زندگی در چین (+ شرایط و هزینه ها 2021)

china Flag

ما در این مقاله شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در چین و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن آشنا می کنیم. کشور چین انتخابی فوق العاده برای مهاجرت است. این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از این قرار می باشد.

 • چین چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در چین زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار در چین چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در چین چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در چین چگونه است؟
 • معایب زندگی در چین شامل چه مواردی می شود؟

بررسی شرایط زندگی در چین

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در چین را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با خود کشور چین و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در چین و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در چین اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. چین چگونه کشوری است؟

 چین کجاست؟

چین کشوری در آسیای شرقی است. این کشور بزرگترین کشور در بین کشورهای آسیایی می باشد و بیشترین جمعیت را در بین کشورهای جهان دارد. تقریباً کل خشکی های آسیای شرقی توسط چین اشغال شده است و تقریباً یک چهاردهم از سطح زمین را پوشش می دهد. مساحت چین 9،572،900 کیلومتر مربع می باشد. اندازه کشور چین در میان کشورهای بزرگ جهان، از مساحت روسیه و کانادا پیشی می گیرد و تقریباً به اندازه کل اروپا است.

این کشور از شمال به مغولستان محدود می شود. دیگر همسایگان چین عبارتند از: روسیه و کره شمالی در شمال شرقی دریای زرد و دریای چین شرقی در شرق؛ دریای چین جنوبی در جنوب شرقی؛ ویتنام، لائوس، میانمار (برمه)، هند، بوتان و نپال در جنوب؛ پاکستان در جنوب غربی و افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان در غرب. چین علاوه بر 14 كشوري كه مستقيماً با آن ها مرز زمینی دارد، با كره جنوبي، ژاپن (که روبروي درياي زرد است) و فيليپين همسایه است كه در آن طرف درياي جنوب چين قرار دارند.

پکن، پایتخت جمهوری خلق، و همچنین مرکز فرهنگی، اقتصادی و ارتباطات کشور چین می باشد. شانگهای اصلی ترین شهر صنعتی و هنگ کنگ پیشروترین مرکز تجاری و بندری این کشور هستند.

آب و هوای چین

آب و هوای چین از شرایط بسیار خشک و بیابانی در شمال غربی تا موسمی گرمسیری در جنوب شرقی متغیر است. این کشور بیشترین تقارن دما را بین مرزهای شمالی و جنوبی خود، در میان همه کشورهای جهان دارد.

حرکت فصلی توده های هوای وسیع بین اقیانوس آرام و سرزمین اصلی چین، آب و هوای این کشور را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد. توده هوای قاره قطبی که از شمال در سیبری سرچشمه می گیرد، در زمستان بر قسمت بزرگی از چین تسلط دارد. به همین ترتیب، توده هوای گرمسیری اقیانوس آرام در تابستان تأثیر خود را بر این کشور اعمال می کند. شرایط اقلیمی به شدت متنوع حاکم در تابستان و زمستان، نتیجه مستقیم تعامل این دو توده هوا می باشد که ماهیت های کاملاً متفاوتی دارند. به طور کلی، دامنه روزانه دما در چین بیش از 18 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) است. در موارد شدید ممکن است از 45 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) بالاتر رود.

جمعیت چین

طبق آمار سال 2020، جمعیت کشور چین 1،404،070،000 نفر می باشد. نرخ رشد جمعیت چین در حال حاضر، برای یک کشور در حال توسعه، در پایین ترین میزان قرار دارد. اگرچه به دلیل جمعیت بسیار زیاد آن، رشد خالص سالانه جمعیت هنوز قابل توجه است. بهتر است بدانید که حدود یک ششم جمعیت این کشور زیر 15 سال هستند.

بر اساس آمار سال 2015، امید به ندگی در این کشور برای مردان 73.6 سال و برای زنان 79.4 سال است.

معایب زندگی در چین
The-Great-Wall,-China

در ادامه مقاله، با مردم چین و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در چین زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

چین کشوری چند ملیتی است که دارای جمعیتی متشکل از گروه های قومی و زبانی می باشد. هان (چینی)، بزرگترین گروه، بیش از دیگر گروه های اقلیت در هر استان یا منطقه مستقل، به جز تبت و سین کیانگ، است. بنابراین هان ها، توده همگن عظیم مردم چین را تشکیل می دهند که از فرهنگ یکسان، سنت های یکسان و زبان نوشتاری یکسان برخوردار هستند. به همین دلیل، مبنای کلی برای طبقه بندی جمعیت کشور، بیشتر از نظر قومی و زبان شناختی است. حدود 55 گروه اقلیت، تقریباً در سه پنجم مساحت کشور چین گسترش یافته اند. در برخی از مناطق این کشور که تعداد زیادی از این گروه های اقلیت قرار گرفته اند، به آن ها استقلال و اختیار خاصی داده شده است. مناطق مستقل بر اساس توزیع جغرافیایی ملیت ها ایجاد شده است.

مردم چین به تاریخ طولانی و فرهنگ عمیق خود بسیار افتخار می کنند. آن ها همچنین اهمیت زیادی به خانواده و ساختار آن می دهند. ازدواج، خانواده و فرزندان همه از اهمیت فوق العاده ای برای آن ها برخوردار هستند.

زبان مردم چین

چین دارای چندین خانواده بزرگ زبان می باشد. تاکنون بزرگترین گروه ها، سخنرانان زبان های چینی تبتی و آلتایی بوده اند. باید گفت تعداد بسیار کمتری به زبان های هندو-اروپایی، اتریش و تای صحبت می کنند. طبق کالج Mount Holyoke، هفت گروه اصلی برای گویش های زبان چینی وجود دارد که هرکدام دارای تغییرات خاص خود هستند. گویش های ماندارین توسط 71.5 درصد مردم صحبت می شود. پس از آن، Wu (8.5 درصد)، Yue (همچنین کانتونی نیز خوانده می شود؛ 5 درصد)، شیانگ (4.8 درصد)، Min (4.1 درصد)، هاکا (3.7 درصد) و Gan (2.4 درصد) قرار دارند.

طبق دستور رئیس جمهور جمهوری خلق چین، زبان رسمی ملی چین Pŭtōnghuà است. این زبان نوعی ماندارین می باشد که در پکن، پایتخت این کشور، صحبت می شود.

بهتر است بدانید که بسیاری از چینی ها به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند و این موضوع جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور به حساب می آید.

دین مردم چین

چین یکی از مراکز بزرگ تفکر و اعمال دینی جهان است. این کشور به ویژه به عنوان زادگاه مکاتب دینی-فلسفی کنفوسیوس و دائوئیسم (تائوئیسم) شناخته می شود. (سیستم های اعتقادی که اساس جامعه و حکومت چین را برای قرن ها تشکیل داده است.)

حدود نیمی از مردم چین ادعا می کنند که بی دین هستند. پیروان آیین های مختلف مردمی بومی، در مجموع حدود یک پنجم از کل جمعیت، بزرگترین گروه افراد معتقد را تشکیل می دهند. بسیاری از چینی ها که به عنوان پیروان ادیان قومی شناخته می شوند، جنبه ها و آیین های سایر ادیان را نیز پذیرفته اند. اعضای اقلیت های غیر هان عمده کسانی هستند که پیرو آیین بودا و اسلام هستند. مسیحیان چین اقلیت کوچک اما قابل توجه و در حال رشد می باشند. لازم به ذکر است که بسیاری از آن ها به فرقه های پروتستان انجیلی تبدیل می شوند.

شرایط زندگی در چین
Shanghai,-China

3. شرایط اقتصادی چین چگونه است؟

علی رغم عواملی مانند اندازه چین، ثروت منابع آن و این واقعیت که حدود یک پنجم جمعیت جهان در مرزهای آن زندگی می کنند، نقش این کشور در اقتصاد جهانی تا اواخر قرن بیستم نسبتاً کم بود.از اواخر دهه 1970 چین تعامل خود را با اقتصاد بین الملل به طرز چشمگیری افزایش داده و به یک چهره غالب در تجارت جهانی تبدیل شده است.

بهتر است بدانید که چین بزرگترین تولید کننده برنج در جهان است. این کشور همچنین در میان منابع اصلی گندم، ذرت، توتون، دانه های سویا، بادام زمینی و پنبه قرار دارد.

چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تعدادی محصولات صنعتی و معدنی، از جمله پارچه پنبه ای، تنگستن و آنتیموان، در جهان است.

همچنین یک تولید کننده مهم نخ پنبه، ذغال سنگ، نفت خام و تعدادی دیگر از محصولات می باشد. منابع معدنی آن احتمالاً از غنی ترین منابع دنیا به شمار می رود اما فقط تا حدی توسعه یافته است. چین از طریق سرمایه گذاری خارجی و سرمایه گذاری مشترک با شرکای خارجی، برخی از امکانات تولید بسیار پیشرفته را به دست آورده است.

سطح فناوری و استانداردهای کیفیت بسیاری از صنایع آن، به سرعت و به طرز چشمگیری بهبود یافته است.

یکی از معایب زندگی در چین این است که شرایط نیروی کار و سیستم قیمت گذاری در این کشور هنوز نگران کننده هستند. مسئله کم کاری در مناطق شهری و روستایی رایج است.

قیمت برخی از کالاهای اساسی، به ویژه مواد اولیه صنعتی و محصولات عمده صنعتی، هنوز توسط دولت تعیین می شود، اگرچه نسبت این کالاهای تحت کنترل دولت همچنان رو به کاهش است.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور چین مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار در چین چگونه است؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

کشاورزی در چین به عنوان بزرگترین کارفرما باقی مانده است، اگرچه نسبت آن در نیروی کار به طور مداوم با کاهش همراه بوده است. بین سال های 1991 و 2001 از سه پنجم به دو پنجم کاهش یافته است. نیروی کار تولیدی نیز به دلیل اصلاحاتی که در بسیاری از بنگاه های اقتصادی دولتی اعمال شده است، کاهشی با سرعت کمتر را به همراه داشته است. این اصلاحات و سایر عوامل باعث افزایش بیکاری و کم کاری در مناطق شهری و روستایی شده است.

از زمان تأسیس جمهوری خلق، زنان حضور عمده ای در زمینه کارگری در چین داشته اند. حدود دو پنجم زنان بالای 15 سال در این کشور شاغل هستند. این مسئله جزو مزایا و شرایط مناسب زندگی در چین برای بانوان می باشد.

اتحادیه های کارگری چین بر اساس یک صنعت گسترده سازمان یافته اند. عضویت برای کسانی امکان پذیر است که به کل یا بخش عمده ای از درآمد خود به عنوان دستمزد اعتماد می کنند – یک صلاحیت که بیشتر کارگران کشاورزی را از از آن مستثنی می کند.

از نظر تئوری، عضویت اجباری نیست، اما با توجه به نقش دیرینه اتحادیه ها در توزیع مزایای اجتماعی، فشار اقتصادی برای عضویت بسیار زیاد است.

مزایای زندگی در چین
Li-River,-China

5. وضعیت تحصیل در چین چگونه می باشد؟

سیستم آموزشی در چین وسیله ای اصلی برای تلقین ارزش ها و آموزش مهارت های مورد نیاز به مردم به حساب می آید.

فرهنگ سنتی چینی به آموزش، به عنوان وسیله ای برای ارتقا ارزش و شغل فرد، اهمیت زیادی می دهد که این یکی از مزایای زندگی و شرایط خوب زندگی در چین است.

ساختار آموزشی چین شش سال دبستان، هر سه سال دبیرستان و چهار سال برنامه درسی استاندارد دانشگاه را فراهم می کند.

سیاست رسمی، با تأکید ویژه بر علوم طبیعی، بر موفقیت مکتبی تأکید می کند. تلاش قابل توجهی برای افزایش فرصت های آموزش حرفه ای برای دانشجویانی که در دانشگاه تحصیل نمی کنند، انجام می شود. لازم به ذکر است که کیفیت آموزش موجود در شهرها به طور کلی از سطح روستا بالاتر بوده است، اگرچه تلاش قابل توجهی برای افزایش ثبت نام در مناطق روستایی در تمام مقاطع تحصیلی صورت گرفته است.

تمام مدارس شهری توسط دولت تأمین می گردند، در حالی كه مدارس روستایی بیشتر وابسته به منابع مالی خودشان هستند.

دانشگاه های چین

شش دانشگاه که همگی مستقیماً توسط وزارت آموزش و پرورش در پکن اداره می شوند، گل سرسبد سیستم آموزش عالی چین هستند.

سه دانشگاه در پکن واقع شده است که عبارتند از: دانشگاه پکن (پکن Daxue)، موسسه غیر فنی پیشرو؛ دانشگاه Tsinghua (Qinghua)، که بیشتر در جهت علم و مهندسی است و دانشگاه مردم چین، تنها یكی از شش دانشگاه تاسیس شده پس از 1949. وجود این دانشگاه ها در پکن یکی از مزایای زندگی و جزو شرایط خوب تحصیل در چین به شمار می رود.

دانشگاه های دیگر عبارتند از: دانشگاه فودان، یک موسسه جامع در شانگهای و دانشگاه سان یات سن (Zhongshan) در گوانگژو، دانشگاه اصلی جنوب چین. علاوه بر این، هر استان دارای یک دانشگاه استانی مهم است. همچنین صدها موسسه آموزش عالی فنی و جامع دیگر در مکان های مختلف کشور وجود دارد.

در ادامه شما از وضعیت بهداشت و رفاه چین و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت بهداشت و رفاه در چین به چه صورت است؟

همانطور که به صورت سرانه ارزیابی می شود، امکانات بهداشتی چین همچنان نابرابر توزیع شده است. یکی از معایب زندگی در چین این است که فقط نیمی از پرسنل پزشکی و بهداشتی کشور در مناطق روستایی، جایی که تقریباً سه پنجم جمعیت ساکن هستند، کار می کنند. پزشکان طب غربی که حدود یک چهارم کل پرسنل پزشکی را تشکیل می دهند، در مناطق شهری تمرکز بیشتری دارند. به همین ترتیب، حدود دو سوم تخت های بیمارستانی کشور در شهرها واقع شده است.

چین دارای یک سیستم بیمه درمانی است که برای افرادی که در شرکت های دولتی شهری استخدام می شوند و برای خانواده های آن ها (که به صورت نسبتاً ارزان قیمت تحت پوشش قرار می دهد) تقریباً رایگان است.

وضعیت کارگران در مناطق روستایی یا مشاغل شهری در خارج از بخش دولتی بسیار متنوع تر می باشد. برخی از برنامه های مراقبت های بهداشتی مشترک وجود دارد، اما ماهیت داوطلبانه آن ها از اواخر دهه 1970 باعث کاهش عضویت شد.

با این وجود، به نظر می رسد شدیدترین محدودیت در دسترس بودن خدمات بهداشتی (به جای تبعیض در دسترسی بر اساس توانایی افراد در پرداخت) کمبود مطلق منابع باشد.

یک سیستم گسترده مراقبت های پزشکی، به عنوان اصلی ترین منبع پزشکی در دسترس اکثر روستاییان، پرورش یافته است، اما این مراقبت ها از کیفیت نابرابر برخوردار بوده اند. سیستم پیراپزشکی به بیماران در بیمارستان های پیچیده تر در سطح کمون و سطح شهرستان، در صورتی که در دسترس باشند، رسیدگی می کند.

زندگی در چین
Wuzhen-Visitor-Center,-Jiaxing,-China

7. هزینه های زندگی در چین چگونه است؟

هزینه های زندگی در پکن چین

هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در پکن 2.333 دلار (15.161 ¥) و هزینه هر ماه زندگی یک نفر مجرد در این شهر چین 637 دلار (4.137 ¥)(بدون احتساب اجاره) محاسبه می شود.

هزینه های زندگی در چین (مارس 2021):

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در چین مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در چین)

رستوران در چینقیمت (¥)گستره (¥)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت20.00 ¥15.00-50.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)160.00 ¥100.00-350.00
McMeal در McDonalds35.00 ¥30.00-40.00
آبجو تولید چین (0.5 لیتری)7.00 ¥5.00-20.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)18.00 ¥10.00-35.00
کاپوچینو26.13 ¥12.00-38.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)3.35 ¥2.72-5.00
آب (بطری 0.33 لیتری)2.12 ¥1.72-3.78
سوپر مارکت در چین
شیر (1 لیتر)13.44 ¥9.00-20.00
نان سفید تازه (500 گرم)10.94 ¥6.00-25.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)6.73 ¥3.00-11.00
تخم مرغ (12 عدد)12.37 ¥6.00-20.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)90.71 ¥40.00-200.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)27.15 ¥12.00-46.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)80.35 ¥40.00-120.00
سیب (1 کیلوگرم)12.86 ¥5.00-22.05
موز (1 کیلوگرم)8.76 ¥5.00-17.64
پرتقال (1 کیلوگرم)11.91 ¥5.00-24.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)8.14 ¥3.00-15.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)5.72 ¥2.00-10.00
پیاز (1 کیلوگرم)6.15 ¥3.00-10.00
کاهو (1 سر)4.15 ¥2.00-9.00
آب (بطری 1.5 لیتر)4.32 ¥3.00-8.00
بطری شراب (متوسط)77.00 ¥35.00-150.00
آبجو تولید چین (0.5 لیتری)5.44 ¥3.00-9.09
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)13.28 ¥6.00-20.00
بسته سیگار (مارلبورو)20.00 ¥18.00-30.00
حمل و نقل در چین
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)2.00 ¥1.60-4.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)125.87 ¥70.00-250.00
شروع تاکسی10.00 ¥8.00-14.00
تاکسی هر 1 کیلومتر2.50 ¥1.90-3.00
تاکسی هر 1 ساعت37.50 ¥24.00-60.00
بنزین (1 لیتر)7.03 ¥6.00-8.00
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline140,000.00 ¥129,000.00-158,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور130,574.96 ¥120,000.00-153,277.78

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در چین)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (¥)گستره (¥)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2366.17 ¥200.00-680.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.18 ¥0.10-0.25
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)95.53 ¥50.00-200.00
ورزش و اوقات فراغت در چین
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال 249.22 ¥100.00-600.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)82.37 ¥40.00-173.31
سینما45.00 ¥35.00-70.00
مراقبت از کودک در چین
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک3,283.05 ¥1,600.00-8,333.33
پوشاک و کفش در چین
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)428.55 ¥200.00-800.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)244.64 ¥100.00-420.00
 1 جفت کفش نایک584.17 ¥360.00-800.00
 1 جفت کفش مردانه چرم607.50 ¥300.00-1,000.00
اجاره ماهانه منزل در چین
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر3,227.04 ¥1,800.00-8,288.46
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز1,911.85 ¥1,000.00-4,500.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر6,971.81 ¥3,500.00-19,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز4,008.26 ¥2,000.00-10,000.00
قیمت خرید آپارتمان در چین
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر50,331.03 ¥20,000.00-101,645.54
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز25,350.28 ¥10,000.00-58,307.69
حقوق و دستمزد در چین
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)6,743.68 ¥
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله5.144.00-6.00

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در چین و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در چین شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در چین نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در چین آشنا می شوید.

آلودگی هوا

مکان های بسیار کمی روی کره زمین وجود دارد که مانند چین آلودگی را تجربه می کنند. آلودگی هوا یکی از معایب زندگی در چین می باشد. بنابراین طبیعی است که عده زیادی از عابران پیاده در این کشور با ماسک های تنفسی دیده می شوند.

با این حال هم اکنون یکی از مزایای زندگی در چین این است که کیفیت هوا در حال بهبود می باشد. زیرا دولت چین منابع بیشتری را برای این مسئله مهم حیاتی قرار می دهد. 338 شهر وجود داشته است که در سال 2018 آلودگی کمتری را تجربه کرده اند و در 78 درصد روزها “کیفیت هوای خوبی” برایشان ثبت شده است.

زبان سخت

بخش عمده ای از مهاجرت در یک سرزمین خارجی شامل ناامیدی ها، آزمایش ها و لذت های یادگیری یک زبان جدید است. یادگیری گویش چینی (ماندارین) که در بیشتر شهرهای بزرگ آن صحبت می شود، یک چالش خاص شناخته شده است. این مسئله یکی دیگر از معایب زندگی در چین به حساب می آید.

اصولاً الفبای کاملاً متفاوت و غیرقابل خواندن اولین مانع در مقابل مهاجرانی از کشورهای مختلف، مانند انگلیسی زبانان بومی، خواهد بود. اما یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور این است که بسیاری از چینی ها به زبان انگلیسی مسلط هستند.

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره چین:

 • خط در رقابت با نقاشی، به عنوان یک هنر زیبا در چین به حساب می آید و نقاشی ها اغلب با شعرهای هنری نوشته می شوند.
 • غذاهای چینی، مانند فلسفه چینی، بر اساس اصول مخالفت و تغییر دائوئیست تنظیم شده است: گرم با سرد و تند با ملایم تعادل می یابند. پخت و پز استان سیچوان در مرکز چین با استفاده از فلفل تند متمایز است.
 • از ورزش های بومی چین، هنرهای رزمی تاکنون طولانی ترین تاریخ را دارند. منشأ آن ها حداقل به دو هزار سال پیش مربوط می شود، یعنی در دوره ای که جنگ سالاران، راهزنان و مهاجمان خارجی، مناطق زیادی از چین را کنترل می کردند و مردم را از داشتن سلاح منع می کردند.
 • چین با “55 اقلیت قومی” خود دارای جشنواره های قومی بسیاری است.
 • بزرگترین جشنواره در چین – که به آن جشنواره بهار نیز گفته می شود – آغاز سال جدید قمری است. این جشنواره از اواسط ژانویه تا اواسط فوریه برگزار می شود و زمان احترام به نیاکان است. اعمالی که مردم چین در این دوره انجام می دهند عبارتند از: خوردن گیاه بوته برنج و سبزی خردل برای پاکسازی بدن، آتش بازی و برگزاری برخی موکب ها که رقاصانی لباس اژدها بر تن می کنند.
Emperor-Qinshihuang’s-Mausoleum-Site-Museum,-Xi’an,-China

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در چین به چه صورت است؟

اگر می خواهید به چین مهاجرت کنید، هم اکنون چند روش پیش روی شماست که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارند. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت چین و سایر کشورها در خدمت شما هستند.

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در چین:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در چین و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در چین
 3. اجاره منزل در چین، خرید ملک در چین

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در چین مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در چین (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای چین، مزایا و معایب و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول زندگی در چین

مردم چین چگونه مردمی هستند؟

خانواده و ساختار آن برای مردم فرهنگ دوست چین بسیار مهم است. ازدواج، خانواده و فرزندان اهمیت بسیار زیادی برای مردم این کشور دارند. مردم این کشور جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در چین هستند.

زبان مردم چین چیست؟

رئیس جمهور جمهوری خلق چین، Pŭtōnghuà را، زبان رسمی ملی چین اعلام کرد. این زبان نوعی ماندارین است که در پکن صحبت می شود. دشواری یادگیری گویش چینی (ماندارین) یکی از معایب زندگی در چین است.

وضعیت تحصیل در چین چگونه است؟

ساختار آموزشی چین شامل شش سال دبستان، هر سه سال دبیرستان و چهار سال برنامه درسی استاندارد دانشگاه می شود. آموزش در چین وسیله ای اصلی برای القای ارزش ها و مهارت های مورد نیاز به مردم محسوب می شود.

بهداشت و رفاه در چین چه وضعیتی دارد؟

چین یک سیستم بیمه درمانی دارد که برای افرادی که در شرکت های دولتی شهری استخدام می شوند و برای خانواده های آن ها، که به صورت نسبتاً ارزان قیمت تحت پوشش قرار می دهد، تقریباً رایگان می باشد.

هزینه های زندگی در پکن چین چگونه است؟

هزینه های هر ماه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در پکن چین 2،333.65 دلار (15،161.28 ¥) و هزینه ماهیانه زندگی یک نفر مجرد در این شهر چین 636.82 دلار (4،137.27 ¥)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم زندگی در چین نیز مانند دیگر کشورها معایبی دارد که آلودگی هوا یکی از آن هاست. با وجود این معایب، کشور زیبای چین گزینه مناسبی برای زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به چین را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا