کار در جمهوری چک (لیست مشاغل مورد نیاز 2021)

czech Flag

دریافت ویزای کاری چک یکی از متداول ترین روش هایی است که متقاضیان ایرانی می‌توانند برای اقامت دائم و پاسپورت جمهوری چک اقدام کنند. اما مانند هر روش مهاجرتی دیگری، باید با شرایط، مراحل و هزینه ویزای کاری آشنا شوید، این مقاله به سوالات شما در مورد نحوه اشتغال در جمهوری چک پاسخ خواهد داد.

 • شرایط کار در جمهوری چک به عنوان مهاجر چیست؟
 • انواع ویزای کار چک کدامند؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک کدامند؟
 • مراحل درخواست مجوز کاری برای نیروی کار جمهوری چک چگونه است؟
 • هزینه دریافت ویزای کار چک چقدر است؟

✅ بررسی شرایط کار در جمهوری چک

جمهوری چک با داشتن اقتصادی پایدار و رفاه کامل، مکان مناسبی در اروپای مرکزی برای کسانی است که قصد دریافت ویزای کار جمهوری چک را دارند. این کشور مملو از فرصت های تجاری است و در نتیجه مقصد مناسبی برای اشتغال و راه اندازی کسب و کار خواهد بود. لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک هر ساله توسط دولت تهیه می‌شود و به این ترتیب متقاضیان خارجی می‌توانند برای ویزای کار در جمهوری چک درخواست دهند. در این مقاله علاوه بر بررسی شرایط، مراحل و هزینه های ویزای کار چک، نیروی کار جمهوری چک نیز بررسی خواهد شد. بنابراین می‌توانید از انواع مشاغلی که چک نیازمند نیروی خارجی است اطلاع پیدا کنید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

کار در جمهوری چک
university-of-life-sciences

1. شرایط کار در جمهوری چک به عنوان مهاجر چیست؟

قبل از اینکه برای اشتغال به عنوان نیروی اشتغال در جمهوری چک اقدام کنید و از میان لیست مشاغل مورد نیاز چک بهترین آن ها را انتخاب کنید، باید با شرایط اشتغال آشنا شوید. جمهوری چک به دلیل اقتصاد پایدار و در حال رشد، فرصت های جدید فراوانی دارد و به همین دلیل نیز به یکی از مقاصد پرتقاضا برای مهاجرت کاری تبدیل شده است.

مهاجران از زندگی و اشتغال در چک راضی هستند و بسیاری از آن ها اظهار کرده‌اند که کارفرمایان چک از نظر مزایا، روزهای تعطیل، محیط کار امن و امکان پیشرفت شغلی، بهترین شرایط را فراهم کرده‌اند.

نرخ بیکاری در جمهوری چک در طی سال های گذشته در کمترین سطح خود قرار دارد، بنابراین به راحتی می‌توانید شغلی مناسب با درآمد بالا انتخاب کنید.

2. انواع ویزای کار چک کدامند؟

چک عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و در نتیجه برای ورود به این کشور و اشتغال به عنوان نیروی کار جمهوری چک، باید یکی از انواع ویزاهای شینگن را دریافت کنید.

ویزای کار جمهوری چک به دو دسته اصلی ویزای بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم می‌شود. در ادامه به بررسی انواع ویزای کار چک می‌پردازیم، در نتیجه اگر برای کار در جمهوری چک برنامه ریزی می‌کنید لازم است یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت کنید.

ویزای کار چک، کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت چک برای کسانی صادر می‌شود که قصد اقامت در جمهوری چک بیش از 90 روز و حداکثر تا 180 روز را دارند.

ویزای کار جمهوری چک، بلند مدت

ویزای کار چک از نوع بلند مدت برای کسانی صادر خواهد شد که قصد اقامت بیش از 90 روز و به عبارتی ساده تر قصد اقامت بلندمدت را در این کشور دارند.

علاوه بر این ویزای کار چک (کوتاه مدت و بلندمدت)، دو نوع مجوز طولانی مدت نیز دارد که به عنوان مجوز اقامت هم عمل می‌کند. این دو مجوز شامل کارت کارمند و کارت آبی اروپا هستند.

کارت آبی اروپا

کارت آبی اروپا تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا که واجد شرایط هستند، صادر خواهد شد. اما شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که دارای شرایط، مدارک و مهارت های خاصی باشند نیز می‌توانند این کارت را دریافت کنند.

کارت آبی اروپا برای کسانی صادر می‌شود که تحصیلات بالایی دارند و حداقل حقوق آن ها به طور میانگین 1.5 برابر حقوق افراد دیگر در جمهوری چک است. کارت کارمندی اما برای انواع دیگر مشاغل صادر می‌شود.

یک جای خالی مناسب دارنده کارت آبی باید به اداره کار چک اعلام شود، در این شرایط 30 روز فرصت وجود دارد تا جای خالی توسط یک نیروی کار جمهوری چک یا یکی از شهروندان اتحادیه اروپا پُر شود. در غیر این صورت کارفرما می‌تواند با شهروندان غیر اتحادیه اروپا همکاری کند.

ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت و بلوکارت جمهوری چک، هر سه در یک روند خاص مشترک هستند. ابتدا باید از یک کارفرمای چکی، پیشنهاد کاری دریافت کرده و سپس برای دریافت ویزای کار چک اقدام کنید.

کارت کارمندی چک

کارت کارمند نوع جدیدی از اجازه کار برای اقامت طولانی مدت است که برای اقامت بیش از 3 ماه و برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا صادر می‌شود. کارت کارمندی شامل اطلاعات بیومتریک متقاضی اشتغال در جمهوری چک خواهد بود.

این کارت غالباً برای مدت زمان همکاری کارفرما و کارمند (مدت زمان اعتبار قرارداد کاری) صادر می‌شود و مدت اعتبار آن هر بار بیش از 2 سال نخواهد بود.

کارت کارمندی برای تمامی اتباع خارجی به غیر از شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس صادر خواهد شد.

کارت کارمندی جمهوری چک بدون در نظر گرفتن سطح صلاحیت‌ های حرفه ای مورد نیاز فرد برای مشاغل مختلف صادر خواهد شد. این کارت مخصوص شغلی است که برای آن صادر شده است.

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک
Prague

3. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار چک کدامند؟

برای دریافت ویزای چک باید پس از دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای چکی، مدارک زیر را به سفارت جمهوری چک ارائه دهید.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • فرم درخواست ویزای کار
 • پیشنهاد کاری یا قرارداد کاری
 • بیمه درمانی مسافرتی
 • مدارک محل اقامت شامل رزرو هتل یا اجاره خانه
 • مدارک عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک دانشگاهی معتبر
 • سوابق کاری و رزومه کاری
 • پرداخت هزینه ویزای کاری
 • مدارک سفر شامل رزرو بلیط هواپیما

4. مراحل درخواست مجوز کاری برای نیروی کار جمهوری چک چگونه است؟

طبق قوانین کار در جمهوری چک، مراحل درخواست مجوز کار در جمهوری چک بر عهده کارفرما و کارمند خواهد بود. متقاضیان خارجی تنها در شرایطی می‌توانند در جمهوری چک کار کنند که هیچ داوطلبی از جمهوری چک یا اتحادیه اروپا برای تصدی شغل وجود نداشته باشد.

بنابراین هر کارفرمای چکی طبق قوانین اتحادیه اروپا باید به مدت 3 ماه درخواست نیروی کار جمهوری چک را در این کشور آگهی کند. در صورت عدم انتخاب شخصی مناسب، کارفرما باید به مدت 3 ماه دیگر، درخواست نیروی خود را در اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر پس از 6 ماه، هیچ متقاضی مناسبی برای تصدی شغل پیدا نشد، کارفرما می‌تواند برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، پیشنهاد کاری ارسال کند.

یکی از مهمترین مراحل قبل از دریافت پیشنهاد کاری، انتخاب شغلی مناسب از میان لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک است.

مدارک لازم برای اخذ مجوز کار

 • مدارک هویتی
 • آدرس محل اقامت دائمی در چک
 • اطلاعات شناسایی شرکت
 • اطلاعات مربوط به مکان، مدت زمان و نوع کار
 • قرارداد کاری
 • کپی محضری کلیه مدارک تحصیلی و حرفه ای
 • پرداخت هزینه های اداری

هر شهروند خارج از اتحادیه اروپا باید ظرف مدت 3 روز پس از ورود به خاک کشور جمهوری چک، برای ثبت نام به اداره پلیس خارجه یا دفتر وزارت کشور چک مراجعه کند.

لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک
prague-czech-republic

ظرف مدت 30 روز نیز باید در اداره بازرسی پلیس خارجی محلی یا دفتر وزارت کشور ثبت نام کنید. دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا  کارمندان احتمالی نیز باید طی مدت 3 روز پس از ورود به خاک کشور جمهوری چک به اداره امور پناهندگی و مهاجرت وزارت کشور مراجعه کنند.

اصطلاحاتی مانند Employee Card و Blue Card هر دو به شما اجازه اقامت و کار در چک را می‌دهند. اگر کارت آبی یا کارت کارمند را دریافت کنید دیگر نیازی به سند اجازه اقامت نخواهید داشت.

5. نکاتی در مورد ویزای کار در جمهوری چک که بهتر است بدانید؟

زمانی که از لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک، زمینه کاری خود را انتخاب کرده و برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام می‌کنید. در اصل برای ورود به چک و اشتغال به عنوان نیروی کار جمهوری چک نیاز به دریافت ویزای کاری دارید.

اما ویزا سندی است که تنها اجازه ورود به یک کشور خارجی را می‌دهد و دریافت آن به مفهوم اجازه کار و زندگی در آن کشور نیست.

به طور معمول ویزا برای اهداف مختلفی اعطا می‌شود که از آن جمله می‌توان به سفر توریستی و ملاقات با خانواده اشاره کرد. ویزاهای منظم کوتاه مدت تنها برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا صادر شده که قصد اقامت به مدت حداکثر 90 روز را دارند. انواع ویزای بلندمدت نیز با اعتبار بیش از 90 روز، می‌تواند برای مواردی چون تحصیل، کار و زندگی در کشوری دیگر صادر شود.

با دریافت ویزا نمی‌توانید در جمهوری چک زندگی یا کار کنید. بنابراین باید برای شروع زندگی یا اشتغال در این کشور، برای دریافت مجوزهای لازم اقدام کنید.

6. آیا در مورد لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک و وزارت کار این کشور اطلاعی دارید؟

وزارت کار و امور اجتماعی چک (MLSA) هر سال لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک را که شامل ده ها هزار فرصت شغلی است، آماده می‌کند. بنابراین شما با دسترسی به لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک می‌توانید مستقیماً از طریق ایمیل و تلفن با کارفرماهای چکی در ارتباط باشید یا از طریق موسسات کاریابی در جمهوری چک برای دریافت پیشنهاد کاری و کار در جمهوری چک اقدام کنید.

قبل از برقراری هر گونه تماسی با کارفرماها، باید ابتدا رزومه کاری خود را آماده کنید. رزومه باید شامل مشخصات فردی، سوابق کاری، مدارک تحصیلی، مهارت ها و توانایی های شما باشد.

Panorama-of-Prague’s-Old-Town

7. لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک کدامند؟

در ابتدای سال 2021 در پورتال لیست مشاغل مورد نیاز جمهوری چک بیش از 27000 فرصت شغلی فقط در شهر پراگ وجود داشت. با توجه به اینکه بسیاری از کارفرمایان تمایل به همکاری با نیروی کار جمهوری چک دارند، با وجود این حجم بالای درخواست همکاری، حتماً می‌توانید شغلی مناسب انتخاب کنید. در نهایت نیز می‌توانید با دریافت پیشنهاد کاری برای ویزای کار جمهوری چک و کار در جمهوری چک اقدام کنید.

8. محبوب ترین شهرها برای اشتغال در جمهوری چک کدامند؟

قبل از دریافت ویزای کار جمهوری چک و انتخاب شغل، باید شرایط شهرهای مختلف این کشور را برای اشتغال در زمینه های مختلف ارزیابی کنید.

پراگ به عنوان پایتخت جمهوری چک و بزرگترین شهر این کشور، بهترین شهر برای اشتغال خواهد بود. به دلیل تمرکز تجاری، اقتصادی و سیاسی در پراگ، موقعیت های شغلی بسیار فراوانی خواهید داشت.

از دیگر شهرهای محبوب برای اشتغال متقاضیان خارجی و دریافت ویزای کار جمهوری چک می‌توان به برنو و استراوا اشاره کرد.

شرکت های بین المللی در این شهرها بسیار زیاد هستند و در نتیجه به راحتی می‌توانید شغلی به زبان انگلیسی پیدا کنید. بنابراین دیگر نگران یادگیری و تسلط بر زبان چکی نخواهید بود.

9. شرایط ویزای کار جمهوری چک و لزوم ارائه مدرک زبان چیست؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اگر مایل به دریافت ویزای کار جمهوری چک و اشتغال در این کشور هستید، باید مدرک زبان ارائه دهید. اما اگر به زبان چکی مسلط نیستید، نگران نباشید، بسیاری از شرکت های بین المللی در جمهوری چک فعالیت دارند و در نتیجه تنها کافی است مدرک زبان انگلیسی ارائه کنید.

از جمله دیگر زبان های رسمی در شرکت های بین المللی چک می‌توان به آلمانی، لهستانی، دانمارکی، هلندی، اسکاندیناوی، فرانسوی و ایتالیایی اشاره کرد.

ویزای کار چک
Prague-Castle,-Prague,-Czech-Republic

10. هزینه دریافت ویزای کار چک چقدر است؟

هزینه ویزای جمهوری چک بستگی به نوع ویزایی دارد که قصد دریافت آن را دارید. هزینه ویزای شینگن برای یک یا چند ورود، 95 دلار آمریکا است.

هزینه ویزای بلند مدت جمهوری چک، برای هر نفر 117 دلار آمریکا خواهد بود. هزینه ویزای بلندمدت تجاری نیز برای هر نفر 233 دلار آمریکا خواهد بود.

برای دریافت کارت اقامت موقت، کارت اقامت دائم یا کارت کارمند باید 117 دلار هزینه اجازه اقامت را پرداخت کنید. اجازه اقامت برای کارت آبی نیز 233 دلار آمریکا است.

11. مزایا و معایب کار در جمهوری چک چیست؟

کار در هر کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد، حالا فرض کنید که قرار است برای اشتغال در یک کشور خارجی اقدام کنید، قاعدتاً اهمیت این موارد برای شما بیشتر خواهد شد.

از جمله مزایای اشتغال در چک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موقعیت مکانی مناسب در اروپا
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان چک
 • امکان استخدام رسمی
 • امکان دریافت اقامت دائم
 • اعتبار بالای ویزای چک
 • سطح مناسب دستمزد و حقوق

از جمله معایب اشتغال در چک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سطح پایینتر حقوق در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی
 • تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق
 • وجود فساد اداری

12. مالیات بر حقوق در جمهوری چک چقدر است؟

مالیات بر درآمد شرکت ها و مالیات بر درآمد شخصی در جمهوری چک دو مقوله کاملاً جدا از هم هستند. نرخ مالیات بر درآمد شخصی 15% از درآمد ناخالص فرد را تشکیل می‌دهد. برای افرادی کع درآمد سالانه آن‌ ها چندین برابر حقوق ماهیانه عادی در چک است، مالیات بر درآمد شخصی 7% اضافه خواهد شد.

به صورت کلی می‌توان گفت که طبق آخرین قانون سال 2021، افراد با درآمد کمتر از 1.701.168 CZK باید 15% مالیات بر درآمد بپردازند. اما افراد با درآمد بالاتر از 1.701.168 CZK باید 23% مالیات بپردازند.

از جمله دیگر هزینه ها، بیمه تأمین اجتماعی است که طبق جدول زیر خواهد بود:

بیمه نامهحق کارمندحق کارفرما
صندوق بیمه بازنشستگی6.5%21.5%
صندوق بیمه بیماری0.0%2.1%
بیمه اشتغال0.0%1.2%
بیمه سلامت4.5%9.0%
مجموع11.0%33.8%
Night-sightseeing,-Prague,-Czech-Republic

13. پرتقاضاترین مشاغل در جمهوری چک کدامند؟

مشاغل بسیاری در جمهوری چک هستند که برای متقاضیان خارجی می‌توانند بهترین انتخاب باشند و به همین دلیل نیز درصد تقاضا برای آنها بسیار بالاست.

از جمله پرتقاضاترین مشاغل جمهوری چک برای مهاجران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امور مالی و بیمه، 16.36%
 • خدمات اداری، 16.15%
 • مراقبت های بهداشتی و اجتماعی، 11.32%
 • خدمات، 8.47%
 • تجارت عمده و خرده فروشی، 5.73%

14. پردرآمدترین مشاغل در جمهوری چک کدامند؟

پردرآمدترین مشاغل در جمهوری چک بیشتر شامل مشاغلی است که در رده های مدیریتی هستند و در نتیجه برای تصدی آن ها باید تجربه کاری و تحصیلات تکمیلی داشته باشید. در جدول زیر می‌توانید بالاترین میزان حقوق در جمهوری چک را ببینید.

کار در کشور چکمیزان درآمد ماهانه
جراح / پزشک227.000 CZK
کنترل کننده ترافیک هوایی210.000 CZK
قاضی190.000 CZK
وکیل154.000 CZK
مدیر بانک145.000 CZK
مدیر ارشد اجرایی136.000 CZK
مدیر ارشد مالی127.000 CZK
ارتودنتیست122.000 CZK
استاد دانشگاه109.000 CZK
مدیر روابط عمومی83.000 CZK
خلبان90.600 CZK
مدیر مارکتینگ81.600 CZK
متخصص لجستیک63.500 CZK
متخصصان فناوری و کامپیوتر51.000 CZK
متخصصان اقتصاد و دارایی50.000 CZK

پرتقاضاترین شغل در جمهوری چک، متخصصان مالی هستند که 64.000 دلار در سال درآمد دارند. کم درآمدترین شغل نیز در جمهوری چک مختص متخخصان داده است که سالانه 21.000 دلار درآمد دارند.

15. شرایط اخذ اقامت و تابعیت جمهوری چک از طریق ویزای کاری چیست؟

از جمله مهمترین مزایای اشتغال در جمهوری چک، امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور است. همه متقاضیان خارجی پس از 5 سال زندگی و اشتغال در چک می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

یکی از مهمترین شروط برای اخذ اقامت دائم چک پس از 5 سال اقامت موقت، پرداخت منظم مالیات و عدم ارتکاب جرم است. پس از 5 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای پاسپورت چک درخواست دهید.

16. هزینه زندگی در جمهوری چک چقدر است؟

هزینه زندگی در جمهوری چک بیشتر به سبک زندگی، شهر محل زندگی و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت که هزینه زندگی یک فرد مجرد بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 648.66 دلار آمریکا است و هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 2183.19 دلار آمریکا خواهد بود.

هزینه زندگی در جمهوری چک به طور متوسط 31.91% پایینتر از ایران است و هزینه اجاره خانه نیز در این کشور به طور متوسط 55.91% پایینتر از ایران است.


سوالات متداول کار در جمهوری چک

✅ آیا با دریافت ویزای کاری جمهوری چک می‌توان اقامت این کشور را دریافت کرد؟

بله. کلیه متقاضیان خارجی پس از 5 سال اشتغال و زندگی در جمهوری چک می‌توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

✅ مزایای مهاجرت کاری به جمهوری چک چیست؟

دریافت اقامت دائم جمهوری چک، امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن، امکان استخدام رسمی، اعتبار بالای ویزای چک و سطح مناسب حقوق و دستمزد از جمله مزایای مهاجرت کاری به جمهوری چک است.

✅ معایب مهاجرت کاری به جمهوری چک چیست؟

سطح پایینتر حقوق در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق از جمله معایب مهاجرت کاری به جمهوری چک است.

✅ هزینه ویزای کاری جمهوری چک چقدر است؟

هزینه ویزای بلند مدت جمهوری چک، برای هر نفر 117 دلار آمریکا خواهد بود. هزینه ویزای بلندمدت تجاری نیز برای هر نفر 233 دلار آمریکا خواهد بود.

✅ هزینه زندگی در جمهوری چک چقدر است؟

هزینه زندگی در جمهوری چک بیشتر به سبک زندگی، شهر محل زندگی و تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. اما در یک ارزیابی کلی می‌توان گفت که هزینه زندگی در جمهوری چک به طور متوسط 31.91% پایینتر از ایران است.

جمع بندی

Conclusion

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، برای دریافت ویزای کاری جمهوری چک باید ابتدا پیشنهاد کاری دریافت کنیم که آن هم کار دشواری خواهد بود اگر با اصول و روند کار آشنا نباشید. هر روش مهاجرتی دارای نقاط قوت و نقاط ضعفی است که به طور مفصل در این مقاله به آن پرداخته شد. بنابراین اگر برای مهاجرت کاری به چک برنامه ریزی می‌کنید باید این موارد را در نظر داشته باشید و حساب شده عمل کنید.

نقاط قوت:
دریافت اقامت دائم و پاسپورت جمهوری چک
هزینه پایینتر زندگی در مقایسه با ایران

نقاط ضعف:
حقوق پایینتر در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی
تبعیض جنسیتی در پرداخت حقوق

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا