بهترین دانشگاه های آلمان (+ رتبه بندی 2021)

germany Flag

اگر می خواهید شرایط تحصیل در بهترین و معتبرترین دانشگاه های آلمان را بدانید، این مقاله برای شما تهیه شده است.

پس از خواندن این مقاله، به پاسخ سوالاتتان در خصوص شرایط زندگی و تحصیل در آلمان و همچنین آشنایی و شناخت دانشگاه های این کشور می رسید و نکات مهمی را متوجه خواهید شد.

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان چه مزایایی در پی دارد؟
 • هزینه زندگی و تحصیل در آلمان با کشور های دیگر اروپا چه تفاوتی دارد؟
 • هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان چقدر است؟
 •  بهترین دانشگاه های آلمان در لیست رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان چه جایگاهی دارد ؟
 • معرفی کامل بهترین دانشگاه های آلمان برای رشته پزشکی

1. چرا تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان؟

اخیراً آلمان به یک آهنربا برای جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان تبدیل شده است . بیش از 350.000 دانشجوی خارجی در بهترین دانشگاه های آلمان در حال تحصیلند که تعدادشان هر روز رو به افزایش است. آلمان بهشت آموزش عالی است، چرا که تنها مقصد برتر تحصیلی است که دانشگاه های آن هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند .

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

کلیه دانشجویان بین المللی در یک دانشگاه دولتی در آلمان، از پرداخت شهریه عادی معاف هستند. دانشجویان خارجی تنها باید هزینه های اداری کمی مانند هزینه دانشجویی، هزینه اتحادیه دانشجویی و بلیط حمل و نقل عمومی را بپردازند.

بهترین دانشگاه های آلمان

2- تحصیل دربهترین دانشگاه های آلمان چه مزایایی دارد؟

آیا شرایط تحصیل رایگان در آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2
 • تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی
 • شهریه کم در دانشگاه های خصوصی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • سطح آموزش بالا در دانشگاه های آلمان
 • امکان سفر به کل اروپا با ویزای دانشجویی
 • پایین بودن هزینه های زندگی نسبت به سایرکشورهای اروپایی
 • دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی
 • امکان و شانس بالا برای ورود به بازار کار پس فارغ التحصیلی

در ادامه مقاله به سولات شما در خصوص هزینه زندگی و تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان پاسخ داده میشود . با ما همراه باشید .

3- هزینه زندگی و تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان درمقایسه با سایر کشورهای اروپایی به چه شکل است؟

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی, هزینه های زندگی در آلمان کاملا معقول است. برای تأمین هزینه های زندگی در آلمان حدود 860 یورو در ماه نیاز است. قیمت مواد غذایی، محل اقامت، صورت حساب، لباس و سرگرمی اساساً مطابق با میانگین اتحادیه اروپا است.

مخارج زندگی در آلمان به چه عواملی بستگی دارد؟

اگرچه تحصیلات بدون شهریه در آلمان, بار مالی زیادی را برای افراد کاهش می دهد، اما هزینه زندگی همچنان وجود دارد. آلمان یک کشور گران قیمت برای زندگی در دوران دانشجویی نیست به همین خاطر با کمی مدیریت مالی هوشمند و تغییراتی ناچیز در سبک زندگی گذشته, هزینه زندگی دانشجویی در آلمان کاملا مقرون به صرفه است.

به طور کلی، کل هزینه زندگی در آلمان به عواملی مانند محل اقامت و نوع زندگی افراد بستگی دارد. در شهرهای بزرگ صنعتی در مقایسه با مناطق کم جمعیت, این هزینه ها به مراتب بیشتر است.

4- شرایط کار در حین تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان چگونه است؟

در قانون آلمان آمده است که دانشجویان بین المللی مجاز به کار نیمه وقت تا 20 ساعت در هفته یا 120 روز کامل سال هستند.
تخمین زده می شود که بیش از 60٪ دانشجویان بین المللی فعلی هنگام تحصیل در آلمان به صورت نیمه وقت کار می کنند.

از نظر حقوق و دستمزد، دانشجویان از طریق مشاغل نیمه وقت میتوانند از 5 تا 15 یورو در ساعت درآمد داشته باشند.

Rothenburg-ob-der-Tauber,-Germany
Rothenburg-ob-der-Tauber,-Germany

5- برای تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان نیاز به دانستن زبان آلمانی داریم؟

مشارکت در سخنرانی ها و توانایی شخص در درک مطالب و بیان آزادانه عقاید از اهمیت بالایی برخوردار است, بنابراین هنگام تحصیل در آلمان به عنوان دانشجوی خارجی، باید سطح برجسته ای از زبان آلمانی  را بدست آورد.

امروزه منابع مختلفی برای یادگیری یک زبان خارجی در دسترس است، اما برای کسی که هیچ دانش قبلی در زبان آلمانی ندارد، یادگیری آن می تواند کمی دشوار باشد. بسیاری قبل از ورود به آلمان دوره زبان را می گذرانند، که مطمئناً تصمیم بهتری است زیرا باعث صرفه جویی در وقت برای تحصیل منظم می شود. در غیر این صورت جای نگرانی نیست زیرا می توان در یک دوره زبان آلمانی در آلمان شرکت کرد.

6- وضعیت بیمه برای دانشجویان در بهترین دانشگاه های آلمان به چه شکل است؟

طبق قوانین آلمان، دانشجویان خارجی در آلمان باید در طول تحصیل خود بیمه درمانی داشته باشند. برای ثبت نام در دانشگاه های آلمان و گرفتن ویزای دانشجویی خود به مدارک بیمه درمانی نیاز دارید. دانشجویان می توانند بیمه اجباری یا بیمه درمانی خصوصی دریافت کنند.

نکته خوب در مورد بیمه شدن کامل، آسودگی خاطر است که می دانید در صورت بروز مشکلات بهداشتی، با دریافت خدمات بیمارستان مجبور به پرداخت قبض های پزشکی زیاد از جیب خودتان نیستید.

در آلمان دو نوع بیمه درمانی وجود دارد:

بیمه درمانی اجباری (عمومی)
بیمه سلامت خصوصی.

در ادامه مقاله به معیارهای پذیرش و مدارک لازم برای تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان می پردازیم . همراه ما باشید .

7- معیارهای پذیرش در بهترین دانشگاه های آلمان چیست؟

برای ارائه درخواست در دانشگاه های آلمان نیاز به ارائه مدارک زیر است:

 فرم درخواست دانشگاه باید به درستی تکمیل شود، و اطلاعات صحیح شخصی، تحصیلات و تجربیات حرفه ای شخص متقاضی را ارائه دهد. اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست باید مطابق با اسناد پشتیبانی باشد که علاوه بر این ارائه شده است. دانشگاه ها به طور معمول یک فرم درخواست آنلاین دارند، جایی که شخص باید در آن ثبت نام کند و شناسه متقاضی خود را دریافت کند. این فرم از برنامه همچنین شامل بارگذاری الکترونیکی تمام اسناد تکمیلی برنامه در قالب PDF اسکن شده است.

در صورت نداشتن گواهی ترک تحصیلات دبیرستان شخص متقاضی باید در دوره بنیاد Studienkollegs ثبت نام کند.

بسیاری از دانشجویان خارجی که هیچ اطلاعات قبلی در مورد سیستم آموزشی آلمان ندارند، از ترس این که پایان رویای آنها برای تحصیل در آلمان است، برای ادامه دادن انگیزه خود را از دست می دهند. با این حال، دانشگاه های آلمان راه حلی برای شخص با عنوان Studienkolleg دارند.

Studienkolleg یک دانشکده مقدماتی در آلمان است که برای آماده سازی دانشجویان بین المللی که مدارک تحصیلی آنها معیارهای سیستم آموزشی آلمان را ندارد، طراحی شده است.

Schleissheim,-Munich,-Germany
Schleissheim,-Munich,-Germany

8- چه گواهینامه های آکادمیکی برای پذیرش در بهترین دانشگاه های آلمان مورد نیاز است؟

 • مدارک ورود به دانشگاه/ مدارک ترک تحصیل
 • سوابق رسمی
 • گواهی فارغ التحصیلی (سند اثبات بیش از میانگین نمره کسب شده)
 • دیپلم (سند اثبات عنوان علمی)
 • مکمل دیپلم
 • گواهی سوابق تحصیلی قبلی متقاضی (آموزش های حرفه ای ، آموزش های فوق برنامه و غیره)
 • گواهی فعالیت داوطلبانه و تجربه کاری دیگر

9- چه مدارکی در بهترین دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته میشود؟

کلیه گواهینامه های تحصیلات قبلی باید ترجمه و توسط دفاتر اسناد رسمی تأیید شود. گواهینامه رسمی به معنای تأیید نسخه های گواهینامه با اصل و امضا و مهر رسمی است.

در ادامه مقاله با سیستم آموزش عالی آلمان بیشتر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید .

10- سیستم آموزش عالی آلمان به چه شکلی است ؟

 • دانشگاههای دولتی که توسط دولت اداره می شوند.
 • دانشگاه های خصوصی، که توسط شرکت ها، سازمان ها یا خیریه های مستقل ایجاد می شوند.

تفاوت اصلی به روشهای تأمین مالی آنها بستگی دارد.

هزینه دانشگاههای خصوصی معمولاً بیشتر از دانشگاههای دولتی است. اما اگر موضوعی که می خواهید در دانشگاه های دولتی یافت نشود ، دانشگاه های خصوصی مفید هستند.

هنوز هم، درصد بسیار کمی از دانشجویان و دانشجویان بین المللی در دانشگاه های خصوصی شرکت می کنند، زیرا دوره های عمومی بسیار گسترده ای را شامل می شوند.

 تحصیل در دانشگاه های خصوصی در آلمان

دانشگاه های خصوصی در تعیین هزینه های خود آزاد هستند، اما مدارک تحصیلی کاملاً شناخته شده اند و از استانداردهای کیفی مناسبی برخوردار هستند.

11- آموزش عالی در بهترین دانشگاه های آلمان به چه شکل است؟

در آلمان چهار نوع آموزش عالی وجود دارد:

دانشگاه های تحقیقاتی: موسسات آموزش عالی هستند که امکانات و تخصص آکادمیک را برای اعطای درجه هایی مانند کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می دهند. بیشتر دانشگاههای تحقیقاتی بصورت عمومی اداره می شوند.

دانشگاه های فنی: زیر گروه دانشگاههای تحقیقاتی هستند، زیرا تمرکز آنها بر روی علوم، فن آوری و رشته های مهندسی است.

دانشگاه های علوم کاربردی: بر مهندسی، تجارت و علوم اجتماعی متمرکز شده اند. در بسیاری از موارد، آنها با سازمان های حرفه ای یا تجاری همکاری می کنند. بیشتر اوقات، این دانشگاه ها دکترا نمی دهند. به جز مواردی که آنها با سازمانی همکاری می کنند که تنها هدف آنها ارائه برنامه های دکتری تخصصی است. 

کالج های هنر، فیلم و موسیقی: در ارائه دستورالعمل در رشته های خلاق تخصص دارند. آنها می توانند بخشی از هر دو دانشگاه تحقیقاتی یا دانشگاههای علمی کاربردی باشند. برخی از این دانشگاهها به طور مستقل فعالیت می کنند. داوطلبان ملزم به داشتن مهارت و تجربه خلاقیت هستند.

بهترین دانشگاه های آلمان
Halle-(Saale),-Deutschland

12- سطح مدرک زبان برای تحصیل در مقاطع مختلف در بهترین دانشگاه های آلمان

اکثر برنامه های کارشناسی در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی تدریس می شود, بنابراین برای پذیرش باید مهارت بسیار خوبی در زبان آلمانی نشان داد. معمولاً می توان این مهارت را با ارسال آزمون استاندارد زبان آلمانی اثبات کرد.

سطح زبان مورد نیاز، بسته به دوره و آزمون استاندارد گذرانده شده است. 

دانشگاه های آلمان دوره های زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، در این صورت زبان آلمانی الزامی نیست. اما اگر این دوره ها به زبان آلمانی باشد، نیازمند فراگیری است.

برنامه های به زبان انگلیسی نیازی به آزمون یا گواهینامه زبان آلمانی ندارند. اما، اگر متقاضی, انگلیسی زبان غیر بومی باشد، مستلزم شرکت در آزمون های زبان انگلیسی مانند: تافل و آیلتس است. اما اگر تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی به پایان رسانده باشد، دیگر نیازی به شرکت در هیچ آزمون زبان انگلیسی نیست.

13- پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی به چه شکل است؟

35% از کل دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دانشگاه های آلمان به دنبال مدرک کارشناسی هستند. درک اینکه چرا برنامه های تحصیلات کارشناسی در آلمان از این حد محبوبیت برخوردار هستند کار سختی نیست. یک مدرک کارشناسی آلمان، شخص را مجهز به درک تئوریک و عملی قوی از زمینه حرفه ای خود میکند که درهای آینده شغلی تضمین شده و مسیر علمی درست را به روی وی می گشاید.

پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، می بایست شرایط پذیرش را در وب سایت آن مطالعه کرد. معمولاً وب سایت هر دانشگاه دارای بخش خاصی است که در آن شرایط برنامه با جزئیات توضیح داده می شود.

14- مدارک اصلی برای درخواست مدرک کارشناسی دربهترین دانشگاه های آلمان

 • مدارک دبیرستان
 • نمرات شما از تحصیلات قبلی
 • صلاحیت ورودی
 • تسلط به زبان آلمانی
 • نامه انگیزشی یا منابع (اختیاری)
 • کپی مدارک شناسایی

البته برخی از دانشگاهها ممکن است از این قانون طلایی دور شوند و به شرط گذراندن دوره مقدماتی زبان آلمانی قبل از شروع دوره عادی پذیرش کنند.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

15- تحصیل در رشته کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه های آلمان

فرصتهای خوبی برای هر کسی که مایل به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در آلمان “سرزمین ایده ها” است وجود دارد. مزایای سخاوتمندانه ترین شهریه، آن را ایده آل می کند، زیرا نسبت به بسیاری از کشورهای جهان کمتر است!

تصمیم گیری در مورد درخواست کارشناسی ارشد در آلمان آسان است. اما برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که هیچ گونه دانش قبلی در مورد سیستم آموزش آلمان در زمینه اجرای برنامه برای دوره کارشناسی ارشد ندارند، ممکن است کمی مشکل باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بهترین دانشگاه های آلمان چه مزایایی دارد؟

 برگزاری دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی، هزینه مقرون به صرفه تحصیل، برنامه های درسی برنده جوایز، تأکید بیشتر بر تجربه عملی دانشجویان و مطمئناً چشم اندازهای عالی آینده، بهترین توصیف دوره های کارشناسی ارشد در آلمان است.

هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، ابتدا باید اهداف آینده تحصیلی و شغلی  مشخص شود. سپس باید دانشگاه و برنامه کارشناسی ارشد که کاملاً مطابق با این خواسته ها است، انتخاب شود.

در این مرحله، گزینه های بی شماری در دسترس است. از آنجا که تعداد بسیار زیادی دانشگاه و برنامه کارشناسی ارشد در دسترس است، باید قبل از انتخاب هرکدام تحقیق کرد. برخی ویژگی های مهم، مانند ماژول های تحصیل، محل دانشگاه، هزینه های تحصیل، جلسات عملی و غیره باید در نظر گرفته شود.

بهترین دانشگاه های آلمان
Reichstag-Bundestag

16- هزینه های کارشناسی ارشد دربهترین دانشگاه های آلمان به چه شکل است؟

هزینه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های آلمان به دوره های متوالی یا غیر متوالی بودن تحصیلات شخص بستگی دارد.

تحصیلات متوالی معمولاً تحصیلات رایگان در نظر گرفته می شود زیرا فقط باید هزینه های ترم پرداخت شود .

هزینه ای در حدود 100-200 یورو که شامل پرداخت برای ثبت نام، تأیید، مدیریت و بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه است.

هزینه تحصیل برای تحصیلات غیر متوالی در مقطع کارشناسی ارشد، بسته به برنامه و دانشگاه انتخابی، لحاظ می شود. مطالعات غیر متوالی همچنین شامل دانشجویانی می شود که تحصیلات خود را در خارج از آلمان به پایان رسانده اند.

دانشگاه های خصوصی برای تحصیلات متوالی و غیر متوالی به شهریه اجباری احتیاج دارند.

قیمت های تحصیلات غیر متوالی ممکن است از حدود 6000 یورو در هر ترم به بالا شروع شود، به خصوص قیمت های بالاتر برای دانشگاه های خصوصی مورد نیاز است.
دانشگاه های خصوصی در تعیین هزینه های خود آزاد هستند، اما مدارک تحصیلی کاملاً شناخته شده اند و از استانداردهای کیفی مناسبی برخوردار هستند.

17- فرصت های پس از فارغ التحصیلی با مدرک کارشناسی ارشد آلمان

از آنجا که گواهینامه ها و مدرک های دانشگاه آلمان در سطح بین المللی شناخته شده اند، در صورت ادامه ندادن زندگی در این کشور، می توان فرصت های خوبی را در سراسر جهان پیدا کرد. اما، برای کسانی که مایل به ادامه کار در آلمان هستند، فرصت های خوبی برای یافتن یک کار مطلوب و سودآور فراهم می شود.
شخص این فرصت را دارد که از جدیدترین فناوری، دانش، تحقیقات علمی، تجارت و هر آنچه را می خواهد فرا بگیرد!

بهترین دانشگاه های آلمان برای پزشکی
Lüneburg,-Deutschland

18- چرا باید آلمان را برای مقطع دکترا در خارج از کشور انتخاب کنم؟

با تردید در مورد محل تحصیل دکترا در خارج از کشور، باید بدون شک آلمان را به عنوان یک گزینه منحصر به فرد در نظرگرفت. به عبارت دیگر، موارد محکمی وجود دارد که آلمان را به میزبان هزاران دانشجوی دکترا بین المللی تبدیل می کند.
در واقع در مرکز اروپا – علم، تحقیق و توسعه مهمترین عناصر برجسته این ملت هستند که در نوآوری بر جهان تسلط دارند. 

آلمان با داشتن سیستم های تحقیقاتی متنوع، دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دارای رتبه جهانی، کشوری برجسته در سطح جهان است که با فرصت های عالی آموزش عملی، داوطلبان دکترای تخصصی و فارغ التحصیلان برجسته صنایع محلی را جذب می کنند.

آلمان از داشتن منحصر به فرد کیفیت مطالعه و تحقیق ، دارای بالاترین استانداردها در مورد برنامه ها و زیرساخت های تحقیقاتی، بالاترین رتبه را داراست. 

دانشجوی دکترا در آلمان، به بخشی فعال از جنبه های علمی، پژوهشی و صنعتی این کشور تبدیل خواهد شد و این فرصت را برای کشف رشته انتخابی خود در یک طرح ترکیبی از تئوری و عملی خواهد داشت.

19- آیا تحصیل در مقطع دکترا در بهترین دانشگاه های آلمان بدون شهریه است؟

از مزایای داوطلب شدن در مقطع دکترا در آلمان این است که هیچ هزینه شهریه ای برای تحصیل دریافت نمیکنند، زیرا تحصیلات عالی در آنجا، در هر مرحله، رایگان است. فقط هزینه های ترم پرداخت می شود که بیش از 250 یورو در هر ترم نیست و هزینه های اداری و سایر رویدادهای اجتماعی و فرهنگی را پوشش می دهد.

در ادامه مقاله بهترین دانشگاه های آلمان معرفی خواهد شد. ادامه مقاله را از دست ندهید.

20- رتبه بندی بهترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه هاTimes Higher Education Ranking (2021) رتبه بندی دانشگاه شانگهای جیائو تانگ (2020) رتبه بندی Top Universities (2021) اخبار ایالات متحده و رتبه بندی گزارش جهانی (2020) 
دانشگاه Ludwig-Maximilians-University (LMU) مونیخ32516343
دانشگاه فنی مونیخ41545077
دانشگاه هایدلبرگ42576456

21- بهترین دانشگاه های آلمان طبق رتبه بندی جهانی

بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ به عنوان یکی از بهترین دانشگاههای اروپا شناخته شده است که به خاطر برتری در تحقیق، تدریس و ارتقا استعداد شناخته شده است.

این دانشگاه با 15 دانشکده مختلف در حدود 42.705 دانشجو را در کل دوره های تحصیلی خود شامل می شود که 32٪ آنها دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه 566 استاد در کارمندان خود دارد که تدریس با کیفیت بالا و ضروری را به دانشجویانی که می خواهند در حرفه رویایی خود برتری داشته باشند ارائه می دهند.

بیانیه این دانشگاه این است: “ما روی استعدادها سرمایه گذاری می کنیم. دانش، سود ماست. “

بهترین دانشگاه های آلمان
Holy-Ghost-Church,-Munich,-Germany

بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه Ludwig-Maximilians-University (LMU) مونیخ

دانشگاه Ludwig-Maximilians-University (LMU) مونیخ در قلب اروپا واقع شده است و یکی از دانشگاههای تحقیقاتی پیشرو در اروپا است. LMU مونیخ بیش از 500 سال سنت دارد و برخی از بالاترین استانداردها را در زمینه آموزش و تحقیق ارائه می دهد. 

دانشجویان بین المللی در این دانشگاه 15٪ از کل دانشجویان را تشکیل می دهند و تعداد آنها حدود 7000 نفر است.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان دارای شرکتهای نزدیک با تعدادی از دانشگاههای همکار، حدود 400 دانشگاه در سراسر جهان است. این یک امتیاز برای دانشجویان دانشگاه است که از برنامه های مبادله و مدرک مشترک لذت می برند.

بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یک موسسه آموزشی و پژوهشی بین المللی با ارائه رشته های مختلف، دارای سنتی طولانی است.

دانشگاه هایدلبرگ با هدف گسترش دانش و مهارت دانشجویان خود و آماده سازی آنها برای آینده، آموزش های کیفی را در محیط های پذیرا و راحت خود ارائه می دهد. این دانشگاه توجه خود را به دادن فرصت های برابر به زنان و مردان و ایجاد یک جامعه متنوع و برابر راحت از افراد جاه طلب متمرکز کرده است. 

22- بهترین دانشگاههای آلمان برای تحصیل پزشکی

بهترین دانشگاه در رشته پزشکی: دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایدلبرگ با داشتن 6 دهه سنت در آموزش و تحقیقات، یک گروه پزشکی عالی دارد. هدف این بخش غلبه بر چالش های پزشکی قرن 21 در منطقه و فراتر از آن است. امروزه ، این دانشگاه یک محیط زنده و تعاملی از موسسات تحقیقاتی معتبر بین المللی است که دانشجویان سراسر جهان را به خود جذب می کند.

بهترین دانشگاه در رشته پزشکی: دانشگاه روئن آخن

دانشگاه روئن آخن در سال 1966 تاسیس شد و نه دانشکده مختلف را میزبانی می کند که گروه استثنایی پزشکی در آنها فعالیت می کند. کلینیکوم آخن شامل چندین کلینیک تخصصی, موسسه نظری و بالینی و سایر امکانات تحقیقاتی، سالن های سخنرانی، مدارس تخصص پزشکی و سایر امکانات اجباری برای یک بیمارستان مناسب است.

 تقریباً 2700 دانشجو در دانشکده پزشکی تحصیل می کنند.

بهترین دانشگاه در رشته پزشکی: دانشگاه لوبک

دانشگاه لوبک بر روی عفونت و التهاب، مغز، رفتار و متابولیسم، ژنتیک پزشکی و فناوری های زیست پزشکی تمرکز شدید دارد. این موسسه آموزشی از استانداردهای برتری برخوردار است.

در ادامه مقاله به شرایط اشتغال پس از تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان می پردازیم. با ما همراه باشید.

23- فرصت های کاری برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های آلمان

آیا شرایط تحصیل رایگان در آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

طبق قانون آلمان، دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط جستجوی کار در آلمان هستند. افراد متقاضی به اداره ملی خارجی ها مراجعه کرده و از آنها درباره چگونگی اهداف کاریابی اجازه اقامت میگیرند. چنین مجوزی به آنها امکان می دهد تا 18 ماه برای یافتن شغل در آلمان بمانند.

 اگر این افراد موفق به یافتن یک مورد در زمینه حرفه ای خود شوند و یک قرارداد قانونی به آنها اعطا شود، واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا هستند.

فرصت های کار برای فارغ التحصیلان غیر اتحادیه اروپا

افرادی که در کشور خارجی صلاحیت خود را کسب کرده اند، می توانند مجوز کار و اقامت در آلمان را دریافت کنند. اما در ابتدا لازم است، مدارکشان با چارچوب صلاحیت آلمان تطبیق و ارزیابی شود. 

اگر صلاحیت علمی شخص برابر با شرایط لازم در آلمان ارزیابی باشد، واجد شرایط درخواست کار و اقامت است. در غیر این صورت ممکن است مقامات آلمانی برای آمادگی شخص در بازار کار، درخواست آموزش موقت کنند. افرادی که اجازه اقامت کوتاه مدت دارند می توانند برای طی مدت آموزش در آلمان بمانند.


سوالات متداول بهترین دانشگاه های آلمان

هزینه زندگی و تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان درمقایسه با سایر کشورهای اروپایی به چه شکل است؟

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، هزینه های زندگی در آلمان کاملا معقول است. برای تأمین هزینه های زندگی در آلمان 861 یورو در ماه نیاز است.

شرایط کار در حین تحصیل در بهترین دانشگاه های آلمان چگونه است؟

در قانون آلمان آمده است که دانشجویان بین المللی مجاز به کار نیمه وقت تا 20 ساعت در هفته یا 120 روز کامل سال هستند.

آیا تحصیل در مقطع دکترا در بهترین دانشگاه های آلمان بدون شهریه است ؟

از مزایای داوطلب شدن در مقطع دکترا در آلمان این است که هیچ هزینه شهریه ای برای تحصیل دریافت نمیکنند، زیرا تحصیلات عالی در آنجا در هر مرحله، رایگان است.

فرصت های کاری برای دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های آلمان چگونه است ؟

افراد متقاضی به اداره ملی خارجی ها مراجعه کرده و از آنها درباره چگونگی اهداف کاریابی اجازه اقامت میگیرند. چنین مجوزی به آنها امکان می دهد تا 18 ماه برای یافتن شغل در آلمان بمانند.

آیا داشتن بیمه برای دانشجویان اجباری است ؟

طبق قوانین آلمان، دانشجویان خارجی در آلمان باید در طول تحصیل خود بیمه درمانی داشته باشند.

جمع بندی

Conclusion

کلیه دانشجویان بین المللی در یک دانشگاه دولتی در آلمان، از پرداخت شهریه عادی معاف هستند . همچنین در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی , هزینه های زندگی در آلمان کاملا معقول است .سطح علمی و اعتبار بالای مدارک ارائه شده از سوی دانشگاه های آلمان باعث شده تا افراد بیش از پیش این کشور را به عنوان گزینه ای مناسب جهت مهاجرت تحصیلی به اروپا در نظر داشته باشند. اگر در فکر مهاجرت به اروپا هستید از کشور  آلمان غافل نشوید .

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا