زندگی در دانمارک (+ شرایط و هزینه ها 2021)

denmark Flag

ما در این مقاله شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در دانمارک و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن آشنا می کنیم. کشور دانمارک انتخابی فوق العاده برای مهاجرت است. این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از این قرار می باشد.

 • دانمارک چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در دانمارک زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • وضعیت کار و مالیات در دانمارک چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در دانمارک چگونه می باشد؟
 • هزینه های زندگی در دانمارک چگونه است؟
 • معایب زندگی در دانمارک شامل چه مواردی می شود؟

بررسی شرایط زندگی در دانمارک

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در دانمارک را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با کشور دانمارک و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در دانمارک و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در دانمارک اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. دانمارک چگونه کشوری است؟

 دانمارک کجاست؟

کشور دانمارک شبه جزیره جوتلند (ژیلند) را اشغال کرده است. این کشور از بخش مرکزی غرب قاره اروپا به سمت شمال امتداد دارد. دانمارک مجمع الجزایری با بیش از 400 جزیره در شرق شبه جزیره است. جوتلند بیش از دو سوم از کل مساحت کشور را تشکیل می دهد. در انتهای شمالی آن، جزیره Vendsyssel-Thy قرار دارد (4685 کیلومتر مربع)، که توسط Fjord Lim از سرزمین اصلی جدا شده است. بزرگترین جزایر این کشور عبارتند از: زلاند (Sjælland؛7.031 کیلومتر مربع)، Vendsyssel-Thy و Funen (فاین؛ 2.984 کیلومتر مربع). دانمارک در کنار نروژ و سوئد، بخشی از منطقه شمال اروپا می باشد که به اسکاندیناوی معروف است. لازم به ذکر است که مساحت کل دانمارک 42.916 کیلومتر مربع می باشد.

پایتخت این کشور، کپنهاگ (København)، است که در زلاند واقع شده است. دومین شهر بزرگ این کشور، اورهوس، مرکز اصلی شهر جوتلند می باشد.

آب و هوای متغیر دانمارک

دانمارک آب و هوای متغیری را تجربه می کند، زیرا در منطقه معتدل و در نقطه تلاقی توده های هوای متنوع از اقیانوس اطلس، قطب شمال و شرق اروپا قرار گرفته است. در زمستان های سرد ممکن است دریاچه ها یخ بزنند و برف به طور مداوم ببارد. اما میانگین دما در فوریه، سردترین ماه، حدود 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتی گراد) می باشد که تقریباً 12 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد) بالاتر از متوسط ​​جهانی است (به دلیل عرض جغرافیایی). تابستان ها در این کشور معتدل می باشد. میانگین دما در جولای، که گرم ترین ماه است، تقریباً 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتی گراد) است.

جمعیت دانمارک

بر اساس تخمین سال 2020، جمعیت کشور دانمارک 5.831.000 نفر است. جمعیت دانمارک در اواخر قرن 20 تقریباً ثابت بود، اما در اوایل قرن 21 رشد آن به آرامی آغاز شد. همانند کشورهای همسایه، از سال 1970 تاکنون، نرخ باروری کل (متوسط ​​تعداد زایمان برای هر زن در حال باروری) کمتر از دو برابر – کمتر از میانگین جهانی است. توزیع سن نیز در نتیجه این سطح پایین باروری تغییر یافته است، زیرا تعداد ساکنان بالای 60 سال دانمارک، بیش از جمعیت زیر 15 سال می باشد.

طبق آمار سال 2017، امید به زندگی در دانمارک برای مردان 79 سال و برای زنان 82.9 سال می باشد.

زندگی در دانمارک
Copenhagen – Denmark

در ادامه مقاله، با مردم دانمارک و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در دانمارک زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

مردم دانمارک را تقریباً به طور کامل اقوام دانمارکی تشکیل می دهند. تعداد کمی از فاروها یا گرینلندها، علی رغم داشتن تابعیت دانمارکی، در قاره دانمارک ساکن شده اند. از طرف دیگر، مدت هاست اقلیت کوچک اما قابل ملاحظه ای از آلمانی ها در این کشور زندگی می کنند. در اوایل قرن بیست و یکم، اقلیت های قومی مهم در این کشور شامل ترک ها، آلمانی ها، لهستانی ها، عراقی ها، سوئدی ها، نروژی ها، بوسنیایی ها (مسلمانان بوسنی و هرزگوین)، ایرانی ها و سومالی ها بودند. فرهنگ و جامعه دانمارک از یک تاریخ طولانی و یک ملت همگن از نظر قومی ناشی می شود.

در دانمارک می توان فرهنگ را با این سه جنبه از زندگی دانمارکی توصیف کرد: سادگی، ادب و برابری. بهتر است بدانید که زنان و مردان در دانمارک از حقوق و مزایای برابری برخوردار هستند.  این موضوع یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در دانمارک می باشد.

فرهنگ موجود در دانمارک باعث شده است تا مردم خوشحال و صلح جوی این کشور، در ازای پوشش کامل خدمات بهداشتی، بیکاری و بسیاری از خدمات اجتماعی دیگر ارائه شده توسط دولت، بالاترین مالیات جهان را پرداخت کنند.

زبان مردم دانمارک

دانمارکی یا دانسکی زبان رسمی کشور دانمارک است. این زبان رابطه نزدیکی با نروژی دارد، که به ویژه با شکل نوشتاری قابل درک می باشد. اگرچه سایر زبان های اسکاندیناوی از اقوام نزدیک آن هستند، اما تفاوت هایی دارند که فقط توسط افراد تحصیل کرده یا باتجربه قابل درک هستند. لام به ذکر است که بسیاری از دانمارکی های تحصیل کرده یا شهری، یاد گرفته اند که به زبان دوم، به ویژه انگلیسی صحبت کنند. این موضوع یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در دانمارک می باشد. ترکی، عربی، آلمانی و سایر زبان های اقلیت نیز توسط اعضای اقوام مختلف کشور صحبت می شود.

دین مردم دانمارک

یکی از مزایای زندگی در دانمارک، آزادی مذهبی است که یک ارزش اساسی و بدون چالش می باشد. کلیساهای کاتولیک روم و کنیسه های یهود از مدت ها پیش در شهرهای بزرگتر وجود داشته است. اولین مسجد در این کشور در سال 1967 ساخته شد. در اوایل قرن 21، اسلام به یک مذهب اقلیت فزاینده تبدیل شده بود. در آن زمان تعداد قابل توجهی از مردم دانمارک اصلا مذهبی نبودند. با این وجود، اکثریت قریب به اتفاق دانمارکی ها حداقل به طور اسمی اعضای کلیسای ایالتی، کلیسای مردمی لوتری انجیلی دانمارک (folkekirken) بودند.

معایب زندگی در دانمارک
Nyhavn,-København,-Denmark-(2)

3. شرایط اقتصادی دانمارک چگونه است؟

دانمارک با داشتن خدمات اجتماعی پیشرفته، از سطح بالای زندگی برخوردار است. این مسئله جزو مزایا و شرایط خوب زندگی در دانمارک به حساب می آید. سرانه تولید ناخالص ملی آن در بالاترین سطح در جهان قرار دارد. اقتصاد دانمارک اساساً مبتنی بر صنایع خدماتی، بازرگانی و تولید است. تنها درصد کمی از مردم در این کشور به کشاورزی و ماهیگیری مشغول هستند. در دانمارک شرکت های کوچک غالب می باشند.

دانمارک در سال 1973، همزمان با انگلستان، مهمترین شریک تجاری خود، به جامعه اقتصادی اروپا پیوست (EEC؛ در نهایت توسط اتحادیه اروپا (EU) موفقیت رسید). همکاری اقتصادی طولانی مدت بین دانمارک و سایر کشورهای شمال اروپا – از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا – امروز نیز ادامه دارد.

در اقتصاد ترکیبی دولت رفاه دانمارک، هزینه های بخش خصوصی بیش از نیمی از درآمد خالص ملی را تشکیل می دهد. هزینه های عمومی در درجه اول به خدمات بهداشتی و اجتماعی، آموزش، امور اقتصادی، امور خارجه و دفاع ملی اختصاص دارد. لازم به ذکر است که دولت درآمد تجاری یا صنعتی قابل توجهی ندارد.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور دانمارک مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار و مالیات در دانمارک چگونه است؟

در اوایل قرن 21 اکثریت قریب به اتفاق کارگران در دانمارک در خدمات دولتی و خصوصی مشغول به کار بودند و نرخ بیکاری همچنان پایین بود. اتحادیه اصلی کارمندان کشور، اتحادیه ملی اتحادیه های کارگری (Landsorganisationen) می باشد. همچنین اتحادیه اصلی کارفرمایان، کنفدراسیون کارفرمایان دانمارک (Dansk Arbejdsgiverforening) است. عضویت در اتحادیه ها معمولاً براساس مهارت های خاص کارگران می باشد.

درآمد عمومی در درجه اول از مالیات بر املاک و مستغلات، درآمد شخصی و سرمایه و همچنین از طریق گمرک و مالیات غیر مستقیم به دست می آید. سنگین ترین مالیات غیر مستقیم که به دولت ملی می رسد، مالیات بر ارزش افزوده است. دانمارک دارای یکی از بالاترین بارهای مالیاتی در جهان می باشد. این واقعیت در میان دانمارکی ها بسیار پذیرفته شده است.

نرخ بیکاری در دانمارک

در سال 2020، نرخ بیکاری در دانمارک تقریباً 4.85 درصد بود.

مزایای زندگی در دانمارک
Kastellet-50,-2100-København,-Denmark,-København

5. وضعیت تحصیل در دانمارک چگونه می باشد؟

تحصیلات در دانمارک رایگان می باشد. عملاً کل جمعیت بزرگسال در این کشور باسواد هستند. 9 سال حضور در مدرسه برای کودکان 7 تا 16 سال اجباری است. آموزش پیش دبستانی و کودکستان به صورت اختیاری است اما برای همه کودکان در دسترس می باشد. وضعیت آموزش در دانمارک، یکی از مزایا و شرایط مناسب زندگی در این کشور است.

پس از رسیدن به کلاس 9، دانش آموزان ممکن است برای ورود به نیروی کار مدرسه را ترک کنند، اما اکثریت تحصیلات خود را ادامه می دهند. برخی از آن ها برنامه های شغلی یا آموزشی را انجام می دهند، در حالی كه برخی دیگر در یك مدرسه متوسطه عمومی (سالن ورزشی) یا موسسه ای دیگر كه تحصیلات مقدماتی بالاتر ارائه می دهد، ثبت نام می كنند. در حالی که بسیاری از فارغ التحصیلان این مدارس متعاقباً وارد نیروی کار می شوند، بسیاری دیگر به دانشگاه ها یا مدارس و آکادمی های دانشگاهی می روند که در زمینه های فنی و هنری تخصص دارند. برخی از دانمارکی ها تحصیل در دبیرستان های مردمی دانمارک را انتخاب می کنند. این مدارس برای اولین بار در قرن نوزدهم تأسیس شدند و همچنان برنامه های آموزشی غیررسمی را برای بزرگسالان ارائه می دهند.

در اوج تحصیلات عالی، دانشگاه کپنهاگ (1479)، دانشگاه ارهوس (1928) و دانشگاه دانمارک جنوبی (1966) قرار دارند.

در ادامه شما از وضعیت بهداشت و رفاه دانمارک و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت بهداشت و رفاه در دانمارک، برای زندگی در این کشور به چه صورت است؟

یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در دانمارک، وضعیت بهداشت و رفاه در این کشور است. در کل دانمارکی ها از سلامتی بسیار خوبی برخوردار هستند. برنامه های تهاجمی بهداشت عمومی در برابر تهدیدات بیماری های عفونی قرار دارند. پرستاران بهداشت عمومی، به صورت رایگان به مادران مشاوره و مساعدت ارائه می دهند که با داشتن تغذیه و مسکن مناسب، به میزان پایین مرگ و میر نوزادان کمک کرده است. اکثریت قریب به اتفاق هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی توسط مقامات ملی و محلی و کارفرمایان پرداخت می شود.

شهروندان دانمارکی ممکن است از بین دو گزینه مراقبت های بهداشتی اولیه، یکی را انتخاب کنند. اکثر دانمارکی ها معاینه کاملا رایگان را که توسط پزشک عمومی ارائه می گردد، انتخاب می کنند. با این حال، ترجیح برخی این است که بخشی از قبض های پزشکی خود را از جیب خود، به دلیل امتیاز انتخاب هر پزشک خانواده یا متخصصی که مایل هستند، پرداخت کنند. بیمه درمانی اضافی و خصوصی نیز در دسترس مردم این کشور است.

سیستم جامع رفاه اجتماعی دانمارک مزایای بیکاری، از کارافتادگی، پیری و بقا را تقریباً بدون هزینه برای همه دانمارکی ها ارائه می دهد.

مطابق قانون اساسی دانمارک، “هر کسی که نتواند از پس مخارج خود و افراد تحت تکفل خود برآید، درصورتی که هیچ شخص دیگری مسئولیت نگهداری وی را نداشته باشد، حق دریافت کمک های مردمی را نخواهد داشت.” با این حال نباید برنامه های رفاهی دولت دانمارک را خیریه نهادینه شده تصور کرد. آن ها هم از نظر قانونی و هم از نظر افکار عمومی، به عنوان یک حقوق اجتماعی کاملاً اخلاقی شناخته شده اند که با مالیات و ارزیابی پرداخت شده است.

هزینه زندگی در دانمارک
Copenhagen,-Denmark-(4)

7. هزینه های زندگی در دانمارک چگونه است؟

هزینه های زندگی در دانمارک (مارس 2021):

هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره 4،009،36 دلار (24،942.80 kr) و هزینه های هر ماه زندگی یک فرد مجرد در دانمارک 11114.78 دلار (6،935.24 kr)(بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در دانمارک مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در دانمارک)

رستوران در دانمارکقیمت (kr)گستره (kr)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت130.00 kr80.00-200.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)600.00 kr400.00-900.00
McMeal در McDonalds77.50 kr70.00-85.00
آبجو تولید دانمارک (0.5 لیتری)45.00 kr30.00-60.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)45.00 kr30.00-60.00
کاپوچینو37.41 kr25.00-55.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)23.73 kr15.00-35.00
آب (بطری 0.33 لیتر)19.04 kr15.00-29.75
سوپر مارکت در دانمارک
شیر (1 لیتر)9.24 kr8.00-11.00
نان سفید تازه (500 گرم)18.25 kr8.75-35.00
برنج سفید (1 کیلوگرم)14.91 kr7.00-20.00
تخم مرغ (12 عدد)25.20 kr15.00-33.60
پنیر محلی (1 کیلوگرم)81.50 kr45.00-200.00
سینه مرغ (1 کیلوگرم)63.36 kr35.00-90.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)95.04 kr50.00-160.00
سیب (1 کیلوگرم)18.81 kr10.00-25.00
موز (1 کیلوگرم)18.57 kr11.50-30.00
پرتقال (1 کیلوگرم)19.62 kr10.00-40.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)25.81 kr12.00-40.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)12.60 kr6.00-20.00
پیاز (1 کیلوگرم)10.53 kr7.00-20.00
کاهو (1 سر)11.54 kr9.00-16.00
آب (بطری 1.5 لیتر)9.54 kr4.00-20.00
بطری شراب (متوسط)60.00 kr40.00-100.00
آبجو تولید دانمارک (0.5 لیتری)12.18 kr6.00-20.00
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)16.20 kr10.00-25.00
بسته سیگار (مارلبورو)53.00 kr45.00-62.00
حمل و نقل در دانمارک
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)24.00 kr20.00-30.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)450.00 kr375.00-800.00
شروع تاکسی50.00 kr33.00-70.00
تاکسی هر 1 کیلومتر15.00 kr9.00-20.00
تاکسی هر 1 ساعت400.20 kr324.00-600.00
بنزین (1 لیتر)10.70 kr9.80-12.00
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline260,000.00 kr244,000.00-300,000.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور254,789.71 kr221,000.00-300,000.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در دانمارک)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (kr)گستره (kr)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m21,254.19 kr800.00-2,550.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.96 kr0.30-1.17
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)241.37 kr150.00-300.00
ورزش و اوقات فراغت در دانمارک
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال240.68 kr150.00-350.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)187.57 kr100.00-250.00
سینما110.00 kr90.00-150.00
مراقبت از کودک در دانمارک
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک2,982.56 kr2,000.00-4,000.00
پوشاک و کفش در دانمارک
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)709.25 kr400.00-1,000.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)292.39 kr129.00-500.00
 1 جفت کفش نایک721.81 kr400.00-1,000.00
 1 جفت کفش مردانه چرم1,026.84 kr600.00-1,500.00
اجاره ماهانه منزل در دانمارک
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر6,689.45 kr4,000.00-12,000.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز4,897.05 kr3,000.00-9,500.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر12,394.84 kr8,000.00-20,000.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز9,261.95 kr6,000.00-15,000.00
قیمت خرید آپارتمان در دانمارک
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر36,223.12 kr20,000.00-53,500.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز24,705.32 kr15,000.00-40,000.00
حقوق و دستمزد در دانمارک
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)22,735.77 kr
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله1.661.00-3.00

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در دانمارک و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در دانمارک شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در دانمارک نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در دانمارک آشنا می شوید.

هزینه بالای زندگی

دانمارک یکی از گران ترین کشورهای جهان برای زندگی محسوب می شود. یکی از معایب زندگی در دانمارک این است که هزینه های زندگی در این کشور، در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی، بالاتر می باشد. هزینه مواردی مثل غذا خوردن در بیرون، مواد مصرفی و بنزین، بسیار زیاد است. نکته خوب این جاست که دستمزد در دانمارک نیز بالاتر از سایر کشورهای جهان است که باعث تعادل هزینه های گران زندگی در این کشور می شود. دستمزد بالا یکی از مزایا و شرایط خوب زندگی در دانمارک به حساب می آید.

ضرورت یادگیری زبان دانمارکی

هر زمان که تصمیم به زندگی در دانمارک گرفتید، بهتر است بدانید که شما باید زبان دانمارکی را یاد بگیرید. اگر اقامت شما در این کشور کمتر از یک سال باشد، ممکن است این مسئله چندان مهم نباشد. اما در صورت زندگی در این کشور، برای ارتباط موثر با مردم، به تلاش طولانی تری برای یادگیری زبان دانمارکی نیاز خواهید داشت. سیستم آموزشی دانمارک در شش سالگی انگلیسی را آموزش می دهد، اما بیشتر افراد تمایل دارند هنگام تعامل با خانواده یا دوستانشان از زبان اول خود استفاده کنند.

اگر تصمیم شما بر یاد نگرفتن این زبان باشد، در محل کار یا رویدادهای اجتماعی، با مشکل مواجه می شوید. این مسئله یکی از معایب زندگی در دانمارک محسوب می شود. حدود نیمی از موقعیت های موجود در دانمارک با دولت است و تقریباً همه آن ها به زبان ملی خود صحبت می کنند. پس باید گفت یکی از شرایط زندگی در دانمارک، یادگیری زبان دانمارکی است.

København,-Denmark
København,-Denmark

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره دانمارک:

 • فوتبال در دانمارک از زمان تاسیس باشگاه توپ کپنهاگ در سال 1876، به یک ورزش سازمان یافته تبدیل شد و همچنان یک ورزش ملی بسیار محبوب است.
 • فولکلور در دانمارک از طریق داستان سرایی نسل به نسل منتقل شده و سهم بزرگی در فرهنگ و میراث دانمارک دارد. فولکلور دانمارک شامل بسیاری از اشارات به جن ها، اجنه و شخصیت های غیر انسانی دیگر می شود.
 • فرهنگ عامیانه در دانمارک از طریق generatiHumour منتقل شده است و یکی دیگر از عناصر اساسی است. از نظر بسیاری از دانمارکی ها، شوخ طبعی و کنایه ارتباط تنگاتنگی دارند. درک کنایه قسمت مهمی از درک ذهنیت دانمارکی است.
 • “Hygge” یکی از عناصر مهم فرهنگ دانمارک است که اگر شخص خوشگذرانی باشید، جزو مزایای زندگی در این کشور برای شما به شمار می رود. ترجمه این کلمه دشوار است، اما برای درک آن باید بدانید که معنای این واژه با اوقات خوش گذراندن در کنار دوستان یا خانواده و خوردن و آشامیدن همراه است.
 • دانمارک به دلیل بسیاری از جشنواره های موسیقی خود معروف است. در طول تابستان، طیف گسترده ای از موسیقی راک، فولکلور و جاز دانمارکی و بین المللی را مشاهده می کنید. از مشهورترین جشنواره ها می توان به جشنواره Roskilde، جشنواره Skanderborg، جشنواره Folk در Tønder و جشنواره جاز کپنهاگ اشاره کرد.
 • تقریباً در تمام شهرهای دانمارک یک “Pølsevogn” پیدا می کنید که به معنای یک چرخ دستی سوسیسی است. آن ها هات داگ دانمارکی را در نسخه های مختلف سرو می کنند. دانمارکی ها به طور معمول با هات داگ شیر شکلات می نوشند.
Copenhagen – Denmark

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در دانمارک به چه صورت است؟

اگر می خواهید به دانمارک مهاجرت کنید، هم اکنون چند راه پیش روی شماست که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت دانمارک و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در دانمارک:

 1. هزینه‌های دقیق زندگی در دانمارک و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در دانمارک
 3. اجاره منزل در دانمارک، خرید ملک در دانمارک

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در دانمارک مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در دانمارک (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی شهرهای دانمارک، مزایا و معایب و…)، اینجا کلیک کنید و با ما همراه باشید.


سوالات متداول زندگی در دانمارک

مردم دانمارک چگونه مردمی هستند؟

فرهنگ مردم دانمارک را با این سه جنبه از زندگی آن ها می توان توصیف نمود: سادگی، ادب و برابری. جالب است بدانید که زنان و مردان در دانمارک دارای حقوق و مزایای برابری هستند.

مردم دانمارک به چه زبانی صحبت می کنند؟

دانمارکی یا دانسکی زبان رسمی کشور دانمارک می باشد. اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند، اما شما برای زندگی در این کشور باید به دانمارکی مسلط باشید. این موضوع برای برخی افراد جزو معایب زندگی در دانمارک است.

وضعیت تحصیل در دانمارک چگونه است؟

تحصیلات در دانمارک رایگان است و عملاً کل جمعیت بزرگسال در این کشور باسواد می باشند. دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه ارهوس و دانشگاه دانمارک جنوبی، جزو بهترین موسسات آموزش عالی این کشور هستند.

وضعیت بهداشت و رفاه در دانمارک به چه صورت می باشد؟

بیشتر هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی بر عهده مقامات ملی و محلی و کارفرمایان است. مزایای بیکاری، از کارافتادگی، پیری و بقا به صورت رایگان برای همه دانمارکی ها، توسط سیستم جامع رفاه اجتماعی ارائه می گردد.

هزینه های زندگی در دانمارک چگونه است؟

هزینه های هرماه زندگی برای یک خانواده چهار نفره 4.009 دلار و برای یک نفر مجرد در دانمارک 1.111 دلار می باشد. هزینه بالای زندگی در دانمارک یکی از معایب زندگی در این کشور است.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم زندگی در دانمارک نیز مانند دیگر کشورها معایبی دارد که هزینه های بالای زندگی یکی از آن هاست. با وجود این معایب، کشور زیبای دانمارک گزینه مناسبی برای زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به دانمارک را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا