100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان 2024 (+✅حداکثر سن برای انواع ویزا)

germany Flag

شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان را باید در اولین قدم خود بررسی و بر اساس سنی که دارید، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید. در مهم‌ترین روش‌های مهاجرتی و ویزاهای کاری آلمان محدودیت سنی پیچیده‌ای تعریف نشده است و تنها کافیست حداقل 18 ساله باشید تا واجد شرایط اخذ ویزاهایی مانند جستجوی کار شوید اما باید بدانید برخی روش‌ها مانند آوسبیلدونگ با محدودیت سنی جدی‌تری همراهند. ما در این مقاله شرایط سنی روش‌های مختلف مهاجرت کاری به آلمان را بررسی کرده‌ایم تا پاسخگوی سوالات شما در اولین قدم مهاجرت باشیم؛ سوالاتی از قبیلِ:

 • شرایط سنی برای کار در آلمان چگونه است؟
 • محدودیت سنی ویزای کار آلمان به چه صورت است؟
 • آیا حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان تعیین شده است؟
 • شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان از طریق آوسبیلدونگ چگونه است؟
 • شرایط سنی ویزای جستجوی کار آلمان به چه صورت است؟
Arrow Icon
اطلاعیه مهم:ویدئو زیر حاوی اطلاعات مهمی درباره شرایط کار و اوسبیلدونگ آلمان در سال ۲۰۲۴ می باشد. حتما تماشا کنید.

✅ بررسی شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان

شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان یکی از ابتدایی‌ترین شرایطی است که متقاضیان برای اشتغال در این کشور باید در نظر بگیرند. شما باید دقت کنید که چه ویزایی را انتخاب کرده‌اید و شرایط سنی ویزای کار آلمان بر اساس انتخاب شما چگونه است. به عبارت دیگر محدودیت سنی ویزا های کار آلمان با یکدیگر متفاوت است و شما باید شرایط هر یک را جداگانه بدانید. ما در این مقاله از حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان حرف می‌زنیم و بر اساس منابع معتبر به شما می‌گوییم که شرایط سنی هر یک از ویزاهای کاری مانند جستجوی کار و جاب آفر چگونه است. با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. شرایط سنی برای کار در آلمان

اگر بخواهیم شرایط سنی کار را بر اساس قوانین آلمان در نظر بگیریم، به دو بخش اصلی می‌رسیم:

 • قانون کار کودکان و نوجوانان
 • قانون بازنشستگی

بر اساس قانون اول هر فرد برای کار در آلمان باید حداقل 13 ساله باشد و افرادی که در بازه سنی 13 تا 18 مشغول به کار در آلمان می‌شوند، باید برخی شرایط خاص از نظر مدت زمان کار و استراحت را داشته باشند.

بر اساس قانون دوم نیز به صورت عمومی کسانی که حق بیمه خود را کامل پرداخت کرده باشند، وقتی 65 سال و 7 ماه از عمر خود را گذرانده باشند، واجد شرایط بازنشستگی می‌شوند.

دقت داشته باشید که قوانین بالا برای شهروندان آلمانی است.

intercontinental-berlin
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. شرایط سنی ویزای کار آلمان

اگر بخواهیم شرایط سنی ویزای کار آلمان را بررسی کنیم، در ابتدا باید بپرسیم «کدام نوع ویزا؟». به عبارت دیگر، شرایط سنی تعیین‌شده برای روش‌های مختلف مهاجرت کاری به آلمان و ویزاهای مختلف این کشور متفاوت است.

اگر بخواهیم به صورت کلی حداقل و حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان را تعیین کنیم می‌گوییم شما در صورتی که در بازه سنی 18 تا 67 قرار داشته باشید، می‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید.

در ادامه درباره ابتدا شرحی کوتاه درباره چیستی ویزاهای کاری مختلف آلمان ارائه می‌‌دهیم و سپس به بررسی شرایط سنی آن‌ها می‌پردازیم.

3. شرایط سنی ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جست‌وجوی کار آلمان چیست؟

 • ویزای جست و جوی کار آلمان (Job Seeker) به ویزایی گفته می‌شود که به صاحبان خود اجازه کاریابی حضوری در آلمان را به مدت 6 ماه می‌دهد. دقت کنید که ویزای جاب سیکر آلمان قابل تمدید نیست!

شرایط سنی ویزای جستجوی کار آلمان چگونه است؟

 • بر اساس قوانین طرح‌شده، برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل 18 ساله باشید. حداکثر سن برای اخذ این ویزا تعیین نشده است اما کسانی که برای دریافت ویزای جستجوی کار اقدام می‌کنند نباید سن بازنشستگی (یعنی 67 سال) را رد کرده باشند.
محدودیت سنی ویزای کار آلمان

در ادامه به سراغ محدودیت سنی جاب آفر و سپس کارت فرصت آلمان می‌رویم. همراه ما بمانید.

4. محدودیت سنی ویزای کارگر ماهر آلمان

ویزای کارگر ماهر آلمان به کسانی تعلق می‌گیرد که در یک موقعیت شغلی همسو با تخصص و تجربه‌شان، جاب آفر (پیشنهاد کاری – Job Offer) دریافت می‌کنند. دریافت این ویزا نیز از طریق سفارت آلمان در کشور محل زندگی متقاضی انجام می‌شود.

یکی از مزایای مهاجرت با جاب آفر آلمان این است که محدودیت سنی خاصی برای دریافت آن تعیین نشده است و تنها کافیست تنها 18 ساله باشید تا برای اخذ جاب آفر و ویزای کاری آلمان اقدام کنید.

البته باید در نظر داشته باشید که:
1. شرکت‌های مختلف در آلمان ممکن است برای جذب نیروی کار مورد نظر خود شرایط و محدودیت سنی تعیین کنند.
2. اگر در هنگام مهاجرت بیش از 45 سال داشته باشید، باید یا شرایط لازم برای اخذ کارت آبی (Blue Card) را داشته باشید یا ثابت کنید از پس هزینه بازنشستگی خود برمی‌آیید.

5. سقف سنی مهاجرت کاری به آلمان با کارت شانس

کارت شانس آلمان چیست؟

 • کارت شانس آلمان (Chancenkarte – Opportunity card) به کارتی گفته می‌شود که به متقاضیان بین‌المللی کار در آلمان که مدارک معتبر دارند اما جاب آفر دریافت نکرده‌ یا قرارداد نبسته‌اند، اجازه سفر به آلمان، کار پاره‌وقت و جست و جو برای کار تمام وقت را می‌دهد.

شرایط سنی دریافت کارت فرصت آلمان چگونه است؟

 • بر اساس قوانین آلمان شما باید حداکثر 42 ساله باشید تا واجد شرایط دریافت کارت فرصت آلمان شوید.

شرایط سنی برای شما امتیاز به همراه خواهد داشت اگر بین 18 تا 35 سال (2 امتیاز) یا بین 35 تا 42 سال (1 امتیاز) داشته باشید.

اگر به دنبال حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان با آوسبیلدونگ هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید و به مطالعه ادامه دهید.

شرایط حداکثر سن برای مهاجرت کاری در آلمان
Holy-Ghost-Church,-Munich,-Germany

6. حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان با آوسبیلدونگ

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان با واژه آوسبیلدونگ غریبه‌اند! اگر بخواهیم تعریفی ساده از این روش مهاجرتی ارائه دهیم باید بگوییم که آوسبیلدونگ در واقع دوره کارآموزی همراه با حقوق است که به شما در کنار تجربه کاری، مدرک تحصیلی نیز می‌دهد چرا که شما در این دوره موظف به شرکت در کلاس‌های درس هستید.

به عبارت دیگر دوره آوسبیلدونگ یک دوره آموزشی دوگانه است که آموزش تئوری و عملی را ترکیب می‌کند.

نکته حائز اهمیت در اینجا شرایط سنی آوسبیلدونگ آلمان است. بر اساس قوانین آلمان شما برای شرکت در این دوره باید در بازه سنی 18 تا 35 سال قرار داشته باشید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. شرایط سنی کار دانشجویی در آلمان

برای کار دانشجویی در آلمان محدودیت سنی تعیین نشده است اما مسلماً شما باید در بازه سنی اخذ ویزای تحصیلی قرار داشته باشید. یعنی شما باید ویزای تحصیلی داشته و مشغول به تحصیل در دانشگاه های آلمان باشید تا بتوانید در این کشور به عنوان دانشجو کار کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان نیز باید حداقل 18 ساله باشید اما حداکثر سن به صورت رسمی اعلام نشده است.

البته گفته می‌شود که پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی ممکن است برای متقاضیانی که کمتر از یک حد مشخص سن دارند، آسان‌تر است. در جدول زیر می‌توانید اولویت‌های سنی برای تحصیل در آلمان را ببینید:

مقطع تحصیلیاولویت سنی
کارشناسیحداکثر 21 سالگی
کارشناسی ارشدحداکثر 30 سالگی
دکتراحداکثر 40 سالگی

فراموش نکنید که دانشجویان بین‌المللی مجاز به 20 ساعت کار در هفته هستند.

8. سایر شرایط مهاجرت کاری به المان

اگر واجد شرایط سنی دریافت ویزای کار آلمان هستید، باید به سراغ سایر قوانین و مراحل مهاجرت به این کشور بروید. به عنوان مثال شما باید:

 • مدارک تحصیلی خود را برای دریافت تأییدیه آماده کنید.
 • به کاریابی در آلمان بپردازید.
 • مدارک خود را برای استخدام در شغل انتخابی‌تان ارسال کنید.
 • به دنبال دریافت ویزای کاری آلمان بروید.
 • مراحل دریافت بیمه را طی کنید.
شرایط سنی ویزای کار آلمان

اما چه مدارکی برای دریافت ویزای کاری آلمان لازم است؟ در آخرین بخش از مقاله ضمن اشاره به این مدارک، از شرایط سنی ویزایی همراه آلمان حرف می‌زنیم. از اینکه در این مقاله همراه بودید، سپاس‌گزاریم.

9. مدارک لازم برای ویزای کاری المان

شما برای دریافت ویزای کاری آلمان در وهله اول باید مدارک شناسایی و پاسپورت خود را ارائه دهید که سن شما از روی همین مدارک محاسبه می‌شود. سپس به مدارک تحصیلی و زبان خود در کنار رزومه و انگیزه‌نامه‌تان نیاز دارید. اگر سابقه کاری نیز دارید اولاً در رزومه‌تان ثبت کنید و ثانیاً مدارک مرتبط با آن را نیز ارائه دهید.

به خاطر داشته باشید که سفارت از شما تمکن مالی برای مهاجرت کاری به آلمان نیز می‌خواهدو شما با این گواهی ثابت می‌کنید که از پس هزینه‌های زندگی در آلمان برمی‌آیید.

مدارک بیمه و عکس نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری آلمان به شمار می‌روند.

10. محدودیت سنی ویزای همراه آلمان

یکی از مهم‌ترین مزایایی که ویزا و اقامت آلمان به نیروهای کار بین‌المللی در این کشور می‌دهد، امکان همراه کردن خانواده است. اعضای خانواده شما می‌توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام و به این ترتیب به آلمان مهاجرت کنند.

اگر می‌خواهید برای اعضای خانوده خود ویزای همراه بگیرید، شرایط سنی تعیین شده را در نظر داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

 • همسر شما باید حداقل 18 ساله باشد.
 • فرزندان شما باید حداکثر 18 ساله و مجرد باشند.
Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg
Glassy-Elbbrücken-in-Hamburg

پرسش‌های متداول شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان

✅ حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق آوسبیلدونگ چند است؟

35 سال به عنوان حداکثر سن برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق آوسبیلدونگ تعیین شده است.

✅ محدودیت سنی ویزای جستجوی کار آلمان چگونه است؟

شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل 18 ساله باشید اما محدودیتی برای حداکثر سن تعیین نشده است.

✅ شرایط سنی برای کار در آلمان از طریق جاب آفر به چه صورت است؟

شرایط سنی جاب آفر را شغل مورد نظر شما تعیین می‌کند و از نظر سنی محدودیتی ندارد؛ تنها کافیست حداقل 18 ساله باشید.

✅ برای مهاجرت کاری به آلمان با کارت فرصت چه شرایط سنی وجود دارد؟

اگر در بازه سنی 18 تا 25 قرار داشته باشید، واجد شرایط سنی مهاجرت کاری به آلمان با کارت فرصت می‌شوید.

✅ برای اخذ ویزای همراه چه شرایط سنی تعیین شده است؟

برای دریافت ویزای همراه همسر شما باید حداقل 18 ساله و فرزندانتان حداکثر 18 ساله باشند.

جمع بندی

Conclusion

شما در هر سنی که باشید می‌توانید روشی مناسب برای مهاجرت به آلمان پیدا و کار و زندگی خود را در این کشور شروع کنید. روش‌های مختلف مانند ویزای جستجوی کار یا جاب آفر که از اصلی‌ترین روش‌های کاریابی و مهاجرت به آلمان به شمار می‌روند، به جز محدودیت‌های جزئی، شرایط پیچیده‌ای از نظر سن متقاضی ندارند اما اگر می‌خواهید از روش‌های مدرن‌تر مهاجرت مانند آوسبیلدونگ یا کارت فرصت استفاده کنید، باید حداکثر سن را رعایت نمایید.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان