زندگی در سوئیس (+ شرایط و هزینه ها 2021)

switzerland Flag

ما در این مقاله شما را با شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در سوئیس، به طور کامل و دقیق آشنا می کنیم. کشور زیبا و غنی سوئیس، انتخابی فوق العاده برای مهاجرت و زندگی به حساب می آید. با خواندن این مقاله دانش کلی خود را درباره این کشور کامل کنید. نکاتی که در مقاله به آن ها پرداخته شده است، از این قرار می باشد:

 • سوئیس چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در سوئیس زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • شرایط اقتصادی سوئیس چگونه است؟
 • شرایط کار در سوئیس چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در سوئیس چگونه می باشد؟
 • وضعیت بهداشت و رفاه در سوئیس برای زندگی در این کشور چگونه است؟
 • هزینه های زندگی در سوئیس چگونه می باشد؟

بررسی شرایط زندگی در سوئیس

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در سوئیس را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با خود کشور سوئیس و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در سوئیس و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در سوئیس اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. سوئیس چگونه کشوری است؟

 سوئیس کجاست؟

کشور سوئیس، با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس در بخش غربی اروپای مرکزی واقع شد است. پایتخت اداری سوئیس شهر برن می باشد، در حالی که لوزان به عنوان مرکز قضایی آن فعالیت می کند. این کشور 41،285 کیلومتر مربع مساحت دارد. اندازه کوچک سوئیس – مساحت کل آن تقریباً نیمی از مساحت اسکاتلند است – و جمعیت متوسط ​​آن نشان چندانی از اهمیت بین المللی آن ندارد. کشور سوئیس از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن اشتاین و از جنوب با ایتالیا همسایه است.

آب و هوای متغیر سوئیس

چهار اقلیم مهم در اروپا بر آب و هوای سوئیس تأثیر می گذارد. از غرب، تحت تأثیر رانش اقیانوس اطلس شمالی ، توده های هوای معتدل و مرطوب می آیند. هوای خشک و سرد از مناطق قطب شمال وارد این کشور می شود. هوای قاره ای از شرق، هوای خشک تر و سردتر را در تابستان به ارمغان می آورد. هوای نسبتاً مرطوب و گرم نیز از مدیترانه به سمت شمال جریان دارد. اختلاط این توده های هوا بر روی سوئیس، الگوهای آب و هوایی ایجاد می کند که نه تنها بر اساس درگیری این توده های هوا تغییر می کند، بلکه به دلیل تسکین محلی با تغییرات زیادی در دما و بارش مشخص می شود.

جمعیت کشور سوئیس

بر اساس آمار سال 2020، کشور سوئیس 8،647،000 نفر جمعیت دارد. سوئیس در طول قرن بیستم مهاجرت قابل توجهی را تجربه کرد. در حالی که در سال 1900 از هر هشت ساکن سوئیس یک نفر خارجی بود، اما در طول جنگ جهانی دوم این رقم به حدود 5 درصد کاهش یافت. این عدد از دهه 1950، به طور مداوم افزایش یافته است و در اوایل قرن 21، از هر پنج نفر، یک نفر خارجی بود.

طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در سوئیس برای مردان 81.4 سال و برای زنان 85.4 سال می باشد. یکی از مزایای زندگی در سوئیس، پوشش پزشکی عالی و سطح بالای زندگی است. این مسئله باعث شده است که سوئیس در بالاترین میانگین امید به زندگی در جهان باشد. علاوه بر این، مانند بسیاری از کشورهای صنعتی، جمعیت سوئیس به طور فزاینده ای پیرتر شده است. به عنوان مثال، نسبت جمعیت زیر 20 سال از حدود دو پنجم در آغاز قرن 20، به کمی بیشتر از یک پنجم در آغاز قرن 21 کاهش یافت. در مقابل، درصد جمعیت بالای 65 سال از حدود 6 درصد، به تقریبا 18 درصد در مدت مشابه 3 برابر رسیده است و پیش بینی می شود که یک جمعیت مسن در حال رشد، فشارهای شدیدی روی سیستم مراقبت پزشکی کشور وارد کنند.

زندگی در سوئیس

در ادامه مقاله، با مردمی که در سوئیس زندگی می کنند و همچنین شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در سوئیس زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

ساکنان خارجی حدود یک پنجم کل جمعیت سوئیس را تشکیل می دهند و در برخی از کانتون ها این نسبت به طور قابل توجهی بیشتر است. به عنوان مثال، در ژنو بیش از یک سوم ساکنان خارجی هستند. در دهه 1990، زمانی که این کشور به کسانی که از خشونت در بوسنی و هرزگوین و کوزوو فرار کرده بودند پناهنده شد، جمعیت متولد خارجی در سوئیس افزایش قابل توجهی یافت.

همانند دیگر کشورها، یکی از مولفه های تاثیرگذار در شرایط زندگی در سوئیس نیز، مردم آن هستند. مردم سوئیس در تعامل اجتماعی با افراد، انتظار مهربانی و ادب دارند. احترام به حریم خصوصی و اختیار از ارزش های اصلی تعاملات اجتماعی در این کشور می باشد. همچنین بهتر است بدانید که در فضاهای عمومی سوئیس مانند قطار، افراد غریبه به طور معمول با یکدیگر صحبت نمی کنند.

زبان مردم سوئیس

بیشتر مناطق مهم فرهنگی غرب قاره اروپا (آلمان، فرانسه و ایتالیا) در سوئیس با یکدیگر تماس پیدا می کنند. بنابراین، یکی از ویژگی های بارز سوئیس تنوع زبانی آن است. قانون اساسی سوئیس، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را به عنوان زبان های رسمی به رسمیت می شناسد. از سال 1996، رومانش (Rhaeto-Romance)، در سطح فدرال برای برقراری ارتباط با اشخاص رومانش زبان، وضعیتی رسمی پیدا کرده است (در سال 1938 به عنوان یک زبان رسمی “ملی” تعیین شده است). رومانش، یادگاری زبانی که در مناطق کوهستانی بین توده گوتارد و کوه های آلپ شرقی حفظ شده است، می باشد.

در آغاز قرن بیست و یکم، بیش از سه پنجم کل جمعیت به زبان آلمانی، یک پنجم فرانسوی، حدود یک دوازدهم ایتالیایی و کمتر از 1 درصد رومانیایی صحبت می کردند. تقریباً یک دهم مردم به یک زبان غیررسمی صحبت می کنند. در این گروه بیشتر مردم کرواتی، پرتغالی، صربی و اسپانیایی تبار قرار دارند. فروپاشی قومی این کشور تا حد زیادی نمایانگر تقسیمات زبانی آن است.

دین مردم سوئیس

سوئیس همچنین از لحاظ مذهبی نیز، تنوع قابل توجهی از خود نشان می دهد. با این حال، توزیع ادیان با زبان ها همزمان نیست، زیرا تغییر جمعیت ناشی از صنعتی شدن منجر به آمیختگی بیشتر ادیان می شود. کاتولیک های روم کمی از پروتستان ها بیشتر هستند. یک جمعیت کوچک اما قابل توجه مسلمان (عمدتاً از نژاد ترک یا بالکان) و یک جامعه کوچک یهودی نیز در این کشور وجود دارد.

اگرچه مذهب در شکل گیری کشور سوئیس مهم بوده است، اما حضور در کلیسا و دین داری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. حدود دو پنجم کاتولیک های روم و یک دوم پروتستان ها به طور منظم در کلیسا شرکت می کنند. حدود یک هشتم شهروندان سوئیس اعتقاد به هیچ گونه وابستگی مذهبی ندارند. این رقم در دهه های آخر قرن 20 افزایش نیز یافته است.

معایب زندگی در سوئیس
برن – سوئیس

3. شرایط اقتصادی سوئیس چگونه است؟

توسعه اقتصادی سوئیس تحت تأثیر عوامل جغرافیایی خاص فیزیکی و فرهنگی قرار گرفته است. در وهله اول باید بدانید که این کشور مواد اولیه کمی دارد. بارش و کیفیت خاک تا حد زیادی نوع و اندازه کشت را تعیین می کند. توسعه شهری و صنعتی به مقدار محدودی از زمین های قابل کشت تعدی می کند. بخش های تجارت و حمل و نقل، از موقعیت مرکزی سوئیس در مسیرهای تجارت بین المللی بهره مند شده اند. همچنین گردشگری، با زیبایی های چشمگیر و استثنایی سوئیس، از جمله قله های یخبندان و دریاچه های آلپ، افزایش یافته است.

در وهله دوم، عدم توانایی بازار کوچک داخلی کشور در جذب کل تولید یک جمعیت ماهر و کارآمد، سوئیس را مجبور به جستجوی بازارهای جهانی کرد. بنابراین، سوئیس با وارد کردن مواد اولیه و تبدیل آن ها به محصولات نهایی با کیفیت و ارزش افزوده بالا برای صادرات، توسعه سیستم حمل و نقل بسیار منظم و کارآمد و صنعت توریست و همچنین ایجاد بازار آزاد، به طور کلی توانست تغییراتی در اقتصادش اعمال کند. این تغییرات عبارتند از: پایین نگه داشتن نرخ بیکاری، کنترل تورم و دست یافتن به بالاترین سطح زندگی و درآمد سرانه جهان. وضعیت خوب اقتصادی سوئیس، جزو مزایا و شرایط مناسب زندگی در این کشور محسوب می شود.

لازم به ذکر است که واحد پول این کشور، فرانک سوئیس (CHF) می باشد.

بهتر است بدانید که عوامل مختلف فیزیکی و فرهنگی در سوئیس، همچنین موجب شده است صنایع خدماتی مانند حمل و نقل، بانکداری، بیمه و گردشگری و نیز صادرات از جمله مواد شیمیایی، ماشین آلات، ابزار دقیق و غذاهای فرآوری شده، توسعه یابند.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور سوئیس مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار در سوئیس چگونه است؟

حدود دو سوم کارگران سوئیسی در استخدام خدمات، از جمله خرده فروشی، تجارت، بانک و بیمه می باشند. در مقابل، تولید، کمتر از یک پنجم نیروی کار را استخدام می کند و فقط حدود 5 درصد از کارگران در کشاورزی اشتغال دارند. روابط کارفرما و کارمند به طور کلی در سوئیس خوب بوده است. این کشور با داشتن حدود یک پنجم کارگران متعلق به یک اتحادیه کارگری در پایین ترین نرخ اتحادیه اروپا قرار دارد. بهتر است بدانید که سوئیس در میان بالاترین میزان مشارکت زنان در نیروی کار در اروپا می باشد.

اکثر افراد شاغل در کشور سوئیس دارای سطح تحصیلات نسبتاً بالا و به نوعی متخصص هستند. این موضوع اساساً این امکان را برای کشور فراهم می کند که شغل هایی با دستمزد بالاتر ارائه دهد و اغلب سطح بالاتری از بهره وری و کارایی را تضمین کند. این مسئله از شرایط خوب کار و جزو مزایای زندگی در سوئیس به شمار می رود.

نرخ بیکاری در سوئیس

نرخ بیکاری سوئیس به طور منظم کمتر از 5 درصد است و در مقایسه با اکثر کشورهای دیگر بسیار پایین می باشد. یکی از شرایط خوب زندگی در سوئیس همین نرخ بیکاری پایین است. بهتر است بدانید که در سال 2020، نرخ بیکاری سوئیس حدود 4.85 درصد بود.

هزینه زندگی در سوئیس
Morges,-Switzerland

5. وضعیت تحصیل در سوئیس چگونه می باشد؟

قانون اساسی 1874 سوئیس حاکمیت بر آموزش و پرورش را به هر کانتون یا مهاجر داد. تحصیلات ابتدایی در سنین 7 تا 16 سالگی در این کشور رایگان و اجباری است. کنفدراسیون برای آموزش حرفه ای و دانشگاه های کانتون کمک مالی می کند، امتحانات مربوط به حرفه ها را تنظیم می کند و بر برنامه درسی مدارس متوسطه تأثیر می گذارد. تنها موسسات آموزش عالی که توسط خود کنفدراسیون حفظ می شود، موسسات فناوری فدرال در زوریخ (تاسیس 1855) و لوزان (تاسیس 1853 و فدرال 1969) هستند.

از برجسته ترین موسسات این کشور می توان به دانشگاه های بازل (تأسیس 1460)، برن (به عنوان موسسه علمی در 1528 و به عنوان دانشگاه در 1834 تاسیس شد)، ژنو (تاسیس 1559)، لوزان (تاسیس 1537) و زوریخ (تاسیس 1833) اشاره کرد. بخش داخلی در برن آموزش را اداره می کند و در هر کانتون یک بخش آموزش وجود دارد.

در ادامه از وضعیت بهداشت و رفاه سوئیس و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. شرایط بهداشت و رفاه در کشور سوئیس چگونه است؟

وضعیت مناسب بهداشت و رفاه در سوئیس از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است. در سوئیس بیمه بیکاری فدرال است و با مشارکت کارمندان و کارفرمایان تأمین می گردد. بیمه درمانی نیز در این کشور اجباری می باشد. اگرچه یک چارچوب قانونی در سطح فدرال ایجاد شده است، اما سیستم بهداشتی عمدتاً در امتداد خطوط کانتون سازمان یافته است و مشارکت های بهداشتی بین کانتون ها بسیار متفاوت می باشد.

بهتر است بدانید که كنفدراسيون سوئيس و كانتون ها از طريق درآمدهاي عمومي، حمايت اضافي از فقرا را تأمين مي كنند. به طور کلی، سطح هزینه های رفاه اجتماعی در سوئیس، که بیش از یک چهارم کل هزینه ها را تشکیل می دهد، قابل توجه است. مراقبت ها و خدمات در این کشور از بهترین ها در جهان می باشد.

شرایط زندگی در سوئیس
Furka-Pass,-Obergoms,-Switzerland

7. هزینه های زندگی در سوئیس چگونه می باشد؟

هزینه های زندگی در برن سوئیس

هزینه های زندگی ماهیانه یک خانواده چهار نفره در برن 5،738.10 دلار (5118،79 فرانک) و هزینه های هر ماه زندگی یک فرد مجرد در این شهر سوئیس 1.567.25 دلار (1.398.10 فرانک) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

هزینه های زندگی در سوئیس (فوریه 2021):

در جدول های زیر، لیست هزینه های زندگی در سوئیس قرار داده شده است.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در سوئیس)

رستوران در سوئیسقیمت (Fr.)گستره (Fr.)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت25.00 Fr.15.00-35.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)100.00 Fr.75.00-150.00
McMeal در McDonalds14.00 Fr.13.00-15.00
آبجو تولید سوئیس (0.5 لیتری)7.00 Fr.5.00-9.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)6.00 Fr.4.80-8.00
کاپوچینو4.59 Fr.3.00-6.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)4.09 Fr.3.00-5.00
آب (بطری 0.33 لیتری)3.67 Fr.3.00-5.00
سوپر مارکت در سوئیس
شیر (1 لیتر)1.56 Fr.1.20-2.00
نان سفید تازه (500 گرم)2.76 Fr.1.20-4.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)2.90 Fr.1.79-5.00
تخم مرغ (12 عدد)5.54 Fr.3.00-8.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)23.44 Fr.14.99-50.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)25.31 Fr.13.00-38.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)49.74 Fr.25.00-80.00
سیب (1 کیلوگرم)3.90 Fr.2.20-5.00
موز (1 کیلوگرم)2.82 Fr.1.80-5.00
پرتقال (1 کیلوگرم)3.39 Fr.1.95-8.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)4.10 Fr.2.00-7.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)2.59 Fr.1.50-4.00
پیاز (1 کیلوگرم)2.59 Fr.1.50-4.00
کاهو (1 سر)2.29 Fr.1.50-3.80
آب (بطری 1.5 لیتر)0.92 Fr.0.25-2.00
بطری شراب (متوسط)15.00 Fr.7.50-20.00
آبجو تولید سوئیس (0.5 لیتری)1.89 Fr.1.00-3.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)2.30 Fr.1.10-3.50
بسته سیگار (مارلبورو)8.50 Fr.8.00-9.00
حمل و نقل در سوئیس
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)3.60 Fr.2.80-5.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)79.00 Fr.66.00-120.00
شروع تاکسی6.80 Fr.6.00-11.00
تاکسی هر 1 کیلومتر3.80 Fr.3.00-5.00
تاکسی هر 1 ساعت69.00 Fr.50.00-90.00
بنزین (1 لیتر)1.62 Fr.1.40-1.79
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline27,500.00 Fr.22,600.00-30,800.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور29,882.77 Fr.25,000.00-38,000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در سوئیس)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (Fr.)گستره (Fr.)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2195.13 Fr.104.43-350.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.23 Fr.0.15-0.35
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)59.88 Fr.45.00-90.00
ورزش و اوقات فراغت در سوئیس
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال83.54 Fr.49.00-144.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)34.78 Fr.25.00-45.00
سینما19.00 Fr.17.00-24.00
مراقبت از کودک در سوئیس
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک2,242.78 Fr.1,500.00-3,000.00
پوشاک و کفش در سوئیس
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)104.39 Fr.69.00-150.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)51.02 Fr.29.90-80.00
 1 جفت کفش نایک112.21 Fr.70.00-150.00
 1 جفت کفش مردانه چرم154.57 Fr.90.00-250.00
اجاره ماهانه منزل در سوئیس
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر1,486.71 Fr.1,000.00-2,200.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز1,132.66 Fr.800.00-1,700.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر2,737.66 Fr.1,900.00-4,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز2,172.81 Fr.1,500.00-3,400.00
قیمت خرید آپارتمان در سوئیس
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر11,258.68 Fr.7,000.00-15,600.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز7,640.63 Fr.5,000.00-11,000.00
حقوق و دستمزد در سوئیس
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)5,623.34 Fr.
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله1.481.00-2.50

این اطلاعات بر اساس 5726 گزارش، توسط 633 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در سوئیس و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در سوئیس شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در سوئیس نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در سوئیس آشنا می شوید.

مشکلات مربوط به مسکن

یکی از معایب زندگی در سوئیس رقابتی بودن و گرانی بازار مسکن است. یافتن مکانی برای زندگی به عوامل زیادی وابسته است و وقت زیادی را از شما می گیرد. بهتر است بدانید که پیدا کردن مسکن مناسب حیوانات خانگی و همچنین خانه هایی با باغ های خصوصی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

لازم به ذکر است که مجتمع های آپارتمانی بعضا دارای لباسشویی مشترک هستند. ممکن است ساکنان زمان مشخصی را برای استفاده از آن در نظر بگیرند. مشکل منع رفت و آمد شدید و سر و صدای زیاد را نیز نمی توان نادیده گرفت.

مشاغل محدود برای مهاجران

یکی از معایب زندگی در سوئیس برای خارجی ها، محدودیت در مشاغل برای مهاجران است. معمولا فرصت های شغلی، برای مهاجرانی که به زبان های آلمانی و فرانسوی مسلط نیستند، به میزان کمی وجود دارد. همچنین کارفرمایان سوئیسی، همیشه مدارک خارجی مهاجران را تشخیص نمی دهند. اما با این وجود، همانطور که گفتیم کم بودن بیکاری در سوئیس، از مزایای زندگی در این کشور است. بهتر است بدانید که اکثر مهاجران برای کار به این کشور می آیند.

Kandersteg,-Switzerland
Kandersteg,-Switzerland

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره سوئیس:

سوئیس بیش از هر کشور دیگری جوایز نوبل را به دست آورده و سرانه ثبت اختراعات بیشتری را برای خود ثبت کرده است.

نویسندگانی مانند جورج بایرون (شاعر انگلیسی)، جیمز جویس (داستان نویس ایرلندی)، تریستان تزارا (شاعر فرانسوی رومانیایی تبار) و ولتر (نویسنده فرانسوی) در کشور سوئیس اقامت داشتند.

صنعت شکلات سوئیس، که در اصل به دلیل نیاز به استفاده از شیر فراوان (تولید شده در مناطق لبنیات قبل از آلپ) رشد کرده است، شهرت جهانی دارد.

علی رغم ماندگاری تأثیرات سنتی آشپزی، غذاهای مدرن سوئیس با گرایش های بین المللی مشخص می شوند و رستوران هایی دارای غذاهای مختلف از سراسر جهان، حتی در شهرهای کوچکتر نیز یافت می شوند. این مسئله جزو مزایای زندگی در سوئیس به شمار می رود.

متناسب با کشوری که عمدتا از کوه های بلند تشکیل شده است، مکان های زیادی برای ورزش های زمستانی در سوئیس وجود دارد. ورزشکاران سوئیسی در هر سطح از مسابقات ورزشی زمستانی و به ویژه در بازی های المپیک زمستانی عملکردی عالی از خود نشان داده اند.

Switzerland
Switzerland

10. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در سوئیس:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در سوئیس و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در سوئیس
 3. اجاره منزل در سوئیس، خرید ملک در سوئیس

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در سوئیس مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در سوئیس (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای سوئیس، مزایا و معایب و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول زندگی در سوئیس

مردم سوئیس چگونه مردمی هستند؟

مردم سوئیس در تعامل اجتماعی با افراد، مهربانی و ادب فرد مقابل برایشان مهم است. احترام به حریم خصوصی و اختیار جزو ارزش های اصلی تعاملات اجتماعی در این کشور به حساب می آید.

وضعیت کار در سوئیس چگونه است؟

اکثر افراد شاغل در سوئیس متخصص هستند. به همین علت در این کشور شغل هایی با دستمزد بیشتر و اغلب سطح بالاتری از بهره وری و کارایی ارائه می گردد که جزو شرایط خوب زندگی و کار در سوئیس می باشد.

بهداشت و رفاه در سوئیس چه وضعیتی دارد؟

سطح هزینه های رفاه اجتماعی در سوئیس، بیش از یک چهارم کل هزینه ها را شامل می شود. یکی از مزایای زندگی در سوئیس این است که مراقبت ها و خدمات در این کشور از بهترین ها در جهان می باشد.

هزینه های زندگی در شهر برن سوئیس چگونه است؟

هزینه های هرماه زندگی یک خانواده چهار نفره در برن 5،738.10 دلار (5118،79 فرانک) و هزینه های ماهیانه زندگی یک فرد مجرد در این شهر سوئیس 1.567.25 دلار (1.398.10 فرانک) (بدون احتساب اجاره) محاسبه شده است.

معایب زندگی در سوئیس شامل چه مواردی می شود؟

مشکلات مربوط به مسکن
محدودیت مشاغل برای مهاجران
و…

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم، هر چند زندگی در سوئیس شامل مزایای فراوانی می شود، اما معایبی نیز به همراه دارد. در کل می توان گفت زندگی در کشور به غایت زیبای سوئیس برای شما امتیازهای فراوانی را به ارمغان می آورد. اگر شما قصد مهاجرت به سوئیس را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، نی توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

لایو بعدی: خرید ملک ترکیه
برگزاری توسط مشاور ارشد ترکیه
شرایط کامل خرید ملک در ترکیه (اخذ اقامت و پاسپورت)
close-image
موسسه سروش فردا