زندگی در لهستان (+ شرایط و هزینه ها 2021)

poland Flag

در مقاله ای که پیش روی شماست، به شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در لهستان پرداخته شده است. کشور زیبای لهستان می تواند انتخابی فوق العاده برای زندگی باشد. با خواندن این مقاله اطلاعات جامعی درباره این کشور کسب می کنید. مطالبی که در مقاله به آن ها پرداخته شده است، از قرار زیر می باشد:

 • لهستان چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در لهستان زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • شرایط اقتصادی لهستان در حال حاضر چگونه است؟
 • شرایط فعلی کار و مالیات در لهستان به چه شکل است؟
 • شرایط تحصیل در لهستان، برای زندگی در این کشور چگونه است؟
 • هزینه های زندگی در لهستان چگونه است؟

بررسی کامل شرایط زندگی در لهستان

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در لهستان را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با خود کشور لهستان و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در لهستان و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در لهستان اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. لهستان چگونه کشوری است؟

لهستان، کشوری در اروپای مرکزی است. مساحت این کشور، 312،679 کیلومتر مربع می باشد. لهستان در یک دوراهی جغرافیایی واقع شده است که سرزمین های جنگلی شمال غربی اروپا را به خطوط دریایی اقیانوس اطلس و دشت های حاصلخیز مرزهای اوراسیا متصل می کند. لهستان به شکل دایره ای نامنظم، از شمال با دریای بالتیک، از شمال شرقی با روسیه و لیتوانی و از شرق با بلاروس و اوکراین همسایه است.

لهستان که سرزمینی با زیبایی هایی چشمگیر می باشد، توسط جنگل ها و رودخانه های بزرگ، دشت های وسیع و کوه های بلند نقطه گذاری می شود. شهر ورشو (ورشاوا)، پایتخت این کشور است. این شهر ساختمان هایی مدرن و همچنین معماری تاریخی را با هم تلفیق می کند که بیشتر آن ها در طول جنگ جهانی دوم آسیب زیادی دیدند، اما از آن زمان در یکی از کامل ترین تلاش های بازسازی در تاریخ اروپا مورد بازسازی قرار گرفتند. زیبایی های این کشور از مزایای زندگی در لهستان است.

آب و هوای متغیر لهستان

آب و هوای لهستان نیز مانند هر کشور، بر شرایط زندگی در آن تاثیر می گذارد. آب و هوای کلی لهستان بین انواع دریایی و قاره ای یک ویژگی انتقالی دارد و بسیار متغیر است. شش فصل را در این کشور می توان این گونه شرح داد: زمستانی برفی از یک تا سه ماه و اوایل بهار یک یا دو ماه (با شرایط زمستانی و بهاری متناوب). در این کشور یک بهار عمدتا آفتابی، تابستان گرم همراه با باران و آفتاب فراوان، یک پاییز آفتابی و گرم و یک دوره مرطوب و مه آلود که نشان دهنده نزدیک شدن به زمستان است، می باشد. آفتاب در تابستان به بالتیک و در زمستان به کارپات ها می رسد.

میانگین دمای سالانه از 8 درجه سانتی گراد در مناطق کم ارتفاع جنوب غربی تا 7 درجه سانتیگراد در شمال، می رسد. آب و هوای کوه ها نیز با توجه به ارتفاع تعیین می شود.

زندگی در لهستان
Warszawa,-Poland,-Warszawa

جمعیت لهستان

مهاجرت یکی از ویژگی های همیشگی زندگی در لهستان در بین قرن های 19 و 20 بود. تقریباً از هر سه قطب، یک قطب در خارج از این کشور زندگی می کند. موج زیادی از مهاجران سیاسی از اواسط قرن هجدهم لهستان را ترک کرده اند. با این وجود، به دلایل اقتصادی، بیشترین تعداد افراد از این کشور نقل مکان نموده اند. از اواسط قرن نوزدهم، مهاجران لهستانی به مناطق جدید صنعتی اروپا و بعداً به ایالات متحده و کانادا مهاجرت کردند. در حال حاضر، بر اساس تخمین سال 2020، کشور لهستان 38،375،000 نفر جمعیت دارد. طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در لهستان برای مردان 74 سال و برای زنان 81.8 سال می باشد.

در ادامه فرهنگ مردم لهستان و شرایط اقتصادی این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم…

2. مردمی که در لهستان زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

پیش از جنگ جهانی دوم سرزمین لهستان به دلیل غنا و تنوع قومی مورد توجه قرار گرفت. اما جنگ باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم، مهاجرت گسترده و تغییر مرزهای اساسی شد. در نتیجه، جمعیت لهستان به یکی از همجنس ترین کشورها از لحاظ قومی در جهان تبدیل شد. تقریباً همه مردمی که در لهستان زندگی می کنند، ادعا دارند که دارای ملیت لهستانی هستند و لهستانی زبان مادری آن ها است.

لهستانی ها به طور کلی افراد خون گرم و فعالی هستند که دوست دارند خود را با فعالیت های فوق برنامه، سفرها و دیدارهای خانوادگی مشغول کنند. در فرهنگ لهستان، والدین معمولاً به فرزندان خود کمی استقلال و مسئولیت می دهند. جامعه لهستان با داشتن ابتکار عمل و خلاقیت قوی، جوان و تحصیل کرده می باشد. خون گرمی مردم لهستان جزو مزایای زندگی در این کشور محسوب می شود.

زبان مردم لهستان

زبان رسمی کشور لهستان، لهستانی (همراه با سایر زبان های لخیتی و چکی، اسلواکیایی و سوربیایی فوقانی و سفلی) است که به شاخه های اسلاوی غربی زبان های اسلاوی تعلق دارد. این زبان دارای چندین گویش می باشد که در اصل با تقسیمات قبیله ای قدیمی مطابقت دارد.

دین مردم لهستان

اکثریت قریب به اتفاق مردم لهستان کاتولیک رومی و تعداد زیادی از آن ها کاتولیک های مرسوم هستند. هر چند لهستان ادعای هیچ مذهب رسمی ندارد، اما این کشور در بین یکنواخت ترین کشورهای کاتولیک در جهان قرار دارد. کلیسای کاتولیک روم در لهستان از اعتبار و نفوذ سیاسی بی نظیری برخوردار است.

معایب زندگی در لهستان
Warszawa,-Poland-(2)

3. شرایط اقتصادی لهستان در حال حاضر چگونه است؟

اقتصاد لهستان نیز مانند دیگر کشورها، بر شرایط زندگی در این کشور تاثیر گذار می باشد. لهستان دارای اقتصادی در حال تغییر است که بخش دولتی تحت سلطه است و در آن جا اقتصاد به صورت خصوصی کنترل می شود. در سال 1996، 44 درصد از افراد شاغل در مشاغل خدماتی، 30 درصد در صنعت و ساخت و ساز و 26 درصد در کشاورزی بودند.
بهتر است بدانید که مزارع لهستان کوچک، ناکارآمد، فاقد سرمایه و نیروی کار مازاد هستند. محصولات اصلی این کشور سیب زمینی، میوه، سبزیجات، گندم، مرغ، تخم مرغ، گوشت خوک، گوشت گاو، شیر و پنیر است.

واحد پول این کشور، زلوتی لهستان (zł) می باشد.

لهستان با انتقال به مالکیت خصوصی و اقتصاد بازار، به میزان بسیار زیادی درگیر سازمان های اقتصادی و سیاسی بین المللی شد. این کشور که از سال 1994 عضو مشترک اتحادیه اروپا است، در سال 2004 به عضویت کامل این اتحادیه رسید.

در حالی که تعدادی از مزارع این کشور دولتی باقی مانده است، اکثریت قریب به اتفاق اراضی، مزارع خصوصی می باشد. همچنین بهتر است بدانید که بیشتر بنگاه های صنعتی در بخش های “سیاسی حساس” مانند زغال سنگ، فولاد، ارتباطات از راه دور، هواپیمایی و بانک ها هنوز در اختیار دولت قرار دارند.

مواردی که توسط کشور لهستان تولید می شود عبارتند از:

 • محصولات کشاورزی
 • مواد معدنی
 • ذغال سنگ
 • نمک
 • گوگرد
 • مس
 • شیشه
 • منسوجات
 • نوشیدنی ها
 • ماشین آلات و کشتی سازی.
مزایای زندگی در لهستان
Main-Market-Square-in-Krakow,-Poland.

در قسمت های بعد با شرایط کار و مالیات و وضعیت تحصیل در لهستان آشنا می شوید…

4. شرایط فعلی کار و مالیات در لهستان به چه شکل است؟

کار در لهستان

صنعت خودرو، فرآوری مواد غذایی، بانکداری و ساخت و ساز جزو صنایع اصلی لهستان به حساب می آیند. با این حال، بهترین فرصت های شغلی برای اکثر مهاجران در مشاغلی مانند IT، امور مالی، منابع انسانی، خدمات بازرگانی و مدیریت است که همگی در بخش های در حال رشد هستند.

لهستان همچنین در بخش های مختلف اقتصادی به نیروی کار انگلیسی زبان نیاز دارد. اکثر این کمبود نیروی متخصص در شرکت های بزرگ بین المللی مشاهده می شود و معمولا حقوق مناسبی به کارمندان خود پرداخت می کنند.

نیاز به نیروی متخصص انگلیسی زبان یکی از مزایای زندگی در لهستان برای مهاجران انگلیسی زبان به شمار می رود.

در غیر این صورت، باید بدانید که بیکاری در لهستان زیاد و حقوق نسبتاً کم است، مگر این که به طور خاص برای کار در یک شرکت بین المللی به این کشور نقل مکان کنید.

نرخ بیکاری در لهستان در سال 2020، نرخ بیکاری در لهستان حدود 3.04% بود.

خبر خوب این است که در حال حاضر شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در لهستان به مجوز کار احتیاج ندارند. همچنین تعداد زیادی نشریه چاپی و آنلاین با بخش های اختصاصی شغل در دسترس می باشد. این مسئله یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در لهستان برای مهاجران به حساب می آید.

در شهرها، زنان و مردان هر دو در خارج از خانه کار می کنند. با این وجود، مردان هنوز درباره کار زنان از خود تعصب نشان می دهند. در این کشور تعداد زنان بیکار بیشتر از مردان بیکار است. به تناسب شرایط زندگی در مناطق روستایی لهستان، زنان به طور کامل هم در کارهای مزرعه شرکت می کنند و هم به کارهای خانه می پردازند. به علاوه، زنان زیادی در این کشور به اداره کردن مزارع مشغول هستند.

شرایط پرداخت مالیات در کشور لهستان

هر مهاجری که در لهستان زندگی و یا بیش از 183 روز (بر اساس قانون مالیات در سال) در این کشور سپری کند، مشمول مالیات می شود و از درآمد جهانی وی مالیات دریافت می گردد. سیستم مالیاتی لهستان یک سیستم پیش رونده است، بنابراین بسته به سطح درآمد شما انتظار می رود که بین 19 تا 32 درصد مشمول مالیات شوید. همه مهاجران هنگام ورود به لهستان باید برای شماره شناسایی مالیات (NIP) ثبت نام کنند.

NIP یک عدد 10 رقمی است که برای پرداخت های تأمین اجتماعی نیز مورد نیاز خواهد بود. می توان آن را در تمامی دفاتر مالیاتی عمومی محلی درخواست کرد.

هزینه زندگی در لهستان
Rynek-Główny,-Kraków,-Poland

5. شرایط تحصیل در لهستان، برای زندگی در این کشور چگونه است؟

یکی از مزایای زندگی در لهستان این است که مدارس در این کشور از هر نوع و در هر سطحی، رایگان است. سیستم آموزش در لهستان استاندارد و تحصیل از 7 تا 18 سالگی اجباری می باشد. این سیستم که در سال 1999 اصلاح شد، شامل مهد کودک، دبستان (شش کلاس) و مدارس متوسطه است. به طور کلی، همه مدارس تابع وزارت آموزش ملی هستند. اما دانشکده ها و کالج های پزشکی تابع وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی، دانشکده های ارتش تابع وزارت دفاع ملی و مدارس عالی هنری تابع وزارت فرهنگ و هنر می باشند. بهتر است بدانید که تعداد قابل توجهی از مدارس خصوصی در هر سطح (از جمله کالج ها)، در دهه 1980 و 90 در این کشور ساخته شد.

از دانشگاه های برجسته لهستان می توان به دانشگاه ورشو (تاسیس 1818)، دانشگاه ژاگلونیان (1364) در کراکوف، دانشگاه آدام میکیویچ (1919) در پوزنای و دانشگاه کاتولیک لوبلین (1918؛ از 1945 تا 1989 تنها دانشگاه خصوصی در شوروی) اشاره کرد.

عالی ترین موسسه دانشگاهی، آکادمی علوم لهستان است که دارای موسسات تحقیقاتی متعدد می باشد و یادگیری لهستانی در خارج از این کشور را نشان می دهد. وضعیت تحصیل در این کشور، از مزایا و شرایط خوب زندگی در لهستان است.

در ادامه وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در لهستان را مورد بحث قرار می دهیم…

6. وضعیت بهداشت و رفاه در لهستان چگونه می باشد؟

 وضعیت بهداشت و رفاه لهستان، یکی دیگر از مزایای زندگی در این کشور می باشد. مراقبت های بهداشتی در لهستان عمدتا توسط وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی، که بر بخش های بهداشتی دولت های منطقه نظارت می کند، انجام می شود. امکانات آن شامل کلینیک ها، بیمارستان ها، آسایشگاه ها، خانه های استراحت و آبگرم و خدمات آمبولانس می باشد. بهتر است بدانید که اقدامات خصوصی پزشکی و دندانپزشکی پس از سقوط کمونیسم در این کشور گسترش یافت و صنعت داروسازی نیز خصوصی شد.

Warsaw,-Poland-(5)
Warsaw,-Poland-(5)

7. هزینه های زندگی در لهستان چگونه است؟

هزینه های زندگی در ورشو لهستان

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در ورشو لهستان 2،161.10 دلار (8،070.99 zł) و هزینه های هر ماه زندگی یک نفر مجرد در این شهر 637.54 دلار (2،381.01 zł ) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است.

هزینه های زندگی در لهستان (فوریه 2021):

در جدول های پایین لیست هزینه های زندگی در لهستان ذکر شده است.

جدول 1 (هزینه های مربوط به رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در لهستان)

رستوران در لهستانقیمت ()گستره ()
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت25.00 zł15.00-40.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)120.00 zł80.00-200.00
McMeal در McDonalds20.00 zł18.00-25.00
آبجو داخلی (0.5 لیتری)8.00 zł5.00-12.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)8.00 zł5.00-12.00
کاپوچینو8.99 zł5.00-14.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)4.23 zł2.50-7.00
آب (بطری 0.33 لیتر)3.45 zł2.00-6.00
سوپر مارکت در لهستان
شیر (1 لیتر)2.63 zł2.00-3.20
نان سفید تازه (500 گرم)3.13 zł2.00-5.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)3.78 zł2.00-6.00
تخم مرغ (12 عدد)7.86 zł4.80-12.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)24.07 zł17.00-40.00
فیله مرغ (1 کیلوگرم)16.53 zł12.00-20.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)33.68 zł20.00-50.00
سیب (1 کیلوگرم)3.58 zł2.00-5.00
موز (1 کیلوگرم)4.74 zł3.49-7.00
پرتقال (1 کیلوگرم)5.17 zł3.00-9.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)6.43 zł3.00-10.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)2.58 zł1.00-4.00
پیاز (1 کیلوگرم)2.95 zł1.60-5.00
کاهو (1 سر)3.41 zł2.00-5.00
آب (بطری 1.5 لیتر)1.93 zł1.00-2.78
بطری شراب (متوسط)22.00 zł16.00-35.00
آبجو تولید آلمان (0.5 لیتری)3.21 zł2.50-5.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)4.67 zł3.00-7.00
بسته سیگار (مارلبورو)17.00 zł16.00-20.00
حمل و نقل در لهستان
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)3.40 zł2.00-4.50
بلیط ماهانه (استفاده معمول)100.00 zł80.00-132.00
شروع تاکسی7.00 zł3.99-10.00
تاکسی هر 1 کیلومتر2.50 zł2.00-3.40
تاکسی هر 1 ساعت36.00 zł25.00-50.00
بنزین (1 لیتر)4.90 zł4.25-5.20
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline78,600.00 zł75,000.00-80,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور79,283.89 zł72,000.00-90,000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در لهستان)

موارد کاربردی – قبوضقیمت ()گستره ()
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2684.20 zł425.00-1,062.50
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.24 zł0.10-0.30
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)53.20 zł40.00-75.00
ورزش و اوقات فراغت در لهستان
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال102.71 zł60.00-150.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)50.43 zł30.00-70.00
سینما25.00 zł20.00-30.00
مراقبت از کودک در لهستان
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک891.85 zł570.00-1,500.00
پوشاک و کفش در لهستان
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)337.30 zł150.00-511.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)159.52 zł80.00-250.00
 1 جفت کفش نایک292.30 zł200.00-400.00
 1 جفت کفش مردانه چرم404.23 zł200.00-669.00
اجاره ماهانه منزل در لهستان
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر2,111.52 zł1,400.00-3,450.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز1,685.40 zł1,100.00-2,600.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر3,749.97 zł2,400.00-6,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز2,893.92 zł1,800.00-4,500.00
قیمت خرید آپارتمان در لهستان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر11,008.71 zł6,000.00-18,000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز7,338.69 zł4,800.00-10,763.91
حقوق و دستمزد در لهستان
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)3,246.14 zł
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله4.613.00-6.00

داده های ما برای هر کشور براساس همه گزارش های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

آشنایی با معایب زندگی در لهستان و نکاتی جالب درباره این کشور، مبحث قسمت های بعدی مقاله است…

8. معایب زندگی در لهستان شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در لهستان نیز مانند زندگی در دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت به بررسی برخی معایب زندگی در لهستان می پردازیم.

دشواری در یادگیری زبان لهستانی

یکی از معایب زندگی در لهستان این است که ممکن است در خارج از شهرهای بزرگ این کشور تعداد افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، کم باشد. علاوه بر آن لهستانی های مسن کمتر به زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین یادگیری برخی از زبان های لهستانی الزامی است. اما یادگیری زبان لهستانی بسیار دشوار می باشد. هر چند که برخی از مردم لهستان از تلاش افراد برای یادگیری زبانشان قدردانی می کنند، اما این مشکل، شرایط زندگی افراد غیر بومی را در لهستان تحت تاثیر قرار می دهد.

کیفیت پایین مراقبت های بهداشتی

مراقبت های بهداشتی در لهستان از طریق یک سیستم بهداشتی و درمانی با بودجه عمومی رایگان است. اما باید بدانید که تا زمانی که بیمه درمانی پرداختی توسط کارفرما را پرداخت کنید و یا همسر یا فرزند شخص بیمه شده باشید، این قانون برای شما صدق می کند. دسترسی مشترک عمومی به پزشکان و بیمارستان ها باعث ایجاد صف های طولانی برای مراجعه به متخصص یا انجام عمل جراحی می شود و شرایط سختی برای درمان ایجاد می کند. این مسئله یکی از معایب زندگی در لهستان می باشد و شرایط زندگی در این کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

هزینه های بالای بنزین و لباس

یکی از معایب زندگی در لهستان قیمت بالای اجناسی مانند لباس در این کشور است که بعضا از اروپای غربی گران تر می باشد. همچنین هزینه بنزین، پارکینگ و سایر هزینه های مربوطه در لهستان سبب شده است تا مهاجران قبل از خرید وسیله نقلیه تجدید نظر کنند.

Łagów,-Poland
Łagów,-Poland

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره لهستان:

علاوه بر محبوبیت اسکی و کوهنوردی در تاترا و قایقرانی در دریای بالتیک یا دریاچه های ماسورین بین مردم لهستان، آن ها از دوچرخه سواری، سوارکاری و دویدن با سرعت نیز لذت می برند.

هدایای مناسب هنگام دعوت به خانه یک فرد لهستانی برای صرف شام شامل مواردی مانند گل، شراب و شیرینی برای میزبان می شود.

بهتر است هنگام خطاب به شخصی که لهستانی است از پیشوند Pan برای آقایان و Pani برای خانم ها استفاده کنید. این پیشوندها باید با نام خانوادگی شخص همراه باشد.

پاچکی نوعی شیرینی سرخ شده و پر از میوه می باشد که در روزهای جشن مسیحیان قبل از فصل روزه داری در لهستان سرو می شود.

تعطیلات سنتی لهستان شامل Topienie Marzanny در روز 23 مارس است. هنگامی که کودکان عروسک های نماد زمستان را به رودخانه های تازه جریان می اندازند.

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در لهستان به چه صورت است؟

اگر می خواهید به لهستان مهاجرت کنید، هم اکنون چند راه پیش روی شماست که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت لهستان و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

Warsaw,-Poland-(2)
Warsaw,-Poland-(2)

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی برای زندگی در لهستان:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در لهستان و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. سایت کاریابی در لهستان
 3. اجاره منزل در لهستان، خرید ملک در لهستان

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در لهستان مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در لهستان (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای لهستان، مزایا و معایب و…)، کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در لهستان

مردم لهستان چگونه مردمی هستند؟

مردم لهستان افرادی دوستانه و فعال می باشند که به فعالیت های فوق برنامه، سفرها و دیدارهای خانوادگی علاقه دارند. جامعه لهستان ابتکار عمل و خلاقیتی قوی دارند، به همین علت ملتی جوان و تحصیل کرده هستند.

وضعیت کار در لهستان چگونه است؟

بهتر است بدانید که بیکاری در لهستان زیاد و حقوق نسبتاً کم می باشد. اما نکته مثبت این جاست که در حال حاضر شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در لهستان به مجوز کار نیازی ندارند.

بهداشت و رفاه در لهستان چه وضعیتی دارد؟

مراقبت های بهداشتی در لهستان را عمدتا وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی، که بر بخش های بهداشتی دولت های منطقه نظارت دارد، انجام می دهد.

هزینه های زندگی در لهستان چگونه است؟

هزینه های زندگی در لهستان (بدون احتساب اجاره) %0.53 بالاتر و اجاره در این کشور به طور متوسط ​​9.89% بیشتر از ایران می باشد.

معایب زندگی در لهستان چیست؟

سختی یادگیری زبان لهستانی، کیفیت کم مراقبت های بهداشتی، قیمت گران لباس و بنزین.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم که زندگی در لهستان نیز مانند دیگر کشورها، دارای معایبی مانند دشواری در یادگیری زبان آن می باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید، پس از مطالعه این مقاله، در صورت داشتن هر گونه پرسش، با موسسه حقوقی ما تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا