اگر نامه پذیرش دانشگاه در فرانسه را دارید که نیازی به آیلتس ندارد، می توانید برای ویزای دانشجویی در فرانسه اقدام کنید.

شرایط تحصیل به زبان فرانسوی در فرانسه چیست؟

برای دوره هایی که به زبان فرانسه تدریس می شوند، شما باید یک آزمون مهارت زبان فرانسه داشته باشید یا از یک کالج فرانسوی فارغ التحصیل شوید. دوره های صدور گواهینامه به زبان فرانسوی نیز یک روش معتبر برای اثبات مهارت شما است.

برای تحصیل بدون مدرک زبان در فرانسه به چه مدارکی نیاز است؟

گذرنامه، فرم درخواست دانشگاه،عکس، مجوز پردیس فرانسه، هزینه درخواست پرداخت شده، ریز نمرات،مدرک دانشگاهی،دیپلم دبیرستان، نامه انگیزشی،گواهی ترم جاری، توصیه نامه ها.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل در فرانسه به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. اکثر کالج ها و موسسات آموزشی فرانسه معمولا زبان انگلیسی را به عنوان واسطه آموزش بسیاری از دوره های خود دارند. با این وجود بسیاری از دانشگاه های برتر فرانسه برای پذیرش به نمره آزمون آیلتس نیازی ندارند. همین امر فرانسه را به مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است. شما همچنین می توانید با شرکت در دوره های زبان این کشور، بدون مدرک زبان در فرانسه تحصیل کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا