100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

کار در دوسلدورف 2024 (+✅ شرایط و درآمد و کاریابی – اطلاعات جامع)

germany Flag

دوسلدورف شهری تاریخی، صنعتی و دانشگاهی است که امکان برخورداری از انتخاب های بسیاری را برای  کار مهاجران فراهم می‌کند. شما برای کار در دوسلدورف به بازار متنوعی از مشاغل دسترسی دارید و پس از کار نیز به درآمدی مناسب خواهید رسید. این در حالیست که حتی اگر به عنوان دانشجو به این شهر مهاجرت کرده باشید، اجازه کار همزمان با تحصیل را خواهید داشت. ما در این مقاله تلاش می‌کنیم به صورت کلی شرایط و وضعیت کار در دوسلدورف را بررسی کنیم و به پرسش‌های اساسی شما پاسخ دهیم؛ پرسش‌هایی مثل:

 • بازار کار در دوسلدورف چگونه است؟
 • آیا امکان کار دانشجویی در دوسلدورف وجود دارد؟
 • شرایط و وضعیت کار در دوسلدورف به چه صورت است؟
 • در آمد کار و هزینه زندگی در دوسلدورف چقدر است؟
 • مزایا و معایب کار در دوسلدورف کدامند؟
Arrow Icon
اطلاعیه مهم:ویدئو زیر حاوی اطلاعات مهمی درباره شرایط کار و اوسبیلدونگ آلمان در سال ۲۰۲۴ می باشد. حتما تماشا کنید.

✅ بررسی کار در دوسلدورف

کار در دوسلدورف می تواند برای بسیاری از مهاجران در سراسر دنیا جذاب باشد. شرایط و وضعیت کار و زندگی در دوسلدورف از بعضی جهات با شهرهای دیگر آلمان متفاوت است. صدها شرکت ژاپنی و حدود 10000 نفر مهاجر از این کشور در شهر دوسلدورف زندگی می‌کنند. خوابگاه‌های ارزان‌قیمت حاشیه شهر و اقامتگاه‌های دانشجویی داخل شهرک دانشگاهی، امکان زندگی و کار در دوسلدورف با هزینه کمتر و البته با جای خواب را فراهم می‌کند و اجازه کار دانشجویی در دوسلدورف نیز به همه دانشجویان داده می‌شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا صفر تا صد کار در دوسلدورف برای ایرانیان را بر اساس معتبرترین منابع بررسی کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1- آشنایی با شهر دوسلدورف

جغرافیای دوسلدورف

دوسلدورف (Düsseldorf) مرکز ایالت نوردراین-وستفالن، در غرب آلمان است و در ساحل رودخانه راین و در 34 کیلومتری کلن قرار دارد.

این شهر در نزدیکی دره نئاندر و غار فلدهوفر قرار دارد، جایی که بقایای انسان نئاندرتال برای اولین بار در سال 1856 کشف شد.

در دوسلدورف تابستان‌ها راحت و نیمه ابری و زمستان‌ها طولانی، بسیار سرد، بادخیز و عمدتاً ابری است. در طول سال، دما معمولاً از 0 تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت از منفی 5 درجه کمتر و یا از 30  درجه سانتیگراد بیشتر می‌شود.

جمعیت دوسلدورف

این شهر پس از کلن دومین شهر بزرگ این ایالت و هفتمین شهر بزرگ آلمان با 619,477 نفر جمعیت است.

شما می‌توانید با شهر کلن در مقاله کار در کلن آلمان بیشتر آشنا شوید.

صنعت و کار در Dusseldorf

از نظر صنعتی شهر دوسلدورف میزبان صنایع بزرگ و نام آشنای آلمانی و بین‌المللی است. از این بین می‌توان به شرکت‌های هنکل، لورئال، 3M و زیمنس اشاره کرد. حضور این شرکت ها شرایط خوب کار را در شهر Düsseldorf تضمین می کند.

در ادامه از چگونگی ورود به این بازار کار حرف خواهیم زد.

Train-Station-of-the-Airport-of-Friedrichshafen
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2- مزایای اشتغال در دوسلدورف

کسی که در دوسلدورف شاغل است، از امکانات، ویژگی‌ها و مزایایی بهره‌مند می‌شود که شرایط زندگی در آلمان را برای او آسان می‌کند. به عنوان مثال شما با کارکردن در دوسلدورف، به درآمدی می‌رسید که پرداخت هزینه‌های زندگی را برایتان ممکن و تسهیل می‌کند و با توجه به پیشرفت شما، این درآمد روند افزایشی را طی خواهد کرد.

از دیگر مزایای کار در Dusseldorf می‌توان به قوانین منعطف کاری، تنوع مشاغل در دسترس و امکان پیشرفت هر روزه اشاره کرد. همچنین فراموش نکنید که دوسلدورف شهری امن، آرام و مناسب برای زندگی است و شما از تجربه زیست در این شهر پشیمان نخواهید شد.

خوب است بدانید که دوسلدورف رتبه دوم را در میان شهرهای آلمانی از دید مهاجران و رتبه دهم در شاخص کار در خارج از کشور را کسب کرده است. مزیت مشترک در بین اکثر مهاجران، امنیت شغلی و رضایت از شغل بالا است که به خوبی وضعیت و شرایط کار در دوسلدورف را نشان می‌دهد.

3- بازار کار در دوسلدورف

اگر به دنبال مهاجرت کاری به دوسلدورف آلمان هستید، باید بدانید که بیشترین مشاغل در دسترس در کدام بخش‌های کاری این شهر قرار گرفته است و با اطلاعاتی کامل به سراغ کاریابی در دوسلدورف بروید. ما در ادامه مهم‌ترین حوزه‌های فعال در شهر دوسلدورف را معرفی می‌کنیم:

دوسلدورف، شاهراه حمل و نقل

 • دوسلدورف دارای سه بندر در رود راین و یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های آلمان در لوهاوزن است. شما در این بخش همواره می‌توانید با موفقیت در زمینه‌های مختلف، از پیک گرفته تا راننده، فعالیت کنید.

خوب است بدانید که بازار کار رانندگی خصوصا ماشین‌های سنگین در آلمان مناسب است. ما در مقاله استخدام راننده در آلمان شرح کاملی از شرایط این شغل را ارائه کرده‌ایم.

رشد اقتصادی دوسلدورف

 • در دهه 1870 صنایع آهن و فولاد در این شهر تاسیس گردید و باعث رشد تجاری و اقتصادی سریع آن و به وجود آمدن شرایط و موقعیت های کار مناسب در دوسلدورف شد.
 • این شهر یک مرکز بانکی و عمده فروشی است و مقر اداری بسیاری از مشاغل منطقه روهر (RUHR) است.

ارزش گردشگری شهر دوسلدورف

 • دوسلدورف دارای مناطق دیدنی و آثار تاریخی متعددی است.
 • این آثار تاریخی باعث رونق کار و بهبود شرایط در زمینه گردشگری و هتلداری در شهر Dusseldorf است.

دوسلدورف و هنر

 • دوسلدورف پایتخت مد آلمان است و در زمینه‌های هنر و موسیقی مشهور است. به همین دلیل کار در زمینه مد و پوشاک یا سایر زمینه‌های هنری دارای شرایط و وضعیت خوبی در شهر دوسلدورف است.

در ادامه، اطلاعاتی در خصوص ویزای کار در دوسلدورف ارائه می‌دهیم.

شرایط کار در دوسلدورف

4- ویزای کار در دوسلدورف

اگر به دنبال یافتن کار در دوسلدورف هستید، توصیه ما به همه ایرانیان استفاده از آژانس‌ها و سایت های کاریابی معتبر و اخذ ویزای کاری مناسب است.

اما کدام ویزاها برای مهاجرت کاری به دوسلدورف مناسب هستند؟

 • ویزای جستجوی کار در دوسلدورف یا کارت شانس آلمان انتخابی مناسب است چرا که به شما اجازه می‌دهد ابتدا به این شهر سفر کنید و سپس به کاریابی حضوری این ویزا بپردازید.
 • اگر مدارک تحصیلی معتبر و تخصص در زمینه‌ای خاص داشته باشید، می‌توانید برای دریافت ویزای کارگر ماهر یا کارت آبی آلمان اقدام کنید. موفقیت در اخذ این ویزا مشروط بر داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر است.

با ویزای Job Seeker، Skilled Worker و Blue Card آلمان در مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان بیشتر آشنا شوید.

دقت داشته باشید که:

 • کاریابی در دوسلدورف باید به شکل قانونی انجام شود و شما در زمان اشتغال در این شهر نیز باید تمام مراحل قانونی مانند ثبت قرارداد کاری در ادارات مربوطه (مانند مالیات) را طی کنید. کار سیاه یا غیرقانونی در Dusseldorf آینده‌ی خوبی برای مهاجران ندارد.
 • جریمه ی کار سیاه در دوسلدورف، علاوه بر جریمه نقدی، می‌تواند شامل زندان و اخراج 5 ساله نیز باشد و به هیچ وجه جرم کوچکی به حساب نمی‌آید.
 • سفارت آلمان در ایران دیگر به جای ویزای جستجوی کار، کارت شانس آلمان را صادر می‌کند.

5- مدارک لازم برای کار در Dusseldorf

اخذ هر یک از ویزاهای کاری آلمان برای کار در Dusseldorf و همچنین کاریابی در این شهر نیازمند برخی مدارک مهم است. البته این مدارک بسته به ویزا و شغل انتخابی تغییر می‌کند اما برخی از مدارک مشترک عبارتند از:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • قرارداد کاری
 • بیمه
 • عکس
 • مدارک تحصیلی و زبان
 • رزومه به‌روز
 • انگیزه‌نامه

اگر به دنبال کار دانشجویی در دوسلدورف هستید، کاری که با خوابگاه و جای خواب همراه است، ادامه مقاله را از دست ندهید.

کار دانشجویی در دوسلدورف با جای خواب
Garmisch-Partenkirchen,-Germany

6- کار دانشجویی در دوسلدورف

در شهر دوسلدورف دانشگاه های دولتی و خصوصی، آکادمی ها و مدارس مختلفی برای تحصیل وجود دارد. شما می‌توانید ضمن تحصیل در این مراکز با بازار کار در دوسلدورف آشنا شوید و با استفاده از خوابگاه دانشجویی، نگران جای خواب و هزینه‌های سکونت هم نباشید.

در کشور آلمان و شهر دوسلدورف تنها کار پاره وقت در زمان دانشجویی مجاز است و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا سقف کار در سال 140 روز کاری است که می تواند یک دانشجو را در وضعیت قابل قبولی از نظر اقتصادی قرار دهد.

از موسسات آموزشی معروف در دوسلدورف، می توان از دانشگاه هاینریش هاینه (Heinrich Heine University Düsseldorf) و آکادمی هنر دوسلدورف (Kunstakademie Düsseldorf) نام برد.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7- وضعیت درآمد کار در دوسلدورف

درآمد کار در شهر دوسلدورف مانند سایر شهرها، تا حدود زیادی به موقعیت و شرایط شغل مورد نظر برمی‌گردد. در این میان مدیران، پزشکان، و افراد دارای مدارک دکتری با متوسط درآمد بالاتری مواجه هستند.

حداقل درآمد سالانه شاغلین در شهر دوسلدورف تقریبا 27,500 یورو است. حقوق و درآمد دوسلدورف در بیشترین میزان خود به 247,500 یورو در ماه می‌رسد.

آنچه که وضعیت درآمد حاصل از کار در دوسلدورف را تعیین می‌کند، کفایت آن برای پرداخت هزینه‌های زندگی است. در آخرین بخش از مقاله درباره این هزینه‌ها بیشتر حرف می‌زنیم.

وضعیت کار در دوسلدورف

8- هزینه زندگی در دوسلدورف

هزینه زندگی در دوسلدورف بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره محل سکونت 137.2 درصد گران‌تر از تهران است. مبلغ اجاره خانه نیز در دوسلدورف به طور متوسط 130.8 درصد بیشتر از تهران تخمین زده می‌شود.

هزینه زندگی فرد تنها در دوسلدورف

هزینه ماهانه برای فردی که به تنهایی برای کار در دوسلدورف به این شهر مهاجرت کرده است (بدون در نظر گرفتن جای خواب)، به صورت تقریبی برابر 983.8 یورو است که این شهر را در زمره‌ی شهرهای ارزان قیمت قرار می‌دهد. برای کسانی که جهت کار در دوسلدورف به این شهر سفر می‌کنند، خوابگاه‌هایی در اطراف شهر وجود دارد که با قیمت 250 تا 350 یورو به عنوان جای خواب قابل اجاره کردن هستند.

هزینه زندگی خانواده ی چهار نفره

در صورتی که خانوادگی برای مهاجرت به آلمان این شهر را انتخاب می‌کنید، هزینه ماهانه حدود 3392.1 یورو (برای چهار نفر) را در بودجه‌بندی خود در نظر بگیرید. مبلغ اجاره خانه یا آپارتمان محل زندگی که از 500 یورو به بالا است، نیز به این مبلغ اضافه می‌شود.

9- معایب کار در دوسلدورف

شما با اشتغال در دوسلدورف از مزایای متعددی بهره‌مند می‌شوید اما آیا هیچ مشکلی برای مهاجرانِ شاغل در این شهر وجود ندارد؟ در پاسخ باید بگوییم که بی‌تردید و مشکلات و معایبی نیز در کار در Dusseldorf وجود دارد؛ به عنوان مثال:

 • عموماً مهاجران به یادگیری زبان آلمانی (که چندان آسان نیست) نیاز دارند.
 • رقابت برای کاریابی در دوسلدورف بالاست و همواره رزومه‌ای که بیشترین امتیاز را داشته باشد، شانس بالاتری برای پیدا کردن شغل دارد.
 • مالیاتی که دولت از درآمد نیروی کار کسر می‌کند، کم نیست!
 • هزینه زندگی در دوسلدورف تا حدی بالاست.
Gräfenhainichen,-Germany
Gräfenhainichen,-Germany

پرسش‌های متداول کار در دوسلدورف

✅  متوسط درآمد ماهانه کار در دوسلدورف چقدر است؟

متوسط درآمد ماهانه شاغلین در دوسلدورف حدود 4604.5 یورو است.

✅  آیا کار سیاه در دوسلدورف راه حل مناسبی برای درآمدزایی است؟

کار سیاه در آلمان جرم محسوب می‌شود و بهترین روش پیدا کردن کار در Dusseldorf از طریق سایت‌های رسمی است.

✅ مهاجرت کاری به دوسلدورف چگونه ممکن می‌شود؟

بهترین روش برای مهاجرت به دوسلدورف استفاده از ویزای دانشجویی یا ویزای کاری در آلمان است.

✅  شرایط کار دانشجویی در دوسلدورف به چه صورت است؟

دانشجویانی که ملیت کشورهای EU را ندارند، می‌توانند 140 روز کامل یا 280 نیم‌روز در سال کار کنند.

✅ وضعیت بازار کار در دوسلدورف چگونه است؟

شما در دوسلدورف می‌توانید شغلی مناسب در زمینه‌های مختلف اقتصادی، گردشگری، هنر و مد و حمل و نقل پیدا کنید.

جمع بندی

Conclusion

زندگی در شهر دوسلدورف با متوسط حقوق بالاتر از میانگین کل کشور آلمان و مقدار هزینه زندگی کمتر می‌تواند هدف مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت به اروپا با ویزای کار باشد. همچنین دانشجویان می‌توانند از بازار کار مناسب این شهر استفاده کنند و به کار همزمان با تحصیل بپردازند. پس دوسلدورف شرایط مناسب برای کار، زندگی و تحصیل را برای مهاجران فراهم می‌کند و مزایای متعددی را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان