100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

مهاجرت تحصیلی به مجارستان 2024 (✅ اپلای و ویزا+هزینه)

hungary Flag

اگر هزینه مقرون‌به‌صرفه، کیفیت آموزش و شرایط مناسب، معیارهای شما برای مهاجرت تحصیلی به اروپا هستند، مجارستان انتخابی مناسب برای شماست. شما با مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل می‌توانید به اقامت تحصیلی این کشور برسید و خیالی آسوده از آینده مهاجرت تحصیلی خود داشته باشید. شما با ارائه مدارک لازم و راهنمایی یک مشاوره کاربلد می‌توانید مراحل اصلی مهاجرت تحصیلی به مجارستان را به سادگی طی کنید و به هدف خود برسید. با ما در این مقاله همراه باشید تا 3 مرحله اصلی مهاجرت تحصیلی به مجارستان را به تفصیل شرح دهیم و پاسخگوی سوالات شما باشیم. سوالاتی مانندِ:

 • شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان به چه صورت است؟
 • مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل چگونه انجام می‌شود؟
 • هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان چقدر است؟
 • مهاجرت تحصیلی به مجارستان چه مزایا و معایبی دارد؟
 • مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان چگونه به متقاضیان کمک می‌کند؟

✅ بررسی مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان انتخاب بسیاری از علاقه‌مندان تحصیل و مهاجرت در اروپاست. دلیل این امر را می‌توان در مناسب‌بودن شرایط و هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان دانست. شما با انتخاب مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل از مزایایی متعددی بهره‌مند می‌شوید و به اقامت تحصیلی این کشور می‌رسید. به خاطر داشته باشید که یک مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان دقیق می‌تواند تمام مراحل مهاجرت را روشن، آسان و در نتیجه سریع کند. ما در این مقاله به صورت کامل از مراحل و شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان حرف می‌زنیم و راهنمای شما خواهیم بود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان
Liberty-Bridge,-Budapest,-Hungary

1. شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان

بسته به دانشگاه انتخابی، شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان تغییر می‌کند اما اگر بخواهیم نگاهی کلی به این شرایط داشته باشیم، باید بگوییم که دانشجویان بین‌المللی جهت مهاجرت به مجارستان برای تحصیل باید:

 • مدرک تحصیلی مقطع پیش از مقطع انتخابی خود را داشته باشند. یعنی متقاضیان تحصیل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در مجارستان به ترتیب باید مدرک دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را اخذ نموده باشند.
 • نمرات بالا یا به صورت کلی‌تر معدل (GPA) بالایی داشته باشند. حداقل این معدل را دانشگاه انتخابی شما تعیین می‌کند.
 • به زبانی که برنامه تحصیلی‌شان ارائه می‌شود، مسلط باشند. دروس در دانشگاه های مجارستان عموماً به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و البته مجاری ارائه می‌شوند.

به خاطر داشته باشید که در صورت شروع تحصیل خود در مجارستان، باید در امتحانات نهایی هر ترم که عموماً 4 تا 6 هفته به طول می‌انجامند، نمره قبولی کسب کنید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مراحل مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

برای مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل باید پله پله پیش بروید و تمام مراحل تعیین‌شده را به ترتیب جلو ببرید چرا که مدارک تأییدیه هر مرحله مورد نیاز مرحله بعدی است. بنابراین آشنایی کامل با هر مرحله نیاز اولیه مهاجرت است اما این مراحل کدامند؟

این مراحل عبارتند از:

 • اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه های مجارستان
 • دریافت ویزای تحصیلی مجارستان
 • گرفتن اقامت تحصیلی مجارستان

ما در بخش بعدی مقاله، هر یک از این مراحل را شرح می‌دهیم.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

شما همچنین در مقاله تحصیل در مجارستان، با شرح کاملی از شرایط و امکانات مهاجرت تحصیلی به این کشور روبه‌رو می‌شوید.

خوب است بدانید که روش‌های دیگری نیز برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید به به کار در این کشور و همچنین دریافت کارت آبی (Blue Card) فکر کنید. همچنین امکان مهاجرت به مجارستان با راه‌اندازی کسب‌وکار نیز وجود دارد.

3. مرحله اول مهاجرت تحصیلی به مجارستان: دریافت پذیرش

پیش از هر چیز شما در صورتی واجد شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان می‌شوید که بتوانید ثابت کنید قرار است در یک دانشگاه مورد تأیید مجارستان درس بخوانید! این اثبات تنها و تنها با ارائه نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های مجارستان صورت می‌گیرد. اما چگونه پذیرش بگیریم؟

در اولین قدم دریافت پذیرش تحصیلی باید به 3 سوال اصلی پاسخ دهید:

 • به چه رشته‌ای علاقه دارید؟
 • هدف شما از مهاجرت به مجارستان چیست؟
 • کدام دانشگاه رشته محبوب شما را ارائه می‌دهد و شما را به هدفتان می‌رساند؟
 • کدام دانشگاه با شرایط مالی و تحصیلی شما همخوانی دارد؟

با پاسخگویی به این سوالات می‌توانید یک برنامه تحصیلی و دانشگاه مناسب را انتخاب کنید.

در قدم بعدی باید به مطالعه دقیق و کامل وب‌سایت دانشگاه انتخابی خود بپردازید تا از نکاتی مانند هزینه تحصیل، شرایط تحصیل، مدارک لازم، تاریخ و مهلت ثبت پذیرش تحصیلی مطلع شوید. شما با کسب این اطلاعات، آماده‌ی گردآوری مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی خواهید بود و می‌توانید در تاریخ تعیین‌شده این مدارک را ارسال نمایید و به این شکل درخواست پذیرش خود را ثبت کنید. این ثبت اطلاعات می‌تواند با استفاده از سایت FELVI (ثبت غیرمستقیم) یا سایت دانشگاه (ثبت مستقیم) انجام شود.

شما در آخرین قدم باید صبوری کنید و منتظر بمانید تا نتایج دانشگاه اعلام شود.

خوب است بدانید که:
1. رزومه‌ی شما تأثیر به‌سزایی در اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان دارد. مواردی مانند مدارک زبان، فعالیت‌های پژوهشی و همچنین سابقه کار به رزومه‌تان برتری می‌بخشد.
2. ممکن است دانشگاه انتخابی شما برای ارائه پذیرش یک مصاحبه آنلاین در پلتفرم Skype برگزار کند.
3. اگر موفق به دریافت پذیرش شوید، باید شهریه ترم را بپردازید.

Riverside-scene
Riverside-scene

4. مرحله دوم مهاجرت تحصیلی به مجارستان: دریافت ویزا

عامل تعیین‌کننده شرایط اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، ملیت شماست. به این ترتیب متقاضیان تحصیل در مجارستان به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

 • دانشجویانی با ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU Students)
 • دانشجویانی با ملیت سایر کشورها (Non-EU Students)

اگر دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند بخواهند به مدت بیشتر از 3 ماه در مجارستان بمانند، باید ویزا بگیرند. آن‍ها باید مدارک معتبر مرتبط با سفر قانونی به مجارستان را در دست داشته باشند و دلیلی قانع‌کننده و مستند برای حضور خود در این کشور ارائه دهند. این افراد همچنین باید ثابت کنند که شرایط مالی لازم برای حضور در مجارستان را دارند و از پس هزینه‌های خود برمی‌آیند. بنابراین به گواهی تمکن مالی نیاز دارند.

از دیگر شرایط ویزای تحصیلی مجارستان باید به تعیین محل اقامت در مجارستان و دریافت بیمه تحصیلی اشاره کنیم. البته اگر شرایط مالی شما به گونه‌ای باشد که ثابت کند از پس هزینه‌های درمانی مجارستان برمی‌آیید، دیگر نیازی به اخذ بیمه نخواهید داشت.

در ادامه مفصلاً از بیمه مجارستان حرف می‌زنیم.

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی را دارید، باید به سفارت مجارستان در کشور محل زندگی خود مراجعه کنید. شما با ارائه مدارک ترجمه شده خود (عموماً به زبان انگلیسی) در زمان مقرر، درخواست اخذ ویزای تحصیلی مجارستان را ثبت می‌کنید. نتایج ویزای تحصیلی مجارستان معمولاً پس از گذشت 1 ماه تا 60 روز اعلام می‌شود.

5. مرحله سوم مهاجرت تحصیلی به مجارستان: دریافت اقامت

در آخرین مرحله مهاجرت تحصیلی باید به سراغ اخذ اقامت بروید. دو دسته از متقاضیان می‌توانند برای دریافت این اقامت اقدام نمایند:

 • دانشجویانی که نامه رسمی تحصیل تمام‌وقت در یک موسسه آموزشی مورد تأیید دولت مجارستان یا دوره‌های آمادگی تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند.
 • محققانی که با یک موسسه پژوهشی قانونی در مجارستان قرارداد دارند.

البته به خاطر داشته باشید که این افراد باید بتوانند تسلط خود به زبان انگلیسی را ثابت کنند. بسیاری از منابع معتقدند ارائه مدارک زبان (مانند آیلتس و تافل) برای مهاجرت به مجارستان الزامی نیست اما خوب است بدانید که بهترین راه اثبات مهارت‌های زبانی، ضمیمه کردن این مدارک به سایر مدارک لازم است.

6. مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان اولاً در هر مرحله متفاوت است و ثانیاً با توجه به سازمان دریافت‌کننده مدارک (مانند دانشگاه‌های مختلف یا سفارت مجارستان در کشورهای متفاوت) تغییر می‌کند اما مجموعه‌ای از این مدارک عبارتند از:

 • رزومه کامل و به‌روز
 • انگیزه‌نامه
 • کپی پاسپورت
 • مدارک شناسایی
 • مدارک زبان
 • ریز نمرات
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • 2 توصیه‌نامه
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • گواهی سلامت
مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. بیمه دانشجویان

قبل از هر چیز باید بدانید تمامی خدمات اولیه پزشکی و درمانی مجارستان به صورت رایگان و بدون هزینه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد اما اگر خدمات درمانی دریافتی بیشتر از مراقبت‌های اولیه باشد، باید هزینه بپردازید و به بیمه نیاز دارید.

بیمه در مجارستان عموماً 30 درصد از هزینه درمان را پرداخت می‌کند و شما با مراجعه به صندوق ملی بیمه سلامت مجارستان (OEP) می‌توانید برای دریافت آن اقدام نمایید. البته باید بدانید که در بسیاری از مواقع، نیاز به دریافت بیمه ندارید و تمام هزینه های پزشکی برایتان رایگان است. در فهرست زیر شرایط اخذ خدمان پزشکی رایگان را می‌خوانید:

 • متقاضیانی که با استفاده از برنامه‌های بین‌المللی تحصیلی به مجارستان مهاجرت کرده‌اند، به صورت خودکار مشمول بیمه می‌شوند.
 • دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دریافتی‌شان هزینه بیمه و خدمات درمانی را نیز پوشش دهد، واجد شرایط خدمات پزشکی رایگان هستند.
 • دانشجویانی که در مجارستان همزمان با تحصیل مشغول به کار نیز هستند، ممکن است از مزایایی مانند بیمه بهره‌مند شوند.
 • بسیاری از دانشگاه های دولتی مجارستان شرایط بیمه رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده‌اند.

8. هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان

هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان مجموعه‌ای از هزینه‌های مختلف است. برخی از این هزینه‌ها عبارتند از:

 • هزینه تحصیل در مجارستان
 • هزینه زندگی در مجارستان
 • مبلغ لازم برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان:

ارائه مبلغی دقیق برای هزینه تحصیل در مجارستان به دلیل تفاوت شهریه رشته‌ها و همچنین دانشگاه‌های مختلف مجارستان امکان‌پذیر نیست. برخی این هزینه را مبلغی بین 12000 تا 16000 یورو در سال برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و 1200 تا 5000 یورو در سال برای سایر رشته‌ها تخمین زده‌اند اما نمی‌توان با اطمینان از آن‌ها صحبت کرد.

آنچه که بر اساس سایت رسمی تحصیل در مجارستان اعلام شده است، شهریه هر ترم (به یورو) بر اساس برخی رشته‌های محبوب (و نه دانشگاه‌ها) به شرح زیر است:

 • روابط بین‌الملل: 600 تا 1000
 • مدیریت بازرگانی: 1200
 • رشته‌های فنی و مهندسی: 1600 تا 2500
 • پزشکی و دندانپزشکی: 6000 تا 8000

خوب است بدانید که بورسیه‌ نیز در مجارستان ارائه می‌شود. اطلاعات بیشتر را در مقالات بورسیه تحصیلی مجارستان و تحصیل رایگان در مجارستان بیابید.

هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان
Chain-Bridge,-Budapest,-Hungary

هزینه زندگی در مجارستان:

یکی از مهم‌ترین هزینه هایی که باید در مجموع هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان در نظر گرفته شود، هزینه‌ای است که هر دانشجو برای رفع نیازهای اولیه زندگی خود لازم دارد. این هزینه به صورت تقریبی مبلغی نزدیک به 634.5 یورو در ماه اعلام شده است اما فراموش نکنید که این مبلغ:

 • بر اساس سبک زندگی دانشجویان تغییر می‌کند.
 • به شهر محل تحصیل دانشجویان وابسته است.
 • هزینه اسکان را دربرنمی‌گیرد.
 • هزینه یک فرد تنها در مجارستان است.

هزینه ویزا تحصیلی:

شما برای دریافت ویزای تحصیلی از سفارت مجارستان در کشور محل زندگی‌تان، باید هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید. این هزینه مبلغی حدود 60 یورو در نظر گرفته شده است که البته طی زمان تغییر می‌کند و در سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. نکته حائز اهمیت این است که شما آمادگی پرداخت این مبلغ را داشته باشید.

طی مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان، هزینه اخذ ویزا از سفارت‌خانه استعلام می‌شود.

9. مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان یکی از راه‌هایی است که می‌تواند مراحل مهاجرت را برای شما آسان و البته سریع کند. ویژگی یک مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان به شرح زیر است:

 • پاسخگویی به ابهام‌ها و سوالات متقاضی
 • ارائه اطلاعات به‌روز در زمینه‌های مختلف رشته‌ها، دانشگاه‌ها، هزینه‌ها و …
 • تسلط به شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان
 • دریافت هزینه مناسب

اگر قصد مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل را دارید، روی مشاوره موسسه حقوقی سروش فردا و وکلا و مشاوران مجرب این موسسه حساب کنید.

در آخرین بخش از مزایا معایب تحصیل در مجارستان حرف می‌زنیم.

Fisherman's-Bastion,-Budapest,-Hungary-(2)
Fisherman’s-Bastion,-Budapest,-Hungary-(2)

10. مزایا و معایب رفتن به مجارستان

یک مهاجرت تحصیلی درست زمانی انجام می‌شود که متقاضی از مجموع مزایا و معایب آن آگاه باشید. ما در ادامه جدولی از مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به مجارستان ارائه می‌دهیم:

مزایامعایب
تنوع دانشگاه‌ها و کالج‌هادرآمد نسبتاً پایین کار دانشجویی
تنوع رشته‌هانرخ مالیات بالا
امکان تحصیل به زبان‌های مختلفکیفیت نامناسب برخی خوابگاه‌ها
هزینه تحصیل و زندگی مناسبنیاز به زبان مجاری برای ارتباط با مردم
کیفیت بالای آموزش و اعتبار مدارک

توضیحات بیشتر در این زمینه را در مقاله مزایا و معایب تحصیل در مجارستان بیابید.


پرسش‌های متداول مهاجرت تحصیلی به مجارستان

✅ هزینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان چقدر است؟

این هزینه را مجموع هزینه تحصیل (شهریه)، هزینه زندگی (ماهانه 634.5 یورو) و هزینه ویزا (60 یورو) تشکیل می‌دهد.

✅ مشاوره مهاجرت تحصیلی به مجارستان چگونه به ما کمک می‌کند؟

این مشاوره با تسلط کامل به تمام اصول و مراحل مهاجرت پاسخگوی سوالات شماست.

✅ مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل چند مرحله دارد؟

سه مرحله: 1) اخذ پذیرش 2) اخذ ویزا 3) اخذ اقامت

✅ چگونه واجد شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان شویم؟

با ارائه مدرک تحصیلی لازم، حداقل نمرات درخواستی و تسلط به زبان واجد شرایط می‌شوید.

✅ مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان کدامند؟

مدارک شناسایی، انگیزه‌نامه، رزومه، مدارک تحصیلی و زبان و …

جمع بندی

Conclusion

با دریافت پذیرش، ویزا و اقامت شما به هدف مهاجرت تحصیلی به مجارستان می‌رسید و می‌توانید تحصیل در بهترین دانشگاه‌های این کشور را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید که طی کردن آگاهانه و سپس موفقیت در هر یک از این مراحل لازمه‌ی مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل است و شما اگرچه مسیری نسبتاً بلند در پیش دارید، اولاً همواره می‌توانید از مشاوره بهره‌مند شوید و ثانیاً با هزینه مقرون‌به‌صرفه مهاجرت در برابر سایر کشورهای اروپایی مواجهید. شما با انتخاب مجارستان به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود از مزایای متعددی مانند تحصیل به زبان‌های مختلف و بورسیه‌های متنوع برخوردار خواهید شد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان