زندگی در یونان به همراه شرایط و هزینه های آن (2021)

greece Flag

ما در مقاله ای که در پیش رو دارید شرایط زندگی در یونان و هزینه های مربوط به آن را به طور کامل بررسی نموده ایم. اگر قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. زیرا کشور زیبای یونان می تواند برای شما انتخابی فوق العاده برای مهاجرت باشد. در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده شده است.

 • یونان چگونه کشوری است؟
 • مردم یونان چگونه مردمی هستند؟
 • در حال حاضر شرایط اقتصادی یونان چگونه است؟
 • شرایط فعلی کار در یونان به چه صورت می باشد؟
 • وضعیت تحصیل در یونان چگونه است؟
 • بهداشت و رفاه در این کشور چه وضعیتی دارد؟
 • هزینه های زندگی در یونان چگونه است؟
 • معایب زندگی در یونان شامل چه مواردی می شود؟
 • بررسی شرایط اخذ ویزا و اقامت این کشور
 • معرفی چند وب سایت کاربردی و مفید.

مقدمه شرایط و هزینه زندگی در یونان

ما در این مقاله شرایط زندگی در یونان، هزینه های مربوط به آن و مزایا و معایب زندگی در این کشور را به طور دقیق و کامل بررسی کرده ایم. اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید درباره زندگی در یونان اطلاعات کاملی داشته باشید. ما در ابتدای این مقاله اطلاعاتی درباره خود این کشور (جمعیت، فرهنگ مردم، زبان و…) در اختیارتان قرار می دهیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل و هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل در یونان را بررسی می نماییم. در انتها نیز به بررسی معایب زندگی در یونان و معرفی چند وب سایت کاربردی و مفید در این کشور می پردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. یونان چگونه کشوری است؟

یونان کجاست؟

کشور یونان، جزو جنوبی ترین کشورهای شبه جزیره بالکان محسوب می شود. مساحت این کشور131،957 کیلومتر مربع می باشد. مساحت کل یونان (که یک پنجم آن از جزایر یونان تشکیل شده است) از نظر اندازه، با انگلیس و یا ایالت آلابامای آمریکا قابل مقایسه است. یونان از شرق با دریای اژه، از جنوب با دریای مدیترانه و از غرب با دریای ایون همسایه می باشد. این کشور فقط با برخی کشور ها در شمال و شمال شرقی خود مرز زمینی دارد که مجموعاً 1180 کیلومتر می شود. این کشور ها از غرب به شرق عبارتند از: آلبانی، جمهوری مقدونیه شمالی، بلغارستان و ترکیه. پایتخت این کشور نیز شهر آتن می باشد.

لازم به ذکر است که جغرافیا در توسعه کشور یونان، تاثیر به سزایی داشته است. کوه ها از نظر تاریخی، ارتباطات داخلی را محدود می کردند، اما دریا افق وسیع تری را باز می کرد.

آب و هوای مدیترانه ای یونان

کشور یونان آب و هوایی مدیترانه ای دارد. این آب و هوا تابع تعدادی از تغییرات منطقه ای و محلی و بر اساس تنوع فیزیکی این کشور می باشد. در همه فصول، به خصوص در تابستان، کیفیت نور یکی از جذاب ترین جاذبه های یونان است و این یکی از مزایای زندگی در یونان به حساب می آید. با این حال، آلودگی های جوی به یک مشکل جدی در شهرهای مختلف یونان، به ویژه آتن، پایتخت یونان، تبدیل شده است. این آلودگی ها علاوه بر این که آسمان را مبهم می کند و آثار باستانی را به خطر می اندازد، شرایط زندگی در یونان را نیز با چالش روبرو می کند.

جمعیت کشور یونان

بر اساس تخمین سال 2019، جمعیتی که در یونان زندگی می کنند، 10،701،000 نفر می باشد. جمعیت این کشور، به ویژه شمال آن، همیشه دارای تنوع قومی، مذهبی و زبانی زیادی است. اما بهتر است بدانید موضع رسمی دولت یونان این است که هیچ اقلیت قومی یا ملی در این کشور وجود ندارد و در واقع کل جمعیت آن یونانی هستند. تنها اقلیتی که به طور رسمی توسط دولت یونان به رسمیت شناخته شده است، اقلیت مذهبی می باشد که به اقلیت مسلمان تراکیه (Thráki) مربوط می شود. وجود این اقلیت در معاهده لوزان در سال 1923 به رسمیت شناخته شد.

زندگی در یونان
http://brightwallpapers.ru/

در ادامه مقاله با مردم یونان، شرایط اقتصادی و شرایط کار در این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در یونان زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

مردم یونان یکی از مزایای زندگی در این کشور محسوب می شوند. در میان مردم یونان افرادی هستند که خود را ترک، مقدونی، آلبانیایی، آرمانی (ولش) و روما (کولی) معرفی می کنند. از آن جا که 98% شهروندان این کشور از نظر قومی یونانی هستند، فرهنگ یونانی قومی تقریباً مترادف با فرهنگ دولت ملی می باشد. مردم یونان بسیار مهمان نواز هستند. این مسئله از شرایط خوب زندگی در یونان به شمار می رود. آن ها علاقه ی بسیاری به رقص، نوشیدن و غذا خوردن دارند. همچنین بهتر است بدانید که مردم این کشور عاشق گفتگو و بحث های طولانی هستند.

جالب است بدانید که جامعه یونان به دلیل ساختار قوی خانواده و میزان پایین جرم و جنایت مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. خانواده گسترده و تعهد قرار داده شده میان اعضای آن به ارائه پشتیبانی متقابل، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

زبان مردم یونان

زبان رسمی مردم یونان، یونانی است. زبان یونانی یک زبان هندواروپایی می باشد. این زبان که قدمت بسیار زیادی دارد، در طول زمان دچار تغییراتی شده است. زبان یونانی جدید شامل یونانی مدرن استاندارد و گویش های مختلف منطقه ای است. لازم به ذکر است که  اکثر گروه های اقلیت دو زبانه هستند. زبان های آروانیتیکا (گویش آلبانیایی)، لادینو (گویش یهودی)، ترکی، اسلاوی مقدونی، ولاشی (گویش رومانیایی)، رومانی (زبان کولی)، بلغاری و پومک هنوز در این کشور رواج دارند. همچنین اکثر مردم با سایر زبان های اروپایی، معمولاً انگلیسی و فرانسه، آشنا می باشند.

دین مردم یونان

تقریباً همه مردم یونان، علی رغم اداره طولانی مدت عثمانی، به کلیسای یونان (کلیسای ارتدکس یونان) تعلق دارند. اقلیت مسلمان (عمدتا سنی) که بسیاری از بخش غیر ارتدوکس جمعیت را تشکیل می دهند، به طور عمده ترک (متمرکز در غرب Thráki) و دودکانیز هستند. کاتولیک های روم و یونان نیز که عمدتا در آتن و جزایر غربی واقع شده اند و قبلاً تحت حاکمیت ایتالیا بودند، به استثنای چند هزار طرفدار پروتستانیسم و یهودیت، بقیه موارد را تشکیل می دهند. جمعیت یهودیان یونان تقریباً با نسل کشی نازی ها در جنگ جهانی دوم از بین رفت.

زندگی در یونان

3. شرایط اقتصادی یونان در حال حاضر چگونه است؟

اقتصاد یونان در دوره پس از جنگ جهانی دوم رشدی سریع داشت، اما همچنان یکی از کم توسعه ترین کشورها در بین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود. این کشور علاوه بر این که منابع طبیعی محدودی دارد، روند صنعتی شدنش نیز کند بوده و با تراز پرداخت ها دست و پنجه نرم می کند. این مسئله، وضعیت زندگی در یونان را تحت تاثیر قرار داده است و از معایب زندگی در این کشور به شمار می رود.

حمل و نقل، گردشگری، کشتیرانی و حواله های کارگران خارج از کشور (که آخرین آن ها به طور مداوم در حال کاهش بوده است)، جزو اصلی ترین محورهای اقتصاد این کشور به حساب می آیند. همچنین کشاورزی دارای نقشی مهم برای اقتصاد کشور، به ویژه اتحادیه اروپا می باشد.

4. شرایط فعلی کار در یونان چگونه می باشد؟

به طور کلی، کار اتحادیه در یونان در درجه اول توسط کنفدراسیون عمومی کارگران یونان نشان داده می شود (Geniki Synomospondia Ergaton Ellados; GSEE). کنفدراسیون کارمندان دولت (Anotati Diikisis Enoseon Dimosion Ypallilon; ADEDY)، مهمترین سازمان کارگری بعدی است.

بهتر است بدانید که یونانی ها، اعم از کسانی که به اتحادیه ها تعلق داشته باشند یا نه، در انواع مشاغل (از پزشکان گرفته تا حمل و نقل عمومی کارگران)، تمایل به انجام حملات گربه های وحشی (نوعی از اعتصابات کارگری) را از خود نشان داده اند.

یونان در سال 1987 قانون مالیات بر ارزش افزوده را (VAT) وضع کرد. در دهه اول قرن 21، دولت شروع به کاهش نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها کرد. مالیات بر درآمد فردی نیز پیشرو می باشد و در ابتدای دهه دوم قرن بیست و یکم نرخ آن به 45% می رسد.

نرخ بیکاری در یونان

طبق آمار 2020، نرخ بیکاری در یونان حدود 15.47% بوده است. امروزه یونان بالاترین نرخ بیکاری را در تمام کشورهای اتحادیه اروپا گزارش می کند و این مسئله یکی از معایب زندگی در یونان می باشد.

قسمت های بعدی مقاله به بررسی وضعیت تحصیل و همچنین وضعیت بهداشت و رفاه در یونان اختصاص دارد…

5. وضعیت تحصیل در یونان چگونه است؟

یکی از مزایای زندگی در یونان این است که مدتهاست تحصیلات در این کشور، هم به عنوان یک هدف مستقل و هم به عنوان وسیله ای برای تحرک اجتماعی رو به بالا، بسیار ارزشمند شمرده می شود. تحصیلات در این کشور در همه سطوح رایگان و برای کودکان بین 6 تا 15 سال اجباری است. لازم به ذکر است که تقریباً کل جمعیت یونان با سواد هستند.

دانشگاه فنی ملی آتن (1836)، دانشگاه ملی و کاپودیسریای آتن (1837) و دانشگاه ارسطو تسالونیکی (1925)، قدیمی ترین موسسات آموزش عالی یونان محسوب می شوند. همچنین لازم به تذکر است که چندین دانشگاه و دانشکده پلی تکنیک دیگر و یک مدرسه هنرهای زیبا نیز در یونان وجود دارد.

هزینه تحصیل در یونان

هزینه های تحصیل در یونان به محل تحصیل و ملیت شما وابسته است. اگر تحصیل در دانشگاه دولتی را انتخاب کنید، هزینه کمتری نسبت به دانشگاه خصوصی خواهید پرداخت. اگر اهل کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید، در تمام دانشگاه ها و کالج های دولتی می توانید بدون شهریه به تحصیل بپردازید. این مورد برای دانشجویانی که از کشورهای EEA هستند نیز صدق می کند. اگر اهل کشور دیگری هستید، ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود. هزینه ها بسته به مکانی که برای تحصیل انتخاب می کنید و سطح تحصیلی شما متفاوت هستند. 

هزینه های تحصیل و زندگی در یونان برای یک دانشجو به صورت سالانه به طور متوسط، بین 3000 تا 15000 یورو می باشد.

6. برای زندگی در یونان، از وضعیت بهداشت و رفاه این کشور چه می دانید؟

دولت یونان در دهه 1980، یک سیستم مراقبت بهداشتی ملی ایجاد کرد. این سیستم یکی از مزایای زندگی در یونان می باشد که بر اساس آن بسیاری از پزشکان یونانی در خارج از کشور آموزش می بینند. به واسطه این کار، هم پزشکان و هم بیمارستان های بزرگ از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند. اما با این حال، یونانیانی که استطاعت مالی دارند، معمولاً برای مراقبت های پزشکی، به خارج از کشور سفر می کنند.

سیستم بازنشستگی در یونان بسیار پیچیده است. بهتر است بدانید که کارگران تحت برنامه های موسسه بیمه اجتماعی و سازمان بیمه کشاورزی بیمه می شوند.

شرایط زندگی در یونان

در ادامه مقاله به بررسی هزینه های زندگی در یونان و مزایا و معایب زندگی در این کشور می پردازیم…

7. هزینه های زندگی در یونان چگونه است؟

هزینه زندگی در یونان 53.48٪ بیشتر از ایران است. اجاره در یونان نیز به طور متوسط 27.27٪ نسبت به ایران کمتر می باشد. (این مسئله برای ایرانیان از مزایای زندگی در یونان به شمار می رود.)

مقایسه هزینه های زندگی در آتن یونان با تهران

می توان گفت که شهر آتن بهترین شهر برای زندگی در یونان می باشد.

بهتر است بدانید که شاخص هزینه زندگی در آتن، 57.49٪ بالاتر از تهران و اجاره در این شهر به طور متوسط 31.10٪ کمتر از تهران است.

مخارج زندگی یک خانواده چهار نفره در آتن یونان 2،682.15 دلار (2،183.54 €) و هزینه ماهانه زندگی یک فرد مجرد در این شهر یونان 769.79 دلار (626.68 €) تخمین زده شده است.

 هزینه های زندگی در یونان (دسامبر 2020)

در دو جدول پایین، لیست هزینه های زندگی در یونان را در اختیارتان قرار داده ایم.

جدول 1 (هزینه های مربوط به رستوران، سوپرمارکت و حمل و نقل برای زندگی در یونان)

رستوران در یونانقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت10.00 5.50-18:00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط، (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)35.00 25.00-60.00
McMeal در McDonalds 6.40 5.50-8.00
آبجو با کیفیت داخلی (0/5 لیتر آب)4.00 2.50-5.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)4.00 3.00-6.00
کاپوچینو (منظم)3.00 1.60-4.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتری)1.70 1.00-3.00
آب (بطری 0.33 لیتری)0.50 0.49-1.00
سوپرمارکت در یونان
شیر (معمولی)، (1 لیتر)1.19 0.90-1.58
قرص نان سفید تازه (500 گرم)0.86 0.60-1.35
برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)1.68 1.00-3.00
تخم مرغ (منظم) (12)3.16 1.80-4.80
پنیر محلی (1 کیلوگرم)7.95 6.00-14:00
فیله مرغ (1 کیلوگرم)6.78 3.50-9.00
گوشت گاو دور (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)9.02 6.50-12.00
سیب (1 کیلوگرم)1.54 0.80-2.20
موز (1 کیلوگرم)1.51 1.10-2.70
پرتقال (1 کیلوگرم)1.12 0.50-2.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)1.39 0.75-2.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.84 0.50-1.50
پیاز (1 کیلوگرم)0.80 0.50-1.50
کاهو (1 راس)0.70 0.40-1.10
آب (بطری 1.5 لیتری)0.75 0.30-1.20
بطری شراب (متوسط)6.00 80/3-10.00
آبجو با کیفیت داخلی (بطری 0.5 لیتری)1.36 0.80-2.25
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)1.98 1.00-3.00
بسته سیگار 20 (مارلبرو)4.60 4.30-5.00
حمل و نقل در یونان
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)1.40 1.00-1.70
ماهانه پاس (قیمت عادی)30.00 30.00-50.00
شروع تاکسی (تعرفه عادی)3.50 2.50-4.00
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)1.00 0.74-2.00
تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)11.90 10.00-20.00
بنزین (1 لیتر)1.56 1.40-1.70
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (یا معادل اتومبیل جدید)19،450.00 17،000.00-21،000.00
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتر 97 کیلو وات راحتی (یا معادل ماشین جدید)18،874.57 17،600.00-21،000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی-قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره ماهانه منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در یونان)

موارد کاربردی-قبوضقیمت(€)گستره (€)
پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع149.6495.62-300.00
1 دقیقه. تعرفه موبایل اعتباری پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه)0.41 0.10-0.74
اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، داده های نامحدود، کابل / ADSL)31.81 25.00-50.00
ورزش و اوقات فراغت در یونان
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال33.52 12.00-50.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)15.54 8.00-25.00
سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی8.00 7.00-9.00
مراقبت از کودک در یونان
پیش دبستانی (یا مهد کودک)، یک روز کامل، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک324.18 250.00-500.00
دبستان بین المللی، سالانه برای 1 کودک€6،438.484،000.00-12،000.00
پوشاک و کفش در یونان
1 جفت شلوار جین (Levis 501 یا مشابه)71.10 40.00-100.00
1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا، H&M، …)29.85 20.00-50.00
1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (متوسط)71.87 50.00-100.00
1 جفت کفش چرمی مردانه تجاری88.95 60.00-125.00
اجاره ماهانه منزل در یونان
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر335.23 250.00-500.00
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز278.11 200.00-400.00
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر569.25 400.00-1000.00
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز478.30 350.00-800.00
قیمت خرید آپارتمان در یونان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر1،608،34 1000.00-3،000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز1،395.64 850.00-2500.00
حقوق و دستمزد در یونان
متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از کسر مالیات)735.73 
نرخ بهره وام به درصد (٪)، سالانه، به مدت 20 سال با نرخ ثابت4.643.00-7.00

داده های ما بر اساس 14529 گزارش توسط 1205 گزارشگر، در طول 12 ماه گذشته می باشد.
این اطلاعات برای هر کشور براساس تمام گزارشات از همه شهرهای آن کشور است.(منبع: Numbeo)

هزینه زندگی در یونان

8. معایب زندگی در یونان شامل چه مواردی می شود؟

در بین مزایای زندگی در یونان، زندگی در این کشور، مانند دیگر کشورها، معایبی نیز دارد. ما در این قسمت، برخی از معایب زندگی در یونان را مورد بررسی قرار می دهیم.

وضعیت اقتصادی نابسامان در یونان

همانطور که پیش تر گفته شد، اقتصاد یونان به دلایل متعددی، در بین کشورهای اتحادیه اروپا توسعه ی کمتری دارد. با این حال، کمک های مالی از چندین کشور در سراسر جهان و همچنین بسته های محرک، به امید تعدیل ساختاری در دولت و تصمیم گیری بهتر در داخل این کشور به منظور کاهش بدهی مالی و افزایش بهره وری، از اتحادیه اروپا به یونان صادر شد. این کمک مالی به تثبیت بدهی یونان در طی چند سال گذشته کمک کرده است. اما به این دلیل که یونان پیشرفت چشمگیری در بهبود اقتصاد خود انجام نداده است، بسیاری از کشورها درمورد مفید بودن این حمایت بحث می کنند. برخی سرمایه گذاران نیز در مورد سرمایه گذاری در این کشور مردد هستند. این مسئله یکی از معایبی است که شرایط کار و زندگی را در یونان با یک مشکل جدی مواجه کرده است.

مجهز نبودن موسسات تحصیلی در یونان

یکی از مشکلات زندگی در یونان، به وضعیت تحصیل در این کشور مربوط می شود. تحصیل در یونان، علی رغم اجباری بودن سواد و تعداد زیاد افراد با سواد در این کشور، معایبی نیز دارد. برخی از موسسات آموزش عالی در این کشور اغلب از تجهیزات کافی برخوردار نیستند و ظرفیت کافی پذیرش برای تقاضای آموزش عالی را ندارند. بنابراین بسیاری از دانشجویان یونانی برای تحصیل، به خارج از کشور خود سفر می کنند.

هزینه زندگی در یونان

قسمت های انتهایی مقاله مختص بررسی نکاتی جالب درباره یونان، شرایط اخذ ویزا و اقامت و معرفی چند وب سایت کاربردی برای زندگی در این کشور می باشد….

9. نکاتی جالب درباره کشور یونان:

شما ممکن است در یونان، هنگام بازدید از یک روستای واحد، کافی شاپی را پیدا کنید که طرفداران یک حزب سیاسی خاص در آن جا جمع شوند.

یکی از مزایای زندگی در یونان، تنوع موجود در بین غذاهای این کشور می باشد. برخی غذاهای یونانی، به ویژه شیرینی هایی مانند باقلوا و کاتایفی، نشان دهنده ی قرن ها حاکمیت ترکیه بر این کشور است.

منشاء پیدایش تراژدی به یونان باستان بر می گردد. مهم ترین تراژدی نویسان یونان باستان که ممکن است نام آن ها را شنیده باشید آیسخلوس، سوفوکل و اوریپید می باشند.

مسابقات دویدن و پرش رقابتی در یونان به سال 776 قبل از میلاد مربوط می شود. مسابقات این ورزش ها جزو اولین بازی هایی بودند که در المپیک برگزار شدند. آتن میزبان اولین بازی های المپیک مدرن در سال 1896 بود.

اگر تجربه زندگی در یونان را داشته اید مطمئنا دریافته اید که گوشت در یونان، یک غذای لوکس به شمار می رود که فقط در موارد خاص مصرف می شود. اما با افزایش ثروتمندی این کشور، گوشت جایگاه مهمتری در رژیم غذایی یونان به خود اختصاص داده است.

10. هم اکنون شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت یونان به چه صورت است؟

اگر شما می خواهید به یونان مهاجرت کنید، در حال حاضر چند روش در پیش روی شما قرار دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا، درباره ی شرایط اخذ اقامت و زندگی در یونان و سایر کشورهای حوزه شنگن به شما مشاوره می دهند.

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی برای زندگی در یونان:

 1. هزینه های دقیق زندگی در یونان و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در یونان
 3. اجاره منزل و خرید ملک در یونان

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در یونان مطلع شویم؟

شما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در کشور یونان (فرهنگ، شرایط کار، هزینه‌های زندگی دانشجویی در یونان، مزایا و معایب زندگی در این کشور و…) با موسسه ی ما همراه شوید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول شرایط و هزینه زندگی در یونان

 یونان کجاست؟

کشور یونان، جزو جنوبی ترین کشورهای شبه جزیره بالکان محسوب می شود. مساحت این کشور131،957 کیلومتر مربع می باشد. یونان از شرق با دریای اژه، از جنوب با دریای مدیترانه و از غرب با دریای ایون همسایه می باشد.

 جمعیت کشور یونان چقدر است؟

بر اساس تخمین سال 2019، جمعیتی که در یونان زندگی می کنند، 10،701،000 نفر می باشد.

 زبان مردم یونان چیست؟

زبان رسمی مردم یونان، یونانی است. زبان یونانی یک زبان هندواروپایی می باشد. این زبان که قدمت بسیار زیادی دارد، در طول زمان دچار تغییراتی شده است.

 شرایط اقتصادی یونان در حال حاضر چگونه است؟

اقتصاد یونان در دوره پس از جنگ جهانی دوم رشدی سریع داشت، اما همچنان یکی از کم توسعه ترین کشورها در بین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود.

 نرخ بیکاری در یونان چقدر است؟

طبق آمار 2020، نرخ بیکاری در یونان حدود 15.47% بوده است.

 وضعیت تحصیل در یونان چگونه است؟

تحصیلات در این کشور در همه سطوح رایگان و برای کودکان بین 6 تا 15 سال اجباری است. لازم به ذکر است که تقریباً کل جمعیت یونان با سواد هستند.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم که علی رغم مشکلات موجود در یونان، اعم از شرایط نابسامان اقتصادی، این کشور گزینه ای مناسب برای مهاجرت به حساب می آید. اگر می خواهید به یونان مهاجرت کنید، پس از خواندن این مقاله، با موسسه حقوقی ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا