قیمت ملک در ترکیه به پول ایران (+تغییرات 2021)

turkey Flag

خرید ملک در ترکیه یکی از روش های دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه است. از این طریق می‌توانید از خدمات شهروندی و امتیاز و قدرت بالای پاسپورت ترکیه نیز بهره‌مند شوید. اما قبل از هر چیز لازم است تا با قیمت ملک در ترکیه به پول ایران یا به تومان آشنا شوید. این امر در تخمین حداقل سرمایه اولیه برای خرید ملک ضروری است.

 • با چه بودجه ای در استانبول می توان یک ملک خرید؟
 • قیمت ملک در ترکیه به پول ایران چقدر است؟
 • شرایط خرید ملک به صورت اقساطی در ترکیه چگونه است؟
 • خرید ملک در کدام از شهرهای ترکیه بهتر است؟
 • شرایط کار در استانبول با خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

بررسی قیمت ملک در ترکیه به پول ایران

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران قاعدتاً برای تخمین حداقل سرمایه اولیه مهم خواهد بود. همانطور که می‌دانید خرید ملک در ترکیه یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور نزد ایرانیان است. به همین دلیل در وهله اول باید به ارزیابی قیمت خانه در ترکیه به پول ایران پرداخته، خانه های مختلف را بازدید کنید و در نهایت ملک مورد نظرتان را انتخاب کنید. در این مقاله با قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، اجاره خانه در ترکیه به پول ایران و بهترین شهرهای ترکیه برای خرید خانه آشنا خواهید شد. اطلاع از قیمت ها می‌تواند در یک برنامه ریزی دقیق برای مهاجرت به شما کمک کند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران
advantages-of-eyeing-property-for-sale-in-istanbul

1. چرا قیمت ملک در ترکیه به پول ایران مهم است؟

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران از آن جهت حائز اهمیت است که می‌توانید حداقل سرمایه لازم را تخمین بزنید. بنابراین برای اینکه تعیین کنید به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز دارید باید ابتدا نوع خانه، شهر و متراژ خانه را مشخص کنید.

در ادامه مقاله به بررسی قیمت ملک در ترکیه به پول ایران و قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان می‌پردازیم. اینکه در هر شهر ترکیه به چه مقدار سرمایه اولیه به لیر و به تومان) برای خرید خانه نیاز دارید. بنابراین برای تخمین حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک با ما همراه باشید.

2. با چه بودجه ای در استانبول می توان یک ملک خرید؟

مشاوره شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه (قوانین جدید 2020)

قبل از ادامه مطالعه خود، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تعیین بودجه یا سرمایه لازم برای خرید ملک در ترکیه به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله عوامل مؤثر در تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران یا لیر ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • شهر و منطقه
 • محله
 • متراژ خانه
 • سن بنا
 • امکانات ملک
 • انواع دسترسی ها
 • امکانات محلی و منطقه ای

اگر به طور کلی انواع املاک را با سن زیر 10 سال در نظر بگیریم. و خانه ای که انتخاب کرده‌اید در محله متوسط استانبول با متراژ 50 متر باشد. امکان خرید ملک با قیمت هر متر مربع 16.000.000 تومان وجود دارد. متری 16 میلیون تومان به پول ترکیه معادل متری 5.000 لیر است. بنابراین یک خانه 50 متری در ترکیه حدود 250.000 لیر ترکیه هزینه خواهد داشت. قیمت ملک در ترکیه به پول ایران معادل 800.000.000 تومان خواهد بود. این در حالی است که با این سرمایه نمی‌توان در یک محله متوسط تهران خانه ای 50 متری خرید. بنابراین در هر صورت قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان ارزانتر از تهران است.

3. شرایط خرید ملک به صورت اقساطی در ترکیه چگونه است؟

فروش اقساطی خانه در ترکیه صرفاً محدود به املاک کلید نخورده (نوساز) است. و هر فروشنده نیز شرایط اقساطی مختص به خود را دارد.

برای فروش قسطی خانه باید یک سوم یا نیمی از ارزش ملک را پرداخت کنید. پرداخت مابقی مبلغ می‌تواند طی 12 الی 24 ماه آینده انجام شود.

به عنوان مثال اگر برای خرید یک خانه 80 متری اقدام کرده‌اید. و ارزش این ملک حدود 2 میلیارد (متری 25.000.000 تومان) است. می‌توانید 700.000.000 تومان یا یک میلیارد را در ابتدا پرداخت کرده و مابقی مبلغ را به صورت ماهانه و در اقساطی بین 40.000.000 تومان تا 100.000.000 تومان پرداخت کنید. به این ترتیب با خرید اقساطی می‌توانید صاحب ملک مورد نظر خود شوید.

قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان
Antalya-Old-Town-port

4. شرایط خرید ملک در کدامیک از شهرهای ترکیه بهتر است؟

با توجه به رونق بازار املاک در شهرهای بزرگ ترکیه، خرید ملک در شهرهای استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا بیشتر پیشنهاد می‌شود. در این میان خرید ملک در استانبول به مراتب گزینه بهتری خواهد بود. چرا که استانبول به عنوان پایتخت ترکیه از امکانات بسیار بیشتری در مقایسه با دیگر شهرها برخودار است.

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران نیز در شهرهای ذکر شده مناسب تر است. علاوه بر این به دلیل امکانات رفاهی و وضعیت اقتصادی بهتر، امکان رشد سریعتر ارزش ملک نیز وجود دارد.

5. مراحل خرید ملک در ترکیه چیست؟

برای خرید ملک در ترکیه با بیت کوین یا ارزهای معمولی باید مراحل مشخصی را طی کنید. مراحل خرید ملک در ترکیه به شرح زیر هستند.

 • ابتدا از طریق یک سایت خرید ملک در ترکیه یا بنگاه املاک، ملک های مختلف را بررسی کنید. لازم است به برخی از آن ها حضوراً سر بزنید.
 • زمانی که خانه مورد علاقه خود را انتخاب کردید، باید ارزیابی شود. به این مفهوم که بدهی مالیاتی یا منع قانونی نداشته باشد. از طرفی باید یک کارشناس از ملک بازدید به عمل آورد.
 • در صورت توافق روی قیمت می‌توانید به فروشنده ودیعه پرداخت کنید. ودیعه معمولاً 10% از ارزش نهایی ملک را شامل می‌شود. اما فراموش نکنید که بازپرداخت آن در صورت عدم تمایل به خرید، غیرممکن خواهد بود. بنابراین قبل از پرداخا ودیعه، کلیه موارد را به خوبی بررسی کنید.
 • مراحل قانونی انتقال سند از فروشنده به خریدار را انجام دهید. در این مرحله باید مابقی مبلغ ملک را به حساب فروشنده منتقل کنید.
 • پس از انتقال سند باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و به منظور ارائه درخواست اقامت موقت وقت ملاقات دریافت کنید.
قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
İzmir,-Turkey

6. مزایای خرید ملک در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه چیست؟

یکی از مهمترین مزایای خرید ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه می‌تواند قیمت پایینتر ملک در ترکیه باشد.

از دیگر مزایای خرید ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه در مقایسه با ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نرخ رشد ارزش ملک در استانبول معمولاً از میانگن نرخ رشد سالیانه ترکیه و ایران بالاتر است.
 • با توجه به وسعت و مرکزیت استانبول به عنوان مرکز اقتصادی، توریستی و حتی به نوعی سیاسی ترکیه، بازار ملک در استانبول رونق خوبی داشته و به همین دلیل گستره انتخاب بالاتری برای خریداری وجود دارد.
 • با توجه به گسترگی حق انتخاب، فرآیند خرید در استانبول با سرعت بالاتری نسبت به سایر شهرها انجام می‌شود.
 • هزینه اجاره بهای ملک در استانبول (در صورت تمایل به اجاره دادن ملک خریداری شده) بالاتر از دیگر شهرهای ترکیه است.
 • امکان سفر کم هزینه و بدون نیاز به ویزا جهت بازدید از املاک وجود دارد.
 • شرایط زندگی و سرمایه گذاری در پویا ترین شهر ترکیه از لحاظ اقتصادی فراهم است.

7. شرایط کار در استانبول با خرید ملک در ترکیه چگونه است؟

بازار کار در استانبول نسبت به دیگر شهرهای ترکیه به مراتب رونق بیشتری دارد. استانبول پایتخت ترکیه است و به همین دلیل نیز به عنوان مرکز اقتصادی و تجاری این کشور، فرصت های شغلی بهتری خواهد داشت.

احتمال موفقیت شما در کسب و کار شخصی یا اشتغال در یک شرکت در استانبول به مراتب بیشتر از دیگر شهرهای این کشور است.

بازار کار در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه به مراتب رونق بیشتر دارد. همچنین احتمال موفقیت کسب و کار در استانبول به مراتب از سایر شهرهای ترکیه بیشتر است.

فراموش نکنید که برای کار در ترکیه باید مجوز کاری و ویزای کاری دریافت کنید.

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
Bodrum-Beach

8. آیا می توانم از یک ایرانی ملک در ترکیه خریداری کنم؟

از لحاظ قانونی هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای خرید خانه در ترکیه از یک تبعه خارجی وجود ندارد. اما در شرایطی که هدف شما از خرید ملک در ترکیه، دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور است باید حتماً خانه را از یک فرد ترک خریداری کنید.

تنها در شرایطی می‌توانید با خرید ملک در ترکیه اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید که خانه را از یک فرد حقیقی یا حقوقی ترک خریداری کرده باشید.

در غیر این صورت، یعنی خرید خانه از یک تبعه غیر ترک، تنها به مفهوم سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

9. شرایط و قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران چیست؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

در مورد قیمت ملک در ترکیه به پول ایران باید گفت که در یک مقایسه کلی، قیمت ملک در ترکیه پایینتر از ایران است. در ادامه مقاله بررسی قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان و لیر ترکیه می‌پردازیم. در یک بخش می‌توانید تفاوت قیمت فاحش میان ایران و شهرهای مختلف ترکیه را ببینید.

این تفاوت قیمت در مورد شهرهای بزرگی مانند تهران و استانبول حتی بیشتر هم می‌شود. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که شما با یک بودجه مشخص خانه بهتری را می‌توانید در محله متوسط رو به بالای ترکیه در قیاس با تهران خریداری کنید.

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران حداقل 27.35% کمتر از قیمت ملک در تهران است. هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران نیز 65.74% کمتر از تهران است.

جالب است بدانید که غیر از قیمت ملک در ترکیه به پول ایران، هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار پایینتر از تهران است. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در ترکیه بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه حدود 1335.26 دلار آمریکا (معادل 10779.47 لیر ترکیه) است. هزینه زندگی یک فرد نیز بدون احتساب اجاره خانه، ماهانه 384.69 دلار آمریکا (معادل 3105.56 لیر ترکیه) است.

Kadıköy-Sahili,-Turkey

10. شرایط دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه با خرید ملک چیست؟

تفاوتی ندارد که هزینه ملک در ترکیه به پول ایران چقدر باشد. اینکه شما چه نوع ملکی را برای خرید انتخاب می‌کنید تنها روی سرمایه اولیه لازم تأثیرگذار است. با خرید ملک در ترکیه می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید.

پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار، می‌توانید برای دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید. در این مرحله باید یک وقت ملاقات دریافت کنید. با ارائه مدارک و مستندات در روز ملاقات، درخواست شما بررسی می‌شود. در صورت تأیید مدارک و درخواست اقامت، یک اقامت 1 یا 2 ساله به شما اعطا خواهد شد.

پس از 5 سال اقامت موقت در ترکیه (با شرط سکونت 11 ماهه در هر سال) می‌توانید برای دریافت اقامت دائم ترکیه درخواست دهید. پس از 3 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه درخواست دهید.

11. کدامیک از املاک و مستغلات را می‌توان در ترکیه خریداری کرد؟

انواع املاک و مستغلات ترکیه که به عنوان یک متقاضی خارجی می‌توانید خریداری کنید شامل موارد زیر هستند.

 • واحدهای مسکونی و تجاری کلید نخورده (نوساز)
 • واحدهای مسکونی و تجاری دست دوم
 • ویلاها، واحدهای مسکونی و واحدهای تجاری کلید نخورده (نوساز) در برج ها و شهرک ها
 • ویلاها، واحدهای مسکونی و واحدهای تجاری دست دوم در برج ها و شهرک ها
 • مغازه ها
 • و ….

همانطور که مشاهده می‌کنید، پس از تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران یا تعیین قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، می‌توانید با در نظر گرفتن حداقل بودجه خود یکی از انواع املاک و مستغلات فوق را انتخاب کنید.

taksim-istiklal-street-beyoglu-istanbul

12. آیا حضور وکیل در پروسه خرید ملک و تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران تاثیرگذار است؟

یکی از مراحل خرید خانه در ترکیه، ارزش گذاری قیمت ملک توسط کارشناس است. حضور وکیل مهاجرتی که با کلیه قوانین و مقررات خرید و فروش ملک در ترکیه آشنا است. و از طرفی به زبان ترکی نیز مسلط است، در تمامی مراحل خرید خانه تأثیر مثبتی دارد.

وکیل مهاجرتی از ابتدای فرآیند خرید ملک همراه شما خواهد بود. این فرآیندها شامل بررسی ملک‌ های مختلف، تعیین قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، انتقال پول، انجام استعلامات لازم، انتقال سند و عقد قرارداد خواهد بود. از طرفی وکیل مهاجرتی می‌تواند شما را برای جمع آوری مدارک لازم جهت دریافت اقامت راهنمایی کند.

13. قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان چقدر است؟

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران معمولاً به طور متوسط ارزیابی می‌شود. به این مفهوم که میانگین هزینه هر متر مربع در شهرهای مختلف را محاسبه خواهند کرد. اما مسئله اصلی اینجاست که خانه در برخی از شهرها مانند استانبول بسیار بالاتر از مقدار میانگین بوده و در نتیجه این آمار نمی‌تواند برای تعیین حداقل سرمایه به شما کمک کند. لذا به منظور تعیین دقیق میزان سرمایه ای که برای خرید خانه و تعیین قیمت ملک در ترکیه به پول ایران نیاز دارید. در جداول زیر به تفکیک شهرها قیمت خانه در ترکیه به پول ایران و لیر ترکیه مشخص می‌شود.

قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان در شهر استانبول

نوع خانه یا آپارتمانقیمت خانه در ترکیه به لیرمعادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر استانبول11363.85 لیر ترکیه59268883.63 ریال
قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر استانبول5549.72 لیر ترکیه28944928.31 ریال

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آنکارا

نوع خانه یا آپارتمانقیمت خانه در ترکیه به لیرمعادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر آنکارا5587.28 لیر ترکیه29140831.67 ریال
قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر آنکارا3510.23 لیر ترکیه18307812.83 ریال
view-on-Suleymaniye-mosque-Turkey

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران در شهر ازمیر

نوع خانه یا آپارتمانقیمت خانه در ترکیه به لیرمعادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر ازمیر7193.30 لیر ترکیه37437133.38 ریال
قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر ازمیر33789.91 لیر ترکیه19724401.56 ریال

قیمت آپارتمان در ترکیه به پول ایران در شهر آدانا

نوع خانه یا آپارتمانقیمت خانه در ترکیه به لیرمعادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر آدانا3500.00 لیر ترکیه18215557.09 ریال
قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر آدانا2400.00 لیر ترکیه12490667.72 ریال

قیمت خانه در ترکیه به پول ایران در شهر بورسا

نوع خانه یا آپارتمانقیمت خانه در ترکیه به لیرمعادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر بورسا4543.68 لیر ترکیه23647323.56 ریال
قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر بورسا3376.47 لیر ترکیه17572655.08 ریال

قیمت ملک در ترکیه به پول ایران در شهر آنتالیا

نوع خانه یا آپارتمانقیمت خانه در ترکیه به لیرمعادل قیمت خانه در ترکیه به پول ایران
قیمت هر متر آپارتمان در مرکز از شهر آنتالیا5294.81 لیر ترکیه27556522.74 ریال
قیمت هر متر آپارتمان در خارج از مرکز شهر آنتالیا3704.96 لیر ترکیه19282260.58 ریال

همانطور که در جدول های فوق دیدید قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان تفاوت فاحشی با قیمت آپارتمان در ایران دارد. به عبارتی ساده می‌توان گفت که خرید ملک در ترکیه برای شما مقرون به صرفه تر از خرید خانه در ایران است. چرا که علاوه بر سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، می‌توانید برای دریافت اقامت نیز اقدام کنید.

lamps-and-lanterns-exposed-into-a-red-bazaar-at-Istanbul-market

14. هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران چقدر است؟

مشاوره شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه (قوانین جدید 2020)

قبل از ادامه مطالعه خود، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در بخش قبلی مشاهده کردید که قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان بسیار ارزانتر از قیمت خانه در تهران است. این موضوع در مورد هزینه اجاره خانه نیز صدق می‌کند. هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران نیز در شهرهای مختلف این شهر تفاوت بسیاری دارد. بنابراین به عنوان یک خریدار ملک باید از قیمت حدودی اجاره خانه در هر شهر آگاه باشید. چرا که پس از خرید ملک می‌توانید آن را اجاره داده و کسب درآمد کنید. بنابراین اطلاع از قیمت اجاره می‌تواند روی انتخاب منطقه و شهر محل خانه تأثیرگذار باشد.

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر استانبول

نوع آپارتمان یا خانههزینه اجاره به لیر ترکیهمعادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر استانبول2554.27 لیر ترکیه13321973.00 ریال
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر استانبول1486.98 لیر ترکیه7755437.60 ریال
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر استانبول4694.19 لیر ترکیه24482851.47 ریال
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر استانبول2710.29 لیر ترکیه14135716.66 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آنکارا

نوع آپارتمان یا خانههزینه اجاره به لیر ترکیهمعادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آنکارا1569.72 لیر ترکیه8186968.76 ریال
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر آنکارا1006.59 لیر ترکیه5249947.95 ریال
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر آنکارا2601.04 لیر ترکیه13565912.79 ریال
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر آنکارا1674.07 لیر ترکیه8731230.34 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر ازمیر

نوع آپارتمان یا خانههزینه اجاره به لیر ترکیهمعادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ازمیر1626.73 لیر ترکیه8466218.23 ریال
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر ازمیر1049.02 لیر ترکیه5459585.31 ریال
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر ازمیر2973.33 لیر ترکیه15474549.45 ریال
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر ازمیر1765.54 لیر ترکیه9188657.74 ریال
Galata

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آدانا

نوع آپارتمان یا خانههزینه اجاره به لیر ترکیهمعادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آدانا1187.50 لیر ترکیه6180278.30 ریال
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر آدانا750.00 لیر ترکیه3903333.66 ریال
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر آدانا2125.00 لیر ترکیه11059445.38 ریال
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر آدانا1414.29 لیر ترکیه7360572.05 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر بورسا

نوع آپارتمان یا خانههزینه اجاره به لیر ترکیهمعادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بورسا1311.04 لیر ترکیه6823237.77 ریال
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر بورسا946.05 لیر ترکیه4923663.02 ریال
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر بورسا2366.36 لیر ترکیه12315581.05 ریال
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر بورسا1631.19 لیر ترکیه8489461.55 ریال

اجاره خانه در ترکیه به پول ایران در شهر آنتالیا

نوع آپارتمان یا خانههزینه اجاره به لیر ترکیهمعادل هزینه اجاره خانه در ترکیه به پول ایران
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر آنتالیا1282.94 لیر ترکیه6676986.02 ریال
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر آنتالیا947.63 لیر ترکیه4931903.09 ریال
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر آنتالیا2261.10 لیر ترکیه11767773.68 ریال
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر آنتالیا1542.73 لیر ترکیه8029045.75 ریال

سوالات متداول قیمت ملک در ترکیه به پول ایران

✅ کدامیک از شهرهای ترکیه برای خرید ملک مناسب است؟

شهرهای استانبول، آنکارا، آنتالیا و ازمیر جزو بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک هستند. پتانسیل رشد قیمت خانه در این شهرها بالاست.

✅ برای خرید ملک در ترکیه به چه مقدار سرمایه اولیه نیاز داریم؟

میزان سرمایه اولیه برای خرید ملک در ترکیه به خانه ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت که حداقل سرمایه اولیه برای خرید ملک در ترکیه از 250.000 لیر شروع می‌شود.

✅ قیمت ملک در ترکیه به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ملک در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله مهمترین آن‌ ها شهر و منطقه، متراژ ملک، سن بنا، امکانات ملک و امکانات محلی اشاره کرد.

✅ آیا با خرید ملک در ترکیه می‌توان اقامت دائم ترکیه را دریافت کرد؟

بله. با خرید ملک در ترکیه و بلافاصله پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار می‌توانید برای دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید. پس از 5 سال نیز می‌توانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید.

✅ دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک چقدر زمان می‌برد؟

پس از 5 سال اقامت موقت در ترکیه می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. و پس از 3 سال اقامت دائم نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه اقدام کنید.

جمع بندی

Conclusion

خرید ملک در ترکیه یکی از ساده ترین و البته سریع ترین روش های مهاجرتی برای دریافت اقامت دائم ترکیه است. تنها کافی است پس از انتقال سند از فروشنده به خریدار، به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید. اما قبل از هر اقدامی لازم است تا با قیمت ملک در ترکیه به پول ایران آشنا شوید. از جمله مهمترین نقاط قوت خرید ملک در ترکیه به شرح زیر است.

نقاط قوت:

امکان دریافت اقامت موقت در کوتاهترین زمان
سرمایه گذاری امن و مطمئن
پایینتر بودن قیمت خانه در ترکیه در مقایسه با ایران
امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا