معایب تحصیل در چین (+ شرایط 2021)

china Flag

امروزه تحصیل در چین توجه دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جلب کرده است. در کنار مزایای بسیار تحصیل در این کشور مانند اعتبار دانشگاه ها، هزینه مناسب تحصیل و تعداد بالای بورسیه های تحصیلی، معایبی نیز وجود دارند. تفاوت فرهنگی یکی از مهم ترین مشکلاتی است که دانشجویان هنگام تحصیل در چین با آن مواجه می شوند. آلودگی، سخت بودن زبان چینی و در نتیجه عدم برقرای ارتباط با مردم این کشور نیز برخی دیگر از این معایبند. در این مقاله به بررسی مفصل معایب تحصیل در چین پرداخته و به سوالات شما در این زمینه پاسخ داده ایم. سوالاتی مانند:

 • تحصیل در چین چه مزایایی دارد؟
 • چه مشکلاتی بر سر راه متقاضیان تحصیل در چین قرار دارد؟
 • معایب تحصیل پزشکی در چین چیست؟
 • هزینه تحصیل و زندگی در چین چقدر است؟
 • آیا امکان کار دانشجویی در چین وجود دارد؟

✅ بررسی معایب تحصیل در چین

معایب تحصیل در چین باید پیش از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور مورد بررسی قرار بگیرند. مزایای بسیار نباید باعث شوند که چشم خود را بر مشکلات تحصیل در چین ببندیم. در کنار هزینه تحصیل و زندگی مناسب باید به خاطر داشته باشیم اجاره آپارتمان در مرکز شهرهای بزرگ چین گران، میزان آلودگی در برخی از مهم ترین شهرهای این کشور بالا و تفاوت فرهنگی گاهی به اندازه زمین تا آسمان است. همچنین معایب تحصیل پزشکی در چین کم نیست. دانشجویان دندانپزشکی نیز به معایب تحصیل دندانپزشکی در چین اشاره کرده اند. ما برای شفاف سازی این مشکلات و معایب به تدوین این مقاله پرداخته ایم. همراه ما باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین با 1.04 میلیارد نفر، پر جمعیت ترین کشور جهان شناخته می شود. این کشور یکی از قدیمی ترین تمدن های تاریخ است و امکان تجربه فرهنگ های متفاوت را به علاقه مندان می دهد. چین سرزمینی است که یکی از عجایب هفتگانه، دیوار چین را در بر می گیرد و جاذبه های دیدنی بسیاری را در دل خود دارد. اقتصاد چین و پیشرفت سریع و قوی آن نیز مردم زیادی را جذب زندگی و تحصیل در این کشور کرده است.

در ادامه مقاله معایب و مشکلات تحصیل در چین را ذکر می کنیم. با ما باشید.

The-Great-Wall,-China

2. معایب تحصیل در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مزایا و معایبی در تحصیل در چین وجود دارد. از جمله معایب و مشکلات تحصیل در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. میزان آلودگی در شهرهای بزرگ چین بالاست و همین امر زندگی را برای دانشجویان بین المللی که عادت به چنین آلودگی ندارند، سخت می کند. پکن که برخی از مهم ترین دانشگاه های چین مانند چینهوا را دربرمی گیرد، یکی از این شهرهاست.
 2. بیش از 600000 دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیل در چین هستند اما این عدد بزرگی خود را در برابر جمعیت 1.3 میلیاردی چینی ها از دست می دهد. بنابراین یکی از حس های متداول در میان دانشجویان بین المللی، حس غربت و تنهایی است.
 3. یکی از مهم ترین معایب تحصیل در چین، عدم دسترسی کامل به وبسایت ها و موتورهای جست و جو گر است. اینترنت چین محدود است و اجازه دسترسی به بسیاری از وبسایت ها را به افراد نمی دهد. برای استفاده از این وبسایت ها باید از وی پی ان استفاده کنید.

3. مشکلات تحصیل در چین

یکی از بزرگ ترین مشکلات تحصیل در چین مرتبط با زبان چینی است. باید بدانید در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، درصد زیادی از مردم چین به زبان انگلیسی مسلط نیستند و بنابراین امکان برقراری ارتباط با مردم برای دانشجویان بین المللی کاهش می یابد. نکته دیگر نیز در ویژگی های اخلاقی مردم چین است. بسیاری از جوانان چینی که زبان انگلیسی بلدند، خجالتی هستند و از صحبت کردن به این زبان خودداری می کنند پس نمی توانید به جمعیت جوان تر این کشور برای صحبت به زبان انگلیسی اتکا کنید.

تفاوت های فرهنگی یکی دیگر از مشکلاتی است که دانشجویان در هنگام تحصیل در چین با آن مواجه می شوند. پیش از هر چیز باید بدانید خوب یا بد وجود ندارد و تنها دلیل تفاوت موجود میان یک دانشجوی بین المللی با یک دانشجوی چینی در نحوه تفکر و تعریف خوب و بدی است که فرهنگ های مختلف به مردم خود آموزش می دهند. گاهی کنار آمدن با این تفاوت ها آسان نیست و  برای دانشجویان مشکلاتی را ایجاد می کند.

چه معایبی در تحصیل پزشکی در چین وجود دارد؟ معایب تحصیل دندانپزشکی در چین کدامند؟ در ادامه مقاله ضمن ارائه معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین، به سراغ نقطه مقابل معایب تحصیل در چین، یعنی مزایای تحصیل در این کشور می رویم. با ما باشید.

Fenghuang,-Xiangxi,-China-(2)
Fenghuang,-Xiangxi,-China-(2)

4. معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

پزشکی و دندانپزشکی از محبوب ترین رشته ها برای تحصیل در چین به شمار می روند. در کنار مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مانند هزینه مناسب، معایبی نیز وجود دارد. از جمله معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی برای برقراری ارتباط با مریض در زمان فارغ التحصیلی نیازمند یادگیری زبان چینی هستند. اگرچه دانشجویان بین المللی در بسیاری از دانشگاه ها در دوره کارآموزی خود از حضور یک مترجم بهره می برند، در هنگام طبابت پس از فارغ التحصیلی چنین فرصتی ندارند. یادگیری زبان چینی آسان نیست و به همین دلیل اجبار یادگیری آن، یکی از معایب تحصیل پزشکی در چین به شمار می رود.
 2. در میان تعداد زیاد دانشگاه های چین، اگرچه بسیاری از معتبرترین و بهترین دانشگاه های جهانند، تعدادی نیز سطح کیفی آموزشی پایینی دارند و مدرک پزشکی و دندانپزشکی دریافتی از این دانشگاه ها ارزش چندانی چه در چین و چه در سایر نقاط جهان ندارد.
 3. آموزش به دانشجویان روی بدن انسان واقعی انجام نمی شود و عروسک هایی برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در دوره کارآموزی، دانشجویان اجازه ی لمس بدن بیمار را ندارند.

به خاطر داشته باشید که اگر چه تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی امکان پذیر است، برخی از دانشگاه های این کشور به مدرک قبولی دانشجویان در آزمون زبان چینی HSK پیش از فارغ التحصیلی نیاز دارند. بسیاری این مسئله را از معایب تحصیل پزشکی در چین می دانند.

5. مزایای تحصیل در چین

در کنار معایب و مشکلات تحصیل در چین که پیش تر ذکر شد، مزایای بسیاری نیز وجود دارد. از سری مهم ترین مزایای تحصیل در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تحصیل در دانشگاه هایی در سطح جهانی و با رتبه بالا: آموزش در دانشگاه های چین بر طبق استاندارد های جهانی و در بالاترین سطح انجام می شود. دانشگاه های این کشور با دربرگیری به روز ترین تکنولوژی ها، رتبه جهانی خود را ارتقا داده اند و امروز بیش از 5 دانشگاه این کشور در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
 2. مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی در چین: در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان هزینه تحصیل در چین ارزان و مقرون به صرفه است و دانشجویان با هزینه ای مناسب در هر ماه می توانند نیاز های زندگی خود را رفع کنند.
 3. در دسترس بودن بورسیه های تحصیلی: تنوع بورسیه تحصیلی در چین بالاست و دانشجویان می توانند با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی و همچنین شرایط خود اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی کنند و از هزینه های تحصیل و زندگی خود بکاهند.
 4. چشم انداز روشن برای آینده: فارغ التحصیلی در دانشگاه های چین و فعالیت های جانبی در این کشور منجر به قوی شدن رزومه تحصیلی و کاری دانشجویان می شود. آن ها می توانند با این رزومه از فرصت های شغلی در سرتاسر جهان بهره مند شوند.

در بخش بعدی به سراغ شرایط تحصیل و زبان های ممکن برای تحصیل در چین می رویم تا ببینیم چه مزایا و معایبی در این زمینه وجود دارد. با ما باشید.

مشکلات تحصیل در چین
Beijing,-China-(2)

6. شرایط تحصیل در چین

تحصیل در چین در مقاطع مختلف امکان پذیر است و مدت زمانی که طول می کشد تا دانشجو فارغ التحصیل شود به مقطع تحصیلی او بستگی دارد. تحصیل کارشناسی در چین بین 4 تا 5 سال، کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال و دکتری 4 تا 5 سال زمان می برند. حداقل سن برای تحصیل در هر یک از این مقاطع 18 سال است و به قطع دانشجویان برای تحصیل هر مقطع به مدرک فارغ التحصیلی از آخرین دوره تحصیلی خود نیاز دارند به این معنی که بدون مدرک کارشناسی، نمی توانید به تحصیل کارشناسی ارشد در چین بپردازید. حداکثر سن مجاز برای تحصیل مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های چین غالبا 40 سال است که برخی این محدودیت را از معایب تحصیل در چین به حساب می آورند.

7. شرایط تحصیل در چین به زبان انگلیسی

با توجه به هدف چین برای جذب هر چه بیشتر دانشجویان بین المللی، تحصیل در چین به هر دو زبان انگلیسی و چینی امکان پذیر است. بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور، برنامه های خود را به هر دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می دهند و بنابراین دانشجویان از نظر زبان مشکلی نخواهند داشت.

مسئله ای که عده ای آن را یکی از معایب تحصیل در چین می دانند، نیاز به داشتن مدرک زبان است. در حقیقت دانشجویان برای تحصیل در چین چه به زبان چینی و چه به زبان انگلیسی، باید بتوانند مهارت خود در آن زبان را ثابت کنند. برای تحقق این امر، دانشجویانی که به دنبال تحصیل در چین به زبان چینی هستند باید بتوانند در آزمون HSK نمره قبولی کسب کنند و همچنین دانشجویانی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب می کنند، به مدارک معتبر این زبان (مانند آیلتس و تافل) نیاز دارند.

8. رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های چین

یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان تحصیل در چین، رتبه دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی است. جدول زیر این اطلاعات را در اختیارتان قرار خواهد داد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه علوم و تکنولوژی چین89
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277
موسسه تکنولوژی هاربین260
دانشگاه هوآژونگ400
دانشگاه شانتو925
دانشگاه پزشکی پایتخت1038

با ما همراه باشید تا با دانشگاه های چین که مورد تایید وزارت علوم و همچنین بهداشت ایران هستند، آشنا شوید.

معایب تحصیل پزشکی در چین
china

9. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در چین

دانشگاه های چین که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند عبارتند از:

 1. Hefei University of Technology (صرفا در رشته های مهندسی مواد و مدیریت).
 2. University of Science and Technology of China (Hefei).
 3. Beihang University.
 4. Beijing Forestry University (معماری منظر، جنگلداری).   
 5. Beijing Normal University.
 6. Beijing University of Chemical Technology (صرفاً در رشته مهندسی شیمی).
 7. Beijing University of Posts and Telecommunications (مهندسی فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر).
 8. Capital Normal University (ریاضیات).
 9. Central Academy of Fine Arts (هنرهای تجسمی، طراحی).
 10. Central University of Finance and Economics (اقتصاد).  

10. دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

دانشگاه های پزشکی چین که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Beijing Normal University.
 2. Beijing university of Chinese medicine (در رشته داروسازي و طب سنتی در مقطع تحصیلات تکمیلی براي دارندگان مدرك پزشکی).
 3. Capital Medical University.
 4. Central South University.
 5. China agricultural university.
 6. China Med University.
 7. China Pharmaceutical University.
 8. Chinese University Hong Kong.
 9. East china university of science and technology.
 10. Fudan University.
 11. Huazhong University of Science and Technology.
 12. Jilin University.
 13. Jinan University.
 14. Nanjing Agriculture University.
 15. Nanjing Medical University.
 16. Nanjing University.
 17. Nankai University.
 18. Ocean University of China.
 19. Peking University.
 20. Shandong University.
 21. Shanghai jiao Tong University.
 22. Shanghai University.
 23. Sichuan University.
 24. Soochow University.
 25. Southeast University.
 26. Sun Yat-Sen University.
 27. Tianjin University.
 28. Tongji University.
 29. Tsinghua University.
 30. University Hong Kong.
 31. University of Chinese Academy of Science.
 32. University of Science and Technology of China.
 33. Wuhan University.
 34. Xiamen University.
 35. Xian jiaotong University.
 36. Zhejiang University.
 37. Zhengzhou University.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین هستید، ادامه مقاله “معایب تحصیل در چین” را از دست ندهید.

معایب تحصیل دندانپزکی در چین
Shanghai-skyline,-Shanghai,-China

11. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای دریافت پذیرش تحصیلی چین، ابتدا باید برنامه و دانشگاه محبوب خود را انتخاب کنید و سپس فرم های مرتبط با دریافت پذیرش آن دانشگاه ها را تکمیل نمایید. قدم بعدی برای دریافت پذیرش، تکمیل فرم های لازم و ارسال آن ها همراه با مدارک مورد نیاز به دانشگاه انتخابی است.

کمیته پذیرش دانشگاه پرونده شما را مورد بررسی قرار می دهد و سپس آن را برای بخش مرتبط با رشته انتخابی تان در دانشگاه ارسال می کند. در نهایت پس از بررسی های لازم، نتیجه درخواست شما در سایت دانشگاه و از طریق ایمیل اعلام می گردد.

مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی چین عبارتند از:

 1. دو قطعه عکس.
 2. مدرک دیپلم.
 3. سوابق تحصیلی.
 4. دو توصیه نامه.
 5. کپی پاسپورت.

12. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

برای تحصیل در چین به ویزای تحصیلی نوع X1 نیاز دارید که مدت اعتبار آن 5 سال است. ثبت درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی چین و ارائه مدارک لازم، در سفارت چین واقع در کشور محل زندگی دانشجو انجام می شود. از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پذیرش تحصیلی دانشگاه انتخابی.
 2. گواهی سلامت.
 3. فرم های تکمیل شده درخواست برای ویزای X1 چین.
 4. اصل و کپی پاسپورت معتبر.
 5. عکس.

دریافت ویزای تحصیلی چین هزینه ای 94 دلاری به همراه دارد.

حال که شرح کاملی از مشکلات تحصیل در چین و به طور مشخص معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین دادیم و به ذکر برخی جزئیات مهم درباره تحصیل در چین صحبت کردیم، لازم است هزینه تحصیل در این کشور را برآورد کنیم. عده ای معتقدند در کنار تمام معایب موجود، مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود.

Fenghuang,-Xiangxi,-China

13. هزینه تحصیل در چین

هزینه تحصیل در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مقرون به صرفه است و متقاضیان می توانند با پرداخت هزینه ای مناسب در دانشگاه هایی با سطح جهانی به تحصیل مشغول شوند. هزینه تحصیل در چین ارتباط مستقیم با مقطع، رشته تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل دانشجو دارد اما به طور کلی می توان این هزینه را مبلغی بین 3300 تا 30000 دلار در سال تخمین زد. برای اطلاعات بیشتر، به جدول زیر توجه کنید:

مقطع تحصیلیهزینه تحصیل (به دلار – در سال)
مقطع کارشناسی1293 تا 6186
مقطع کارشناسی ارشد1423 تا 5880
مقطع دکتری1293 تا 4963

در کنار معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین که پیش تر به آن ها اشاره کردیم، مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل این رشته ها، یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در چین به شمار می رود. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را می توان به ترتیب 4000 تا 7000 و 4500 تا 8000 دلار در سال تخمین زد.

14. بورسیه تحصیلی چین

استفاده از بورسیه تحصیلی در چین امری رایج و تنوع و تعداد آن بالاست. دانشجویان می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی هزینه تحصیل در چین را کاهش دهند. بورسیه های تحصیلی چین هزینه های زیر را پوشش می دهند:

 1. هزینه تحصیل در چین (شهریه دانشگاه).
 2. کمک هزینه زندگی.
 3. هزینه اسکان دانشجویی.

معمولا تنها 4 یا 5 نفر واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی چین می شوند.

در آخرین بخش مقاله به برآورد هزینه زندگی در چین و بررسی شرایط کار دانشجویی در این کشور می پردازیم. همراه ما بمانید.

مشکلات تحصیل در چین
CCTV-Headquarters,-China

15. هزینه زندگی در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

هزینه زندگی در چین در مقایسه با سایر کشورهای جهان ارزان تر است. برای مثال مواد غذایی تنها 170 تا 200 دلار در ماه هزینه دارد. حمل و نقل و کتاب که عمده ترین هزینه زندگی دانشجویان محسوب می شوند، به ترتیب هزینه ای بین 15 تا 20 دلار در ماه و 30 تا 50 دلار در هر ترم به همراه دارند. اگر هزینه بیمه که هر 6 ماه یک بار پرداخت می شود و 60 دلار است، به مجموع این هزینه ها اضافه کنیم، به طور کلی هزینه زندگی در در شهر های ارزان چین را می توانیم مبلغی بین 600 تا 1000 دلار در ماه بدانیم. در شهرهای گران تر مانند پکن، شانگهای و شنژن این هزینه به 1000 تا 1200 دلار در ماه تغییر می کند.

برخی هزینه اسکان و اجاره آپارتمان در چین را گران می دانند. متدوال ترین روش های اسکان در چین و هزینه آن ها عبارتند از:

 1. خوابگاه های دانشجویی:  150 تا 400 دلار در ماه.
 2. اجاره خانه یک خوابه: 300 تا 1000 دلار در ماه.
 3. زندگی با خانواده های چینی: 350 تا 550 دلار در ماه.

اجاره آپارتمان در منطقه ای نزدیک به مرکز شهر در چین بالاست. همچنین صرف نظر از هزینه ای که برای اسکان می پردازید، خیلی دور از انتظار نیست که هنگام ورود به آپارتمان اجاره شده با کثیفی یا حتی ظروف شکسته رو به رو شوید. عده ای این مسئله را یکی از معایب تحصیل در چین به شمار می آورند.

فراموش نکنید که برای زندگی در چین موظفید قبض های ماهانه که مبلغی حدود 50 دلارند، پرداخت کنید.

16. شرایط کار دانشجویی در چین

یکی از بزرگ ترین مشکلات تحصیل در چین، عدم امکان کار همزمان با تحصیل است. با توجه به قوانین این کشور بهتر است بدون اطلاع دانشگاه خود و بدون مجوز مشغول به کار نشوید چرا که ویزای تحصیلی خود را در خطر ابطال قرار می دهید. بنابراین اگر به دنبال کار همزمان با تحصیل هستید و می خواهید به این روش هزینه تحصیل خود در چین را کاهش دهید، این مسئله را با دانشگاه خود در میان بگذارید و قدم های لازم برای رسیدن به این هدف را از آن ها بخواهید.

لازم به ذکر است در برخی موارد مانند آموزش زبان انگلیسی در چین، کار دانشجویی امکان پذیر می شود.


سوالات متداول معایب تحصیل در چین

✅ محدودیت سنی برای تحصیل در چین به چه صورت است؟

به طور کلی دانشجویان برای تحصیل در چین باید در بازه سنی 18 تا 40 سال قرار داشته باشند.

✅ آیا برای تحصیل در چین باید به زبان چینی مسلط باشیم؟

تحصیل در چین به زبان انگلیسی امکان پذیر است اما برای برقراری ارتباط با مردم این کشور به زبان چینی نیاز دارید.

✅ هزینه اسکان در چین چقدر است؟

هزینه اسکان در چین بسته به نوع اسکان مبلغی بین 150 تا 1000 دلار و اجاره آپارتمان گران ترین نوع اسکان است.

✅ از مهم ترین معایب تحصیل پزشکی در چین کدام است؟

آموزش پزشکی در چین روی بدن انسان واقعی انجام نمی شود و عروسک هایی برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

✅ چه مشکلاتی شرایط زندگی در چین را سخت می کند؟

عواملی مانند آلودگی، جمعیت بالای این کشور، تفاوت فرهنگی و عدم دسترسی کامل به اینترنت شرایط زندگی در چین را سخت می کنند.

جمع بندی

Conclusion

اگر چین را مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی می دانید و فکر می کنید این کشور می تواند پلی به سمت اهداف شما باشد، پیش از تصمیم گیری نهایی باید از معایب تحصیل در این کشور آگاه باشید. از جمله موانعی که در هنگام تحصیل در چین با آن ها مواجه می شوید می توانیم به شرایط زیست متفاوت در این کشور (مانند آلودگی، تفاوت فرهنگی، تفاوت زبان و …) اشاره کنیم. همچنین برای انتخاب دانشگاه در چین باید دقت کافی داشته باشید چرا که همه ی دانشگاه های این کشور اعتبار جهانی ندارند. فراموش نکنید که اگر چه با مبلغی مناسب در ماه می توانید نیازهای زندگی خود را تامین کنید، اجاره بها در چین ارزان نیست. آگاهی داشتن از همه این موانع و معایب می تواند مسیر اینده تان را هموار کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا