هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی (+تغییرات 2021)

slovakia Flag

چنانچه به دنبال مهاجرت و تحصیل در اسلواکی هستید، این مقاله برای شما آماده شده است. برای شناخت بیشتر این کشور و هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی این مقاله را مشاهده کنید.

 • مخارج شهریه و تحصیل در دانشگاه های اسلواکی
 • ارزانترین دانشگاه ها در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی
 • انواع بورسیه های تحصیلی اسلواکی
 • هزینه تحصیل در اسلواکی به تفکیک رشته و دانشگاه
 • هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی: هزینه های زندگی دانشجویی

✅ 1. درباره کشور اسواکی چه می دانیم؟

پیش از آنکه به موضوع اصلی این مقاله، یعنی بررسی ارزانترین دانشگاه های اسلواکی و به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی وارد شویم، ابتدا به معرفی مختصر این کشور می پردازیم.

***توصیه می شود این ویدیو را قبل از خواندن مقاله حتما مشاهده بفرمایید***

این ویدیو در آبان ماه سال 1399 تهیه شده و به محض تغییر شرایط آپدیت می شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

اسلواکی کجاست؟

اسلواکی در همسایگی لهستان و اوکراین در اروپای مرکزی قرار گرفته است. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا می باشد. در این کشور چیزی در حدود 5 میلیون نفر به زبان اسلواکی صحبت کرده و اغلب دین مسیحی دارند. بر اساس قانونی اساسی اسلواکی، در این کشور آزادی ادیان به بهترین شکل وجود دارد.

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

اقتصاد اسلواکی

مبادلات اقتصادی اسلواکی و سایر کشور های اروپایی در سطح بالایی است. طبق ارزیابی های به عمل آمده، کشور اسلواکی از جمله کشورهایی می باشد که در زمینه صنعت به خوبی فعالیت کرده است. این موضوعات باعث شده تا در زمینه کسب و کار حاشیه امنی در این کشور پدید آید.

ضمنا صنایع نساجی در کشور اسلواکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد.بنابراین بخش زیادی از محصولات تولید شده در بخش نساجی این کشور این امکان را دارند که به سایر کشورهای مورد تقاضا صادرشوند. محصولات غذایی و آشامیدنی تولید شده در کشور اسلواکی بخش دیگری از صادرات این کشور را شامل می شوند. این محصولات غالبا ارگانیک بوده و بسیار با کیفیت تلقی می شوند.

شهر براتیسلاوا

شهر براتیسلاوا به عنوان اصلی ترین و بزرگترین شهر و پایتخت کشور اسلواکی در جنوب غربی این کشور قرار دارد. جاذبه های این شهر بسیار دیدنی هستند. همانطور که گفته شد این شهر به عنوان پایتخت کشور اسلواکی میزبان مراسم ها، جشنواره ها و فستیوال های مختلف و متنوعی از جمله فستیوال غذا می باشد. معمولا افرادی که به عنوان مهاجر به کشور اسلواکی می روند، این شهر را برای سکونت انتخاب می کنند.

2. هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی: مخارج شهریه و تحصیل در دانشگاه های اسلواکی

آیا شرایط تحصیل در اسلواکی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اولین نکته ای که باید در خصوص یافتن ارزانترین دانشگاه های اسلواکی و به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی بدانید، چگونگی تعیین بودجه در این کشور است.

در قانون اساسی اسلواکی، تعیین بودجه در زمینه آموزش عالی، بستگی به توانایی ها و امکانات هر فرد دارد. شهروندان اسلواکی پس از گذراندن دوره آموزش متوسطه، از سوی دولت این تضمین را خواهند داشت که با حمایت کافی در دانشگاه های اسلواکی به تحصیل بپردازند.

هزینه برنامه های تحصیلی ارائه شده در هر یک از دانشگاه های اسلواکی با دیگری متفاوت بوده و توسط خود همان دانشگاه تعیین می شود.

به طور کلی هزینه تحصیل در اسلواکی سالانه از 490 یورو تا 12.200 یورو در ارزانترین دانشگاه های اسلواکی تا گران ترین آنها متفاوت است.

دفاتر روابط بین الملل دانشگاه به صورت به روز شده اطلاعات لازم در خصوص هزینه های تحصیل در اسلواکی را ارائه می دهند.

در ادامه به بررسی دانشگاه های متعدد اسلواکی می پردازیم تا به ابهامات شما در خصوص یافتن دانشگاه های رایگان اسلواکی، ارزانترین دانشگاه های اسلواکی و به طور کلی هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی پاسخ داده شود. با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

3. ارزانترین دانشگاه ها در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا

حداقل شهریه ای که دانشگاه سیریل و متدیوس برای هر سال دریافت می کند،  500 یورو است. این دانشگاه که در سال 1997 تاسیس شده است، برنامه های آموزشی در رشته های علوم طبیعی، هنر، علوم اجتماعی، علوم ارتباطات و علوم بهداشتی را در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته است.

همچنین علاقه مندان تحصیل در اسلواکی می توانند رشته های فیزیوتراپی و مدیریت دانشگاه سیریل و متدیوس را نیز جزو انتخاب هایشان قرار دهند.

دانشگاه سیریل و متدیوس در رتبه بندی بهترین دانشگاه های اسلواکی رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داده است. با وجود اینکه پذیرش در دانشگاه سیریل و متدیوس می تواند کاملا انتخابی صورت بگیرد، به طور کلی 70 تا 80 درصد از افراد متقاضی در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

به عنوان یکی از ارزانترین دانشگاه های اسلواکی و با مد نظر قرار دادن هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی، دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا به گزینه ای مهم برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل و زندگی در اسلواکی تبدیل شده است.

دانشگاه ماتج بل (Matej Bel)

دانشگاه ماتج بل به عنوان یکی از مناسب ترین دانشگاه ها از نظر هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی، برای هر سال حداقل 550 یورو به عنوان شهریه از دانشجویان متقاضی تحصیل و زندگی در اسلواکی دریافت می کند. دانشگاه Univerzita Mateja Bela، که با عنوان UMB یا Matej Bel هم معروف است، دانشگاهی با رویکرد تحقیقات عمومی می باشد که در بانسکا بیستریچا (Banská Bystrica) قرار دارد. دانشگاه ماتج بل در سال 1992 پس از تاسیس به نام کشیش لوتری ماتیاس بل نامگذاری شده است.

با توجه به همکاری دانشگاه ماتج بل با تعدادی از دانشگاه های جهانی از جمله دانشگاه ایالتی ایندیانا (ایالات متحده آمریکا)، دانشگاه دولتی مسکو (روسیه)، دانشگاه واصدا (ژاپن)، دانشکده اقتصاد لندن (انگلستان) و دانشگاه سوگانگ (کره جنوبی) این دانشگاه همواره از شهرت مناسبی برخوردار است.

بر اساس رتبه بندی UniRank در بین دانشگاه های برتر اسلواکی، دانشگاه ماتج بل رتبه چهارم و در رتبه بندی جهانی QS رده 651-700  را به خود اختصاص داده است.

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

دانشگاه الکساندر دوبژک ترنسین

حداقل شهریه ای که دانشگاه الکساندر دوبژک ترنسین برای هر سال از دانشجویان متقاضی تحصیل و زندگی در اسلواکی دریافت می کند 550 یورو است. بنابراین این دانشگاه در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی می تواند بسیار مناسب باشد. این دانشگاه در سال 1997 تاسیس شده و جزو جوان ترین دانشگاه های دولتی اسلواکی می باشد.

دانشجویان دانشگاه الكساندر دوبژك ترنسین این امکان را دارند که در دانشگاه های سایر کشور ها از جمله دانشگاه دگجندورف (آلمان)، دانشگاه بولونیا (ایتالیا)، دانشگاه ساووی (فرانسه) و دانشگاه هادرسفیلد (انگلستان) به عنوان مهمان حضور یابند.

دانشگاه ترناوا در ترناوا

حداقل شهریه ای که دانشگاه ترناوا برای مدت یک سال از دانشجویان متقاضی تحصیل و زندگی در اسلواکی دریافت می کند 650 یورو می باشد. این دانشگاه (Trnavská univerzita)  که در غرب اسلواکی قرار دارد یکی از ارزانترین دانشگاه های اسلواکی محسوب می شود. تا چندی پیش در دانشگاه ترناوا یک دانشکده الهیات مستقر بوده است که اکنون این دانشکده به براتیسلاوا منتقل شده است. همچنین دانشکده پزشکی (1769) و دانشکده حقوق (1667) نیز پیش از انتقال به مجارستان، در دانشگاه ترناوا مستقر بوده اند.

دانشگاه ترناوا در ترناوا با 4 دانشكده (گروه مطالعات فلسفه و هنر، بهداشت، آموزش و حقوق) به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی، در سال 1992 به طور رسمي تاسيس شده است.

برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

4. هزینه تحصیل در اسلواکی به تفکیک رشته و دانشگاه

شهریه رشته پلیمرهای طبیعی و مصنوعی – دانشگاه صنعتی اسلواکی: 1.500 یورو در سال (طول دوره: 2 سال)

 شهریه رشته مهندسی فضا – دانشگاه صنعتی اسلواکی: 3.000 یورو در سال (طول دوره: 2 سال)

شهریه رشته داروسازی – دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا : 7.500 یورو در سال (طول دوره: 5 سال)

شهریه رشته بیوتکنولوژی – دانشگاه صنعتی اسلواکی: 1.500 یورو در سال (طول دوره: 2 سال)

شهریه رشته مکاترونیک – دانشگاه صنعتی اسلواکی: 4.000 یورو در سال (طول دوره: 2 سال)

5. هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی: هزینه های زندگی دانشجویی

در میان کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا، از نظر اقتصادی می توان اسلواکی را به عنوان مقصدی مقرون به صرفه جهت تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی مثال زد. البته گفتنی است هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی بسته به سبک زندگی، محل زندگی و نیازهای روزمره هر فرد متفاوت است. اما یافتن ارزانترین دانشگاه های اسلواکی و راه هایی از این دست، به شما کمک می کند در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی در برابر سایر کشورهای اروپای غربی بسیار ارزان تر است.
به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی تقریبا 700 یورو در ماه می باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

6. هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی: هزینه اسکان دانشجویی

هر آپارتمان یک خوابه در اسلواکی با توجه به سایر هزینه های ضروری، 300 یورو و یک آپارتمان دو خوابه با شرایطی که ذکر شد 400 یورو در ماه هزینه دارد. با اجاره یک آپارتمان دو خوابه به صورت اشتراکی، هزینه اسکان و همچنین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی تا حد زیادی کاهش می یابد.

در ادامه جزئیاتی در خصوص هزینه های زندگی روزمره در اسلواکی ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

جدول میانگین هزینه های زندگی در اسلواکی

میانگین هزینه رستوران در اسلواکی
یک وعده غذا در رستوران5.65 دلار
یک بطری آب1.06 دلار
میانگین هزینه های مواد غذایی در اسلواکی
1 لیتر شیر0.80 دلار
یک عدد نان0.98 دلار
12 عدد تخم مرغ2.07 دلار
میانگین قیمت حمل و نقل در اسلواکی
بلیط یک طرفه0.79 دلار
گذر ماهانه29.38 دلار
گازوئیل1.51 دلار
میانگین هزینه​​ خدمات در اسلواکی
آب، برق، نظافت، گرمایش و سرمایش201.14 دلار
(1 دقیقه) تعرفه موبایل اعتباری محلی0.08 دلار
اینترنت نامحدود18.15 دلار
میانگین هزینه های اوقات فراغت در اسلواکی
باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه29.89 دلار
اجاره زمین تنیس (1 ساعت)11.09 دلار
سینما، 1 صندلی، اکران بین المللی7.34 دلار
قیمت متوسط ​​لباس در اسلواکی
شلوار جین64.83 دلار
قیمت لباس در فروشگاه های زنجیره ای32.29 دلار
1 جفت کفش پیاده روی آدیداس67.70 دلار
میانگین هزینه های ​​اجاره در اسلواکی
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر530 دلار
آپارتمان (1 اتاق خواب)411.34 دلار

7. وب سایت هایی کارآمد برای اطلاع از هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

ارزانترین دانشگاه های اسلواکی

8. برنامه بورسیه ملی برای تحصیل رایگان در اسلواکی

برنامه ملی بورس تحصیلی اسلواکی به منظور حمایت و جذب دانشجویان، دانشجویان دکترا، محققان و اساتید دانشگاه در سال 2005 به وسیله دولت اسلواکی تصویب شد. این برنامه کمک بسیار بزرگی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی برای افراد متقاضی محسوب می شود.

برنامه ذکر شده توسط وزارت علوم تحقیقات، آموزش و پرورش و همچنین وزارت ورزش جمهوری اسلواکی تامین و حمایت می شود.

9. انواع بورسیه تحصیلی در اسلواکی

بورس های تحصیلی به عنوان راه حل بسیار مناسبی جهت تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی محسوب می شوند. در این قسمت به انواع آن ها اشاره می کنیم:

 1. بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده دانشجویان دانشگاه های خارجی، به منظور شرکت طی یک دوره مطالعاتی و به مدت 1 ترم در دانشگاه اسلواکی.
 2. بورسیه تحصیلی دانشجویان خارجی در حال تحصیل دکترا، به منظور طی کردن قسمتی از تحصیلات دکترا طی مدت 1 تا 7 ماه در دانشگاه ها یا  موسسات تحقیقاتی اسلواکی.
 3. بورس تحصیلی برای اساتید و محققان دانشگاه های خارجی به مدت 1 تا 7 ماه، به منظور تدریس یا تحقیق در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دولتی و غیر دولتی اسلواکی.
ارزانترین دانشگاه های اسلواکی

10. شهروندان کدام کشورها امکان دریافت Fund در اسلواکی را دارا هستند؟

از جمله راه های تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی، Fund تحصیلی می باشد. در این قسمت کشورهایی را نام می بریم که شهرواندان آن ها شرایط گرفتن Fund در اسلواکی را دارا هستند:

 1. کشورهای عضو اتحادیه اروپا: اتریش، جمهوری چک، بلژیک، بلغارستان، دانمارک، قبرس، فرانسه، استونی، فنلاند، ایتالیا، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، لوکزامبورگ، لتونی، لیتوانی، رومانی، مالتا، هلند، لهستان، پرتغال، انگلستان، اسلوونی، اسپانیا و سوئد
 2. سایر کشورهای شرکت کننده در روند بولونیا (کشورهایی که در مورد قبلی ذکر نشد.): آلبانی، بوسنی و هرزگوین، آندورا، ارمنستان، آذربایجان، لیختن اشتاین، کرواسی، گرجستان، ایسلند، صربستان، مولداوی، مونته نگرو، نروژ، روسیه، ترکیه، سوئیس، یوگسلاوی، مقدونیه و اوکراین
 3. کشورهای آمریکای لاتین، کانادا، کشورهای آمریکای مرکزی، ایالات متحده آمریکا و مکزیک
 4. بلاروس
 5. استرالیا، نیوزیلند، چین، مصر، هند، ژاپن، اندونزی، اسرائیل، تایوان، جمهوری آفریقای جنوبی، کره، تایلند و ویتنام

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

11. بورسیه تحصیلی دو جانبه در اسلواکی برای شهروندان خارجی در سال تحصیلی 2020/2021    

جدول شماره 1 در خصوص جزئیات بورسیه تحصیلی دو جانبه به عنوان راه حلی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی:

کشوربورسیه تحصیلی دانشجویان (سطح کارشناسی/ کارشناسی ارشد)بورسیه تحصیلی یا اقامت پژوهشی دانشجویان دکترابورسیه تحصیلی برای دوره های پژوهشی اساتید یا محققانبورسیه تحصیلی برای مدرسه تابستانی زبان و فرهنگ اسلواکی
بلاروسحداکثر 6 نفر
مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
حداکثر 3 نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
3 نفر
بلژیک هر 10 ماه برای 1 نفر
مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل
3  نفر
بلغارستانهر 5 ماه برای 1 نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل
هر 10 ماه برای 1 نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل
5 نفر
چینحداکثر . 15 نفر
(از جمله دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، داوطلبان دکترا و همچنین کارمندان بخش علمی و آموزشی دانشگاه ها. تعداد کل دارندگان بورس تحصیلی سالانه در قلمرو طرف پذیرنده نباید بیش از 15 نفر باشد) (دوره اقامت پژوهشی نباید بیش از 2 سال باشد)
مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
2 نفر
کرواسیحداکثر 15  نفر مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس1 نفر
اقامت برای استادان دانشگاه زبان و ادبیات کرواتی / اسلواکی مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
5 نفر
جمهوری چکاجازه اقامت حداکثر 50 ماه فقط دانشجویان سطح کارشناسی ارشد
 مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
اجازه اقامت حداکثر 50 ماه  مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس5 نفر
اقامت کوتاه مدت پژوهشی برای اساتید دانشگاه یا محققان  مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
 4 نفر

جدول شماره 2 در خصوص جزئیات بورسیه تحصیلی دو جانبه به عنوان راه حلی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی:

کشوربورسیه تحصیلی دانشجویان (سطح کارشناسی/ کارشناسی ارشد)بورسیه تحصیلی یا اقامت پژوهشی دانشجویان دکترابورسیه تحصیلی برای دوره های پژوهشی اساتید یا محققانبورسیه تحصیلی برای مدرسه تابستانی زبان و فرهنگ اسلواکی
مصرحداکثر 15 ماه مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل اجازه اقامت حداکثر  6 ماه
اقامت کوتاه مدت پژوهشی برای اساتید دانشگاه یا محققان
1 نفر
فنلاندبرای دانشجویان / دانشجویان دکتری و اساتید دانشگاه مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل

3 نفر
آلمان4 نفر از بایرن
2 نفر از دانشگاه هومبولت
3 نفر از دانشگاه کلن
 
یونان5 نفر
مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
حداکثر 2 نفر
اقامت کوتاه مدت پژوهشی برای اساتید دانشگاه یا محققان مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
2 نفر
مجارستاناجازه اقامت حداکثر 350 ماه
مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
اجازه اقامت حداکثر 50 ماه
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
حداکثر 12 نفر اقامت کوتاه مدت پژوهشی برای اساتید دانشگاه یا محققان
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
 12 نفر
ایتالیاحداکثر 40 ماه
مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل
10 نفر
ارزانترین دانشگاه های اسلواکی

جدول شماره 3 در خصوص جزئیات بورسیه تحصیلی دو جانبه به عنوان راه حلی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی:

کشوربورسیه تحصیلی دانشجویان (سطح کارشناسی/ کارشناسی ارشد)بورسیه تحصیلی یا اقامت پژوهشی دانشجویان دکترابورسیه تحصیلی برای دوره های پژوهشی اساتید یا محققانبورسیه تحصیلی برای مدرسه تابستانی زبان و فرهنگ اسلواکی
اسرائيل1 نفر برای یک سال تحصیلی
 مهلت ارسال درخواست تا 15 ژانویه
1 نفر
قزاقستان2 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد (3 تا 10 ماه برای هر نفر)
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
2 نفر (3 تا 10 ماه برای هر نفر)
مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
مقدونیه3 تا 10 ماه برای هر نفر مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
مولداویحداکثر درخواست های 10 ماهه (5 ماه برای هر نفر)
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
حداکثر درخواست های 20 ماهه
3 تا 10 ماه برای هر نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
مونته نگروحداقل طول تحصیل 30 ماه (3 نفر)
 مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
1 نفر
نروژ حداکثر درخواست های 13 ماهه
3  تا 9 ماه برای هر نفر
  مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
حداکثر 10 هفته  اقامت کوتاه مدت پژوهشی برای اساتید دانشگاه یا محققان
 مهلت ارسال درخواست تا 1 مارس
2 نفر

جدول شماره 4 در خصوص جزئیات بورسیه تحصیلی دو جانبه به عنوان راه حلی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی:

کشوربورسیه تحصیلی دانشجویان (سطح کارشناسی/ کارشناسی ارشد)بورسیه تحصیلی یا اقامت پژوهشی دانشجویان دکترابورسیه تحصیلی برای دوره های پژوهشی اساتید یا محققانبورسیه تحصیلی برای مدرسه تابستانی زبان و فرهنگ اسلواکی
لهستانحداکثر 10 دانشجو به مدت یک ترم مطالعه زبان اسلواکی یا لهستانی زبان
مهلت ارسال درخواست تا 15 آوریل
حداکثر 8 ماه   مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
 
حداکثر 20 ماه
1 تا 10 ماه برای هر نفر
مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
 
10 نفر
رومانیحداکثر درخواست های 25 ماهه
5 تا 10 ماه یرای هر نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 30 مارس
حداکثر درخواست های 20 ماهه
3 تا 10 ماه برای هر نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 1 مارس
5 نفر
فدراسیون روسیه
 
 
 
 
حداکثر  20 نفر
5 ماه به ازای هر نفر
مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل
حداکثر 5 نفر
10 ماه به ازای هر نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 1 آوریل
 5 نفر
اسلوونی
 
 
درخواست های 20 ماهه 
 3 تا 10 ماه برای هر نفر
مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
4 نفر
صربستانحداقل طول تحصیل 3 ماه
3 دانشجو به زبان اسلواکی
 مهلت ارسال درخواست تا 31 مارس
4 نفر
اوکراینحداکثر 5 نفر حداکثر 10 ماه برای هر نفر 
مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
حداکثر 5 نفر
10 ماه به ازای هر نفر
 مهلت ارسال درخواست تا 30 آوریل
5 نفر

آیا شرایط تحصیل در اسلواکی را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2


سوالات متداول هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

✅ مخارج شهریه و تحصیل در دانشگاه های اسلواکی چقدر است؟

هزینه تحصیل در اسلواکی سالانه از 490 یورو تا 12.200 یورو می باشد.

✅ ارزانترین دانشگاه در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی کجاست؟

دانشگاه سیریل و متدیوس در ترناوا

✅ هزینه های زندگی دانشجویی در اسلواکی چقدر است؟

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در اسلواکی تقریبا 700 یورو در ماه می باشد.

✅ برنامه بورسیه ملی برای تحصیل رایگان در اسلواکی چیست؟

برنامه ملی بورس تحصیلی اسلواکی به منظور حمایت و جذب دانشجویان، دانشجویان دکترا، محققان و اساتید دانشگاه در سال 2005 به وسیله دولت اسلواکی تصویب شد.

✅ شهروندان کدام کشورها امکان دریافت FUND در اسلواکی را دارا هستند؟

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورهای شرکت کننده در روند بولونیا و …

جمع بندی

Conclusion

کشور اسلواکی به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که از سطح اقتصادی و رفاهی مناسبی برخوردار است، طی سالیان اخیر به یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل در خارج از کشور تبدیل شده است. این کشور در بحث صنعت و صادرات موفق عمل کرده و مسائلی از این دست باعث شده شهروندان از نظر کسب و کار خیالی آسوده داشته باشند. از دیگر مزیت های اسلواکی ارزان و مقرون به صرفه بودن تحصیل و زندگی در این کشور است. چنانچه می خواهید برای تحصیل به اروپا مهاجرت کنید، همواره کشور اسلواکی را به عنوان گزینه ای مناسب مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا