شهرهای دانشجویی کانادا و هزینه تحصیل در کانادا (+تغییرات 2021)

canada Flag

همه متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند همواره به دنبال انتخاب بهترین دانشگاه های کانادا در بین شهرهای دانشجویی کانادا هستند. قبل از انتخاب شهر باید ابتدا رتبه دانشگاه و سپس هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را بررسی کنید.

 • بهترین شهرهای دانشجویی کانادا کدامند؟
 • بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل کدامند؟
 • هزینه تحصیل و زندگی در کانادا برای دانشجویان بومی و بین المللی چقدر است؟
 • هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟
 • روش های اسکان دانشجویی در کانادا کدامند؟

معرفی شهرهای دانشجویی کانادا و هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

در این مقاله به معرفی بهترین شهرهای دانشجویی کانادا پرداخته و در ادامه نیز اطلاعات کاملی از هزینه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید تا با بهترین دانشگاه های کانادا آشنا شده و هزینه زندگی دانشجویی خود را برآورد کنید.

***توصیه می شود این ویدیو را قبل از خواندن مقاله حتما مشاهده بفرمایید***

این ویدیو در آبان ماه سال 1399 تهیه شده و به محض تغییر شرایط آپدیت می شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1- بهترین شهرهای دانشجویی کانادا کدامند؟

شهرهای کانادا بر اساس مواردی چون فرصت های شغلی در حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی، امکان دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، امنیت، امکانات حمل و نقل داخل شهری، هزینه های زندگی و بسیاری موارد دیگر دسته بندی می‌شوند.

موسسه حقوقی سروش فردا با در نظر گرفتن این موارد شهرها را ارزیابی کرده و لیستی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا در اختیار شما قرار خواهد داد.

دانشجویان می توانند با تحصیل و زندگی در این شهرها با آداب و رسوم و فرهنگ های متنوع کانادا آشنا شوند. این آشنایی بستر مناسبی برای قرار گرفتن دانشجو در یک پروسه یادگیری تجربی است و قطعاً به رشد زندگی اجتماعی او کمک خواهد کرد.

1-1 رتبه اول بهترین شهرهای دانشجویی کانادا – شهر مونترال

مونترال در رتبه بندی QS رتبه چهارم را داشته و بزرگترین شهر استان کبک است. علاوه بر این، شهر مونترال دومین شهر بزرگ کانادا بوده، به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور شناخته شده و یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا است.

پرچم کانادا و بهترین شهر کانادا برای پزشکان
Downtown,-Ottawa,-ON,-Canada

در مونترال 12 کالج عمومی، 7 موسسه آموزش عالی و 4 دانشگاه تأسیس شده است. با وجود 12 کالج عمومی مشخص است که این شهر تمرکز خود را بر پرورش و آموزش دانش آموزان دوره متوسطه گذاشته است.

البته در سال 2019 شهر مونترال 2 رتبه سقوط کرد و در حال حاضر در رتبه ششم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا در رتبه بندی QS قرار دارد.

رتبه مونترال در بین بهترین شهرهای دانشجویی کانادا: رتبه 6 سایت QS

با وجود این افت رتبه در سایت QS، شهر مونترال هنوز هم بالاترین رتبه را در آمریکای شمالی به عنوان بهترین شهرهای دانشجویی کانادا دارد.

هر ساله دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل در دانشگاه های مونترال هستند و 29% از دانشجویان کل دانشگاه های این شهر را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند.

در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های شهر مونترال می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

1-1-1 بهترین دانشگاه های کانادا – شهر مونترال

چندین دانشگاه مطرح و معتبر در سطح جهانی در شهر مونترال تأسیس شده‌اند. از جمله این دانشگاه ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین شهر کانادا برای تحصیل و نقشه کانادا
TORONTO-BEST-COMMUNITIES-CANADA

دانشگاه های شهر مونترال در 5 شاخص از 6 شاخص اصلی ارزیابی شده، عملکرد بسیار خوبی دارند. تنها هزینه تحصیل در این شهر و مقرون به صرفه بودن تحصیل در کانادا در بین 50 شاخص برتر قرار گرفته است.

تعداد دانشگاه های رتبه بندی شده شهر مونترال که در سایت QS رتبه بندی3
بالاترین رتبه دانشگاه های مونترال در سایت QS31 (دانشگاه مک گیل)
رتبه محبوبیت شهر مونترال در بین دانشجویان بین المللی11
رتبه اشتغال شهر مونترال22
رتبه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در شهر مونترال68
رتبه دانشجویی2

1-1-2 هزینه زندگی دانشجویی و تحصیل در کانادا – شهر مونترال

شهر مونترال در بین شهرهای کانادا رتبه 68 را در شاخص قیمت و هزینه های زندگی و تحصیل در سال تحصیلی 2020-2021 کسب کرده است.

البته هزینه زندگی دانشجویی در شهر مونترال کمتر از برخی شهرهای کانادا مانند تورنتو است. هزینه زندگی در تورنتو حدود 24 درصد گرانتر از هزینه زندگی در مونترال است.

طبق آخرین محاسبات هزینه تحصیل در مونترال سالانه و به طور میانگین حدود 12.200 دلار است.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا و شهرهای دانشجویی کانادا
Skyline-in-Montreal

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر مونترال نیز با توجه به آمار و بررسی های سایت Numbeo حدود 975 دلار آمریکا (1.298 دلار کانادا) و 24% ارزانتر از شهر تورنتو است.

مونترال در میان شهرهای کانادا رتبه 22 اشتغال را داشته و یکی از قوی ترین قطب های اقتصادی کانادا نیز به شمار می‌رود. از جمله محبوب ترین صنایع این شهر می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هوافضا
 • کالاهای الکترونیکی
 • صنایع دارویی
 • ارتباطات از راه دور
 • جهانگردی
 • مهندسی نرم افزار

به منظور در یافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های مونترال باید از یک کارفرمای کانادایی دعوتنامه کاری دریافت کرده و سپس قرارداد کاری ببندید.

1-2 رتبه دوم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا – شهر تورنتو

تورنتو مرکز استان انتاریو و یکی دیگر از بزرگترین شهرهای کانادا است. تورنتو به عنوان شهری چند فرهنگی در جهان شناخته می‌شود و حدود نیمی از جمعیت 2.8 میلیون نفری از ساکنان این شهر را مهاجران تشکیل داده‌اند.

بهترین دانشگاه های کانادا و شهرهای دانشجویی کانادا
Toronto,-Canada-4

در آخرین نظرسنجی که انجام شد اغلب دانشجویان دانشگاه‌های تورنتو از طیف گسترده فعالیت های ارائه شده در این شهر و کیفیت بالای آموزش و فراگیری راضی بودند.

1-2-1 بهترین دانشگاه های کانادا – تورنتو

دانشگاه‌ های تورنتو بالاترین رتبه بین المللی را در بین تمامی شهرهای کانادا دارند. دانشگاه تورنتو، رایرسون و یورک در این لیست هستند و رتبه دانشگاه تورنتو در سایت QS نیز 28 است.

تعداد دانشگاه های رتبه بندی شده تورنتو در سایت QS3
بالاترین رتبه دانشگاه های تورنتو در سایت QS29 (دانشگاه تورنتو)
رتبه محبوبیت دانشگاه های تورنتو از نظر دانشجویان بین المللی3
رتبه اشتغال دانشگاه های تورنتو25
رتبه هزینه های تحصیل و زندگی83
رتبه دانشجویی14

1-2-2 معرفی بهترین دانشگاه های کانادا، دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون به عنوان رهبر کانادا در زمینه آموزش نوآورانه، مدرن و متمرکز بر اشتغال شناخته می‌شود. بیشتر برنامه‌ های این دانشگاه بر کارآفرینی و نوآوری متمرکز شده است.

رایرسون ماموریت خود را تأمین نیازهای اجتماعی قرار داده و در نتیجه آموزش های خود را طبق یک تعهد طولانی مدت برنامه ریزی می‌کند. به همین دلیل نیز بیشتر از 100 نوع برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می‌شود.

شهرهای دانشجویی کانادا و هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
Toronto,-Canada

1-2-3 هزینه زندگی و تحصیل در کانادا – شهر تورنتو

شهر تورنتو تحت عنوان مهمترین مرکز اقتصادی و مالی کانادا شناخته می‌شود. بسیاری از ساختمان‌ ها و مراکز مالی مهم این کشور مانند ساختمان بورس اوراق بهادار و 5 بانک بزرگ کانادا در شهر تورنتو واقع شده‌اند.

جالب است بدانید که شهر تورنتو کانادا به عنوان قطب صنعت سرگرمی، صنایع خلاقه و رسانه نیز شناخته می‌شود.

1-3 رتبه سوم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا – شهر ونکوور

ونکوور سومین کلان شهر کانادا، در ساحل غربی این کشور واقع شده و تحت عنوان شهری جوان شناخته می‌شود. مناظر حاشیه ونکوور بسیار دیدنی است و در نتیجه شهر مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند در عین یک زندگی مدرن و شهری، به راحتی به طبیعت دسترسی داشته باشند.

1-3-1 بهترین دانشگاه های کانادا – ونکوور

ونکوور از جمله محبوب ترین شهرهای کانادا برای دانشجویان است و در رتبه بندی سایت QS نیز جایگاه 10 را دارد. دانشگاه هایی چون دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سایمون فریزر نیز در ونکوور واقع شده‌اند.

تعداد دانشگاه های رتبه بندی شده ونکوور در سایت QS2
بالاترین رتبه دانشگاه های ونکوور در سایت QS45 (دانشگاه بریتیش کلمبیا)
رتبه محبوبیت دانشگاه های ونکوور از نظر دانشجویان بین المللی10
رتبه اشتغال دانشگاه های ونکوور29
رتبه هزینه های تحصیل و زندگی55
رتبه دانشجویی37
بهترین دانشگاه های کانادا و عکس شهرهای کانادا
Granville-Island,-Vancouver,-BC,-Canada

1-3-2 هزینه تحصیل و زندگی در کانادا – شهر ونکوور

هزینه تحصیل در شهر ونکوور کانادا نسبت به هزینه تحصیل در انگلستان و ایالات متحده آمریکا پایین‌تر و حدود 5300 دلار در سال است.

از طرفی تحصیل در دانشگاه های ونکوور هزینه پایینتری نیز نسبت به دیگر شهرهای کانادا دارد به طوری که هزینه تحصیل در شهر تورنتو به طور متوسط 14800 دلار آمریکا است در حالی که هزینه تحصیل در ونکوور حدود 5300 دلار است.

ونکوور در لیست ارزان ترین شهرهای دنیا برای تحصیل در رتبه 55 قرار گرفته است.

درست است که هزینه تحصیل در ونکوور پایین تر از شهرهای دیگر کانادا است، اما در مقابل جزو گران ترین شهرهای این کشور برای زندگی محسوب می ‌شود.

طبق بررسی‌ های سایت Numbeo و آمار ارائه شده، هزینه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ونکوور مبلغی حدود 1547 دلار است. با این وجود باز هم هزینه اجاره خانه در این شهر 2% پایین تر از شهر تورنتو است.

ونکوور یکی از بزرگترین قطب های تجاری کاناداست و در زمینه ایجاد اشتغال نیز در رتبه 29 جهان قرار دارد. همین موضوع دلیل اصلی و عمده دانشجویان برای انتخاب دانشگاه های این شهر است. چرا که پس از فارغ التحصیلی به راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند.

دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های ونکوور برای گرفتن مجوز اشتغال باید ابتدا دعوتنامه کاری از یک کارفرمای کانادایی دریافت کرده و سپس قرارداد کاری ببندند.

بهترین دانشگاه های کانادا
Toronto-Downtown,-Toronto,-Canada

1-4 رتبه چهارم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا – شهر کبک

شهر کبک مرکز استان کبک بوده و بیشتر جمعیت آن فرانسوی زبان هستند. به همین دلیل نیز برنامه های تحصیلی در دانشگاه های این شهر اغلب به زبان فرانسوی تدریس می‌شود.

کبک در اوایل قرن 17 میلادی تأسیس شده و به عنوان شهری تاریخی شناخته می‌شود. 37 سایت تاریخی کشور کانادا در کبک و مناطق اطراف آن واقع شده و این شهر حتی در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

1-4-1 بهترین دانشگاه های کانادا – کبک

 • دانشگاه لاوال: این دانشگاه در رتبه بندی سایت QS در جایگاه 416 قرار دارد.
 • دانشگاه کبک: این دانشگاه در رتبه بندی سایت QS در جایگاه 561 الی 570 قرار دارد.
تعداد دانشگاه های رتبه بندی شده کبک در سایت QS2
بالاترین رتبه دانشگاه های کبک در سایت QS416 (دانشگاه لاوال)
رتبه محبوبیت دانشگاه های کبک از نظر دانشجویان بین المللی52
رتبه اشتغال دانشگاه های کبک142
رتبه هزینه های تحصیل و زندگی72
رتبه دانشجویی132
شهرهای دانشجویی کانادا و هزینه تحصیل در کانادا
Toronto,-Canada-3

1-4-2 معرفی بهترین دانشگاه های کانادا: شهر کبک – دانشگاه لاوال

دانشگاه لاوال یکی از قدیمی ترین دانشگاه های فرانسوی زبان آمریکای شمالی است. لاوال دانشگاهی جامع است که در زمینه تحقیق و نوآوری پیشرو بوده و در 17 دانشکده آن 43000 دانشجو در 60 گروه مشغول به تحصیل هستند و حدود 500 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف دارد.

هر سال حدود 7000 دانشجوی بین المللی از 120 کشور جهان برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه لاوال می‌شوند.

1-4-3 هزینه تحصیل و زندگی در کانادا – شهر کبک

متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در شهر کبک برای هر ترم حدود 8200 تا 10500 دلار کانادا است. البته به غیر از شهریه هزینه های دیگری مانند خوراک، پوشاک، کتاب، فعالیت های فرهنگی و ورزشی یا تفریحی نیز به هزینه دانشجو اضافه می‌شود.

متوسط هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در شهر کبک سالانه حدود 17 هزار دلار کانادا خواهد بود.

طبق بررسی‌ های سایت Numbeo و آمار ارائه شده، هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کبک مبلغی حدود 525 تا 700 دلار کانادا خواهد بود.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

1-5 رتبه پنجم بهترین شهرهای دانشجویی کانادا – شهر ادمونتون

شهر ادمنتون پایتخت استان آلبرتا کانادا است و آب و هوای معتدل تری نسبت به سایر شهرهای این کشور دارد. ادمنتون در غرب کانادا واقع شده و مملو از زیبایی های طبیعی مانند پارک فورد ادمنتون و بزرگترین موزه تاریخ زنده است. ادمنتون با حدود 1 میلیون نفر جمعیت، قطب اصلی صنعت انرژی کانادا است.

شهرهای دانشجویی کانادا و هزینه زندگی در کانادا
Parliament-Hill,-Ottawa,-Canada

1-5-1 بهترین دانشگاه های کانادا – شهر ادمونتون دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتای شهر ادمونتون یکی دیگر از دانشگاه های برتر کشور کانادا است. آلبرتا شهرت زیادی در هنرهای تجسمی، تجارت، بهداشت، علوم انسانی و مهندسی دارد و هر ساله 400 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در 18 دانشکده خود برگزار می‌کند.

1-5-2 هزینه تحصیل و زندگی در کانادا – شهر ادمونتون

طبق بررسی‌ های سایت Numbeo و آمار ارائه شده، هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ادمنتون مبلغی حدود 776 دلار کانادا خواهد بود.

2- بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مقاطع مختلف کدامند؟

آیا شرایط تحصیل در کانادا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

طبق گزارش سایت رتبه بندی QS، جایگاه بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مقاطع مختلف در سال 2021 به شرح جدول زیر است.

نام دانشگاهرتبه بندی در سال 2021 طبق آمارهای سایت QS
دانشگاه تورنتو25 (به طور مشترک)
دانشگاه مک گیل31 (به طور مشترک)
دانشگاه بریتیش کلمبیا45
دانشگاه مونترال118
دانشگاه آلبرتا119
دانشگاه مک مستر144
دانشگاه واترلو166 (به طور مشترک)
دانشگاه وسترن203 (به طور مشترک)
دانشگاه کینگستون246 (به طور مشترک)
دانشگاه کلگری246 (به طور مشترک)
هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
Toronto-Skyline,-Toronto-,-Canada

3- هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

شهریه دانشگاه ها معمولاً به رشته انتخابی و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. البته تفاوت‌ هایی میان هزینه تحصیل دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد.

بر طبق آخرین آمارها و گزارشات، هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بومی مقطع کارشناسی حدود 5.3% کاهش پیدا کرده است.

اما این هزینه ها برای دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی 2019-2020 حدود 7.6% افزایش داشته است.

در ادامه به بررسی هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بومی و بین المللی می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

3-1 هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بومی

هزینه تحصیل شهروندان کانادایی در مقطع کارشناسی سالانه حدود 6463 دلار کانادا و برای مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 7056 دلار کانادا است.

3-2 هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی

بر طبق آخرین آمار هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در سال تحصیلی 2019-2020 حدود 29714 دلار است. این مبلغ برای یک سال تحصیلی محاسبه شده است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های گروه علوم انسانی پایین تر از سایر رشته ها بود و سالانه حدود 5542 دلار کانادا است.

این در حالی است که رشته های گروه مهندسی و رشته های پزشکی گرانتر هستند. شهریه تحصیل در رشته های پزشکی سالانه حدود 14162 و شهریه رشته دندانپزشکی سالانه حدود 21717 دلار کانادا محاسبه شده است. شهریه رشته هایی مانند کسب و کار و دوره های مدیریتی نیز سالانه حدود 6827 دلار کانادا است.

هزینه زندگی در کانادا و بهترین دانشگاه های کانادا
Skyline-in-Montreal

4- هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا را دارید، هزینه تحصیل در این مقطع پایین تر از مقطع کارشناسی است.

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مانند تحصیل کارشناسی در کانادا با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود.

طبق آمار، متوسط شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی 2019-2020 سالانه حدود 17744 دلار کانادا است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا در سال تحصیلی 2019-2020، حدود 4% نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رشته MBA نیز در کانادا مانند سایر کشورهای دنیا جزو گرانترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است. شهریه رشته MBA در دانشگاه های کانادا سالانه حدود 56328 دلار کانادا معادل 42657 دلار آمریکا است.

5- هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

تمامی دانشجویان دانشگاه ها و کالج های کانادا می‌ توانند از طریق ثبت نام در برنامه غذایی دانشگاه محل تحصیل خود تمامی وعده های غذایی خود را از سلف بگیرند.

به منظور اطلاع از قیمت مواد غذایی و در نتیجه مدیریت بودجه و هزینه های خود می‌ توانید وارد سایت فروشگاه های زنجیره ای کانادا شده و قیمت ها را به صورت آنلاین بررسی کنید.

هزینه اقامت، خوراک، پوشاک، اجاره خانه و حمل و نقل در هر کدام از شهرهای کانادا با شهر دیگر متفاوت است.

در کل مجموع هزینه های زندگی دانشجویی در شهرهای کانادا حدود 12 هزار یورو در سال است.

6- هزینه اسکان دانشجویان بین المللی در کانادا چقدر است؟

آیا شرایط تحصیل در کانادا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

هزینه های اجاره خانه در کانادا علاوه بر شهر محل اقامت به منطقه زندگی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه اجاره خانه در مرکز شهرهای کانادا بیشتر از حومه است. موسسه حقوقی سروش فردا به شما پیشنهاد می‌کند که حداقل 25% از بودجه خود را برای هزینه های اقامت در کانادا در نظر بگیرید.

شهرهای دانشجویی کانادا
Calgary,-AB,-Canada

7- روش های اسکان دانشجویی در کانادا کدامند؟

در ادامه به معرفی روش های مختلف اسکان دانشجویان بین المللی کانادا می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.

7-1 زندگی در خوابگاه دانشجویی

اکثر دانشگاه های کانادا دارای خوابگاه دانشجویی هستند. اسکان دانشجویی در خوابگاه روش بسیار خوبی برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا خصوصاً در سال اول تحصیل است. از طرف دیگر امکاناتی که خوابگاه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد، باعث کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا خواهد شد.

7-2 اجاره آپارتمان دانشجویی

اگر به عنوان دانشجوی بین المللی در کلاس ها یا دوره های آموزش زبان شرکت می‌کنید، احتمال اینکه بتوانید در خوابگاه زندگی کنید اندکی پایین است. در این حالت بهتر است یک آپارتمان شخصی اجاره کنید یا در خانه های دانشجویی ساکن شوید.

7-3 زندگی با خانواده میزبان کانادا

زندگی با یک خانواده کانادایی به عنوان میزبان یا به عبارتی برنامه Home Stay یکی از روش های اسکان دانش آموزان بالای 12 سال و دانشجویان است. در این شرایط شما می‌ توانید تا زمانی که تحصیل می‌کنید با خانواده میزبان کانادایی زندگی کنید.

شهرهای دانشجویی کانادا
Toronto,-Canada-5

یکی از مهمترین مزایای Home Stay فراهم آمدن شرایطی عالی برای آشنایی با فرهنگ و زبان رسمی کانادا است.

در این مقاله به معرفی شهرهای دانشجویی کانادا و بهترین دانشگاه های کانادا در هر شهر پرداختیم و از هزینه تحصیل و زندگی در کانادا گفتیم. همانطور که مطالعه کردید شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال، کبک و ادمنتون جزو بهترین شهر کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند.


سوالات متداول شهرهای دانشجویی کانادا

✅ رتبه اول بهترین شهرهای دانشجویی کانادا کدام است؟

مونترال رتبه اول بهترین شهر دانشجویی کانادا می باشد.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه حدود 6463 دلار کانادا است.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 7056 دلار کانادا است.

✅ هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

در کل مجموع هزینه های زندگی دانشجویی در شهرهای کانادا حدود 12 هزار یورو در سال است.

✅ روش های اسکان دانشجویی در کانادا کدامند؟

زندگی در خوابگاه دانشجویی
اجاره آپارتمان دانشجویی
زندگی با خانواده میزبان کانادا

جمع بندی

Conclusion

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. برخی از شهرهای دانشجویی کانادا هزینه زندگی پایینتری دارند اما برخی دیگر مانند ونکوور جزو گرانترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند.

نقاط قوت:

وجود حداقل 10 دانشگاه معتبر در سطح جهانی

امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با شهریه ای پایینتر از مقطع کارشناسی

روش های متنوع اسکان دانشجویان بین المللی

نقاط ضعف:

هزینه بالای زندگی در برخی شهرهای دانشجویی کانادا مانند ونکوور

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا