کار در فرانسه شرایط دریافت ویزای کار فرانسه 2021

france Flag

امروزه کار در فرانسه یکی از روش هایی است که  تقاضای بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت است. اگر شما هم به اقامت در فرانسه از طریق کار فکر می کنید، این مقاله به شما کمک می کند تا پیرامون کاریابی در فرانسه، مهاجرتی کاری به فرانسه و اخذ ویزای کاری در فرانسه اطلاعات کسب کنید.

فهرستی از مطالب این مقاله را می توانید در زیر ببینید:

 • نحوه کاریابی در فرانسه چگونه است؟
 • حداقل حقوق در فرانسه چقدر است؟
 • لیست به روز مشاغل مورد نیازفرانسه برای ویزای مهاجرت کاری به آلمان
 • شرایط و فرآیند اخذ ویزای کار فرانسه چیست؟
 • مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به فرانسه چه می باشد؟
 • شرایط کار  در فرانسه برای ایرانیان چگونه است؟
 • شرایط کار دانشجویی در فرانسه چگونه است؟

مقدمه کار در فرانسه:

در حال حاضر مهاجرت از طریق ویزای کار در فرانسه یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت به فرانسه می باشد زیرا به شما این امکان را میدهد با کاریابی در فرانسه با کمترین هزینه و حتی با حداقل حقوق در فرانسه به خاک حوزه شنگن ورود کرده و از همان ابتدا مشغول به کار شوید.

متاسفانه امروزه مهاجرت کاری  به فرانسه بصورتی است که تنها افراد متخصص توانایی اقدام برای اخذ ویزای کار در فرانسه را دارند.

در ادامه ی مقاله بیشتر پیرامون نحوه کاریابی در فرانسه و حداقل حقوق در فرانسه صحت خواهیم کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

کار در فرانسه
Eiffel-Tower,-Paris,-France

1- وضعیت کار در فرانسه چگونه است؟

در حال حاضر شرایط بصورتی است که بیکاری در فرانسه کمی بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است. بر اساس مؤسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی (Institut National de la Statistique et des Etudes Economiques – INSEE)، نرخ بیکاری فرانسه در حال حاضر 7.1٪ است. مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، کار در این کشور در بین گروه سنی زیر 25 سال  بیشتر رواج دارد و در سال های اخیر رشد قراردادهای کاری انعطاف پذیر و غیرمستقیم افزایش یافته است.

2- کاریابی در فرانسه بیشتر در کدام زمینه ها رونق اقتصادی بیشتری دارد؟

آیا شرایط کار در فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

بازار کار در فرانسه بیشتر در صنایع توسعه یافته چون هوا فضا، خودرو، داروسازی، ماشین آلات صنعتی، الکترونیک، امور مالی، غذا و نوشیدنی و گردشگری است. برخی از بزرگ ترین شرکتهای مستقر در فرانسه عبارتند از:

 1. AXA
 2. BNP
 3. carrefour
 4. EDF
 5. loreal
 6. Michelin
 7. orange
 8. Peugeot
 9. Renault
مهاجرت کاری به فرانسه
Parisian-bridge

لیست مشاغل مورد نیاز فرانسه 2020 :

 1. متخصصان علوم، فناوری، مهندسی، ریاضیات
 2. برق
 3. متخصصان پزشکی
 4. نجاران
 5. کارگران ساختمانی
 6. نقشه برداران
 7. متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات

هم چنین می توانید مشاغل زیادی در زمینه گردشگری، خرده فروشی، کشاورزی و بخش مراقبت پیدا کنید.

پردرآمدترین شغل های فرانسه به شرح زیل می باشد:

ProfessionAverage annual salary (EUR)Average annual salary (USD)
Construction28, 96032,480
Cleaner19,48021,850
Sales Worker19,96022,390
Engineer43,00048,235
Teacher (high school)30,00033,650
Professionals34,57038,790
حداقل حقوق در فرانسه و مهاجرت کاری به فرانسه
Strasbourg

3- حداقل حقوق در فرانسه چقدر می باشد؟

دولت هر سال حداقل حقوق در فرانسه را اصلاح می کند. حداقل حقوق در فرانسه از ساعتی 10.03 یورو در سال 2019 به ساعتی 10.15 یورو در سال 2020، رساند و حداقل حقوق در فرانسه را در میان بالاترین حقوق ها در کشورهای اتحادیه اروپا قرار می دهد.

حداقل حقوق در فرانسه در بخش ها و سطح مهارت بسیار متفاوت است. در مناطق مختلف نیز تفاوت هایی وجود دارد که شهرهای بزرگ مانند پاریس به طور متوسط ​​دستمزد بالاتری دارند.

با این وجود ، طبق برنامه Skills Panorama ، از هم اکنون تا سال 2030 انتظار می رود که کار در فرانسه در برخی از بخش ها رشد شگفت انگیزی را  تجربه کند.

4- فرهنگ کار در فرانسه

کار در فرانسه دارای سلسله مراتبی هستند. منشی ها به سختی کار می کنند تا از رئیس خود در برابر آشفتگی محافظت کنند، بنابراین شما به سختی مستقیماً با افراد در سمت های بالا صحبت خواهید کرد. حتی ترتیب صندلی ها در اطراف یک میز جلسات نیز براساس درجه سازماندهی می شود و مذاكرات آرام و رسمي است.

5- قوانین کار در فرانسه و حداقل دستمزد در فرانسه به چه صورتی است؟

شما حق دارید در فرانسه تنها 35 ساعت در هفته کار کنید(پس از آن شما اضافه کار می کنید)، حدود یک تا دو زمان برای ناهار و حداقل پنج هفته تعطیلات در سال به علاوه سایر مزایا مانند مرخصی استحقاقی به شما تعلق میگیرد.

اگر در شرکتی با بیش از 50 کارمند کار می کنید، به طور خودکار از حمایت اتحادیه کار فرانسه برخوردار خواهید شد.

شرایط کار در فرانسه بصورتی است که قرارداد کاری مکتوب در فرانسه الزامی نبوده و کارمندان شرکت های کوچکتر یا کسانی که در مشاغل غیر معمول کار می کنند ممکن است قراردادی با آنها بسته نشود.

قراردادهای کاری فرانسه معمولاً بین 1-3 ماه است. در صورت اخراج کارگران، کار فرمایان باید از رویه ها و دستورالعمل های خاصی پیروی کنند و گروه های خاصی از کارمندان (به عنوان مثال زنان باردار و کسانی که به دلیل حادثه مربوط به کار در مرخصی استعلاجی به سر می برند) از قوانین ویژه ای برای جلوگیری از اخراج آن ها برخوردار هستند.

کاریابی در فرانسه و کار در فرانسه
montpellier

6- شرایط کاریابی در فرانسه به چه صورت است و چگونه در فرانسه کار پیدا کنیم؟

در این قسمت، به شما سایت های کاریابی در فرانسه را معرفی می کنیم که به شما در اخذ ویزای کار در فرانسه کمک خواهد کرد.

Expatica

در صفحه مشاغل Expatica، تبلیغات مربوط به مشاغل کار در فرانسه در همه سطوح و بسیاری از بخش های مختلف در سراسر کشور وجود دارد.

مشاغل EURES

اگر اهل EU / EFTA هستید، می توانید از طریق EURES، پورتال شغل یابی اروپا که توسط کمیسیون اروپا برای کمک به منطقه ایجاد شده است، به دنبال کار در فرانسه باشید.

علاوه بر جستجوی کار و تلاش برای مهاجرت کاری در فرانسه، می توانید CV خود را بارگذاری کرده و در مورد مسائل حقوقی و اداری مربوط به کار در فرانسه مشاوره بگیرید.

EURES نمایشگاه های شغلی، در مکان های مختلف برگزار می کند.

ویزای کار در فرانسه و حداقل حقوق در فرانسه
Tour-Bretagne,-Nantes,-France-3

سایت های کاریابی در فرانسه

تمامی مشاغل توسط آژانس کاریابی ملی فرانسه Pôle Emploi روی سایت می روند.شما درسایت های کاریابی در فرانسه انواع مختلف کار در فرانسه  از جمله کارهای دستی، غیر ماهرانه و غیررسمی پیدا خواهید کرد که دفاترمختلفی در سراسر فرانسه دارند.

انواع وب سایت های کاریابی در فرانسه

1.ABG – مشاغل علمی / پزشکی

L’Ag Agricultural Recrute .2 مشاغل کشاورزی و زراعت

Emplois Vert. 3 مشاغل “سبز”

4. IAPA

5. Keljob

Les Jeudis .6

L’Etudiant. 7 (مشاغل مربوط به دانشجویان و فارغ التحصیان)

L’Hôtellerie Restauration .8 (رستوران ها و مشاغل هتل)

9. Monster

10. Recrut

Stratégies Emploi .11 (مشاغل بازاریابی، ارتباطات و روابط عمومی)

Cadremploi .12 (مشاغل مدیریتی)

The Local .13 (مشاغل انگلیسی زبان)

14. Jobted

15. Trovit

کاریابی در فرانسه و ویزای کار در فرانسه
Antibes,-France

شرایط کار زبان فرانسه و تدریس زبان چگونه است؟

زبان های انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، بسیار مورد توجه هستند و شما در صورت تسلط کامل بر این زبان ها می توانید مشغول کار در فرانسه شوید اما تدریس زبان های خارجی در فرانسه مستلزم اخذ مدرک زبان فرانسه است.

شرایط کار در فرانسه در سفارتخانه ها و سازمان های خارجی چگونه است؟

فرصت های خوبی در سفارتخانه ها و کنسولگری های پاریس برای افرادی که تمایل به کاریابی در فرانسه دارند، وجود دارد.

اما این موضوع را در نظر بگیرید که کار در سفارت فرانسه اکثرا استاندارد بالایی از شما برای زبان فرانسه و نوشتاری انتظار دارد.

روزنامه ها چگونه به کار در فرانسه به شما کمک می کنند؟

روزنامه های ملی و منطقه ای آگهی هایی  کاری زیادی را چاپ می کنند.برخی از روزنامه های کاریابی، روزنامه های لوموند و لوپوینت هستند. اما توجه کنید درصد بسیار پایینی از مهاجرت کاری به فرانسه از طریق روش های قدیمی همچون روزنامه ها و آگهی کار در فرانسه شکل می گیرد.

شرایط  ویزای کار در فرانسه از طریق راه اندازی کسب و کار در فرانسه و فری لنسری چگونه است؟

گزینه دیگر این است که خودتان دست به کار شوید و یا به عنوان فریلنسر کار کنید یا تجارت خود را تأسیس کنید. کمی بیش از 11.6٪ از مردم در فرانسه شغل آزاد دارند.

افراد واجد الشرایط راه اندازی کسب و کار در فرانسه:

 • 1- شهروندان فرانسوی و اتحادیه اروپا.
 • 2- کسانی که خارج از اتحادیه اروپا / EFTA هستند اما اقامت فرانسه را دارند.
 • 3- کسانی که مجوز لازم را دارند.
حداقل حقوق در فرانسه و کار در فرانسه
Strasbourg,-France-5

دوره های آموزشی و کار داوطلبانه در فرانسه به چه صورت انجام می پذیرد؟

اتحادیه اروپا از طریق دفتر کار آموزی کمیسیون اروپا (Bureau de Stages) دوره های کارآموزی را برای افرادی که به دنبال کار پس از تحصیل در فرانسه هستند، ارائه می دهد.

دوره های کار آموزی در تابستان توسط AIESEC برای دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر در انگلستان و یا IAESTE برای دانشجویان علوم، مهندسی و کاربردی برگزار می شود. برای افراد بین 17 تا 30 سال، برنامه های داوطلبانه توسط خدمات داوطلبانه اروپا (EVS) ترتیب داده می شود، جایی که شما در ازای دریافت تخت، غذا، بیمه و کمک هزینه اندک تا 12 ماه در خارج از کشور کار می کنید.

6- درخواست کار در فرانسه به چه صورت انجام میگیرد؟

پس از یافتن شغل در فرانسه، با ارسال درخواست شغلی خود در قالبی که کار فرمایان فرانسوی انتظار دیدن آن را دارند، خود را آماده مصاحبه و اخذ مهاجرت کاری فرانسه می کنید.

بیشتر کار فرمایان از شما خواهان رزومه، انگیزه نامه و نامه ای از طرف یک فرد مورد اعتماد هستند.

در هر صورت شما باید به خوبی مهارت ها و نقاط قوت خود را در معرض نمایش بگذارید تا به کار فرما نشان دهید که تنها فرد معقول برای گرفتن کار در فرانسه هستید.

آمادگی برای مصاحبه کار در فرانسه تقریباً مشابه کشورهایی مانند ایالات متحده یا انگلستان است. شما باید در مورد شرکت تحقیق کنید تا بتوانید به خوبی به سؤال ها پاسخ دهید.

 ماهیت دقیق مصاحبه و انتظارات به کارفرمای احتمالی بستگی دارد. برای مشاغل حرفه ای یا موقعیت های شغلی با شرکت های بزرگ، مصاحبه ها ممکن است با یک آزمون کوتاه مدت یا پروژه ای برای آزمایش مهارت ها و دانش شما همراه باشد.

موسسه حقوقی سروش فردا مفتخر است که به شما در تهیه  ونگارش CV کمک کند و نکات مصاحبه کار در فرانسه و نکات مربوط به آداب تجارت فرانسه را به شما آموزش دهد.

اگر می خواهید مهارت های کاریابی در فرانسه را ارتقا دهید، سایت Pole Emploi دارای بیش از 250.000 دوره آموزشی پیرامون کار در فرانسه است.

مهاجرتی کاری به فرانسه و حداقل حقوق در فرانسه
179-boulevard-René-Cassin,-Hôtel-Park-Inn,-06000-Nice,-France,-Nice

7- شرایط مورد نیاز برای کار در فرانسه چیست؟

در ادامه مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه و مدارک مورد نیاز خواهیم پرداخت

1- اجازه ی کار و اخذ ویزای کار در فرانسه به چه روش صورت می گیرد؟

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید می توانید بدون نیاز به ویزا یا مجوز در فرانسه آزادانه کار کنید.

تقریباً هر کس دیگری که می خواهد مشغول کار شود، ابتدا باید اجازه ی کار داشته باشد و کاری پیدا کند و سپس کار فرمای احتمالی برای کار شما درخواست مجوز می کند. سپس به شما ویزای کار در فرانسه اعطا می شود.

2- آیا دانش زبانی در پروسه کار در فرانسه به شما کمک خواهد کرد؟

اگر به فکر مهاجرت کاری در فرانسه هستید و می خواهید از طریق ویزای کار در فرانسه اقدام به مهاجرت نمایید، معمولاً باید به راحتی فرانسوی صحبت کنید حتی اگر شغل شما را ملزم به صحبت به زبان انگلیسی است، احتمالاً باز هم به مهارت زبان فرانسه احتیاج دارید.

 برخی از مشاغل پیرامون  کار در فرانسه ملزم به این است که شما  مهارت های زبان فرانسه خود را اثبات کنید یا در یک آزمون زبان شرکت کنید.

حتی اگر در یک شرکت چند ملیتی مشغول کار در فرانسه شوید که همه به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اگر فرانسه یاد بگیرید شانس شما را برای اخذ ویزای کار در فرانسه افزایش می دهد.

کار در فرانسه و حداقل حقوق در فرانسه
Strasbourg,-France-3

3- مدارک تحصیلی مورد نیاز برای مهاجرت کاری در فرانسه چیست؟

فرانسه مدارک تحصیلی کشورهای عضو پروسه بولونیا را به رسمیت می شناسد. اگر اهل هر جای دیگری هستید، می توانید از طریق مرکز ENIC-NARIC فرانسه، مدارک خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

8- شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان چگونه است؟

مهاجرت کاری در فرانسه در شرایطی که فرانسه سخت ترین قوانین استخدام در جهان را دارد،امری دشوار است. این موضوع از این جا نشات می گیرد که به دلیل هزینه ای که شرکت باید برای حقوق بازنشستگی، خدمات درمانی و سایر مزایا بپردازد، کارفرما باید واقعاً شما را بخواهند و بدانند که شما فرد مناسبی برای استخدام هستید.

اخذ ویزای کار در فرانسه برای ایرانیان نیاز به مجوز کار در فرانسه دارد و بدون مجوز رسمی کاریابی در فرانسه برای شما این امکان وجود ندارد که درخواست ویزای کار در فرانسه دهید.

شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان که هنوز در ایران هستند سخت تر از زمانی نیست که شما در حوزه ی شنگن هستید.

اگر به دنبال شغل شرکتی هستید، بخشهای برجسته صنعتی فرانسه همچون انرژی، تولید و فناوری، حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری شانس شما را برای مهاجرت کاری به فرانسه بیشتر می کند.

متناوباً، بسیاری از مهاجران خارج از کشور به عنوان معلم انگلیسی یا لیدر در صنعت گردشگری اقدام به اخذ ویزای کار در فرانسه می کندد.

اینترنت در واقع بهترین راه برای استخدام در فرانسه به عنوان یک خارجی است، به خصوص اگر هنوز وارد کشور نشده اید.

ویزای کار در فرانسه و حداقل حقوق در فرانسه
Bordeaux,-France

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

9- شرایط کار دانشجویی در فرانسه چگونه است؟

کار در فرانسه برای افرادی که در فرانسه مشغول به تحصیل هستند به مراتب آسان تر بوده و به دانشجویان اجازه کار در فرانسه بمدت 20 ساعت در هفته اعطا شده است.

برای کسب اطلاع از تحصیل در فرانسه می توانید به لینک ذکر شده مراجعه فرمایید.

10- آیا وضعیت کار دانشجویی در فرانسه مناسب است؟

کاریابی در فرانسه در زمان تحصیل به المان های مختلفی بستگی دارد. شما حتما باید دانش نسبی به زبان فرانسوی داشته باشید و بهتر است که در ابتدای امر به دنبال کار با درآمد بالا نگردید.

توصیه موسسه حقوقی سروش فردا به شما این است تا در شهرهای دانشجویی که امکان کاریابی در فرانسه بیشتر است مانند لیون،پاریس،بوردو و استراسبورگ به دنبال کار باشید.

11- حقوق کار دانشجویی در فرانسه چقدر است؟

کار در حین تحصیل در فرانسه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از پس هزینه های ماهانه خود بربیایید. حداقل حقوق در فرانسه متغیر بوده و رنجی بین 7 یورو الی 10 یورو دارد.

بطور کلی درآمد کار دانشجویی در فرانسه نسبت به کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا از رنج بالاتری برخوردار است.

حداقل حقوق در فرانسه
Château-de-Chambord,-Chambord,-France

12- پس از مهاجرت کاری در فرانسه با چه مواردی روبرو می شوید؟

اگر با ویزای کار در فرانسه به فرانسه مهاجرت کنید، دو شماره برای شما صادر می شود :

 •  شماره شناسه مالیاتی معروف به شماره SPI

شماره SPI توسط مقامات مالیاتی فرانسه برای پیگیری پرداخت مالیات شما در فرانسه استفاده می شود.

 • شماره تأمین اجتماعیINSEE

شماره INSEE برای اهداف تأمین اجتماعی استفاده می شود و برای مطالبه مزایای بیکاری یا بیمه درمانی مورد نیاز خواهد بود.

13- شروع کار در فرانسه چگونه است؟

دوره های آزمایشی در فرانسه بسته به نوع شغل آن معمولاً بین 2-4 ماه است. در طول دوره آزمایشی، احتمالاً مدت زمان اعلام فسخ قرارداد کوتاه تر خواهد بود.

پس از شروع کار، کار فرمای شما باید شما را برای بیمه درمانی و سایر مزایای تأمین اجتماعی ثبت نام کند و شما باید شماره INSEE خود را دریافت کنید. همچنین باید از طریق بیمه کارفرمای خود تحت پوشش هر گونه بیماری یا آسیب ناشی از کار قرار بگیرید.

بسته به کارفرمای شما، ممکن است به شما فرصت داده شود که از حقوق بازنشستگی شرکتی برای تأمین مزایای بازنشستگی دولت خود و همچنین سایر مزایای کار استفاده کنید.

حداقل حقوق در فرانسه و ویزای کار در فرانسه
حAngoulême,-France

14- شرایط  کار پزشکی در فرانسه به چه صورتی است؟

فردی که به عنوان پزشک مشغول به کار است معمولاً سالانه حدود 116000 یورو درآمد کسب می کند. حداقل حقوق در فرانسه برای یک پزشک از 42،800 یورو تا 197000 یورو  است

میانگین حقوق در فرانسه در رشته پزشکی (زیر 100 هزار یورو)

Job TitleAverage Salary
Advanced Nutrition Aide67,000 EUR
Advanced Practice Provider61,800 EUR
Allergist88,000 EUR
Behavioral Health Specialist55,100 EUR
Chiropractor60,100 EUR
Correctional Treatment Specialist92,900 EUR
Dietitian91,900 EUR
General Medical Practitioner89,500 EUR
Genetic Counselor81,400 EUR
Mental Health Therapst84,300 EUR
Neurophysiology Technologist41,300 EUR
Occupational Health Safety Specialist66,600 EUR
Optometrist98,500 EUR
Physical Therapist81,700 EUR
Physical Therapy Director92,000 EUR
Physician – Family Practice99,800 EUR
Physician – Geriatrics86,600 EUR
Physician – Occupational Medicine99,600 EUR
Physician – Ophthalmology91,200 EUR
Physician – Otolaryngology92,200 EUR
Physician – Pain Medicine83,800 EUR
Physician – Pulmonary Medicine91,400 EUR
Physician Assistant74,900 EUR
Physiotherapist90,000 EUR
Podiatrist86,200 EUR
Registered Respiratory Therapist81,000 EUR
Skin Care Specialist74,200 EUR
Vision Rehabilitation Therapist78,600 EUR
Advanced Nutrition Aide67,000 EUR
Advanced Practice Provider61,800 EUR
Allergist88,000 EUR
Behavioral Health Specialist55,100 EUR
Chiropractor60,100 EUR
Correctional Treatment Specialist92,900 EUR
Dietitian91,900 EUR
General Medical Practitioner89,500 EUR
Genetic Counselor81,400 EUR
Mental Health Therapst84,300 EUR
Neurophysiology Technologist41,300 EUR
Occupational Health Safety Specialist66,600 EUR
Optometrist98,500 EUR
Physical Therapist81,700 EUR
Physical Therapy Director92,000 EUR
Physician – Family Practice99,800 EUR
Physician – Geriatrics86,600 EUR
Physician – Occupational Medicine99,600 EUR
Physician – Ophthalmology91,200 EUR
Physician – Otolaryngology92,200 EUR
Physician – Pain Medicine83,800 EUR
Physician – Pulmonary Medicine91,400 EUR
Physician Assistant74,900 EUR
Physiotherapist90,000 EUR
Podiatrist86,200 EUR
Registered Respiratory Therapist81,000 EUR
Skin Care Specialist74,200 EUR
Vision Rehabilitation Therapist78,600 EUR

میانگین حقوق در فرانسه برای رشته های پزشکی (بالای 100هزار یورو)

Job TitleAverage Salary
Clinical Psychologist148,000 EUR
Counseling Psychologist109,000 EUR
Dermatologist147,000 EUR
Doctor124,000 EUR
Emergency Department Physician108,000 EUR
Exercise Physiologist111,000 EUR
Forensic Pathologist128,000 EUR
Internist152,000 EUR
Interventionist143,000 EUR
Invasive Cardiologist185,000 EUR
Naturopathic Physician150,000 EUR
Neurologist148,000 EUR
Nuclear Medicine Physician126,000 EUR
Obstetrician / Gynecologist138,000 EUR
Ophthalmologist106,000 EUR
Pediatrician115,000 EUR
Physician – Anesthesiology167,000 EUR
Physician – Cardiology175,000 EUR
Physician – CCU106,000 EUR
Physician – Dermatology147,000 EUR
Physician – Emergency Room107,000 EUR
Physician – Endocrinology133,000 EUR
Physician – Gastroenterology132,000 EUR
Physician – Generalist103,000 EUR
Physician – Hematology / Oncology131,000 EUR
Physician – Immunology / Allergy142,000 EUR
Physician – Infectious Disease118,000 EUR
Physician – Internal Medicine155,000 EUR
Physician – Maternal / Fetal Medicine121,000 EUR
Physician – Nephrology144,000 EUR
Physician – Neurology140,000 EUR
Physician – Nuclear Medicine128,000 EUR
Physician – Obstetrics / Gynecology132,000 EUR
Physician – Pathology104,000 EUR
Physician – Pediatric Cardiology138,000 EUR
Physician – Pediatric Neonatology129,000 EUR
Physician – Pediatrics113,000 EUR
Physician – Physiatry120,000 EUR
Physician – Podiatry119,000 EUR
Physician – Radiation Therapy146,000 EUR
Physician – Radiology142,000 EUR
Physician – Rheumatology135,000 EUR
Physician – Sports Medicine131,000 EUR
Physician – Urology165,000 EUR
Preventive Medicine Physician119,000 EUR
Psychiatrist127,000 EUR
Psychololgist129,000 EUR
Psychometrician108,000 EUR
Radiologist130,000 EUR
Urologist166,000 EUR
حداقل حقوق در فرانسه
The-Louvre-Museum-pyramids

15- شرایط کار پرستار در فرانسه به چه صورت است؟

آیا شرایط کار در فرانسه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

فردی که به عنوان پرستار مشغول کار است باید از دانش زبانی بالایی برخوردار بوده و این را نیزدر نظر بگیرید که مهاجرت کاری در فرانسه از طریق ویزای کار پرستار در فرنسه مستلزم آزمون ورودی می باشد.

یک پرستار در فرانسه معمولاً سالانه حدود 35900 یورو درآمد کسب می کند. حداقل حقوق در فرانسه برای پرستاران از 19،000 یورو و حداکثر حقوق یک پرستار تا 54،600 یورو است. این متوسط حقوق سالانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است.

16- شرایط  بازار کار داروسازی در فرانسه به چه صورت است؟

فردی که به عنوان داروساز مشغول به کار است معمولاً سالانه حدود 63200 یورو درآمد کسب می کند. حداقل حقوق در فرانسه از 30.300 و بیشترین حقوق کار در فرانسه 99200 یورو است

کار در فرانسه و حداقل حقوق در فرانسه
Louvre,-Paris,-France-2

17- شرایط کار دندانپزشک در فرانسه چگونه است؟

فردی که به عنوان دندانپزشک مشغول کار است معمولاً سالانه حدود 117،000 یورو درآمد کسب می کند. حداقل حقوق در فرانسه از 60،800 یورو و بیشترین حقوق در فرانسه تا 179،000 یورو است

منابع مفید

Pole Emploi –  آژانس کاریابی دولت فرانسه

 APEC – آژانس ملی متخصص برای افراد حرفه ای

EURES – پورتال شغلی اتحادیه اروپا


سوالات متداول ویزای کار فرانسه

حداقل حقوق در فرانسه چقدر می باشد؟

دولت هر سال حداقل حقوق در فرانسه را اصلاح می کند. حداقل حقوق در فرانسه از ساعتی 10.03 یورو در سال 2019 به ساعتی 10.15 یورو در سال 2020، رساند و حداقل حقوق در فرانسه را در میان بالاترین حقوق ها در کشورهای اتحادیه اروپا قرار می دهد.

قوانین کار در فرانسه به چه صورتی است؟

شما حق دارید در فرانسه تنها 35 ساعت در هفته کار کنید(پس از آن شما اضافه کار می کنید)، حدود یک تا دو زمان برای ناهار و حداقل پنج هفته تعطیلات در سال به علاوه سایر مزایا مانند مرخصی استحقاقی به شما تعلق میگیرد.

درخواست کار در فرانسه به چه صورت انجام میگیرد؟

پس از یافتن شغل در فرانسه، با ارسال درخواست شغلی خود در قالبی که کار فرمایان فرانسوی انتظار دیدن آن را دارند، خود را آماده مصاحبه و اخذ مهاجرت کاری فرانسه می کنید.

شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان چگونه است؟

اخذ ویزای کار در فرانسه برای ایرانیان نیاز به مجوز کار در فرانسه دارد و بدون مجوز رسمی کاریابی در فرانسه برای شما این امکان وجود ندارد که درخواست ویزای کار در فرانسه دهید.

حقوق کار دانشجویی در فرانسه چقدر است؟

حداقل حقوق در فرانسه متغیر بوده و رنجی بین 7 یورو الی 10 یورو دارد.

شرایط کار پزشکی در فرانسه به چه صورتی است؟

فردی که به عنوان پزشک مشغول به کار است معمولاً سالانه حدود 116000 یورو درآمد کسب می کند. حداقل حقوق در فرانسه برای یک پزشک از 42،800 یورو تا 197000 یورو است

جمع بندی

Conclusion

در این مقاله به بررسی دقیق کار در فرانسه، کاریابی در فرانسه و نحوه اخذ ویزای کار در فرانسه پرداخته ایم.متاسفانه ویزای کار فرانسه برای ایرانیان در حال حاضر در شرایط مطلوبی نمی باشد

بهتر است که برای در خواست اجازه ی کار در فرانسه در خود خاک حوزه شنگن حضور داشته باشید.

از مدارک مورد نیاز برای در خواست کاریابی در فرانسه می توان به مدرک تحصیلی مورد تایید فرانسه، تسلط کافی به زبان فرانسه و تجربه ی کاری مرتبط به رشته ی تحصیلیتان اشاره کرد.

 

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا