بهترین دانشگاه های ترکیه (+ بررسی 2021)

turkey Flag

اگر برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، کشور ترکیه را انتخاب کرده اید اما اطلاعات کافی را برای پذیرش در دانشگاه های برتر این کشور ندارید، در این مقاله به مهمترین سوالات شما در این خصوص پاسخ داده خواهد شد.

 • بهترین دانشگاه های ترکیه کدامند؟
 • هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه چگونه است؟
 • جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه چه مدارکی نیاز است؟
 • آیا تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه امکان پذیر است؟

1- بهترین دانشگاه های ترکیه و دلایل انتخاب

با اینکه دو مورد از عجایب هفتگانه جهان باستان در ترکیه قرار گرفته است، اما شما می توانید بهترین دانشگاه ها و موسسات جهان را نیز در این کشور پیدا کنید، که بتوانند به نوعی شما را شگفت زده کنند. بهترین دانشگاه های ترکیه، با دارا بودن چندین مدرسه و کالج عالی رتبه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارای شهرت جهانی هستند. پذیرش دانشگاه های ترکیه در رشته هایی مثل: حقوق، دانشکده های بازرگانی، دانشکده های مهندسی و پزشکی بسیار زیاد است و در بین دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدارند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

2- معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه

آیا شرایط تحصیل در ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشگاه چانکایا

دانشگاه Cankaya واقع در آنکارا، پایتخت ترکیه، موسسه ای است که در سال1997 تأسیس شد و توسط یک بنیاد خصوصی اداره می شود.

این دانشگاه، در سال 2011 به سایت فعلی خود، معروف به پردیس جدید منتقل شد. جایی که دانشجویان می توانند از طیف وسیعی از امکانات تفریحی و دانشگاهی مدرن بهره مند شوند. به مدت 22 سال برنامه های دانشگاهی این موسسه در پردیس بالگات و در محوطه دانشگاه اصلی خود واقع در کیلومتر 29 جاده آنکارا ارائه شده است.
این دانشگاه علاوه بر این که مجموعه ای از امکانات دانشگاهی از جمله کتابخانه بزرگ مدرن و آزمایشگاه های علمی است، میزبان تعدادی از جشنواره ها و جشن های سالانه نیز هست.

در حال حاضر دانشگاه Cankaya تحصیلات آکادمیک خود را با 5 دانشکده ارائه می دهد: دانشکده هنر و علوم، دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد و علوم اداری، دانشکده معماری، دانشکده مهندسی و 22 بخش وابسته به این دانشکده ها.

بهترین دانشگاه های ترکیه
Istanbul,-Turkey

دانشگاه کوچ

دانشگاه Koc در سال 1993 در استانبول تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی ترکیه، با 22 برنامه کارشناسی، 32 دوره تحصیلات تکمیلی و 18 دوره دکترا، آموزش عالی در کلاس جهانی را ارائه می دهد و در حال حاضر حدود 5500 دانشجوی در حال تحصیل دارد. 

دانشگاه Koc به عنوان یک موسسه برتر جهانی در ارائه علوم و آموزش ظهور کرده است و در موقعیت منحصر به فردی برای کشف هم پوشانی های پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم اداری است. این دانشگاه با هدف پیگیری تحقیقات اساسی و کاربردی با جذب بهترین دانشجویان سراسر جهان فعالیت میکند.

دانشگاه Koc با ساختار علمی قوی، فرصت های تحقیقاتی عالی، دستیابی بین المللی، محیط زیست اجتماعی و طیف گسترده ای از فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی، نظر بهترین دانشجویان ترکیه و خارج از كشور را به خود جلب می كند.  

دانشگاه سابانجی

دانشگاه Sabanci که در شهر استانبول واقع شده است، یکی دیگر از دانشگاه های جوان است که از پاییز 1999 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر حدود 4000 دانشجو دارد. این دانشگاه طیف گسترده ای از رشته ها را در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان خود ارائه می دهد.
این دانشگاه با هدف آماده سازی دانشجویان برای کاریابی و اثبات مهارت های خود در هر نقطه از جهان، در بین 500 دانشگاه برتر سراسر جهان قرار گرفته است.

حدود 42 درصد از دانشجویان دوره کارشناسی این دانشگاه بورسیه می شوند. 

تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی انجام می شود و 4 سال به طول می انجامد. یکی از برترین و شناخته شده ترین برنامه های دانشگاه Sabanci، تحصیل در رشته اقتصاد است.

بهترین دانشگاه های ترکیه
Mihrimah-Sultan-Camii,-Karagümrük,-Fatihİstanbul,-Turkey

دانشگاه بیلکنت

دانشگاه Bilkent که در آنکارا، پایتخت کشور ترکیه واقع شده است، به عنوان قطب فعالیت های علمی، اجتماعی و فرهنگی فعالیت می کند.
این دانشگاه در سال 1984 به عنوان اولین موسسه خصوصی آموزش عالی ویژه و غیرانتفاعی ترکیه تاسیس شد. دانشگاه Bilkent میزبان 13000 دانشجو در 29 برنامه کارشناسی و 58 برنامه تحصیلات تکمیلی است.

 63 درصد اعضای دانشجویی دانشگاه Bilkent بورسیه هستند.

در این دانشگاه 760 عضو هیئت علمی وجود دارد. یک چهارم این تعداد را اعضای هیئت علمی بین المللی از 34 کشور جهان تشکیل داده است.
کتابخانه دانشگاه بیلکنت گسترده ترین کتابخانه دانشگاهی ترکیه است. این کتابخانه علاوه بر مجموعه گسترده کتاب های خود، پایگاه داده ای معتبری را در محل و از راه دور برای تأمین نیازهای دانشجویان علمی و اعضای هیئت علمی فراهم کرده است.

خوابگاه های این دانشگاه نیز محیطی امن و راحت را برای 4360 دانشجو فراهم می کنند. حدود 100 باشگاه دانشجویی در زمینه های مختلف از موسیقی و عکاسی گرفته تا شطرنج و کارهای داوطلبانه فعال هستند. این پردیس 500 هکتاری دارای سه سالن ورزشی با مراکز تناسب اندام، زمین های ورزشی و استخر سرپوشیده است. ارکستر سمفونیک مشهور بیلکنت نیز در طول سال تحصیلی اجراهای هفتگی برگزار می کند.

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه فنی خاورمیانه (METU) در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه، واقع شده است. این دانشگاه در سال 1956 تاسیس شد تا نقشی حیاتی در توسعه ترکیه و کشورهای خاورمیانه داشته باشد. در حال حاضر، حدود 31000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.
دانشگاه فنی خاورمیانه امسال برای دستیابی به رتبه هشتم در رتبه بندی EECA، یک پله صعود کرد.

این دانشگاه سالانه حدود 1.5 میلیون متقاضی دارد اما تنها قادر به پذیرش 1.5 درصد از این افراد به عنوان دانشجو است. 

بهترین دانشگاه های ترکیه
Amasya,-Turkey

3– رتبه بندی بهترین دانشگاه های ترکیه در سال 2021

دانشگاه ها Times Higher Education Ranking (2021)Shanghai Jiao Tong University Ranking (2020) Top Universities Ranking (2021) U.S. News & World Report Ranking (2021)
دانشگاه چانکایا (Cankaya University)401
دانشگاه کوچ (Koc University)401465747
دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)501601801532
دانشگاه سابانجی (Sabanci University)501521850
دانشگاه بیلکنت (Bilkent University)601801551571
دانشگاه بغازیجی (Bogazici University)601651186
دانشگاه اُزِیین (Ozyegin University)601
دانشگاه فنی استانبول(Istanbul Technical University)801601751424
دانشگاه استانبول (Istanbul University)801401801706
دانشگاه فنی خاورمیانه(METU Middle East Technical University)801801601398

4- معرفی شهرهای دانشجویی ترکیه

با توجه به موقعیت جغرافیایی، می توان ترکیه را پلی میان آسیا و اروپا دانست. از این جهت ترکیه با فرهنگ هر دو قاره درآمیخته و سنت ها و روش زندگی مردم هر دو قاره را در خود جای داده است.

پذیرش دانشگاه های ترکیه برای آن دسته از دانشجویانی که به تاریخ باستان علاقه مندند، بسیار جذاب خواهد بود. مکان های تاریخی و باستانی و یادبودهای قدیمی که سالیان درازی را از سر گذرانده اند، به زیبایی های این شهر افزوده است. دره های کاپادوکیا، کاخ توپکاپی، صومعه سوملا، کوه نمروت و تئاتر رومی آسپندوس تنها برخی از زیبایی های ترکیه را تشکیل می دهند.

بهترین دانشگاه های ترکیه
Blue-Mosque-(Sultanahmet-Camii)-in-Istanbul,-Turkey

 استانبول بزرگترین شهر ترکیه

استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و هزاران سال سابقه دارد، اما امروزه به عنوان یک شهر جهانی با چشم اندازی رو به آینده شناخته می شود. این شهر با بیش از 14 میلیون نفر جمعیت، در سال 2018 تقریباً 40 میلیون گردشگر را پذیرا شد. هشت سال پس از آن به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد و این شهر را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرد. میراث فرهنگی این شهر جذابیت زیادی برای گردشگران دارد.

دانشگاه Koç و دانشگاه Sabanci نیز به این شهر جایگاه ویژه ای بخشیده است.

آنکارا، پایتخت ترکیه

آنکارا پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه است. این شهر که یک مرکز تجاری و سیاسی شلوغ است، دارای تعداد زیادی دانشجو و همچنین جامعه قابل توجهی از دیپلمات های بین المللی است. از محبوب ترین جاذبه های بازدید کنندگان آن می توان به قلعه آنکارا، موزه تمدن های آناتولی و آنتکابیر، آرامگاه مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه اشاره کرد. آنکارا همچنین یک مقصد محبوب برای تماشای پرندگان است.

دانشگاه دارای بالاترین رتبه در آنکارا، دانشگاه Cankaya، دانشگاه فنی خاورمیانه (METU) و دانشگاه Bilkent هستند.

ازمیر، مروارید اژه

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که به دلیل موقعیت زیبا و مشرف به دریای اژه به عنوان مروارید اژه شناخته می شود. این شهر حال و هوایی آزاد و آرام دارد. 
ازمیر، آمیزه ای از فرهنگ، تاریخ و وقایع سرزمین های مختلف است و از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. دانشگاه یاشار، یکی از دانشگاه های صاحب نامی است که در این شهر قرار گرفته است.

İzmir,-Turkey
İzmir,-Turkey

آدانا، شهر تاریخی

یکی دیگر از شهرهای دانشجویی ترکیه آدانا است، که پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه و محل تاسیس دانشگاه Cukurova است. جدا از رتبه بندی، موقعیت دانشگاه در جنوب ترکیه آن را بسیار جذاب کرده است. آدانا یکی دیگر از شهرهای بسیار قدیمی است که قدمت آن به 6000 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد، بنابراین جذابیت های توریستی زیادی در این شهر تاریخی وجود دارد.

5- شرایط پذیرش تحصیلی در اتریش

اگر برنامه تحصیلی خود را در ترکیه پیدا کرده اید، مرحله بعدی بررسی شرایط لازم برای ثبت نام است. با اینکه شرایط دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه به دانشگاه انتخابی دانشجو بستگی دارد، اما برخی شرایط کلی نیز وجود دارد که در بین همه دانشگاه ها مشترک است. دانشجویی که قصد تحصیل کارشناسی در ترکیه را دارد، پس از تحقیقات کافی و انتخاب نهایی دانشگاه خود، می تواند با مراجعه به وب سایت دانشگاه شرایط تحصیل کارشناسی در ترکیه و اخذ پذیرش آن را مطالعه کند.

برخی مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی که در میان دانشگاه های مختلف مشترکند، عبارت است از:

 • اسکن مدرک دیپلم
 • سوابق تحصیلی
 • اسکن پاسپورت
 • نمرات آزمون ها
 • مدارک بورسیه تحصیلی
 • توصیه نامه

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی نیز به طور معمول دو مهلت درخواست وجود دارد:

 • برای ترم پاییز: پایان ماه می
 • برای ترم بهار: پایان ماه دسامبر

6- انواع دانشگاه ها برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در ترکیه

 • دانشگاه های دولتی ترکیه
 • دانشگاه های خصوصی ترکیه
 • آموزشگاه ها و موسسات حرفه ای 2 ساله

7- مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه

 • استانداردهای بالای آموزش
 • مدارک معتبر بین المللی
 • پردیس های مدرن با امکانات برجسته
 • آموزش ایمن و مقرون به صرفه
 • محیطی گرم و صمیمی
 • بورسیه های تحصیلی
 • آشنایی با فرهنگی متشکل از فرهنگ آسیا و اروپا

8- شرایط اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

روند اخذ ویزای تحصیلی ترکیه بسیار ساده است و متقاضیان بین المللی با ارائه مدرک دیپلم می‌توانند برای درخواست پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنند. دانشجویان همچنین می توانند با ارائه مدرک چهار ساله کارشناسی خود ویزای تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد را نیز دریافت کنند.

Land-of-Cappadocia,-NevşehirCappadocia,-Turkey
Land-of-Cappadocia,-NevşehirCappadocia,-Turkey

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن‌ ها
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی ترکیه
 • انگیزه نامه
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه
 • مدارک تمکن مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا (بین 35 تا 100 دلار آمریکا)
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

9- هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی نسبتاً مقرون به صرفه است. دانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از موسسات خصوصی در ترکیه هستند. یک مدرک تحصیلات تکمیلی در یک دانشگاه دولتی ممکن است برای متقاضی حدود 300 تا 800 دلار آمریکا هزینه داشته باشد. این در حالی است که دانشگاه های خصوصی خودشان مبلغ شهریه را تعیین می کنند که تا 20000 دلار در سال هم می رسد.

ترکیه دارای دانشگاه های متعددی است که شهریه بسیار کمی دریافت می کنند، اما هیچ کدام از این دانشگاه ها به صورت رایگان فعالیت نمی کنند.

اگر با در نظر گرفتن مبلغی متوسط​​، هزینه های تحصیل به طور خاص از 600 دلار تا بیش از 1500 دلار باشد، در مورد هزینه های زندگی، دانشجویان با شرایط آسان تری زندگی می کنند و می توانند انتظار داشته باشند که ماهیانه، مبلغی حدود 400 تا 500 دلار برای مخارج زندگی شان کافی باشد.

در دانشگاه های دولتی، هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی گران تر است و از 600 تا 1500 دلار در سال متغیر است، در حالی که دوره های مشابه به زبان ترکی حدود 240 تا 750 دلار است.

10- هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی در اروپا نسبتاً کم است. به طور تقریبی 400 تا 500 دلار در ماه برای تأمین هزینه های زندگی از جمله محل اقامت مورد نیاز است. اگرچه این به سبک زندگی و عادت های افراد بستگی دارد.

اکثر دانشگاه ها امکانات اقامتی متنوعی را ارائه می دهند. به غیر از خوابگاه های دانشگاه که از نظر جنسیت از هم جدا شده اند و هم اتاق خصوصی و هم اتاق مشترک ارائه می دهند. در شهرهای بزرگ نیز گاهی اوقات محل اقامت اجاره ای ارائه می شود که اغلب با دانشجویان دیگر مشترک است. قیمت متوسط ​​خوابگاه های دانشجویی بسته به امکانات بین 30 تا 300 دلار در ماه متغیر است.

 در شهرهای بزرگ آپارتمان های خارج از دانشگاه قیمت بسیار بالایی دارند، اما قیمت ها نیز با توجه به منطقه، اندازه و کیفیت بسیار متفاوت هستند. راه حل بسیاری از دانشجویان این است که آپارتمان خود را با یک دوست یا یک دانشجوی دیگر تقسیم کنند. هزینه متوسط ​​آپارتمان در محوطه دانشگاه بین 200 تا 500 دلار در ماه است. 
هزینه کتاب و هزینه های اداری و بیمه دانشجویی نیز تقریباً 100 تا 150 دلار در هر ترم است.

Hagia-Sophia,-Fatih,-Turkey
Hagia-Sophia,-Fatih,-Turkey

11- رشته های تحصیلی پر طرفدار ترکیه

تحصیلات عالی در ترکیه تفاوت چندانی با آنچه در سیستم بولونیا اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) خواهید یافت، ندارد. این دانشگاه ها در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری سازمان یافته هستند.
صرف نظر از نوع مدرک تحصیلی خود، می توانید در یکی از 104 دانشگاه دولتی و 62 دانشگاه خصوصی این کشور تحصیل کنید.

چند رشته تحصیلی پرطرفدار ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • کارشناسی ارشد معماری
 • کارشناسی ارشد امور مالی  
 • کارشناسی ارشد مدیریت
 • کارشناسی ارشد مهندسی
 • کارشناسی ارشد روابط بین الملل

12- تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های ترکیه

برخی از دانشگاه های ترکیه چندین رشته را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. با این حال، اکثر دوره ها همانطور که انتظار می رود به زبان ترکی تدریس می شوند، در این صورت شما می توانید پنجمین زبان گفتاری جهان را در دانشگاه های ترکیه یاد بگیرید.

برخی دانشگاه های ترکیه که رشته هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند:

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (METU)
 • دانشگاه آیدین استانبول
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه کوچ

13- بورسیه تحصیلی ترکیه:

بورسیه های تحصیلی متنوعی از طرف دولت ترکیه، دولت های کشور مبدا دانشجویان، موسسات ملی و بین المللی و دانشگاه های ترکیه ارائه می شوند. برخی از بورسیه ها تمام هزینه تحصیل کارشناسی در ترکیه، هزینه های زندگی مانند اسکان و بیمه دانشجویی، حتی هزینه سفر به به این کشور را بر عهده می گیرند.

14- شرایط سنی و شرط معدل برای تحصیل در مقاطع مختلف در بهترین دانشگاه های ترکیه

برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه در مقاطع مختلف، شرط سنی وجود ندارد.
شرط معدل نیز بستگی به دانشگاه محل تحصیل دارد، بنابراین برای اطلاع از حداقل شرط معدل برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ترکیه، باید سایت دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

15- شرایط اشتغال در حین تحصیل در ترکیه

دانشجویان مقطع کارشناسی با توجه به برنامه درسی خود می‌توانند فرصت هایی برای اشتغال به صورت نیمه وقت را داشته باشند. دانشجویان بین المللی اجازه 24 ساعت کار پاره وقت در حین تحصیل را دارند.

برای کار حین تحصیل در ترکیه باید مجوز کار دریافت کنید. مجوزهای کار در ترکیه توسط اداره کل کار بین المللی صادر می‌شود.

16- شرایط اشتغال پس از تحصیل در ترکیه

آیا شرایط تحصیل در ترکیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

دانشجویان بین المللی پس از اتمام دوره تحصیل خود در ترکیه، نمی‌توانند اقامت ترکیه را دریافت کنند، بنابراین با ویزای تحصیل در ترکیه نمی‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

در مورد مجوز کار نیز، اگر پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوید، باید از کشور خارج شده و سپس مجدداً با ویزای کاری وارد این کشور شوید.


سوالات متداول بهترین دانشگاه های ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهانی کدام اند؟

دانشگاه چانکایا، دانشگاه کوچ، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه سابانجی

آیا تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه شرایط سنی دارد؟

برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه در مقاطع مختلف، شرط سنی وجود ندارد.

آیا امکان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است؟

ترکیه دارای دانشگاه های متعددی است که شهریه بسیار کمی دریافت می کنند، اما هیچ کدام از این دانشگاه ها به صورت رایگان فعالیت نمی کنند. البته امکان بورسیه تحصیلی نیز امکان پذیر است.

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بهترین دانشگاه های ترکیه امکان پذیر است؟

برخی از دانشگاه های ترکیه چندین رشته را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. با این حال، اکثر دوره ها به زبان ترکی تدریس می شوند.

هزینه و مخارج زندگی دانشجویی در کشور ترکیه به چه شکلی است؟

هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی در اروپا نسبتاً کم است. به طور تقریبی 400 تا 500 دلار در ماه برای تأمین هزینه های زندگی مورد نیاز است.

جمع بندی

Conclusion

بهترین دانشگاه های ترکیه، با دارا بودن چندین مدرسه و کالج عالی رتبه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارای شهرت جهانی هستند. ارائه تحصیلات با کیفیت در این دانشگاه ها، زندگی راحت و آرام با هزینه پایین در شهرهایی با تاریخ و فرهنگ غنی، این کشور را متمایز و در بین دانشجویان بین المللی بسیار محبوب کرده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا