زندگی در فنلاند (+ شرایط و هزینه ها 2021)

finland Flag

ما در این مقاله شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در فنلاند و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن آشنا می کنیم. کشور فنلاند انتخابی فوق العاده برای مهاجرت است. این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از این قرار می باشد.

 • فنلاند چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در فنلاند زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار و مالیات در فنلاند چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در فنلاند چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در فنلاند چگونه است؟
 • معایب زندگی در فنلاند شامل چه مواردی می شود؟

بررسی شرایط زندگی در فنلاند

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در فنلاند را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با کشور فنلاند و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در فنلاند و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در فنلاند اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. فنلاند چگونه کشوری است؟

 فنلاند کجاست؟

فنلاند، کشوری واقع در شمال اروپا می باشد. این کشور از نظر جغرافیایی دورافتاده است و در معرض آب و هوای شدیدی قرار دارد. تقریباً دو سوم فنلاند توسط مناطق جنگلی ضخیم پوشانده شده است و این کشور را به جنگلی ترین کشور در اروپا تبدیل کرده است. فنلاند همچنین مرز شمالی نمادینی را بین اروپای غربی و شرقی تشکیل می دهد: بیابان انبوه و روسیه در شرق، خلیج بوتنیا و سوئد در غرب. به طور دقیق این کشور از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از جنوب با خلیج فنلاند، از جنوب غربی با خلیج بوتنیا و از شمال غربی با سوئد همسایه است. مساحت کل فنلاند 390،903 کیلومتر مربع می باشد. بهتر است بدانید پایتخت این کشور شهر هلسینکی است.

آب و هوای فنلاند

بخشی از فنلاند در شمال دایره قطب شمال، زمستان های بسیار شدید و طولانی را تجربه می کند. دما می تواند تا 22- درجه فارنهایت (30- درجه سانتیگراد) پایین بیاید. در این عرض های جغرافیایی، برف هرگز از دامنه های کوه رو به شمال ذوب نمی شود، اما در تابستان کوتاه (Lapland حدود دو ماه آفتاب نیمه شب دارد)، از ماه مه تا ژوئیه، دما می تواند تا 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) برسد. طولانی ترین فصل فنلاند، زمستان است. در شمال دایره قطب شمال شب قطبی بیش از 50 روز به طول می انجامد. در جنوب فنلاند کوتاهترین روز حدود شش ساعت طول می کشد. در طول زمستان تمام آب های فنلاند تحت یخ زدگی سطح قرار می گیرند. زمستان بسیار سخت در فنلاند، شرایط زندگی در این کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از معایب آن محسوب می شود.

جمعیت فنلاند

طبق تخمین سال 2020، جمعیت فنلاند 5.533.000 نفر است. در نتیجه افزایش رونق فنلاند، سقوط اتحاد جماهیر شوروی و آزادسازی سیاست پناهندگی و مهاجرت این کشور، تعداد مهاجران در اواخر قرن بیستم و آغاز قرن بیست و یکم به طرز چشمگیری افزایش یافت. مهاجران از روسیه، سوئد، استونی و سومالی به این کشور آمدند. مهاجرت داخلی در فنلاند از دهه 1950، به طور پیوسته به سمت شهرهای بزرگ صورت گرفته است.

بر اساس آمار سال 2017، امید به زندگی در فنلاند برای مردان 78.7 سال و برای زنان 84.2 سال است.

زندگی در فنلاند
Rovaniemi

در ادامه مقاله، با مردم فنلاند و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در فنلاند زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

فنلاند یک جامعه برابری طلبانه دارد. این روحیه در زبان آن ها، که از کلمات خنثی جنسیتی استفاده می شود، انعکاس می یابد. مردم این کشور فروتنی و تواضع را فضیلت می دانند. آن ها در هر شرایطی از طرف مقابل خود، انتظار رفتار خوش دارند. وجود مردمی خوش برخورد در فنلاند، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است.

بهتر است بدانید که تقریباً نیمی از جمعیت کوچک سامی فنلاند در ناحیه ای موسوم به میهن سامی (Sámiid ruovttuguovlu)، که از شمالی ترین قسمت منطقه لاپی تشکیل شده است، زندگی می کنند. در سال 1995، با اصلاح قانون اساسی فنلاند، وضعیت سامی ها به عنوان یک مردم بومی و حق آن ها در حفظ و توسعه زبان و فرهنگ خود به رسمیت شناخته شد.

زبان مردم فنلاند

فنلاند دارای دو زبان ملی فنلاندی و سوئدی است. این کشور به طور رسمی دو زبانه می باشد. تقریباً نه دهم مردم فنلاندی صحبت می کنند. این زبان یک ویژگی مهم ملی گرایانه است، اگرچه با گویش های قوی منطقه ای صحبت می شود. جمعیت سوئدی زبان، عمدتا در مناطق ساحلی در جنوب، جنوب غربی، غرب و جزایر آلاند (که سوئدی تنها زبان رسمی است) زندگی می کنند. مطابق قانون اساسی سال 2000، مقامات دولتی موظف به تأمین کردن نیازهای جمعیت فنلاندی و سوئدی زبان کشور هستند.

درصد بسیار کمی از فنلاندی ها به روسی و استونیایی نیز صحبت می کنند. اقلیت کمی از آن ها را هم سامی زبانان در انتهای شمال فنلاند تشکیل می دهند. روابط بین گروه های مختلف زبانی در فنلاند خوب است. موقعیت زبان های اقلیت در این کشور، در مقایسه با گروه های اقلیت در اکثر کشورهای چند زبانه و چند فرهنگی، بسیار قوی می باشد.

دین مردم فنلاند

فنلاند در حال حاضر یکی از همگن ترین کشورهای اروپا از نظر مسیحیت محسوب می شود و بیشترین درصد عضویت کلیسا را ​​در اسکاندیناوی دارد. اکثریت مردم این کشور در کلیسای انجیلی لوتران فنلاند عضویت دارند. وضعیت این کلیسا از ابتدای قرن نوزدهم، به تدریج از یک کلیسای رسمی دولتی به یک کلیسای ملی تغییر یافت. علی رغم نسبت زیاد اعضای کلیسا، فقط تعداد کمی از فنلاندی ها به طور منظم در کلیسا شرکت می کنند. با این وجود، اکثر مردم هنوز تعمید می گیرند، ازدواج می کنند و به برکت کلیسای لوتر دفن می شوند.

با تأسیس اولین جماعت اسلامی در سال 1925، فنلاند اولین كشور اروپایی شد كه رسماً یك جماعت اسلامی را به رسمیت شناخت. لازم به ذکر است که جهت گیری مذهبی حدود یک چهارم فنلاندی ها ناشناخته است.

شرایط زندگی در فنلاند
Lapland,-Finland,–Snowmobiles

3. شرایط اقتصادی فنلاند چگونه است؟

اقتصاد فنلاند اساساً مبتنی بر مالکیت خصوصی و شرکت های آزاد است. پس از جنگ جهانی دوم، فنلاند کاملاً صنعتی نبود و بخش زیادی از مردم هنوز به کارهای کشاورزی، معدن و جنگلداری مشغول بودند. در اوایل دهه پس از جنگ، تولید اولیه جای خود را به توسعه صنعتی داد، که به نوبه خود به یک اقتصاد خدمات محور و اطلاعاتی منجر شد.

در دهه 1980 اقتصاد به سرعت رشد كرد، زیرا این كشور از روابط تجاری قوی خود با اروپای شرقی و غربی به بهره برداری پرداخت. با این حال، در اوایل دهه 1990، وقتی فنلاند رکود اقتصادی را تجربه می کرد، با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در 1991، شریک تجاری اصلی خود را از دست داد. علاوه بر آن، اروپا نیز با رکود اقتصادی مواجه شد. اقتصاد در اواسط دهه 1990 بهبودی آهسته را آغاز کرد، زیرا فنلاند به بازگرداندن صنعت خود ادامه داد و تجارت خود را عمدتا به سمت غرب اروپا متمرکز کرد.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور فنلاند مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار و مالیات در فنلاند چگونه است؟

اکثر فنلاندی ها (تقریباً دو سوم) در بخش خدمات مشغول به کار می باشند. بزرگترین منبع اشتغال بعدی تولید است که هنوز قابل توجه می باشد. در حالی که نسبت افراد به حاشیه رانده شده در بخش کشاورزی، بسیار اندک است. کنفدراسیون صنعت و کارفرمایان فنلاند، بزرگترین سازمان کارفرمایی این کشور به حساب می آید (که قبلاً اتحادیه کارفرمایان فنلاند نامیده می شد). بزرگترین گروه های صنفی در فنلاند عبارتند از: سازمان مرکزی اتحادیه های کارگری فنلاند و کنفدراسیون اتحادیه های حرفه ای دانشگاهی.

اشتغال زنان در فنلاند

مدت هاست که اشتغال در فنلاند برای زنان به عنوان یک حق بدیهی محسوب می شود. فنلاند یکی از بالاترین نرخ اشتغال زنان در اروپا را دارد.

حدود نه دهم زنان فنلاندی تمام وقت مشغول به کار هستند. در کل، تعداد زنان کارگر تحصیل کرده در فنلاند کمی بیشتر از مردان است. بهتر است بدانید این زنان از اتحادیه بیشتری برخوردار می باشند. با این حال، زنان فنلاندی هنوز فقط حدود هفت دهم از آنچه مردان برای همان شغل بدست می آورند، دستمزد می گیرند. برای حمایت از مشارکت زنان و والدین در محل کار، فنلاند یک سیستم جامع مرخصی مادرانه و پدرانه برای والدین جدید دارد. این موضوع یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در فنلاند برای زنان به شمار می رود.

مالیات بردرآمد در فنلاند

مالیات بر درآمد در فنلاند، از بسیاری از کشورهای صنعتی بیشتر است. مالیات بر ارزش افزوده فنلاند در بالاترین میزان در اتحادیه اروپا قرار دارد. عوارض مالیات غیر مستقیم برای سوخت های مایع، اتومبیل، الکل و دخانیات نیز زیاد است، در حالی که هزینه های غذا، حمل و نقل عمومی، کتاب و دارو به طور معمول کاهش می یابد.

مزایای زندگی در فنلاند
erasmus-experience-helsinki-finland-florian

5. وضعیت تحصیل در فنلاند چگونه می باشد؟

یکی از مزایا و شرایط مناسب زندگی در فنلاند، وضعیت تحصیل در این کشور است. همه شهرداری های فنلاند موظفند برای همه کودکان شش ساله آموزش پیش دبستانی ارائه دهند، اما حضور در آن ها داوطلبانه است. حضور در مدرسه در فنلاند از هفت سالگی اجباری می باشد. دولت های ملی و محلی از مدارس پشتیبانی می کنند و بدین ترتیب شهریه رایگان است. زبان انگلیسی از سال سوم آموزش داده می شود، اما دانش آموزان می توانند سایر زبان های خارجی را نیز انتخاب نمایند. سیستم مدرسه 9 ساله جامع فنلاند با یک مدرسه متوسطه سه ساله یا یک هنرستان دنبال می شود.

آموزش در فنلاند به زبان های فنلاندی، سوئدی و اغلب به انگلیسی ارائه می گردد.

سیستم آموزش عالی فنلاند از دو بخش موازی تشکیل شده است: دانشگاه ها و پلی تکنیک ها. دانشگاه هلسینکی، تنها موسسه آموزش عالی در فنلاند است که تأسیس آن به قبل از استقلال این کشور مربوط می شود. این موسسه در سال 1640 در تورکو تأسیس شد و در سال 1828 به هلسینکی منتقل شد. تأسیس دانشگاه فنی هلسینکی نیز به سال 1849 مربوط می شود.
کمک های دولتی برای آموزش عالی در دسترس است. آموزش بزرگسالان و آموزش مداوم نیز در فنلاند محبوبیت دارد.

بهتر است بدانید که تحصیلات بزرگسالان منجر به صدور گواهینامه و آموزش مجدد استخدام می شود.

در ادامه شما از وضعیت بهداشت و رفاه فنلاند و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت بهداشت و رفاه فنلاند برای زندگی در این کشور به چه صورت است؟

مراکز بهداشتی که توسط مقامات محلی اداره می شوند، خدمات درمانی رایگان را به فنلاندی ها ارائه می دهند. اما لازم به ذکر است که پزشکان خصوصی مجوزدار نیز در این کشور در دسترس می باشند. این کشور به مناطق بیمارستانی تقسیم شده است. منطقه ها دارای بیمارستان مرکزی هستند که توسط شرکت های بین شهری نگهداری می شوند. همچنین بیمارستان های منطقه ای کوچکتر و چند بیمارستان خصوصی نیز وجود دارد. بیمار فقط هزینه کمی از بیمارستان را به صورت روزانه پرداخت می کند. علاوه بر این، دولت درصد زیادی از هزینه های بیمار برای داروها را بازپرداخت می کند. فنلاندی ها مردمی سالم و با نشاط هستند و گرایش بسیاری به حمام سونا دارند. امید به زندگی نیز برای فنلاندی ها در بالاترین حد در جهان قرار دارد. وضعیت خوب بهداشت و رفاه در فنلاند، جزو مزایا و شرایط مناسب زندگی در این کشور به حساب می آید.

امنیت اجتماعی در فنلاند شامل یک سیستم بازنشستگی، مراقبت از سالمندان، مزایای بیکاری، مراقبت های بهداشتی و برنامه های رفاهی خانواده می شود.

دولت به افراد 65 سال به بالا حقوق بازنشستگی، از کارافتادگی و پیری را پرداخت می کند. هزینه این حقوق بازنشستگی از حق بیمه ای است که در اصل توسط ذی نفعان پرداخت می شود و توسط کارفرمایان و دولت مرکزی و محلی پرداخت می گردد. موسسه امنیت بازنشستگی مرکزی، مستمری مربوط به درآمد اضافی مربوط به پیری را اجرا می کند که این مزایا در اختیار کشاورزان و سایر افراد خود اشتغالی نیز قرار دارد. سایر برنامه های اجتماعی شامل مزایای بیکاری و جبران خسارات ناشی از حوادث صنعتی، مزایای زایمان و کمک هزینه خانواده برای کلیه کودکان زیر 16 سال است.

معایب زندگی در فنلاند

7. هزینه های زندگی در فنلاند چگونه است؟

هزینه های زندگی در فنلاند (مارس 2021):

هزینه ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره 3،431،72 $ (2،882.96 €) و هزینه هر ماه زندگی یک نفر مجرد در فنلاند 940.89 $ (790.43 €)(بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در فنلاند مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در فنلاند)

رستوران در فنلاندقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت11.50 €8.50-17.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)70.00 €50.00-100.00
McMeal در McDonalds8.00 €7.15-9.00
آبجو تولید فنلاند (0.5 لیتری)6.00 €3.90-8.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)6.00 €4.00-8.00
کاپوچینو3.56 €2.00-5.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)2.47 €1.80-3.30
آب (بطری 0.33 لیتر)1.58 €1.00-3.00
سوپر مارکت در فنلاند
شیر (1 لیتر)0.94 €0.69-1.20
نان سفید تازه (500 گرم)1.95 €1.00-3.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)2.02 €1.00-3.00
تخم مرغ (12 عدد)2.09 €1.20-3.36
پنیر محلی (1 کیلوگرم)6.62 €4.00-16.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)9.73 €4.50-13.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)13.55 €7.00-28.00
سیب (1 کیلوگرم)2.19 €0.99-3.00
موز (1 کیلوگرم)1.59 €1.20-2.00
پرتقال (1 کیلوگرم)1.97 €1.00-3.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.93 €1.30-4.49
سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.99 €0.60-2.00
پیاز (1 کیلوگرم)1.36 €0.90-2.00
کاهو (1 سر)1.57 €1.00-2.80
آب (بطری 1.5 لیتر)1.35 €0.85-2.00
بطری شراب (متوسط)11.00 €8.00-15.00
آبجو تولید فنلاند (0.5 لیتری)2.38 €1.20-3.50
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)2.74 €1.65-4.00
بسته سیگار (مارلبورو)8.00 €7.00-9.00
حمل و نقل در فنلاند
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)3.00 €2.80-3.50
بلیط ماهانه (استفاده معمول)56.00 €46.00-67.00
شروع تاکسی5.95 €4.00-9.00
تاکسی هر 1 کیلومتر1.60 €1.00-2.00
تاکسی هر 1 ساعت47.00 €42.00-55.00
بنزین (1 لیتر)1.53 €1.40-1.69
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline24,250.00 €21,500.00-26,500.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور25,197.61 €23,452.00-27,900.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در فنلاند)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (€)گستره (€)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2102.86 €50.00-200.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.07 €0.05-0.07
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)23.93 €19.00-35.00
ورزش و اوقات فراغت در فنلاند
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال39.58 €20.00-60.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)22.64 €15.00-30.00
سینما14.00 €11.00-17.00
مراقبت از کودک در فنلاند
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک286.92 €200.00-500.00
پوشاک و کفش در فنلاند
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)85.37 €50.00-109.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)35.16 €20.00-55.00
 1 جفت کفش نایک82.50 €50.00-110.00
 1 جفت کفش مردانه چرم118.44 €78.00-179.00
اجاره ماهانه منزل در فنلاند
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر737.06 €550.00-1,200.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز578.45 €400.00-900.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر1,235.49 €900.00-2,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز967.61 €700.00-1,500.00
قیمت خرید آپارتمان در فنلاند
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5,141.05 €2,500.00-9,000.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز3,028.60 €1,500.00-5,500.00
حقوق و دستمزد در فنلاند
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)2,405.37 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله1.410.80-2.50

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در فنلاند و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در فنلاند شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در فنلاند نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در فنلاند آشنا می شوید.

زمستان های سخت

با توجه به این که فنلاند بسیار دورتر از شمال است، زمستان ها در این کشور ناهموار می باشد. این مسئله یکی از معایب زندگی در فنلاند به حساب می آید. دما در نواحی شمالی کشور می تواند تا -50 درجه سانتیگراد (-58 درجه فارنهایت) کاهش یابد. اما معمولا دمای هلسینکی به زیر -30 درجه سانتی گراد (-22 درجه فارنهایت) نمی رسد.

بارش برف می تواند بسیار سنگین باشد و طوفان های برف نیز معمول است. برف در داخل کشور به طور معمول از نوامبر تا آوریل توده زمین را پوشش می دهد و حتی در هلسینکی در ساحل حاشیه گرمتر برف از دسامبر تا اواخر مارس زمین را می پوشاند.

هزینه بالای زندگی

یکی دیگر از معایب زندگی در فنلاند برای یک مهاجر، هزینه های زندگی در این کشور است که بسیاری از مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند. هر چند حقوق بالا در فنلاند جزو مزایای زندگی در این کشور می باشد (بسیار بیشتر از حقوق در انگلستان یا ایالات متحده)، اما پول اضافی که دریافت می شود عمدتا در میزان هزینه ای که هر روز صرف زندگی در فنلاند می کنید، متعادل می گردد. در واقع، زندگی در فنلاند نسبت به تقریباً 80 درصد کشورهای جهان، گرانتر است.

cost-of-living-helsinki-finland
cost-of-living-helsinki-finland

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره فنلاند:

 • بسیاری از آداب و رسوم فنلاند به نزدیکی با جنگل ها ارتباط دارد. فنلاندی ها جنگل را در طول تاریخ نه به عنوان مکان هایی تاریک و ترسناک، بلکه به عنوان پناهگاه دیده اند. آن ها در تعطیلات و آخر هفته ها، از استرس شهری به خانه های تابستانی جنگلی خود پناه می برند.
 • یکی از مهمترین تعطیلات در اسکاندیناوی، در نیمه تابستان – که طولانی ترین روز سال را در نیمکره شمالی، انقلاب تابستانی جشن می گیرد – با نام Juhannus در فنلاند (نامی که از جشن مقدس یحیی تعمید دهنده گرفته شده است) شناخته می شود.
 • ورزش ملی اساسی در فنلاند – که در ابتدا وسیله ضروری حمل و نقل زمستانی بود – اسکی صحرانوردی است.
 • بهتر است بدانید که در فنلاند هنگام سلام و احوالپرسی با یک زوج متاهل، ابتدا باید از زن استقبال کرد.
 • هنگام دعوت به خانه یک فرد فنلاندی گل های سفید یا زرد به آن ها ندهید، زیرا از آن ها در مراسم تشییع جنازه استفاده می شود.
 • سونا در همه جای فنلاند یافت می شود: در پایان سال تقویمی 2002، 1.212.000 سونا در آپارتمان های خصوصی و 800.000 سونا در کلبه های تابستانی و استخرهای عمومی وجود داشت. یعنی بیش از 2.000.000 سونا برای جمعیت 5/2 میلیون نفری در این کشور یافت می شود. سونا در زندگی فنلاندی ها نقش مهمی دارد.

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در فنلاند به چه صورت است؟

اگر می خواهید به فنلاند مهاجرت کنید، هم اکنون چند روش پیش روی شماست که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت فنلاند و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

Porvoo-Finland-shopping-street
Porvoo-Finland-shopping-street

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در فنلاند:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در فنلاند و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در فنلاند
 3. اجاره منزل در فنلاند، خرید ملک در فنلاند

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در فنلاند مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در فنلاند (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای فنلاند، مزایا و معایب و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در فنلاند

مردم فنلاند چگونه مردمی هستند؟

مردم فنلاند بسیار فروتن و متواضع هستند. آن ها همیشه از طرف مقابلشان، انتظار رفتار خوش دارند. مردم خوش برخورد فنلاند، جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور محسوب می شوند.

آب و هوای فنلاند چگونه می باشد؟

زمستان های بسیار شدید و طولانی در فنلاند، جزو معایب زندگی در این کشور است. بارش برف بسیار سنگین، طوفان های برف و نیز یخ زدگی سطحی آب ها در زمستان های فنلاند معمول می باشد.

وضعیت کار در فنلاند چگونه است؟

تقریباً دو سوم فنلاندی ها در بخش خدمات کار می کنند. بزرگترین منبع اشتغال بعدی تولید می باشد. هر چند که نسبت افرادی که در بخش کشاورزی به طور فزاینده ای به حاشیه رانده می شوند، بسیار کم است.

وضعیت بهداشت و رفاه در فنلاند چگونه می باشد؟

مراکز بهداشتی که توسط مقامات محلی اداره می شوند، خدمات درمانی را به صورت رایگان به فنلاندی ها عرضه می کنند. وضعیت مناسب بهداشت و رفاه در فنلاند، از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است.

هزینه های زندگی در فنلاند چگونه است؟

هزینه هر ماه زندگی برای یک خانواده چهار نفره 3.431 $ (2.882 €) و هزینه ماهیانه زندگی یک نفر مجرد در فنلاند 940 $ (790 €)(بدون احتساب اجاره) می باشد.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم زندگی در فنلاند نیز مانند دیگر کشورها معایبی دارد که هزینه های بالای زندگی یکی از آن هاست. با وجود این معایب، کشور زیبای فنلاند گزینه مناسبی برای زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به فنلاند را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا