لیست کالج های آلمان (رشته ها و دوره ها 2021)

germany Flag

آلمان یکی از کشورهای محبوب در میان مهاجران است و این موضوع به دانشگاه های معتبر و محیط کاری امن این کشور برمیگردد. شهریه پایین و کم در مقابل سطوح عالی دانشگاه های آلمان موجب شده که افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید و سوالاتی در ذهنتان وجود دارد ما شما را به خواندن این مقاله توصیه می کنیم. در این مقاله سعی شده به تمامی سوالات شما در حوزه تحصیل در آلمان پاسخ داده شود.

 • شرایط دریافت ویزا و پذیرش برای تحصیل در کالج های آلمان چیست؟
 • هزینه تحصیل در کالج های آلمان چقدر است؟
 • مزایای تحصیل در کالج های آلمان چیست؟
 • زمان ارسال مدارک برای اخذ پذیرش از کالج های آلمان چگونه است؟

✔️ بررسی شرایط تحصیل در کالج های آلمان

با توجه به مزیت‌های بیشماری که کالج های آلمان به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، افراد زیادی از سرتاسر دنیا به این کشور ملحق می‌شوند. از طرفی اقتصاد کشور آلمان رو به پیشرفت است و شرایط کاری موجود کاملا پایدار می‌باشد. این کشور از آن دسته کشورهایی است که افراد می توانند به موفقیت های زیادی دست یابند. مناظر زیبا، ساختمان ها و معماری این کشور موجب شده که افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. اشتغال به کار در زمان تحصیل یا بعد از فارغ التحصیلی، یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل در کشور آلمان می‌باشد. یکی از شروطی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه آلمان لازم است داشته باشید، قبولی در امتحان ورودی کالج در آلمان می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد لیست بهترین کالج های المان، شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در کالج های آلمان و همچنین امتحان ورودی کالج در آلمان صحبت کنیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. مزایای تحصیل در کالج های آلمان

کشور آلمان از آن دست کشورهایی است که سطح آموزشی بالایی دارد. کالج های موجود در این کشور در میان کل جهان اعتبار بسیار بالایی دارند.  در ادامه در مورد چند مورد از این مزایا صحبت می کنیم:

کالج های رایگان یا دریافت شهریه کم

یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل در کالج آلمان، عدم پرداخت هزینه برای کالج های این کشور می باشد. هزینه های تحصیلی برای کشورهایی نظیر انگلستان و آمریکا به عنوان مانع بزرگی به شمار می رود. در لیست کالج های آلمان ، کالج هایی وجود دارند که شهریه آن ها بسیار کم یا رایگان می باشد. عدم پرداخت شهریه موجب شده که دانشجویان آزادانه بتوانند دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنند. دلایل زیادی همانند سطح آموزشی عالی، گستردگی دوره ها و کلاس ها، عدم پرداخت شهریه موجب شده که متقاضیان زیادی برای کالج های آلمان درخواست دهند.

مسافرت به مناطق مختلف اروپا با استفاده از ویزای دانشجویی

اگر در کشورهای غیراروپایی زندگی می کنید و قصد دارید برای تحصیل به کشور آلمان مهاجرت کنید، لازم است قبل از مهاجرت به این کشور برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید. بعد از مهاجرت به آلمان می توانید برای حق سکونت درخواست دهید. با دریافت حق سکونت شما می توانید برای دو سال یا بیشتر در این کشور اقامت داشته باشید. علاوه بر این با دریافت این مجوز شما می توانید آزادانه به تمامی مناطق حوزه شینگن مسافرت کنید.  

شرایط پذیرش کالج های آلمان
River-Cruise

مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در آلمان مقرون به صرفه است و هر دانشجو با هزینه ای حدود 861 یورو به صورت ماهانه می تواند زندگی خود را سپری کند. با اینکه اکثر کالج های آلمان هزینه ای به عنوان شهریه دریافت نمی کنند، با این حال هزینه های مختلفی همانند بلیت اتوبوس، امکانات ورزشی و بوفه و … وجود دارد که باید به دانشگاه پرداخت شود.  از طرفی طی زمان تحصیل، باید هزینه ای بابت بیمه سلامت پرداخت شود. علاوه بر هزینه های گفته شده، هزینه های دیگری همانند هزینه خورد و خوراک، اجاره خانه، رفت و آمد، تلفن، اینترنت و … نیز باید در نظر گرفته شود.   

امکان کار در زمان تحصیل برای دانشجویان بین المللی

براساس قوانین کشور آلمان، دانشجویان بین المللی  می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و برای خود کار پاره وقت داشته باشند. امکان کار در کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی با کمترین تجربه نیز وجود دارد. اکثر دانشجویان به کارهایی نظیر مربیگری، کارمندان اداری، پرستار کودک و … مشغول هستند.  

امکان تحصیل در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی  

همانطور که یادگیری زبان آلمانی در کشور آلمان ضروری است، با این وجود امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمانی میسر است. تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان موجب می شود که مهارت های زبان شما به مرور زمان بهبود یابد. توصیه می شود که در کنار کلاس هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، در دوره هایی با زبان آلمانی نیز شرکت کنید.

ارائه بورسیه تحصیلی

از لیست کالج های آلمان ، موسسات و کالج های آموزشی آلمان حمایت های مالی گسترده ای به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. اگر از آن دسته افرادی هستید که هوش بالایی دارید، پس دیگر نگران نباشید! زیرا می توانید از بورسیه های تحصیلی این کشور استفاده کنید. از طرف دیگر مزایا و تخفیفاتی که از طرف کالج های آلمانی به دانشجویان ارائه می شود موجب از بین رفتن نگرانی مالی دانشجویان می شود.  

محیط کاری جذاب

محیط کاری آلمان به صورتی است که دانشجویان بین المللی زیادی را به سوی خود جذب می کند. درنتیجه دانشجویان زیادی پس از تحصیل جذب بازار کار می شوند و در این کشور می مانند. حدود 50 درصد از دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی جهت اشتغال، در کشور آلمان می مانند.  

بهترین کالج های آلمان
Berlin-Oberbaum-bridge-in-Berlin-Germany

در ادامه مقاله در مورد هزینه تحصیل و شرایط اخذ پذیرش از کالج های آلمان صحبت می کنیم.

2. هزینه تحصیل در کالج های آلمان

آیا شرایط تحصیل رایگان در آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در لیست کالج های آلمان ، هزینه تحصیل در کالج های عمومی آلمان رایگان است. دانشجویان بومی و بین المللی می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. در سال 2017 ایالت فدرال بادن-ووتمبرگ به صورت سالانه شهریه ای با مبلغ 3000 یورو را برای دانشجویان بین المللی تعیین کرد.

در لیست کالج های آلمان ، اکثر کالج های آلمان، عمومی هستند و تنها لازم است مبلغ ناچیزی را به عنوان هزینه های اداری به مبلغ 100 تا 350 یورو به صورت ترمی پرداخت کنند. البته استثنائاتی نیز وجود دارد: اگر دوره تحصیلی خود را در موعد مقرر تمام نکنید، مجبور هستید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

در لیست کالج های خصوصی آلمان، هزینه تحصیل برای مدرک لیسانس سالانه 26000 یورو و برای مدرک فوق لیسانس 40000 یورو می باشد. هزینه تحصیل در کالج های آلمان برای رشته های مهندسی، مدیریت و کسب و کار گران تر است.

هزینه تحصیل در کالج های آلمان
Town-Hall-at-Marienplatz-in-Munich

3. شرایط و مراحل اخذ پذیرش کالج های آلمان

آلمان یکی از کشورهای معتبر و محبوب غیرانگلیسی در زمینه تحصیل می باشد. موارد زیادی بر روی این محبوبیت تاثیر گذاشته اند که می توان به شهرهای پیشرفته و شهریه کم دانشگاه های آن اشاره کرد. با این حال برای ورود به دانشگاه های این کشور لازم است یکسری شروط از جمله شرکت در امتحان ورودی کالج در آلمان و … را برآورده کنید که در ادامه در مورد شرایط لازم جهت اخذ پذیرش کالج های آلمان صحبت می کنیم.

امتحان ورودی و مهارت زبان کالج در آلمان

قبل از اینکه به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهید لازم است بررسی کنید که آیا مدارک فعلی شما برای دانشگاه مورد نظر قابل قبول است یا خیر. برای تحصیل در آلمان لازم است مدارک HZB (مدرک دانشگاهی شناخته شده) داشته باشید. برای دانشجویان دوره لیسانس، داشتن مدرک دیپلم یا نتایج امتحان ورودی کالج در آلمان کافی است. متقاضیان دارای صلاحیت مقیم خارج از اروپا باید بعد از شرکت در یک دوره کالج مقدماتی، در یک امتحان ورودی کالج در آلمان به نام FSP شرکت کنند.

علاوه بر موارد گفته شده لازم است پیش نیازهای زبان را هم برآورده کنید. اکثر دوره های برگزار شده در کالج های آلمان به زبان آلمانی است، بنابراین متقاضیان باید مهارت خود را در زبان آلمانی نشان دهند. برای این منظور دو امتحان ورودی کالج در آلمان برگزار می شود. DSH( امتحان ورودی کالج در آلمان به زبان آلمانی ) و TestDaf.

علاوه بر موارد گفته شده، در صورتی که دوره ها به زبان انگلیسی تدریس شوند برای اثبات مهارت خود به مدارک IELTS یا TOEFL نیز نیاز است. جهت اطلاعات بیشتر در مورد نمره این دو آزمون می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

نحوه اخذ پذیرش

در لیست کالج های آلمان ، در مبحث شرایط پذیرش کالج های آلمان لازم به ذکر است که برای اکثر رشته های تحصیلی می توانید به صورت مستقیم از طریق دفاتر بین المللی دانشگاه اقدام کنید. همچنین می توانید به سایت www.uni-assist.de که درگاه پذیرش متمرکز برای دانشجویان بین المللی می باشد، مراجعه کنید.

ممکن است علاقه داشته باشید جهت دستیابی به شانس بیشتر جهت پذیرش برای دوره های مختلفی ثبت نام کنید. در اکثر کالج ها می توانید دو بار در سال برای ترم های زمستان و تابستان درخواست دهید.

در حالت کلی، درخواست های مرتبط با ثبت نام در ماه زمستان را باید تا 15 جولای و درخواست های مرتبط با ثبت نام در ماه تابستان را تا 15 ژانویه ارسال کنید. مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه ها و موسسات مختلف متفاوت است. هر موسسه مدارک مورد نیاز به خود را دارد، اما در حالت کلی به مدارک زیر نیاز است:

 • کپی معتبر از مدارک دبیرستان یا دیپلم
 • مدرکی دال بر داشتن مهارت کافی در زبان
 • مبلغی برای ثبت نام
 • ترجمه ای از نمرات و دوره های گذرانده شده
 • نسخه ای کپی از پاسپورت
امتحان ورودی کالج در آلمان
Hamburg-Speicherstadt,-Hamburg,-Germany

در ادامه مقاله در مورد شرایط دریافت ویزا و زمان ارسال مدارک موردنیاز صحبت می کنیم.

4. شرایط دریافت ویزا و پذیرش برای تحصیل در کالج های آلمان

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

اگر به دنبال اخذ ویزای کالج المان هستید، لازم است حداقل 3 ماه قبل از مهاجرت به این کشور اقدام کنید. به منظور دریافت ویزای تحصیلی آلمان لازم است به سفارت و کنسولگری آلمان در محل زندگی خود مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:

 • فرم درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • نامه پذیرش از سوی دانشگاه آلمان
 • کارنامه سوابق تحصیلی
 • گواهی نامه تسلط به زبان آلمانی/ گواهی نامه ای دال بر یادگیری زبان آلمانی
 • مدارکی دال بر استطاعت مالی (مبلع موردنظر 8700 یورو یا 10250 دلار آمریکا)
 • مدارکی مبنی بر داشتن بیمه سلامت
 • اعلامیه اصالت اسناد رسمی

5. زمان ارسال مدارک برای اخذ پذیرش از کالج های آلمان

در لیست کالج های آلمان ، یکی از موضوعات در نظر گرفته در مبحث شرایط پذیرش کالج های آلمان، زمان ارسال مدارک است. متقاضیانی که جهت تحصیل در دانشگاه های آلمان درخواست می دهند، می توانند در یکی از ترم های زمستان یا تابستان شرکت کنند:

 • ددلاین کالج های آلمان جهت ارسال مدارک برای شرکت در ترم زمستان برابر با 15 جولای می باشد.
 • مهلت زمانی ارسال مدارک جهت شرکت در ترم تابستان برابر با 15 ژانویه می باشد.

لازم به ذکر است که مهلت ارسال مدارک برای هر کالج می تواند متفاوت باشد.

Eibsee,-Grainau,-Germany

در ادامه مقاله در مورد انواع کالج های آلمان و تقاوت های کالج آلمان با دانشگاه های علمی کاربردی صحبت می کنیم.

6. لیست دسته بندی کالج های آلمان

انتخاب درست دانشگاه در کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی کمی چالش برانگیز است. با این حال اگر اطلاعات درستی در مورد کالج های این کشور داشته باشید، می توانید تصمیم درستی بگیرید. در لیست کالج های آلمان ، کالج های این کشور به دلیل سطح علمی بالای خود در میان متقاضیان بین المللی شهرت فراوانی دارد. زمان انتخاب کالج لازم است به یکسری نکات توجه شود. یکی از مهمترین نکات، انتخاب رشته درست و مناسب است. در زمان انتخاب رشته، لازم است حوزه مورد علاقه خود را پیدا کنید و بدانید دوست دارید در چه زمینه ای فعالیت داشته باشید.

در حالت کلی دانشگاه های آلمان به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

دانشگاه های فنی آلمان

با توجه به لیست کالج های آلمان ، دانشگاه های آلمان بیشتر بر روی موضوعات تئوری تمرکز دارند و بیشتر به تحقیقات توجه دارند. در این نوع از دانشگاه های آلمان، موضوعات و رشته های مختلفی تدریس می شود که می توان به دانشگاه های فنی یا کالج های تعلیم و تربیت اشاره کرد. دانشگاه های پزشکی و ورزشی نیز جز این دسته قرار می گیرند.

دانشگاه های علمی کاربردی آلمان

برخلاف دانشگاه های آلمانی، دانشگاه های علمی کاربردی بر روی روش های عملی تمرکز دارند. اگرچه چنین دانشگاه هایی مباحث نظری را نیز پوشش می دهند، با این حال عمدتا به صورت عملی هستند. رشته هایی همانند برنامه های مرتبط با فناوری، رسانه یا اقتصاد در این گروه جای میگیرند.

کالج های هنر و موسیقی آلمان

در لیست کالج های آلمان به کالج های هنر و موسیقی اشاره می شود. کالج های هنر و موسیقی مخصوص دانشجویان علاقه مند به هنر می باشند. این دانشگاه در حوزه موسیقی، معماری، طراحی و هنرهای زببا فعالیت می کند. در واقعیت پذیرش در چنین دانشگاه هایی کمی مشکل است و تنها افراد محدودی قبول می شوند. برای اخذ پذیرش از کالج هنر و موسیقی، متقاضی باید آزمون ورودی بدهد و نشان دهد که در زمینه هنر استعداد دارد.

علاوه بر دسته بندی های گفته شده، در لیست کالج های آلمان، دو گروه دیگر نیز قرار می گیرند که عبارتند از کالج های عمومی و خصوصی آلمان.

Halle-(Saale),-Deutschland

لیست کالج های عمومی و خصوصی آلمان

در لیست کالج های آلمان ، اکثر کالج های آلمان در گروه دولتی قرار می گیرند. بعضی از کالج ها بودجه خود را از کلیسای کاتولیک یا پروتستان دریافت می کنند. یکسری از کالج ها خصوصی هستند و اکثر دانشگاه های علمی کاربردی در این گروه قرار می گیرند. مدارک این نوع دانشگاه ها مورد قبول دولت می باشد. اکثر دانشجویان آلمانی در کالج های دولتی (عمومی)‌ ثبت نام می کنند و به دلیل هزینه بالای شهریه دانشگاه های خصوصی، تنها 5.5 درصد از دانشجویان در این دانشگاه ها شرکت می کنند. کیفیت آموزش هر دو دانشگاه در سطح خوبی قرار دارد.

7. تفاوت کالج های آلمان و دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان

در لیست کالج های آلمان ، کالج های آلمان بیشتر بر محور تحقیق و جستجو هستند و درواقع تئوری محور می باشند. در مقابل، دانشگاه های علمی کاربردی بیشتر بر روی دانش عملی و بازار کار تمرکز دارند. کالج های آلمان برای دانشجویانی مناسب است که قصد ادامه تحصیل دارند و می خواهند بعد از مقطع کارشناسی ارشد در مقطع دکتری درس بخوانند. دانشگاه های علمی کاربردی مخصوص افرادیست که دوست دارند بعد از تحصیل فورا کار کنند.

لیست کالج های آلمان

کالج های آلمان بیشتر بر پایه تحقیق است و 90 درصد از دوره ها به صورتی است که دانشجویان به دنبال تحقیق و پژوهش می باشند. اگر قصد دارید که بعد از مقطع کارشناسی ارشد، در مقطع دکتری درس بخوانید یا تخصص حرفه ای در مبحث آموزش به دست آورید، این نوع از کالج متناسب با شما می باشد. بعد از تمام کردن مقطع کارشناسی ارشد، می توانید برای کار درخواست دهید. بعد از اتمام دوره دکتری می توانید به عنوان مدرس کارشناسی ارشد / کارشناسی در همان کالج مشغول به کار شوید.

دانشگاه های علمی کاربردی

دانشگاه های علمی کاربردی بیشتر بر روی دروس عملی تمرکز دارند و 70-80 درصد از دوره ها به صورت عملی است. اگر به دنبال این هستید که بعد از دوره تحصیلی مهارت کافی در انجام دادن کارهای عملی داشته باشید، پس این دوره مناسب شماست.

Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg

8. معرفی لیست و اسامی بهترین کالج های آلمان

آیا شرایط تحصیل رایگان در آلمان را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در این بخش قصد داریم به 5 مورد از کالج های برتر کشور آلمان در سال 2021 اشاره کنیم:

1. دانشگاه فرایبورگ Universität Freiburg

در لیست کالج های آلمان ، دانشگاه فرایبورگ، صد و هفتاد و پنجمن (175) دانشگاه در سطح جهان می باشد. از نظر شاخص شهرت علمی در جهان رتبه 147 رو به خود اختصاص داده و توانسته 21 جایزه نوبل دریافت کند. این دانشگاه در سال 1457 تاسیس شده و به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی کشور آلمان به شمار می رود. امروزه این دانشگاه بیش از 24000 دانشجو دارد. شهریه این دانشگاه برای مقطع لیسانس بیش از 1000 دلار آمریکا و در مقطع کارشناسی ارشد کمتر از 1000 دلار می باشد.

2. دانشگاه صنعتی درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن (Technische Universität Dresden) در موقعیت 173 جهان قرار گرفته و نسبت به شاخص دانشکده به دانشجو و شاخص شهرت کارفرما رتبه 120 را به خود اختصاص داده است. در لیست کالج های آلمان ذکر شده که موقعیت اصلی دانشگاه درسدن در مرکز شهر واقع شده است. این دانشگاه 32000 دانشجو دارد و یک هشتم این دانشجویان مهاجر می باشند. این دانشگاه رایگان است و هیچ هزینه ای دریافت نمی کند.

3. دانشگاه صنعتی برلین

دانشگاه صنعتی برلین (Technische Universität Berlin) در لیست کالج های آلمان رتبه 148 در جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه از لحاظ شهرت کارفرمایی امتیاز بالایی را کسب کرده و در رتبه 139 جهان قرار دارد. شهریه این دانشگاه برای مقطع کارشناسی 600 یورو و برای مقطع کارشناسی ارشد 20000 یورو می باشد.

4. دانشگاه فنی آخن

دانشگاه فنی آخن (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen)، از نظر جهانی رتبه 148 را به خود اختصاص داده و همچنین از نظر شهرت کارفرمایی در رتبه 30 قرار گرفته است. این دانشگاه بیش از 45600 دانشجو دارد و 162 دوره را برگزار کرده است. دانشگاه آخن به عنوان بزرگترین دانشگاه فنی در آلمان به شمار می رود.

5. موسسه فناوری کارلسروهه

موسسه فناوری کارلسروهه (KIT, Karlsruher Institut für Technologie) رتبه 131 جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه نمره قابل توجهی را در بخش شهرت کارفرمایی به دست آورده، به صورتی که در رتبه 63 کل جهان قرار گرفته است. شهریه مقطع لیسانس این دانشگاه 3460 دلار می باشد.


سوالات متداول لیست کالج های آلمان

آیا برای اخذ پذیرش نیاز به امتحان ورودی کالج در آلمان است؟‌

اکثر دوره های برگزار شده در کالج های آلمان به زبان آلمانی است، بنابراین متقاضیان باید مهارت خود را در زبان آلمانی نشان دهند. برای این منظور دو امتحان ورودی کالج در آلمان برگزار می شود. DSH( امتحان ورودی کالج در آلمان به زبان آلمانی ) و TestDaf.

هزینه تحصیل و شرایط پذیرش در کالج های آلمان چقدر است؟‌

هزینه تحصیل در کالج های عمومی آلمان رایگان است. همچنین هزینه تحصیل در کالج های خصوصی آلمان برای مدرک لیسانس سالانه 26000 یورو و برای مدرک فوق لیسانس 40000 یورو می باشد.

مهلت زمانی برای ارسال مدارک جهت اخذ پذیرش در بهترین کالج های المان چقدر است؟

ددلاین کالج های آلمان جهت ارسال مدارک برای شرکت در ترم زمستان برابر با 15 جولای می باشد.
مهلت زمانی ارسال مدارک جهت شرکت در ترم تابستان برابر با 15 ژانویه می باشد.

در لیست کالج های آلمان، کالج ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

در حالت کلی دانشگاه های آلمان به سه دسته تقسیم بندی می شوند:
دانشگاه فنی
دانشگاه های علمی کاربردی
کالج های هنر و موسیقی

کالج های آلمان و دانشگاه های علمی کاربردی چه تفاوت هایی دارند؟

کالج های آلمان بیشتر بر محور تحقیق و جستجو هستند و درواقع تئوری محور می باشند. در مقابل، دانشگاه های علمی کاربردی بیشتر بر روی دانش عملی و بازار کار تمرکز دارند.

جمع بندی

Conclusion

کشور آلمان به عنوان یکی از پایگاه های محبوب تحصیلی در سراسر دنیا به شمار می آید. امکان کار بعد از فارغ التحصیلی، محیط زندگی امن، شهریه رایگان یا کم دانشگاه ها، اساتید مطرح کالج ها و … موجب شهرت این کشور شده است. از طرفی هزینه پایین زندگی در این کشور موجب شده که افراد زیادی به این کشور جذب شوند و خواهان تحصیل یا کار در این کشور باشند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا