زندگی در کرواسی (+ شرایط و هزینه ها 2021)

croatia Flag

ما در این مقاله شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در کرواسی و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن آشنا می کنیم. کشور کرواسی انتخابی فوق العاده برای مهاجرت است. این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از این قرار می باشد.

 • کرواسی چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در کرواسی زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار و مالیات در کرواسی چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در کرواسی چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در کرواسی چگونه است؟
 • معایب زندگی در کرواسی شامل چه مواردی می شود؟

✔️ بررسی شرایط زندگی در کرواسی

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در کرواسی را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با خود کشور کرواسی و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در کرواسی و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در کرواسی اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. کرواسی چگونه کشوری است؟

 کرواسی کجاست؟

کشور کوچک کرواسی در شمال غربی شبه جزیره بالکان قرار دارد. این کشور هلالی شکل از نظر شرایط جغرافیایی بسیار متنوع است. مساحت کل این کشور 56،594 کیلومتر مربع می باشد. همسایگان بازوی بالایی هلال کرواسی را از شرق، منطقه ووودودینای صربستان و از شمال، مجارستان و اسلوونی تشکیل می دهند. بدنه هلال یک نوار ساحلی طولانی را در امتداد دریای آدریاتیک تشکیل می دهد و نوک جنوبی آن را به مونته نگرو متصل می کند. کرواسی، در داخل حفره هلال خود، دارای مرزی طولانی با بوسنی و هرزگوین است. این حفره در واقع با نفوذ به آدریاتیک در یک راهرو باریک، بخشی از جنوب کرواسی را از بقیه کشور جدا می نماید. بهتر است بدانید که پایتخت کرواسی، شهر زاگرب است که در شمال آن واقع شده است.

آب و هوای کرواسی

کرواسی دارای دو منطقه اصلی آب و هوایی است. دشت های Pannonian و para-Pannonian و مناطق کوهستانی با آب و هوای قاره ای، به همراه تابستان های گرم و زمستان های سرد مشخص می گردند. در دشت ها، متوسط ​​دما در پایین دهه 70 درجه فارنهایت (پایین 20 درجه سانتی گراد) در ژوئن و در پایین دهه 30 درجه فارنهایت (حدود 0 درجه سانتی گراد) در ژانویه است – اگر چه ممکن است از کمترین درجه −5 درجه فارنهایت (−20 درجه سانتیگراد) در زمستان و تا بیش از 105 درجه فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) در تابستان باشد.

مناطق کوهستانی مرکزی لیکا و کرباوا دارای تابستان های خنک تر و زمستان های سرد هستند. دره ها آب و هوای مطبوع تری دارند. دامنه متوسط ​​دما در ژوئن بین حدود 65 درجه فارنهایت (حدود 18 درجه سانتیگراد) و درجه حرارت بالای 20 فارنهایت (حدود −2 درجه سانتیگراد) در ژانویه می باشد. بارندگی قابل توجه و تبدیل آن به برف در زمستان، از ویژگی های منطقه است.

سواحل دالمتین، استریا و جزایر، دارای آب و هوای مدیترانه ای مطبوع هستند. در جنوب دالمتیا، بادهای sirocco (در آنجا به عنوان jugo شناخته می شود) از آفریقا نفوذ معتدل ایجاد می کند. در این مناطق تابستان ها آفتابی، گرم و خشک و زمستان ها بارانی می باشد. زمستان های مناطق شمالی، در نتیجه وزش باد شمال شرقی که به بورا معروف است، آب و هوای خشک و سردتری دارد. در تابستان وزش باد میسترال اثر خنک کننده ای بر سواحل و جزایر می گذارد. دمای متوسط ​​از 40 درجه فارنهایت (حدود 5 درجه سانتیگراد) در ژانویه تا پایین 70 درجه فارنهایت (پایین 20 درجه سانتیگراد) در ژوئن می باشد. میزان بارندگی متوسط ​​است و عمدتا در زمستان رخ می دهد.

جمعیت کرواسی

براساس تخمین سال 2020، جمعیت کرواسی 4،033،000 نفر است. گروه های مختلف قومی در داخل جمهوری با هم زندگی می کنند. کروات ها حدود نه دهم جمعیت را تشکیل می دهند. صرب ها بزرگترین گروه اقلیت در کرواسی هستند. تخمین زده شده است که تعداد کروات هایی که در خارج از مرزهای کرواسی زندگی می کنند، با تعداد ساکنان داخل کشور قابل مقایسه می باشد. علاوه بر کروات ها و صرب ها، گروه های کوچکی نیز از مسلمانان بوسنیایی (بوسنیایی)، مجارستانی، ایتالیایی، اسلوونی و همچنین چند هزار آلبانیایی، اتریشی، بلغاری، چک، آلمانی و سایر ملیت ها در کرواسی زندگی می کنند.

طبق آمار سال 2018، امید به زندگی در کرواسی برای مردان 74.9 سال و برای زنان 81.4 سال است.

زندگی در کرواسی
Vacation-On-The-Adriatic-Sea-Dubrovnik-Dalmatia-Croatia

در ادامه مقاله، با مردم کرواسی و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در کرواسی زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

خانواده در کرواسی اساس ساختار اجتماعی است. آخر هفته ها در کرواسی، اوقات خانوادگی در نظر گرفته می شود. بهتر است بدانید که گفتگوی مستقیم برای کروات ها ارزش زیادی دارد. با این وجود بر انتخاب صحیح کلمات و دیپلماتیک بودن شما تأکید می شود تا موجب ناراحتی نگردد. کروات ها در هنگام صحبت می توانند بسیار قاطع و ناگهانی باشند، اما آن را به عنوان تکبر یا بی ادبی تلقی نکنید.

عشق در فرهنگ مردم کرواسی اهمیت زیادی دارد. وجود چنین مردمی در کرواسی، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور می باشد.

زبان مردم کرواسی

زبان کروات ها، کرواتی است. این زبان یک زبان اسلاوی جنوبی از خانواده هند و اروپایی می باشد. زبان کرواتی کاملاً به صربستانی و بوسنیایی شبیه است، اما تحولات سیاسی پس از فروپاشی یوگسلاوی، این سه قوم را تشویق کرده است تا بر اختلاف زبان هایشان تأکید کنند. همچنین جنبش های مختلفی برای “پاکسازی” زبان کرواتی صورت گرفته است که منجر به اختلافات بیشتر شده است.

یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در کرواسی مهارت بالای بخش بزرگی از مردم در تسلط به زبان انگلیسی می باشد.

دین مردم کرواسی

در کرواسی به طور سنتی، بین هویت قومی و وابستگی مذهبی، رابطه ای نزدیک وجود دارد. کروات ها (بیش از صرب ها که اکثراً ارتدوکس شرقی هستند) اکثراً کاتولیک رومی هستند و تحت تأثیر غرب می باشند. اقلیت کمی از مردم، غیرمذهبی یا ملحد هستند. بیشتر جمعیت مسلمان کرواسی از بوسنیایی ها تشکیل شده است.

شرایط زندگی در کرواسی
Rovinj,-Istria,-Croatia,-Europe

3. شرایط اقتصادی کرواسی چگونه است؟

کشاورزی کمتر از یک چهارم سرزمین های کرواسی را اشغال می کند و کمتر از یک دهم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد. اما کشاورزی در این کشور همچنان یک صنعت مهم به شمار می رود. تولید فولاد، تولید مواد شیمیایی، پالایشگاه های نفت و همچنین منسوجات، کشتی سازی و فرآوری مواد غذایی در اقتصاد این کشور نقش مهمی دارند.

اقتصاد کرواسی در تجارت بین الملل فعال است. تقریباً دو سوم تجارت با سایر کشورهای اتحادیه اروپا انجام می شود. تجارت کرواسی با همسایگان خود در جنوب شرقی اروپا نیز قابل توجه است. ایتالیا، بوسنی و هرزگوین، آلمان، اسلوونی و اتریش عمده ترین خریداران صادرات کرواسی هستند.

محصولات صادراتی این کشور عبارتند از: سوخت، کشتی، محصولات شیمیایی، غذا، ماشین آلات و منسوجات.

محصولات وارداتی کرواسی نیز به ایتالیا، آلمان، روسیه، چین و اسلوونی وارد می شوند. این محصولات شامل سوخت، محصولات شیمیایی و تجهیزات حمل و نقل می شود.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور کرواسی مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار و مالیات در کرواسی چگونه است؟

بخش های خدماتی و تولیدی، قسمت عمده ای از نیروی کار کرواسی را به کار می گیرند. این نیروی کار به طور کلی، از تحصیلات خوب و مهارت های عالی به زبان های خارجی برخوردارند و تجارت توریست را منعکس و تسهیل می نمایند. با این وجود، استخدام افراد در کرواسی، به دلیل ترکیبی از دستمزدهای نسبتاً بالا، مشارکت های سنگین تأمین اجتماعی و هزینه بالای اخراج کارگران، گران است. اتحادیه کارگری مستقل کرواسی، که در سال 1990 تأسیس شد، به تعدادی از اتحادیه های صنفی در این کشور وابسته می باشد.

بخش خدمات بیش از نیمی از نیروی کار استخدام می کند و بیشترین تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد.

بخش عمده ای از کارگران خدمات در خرده فروشی مشغول به کار می باشند. تقسیم کار در محل کار عمدتا بر اساس مهارت و سطح تحصیلات است. افرادی که خانواده های آن ها به حرفه ای مشغول هستند، احتمالاً وارد این حرفه ها می شوند، در حالی که فرزندان خانواده های طبقه کارگر تا حد زیادی به همین حوزه وارد می شوند.

بار مالیاتی مشاغل در کرواسی متوسط ​​می باشد. تحت تعدادی از برنامه های تشویقی، یک تجارت ممکن است مالیات بر سود خود را کاهش دهد. مالیات بر سود، به عنوان مثال، در سرمایه گذاری در مناطقی که دارای خسارات جنگ قابل توجه و یا بیکاری هستند، کاهش می یابد. مالیات بر درآمد با نرخ های مختلف از افراد گرفته می شود. بخش عمده ای از درآمد از طریق مالیات بر ارزش افزوده تأمین می گردد.

این مالیات برای بسیاری از خدمات گردشگری کاهش می یابد و برای برخی از محصولات مانند کتاب ها، مواد غذایی اساسی و برخی از کالاهای پزشکی حذف می شود.

مزایای زندگی در کرواسی
Waterfalls-Plitvice-Lakes-National-Park-In-Croatia-Wooden-Bridge-Green-Vegetation

5. وضعیت تحصیل در کرواسی چگونه می باشد؟

رژیم یوگسلاوی کمونیست در طول 45 سال قدرت خود، بی سوادی جمعیت بالای 10 سال در کرواسی را از 16 درصد، به کمتر از 4 درصد کاهش داد. در اوایل قرن 21، میزان سواد کروات های بالای 14 سال تقریبا 99 درصد بود. هزاران مدرسه ابتدایی، مدارس متوسطه، موسسات تجاری و فنی و هنرستان در این کشور وجود دارد. علاوه بر آن ها، تأکید یوگسلاوی بر آموزش، منجر به تأسیس دانشگاه هایی در ریجکا در 1973، اسپلیت در 1974 و اوسیک در 1975 شد. دانشگاه زاگرب (1669) قدیمی ترین دانشگاه کرواسی می باشد، که با یک مکتب الهیات اخلاقی یسوعی در سال 1632 تاسیس گشت. وضعیت آموزش و تحصیل در کرواسی جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور به شمار می رود.

در ادامه شما از وضعیت بهداشت و رفاه کرواسی و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت بهداشت و رفاه در کرواسی به چه صورت است؟

سلامت کروات ها در مقایسه با کشورهای همسایه خوب است. امید به زندگی هنگام تولد بالاتر از میانگین اروپای شرقی می باشد. همچنین میزان مرگ و میر نوزادان به طور قابل توجهی پایین است. به دلیل تلاش های پیشگیری مناسب در این کشور، میزان عفونت اچ آی وی پایین می باشد. با این حال، سیستم مراقبت های بهداشتی نیاز به سرمایه گذاری و اصلاحات گسترده ای دارد. زیرا، تقریباً به طور کامل از طرف دولت، بار قابل توجهی را بر بودجه تحمیل می کند.

لازم به ذکر است که سیستم رفاه اجتماعی نیز بار زیادی دارد. این مسئله تا حدودی به این دلیل است که کرواسی تعداد زیادی افراد بازنشسته و بیکار دارد. این موضوع یکی از معایب زندگی در کرواسی است.

معایب زندگی در کرواسی
red-and-beige-concrete-building,-Croatia

7. هزینه های زندگی در کرواسی چگونه است؟

هزینه های زندگی در کرواسی (مه 2021):

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 2.576 دلار (15.978 kn) و هزینه های ماهیانه زندگی یک نفر مجرد در کرواسی 748 دلار (4.640 kn) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در کرواسی مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در کرواسی)

رستوران در کرواسیقیمت (kn)گستره (kn)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت60.00 kn35.00-105.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)266.53 kn180.00-840.00
McMeal در McDonalds43.00 kn40.00-50.00
آبجو تولید کرواسی (0.5 لیتری)16.00 kn12.00-40.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)19.00 kn15.00-30.00
کاپوچینو11.02 kn8.00-21.28
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)14.30 kn10.00-20.00
آب (بطری 0.33 لیتر)10.14 kn8.00-20.00
سوپر مارکت در کرواسی
شیر (1 لیتر)6.95 kn5.00-12.00
نان سفید تازه (500 گرم)7.12 kn4.00-14.90
برنج سفید (1 کیلوگرم)13.34 kn7.00-30.06
تخم مرغ (12 عدد)16.60 kn12.00-40.08
پنیر محلی (1 کیلوگرم)69.71 kn40.00-177.50
سینه مرغ (1 کیلوگرم)67.32 kn30.00-200.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)71.23 kn35.00-180.00
سیب (1 کیلوگرم)9.65 kn4.00-15.00
موز (1 کیلوگرم)10.22 kn8.00-24.00
پرتقال (1 کیلوگرم)9.93 kn5.00-17.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)10.12 kn4.00-15.03
سیب زمینی (1 کیلوگرم)6.31 kn3.00-11.27
پیاز (1 کیلوگرم)5.54 kn4.00-10.00
کاهو (1 سر)7.06 kn4.00-14.00
آب (بطری 1.5 لیتر)7.89 kn5.00-20.00
بطری شراب (متوسط)40.00 kn25.00-80.99
آبجو تولید کرواسی (0.5 لیتری)9.83 kn7.00-17.50
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)13.09 kn8.00-20.90
بسته سیگار (مارلبورو)31.00 kn30.00-33.00
حمل و نقل در کرواسی
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)10.00 kn4.00-15.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)340.00 kn230.00-430.00
شروع تاکسی20.00 kn10.00-30.00
تاکسی هر 1 کیلومتر6.00 kn5.00-10.00
تاکسی هر 1 ساعت50.00 kn40.00-80.00
بنزین (1 لیتر)9.88 kn9.00-11.00
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline152,000.00 kn140,000.00-177,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور156,349.89 kn140,000.00-180,000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در کرواسی)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (kn)گستره (kn)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m21,224.65 kn850.00-1,800.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.90 kn0.30-1.00
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)194.80 kn150.00-400.00
ورزش و اوقات فراغت در کرواسی
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال260.90 kn150.00-400.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)72.46 kn50.00-100.00
سینما39.50 kn30.00-50.00
مراقبت از کودک در کرواسی
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک986.14 kn600.00-2,000.00
پوشاک و کفش در کرواسی
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)554.23 kn300.00-750.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)251.96 kn120.00-500.00
 1 جفت کفش نایک566.51 kn400.00-995.00
 1 جفت کفش مردانه چرم657.10 kn400.00-1,000.00
اجاره ماهانه منزل در کرواسی
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر2,945.31 kn1,800.00-5,351.74
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز2,337.13 kn1,500.00-4,051.07
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر4,827.91 kn3,000.00-9,770.95
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز3,558.45 kn2,200.00-6,079.37
قیمت خرید آپارتمان در کرواسی
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر18,616.91 kn10,000.00-56,353.94
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز13,391.69 kn7,516.11-32,877.91
حقوق و دستمزد در کرواسی
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)5,956.93 kn
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله4.052.90-6.00

این اطلاعات بر اساس 8821 گزارش، توسط 522 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در کرواسی و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در کرواسی شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در کرواسی نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در کرواسی آشنا می شوید.

چالش یادگیری زبان

یادگیری زبان کرواتی می تواند برای برخی افراد یک چالش محسوب شود. این مسئله یکی از معایب زندگی در کرواسی است. این زبان در اصل اسلاوی جنوبی می باشد و توسط ایالات متحده، به عنوان یک زبان “طبقه III” طبقه بندی می شود. زبان سخت کرواتی در مقایسه با انگلیسی، دارای تفاوت های فرهنگی و زبانی زیادی است.

با این حال، کروات ها مردمی فوق العاده صمیمی و صبور می باشند. یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در کرواسی این است که مردم آن از کمک کردن به شما در یادگیری زبانشان، بسیار خوشحال می شوند.

مالیات و مقررات سنگین

یکی از معایب زندگی در کرواسی این است که این کشور یک شبکه مالیات و مقررات سنگین دارد. در نتیجه، ممکن است انجام برخی کارها دشوار باشد. بهتر است برای خرید برخی موارد حتماً از دوستان و متخصصان محلی کمک بگیرید.

rijeka,-croatia,-port
rijeka,-croatia,-port

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره کرواسی

 • غذاهای کروات به شدت تحت تأثیر غذاهای ترکی، اروپای میانه و ایتالیایی می باشند. غذاهای معمول شامل برگ کلم پر شده با گوشت چرخ کرده، ćevapčići (رول گوشت کبابی فصلی)، کوفته و ترشی است.
 • کرواسی دارای تعدادی پارک ملی است که مورد علاقه کوهنوردان و سایر علاقه مندان به طبیعت می باشند.
 • اقتصاد دوره ای کرواسی مبتنی بر جهانگردی است. این بدان معناست که بسیاری از فعالیت های تفریحی در ماه های زمستان تعطیل می شوند. همچنین می توان گفت این فعالیت ها در تابستان به طور فاحشی شلوغ می شوند.
 • بهتر است بدانید که کرواسی نیز در منطقه زلزله خیز قرار گرفته است و ممکن است فعالیت لرزه ای شدیدی را تجربه کند.
 • سعی کنید افراد را با عناوین افتخاری به علاوه نام خانوادگی خطاب قرار دهید. اگر از عناوین مطمئن نیستید، از “Gospodin” برای آقایان، “Gospodja” و “Gospodice”  برای خانم ها استفاده کنید.

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در کرواسی به چه صورت است؟

اگر شما قصد مهاجرت به کرواسی را دارید، هم اکنون چند راه وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود است. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت کرواسی و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

makarska,-castles,-croatia
makarska,-castles,-croatia

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در کرواسی:

 1. هزینه های دقیق زندگی در کرواسی و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در کرواسی
 3. اجاره منزل در کرواسی، خرید ملک در کرواسی

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در کرواسی مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در کرواسی (فرهنگ، کار، هزینه ها، ارزیابی شهرهای کرواسی، مزایا و معایب و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در کرواسی

✅ مردم کرواسی چگونه مردمی هستند؟

عشق در فرهنگ مردم کرواسی بسیار مهم است. خانواده در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. وجود چنین مردمی در کرواسی، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور محسوب می شود.

✅ وضعیت کار در کرواسی چگونه است؟

تقسیم کار در کرواسی عمدتا بر اساس مهارت و سطح تحصیلات صورت می گیرد. یش از نیمی از نیروی کار در بخش خدمات کار می کنند. بخش عمده ای از کارگران خدمات در خرده فروشی اشتغال دارند.

✅ مردم کرواسی به چه زبانی صحبت می کنند؟

کروات ها، به زبان کرواتی، یک زبان اسلاوی جنوبی از خانواده هند و اروپایی، صحبت می کنند. مهارت بالای بخش بزرگی از مردم در تسلط به زبان انگلیسی، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در کرواسی می باشد.

✅ وضعیت سلامتی در کرواسی چگونه می باشد؟

وضعیت سلامت کروات ها در مقایسه با کشورهای همسایه مناسب می باشد. امید به زندگی هنگام تولد بالاتر از میانگین اروپای شرقی است. همچنین میزان مرگ و میر نوزادان به طور قابل توجهی پایین می باشد.

✅ هزینه های زندگی در کرواسی چگونه است؟

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 2،576.40 دلار (15،978.22 kn) و هزینه های ماهیانه زندگی یک نفر مجرد در کرواسی 748.30 دلار (4،640.78 kn)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم زندگی در کرواسی نیز مانند دیگر کشورها معایبی دارد که مالیات و مقررات سنگین یکی از آن هاست. با وجود این معایب، کشور زیبای کرواسی گزینه مناسبی برای زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به کرواسی را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا