کار در ایتالیا (مشاغل مورد نیاز 2021)

italy Flag

اگر رویای زندگی در ایتالیا را دارید، باید بدانید اخذ ویزای کار یکی از راه های ورود به این کشور است. با توجه به شرایط و میزان حقوق و دستمزد کار در ایتالیا، متقاضی دریافت این ویزا کم نیست. بهره مندی از خدمات بیمه و نیاز به آشنایی با زبان ایتالیایی به ترتیب از مزایا و معایب کار در ایتالیا محسوب می شوند. در این مقاله به بررسی شرایط کار در ایتالیا و نحوه دریافت ویزای کار این کشور پرداخته و تلاش کرده ایم به سوالات شما پاسخ دهیم. سوالاتی از قبیل:

 • میزان حقوق و دستمزد در ایتالیا چقدر است؟
 • شرایط مالیاتی ایتالیا به چه صورت است؟
 • چگونه ویزای کار ایتالیا را دریافت کنیم؟
 • روش های کاریابی در ایتالیا کدامند؟
 • بازار کار در ایتالیا چگونه است؟

✔️ بررسی شرایط کار در ایتالیا

کار در ایتالیا همواره مورد توجه بوده است و از دلایل این امر می توان به مناسب بودن حقوق و دستمزد کار در ایتالیا اشاره کرد. خوب است بدانید وضعیت کار در ایتالیا برای مهاجران با ملیت اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا تغییر می کند. اگر از کشورهایی خارج از اتحادیه اروپا به این کشور می روید، باید توجه داشته باشید که دریافت اجازه کار یکی از اولین شرایط کار در ایتالیا محسوب می شود. برای دریافت ویزای کار در ایتالیا باید ابتدا به کاریابی در این کشور بپردازید و سپس اقدامات لازم را از طریق سفارت ایتالیا در کشور محل زندگی خود انجام دهید. در این مقاله شرح جامعی درباره شرایط دریافت ویزا و پذیرش کار در ایتالیا آورده ایم. با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. شرایط کار در ایتالیا

یکی از مهم ترین نکات درباره ایتالیا، تعادلیست که میان کار و زندگی مردم این کشور برقرار شده است. بر اساس قوانین تامین اجتماعی ایتالیا، متقاضیان پس از کاریابی در این کشور از حقوق کارمندی، بیمه و مزایای آن بهره مند خواهند شد.

اگرچه ثبت نام برای بیمه عموما توسط شرکت انجام می شود، خود متقاضی نیز می تواند با مراجعه به Azienda Sanitaria مراحل ثبت نام را طی کند.

این امکان شرایط را برای افرادی که در ایتالیا شغل آزاد دارند، مساعد می کند.

برخی از مدارک لازم برای ثبت نام بیمه عبارتند از:

 1. پاسپورت.
 2. کد مالی (کد مالیات).
 3. آدرس یا محل اقامت.
 4. وضعیت حقوقی (این مدرک در هنگام درخواست اقامت برایتان صادر می شود).
 5. درخواست انتخاب پزشک.

در ادامه مقاله به جزئیاتی که غالبا به عنوان شرایط کار در ایتالیا برای ایرانیان اهمیت دارند مانند میزان حقوق و دستمزد یا مالیات بر درآمد می پردازیم. همراه ما باشید.

کار در ایتالیا
Preggio,-Italy

حقوق و دستمزد کار در ایتالیا

در ایتالیا حداقل دستمزد تعریف نمی شود. حقوق و دستمزد کار در ایتالیا برای هر کارمند یا کارگر بر اساس نقشی که در محیط کار خود ایفا می کند، تعیین می شود. بر اساس قانون کار این کشور، این حقوق باید نیازهای لازم برای یک سبک زندگی مناسب را برطرف کند.

در یک جمع بندی کلی، متوسط حقوق و دستمزد کار در شهر رم ایتالیا را می توان 1400 یورو در ماه دانست. خوب است بدانید این مبلغ در مقایسه با کشورهای اروپایی همسطح ایتالیا، کم است. 

ساعت کار در ایتالیا

با توجه به قوانین وضع شده در ایتالیا می توان گفت محدودیت مشخصی برای ساعت کاری در این کشور وجود ندارد اما به طور کلی متوسط زمان کار در هفته 40 ساعت است و میزان اضافه کاری نباید بیشتر از 250 ساعت در سال باشد. با توجه به صنعت یا تجارتی که فرد در آن مشغول به کار است، ساعت کار معمولا بین ساعت های 8 صبح تا 1 بعد از ظهر و 3 بعد از ظهر تا 8 شب است.

بسیاری از مشاغل و خدمات روزهای دوشنبه (ضمن 11 روز تعطیلی رسمی) تعطیلند. همچنین هر کارمند حق استفاده از حداقل 4 هفته مرخصی در سال را دارد.

مالیات بر درآمد در ایتالیا

از جمله مهم ترین نکاتی که افراد برای اشتغال در ایتالیا باید به آن توجه کنند، مالیات بر درآمد است. خوب است بدانید به طور کلی 5 رده ی مالیاتی در ایتالیا وجود دارد که اولین رده  آن، 27 درصد مالیات برای افرادی است که در سال حداکثر 28000 یورو دریافت می کنند. آخرین رده مالیات (43 درصد) نیز برای درآمد بیش از 75000 یورو در سال است.

2. زبان ایتالیایی برای اشتغال در ایتالیا

وضعیت و شرایط زندگی و کار در ایتالیا با تسلط بر زبان ایتالیایی بسیار هموار می گردد. باید بدانید بسیاری از مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنا نیستند و این زبان بیشتر در شهرهای بزرگ و توریستی ایتالیا استفاده می شود. بنابراین توانایی صحبت کردن به زبان ایتالیایی و تسلط به آن برای کاریابی تقریبا ضروری است.

گذراندن یک دوره زبان ایتالیایی می تواند در رفع نیاز شما به آشنایی با این زبان کمک بزرگی کند.

با ما همراه باشید تا از شرایط گرفتن ویزای کار در ایتالیا صحبت کنیم و به معرفی ویزای خود اشتغالی در ایتالیا بپردازیم.

شرایط کار در ایتالیا
Village-in-the-mountains

3. ویزای کار در ایتالیا

اولین و مهم ترین مدرکی که برای اشتغال در ایتالیا ضروری است، ویزای کار در این کشور است. این ویزا از زیرمجموعه ویزاهای بلند مدت در ایتالیا به شمار می رود. باید توجه داشته باشید که قانون کار برای شهروندان اتحادیه اروپا و سایر نقاط جهان فرق می کند برای مثال شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به دریافت ویزا و اجازه کار ندارند.

مراحل اخذ ویزای کار در ایتالیا برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، در سفارت ایتالیا واقع در کشور محل زندگی آن ها انجام می شوند. توجه داشته باشید که ثبت درخواست این ویزا و دریافت آن می تواند بین چند ماه تا 1 سال به طول انجامد.

توجه داشته باشید که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از 3 ماه در ایتالیا بمانند، 8 روز مهلت دارند تا برای دریافت اقامت این کشور، ثبت نام کنند.

از شرایط ویزای کار در ایتالیا می توان به الزام کاریابی در این کشور پیش از ورود به آن اشاره کرد چرا که بسیاری از مدارک مرتبط با اخذ این ویزا باید توسط کارفرما تکمیل شوند. فرآیند درخواست برای ویزای کار به صورت منطقه ای انجام می شود و شرکتی که قصد استخدام اتباع خارجی را دارد باید از Prefettura محلی مجوز لازم را کسب کند. در صورت تایید درخواست، اجازه کار برای متقاضی صادر می شود و متقاضی از طریق سفارت ایتالیا در کشور محل زندگی خود، ویزای ورود به ایتالیا (با اعتبار 30 روزه) را دریافت می کند. پس از تایید ویزای ورود، متقاضی 6 ماه فرصت دارد تا از سفارت محلی ایتالیا ویزای خود را دریافت کند.

توجه داشته باشید که بسته به منطقه ی شغلی متقاضی در ایتالیا، مدارک و الزامات دریافت ویزا ممکن است تغییر کند.

4. ویزای خود اشتغالی در ایتالیا

فرآیند دریافت ویزای خود اشتغالی در ایتالیا مشابه روند اخذ ویزای کار در این کشور است. برای راه اندازی کسب و کار در ایتالیا باید تاییدیه ی اتاق بازگانی این کشور را کسب کنید. مدارک و شرایط دریافت این ویزا برای کسب و کار های مختلف، متفاوت است اما آنچه برای همه متقاضیان این ویزا مشترک است، اثبات داشتن بودجه کافی، مدارک لازم، کیفیت بالای کار، برنامه ریزی کاری و اعتبار است.

کار همزمان با تحصیل، تقاضای دانشجویان بسیاری است. اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط کار دانشجویی در ایتالیا می گردید، همراه ما بمانید.

وضعیت کار در ایتالیا

5. کار دانشجویی در ایتالیا

 تحصیل و کار در ایتالیا به صورت همزمان تقاضای دانشجویان بسیاری است. وضعیت کار دانشجویی در ایتالیا برای دانشجویانی که از کشورهای عضور اتحادیه ی اروپا به این کشور رفته اند و افرادی با ملیت سایر کشورها متفاوت است. دانشجویان دسته ی اول نیازی به اجازه ی کار ندارند اما دریافت این مجوز برای دانشجویان دسته دوم الزامی است. به طور کلی دانشجویان اجازه کار برای مدت زمان 20 ساعت در هر هفته را دارند. این مدت زمان در تعطیلات تابستانی به 40 ساعت در هفته افزایش می یابد.

کسب اجازه کار حین تحصیل در ایتالیا برای دانشجویانی با ملیت خارج از اتحادیه اروپا بسته به محل تحصیل، حدود 2 ماه طول می کشد.

با توجه به اینکه دانشجویان اغلب به کارآموزی یا کار نیمه وقت در ایتالیا می پردازند، امکان تعیین میزان درآمد آن ها تقریبا وجود ندارد اما به طور کلی برخی حقوق کار دانشجویی در ایتالیا را مبلغی بین 500 تا 1000 یورو تخمین زده اند.

از جمله موقعیت های شغلی مناسب برای دانشجویان در ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دوره های کارآموزی دانشگاه ها که به کسب درآمد و تجربه منجر می شوند.
 2. تدریس خصوصی زبان و جایگزینی معلم که معمولا به افرادی که زبان انگلیسی، زبان مادری شان است تعلق می گیرد.
 3. شغل های دانشگاهی و خدمات استاد که منجر به پرداخت شهریه و هزینه های زندگی می شوند.
 4. مشاغل تحقیقاتی و دستیاری برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که فضای رقابتی سنگینی دارند.
 5. خدمات رستوران ها، سوپرمارکت ها و انبارها که نیاز به دانش مقدماتی از زبان ایتالیایی دارند.
 6. مشاغل آنلاین مانند گرافیک، طراحی سایت، کتاب های الکترونیک، بازاریابی دیجیتال و بازاریابی در شبکه های اجتماعی که درآمد نسبتا مناسبی به همراه دارند.

6. کار بعد از تحصیل در ایتالیا

دانشجویانی که علاقه مندند تا پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانند و مشغول به کار شوند، باید اجازه اقامت (Permesso di Soggiorno) و اجازه کار کسب کنند. توجه داشته باشید که این امکان تنها برای فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. با کسب اقامت کار در ایتالیا، این افراد می توانند به مدت 6 تا 12 ماه به کاریابی بپردازند.

توجه داشته باشید که اگر در مدت تعیین شده موفق به یافتن کار نشوید، باید به کشور مبدا خود بازگردید.

متوسط حقوق و دستمزد کار در ایتالیا برای فارغ التحصیلان بسته به سابقه کاری، مقطع تحصیلی و دانشگاهی که در آن درس خوانده اند، متفاوت است اما به صورت حدودی آن را رقمی نزدیک به 1.300 یورو برای مدت 14 ماه تخمین می زنند. خوب است بدانید سطح آشنایی و تسلط به زبان ایتالیایی در کاریابی و میزان درآمد موثر است.

7. کاریابی در ایتالیا

بسیاری از مجلات و مقالات محلی، صفحاتی را به موقعیت های شغلی موجود در ایتالیا اختصاص داده اند. امروزه اما استفاده از وبسایت های آنلاین برای کاریابی مرسوم تر است. برخی از کارآمد ترین سایت های پوشش دهنده موقعیت های شغلی خالی در ایتالیا، عبارتند از:

 1. Clicca Lavoro.
 2. EURES Job Search.
 3. Lavorare.net.
 4. TrovoLavoro.it.

آنچه در ادامه می خوانید  بررسی بازار کار مشاغل مختلف جهت جذب نیروی کار در ایتالیاست. همراه ما باشید.

حقوق و دستمزد کار در ایتالیا
Fontana-di-Trevi,-Roma,-Italy

8. بازار مشاغل مختلف در ایتالیا

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اقتصاد در ایتالیا مبتنی بر خدمات است و نزدیک به 75 درصد از تولید ناخالص داخلی را بخش عالی و خصوصی پوشش می دهد. مهم ترین بخش هایی که به استخدام نیرو در ایتالیا می پردازند، عبارتند از:

 1. مهندسی.
 2. فنی.
 3. تشریفات.
 4. آموزش.
 5. مدیریت.
 6. فناوری اطلاعات و ارتباطات.
 7. حسابداری.
 8. حفظ مشتری.
 9. گردشگری.

وضعیت کار در ایتالیا در شهرهای بزرگ شمالی این کشور مناسب است. این منطقه که بخش صنعتی ایتالیا را می سازد، موقعیت های شغلی بسیاری برای برای کارجویان دارد. وضعیت کار در این بخش از ایتالیا برای افرادی که علاقه مند به مشاغلی در بخش امور مالی، خرده فروشی و حمل و نقل هستند یا به دنبال کارهایی در حوزه اتوموبیل یا مد می گردند، ایده آل است. بخش جنوبی ایتالیا متکی به کشاورزی و صنعت گردشگری است.

وضعیت کار در برخی شهرهای ایتالیا برای کارجویان مناسب تر است. از جمله این شهرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. میلان.
 2. فلورانس.
 3. جنوا.
 4. رم.
 5. تورین.

توجه داشته باشید که یافتن کارهای موقت و غیر رسمی در بخش گردشگری ایتالیا به مراتب آسان تر از کاریابی در حوزه صنعت با قراردادهای طولانی مدت است.

اکنون به بررسی بازار و وضعیت کار رشته های مختلف در ایتالیا می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه مقاله ادامه دهید.

بازار کار پزشکی در ایتالیا

پیش از هر چیز باید توجه کنید که وضعیت کار پزشکی در ایتالیا برای مهاجرین چندان مساعد نیست چرا که مراکز درمانی و پزشکی این کشور غالبا تمایلی به استخدام پزشکان مهاجر ندارند اما به طور کلی حقوق و دستمزد کار یک پزشک در ایتالیا به طور متوسط 8.580 یورو در ماه است. حداقل و حداکثر درآمد پزشکان در ایتالیا را می توان به ترتیب 3.150 و 14.500 یورو دانست.

بازار کار پرستاری در ایتالیا

درآمد مناسب، شرایط کار پرستاری در ایتالیا را بهبود بخشیده است. حقوق و دستمزد پرستاری در ایتالیا در هر ماه را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 1. متوسط حقوق: 3.520 یورو.
 2. حداقل حقوق: 2.260 یورو.
 3. حداکثر حقوق: 6.790 یورو.

توجه داشته باشید که حقوق و دستمزد کار پرستاری در ایتالیا با توجه به حوزه ای که پرستار مشغول به فعالیت در آن است، تغییر می کند.

هنوز مشاغل دیگری برای بررسی باقی مانده اند. همراه ما باشید.

Sora,-Province-of-Como,-Italy
Sora,-Province-of-Como,-Italy

بازار کار روانشناسی در ایتالیا

با توجه به امکان کار روانشناسان به صورت پاره وقت، تمام وقت یا قراردادی، ساعات کاری و درآمد روانشناسان با هم متفاوت است. داشتن مدرک معتبر دانشگاهی، سابقه کار یا کارآموزی و مهارت های ارتباطی عالی (کتبی و شفاهی) از جمله شرایط فعالیت در حوزه روانشناسی در ایتالیا به شمار می روند. جدول زیر حقوق و دستمزد روانشناسان در ایتالیا را در هر ماه به یورو نشان می دهد:

متوسط حقوقحداقل حقوقحداکثر حقوق
11.7005.72018.200

بازار کار داروسازی در ایتالیا

وضعیت شغل داروسازی در ایتالیا با توجه به درآمد این شغل نسبتا مساعد است. متوسط حقوق و دستمزد کار داروسازی در ایتالیا را مبلغی نزدیک به 4.900 یورو در سال تخمین می زنند. حداقل و حداکثر درآمد یک داروساز در ایتالیا، در بازه ای بین 2.550 تا 7.500 یورو قرار دارد. جدول زیر نیز درآمد داروسازان را بر اساس تجربه کاری نشان می دهد:

تجربه کاریمیزان حقوق ( ماهانه – به یورو)
کمتر از 2 سال2.900
بین 2 تا 5 سال3.890
5 تا 10 سال5.050
10 تا 15 سال6.120
15 تا 20 سال6.690
بیشتر از 20 سال7.030

اگر به کار در زمینه های عمران و معماری علاقه مندید، ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

Alzaia-Naviglio-Grande,-Milano,-Italy
Alzaia-Naviglio-Grande,-Milano,-Italy

بازار کار عمران در ایتالیا

فردی که در بخش کاریابی ایتالیا به دنبال شغلی در زمینه مهندسی عمران است، باید بداند درآمد متوسط این شغل در هر ماه حدود 3570 یورو است. با توجه به تنوع پروژه ها، از پروژه های کوچک مانند تعمیرات ساختمان یا پل گرفته تا پروژه ها بزرگ مثل ساختن استادیوم ها، میزان حقوق دریافتی افراد تغییر می کند. به طور کلی حداقل و حداکثر حقوق و دستمزد این شغل در ایتالیا را می توان به ترتیب 1750 و 5570 یورو دانست.

برخی از مهارت ها و مدارک لازم در شغل مهندسی عمران در ایتالیا، عبارتند از:

 1. مدرک دانشگاهی مهندسی عمران.
 2. مهارت در نرم افزار طراحی خودکار کامپیوتر (CAD).
 3. مهارت در نرم افزار طراحی مهندسی.
 4. امکان برقراری ارتباط و کار تیمی.

بازار کار معماری در ایتالیا

رشته معماری در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد. از جمله شرایط کار معماری در ایتالیا برای این دسته از مهاجران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدرک دانشگاهی رشته معماری (حداقل کارشناسی).
 2. سابقه و مجوز کاری.
 3. آشنایی با نرم افزارهای طراحی و معماری (مانند اتوکد).
 4. آشنایی با برنامه های اصلی کامپیوتر (مانند آفیس).
 5. توانایی کار فردی و تیمی.
 6. مهارت های ارتباطی بالا.

 جدول زیر میزان درآمد معماران در ایتالیا را به صورت ماهیانه و به یورو نشان می دهد:

حقوق متوسطحداقل حقوقحداکثر حقوق
3.3901.6306.510

در آخرین بخش از این مقاله برخی از مهم ترین مزایا و معایب اشتغال در ایتالیا را ذکر می کنیم. با ما بمانید.

Florence,-Italy-(3)
Florence,-Italy-(3)

9. مزایای اشتغال در ایتالیا

با توجه به وضعیت کار در ایتالیا، از مزایای کار در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امنیت اجتماعی.
 2. بیمه خدمات درمانی.
 3. مرخصی زایمان و والدین.
 4. حقوق بازنشستگی.
 5. امکان باز کردن حساب بانکی.

10. معایب کار در ایتالیا

در کنار مزایایی که افراد شاغل در ایتالیا از آن ها بهره می برند، معایبی نیز وجود دارد. از مهم ترینِ این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نیاز به یادگیری زبان ایتالیایی.
 2. سخت بودن کاریابی در ایتالیا.
 3. بروکراسی اداری که منجر به سردرگمی افراد می شود.
 4. آلودگی برخی از شهرها.

سوالات متداول کار در ایتالیا

✅ به طور کلی متوسط حقوق و دستمزد در ایتالیا چقدر است؟

در یک تخمین کلی متوسط حقوق و دستمزد در ایتالیا را 1400 یورو در ماه در نظر می گیرند.

✅ آیا تسلط به زبان ایتالیایی برای کار در ایتالیا الزامی است؟

با توجه به عدم آشنایی بسیاری از مردم ایتالیا با زبان انگلیسی و نیاز برقراری ارتباط در مشاغل مختلف، آشنایی با زبان ایتالیایی تقریبا الزامی است.

✅ دریافت ویزای کار ایتالیا چقدر زمان می برد؟

اخذ ویزای کار ایتالیا ممکن است بین چند ماه تا 1 سال به طول انجامد.

✅ آیا امکان کار همزمان با تحصیل در ایتالیا وجود دارد؟

بله! دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل خود به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

✅ کدام شهرهای ایتالیا برای کار و کاریابی در این کشور مناسب ترند؟

میلان، فلورانس، جنوا، رم و تورین از جمله شهرهای مناسب جهت کاریابی در ایتالیا به شمار می روند.

جمع بندی

Conclusion

کار در ایتالیا یکی از انتخاب هایی است که می تواند زندگی شما را تغییر دهد. باید بدانید برای کار و زندگی در طبیعت بی نظیر ایتالیا، نیاز به اجازه و ویزای کار دارید. برای دریافت این ویزا باید بتوانید شغل مناسب خود را پیش از مراجعه به سفارت ایتالیا پیدا کنید. سایت های مختلفی امکان کاریابی به صورت آنلاین را برای متقاضیان فراهم کرده اند. همچنین دانشجویانی که مشغول به تحصیل در ایتالیا هستند می توانند با کار دانشجویی در این کشور هزینه های خود را راحت تر پرداخت و رزومه خود را قوی کنند. بازار کار مشاغل مختلف در ایتالیا مناسب است و حقوق و مزایای دریافتی می تواند نیاز افراد را رفع کند. در مجموع می توان گفت اگرچه دریافت ویزای کار ایتالیا چندان آسان نیست، اما ارزشش را دارد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا