زندگی در نروژ (+ شرایط و هزینه ها 2021)

norway Flag

ما در این مقاله سعی داشته ایم شما را با شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در نروژ به طور کامل آشنا کنیم. کشور زیبای نروژ می تواند انتخابی فوق العاده برای مهاجرت و زندگی باشد. با خواندن این مقاله اطلاعاتی جامع درباره این کشور به دست می آورید. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است از این قرار می باشد.

  • نروژ چگونه کشوری است؟
  • مردمی که در نروژ زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
  • شرایط اقتصادی نروژ در حال حاضر چگونه است؟
  • وضعیت تحصیل در نروژ چگونه است؟
  • هزینه های زندگی در نروژ چگونه است؟
  • معایب زندگی در نروژ شامل چه مواردی می شود؟

بررسی کامل شرایط زندگی در نروژ

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در نروژ را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با خود کشور نروژ و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در نروژ و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در نروژ اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. نروژ چگونه کشوری است؟

نروژ، کشوری در شمال اروپا است که نیمه غربی شبه جزیره اسکاندیناوی را اشغال می کند. تقریبا نیمی از ساکنان این کشور در جنوب دور، در منطقه اطراف اسلو، پایتخت نروژ، زندگی می کنند. نروژ با دریای بارنتس در شمال، دریای نروژ و دریای شمال در غرب و تنگه اسکاگر (Skagerrak) در جنوب همسایه است و فقط مرزهای خشکی از جانب شرق با سوئد، فنلاند و روسیه دارد. مساحت کل این کشور 385،208 کیلومتر مربع می باشد. زیبایی های طبیعی و فراوان نروژ بازدید کنندگان بسیاری را از سراسر جهان را به خود جذب کرده است و جزو مزایای زندگی در این کشور می باشد.

آب و هوای متغیر نروژ

آب و هوای نروژ نیز مانند هر کشوری، شرایط زندگی در آن را تحت تاثیر قرار می دهد. میانگین دمای سالانه در ساحل غربی نروژ 45 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد)، یا 54 درجه فارنهایت (30 درجه سانتیگراد) بالاتر از متوسط ​​برای عرض جغرافیایی است. نروژ مستقیماً در مسیر چرخنده های آتلانتیک شمالی قرار دارد که غرقاب های مکرر و تغییرات آب و هوایی را به همراه دارد. نروژ غربی با تابستان های نسبتاً خنک، زمستان های معتدل و تقریباً با میانگین بارش 90 اینچ (2250 میلی متر)، دارای سالانه آب و هوایی است. آب و هوای داخلی نروژ شرقی نیز که توسط کوه ها پناه گرفته شده است، دارای تابستان های گرم، زمستان های سرد و میانگین بارندگی سالانه کمتر از 30 اینچ (760 میلی متر) می باشد.

ساختار جمعیتی نروژ

بر اساس تخمین سال 2020، کشور نروژ 5،391،000 نفر جمعیت دارد. در سال 2010، جمعیت اندک اما متنوعی از اتباع خارجی نروژ (که بیشتر آن ها در مناطق شهری زندگی می کردند)، به طور قابل توجهی افزایش یافت. علت این افزایش جمعیت، هجوم مهاجرانی بود که می خواستند از آشفتگی در آفریقا و خاورمیانه (به ویژه جنگ داخلی سوریه) فرار کنند. سیاست سختگیرانه نروژ مربوط به مهاجران و پناهندگان، در پاسخ به اوج ورود افراد متقاضی وضعیت پناهندگی، در دهه 2010 شدیدتر شد. این سیاست از دهه 1960 به بعد در این کشور اعمال می شد. هر چند که مهاجرت از اهمیت زیادی در نروژ در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم برخوردار بود، اما در بیشتر سال ها مقدار کمی مهاجرت خالص از اتباع نروژ صورت پذیرفت.

بهتر است بدانید که طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در نروژ برای مردان 80.9 سال و برای زنان 84.3 سال می باشد. نرخ امید به زندگی در این کشور از بالاترین نرخ ها در جهان است.

زندگی در نروژ
Trondheim

در ادامه به بررسی فرهنگ مردم نروژ و شرایط اقتصادی این کشور می پردازیم…

2. مردم نروژ چگونه مردمی هستند؟

نروژ یک فرهنگ کاملاً برابری طلبانه دارد که Jante Law ستون آن می باشد. طبق Jante Law، ارزش های فروتنی، احترام، سادگی و برابری در اولویت هستند. بر همین مبنا، مردم نروژ در مورد دستاوردهای خود (ثروت، هوش، کالاهای مادی و …) ادعایی ندارند و معمولاً تحت تأثیر کسانی که در چنین مواردی خودنمایی می کنند، قرار نمی گیرند. فرهنگ این مردم به طور قابل توجهی با فرهنگ انگلیس تفاوت دارد. به موجب آن در این فرهنگ، اغلب از نقش حرفه ای شخص برای تعیین نظرات و قضاوت ها استفاده می شود. روحیه برابری طلبانه مردم نروژ، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور می باشد.

زبان مردم نروژ

زبان نروژی به شاخه ژرمنی شمالی از گروه زبان ژرمنی تعلق دارد. نروژی مدرن دارای گویش های متعددی است، اما همه آن ها و همچنین زبان های سوئدی و دانمارکی، در هر سه این کشورهای اسکاندیناوی قابل درک هستند.

بیش از 15000 نروژی، عمدتا در جیب های پراکنده در شمال نروژ، سامی شمالی را به عنوان زبان اولشان صحبت می کنند. بهتر است بدانید سامی که یک زبان اورالی است، زبان رسمی تعدادی از شهرداری ها است.

یکی از مزایا و شرایط مناسب زندگی در نروژ برای مهاجران این است که تقریباً تمام نروژی های تحصیل کرده انگلیسی را به عنوان زبان دوم‎ شان صحبت می کنند.

دین مردم نروژ

بیش از چهار پنجم كل نروژی ها به كلیسای ملی انجیلی لوتران، كلیسای نروژ، تعلق دارند كه از طرف دولت اهدا شده است. بزرگترین گروه های خارج از این موسسه پنطیکاستال ها، کاتولیک های روم، اعضای کلیسای آزاد لوتر، شاهدان یهوه، متدیست ها و باپتیست ها هستند. لازم به ذکر است که در نتیجه مهاجرت آسیایی، گروه های کوچکی از مسلمانان و بوداییان نیز در این کشور وجود دارند.

معایب زندگی در نروژ
Bekkjarvik,-Norway

3. شرایط اقتصادی نروژ در حال حاضر چگونه است؟

اقتصاد نروژ تا حد زیادی به ثروت صنعت مهم خود، نفت، وابسته است. بنابراین، در اواخر دهه 1980 با کاهش قیمت نفت، روند نزولی را تجربه کرد، اما در اواخر دهه 1990 با افزایش تولید و قیمت ها، بازگشتی دوباره داشت. واحد پول این کشور، کرون نروژ(kr) می باشد.

حدود یک چهارم کالاهای وارداتی نروژ، مواد غذایی و کالاهای مصرفی (از جمله وسایل نقلیه موتوری) است. بقیه شامل مواد اولیه، سوخت و کالاهای سرمایه ای می شود.

چند سال است که نرخ سرمایه گذاری مجدد در نروژ زیاد می باشد. این امر در اشتغال نسبتاً ثابت صنعت ساختمان منعکس شده است. اما در مشاغل تجاری و خدماتی، رشدی سریع ثبت شده است (همانطور که در بیشتر کشورهایی که استاندارد زندگی بالا دارند، مشاهده می شود).

کمتر از 1 درصد مشاغل خصوصی و شرکت های صنعتی در نروژ، بیش از 100 کارمند دارند. با این وجود، آن ها بیش از دو پنجم نیروی کار خصوصی صنعتی را تشکیل می دهند. شرکت های کوچکتر معمولاً خانوادگی می باشند، در حالی که بیشتر شرکت های بزرگتر، شرکت های سهامی هستند. این ایالت همچنین دارای سهام مالکیت زیادی در نیروگاه های برق آبی و نیروگاه های برق است.

در قسمت های بعد با شرایط کار و مالیات و همچنین وضعیت تحصیل در نروژ آشنا خواهید شد…

4. شرایط فعلی کار و مالیات نروژ، برای زندگی در این کشور به چه شکل است؟

شرایط کار در نروژ

در آغاز قرن بیست و یکم، حدود سه چهارم نروژی های فعال مشغول به کار در خدمات بودند، در حالی که بیش از یک دهم در صنعت (از جمله تولید، معدن و فعالیت های مربوط به نفت) کار می کردند. اگرچه بخش ساخت و ساز كمتر از یك دهم نیروی كار فعال را به كار می گرفت، اما كل این بخش، كه نسبت کوچکتری را تشکیل می داد، از كشاورزی و ماهیگیری فراتر رفت.

اتحادیه های کارگری و اتحادیه های کارفرمایی به یکدیگر و همچنین رهنمودهای دولت احترام می گذارند و بنابراین به کنترل اقتصاد در حال گسترش سریع کمک می کنند. بزرگترین و تأثیرگذارترین اتحادیه کارگری، اتحادیه های کارگری نروژ (Landsorganisasjonen i Norge؛ LO) است که در سال 1899 تاسیس شد و بیش از 800000 عضو دارد. اتحادیه های صنفی مهم دیگر اتحادیه های صنفی حرفه ای (Yrkesorganisasjonenes Sentralforbund؛YS) و فدراسیون انجمن های حرفه ای (Akademikerne ) هستند.

مالیات نروژ

کشاورزی و ماهیگیری در نروژ بسیار سازمان یافته است و از طرف دولت یارانه دریافت می کنند. در مناطق دور افتاده، صنایع خصوصی ممکن است مشوق های ویژه ای به صورت وام و کمک هزینه یا تخفیف مالیاتی دریافت کنند. مالیات های مستقیم بالا، مالیات های درآمد ناگهانی و مالیات ثروت بر دارایی شخصی بسیار زیاد است. مسئله مالیات زیاد یکی از معایب زندگی در نروژ محسوب می شود.

این کشور همچنین از کلیه فعالیت های اقتصادی مالیات بر ارزش افزوده حدود 25 درصد – از بالاترین مالیات های ارزش افزوده در اروپا – را می گیرد. کل درآمد مالیاتی معادل تقریباً نیمی از GNP کشور است، اما بیشتر آن انتقال مالیات می باشد (به عنوان مثال یارانه قیمت، مزایای بیمه اجتماعی و موارد دیگر به بخش خصوصی بازمی گردد). همه این ها بر مشکلات اقتصادی و تورم افزوده است، اما افزایش بهره وری را در نرخ بالای رشد واقعی درآمد ممکن کرده است.

نرخ بیکاری در نروژ

نرخ بیکاری در نروژ به طور کلی کمتر از بیشتر کشورهای اروپای غربی بوده است. این موضوع یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در نروژ است. اما از ابتدای بحران ویروس کرونا (COVID-19) در نروژ، بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده اند. این امر به ویژه در مورد کارمندان بخش گردشگری و حمل و نقل بیشتر بوده است. قبل از شیوع ویروس کرونا، نرخ بیکاری در این بخش 3.4 درصد بود. از 8 دسامبر، این نرخ به 11.5 درصد افزایش یافت. در مقایسه با سایر صنایع، مانند کارهای صنعتی، نرخ بیکاری در بخش گردشگری و حمل و نقل بیش از دو برابر بود.

با وجود افزایش قابل توجه سطح بیکاری در نروژ از مارس 2020، تعداد افراد بیکار از آوریل 2020 به تدریج کاهش یافت. اما در ماه اکتبر دوباره افزایش یافت و به 187 هزار نفر رسید. هم اکنون این مسئله جزو معایب زندگی در نروژ می باشد.

مزایای زندگی در نروژ
Geirangerfjord

5. وضعیت تحصیل در نروژ چگونه است؟

در نروژ حضور در مدرسه به مدت 10 سال، از 6 تا 16 سالگی اجباری و یک سال یازدهم اختیاری است. دروس اجباری شامل زبان های نروژی، مذهبی، ریاضیات، موسیقی، تربیت بدنی، علوم و زبان انگلیسی می باشد. دوره های اختیاری در رشته هایی مانند هنر و زبان های خارجی دیگر و همچنین آموزش حرفه ای در زمینه هایی مانند مهارت های اداری، کشاورزی و دریانوردی در کلاس های بالاتر وجود دارد. با سه سال دبیرستان اضافی، دانش آموزان ممکن است در امتحانات منجر به تحصیل در دانشگاه شرکت کنند. یکی از مزایای زندگی در نروژ این است که اکثریت مدارس نروژ دولتی و رایگان هستند. با این حال، مدارس خصوصی با هزینه نیز در هر سطح وجود دارد.

کلیه دانشجویان نروژ واجد شرایط وام های دولتی هستند. این مسئله جزو شرایط خوب زندگی دانشجویی در نروژ می باشد.

برنامه های یادگیری مادام العمر و آموزش مداوم برای بزرگسالان نیز از اجزای مهم سیستم آموزشی نروژ هستند. درصد کمی از دانشجویان کالج و دانشگاه در خارج از کشور نروژ تحصیل می کنند. موسسات آموزش عالی در نروژ برای تأمین دو برابر جمعیت دانشجویی که بین اوایل دهه 1980 و اواسط دهه 1990 اتفاق افتاده است، گسترش یافته اند.

دانشگاه های نروژ

دانشگاه های دولتی نروژ عبارتند از: دانشگاه اسلو (تاسیس 1811)، دانشگاه برگن (1946)، دانشگاه علم و صنعت نروژ در تروندهایم (ریشه در موسسه فناوری نروژ، تاسیس 1910) و دانشگاه ترومسو (1968)، به همراه دانشگاه استاوانگر، دانشگاه علوم زندگی نروژ در Ås  و دانشگاه آگر. علاوه بر آن ها شش موسسه تخصصی در سطح دانشگاه، از جمله دانشکده اقتصاد و اداره بازرگانی نروژ در برگن، آکادمی موسیقی نروژ و همچنین حدود دوازده کالج دانشگاهی که عمدتا برنامه های سه ساله تحصیل را ارائه می دهند، وجود دارد. سطح بالای تحصیل در نروژ توجه افراد زیادی را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است و جزو مزایای زندگی در این کشور به حساب می آید.

در ادامه مقاله از وضعیت بهداشت و رفاه در نروژ و هزینه های زندگی در این کشور اطلاع می یابید…

6. وضعیت بهداشت و رفاه در نروژ برای زندگی در این کشور چگونه می باشد؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

یکی از مزایای زندگی در نروژ، وضعیت بهداشت و رفاه در این کشور است. بیشتر پزشکان نروژی در بیمارستان هایی کار می کنند که بیشتر آنها متعلق به ایالت ها، شهرستان ها و شهرداری ها هستند. برنامه های گسترده پزشکی پیشگیرانه، بیماری شنیع باستانی نروژ، سل را فتح کرده است. علاوه بر این ها یک سیستم مراقبت بهداشتی مادر و کودک، خدمات بهداشتی درمانی اجباری و همچنین مشاوره خانواده رایگان توسط متخصصان به خوبی در نروژ توسعه یافته است. این سیستم خدمات دندانپزشکی عمومی مراقبت از کودکان زیر 18 سال را نیز فراهم می کند.

عضویت اجباری در یک سیستم بیمه سلامت ملی، مراقبت های پزشکی رایگان در بیمارستان، جبران هزینه های پزشکان، داروی رایگان و همچنین کمک هزینه ای را برای جبران هزینه از دست رفته در اختیار کلیه نروژی ها قرار می دهد.

لازم به ذکر است که حق عضویت برای تأمین مزایای نقدی در دوران بیماری یا بارداری، که تحت پوشش صندوق بیمه دیگری است، برای کارمندان حقوق بگیر اجباری و برای افراد خود اشتغال اختیاری می باشد.

“حقوق بازنشستگی مردم” در نروژ در سال 1967 تاسیس شد تا برای هر شهروند هنگام بازنشستگی، سطح زندگی معقولانه ای نزدیک به سطحی را که در طول زندگی کاری خود به دست آورده بود، تضمین شود. این مستمری شامل پیری و موارد از کارافتادگی یا از دست دادن حمایت نیز می شود. حق بیمه توسط افراد مختلف، کارفرمایان، شهرداری ها و ایالت پرداخت می گردد.

حقوق بازنشستگی پایه هر ساله بدون توجه به درآمد برنامه تنظیم می شود. لازم به ذکر است که حقوق بازنشستگی تکمیلی با توجه به درآمد و زمان بازنشستگی متفاوت است. همچنین بهتر است بدانید که یکی دیگر مزایای رفاهی زندگی در نروژ این است که دولت برای همه کودکان تا 18 سال کمک هزینه ای به خانواده ها می پردازد.

شرایط زندگی در نروژ
Bodo

7. هزینه های زندگی در نروژ چگونه است؟

هزینه های زندگی در اسلو نروژ

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در اسلو 4.656 دلار (39،695.63kr ) و هزینه های هر ماه زندگی یک نفر مجرد در این شهر نروژ 1.268 دلار (10،816.45kr ) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

هزینه های زندگی در نروژ (فوریه 2021):

در جدول های پایین، لیست هزینه های زندگی در نروژ ذکر شده است.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در نروژ)

رستوران در نروژقیمت (kr)گستره (kr)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت175.00 kr120.00-300.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)800.00 kr600.00-1،200.00
McMeal در McDonalds110.00 kr100.00-130.00
آبجو داخلی (0.5 لیتری)90.00 kr69.00-110.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)90.00 kr70.00-120.00
کاپوچینو43.08 kr30.00-60.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)32.12 kr23.00-45.00
آب (بطری 0.33 لیتری)26.79 kr20.00-40.00
سوپر مارکت در نروژ
شیر (1 لیتر)18.68 kr15.00-25.00
نان سفید تازه (500 گرم)28.30 kr10.00-45.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)27.60 kr11.55-43.00
تخم مرغ (12 عدد)38.84 kr24.00-53.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)109.96 kr80.00-200.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)124.89 kr60.00-180.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)264.38 kr110.00-350.00
سیب (1 کیلوگرم)29.92 kr15.00-40.00
موز (1 کیلوگرم)23.65 kr16.00-40.00
پرتقال (1 کیلوگرم)28.55 kr15.00-40.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)33.57 kr20.00-50.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)20.79 kr10.00-33.00
پیاز (1 کیلوگرم)22.74 kr15.00-40.00
کاهو (1 سر)22.03 kr15.00-35.00
آب (بطری 1.5 لیتر)20.48 kr7.00-32.00
بطری شراب (متوسط)150.00 kr110.00-250.00
آبجو تولید نروژ (0.5 لیتری)32.98 kr25.00-50.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)40.04 kr29.00-60.00
بسته سیگار (مارلبورو)129.00 kr116.00-145.00
حمل و نقل در نروژ
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)38.00 kr34.00-50.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)770.00 kr550.00-900.00
شروع تاکسی100.00 kr65.00-150.00
تاکسی هر 1 کیلومتر14.60 kr10.00-25.00
تاکسی هر 1 ساعت500.00 kr417.00-1,000.00
بنزین (1 لیتر)15.97 kr14.00-17.27
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline342,500.00 kr300,000.00-380,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور330,306.76 kr300,000.00-369,000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در نروژ)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (kr)گستره (kr)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m21,648.68 kr991.67-3,326.09
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)1.09 kr0.39-2.00
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)496.70 kr390.00-700.00
ورزش و اوقات فراغت در نروژ
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال412.36 kr260.00-600.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)292.13 kr200.00-400.00
سینما130.00 kr120.00-170.00
مراقبت از کودک در نروژ
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک3,200.74 kr2,850.00-4,000.00
پوشاک و کفش در نروژ
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)884.26 kr500.00-1,100.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)392.54 kr200.00-800.00
 1 جفت کفش نایک975.21 kr650.00-1,400.00
 1 جفت کفش مردانه چرم1,325.86 kr800.00-2,000.00
اجاره ماهانه منزل در نروژ
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر10,152.12 kr7,500.00-14,000.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز7,940.36 kr6,000.00-10,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر16,507.91 kr12,000.00-25,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز12,873.97 kr10,000.00-18,000.00
قیمت خرید آپارتمان در نروژ
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر60,126.24 kr35,000.00-95,000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز41,097.85 kr25,000.00-70,000.00
حقوق و دستمزد در نروژ
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)29,826.12 kr
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله2.822.00-4.0

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله، به بررسی معایب زندگی در نروژ و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در نروژ شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در نروژ نیز مانند زندگی در دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. ما در این قسمت برخی معایب زندگی در نروژ را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه بالای زندگی

همان طور که پیش تر گفته شد، هزینه های زندگی در نروژ، هم برای ایرانیان و هم برای مردم بسیاری از کشورهای دیگر بسیار بالاست. هر چند حقوق و دستمزد در نروژ ممکن است زیاد باشد، اما هزینه زندگی نیز به مراتب زیاد است. مواد غذایی، رستوران ها، مشروبات الکلی، اجاره و تقریباً هر چیزی که یک شهروند به آن نیاز دارد احتمالاً گرانتر از محلی است که اهل آن هستید. برای مثال درباره موارد مربوط به اجاره باید گفت هزینه یک اتاق کوچک در یک خانه مشترک حداقل 3000 NOK در هر ماه (320 دلار، 250 پوند) می باشد. بنابراین یکی از معایب زندگی در نروژ برای مهاجران همین میزان زیاد هزینه های زندگی در این کشور است.

همچنین لازم به ذکر است که مالیات بر ارزش افزوده این کشور یا Merverdiavgift واقعاً زیاد است و شرایط زندگی در نروژ را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

دشواری در یافتن شغل

دستیابی به یک شغل خوب در نروژ با وجود تحصیل رایگان پس از متوسطه و داشتن جمعیت با تحصیلات بالا، می تواند برای کسی که می خواهد به عنوان یک مهاجر در نروژ زندگی کند، یک مبارزه باشد. این مسئله ممکن است شرایط زندگی شما را در نروژ تحت تاثیر قرار دهد. به علاوه، فرهنگ تجارت و سیستم حقوقی این کشور اخراج افراد را به حداقل رسانده است. بنابراین اشخاص پس از دریافت پیشنهاد کاری در نروژ، در این برنامه غرق می شوند.

در نروژ غیر معمول نیست که کارگران احتمالی قبل از رسیدن به کار 100 رزومه ارسال کنند.

بنابراین مطمئن شوید که در صورت مهاجرت به نروژ و زندگی در آن، پس انداز یا درآمد دیگری برای زندگی خود داشته باشید زیرا یافتن شغل در این کشور یکی دیگر از معایب زندگی در نروژ محسوب می شود.

Alta
Alta

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره نروژ

نروژ هنرمندان مهم بسیاری را در خود پرورانده است که از بین آن ها می توان به ادوارد گریگ (آهنگساز)، ادوارد مونک (نقاش)، رمان نویسانی مانند Knut Hamsun و Sigrid Undset و هنریک ایبسن (نمایشنامه نویس) اشاره کرد.

چشم انداز طبیعی کشور نروژ – محیط قطب شمال و سواحل وسیع آن – آداب، رسوم و تاریخ نروژ را شکل داده است، زیرا فعالیت های فضای باز در زندگی بیشتر نروژی ها مهم است. به ویژه، غذاهای این کشور نیز مانند انواع ماهی ها، منعکس کننده محیط آن می باشد.

اگرچه نروژ شامل یکی از زبان های کوچکتر در جهان جوامع است، اما جزو سردمداران کتاب های منتشر شده در جهان می باشد. سالانه چندین هزار عنوان جدید ظاهر می شود که حدود سه پنجم آنها اصالتاً نروژی هستند.

نروژی ها بیشتر از ورزشکاران هر کشور دیگر مدال بازی های زمستانی، مانند اسکی، را کسب کرده اند. قدرت ورزشی نروژ به مسابقات زمستانی محدود نمی شود. این کشور همچنین دارای رکوردی عالی در دو و میدانی، به ویژه در مسابقات دویدن از راه دور، می باشد.

اولین آثار اشتغال در نروژ در امتداد ساحل یافت می شود، جایی که قفسه یخی بزرگ آخرین عصر یخبندان برای اولین بار بین 11000 تا 8000 قبل از میلاد ذوب شد.

Hovden,-Norway
Hovden,-Norway

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در نروژ به چه صورت است؟

اگر شما می خواهید به نروژ مهاجرت کنید، هم اکنون چند روش پیش روی شماست که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود است. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت نروژ و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی برای زندگی در نروژ:

  1. هزینه‌های دقیق زندگی در نروژ و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
  2. بهترین سایت کاریابی در نروژ
  3. اجاره منزل در نروژ، خرید ملک در نروژ

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در نروژ مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در نروژ (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای نروژ، مزایا و معایب و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول زندگی در نروژ

نروژی ها چگونه مردمی هستند؟

مردم نروژ در مورد دستاوردهای خود (ثروت، هوش، کالاهای مادی و …) بی ادعا هستند و معمولاً از کسانی که در چنین مواردی خودنمایی می کنند، تاثیر نمی گیرند.

میزان مالیات دریافتی در نروژ چگونه است؟

در کشور نروژ مالیات های مستقیم بالا، مالیات های درآمد ناگهانی و مالیات ثروت بر دارایی شخصی بسیار زیاد می باشد.

بهداشت و رفاه در نروژ چه وضعیتی دارد؟

در نروژ، در پی عضویت اجباری در یک سیستم بیمه سلامت ملی، مراقبت های پزشکی رایگان در بیمارستان، جبران هزینه های پزشکان، داروی رایگان و همچنین کمک هزینه ای برای جبران دستمزد از دست رفته در اختیار همه نروژی ها قرار می گیرد.

هزینه های زندگی در نروژ چگونه است؟

هزینه های زندگی در نروژ (بدون احتساب اجاره) 154.23% بیشتر و اجاره در این کشور به طور متوسط ​​119.35% بالاتر از ایران می باشد.

معایب زندگی در نروژ شامل کدام موارد می شود؟

هزینه بالای زندگی
دشواری در یافتن شغل
و…

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم که زندگی در نروژ نیز مانند دیگر کشورها شامل معایبی مانند هزینه های بالا می شود. با این حال مزایای زندگی در این کشور، توجه افراد زیادی را برای مهاجرت به خود جلب نموده است. اگر تصمیم شما برای مهاجرت به نروژ قطعی می باشد، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی ما تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

  • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا