50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان (پولسازترین های 2023)

germany Flag

آشنایی با بهترین رشته های تحصیلی در آلمان دغدغه‌ی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای ساختن درست مسیر آینده‌شان است و تنوع بالای رشته نیز ضمن آنکه دست دانشجویان را در انتخاب باز می‌گذارد، انتخاب بهترین رشته را سخت می‌کند! اگر شما برای مهاجرت تحصیلی به آلمان به دنبال رشته‌ای می‌گردید که درآمد آینده‌تان را تضمین کند، باید با توجه به علاقه خود از میان برنامه‌های مختلف پزشکی، مهندسی یا علوم انسانی مانند حقوق یکی را انتخاب کنید. با ما در این مقاله همراه باشید تا در هر شاخه‌ی تحصیلی بهترین و پولسازترین رشته‌های تحصیلی آلمان را معرفی کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

 • پولسازترین رشته های تحصیلی آلمان کدامند؟
 • بهترین رشته‌های شاخه‌های مختلف تحصیل (ریاضی، انسانی و …) کدامند؟
 • شانس دریافت پذیرش بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را چگونه بالا ببریم؟
 • کدام دانشگاه ها برای تحصیل بهترین رشته‌ها در آلمان مناسبند؟
 • پردرآمدترین رشته‌های آوسبیلدونگ، چه رشته‌هایی را شامل می‌شوند؟
فهرست

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان قسمت‌های مختلفی دارد و شما در تمام شاخه‌های فنی-مهندسی، تجربی و انسانی می‌توانید به تحصیل برترین رشته های آلمان بپردازید. بسیاری از این رشته ها جزء پولسازترین رشته های تحصیلی آلمان نیز به شمار می‌روند و آینده‌ی شما را از نظر مالی تضمین می‌کنند. البته از دوره‌های آوسبیلدونگ و بهترین رشته های آن غافل نشوید چرا که درآمد خوبی را چه در زمان تحصیل و چه پس از فارغ‌التحصیلی به همراه دارد. شما در این مقاله با بهترین رشته های دانشگاهی در آلمان آشنا خواهید شد و راهی برای افزایش شانس پذیرش رشته های تحصیلی در آلمان خواهید یافت. این مقاله سعی دارد راهی باشد برای رفع دغدغه‌ی شما درمورد بهترین رشته ها برای تحصیل در آلمان. پس با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شانس پذیرش رشته های تحصیلی در آلمان

1. در ابتدا می‌خواهیم بدانیم، اصلا چرا تحصیل در آلمان؟

معمولا دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در خارج از کشور خود می‌گیرند، به‌دنبال کشوری می‌گردند که معتبرترین سیتم آموزشی را در اختیاردارد.

اخیراً کشور آلمان با فاصله‌ی زیاد از بریتانیا در صدر جدول معتبرترین سیستم‌های آموزشی اروپا قرار گرفته و به همین دلیل دانشجویان نیز به دنبال بهترین رشته های تحصیلی در آلمان هستند تا بتوانند شانس پذیرش رشته های تحصیلی در آلمان را کسب کنند.

کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی آلمان، دوره‌های متعددی را در رشته‌های مدیریت، مهندسی، هنر، علوم، تجارت و پزشکی ارائه می‌دهند. همچنین فارغ‌التحصیلان بهترین رشته های تحصیلی در آلمان، شانس بسیار بالایی برای ورود به بازار کار با درآمد بالا پیدا می‌کنند.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. اما پولسازترین رشته های تحصیلی در آلمان کدام اند؟

همانطور که گفتیم، کشور آلمان در جذب و پرورش بهترین استعدادهای جهان در رشته‌های مختلف، کشوری پیشرو به‌شمار می‌رود و به‌تبع همین موضوع، موظف است بازار کار برای بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را فراهم کند.
بهتر است اینجا دیگر به‌سراغ اصل مطلب این مقاله برویم و پولسازترین رشته های تحصیلی آلمان را به شما معرفی کنیم!
اولین رشته‌ی پردرآمد در آلمان، مانند بسیاری از کشورها پزشکی و دندانپزشکی است و به‌ترتیب بقیه‌ی رشته‌ها به این شرحند:

 • حقوق یا وکالت
 • مهندسی صنایع
 • ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • علوم طبیعی
 • تجارت و اقتصاد
 • معماری
 • روانشناسی
 • فلسفه و علوم انسانی
بهترین رشته ها برای تحصیل در آلمان
Leipzig,-Deutschland

3. کدام رشته‌ها، بهترین‌های فنی-مهندسی در آلمان هستند؟

بسیاری از دانشجویان ایرانی به دنبال بهترین رشته های فنی برای مهاجرت هستند و می‌خواهند بدانند پس از ورود به کشور آلمان به عنوان یک دانشجوی مهاجر، بهترین رشته‌های فنی کدامند و شانس تحصیل و در ادامه شانس اشتغال‌زایی در کدام رشته‌های فنی بیشتر است.

موارد زیر، جزء بهترین رشته‌های فنی در آلمان‌ به شمار می‌روند که شما می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی در آن‌ها مشغول به کار شوید. ما این رشته‌ها را همراه یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

 • مهندسی مکانیک در دانشگاه فنی مونیخ
 • مهندسی خودرو در موسسه‌ی فناوری‌های کارلسروهه
 • مهندسی پزشکی در دانشگاه آخن
 • مهندسی محیط‌زیست در BTU Cottbus Senftenberg
 • مهندسی هوافضا در دانشگاه Magdeburg
 • مهندسی شیمی در TU Kaiserslautern
 • مهندسی هسته‌ای در دانشگاه دارمشتات
 • مهندسی برق در دانشگاه فنی مونیخ
 • مهندسی کامپیوتر در Technical University of Dresden

و بسیاری از رشته‌های دیگر که می‌توانند جزء بهترین رشته های تحصیلی در آلمان باشند و شما با تحصیل در آن‌ها می‌توانید آینده‌ی شغلی ویژه‌ای داشته باشید.

4. بهترین رشته های علوم انسانی در آلمان کدامند؟

آیا می‌دانید کدام رشته‌های علوم انسانی از بهترین رشته های دانشگاهی در آلمان هستند؟

اکنون می‌خواهیم تعدادی از بهترین رشته های علوم انسانی در آلمان را همراه بهترین دانشگاه ارائه‌دهنده‌ی آن‌ها به شما معرفی کنیم، اما لازم است توضیح کوتاهی درباره رشته‌های علوم انسانی در آلمان بدهیم!
کشور آلمان سالیانه میزبان میلیون‌ها دانشجویی‌ست که به قصد تحصیل در رشته‌های علوم انسانی وارد این کشور می‌شوند. هرچند اغلب این رشته‌ها کمتر مورد توجه داوطلبان قرار می‌گیرند، بهتر است بدانید مدرک رشته‌های علوم انسانی ارائه‌شده توسط دانشگاه‌های آلمان، در سطح جهانی دارای اهمیتند و می‌توانید به‌وسیله‌ی آن‌ها درآمد خوبی داشته باشید.

اما بهترین رشته های علوم انسانی در آلمان عبارت‌اند از:

 • کارشناسی علوم انسانی در دانشگاه برلین
 • کارشناسی ارتباطات در مدرسه‌ی کسب‌وکار ESCP
 • کارشناسی اندیشه‌های اجتماعی در Ludwig Maximilian University of Munich
 • کارشناسی علوم سیاسی در دانشگاه ورزبورگ
 • کارشناسی رسانه و روزنامه‌نگاری در دانشگاه صنعتی برانشوایگ
بهترین رشته های دانشگاهی در آلمان
Eibsee,-Grainau,-Germany

5. چگونه شانس پذیرش رشته های تحصیلی در آلمان را به دست آوریم؟

متقاضیان زیادی می‌‌پرسند: دانشجویان خارجی برای پذیرش دانشگاهی در آلمان نیازمند چه شرایطی هستند؟

در پاسخ باید بگوییم برای دسترسی به بهترین رشته های تحصیلی در آلمان، هر دانشجو نیازمند گذراندن یک سری از پارامترهاست که همانطور که احتمالاً می‌دانید اصلی‌ترین این پارامترها، مهارت زبان است. دانستن زبان انگلیسی باعث می‌شود بتوانید پذیرش بهترین رشته های دانشگاهی در آلمان را به دست آوردید؛ علاوه‌براین تسلط به زبان آلمانی باعث می‌شود بهترین رشته ها برای تحصیل در آلمان را با شانس بیشتری برای پذیرش انتخاب کنید.

شما باید بتوانید تسلط خود به زبان آلمانی یا انگلیسی را ثابت کنید. ارائه مدارکی مانند DSH یا TestDAF در آلمانی و آیلتس یا تافل برای انگلیسی این کار را برایتان انجام می‌دهند.

6. چگونه می‌توانیم ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنیم؟

آیا می‌دانید برای پذیرش در بهترین رشته های تحصیلی در آلمان چگونه باید ویزای تحصیلی بگیرید؟ پس از دریافت تاییدیه از دانشگاه مورد نظرتان در آلمان، باید با مراجعه به سفارت این کشور در محل زندگی خود، نوع ویزای درخواستی را دریافت کنید. برای سفر به آلمان، ویزاهای مختلفی مانند ویزای کار، ویزای جستجوی کار، ویزای تحصیلی و ویزای تجاری و… وجود دارد که شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست دهید.

برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارکی را ارائه دهید که موارد زیر، این مدارک را به شما معرفی می‌کنند:

 • فرم درخواست
 • گذرنامه
 • مدارک اقامتی
 • عکس پاسپورتی
 • بلیط رفت‌وبرگشت
 • دعوت‌نامه
 • سند بانکی برای اثبات سطح تمتع مالی
پولسازترین رشته های تحصیلی آلمان
Munich-02,-Germany
قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. آیا دوره‌های Ausbildung آلمان برای شما درآمد به همراه دارد؟

Ausbildung نوعی آموزش است که ترکیبی‌ست از پروژه‌های تئوری و عملی و شما طی یک دوره‌ی حدوداً سه‌ساله، علاوه‌بر دریافت آموزش‌های تئوری، به عنوان کارآموز نیز در همان رشته مشغول‌به‌کار می‌شوید. شما می‌توانید در همین دوره نیز درآمد خوبی داشته باشید، اما میزان درآمد شما نسبت به شرکتی که در آن تحت آموزش قرار می‌گیرید متفاوت است. معمولاً شرکت‌های بزرگ که تعداد کارمندهای زیادی دارند، حقوق‌های بیشتری نسبت به مراکز کوچک پرداخت خواهند کرد. اما حقوق شما از راه Ausbildung می‌تواند کفاف هزینه‌های جاری شما برای زندگی در آلمان را بدهد.

8. پردرآمدترین رشته‌های آوسبیلدونگ کدام‌اند؟

رشته‌های مختلف و متفاوتی به عنوان پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در آلمان وجود دارند که شما می‌توانید از طریق Ausbildung به آن‌ها دست پیدا کنید و آینده‌ی شغلی خوبی داشته باشید. 3 مورد از این مشاغل را در ادامه بررسی می‌کنیم.

کنترل‌کننده ترافیک هوایی

شاید برایتان عجیب باشد که کنترل‌کننده ترافیک هوایی از پولسازترین رشته‌ های تحصیلی آلمان در قالب Ausbildung است. بسته به اینکه در برج کنترل کار می‌کنید یا در مرکز، پروازها و نشست‌های هواپیماها را هماهنگ می‌کنید یا ماشین‌های پرواز را به‌طور ایمن از طریق ترافیک هوایی هدایت می‌کنید، درآمد شما تغییر می‌کند.

حقوق این رشته بالاست چراکه مسئولیت بزرگی‌ست و مسئولیت‌های بزرگ، دستمزدهای زیادی هم دارند. حتی در شرایط خطرناک، این شما هستید که دستورالعمل می‌دهید.

یک کنترل‌کننده‌ی ترافیک هوایی در آلمان چه‌قدر حقوق خواهد گرفت؟

شما به عنوان یک کنترل‌کننده‌ی ترافیک هوایی در آلمان، برای یک‌سال‌ونیم اول، حقوق ناخالص 1150 یورو دریافت خواهید کرد و به‌محض اینکه در قسمت دوم آموزش خود در برج یا مرکز باشید و اولین دستورات را بدهید، بین 4000 تا 5900 یورو کسب درآمد خواهید داشت. حدفاصل حقوق اولیه تا حقوق ثابت 5900 یورویی حدود 3 سال است.

مکانیک کشتی

مکانیک کشتی دیگر شغل پردرآمدی است که می‌توانید از طرق Ausbildung به آن دست پیدا کنید. وظیفه‌ی مکانیک کشتی تعمیر، نگهداری و سرویس سیستم‌های فنی و ماشین‌های موجود در کشتی است. علاوه‌بر این کارهای دیگری مانند نظارت بر تجهیزات بارگیری کشتی و سیستم‌های امنیتی موجود در آن نیز بر عهده‌ی اوست.

حقوق دریافتی یک مکانیک کشتی چقدر است؟

در زمان شروع دوره‌ی کارآموزی، شما حدود 1020 یورو حقوق خواهید گرفت؛ در سال دوم 1270 یورو و در سومین سال آموزش نیز، دستمزد شما به 1760 یورو خواهد رسید.

کارمند دولت در خدمات گمرکی

کارمند دولت در خدمات گمرکی از پولسازترین رشته های تحصیلی و کاری آلمان است و شما می‌توانید با آموزش‌های دوره آوسبیلدونگ به آن برسید. شما به عنوان یک کارمند خدمات گمرکی وظایفی مانند کنترل مالی در زمینه‌ی کار غیرقانونی، ثبت‌نام و اشتغال مناسب کارمندان را به عهده دارید.

تحصیلات دوگانه‌ی Ausbildung شما را برای تبدیل شدن به کارمند خدمات گمرکی دولت آماده می‌کند و حقوقی بالاتر از سطح متوسط دریافت خواهید کرد.

Tempelhof,-Berlin,-Deutschland
Tempelhof,-Berlin,-Deutschland

9. بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را در کدام دانشگاه‌ها بخوانیم؟

تحصیل در بهترین رشته ها زمانی نتیجه‌بخش است که در برترین دانشگاه‌ها صورت پذیرد. ما در ادامه فهرستی از بهترین دانشگاه های آلمان همراه رتبه جهانی این دانشگاه‌ها در رنکینگ معتبر QS سال 2023 ارائه می‌دهیم.

نام بهترین دانشگاه های آلمانرتبه QS
Technical University of Munich49
Ludwig-Maximilians-Universität München59
Universität Heidelberg65
Freie Universitaet Berlin118
Humboldt-Universität zu Berlin131
(KIT (Karlsruhe Institute of Technology141

پرسش‌های متداول بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

✅ پولسازترین رشته های تحصیلی آلمان کدامند؟

از پولسازترین رشته های تحصیلی آلمان می‌توان به پزشکی، دندانپزشکی، حقوق و مهندسی صنایع اشاره کرد.

✅ چگونه شانس اخذ پذیرش رشته های تحصیلی در آلمان را افزایش دهیم؟

با داشتن مدارک معتبر زبان می‌توانید شانس دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه‌ها و در برترین رشته های تحصیلی آلمان را بالا ببرید.

✅ بهترین رشته های فنی برای تحصیل در آلمان کدامند؟

مهندسی مکانیک، مهندسی خودرو و مهندسی پزشکی از بهترین رشته های دانشگاهی فنی در آلمان هستند.

✅ کدام رشته ها بیشترین درآمد را در دوره آوسبیلدونگ دارند؟

کنترل‌کننده ترافیک هوایی، مکانیک کشتی و کارمند دولت در خدمات گمرکی پولسازترین رشته های آوسبیلدونگ آلمان هستند.

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل پردرآمد ترین رشته ها را معرفی کنید.

دانشگاه TUM، دانشگاه LMU و دانشگاه هایدلبرگ از بهترین دانشگاه های آلمان برای این هدف به شمار می‌روند.

جمع بندی

Conclusion

با مجموعه‌ای از «ترین»‌ها در آلمان، یعنی تحصیل بهترین رشته‌های تحصیلی در برترین دانشگاه‌های آلمان، آینده‌ی خود را بسازید! خوب است بدانید که به دلیل تنوع برنامه‌های تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های آلمان، شما می‌تواند به راحتی رشته‌ی محبوب خود را انتخاب کنید و به تخصص در آن برسید. شما با انتخاب پردرآمدترین رشته‌ها به درآمد خوبی در آینده خواهید رسید و این در حالیست که دوره‌های آوسبیلدونگ نه تنها درآمد آینده شما را تضمین می‌کنند، بلکه در حین تحصیل نیز مبلغی را برای شما به ارمغان می‌آورند. با تحصیل بهترین رشته‌های تحصیلی در آلمان مدارکی به دست می‌آورید که بیشترین اعتبار را در سراسر جهان دارد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰