زندگی در قبرس (+ شرایط و هزینه ها 2021)

cyprus Flag

ما در این مقاله شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در قبرس و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن آشنا می کنیم. کشور قبرس انتخابی بسیار عالی برای مهاجرت است. این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از این قرار می باشد.

 • قبرس چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در قبرس زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • شرایط اقتصادی قبرس چگونه است؟
 • وضعیت کار و مالیات در قبرس چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در قبرس چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در قبرس چگونه است؟

بررسی شرایط زندگی در قبرس

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در قبرس را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با کشور قبرس و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در قبرس و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در قبرس اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. قبرس چگونه کشوری است؟

 قبرس کجاست؟

قبرس، به یونانی Kípros، به ترکی Kıbrıs، جزیره ای در شرق دریای مدیترانه است. این کشور از زمان های بسیار قدیم به دلیل ثروت معدنی، شراب، محصولات عالی و زیبایی های طبیعی مشهور بوده است. مساحت کل آن 9251 کیلومتر مربع می باشد. قبرس در حدود 40 مایلی (65 کیلومتری) جنوب ترکیه، 60 مایلی (100 کیلومتری) غرب سوریه و 480 مایلی (770 کیلومتری) جنوب شرقی سرزمین اصلی یونان واقع شده است. قبرس که بیش از 10 هزار سال از آبادی آن می گذرد، در یک تقاطع فرهنگی، زبانی و تاریخی بین اروپا و آسیا قرار دارد. پایتخت این کشور لفکوزیا ( نیکوزیای مرسوم ) می باشد.

آب و هوا کشور قبرس

قبرس دارای یک آب و هوای مدیترانه ای شدید، با یک ریتم فصلی به شدت مشخص می باشد. تابستان های گرم و خشک (ژوئن تا سپتامبر) و زمستان های بارانی (نوامبر تا مارس) با تغییر کوتاه در فصول کوتاه پاییز و بهار (به ترتیب از اکتبر و آوریل تا مه) از هم جدا می شوند. بارش پاییز و زمستان، که کشاورزی و تأمین آب به آن بستگی دارد، متغیر است. دمای تابستان در نیکوزیا بین حداکثر متوسط ​​روزانه 98 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) و حداقل روزانه 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) می باشد. در زمستان محدوده دمایی بین 59 درجه فارنهایت (15 درجه سانتیگراد) تا 41 درجه فارنهایت (5 درجه سانتیگراد) است. از دسامبر تا مارس، دامنه Troodos چندین هفته دمای شب را چندین درجه زیر صفر همراه با یخ زدگی تجربه می کند و بارش برف قابل توجه است.

جمعیت شناسی کشور قبرس

بر اساس تخمین سال 2020، جمعیت قبرس 1،286،000 نفر می باشد. بیش از دو سوم جمعیت این کشور شهرنشین هستند. میزان مهاجرت در قبرس بسیار زیاد بوده است و تخمین زده می شود که به اندازه خود جزیره در خارج از کشور زندگی می کنند. اکثر مهاجران به انگلستان یا به کشورهای انگلیسی زبان استرالیا، آفریقای جنوبی، ایالات متحده و کانادا مهاجرت کرده اند.

شرایط زندگی در قبرس
turquois-sea-old-harbour-kyrenia-north-cyprus

در ادامه مقاله، با مردم قبرس و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در قبرس زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

مردم قبرس نماینده دو گروه قومی اصلی، یونانی و ترکی هستند. قبرسی های یونانی، تقریباً چهار پنجم مردم را تشکیل می دهند. آن ها از ترکیبی از ساکنان بومی و مهاجرین از پلوپونس که از حدود 1200 سال قبل از میلاد قبرس را استعمار کردند و جذب مهاجران بعدی تا قرن 16، گرفته شده اند. تقریباً یک پنجم مردم ترک قبرسی، از فرزندان ارتش عثمانی که این جزیره را در سال 1571 فتح کردند و مهاجرانی از آناتولی که توسط دولت سلطان آورده شده اند، تشکیل می دهند. از سال 1974 مهاجرانی دیگر از ترکیه برای کار در زمین های خالی و افزایش کل نیروی کار به این کشور آورده شده اند.

یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در قبرس این است که مردم آن بسیار صمیمی و مهمان نواز هستند. این امر به دلیل شرایط آب و هوایی یا تعریف جزیره به عنوان مقصد گردشگری و سابقه استقبال از خارجی ها می باشد. مردم قبرس مردمی آزاد و علاقه مند به گذراندن وقت بیرون از منزل هستند.

زبان مردم کشور قبرس

زبان اکثریت مردم قبرس یونانی و اقلیت ترکی است. علاوه بر آن تعداد کمی مسیحیان مارونی عرب زبان و همچنین گروه کوچکی که به زبان ارمنی صحبت می کنند، وجود دارد. این گروه ها هر كدام فقط چند هزار گوینده دارند. بیشتر آن ها دوزبانه هستند و زبان دوم آن ها یا تركی و یا یونانی می باشد.

لازم به ذکر است که زبان انگلیسی در قبرس به طور گسترده ای استفاده می شود و مردم این کشور آشنایی قابل قبولی به زبان انگلیسی دارند.

دین مردم کشور قبرس

قبرسی های یونانی در درجه اول مسیحیان ارتدکس شرقی هستند. كلیسای آنها، كلیسای قبرس، اتوكفال است. این امتیاز در سال 488 میلادی توسط پادشاه بیزانس زنو به اسقف اعظم آنتمیوس اعطا شد. در زمان امپراتوری عثمانی، اسقف اعظم كلیسای قبرس مسئولیت رفتارهای غیر مذهبی و همچنین مذهبی جامعه ارتدكس را عهده دار شد و عنوان اتنارك به او داده شد. ترک های مسلمان قبرس سنی مذهب هستند. همچنین جوامع کوچکتر مارونی، ارمنی، کاتولیک رومی و مسیحیان انگلیکان در این جزیره وجود دارد.

مزایای زندگی در قبرس
st-barnabas-orange-tree-famagusta

3. شرایط اقتصادی قبرس چگونه است؟

قبرس از نظر تولید مواد غذایی کاملاً خودکفاست و انواع میوه و سبزیجات را صادر می کند. با توجه به برجسته شدن بخش خدمات، بخش كشاورزی اقتصاد به تدريج در حال كاهش است.

اقتصاد در بخش یونانی قبرس

در قبرس یونان، فراتر از صنعت، بخش های گردشگری و خدمات در حال رشد سریع هستند. قبرس به یک اقامتگاه توریستی مدیترانه ای نسبتاً معمولی تبدیل شده است و سالانه میلیون ها گردشگر، عمدتا از شمال اروپا به خود جذب می کند. موقعیت استراتژیک قبرس در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا منجر به این شده است که بخش خدمات در اقتصاد این کشور رشد قابل توجهی داشته باشد. مشوق های مختلف سبب محبوبیت این کشور به عنوان سایتی برای تجارت دریایی، حمل و نقل و سایر فعالیت های دریایی شده است.

اوضاع آشفته سیاسی در برخی از کشورهای نزدیک خاورمیانه (مانند لبنان) باعث شده تا شرکت های مختلف، قبرس را به عنوان پایگاه فعالیت های خود در منطقه انتخاب نمایند.

اقتصاد در بخش ترکی قبرس

در بخش ترکی قبرس، نقش تولید محصولات کشاورزی بسیار قابل توجه می باشد، زیرا صنعت گردشگری در بخش ترکی قبرس نسبت به یونانی قبرس رشد کمتری داشته است. یکی از دلایل عدم رشد گردشگری در بخش اقتصاد ترکی قبرس، نتیجه کمبود بودجه برای سرمایه گذاری های لازم و بهبود زیرساخت ها است و بخشی از آن به دلیل اعمال تحریم تجاری بین المللی بر بخش ترکی قبرس می باشد. به عنوان مثال، این بدان معناست که شرکت های هوایی بین المللی مستقیماً به شمال قبرس پرواز نمی کنند و گردشگرانی که می خواهند به آن جا سفر کنند باید از طریق استانبول اقدام کنند. به همین دلایل، مهاجرت مداوم ترک های قبرس به خارج از کشور، به مکان هایی مانند ترکیه و انگلستان، در جستجوی کار صورت گرفته است.

مشکل بیکاری در شمال با وضعیت اشتغال کامل جنوب در تضاد است. این مشکل بیش از 20 سال به طور مداوم وجود داشته و منجر به واردات خالص کارگران از خارج از کشور شده است.

معایب زندگی در قبرس
kyrenia-harbour-castle-north-cyprus

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور قبرس مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار و مالیات برای زندگی در قبرس چگونه است؟

فعالیت اتحادیه کارگری در قبرس بسیار قوی بوده است. تقریباً دو سوم کارگران قبرسی در این اتحادیه ها عضویت دارند. تقریباً یک چهارم نیروی کار قبرس در تجارت اشتغال دارد، در حالی که صنعت خدمات دومین کارفرمای بزرگ است. بیش از یک پنجم کارگران در برخی از مشاغل مرتبط با خدمات، عمدتا در بخش گردشگری مشغول به کار هستند. کشاورزی، زمانی پایه اصلی اقتصاد قبرس بود، اما اکنون کمتر از یک دهم نیروی کار در این بخش مشغول به کار هستند.

مالیات منبع اصلی درآمد دولت است. دولت جمهوری قبرس مالیات مستقیم، از جمله مالیات بر درآمد، و مالیات های غیر مستقیم، از جمله مالیات های مختلف غیرمستقیم و مالیات بر ارزش افزوده که در اواسط دهه 1990 وضع شده است را دریافت می کند.

5. وضعیت تحصیل در قبرس چگونه می باشد؟

نرخ پایین بی سوادی در قبرس، نتیجه یک سیستم عالی آموزشی می باشد و این یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است.

در بخش قبرس یونان، 12سال دوره آموزش رایگان برای کودکان از 5 سالگی ارائه می گردد. تحصیل تا سن 15 سالگی اجباری است. تحصیل در سه سال آخر ممکن است در یک آموزشگاه فنی یا حرفه ای ادامه پیدا کند. دوره دوم دوره هایی را با تأکید بر زمینه هایی مانند مطالعات کلاسیک، علوم یا اقتصاد ارائه می دهد.
دوره های پس از دبیرستان شامل مدارس تربیت معلم، آموزش فنی، آموزش مهمان نوازی، راهنمای گردشگری، پرستاری، بهداشت عمومی و کارهای پلیس است.

سیستم آموزشی در بخش ترکی قبرس به طور جداگانه اداره می شود و ترکی های قبرسی دارای یک سیستم عالی مدارس دولتی با امکاناتی مشابه امکانات بخش یونان و چندین موسسه آموزش ویژه متوسطه هستند. در بخش یونان، بسیاری از ترک های قبرس برای تحصیلات متوسطه به خارج از کشور (بیشتر به ترکیه) سفر می کنند. فرصت های عالی آموزشی که هم از طرف دولت های یونان و هم از طرف ترکیه فراهم شده، بدون اشکال نبوده است، زیرا بسیاری از واجد شرایط ترین فارغ التحصیلان قبرسی – اعم از یونانی و ترک – به دنبال کار در خارج از کشور می باشند.

زندگی در قبرس
kyrenia-castle-north-cyprus

در ادامه شما از وضعیت سلامتی قبرس و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت سلامت و بهداشت در قبرس به چه صورت است؟

استانداردهای بهداشتی در قبرس به دلیل آب و هوای مناسب و خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی به طور منظم بالا است. این موضوع جزو مزایا و شرایط مناسب زندگی در قبرس محسوب می شود.
از زمان ریشه کنی مالاریا اندکی پس از جنگ جهانی دوم و بعداً بیماری اچینوکوکوز (بیماری هیداتید)، این جزیره از بیماری های عمده عاری بوده است.

امید به زندگی برای مردان حدود 75 سال و برای زنان 80 سال است و میزان مرگ و میر نوزادان کم است.

7. هزینه های زندگی در قبرس چگونه است؟

هزینه های زندگی در قبرس (آوریل 2021):

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 2،914.66 دلار (2،448.45 یورو) و هزینه های هر ماه زندگی یک نفر مجرد در قبرس 825.65 دلار (693.58 یورو)(بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در قبرس مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در قبرس)

رستوران در قبرسقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت12.00 €4.68-20.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)50.00 €30.00-75.00
McMeal در McDonalds6.00 €5.50-7.00
آبجو تولید قبرس (0.5 لیتری)3.00 €2.00-5.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)4.00 €2.50-5.16
کاپوچینو3.00 €1.50-4.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)1.45 €1.00-2.50
آب (بطری 0.33 لیتر)0.62 €0.50-1.50
سوپر مارکت در آلمان
شیر (1 لیتر)1.33 €0.86-2.00
نان سفید تازه (500 گرم)1.50 €0.88-2.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)1.73 €0.90-3.00
تخم مرغ (12 عدد)2.61 €1.56-3.60
پنیر محلی (1 کیلوگرم)9.03 €4.38-16.60
سینه مرغ (1 کیلوگرم)6.85 €3.50-9.50
گوشت گاو (1 کیلوگرم)9.38 €6.00-14.00
سیب (1 کیلوگرم)1.98 €0.85-3.00
موز (1 کیلوگرم)1.50 €0.98-2.00
پرتقال (1 کیلوگرم)1.24 €0.51-3.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.08 €0.80-3.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.85 €0.35-1.80
پیاز (1 کیلوگرم)0.92 €0.40-1.50
کاهو (1 سر)0.47 €0.30-1.00
آب (بطری 1.5 لیتر)0.73 €0.33-1.15
بطری شراب (متوسط)7.00 €4.00-10.00
آبجو تولید قبرس (0.5 لیتری)1.14 €0.80-1.52
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)1.92 €1.00-3.50
بسته سیگار (مارلبورو)4.90 €4.50-5.81
حمل و نقل در آلمان
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)1.50 €1.50-2.50
بلیط ماهانه (استفاده معمول)40.00 €30.00-45.00
شروع تاکسی5.00 €3.00-10.00
تاکسی هر 1 کیلومتر1.00 €0.60-3.00
تاکسی هر 1 ساعت15.00 €12.00-30.00
بنزین (1 لیتر)1.18 €1.00-1.26
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline17,000.00 €16,000.00-20,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور18,750.79 €18,000.00-21,917.32

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در قبرس)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (€)گستره (€)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2137.25 €80.00-255.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.11 €0.04-0.19
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)38.42 €29.90-60.00
ورزش و اوقات فراغت در قبرس
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال53.70 €40.00-70.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)18.68 €10.00-40.00
سینما9.00 €8.00-12.00
مراقبت از کودک در قبرس
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک320.71 €250.00-420.00
پوشاک و کفش در قبرس
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)74.15 €27.00-120.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)37.50 €25.00-60.00
 1 جفت کفش نایک72.68 €50.00-100.00
 1 جفت کفش مردانه چرم94.48 €60.00-140.00
اجاره ماهانه منزل در قبرس
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر583.90 €352.22-850.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز486.84 €317.22-750.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر961.47 €694.44-1,500.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز825.84 €600.00-1,300.00
قیمت خرید آپارتمان در قبرس
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر1,693.13 €1,121.32-3,000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز1,395.72 €900.00-2,500.00
حقوق و دستمزد در قبرس
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)1,165.03 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله2.732.00-4.00

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در قبرس و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در قبرس شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در قبرس نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در قبرس آشنا می شوید.

حقوق کم

یکی از معایب زندگی در قبرس این است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، حقوق در این کشور نسبتاً کم می باشد. غیر قبرسی ها و غیر اروپایی ها معمولاً در هر ساعت 5 یورو به عنوان حقوق برای کار نیمه وقت دریافت می کنند. هز چند هزینه های زندگی در قبرس پایین است، اما حتی اگر شغل تمام وقت داشته باشید، اگر شرکت به دنبال غذا و محل اقامت شما نباشد، پس انداز برای شما بسیار سخت خواهد بود.

تابستان های گرم

یکی دیگر از معایب زندگی در قبرس برای برخی افراد تابستان های بسیار گرم آن است. گاهی اوقات دما در این کشور در تابستان، به بیش از 40 درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

Larnaca
Larnaca

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره قبرس:

 • کشور قبرس با وجود حضور در اتحادیه اروپا هنوز نتوانسته است به منطقه شینگن بپیوندد.
 • اگر به خانه یک فرد قبرسی دعوت شدید، یک هدیه قابل مصرف مانند شیرینی به همراه داشته باشید.
 • در خانه قبرسی ها تا زمانی که به نشتن دعوت نشده اید، ایستاده بمانید.
 • در قبرس نیز مانند بیشتر کشورهای مدیترانه ای، پیش غذا یا مزه، نقشی اساسی ایفا می کند، که اغلب جای پذیرنده را می گیرد. میوه ها و سبزیجات تازه بخشی از هر وعده غذایی در این کشور است. قبرس از هزاران سال پیش، که کشت انگور در این جزیره انجام می شده است، به خاطر شراب مشهور بوده است.
 • خانواده های دارای بچه برای زندگی در قبرس احساس امنیت می کنند. این جزیره مکانی عالی برای تربیت کودکان است. این موضوع برای خانواده های دارای فرزند جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در قبرس به حساب می آید.

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در قبرس آچه صورت است؟

اگر می خواهید به قبرس مهاجرت کنید، هم اکنون چند روش پیش روی شماست که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت قبرس و سایر کشورها در خدمت شما هستند.

Kourion-2
Kourion-2

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در قبرس:

 1. هزینه های دقیق زندگی در قبرس و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در قبرس
 3. اجاره منزل در قبرس، خرید ملک در قبرس

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در قبرس مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در قبرس (فرهنگ، کار، هزینه ها، ارزیابی شهرهای قبرس، مزایا و معایب و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در قبرس

مردم قبرس چگونه مردمی هستند؟

مردم دوستانه و مهمان نواز قبرس، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور هستند. مردم قبرس به عنوان مردمی آزاد و خارج از منزل شناخته می شوند.

وضعیت کار در قبرس چگونه است؟

تقریباً دو سوم کارگران قبرسی به اتحادیه ها تعلق دارند. تقریباً یک چهارم نیروی کار قبرس در تجارت کار می کند، در حالی که صنعت خدمات دومین کارفرمای بزرگ می باشد.

وضعیت تحصیل در قبرس چگونه می باشد؟

سیستم عالی آموزشی در قبرس منجر به نرخ پایین بی سوادی در این کشور شده است. در بخش قبرس یونان، دوره آموزش رایگان 12ساله برای افراد از 5 سالگی ارائه می شود. در بخش ترکی نیز شاهد امکاناتی مشابه بخش یونان هستیم.

وضعیت سلامت و بهداشت در قبرس چگونه است؟

استانداردهای بهداشتی در قبرس به دلیل آب و هوای مناسب و خدمات بهداشتی عمومی و خصوصی به طور منظم در جایگاه بالایی قرار دارد.

هزینه های زندگی در قبرس چگونه است؟

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره 2،914.66 دلار (2،448.45 یورو) و هزینه های هر ماه زندگی یک نفر مجرد در قبرس 825.65 دلار (693.58 یورو)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم زندگی در قبرس نیز مانند دیگر کشورها معایبی دارد که حقوق کم یکی از آن هاست. با وجود این معایب، کشور زیبای قبرس گزینه مناسبی برای زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به قبرس را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا