هزینه تحصیل در آمریکا جدیدترین اطلاعات 2021

usa Flag

اگر به دنبال تحصیل در آمریکا هستید مقاله ی زیر را به شما توصیه می کنیم. در این مقاله به سوالات شما در خصوص هزینه تحصیل در آمریکا پاسخ می گوییم.

 • هزینه زندگی در شهرهای مهم آمریکا چه مقدار است؟
 • هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟
 • هزینه دانشگاه های آمریکا به صورت سالانه چقدر است؟
 • هزینه تحصیل در آمریکا در تمام مقاطع
 • آیا امکان دارد همزمان با تحصیل در آمریکا کار کرد؟

1. تحصیل در آمریکا

حتما تا به حال شنیده اید که هزاران دانشجوی ایرانی که شرایط مطلوب تحصیل در آمریکا، از جمله شرایط سنی، شرط معدل یا سایر موارد را دارا هستند، در آمریکا مشغول به تحصیل می باشند. تا جایی که در میان کشورهایی که بیشترین تعداد دانشجویان را در آمریکا دارند، ایران در رتبه 22 قرار دارد. هزینه زندگی و هزینه تحصیل در آمریکا به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما به هرحال افراد می توانند با هزینه شخصی یا دریافت بورسیه های تحصیلی که دانشگاه های مختلف ارائه می دهند، به تحصیل در آمریکا بپردازند. از جمله خصیصه ها و ویژگی های بارز سیستم آموزش عالی آمریکا و تحصیل در این کشور، انعطاف پذیری در زمینه هایی مانند هزینه تحصیل در آمریکا است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

وقتی نام دانشگاه های ایالات متحده به میان می آید، ممکن است تصویری از تحصیل در هاروارد، استنفورد، ییل یا MIT به ذهن شما خطور کند. در صورتی که این اسامی تنها بخشی از لیست بلند بالای دانشگاه های ممتاز آمریکا است.

بیش از 150 دانشگاه و کالج آمریکایی با جایگاهی تثبیت شده در رتبه بندی بین المللی در سال های متمادی در این کشور پذیرای دانشجویان می باشند.

کسانی که به تعالی علمی علاقه مند هستند، تحصیل در ایالات متحده را جزو اولین اولویت هایشان قرار می  دهند.

هزینه تحصیل در آمریکا
Midtown-Manhattan-in-New-York-City,-United-States

لیستی از مزایای تحصیل در آمریکا

 • کيفيت بالای تحصیل در آمریکا:
  کالج های ایالات متحده با کيفيت تسهيلاتی بالا، منابع و توانمندی خود در دنيا معروف هستند. سيستم اعتبارگذاری این کشور به افراد ضمانت می دهد که دانشگاه های آمریکا به نگهداری اين معيارها ادامه می دهند.
 • کیفیت بالای گزينش:
  سيستم تحصيلی آمريکا با گزینه های متنوعی که برای تحصیل در انواع دانشگاه ها، محيط های فرهنگی و اجتماعی، شرايط ورود، برنامه هايی برای اخذ مدرک دانشگاهی و دوره های تخصصی ارائه می دهد، کم نظیر است.
 • تنوع بالای فرهنگی در آمریکا:
  شما می توانيد آميزه ای از مردم با پيشينه و فرهنگ های مختلف، که از اقصی نقاط جهان گرد یکدیگر آمده اند را در دانشگاه های آمريکا مشاهده کنید. سالانه بيش از 600,000 دانشجوی خارجی به منظور تحصيل به آمريکا مهاجرت می نمایند.
 • ارزش بالای مدارک تحصیلی:
  اخذ مدرک دانشگاهی آمريکا ارزشی عالی در قبال پول پرداخت شده دارد، با توجه به میزان شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی، تحصیل در آمریکا، نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. تنوع و وجود طيف گسترده ای از شهريه ها و مخارج زندگی، همچنین مقداری کمک مالی از کالج ها، تحصيل در آمريکا را برای هزاران دانشجو از سر تا سر دنیا امکان پذير می کند.
 • انعطاف پذيری بالای دانشگاه های آمریکا:
  دانشجويان در دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده این امکان را دارند که از ميان تعداد زیادی از دوره ها در کالج يا دانشگاه خود، دوره ی مدنظرشان را با توجه به تمامی شرایط مانند هزینه زندگی در آمریکا انتخاب کرده و حتی گزينه انتقال از دانشگاه به دانشگاه ديگری را برای پایین آوردن هزینه های تحصیل در آمریکا یا بالا بردن کیفیت تحصیل و زندگی داشته باشند.

سیستم آموزش عالی در ایالات متحده

سال تحصیلی دانشگاه های آمریکا به طور معمول از آگوست آغاز شده و تا ماه می ادامه می یابد. توجه داشته باشید که تعطیلات میان ترم نیز در این بین گنجانده شده است.

برنامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا از دو نیم سال تشکیل شده که هر نیم سال خود شامل دو ترم می باشد. هر سال تحصیلی در آمریکا به چندین ترم 10 تا 12 هفته ای تقسیم شده است. در مجموع فرد باید در سه ترم تحصیلی شرکت و از سیستم سه ترمی استفاده کند.

در خصوص نمره دهی نیز غالبا در انتهای هر ترم، نمرات بر اساس آزمون ها، امتحانات آخر ترم، ارائه مقاله و پروژه، حضور در کلاس و مشارکت کلاسی محاسبه می شود. نمراتی که به حروف هستند، عملکرد علمی دانشجو را بیان می کنند. هر حرف دارای یک ارزش عددی می باشد که در زمان محاسبه معدل تحصیلی در پایان هر ترم، اهمیت می یابد.

معدل دانشجویان در دانشگاه های ایالات متحده بر اساس مقیاس 4 محاسبه می گردد.

در این مقاله ابتدا به بررسی هزینه زندگی در آمریکا و سپس به موضوعی که این روزها جزو دغدغه های بسیاری از دانشجویان است می پردازیم، یعنی بررسی هزینه تحصیل در آمریکا. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Lake-Union-Skyline-from-Gasworks-Park

2. هزینه زندگی در آمریکا: خرید مواد غذایی در آمریکا به صورت ماهانه چه مقدار هزینه دارد؟

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

با توجه به رژیم غذایی هر شخص، تهیه مواد غذایی هفتگی در آمریکا بین 20 تا 70 دلار هزینه دارد. البته قیمت میوه و سبزیجات تازه، تا حد قابل توجهی در سرتاسر کشور متفاوت است.

بعضی از وعده های غذایی با هزینه محل اقامت در دانشگاه مشترک است، بنابراین تعدادی از موارد ذکر شده ممکن است برای برخی از دانشجویان حذف گردد.

3. هزینه زندگی در آمریکا: هزینه زندگی در شهرهای مهم آمریکا چه مقدار است؟

 • هزینه زندگی در نیویورک برای یک نفر: 1.305 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
 • هزینه زندگی در لس آنجلس برای یک نفر: 1.056 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
 • هزینه زندگی در واشنگتن برای یک نفر: 1.122 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
Hoover-Dam,-United-States

4. هزینه زندگی در آمریکا: لیست برخی از هزینه های ماهانه

یک وعده غذا در رستوران15 دلار
قهوه4.2 دلار
نوشابه1.89 دلار
آب (1.5 لیتر)1.82 دلار
شیر (یک لیتر)0.85 دلار
نان2.71 دلار
تخم مرغ (12 عدد)2.33 دلار
پنیر (1 کیلو)11 دلار
مرغ (1 کیلو)9 دلار
گوشت (1 کیلو)12.46
سیب (1 کیلو)4.58 دلار
سیب زمینی (1 کیلو)2.66 دلار
پیاز (1 کیلو)2.65 دلار
گوجه فرنگی (1 کیلو)4.28 دلار
شلوار جین44 دلار
یک جفت کفش نایک76 دلار
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر1.353 دلار
متوسط حقوق خالص ماهیانه3.550 دلار
هزینه تحصیل در آمریکا
Trump-Tower-over-the-Chicago-River

5. هزینه زندگی در آمریکا: سایر هزینه های ضروری

هزینه اینترنت ماهانه: 35 تا 60 دلا در ماه

هزینه قبض های منزل: حدود 50 دلار در ماه

هزینه بنزین: حدود 2.30 دلار برای هر گالن (4.5 لیتر)

هزینه حمل و نقل عمومی: ماهیانه حدود 50 تا 60 دلار

متوسط هزینه کتاب و لوازم دانشگاهی در هر سال تحصیلی: 1.170 دلار

6. هزینه تحصیل در آمریکا: هزینه های اسکان دانشجویی

از جمله راه های اسکان دانشجویان در آمریکا، سکونت در اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی است. این خوابگاه ها انواع مختلفی دارند و شرایط اسکان را برای گروه های مختلف به صورت تفکیک شده مانند خوابگاه آقایان، خانم ها، بر اساس رشته، دانشجوهای سال اولی، جهت گذراندن دوره های زبان و … ارائه می کنند.

این میزان تنوع ارائه شده حمایت و پشتیبانی دانشگاه از تنوع علائق دانشجویان را نمایان می کند.

به طور معمول دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی یک یا چند هم اتاقی دارند. به این ترتیب محیط خوابگاه برای آشنایی و دوستیابی دانشجویان جدید الورود محل مناسبی محسوب می شود. در خوابگاه های دانشجویی آمریکا، معمولا تعدادی از دانشجویان سال های بالاتر که با محیط دانشگاه آشنا هستند، به عنوان کارمند با هدف راهنمایی دانشجویان سال پایینی مستقر هستند.

از دیگر امکانات خوابگاه های دانشجویی آمریکا: کافه تریا و سلف با تنوع غذایی بالا، مراکز درمانی با ارائه خدمات درمانی اصلی، امکانات تفریحی و باشگاهی در زمینه های علمی، فرهنگی و ورزشی.

غالبا شهرهای دانشگاهی در منطقه غرب میانه آمریکا هزینه زندگی کمتر و شهرهای شرق و شمال شرق هزینه زندگی بالاتری دارند.

میانگین هزینه اجاره آپارتمان از 500 دلار در ماه (یک آپارتمان یک خوابه در منطقه روستایی) تا 3500 دلار (آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر) متفاوت می باشد.

در ادامه به هزینه های دریافت ویزا، هزینه تحصیل در هر مقطع تحصیلی و … می پردازیم. برای رسیدن به پاسخ هایتان در این زمینه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل در آمریکا
Chicago,-IL,-USA

7. هزینه تحصیل در آمریکا: هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

از جمله هزینه های اجباری برای تحصیل در ایالت متحده آمریکا، هزینه پرداختی در روند دریافت ویزای تحصیلی آمریکا (ویزای F1) است. هزینه دریافت ویزای F1 به عنوان یکی از معمول ترین ویزاها برای تحصیل دانشجویان، 510 دلار است.

امکان دارد فرآیند دریافت ویزای دانشجویی آمریکا کمی طولانی باشد. بنابراین بهتر است 3 تا 5 ماه قبل از شروع ترم برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایید.

8. هزینه تحصیل در آمریکا: هزینه دانشگاه ها به صورت سالانه چقدر است؟

ایالات متحده به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلات عالی، جزو گران ترین کشورهای جهان است.

در آمریکا هیچ استاندارد دولتی برای هزینه ها وجود ندارد. بنابراین هزینه تحصیلی دانشگاه ها به طور منحصر به فرد به وسیله هر موسسه تعیین می گردد.

هزینه تحصیل در آمریکا  سالانه از 5.000 دلار تا 50.000 دلار بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. برای اخذ مدرک کارشناسی معمولا چهار سال زمان لازم است. هزینه تحصیل در آمریکا به طور متوسط برای دانشجویان کارشناسی 132.860 دلار در طی چهار سال می باشد.

هزینه تحصیل در آمریکا از یک مکان به مکان دیگر تفاوت زیادی دارد. این هزینه به مدت زمان برنامه و همچنین نوع مدرسه و اعتبار آن بستگی دارد. همچنین احتمال دارد برای دانشجویانی که هم اکنون در این کشور زندگی می کنند، هزینه کمتری مورد نیاز باشد، اگرچه این مورد نیز متفاوت است.

موسسات دولتی آمریکا بودجه خود را از دولت (معمولا دولت ایالتی) و موسسات خصوصی بودجه خود را از شهریه دانشجویان، هدایای دانش آموختگان، كمك ها و موقوفات دریافت می کنند.

به طور کلی هزینه مدارس دولتی در آمریکا بسیار کمتر از مدارس خصوصی است. همچنین هزینه شهریه دانشگاه های دولتی به طور میانگین یک سوم هزینه شهریه دانشگاه های خصوصی می باشد.

Empire-State-Building-views

9. هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا

همانطور که قبلا ذکر شد هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا برای هر دانشگاه متفاوت بوده و این هزینه برای دانشجویان بین المللی مقدار بسیار زیادی تلقی می شود. به طور میانگین هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا سالانه 25.000 دلار در دانشگاه های دولتی و 34.740 دلار در دانشگاه های خصوصی محاسبه می شود.

10. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد و دکترا در آمریکا

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در آمریکا، تا حد زیادی به عوامل مختلف بستگی دارد. برنامه های تحصیلات تکمیلی MBA به طور معمول از تحصیل کارشناسی ارشد در رشته های دیگر یا تحصیل دکترا در آمریکا گران تر است.

 • به طور میانگین هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در آمریکا سالانه 20.000 تا 35000 دلار در دانشگاه های دولتی و 40.000 دلار برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی برآورد می شود.
 • به طور میانگین هزینه تحصیل دکترا در آمریکا نیز 28.000 تا 40.000 دلار در سال برآورد می شود.

جدول برآورد هزینه تحصیل و زندگی و درآمد در آمریکا

شهریه دانشگاههزینه سالانه اجاره خانهدرآمد سالانه بعد 10 سال
دانشگاه هاروارد45.278 دلار15.581 دلار91.000 دلار
دانشگاه کلمبیا53.000 دلار12.860 دلار74.000 دلار
دانشگاه ماساچوست46.704 دلار13.730 دلار90.000 دلار
دانشگاه استنفورد46.320 دلار14.107 دلار83.000 دلار
دانشگاه دوک49.241 دلار14.320 دلار77.000 دلار
دانشگاه ییل47.600 دلار14.600 دلار70.000 دلار
دانشگاه کالیفورنیا45.390 دلار13.371 دلار76.000 دلار
دانشگاه پنسیلوانیا49.536 دلار13.990 دلار79.000 دلار
دانشگاه پرینستون43.450 دلار14.160 دلار76.000 دلار
دانشگاه کرنل49.116 دلار13.678 دلار72.000 دلار
دانشگاه براون49.346 دلار12.700 دلار60.000 دلار
دانشگاه شیکاگو50.193 دلار14.772 دلار63.000 دلار
دانشگاه واشنگتن48.093 دلار15.280 دلار63.000 دلار
USA-Map

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

11. هزینه تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های آمریکا

ارزان ترین دانشگاه های آمریکاهزینه های متوسط ​​شهریه
دانشگاه تگزاس در دالاس13000 دلار در سال
دانشگاه تگزاس در آرلینگتون9000 دلار در سال
دانشگاه A&M تگزاس9000 دلار در سال
دانشگاه ایالتی آریزونا13000 دلار در سال
دانشگاه صنعتی ایلینوی31000 دلار در سال

12. آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا وجود دارد؟

در ایالات متحده حدود 85 درصد دانشجویان تمام وقت کارشناسی چهار ساله دولتی و 89 درصد دانشجویان دانشگاه های خصوصی از نوعی کمک مالی بهره برده اند. غالبا معتبرترین دانشگاه های ایالات متحده که هزینه های بالایی نیز دارند، طیف وسیعی از فرصت ها و کمک های مالی را به دانشجویان ارائه می کنند.

به عنوان نمونه حدود 91 درصد دانشجویان دانشگاه فناوری ماساچوست از کمک مالی بهره مند می شوند.

این کمک های مالی در قالب های مختلفی ارائه می شوند: بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و طرح های مطالعاتی.

امکان دارد بعضی  از این برنامه ها تنها برای شهروندان ایالات متحده عرضه شود. اما فرصت های کمک مالی فراوانی برای دانشجویان بین المللی نیز در نظر گرفته شده است.

به عنوان مثال دانشگاه پنسیلوانیا سالانه 6 میلیون دلار جهت تأمین بودجه فارغ التحصیلان خارج از آمریکا و همسایگان کانادا و مکزیک در نظر می گیرد. بسیاری از دانشگاه ها برای دانشجویان در حال تحصیل، کار با حقوق دانشگاهی را تضمین می کنند.

همچنین دانشجویان با داشتن شناسه دانشجویی می توانند 5 تا 10 درصد تخفیف دانشجویی در زمینه های خرید لباس، ورود به موزه ها و سینماها و استفاده از مراکز ورزشی و فرهنگی دریافت نماید.

برای اطلاع از مراحل دریافت بورسیه تحصیلی به منظور تحصیل در آمریکا بخش های بعدی را مطالعه نمایید.

هزینه زندگی در آمریکا
Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States

13. مراحل دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا

InternationalScholarships.com یکی از سایت هایی است که افراد می توانند جستجوی بورس تحصیلی را در آن به صورت رایگان انجام دهند. با کمی تحقیق موارد بیشتری نیز قابل دسترسی است.

محل زندگی یا دانشگاه محل تحصیل اهمیتی ندارد! اولین قدم برای جستجوی بورسیه تحصیلی، مراجعه به دفتر کمک مالی دانشگاه است.

غالبا کالج ها و دانشگاه های آمریکا، برنامه های بورس تحصیلی ای را مخصوص دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در این موسسات ارائه می کنند.

واجد شرایط بودن برای اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در آمریکا بستگی به برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه دارد. این امکان وجود دارد که دانشگاهی برای ارائه برنامه بورس بر ملیت دانشجو یا دانشگاه دیگری بر کسب معدلی خاص تاکید کند.

برای اخذ برخی از بورسیه های تحصیلی در آمریکا، دانشجویان باید مدرک IELTS یا TOEFL را با نمره ای خاص کسب نمایند.

شرایط مورد نیاز اکثر برنامه های بورسیه تحصیلی آمریکا:

 1. مقاله
 2. رزومه
 3. توصیه نامه
هزینه زندگی در آمریکا
Dumbo,-New-York,-U.S.A

14. آیا امکان دارد همزمان با تحصیل در آمریکا کار کرد؟

دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به آمریکا آمده اند، با اخذ مجوز لازم از دفتر دانشجویان بین المللی، این امکان را دارند که در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه به کار بپردازند. این افراد می توانند در سال های بعد برای کار در خارج از دانشگاه نیز درخواست دهند.

ویزای F1 و J1 ین امکان را به شما می دهد که در طول اقامت در آمریکا به کار بپردازید، در حالی که ویزای M1 این امکان را ندارد.

دانشجویانی که خواستار کار با ساعات طولانی تر و خارج از دانشگاه هستند، نیاز دارند مجوز قبلی را از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) دریافت نمایند.

استخدام در دانشگاه بر اساس مقررات USCIS به صورت آزادانه مجاز بوده و نیازی به تأیید این نهاد ندارد.

با اینکه وضعیت F1 امتیاز اشتغال در دانشگاه را نیز شامل می شود، اما در بیشتر مدارس فرصت های شغلی درون دانشگاه محدود می باشد.

15. اشتغال در دانشگاه شامل موارد زیر است:

 • انجام امور مستقیما برای دانشگاه در محل تحصیل
 • انجام امور برای شرکت های تجاری مستقر در دانشگاه مانند کتابخانه دانشگاه یا کافه تریا
 • انجام امور در یک مکان وابسته اما خارج از دانشگاه (این وابستگی تحصیلی باید در راستای برنامه درسی تعیین شده مدرسه یا مرتبط با پروژه های تحقیقاتی با بودجه در سطح تحصیلات تکمیلی باشد. به هر حال استخدام باید بخشی جدایی ناپذیر از برنامه آموزشی دانشجو باشد).
Times-Square,-New-York,-United-States

16. هزینه تحصیل در آمریکا: هزینه های درمانی برای دانشجویان در آمریکا و شرایط بیمه درمانی

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان خود برنامه های بیمه درمانی را در نظر گرفته اند. طبیعتا هزینه های درمان برای افراد دارای بیمه درمانی بسیار پایین تر است. شرکت در این طرح مخصوصا برای دانشجویان غیرآمریکایی غالبا اجباری می باشد.

چنانچه به وسیله سازمانی مانند USAID یا یکی از برنامه های فولبرایت تحت حمایت مالی قرار گیرید، ممکن است بیمه نامه درمانی مخصوص این سازمان به شما ارائه شود. اگر این اتفاق نیفتد، دفتر بین المللی دانشجویی در دانشگاه به شما در یافتن یک برنامه مناسب و متناسب با نیازتان کمک می کند. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بیمه دانشجویان بین المللی مراجعه نمایید .

برخی از شرکت های خصوصی طرح های بیمه ای را ارائه می کنند که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی طراحی شده اند. کیفیت این برنامه ها متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید از دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه و سایر افراد، به ویژه دانشجویانی که تجربه دریافت و استفاده از بیمه را دارند، مشاوره دریافت کنید.

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

17. هزینه تحصیل در آمریکا: چه راه هایی برای کاهش هزینه تحصیل در آمریکا وجود دارد؟

 • تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا
 • انتخاب مناطق و شهرهایی با هزینه زندگی و تحصیل کمتر. برای مثال هزینه زندگی در مناطق جنوبی، ایالت های مرکزی یا مناطق حومه شهر، پایین تر از سایر مناطق است.
 • شرکت در دوره های دو ساله کاردانی آمریکا و طی کردن دوره تحصیل در کالج های منطقه ای، سپس اقدام برای دوره کارشناسی. (به طور معمول هزینه تحصیل در این کالج ها بسیار پایین تر از هزینه تحصیل کارشناسی در دانشگاه های آمریکا است.)
هزینه زندگی در آمریکا
New-York,-United-States

سوالات متداول هزینه تحصیل در آمریکا

خرید مواد غذایی در آمریکا به صورت ماهانه چه مقدار هزینه دارد؟

با توجه به رژیم غذایی هر شخص، تهیه مواد غذایی هفتگی در آمریکا بین 20 تا 70 دلار هزینه دارد. البته قیمت میوه و سبزیجات تازه، تا حد قابل توجهی در سرتاسر کشور متفاوت است.

هزینه زندگی در شهرهای مهم آمریکا چه مقدار است؟

هزینه زندگی در نیویورک برای یک نفر: 1.305 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
هزینه زندگی در لس آنجلس برای یک نفر: 1.056 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)
هزینه زندگی در واشنگتن برای یک نفر: 1.122 دلار (بدون احتساب هزینه اجاره خانه)

هزینه های ضروری زندگی در آمریکا چقدر است؟

هزینه اینترنت ماهانه: 35 تا 60 دلا در ماه
هزینه قبض های منزل: حدود 50 دلار در ماه
هزینه بنزین: حدود 2.30 دلار برای هر گالن (4.5 لیتر)
هزینه حمل و نقل عمومی: ماهیانه حدود 50 تا 60 دلار
متوسط هزینه کتاب و لوازم دانشگاهی در هر سال تحصیلی: 1.170 دلار

هزینه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چقدر است؟

از جمله هزینه های اجباری برای تحصیل در ایالت متحده آمریکا، هزینه پرداختی در روند دریافت ویزای تحصیلی آمریکا (ویزای F1) است. هزینه دریافت ویزای F1 به عنوان یکی از معمول ترین ویزاها برای تحصیل دانشجویان، 510 دلار است.

هزینه دانشگاه ها به صورت سالانه چقدر است؟

هزینه تحصیل در آمریکا سالانه از 5.000 دلار تا 50.000 دلار بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است.

هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا چقدر است؟

به طور میانگین هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا سالانه 25.000 دلار در دانشگاه های دولتی و 34.740 دلار در دانشگاه های خصوصی محاسبه می شود.

آیا امکان دارد همزمان با تحصیل در آمریکا کار کرد؟

دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به آمریکا آمده اند، با اخذ مجوز لازم از دفتر دانشجویان بین المللی، این امکان را دارند که در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه به کار بپردازند.

جمع بندی

Conclusion

آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین و معروف ترین کشورهای جهان، در تمام مسائل حرف برای گفتن دارد. این کشور عظیم همواره برای برآورده کردن رویای بسیاری از مردم جهان امکانات و ظرفیت های فوق العاده ای را ارائه کرده است. چنانچه می خواهید در خارج از کشور به تحصیل بپردازید، همواره آمریکا را به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دنیا مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا