زندگی در بلژیک + شرایط و هزینه ها (بررسی 2021)

belgium Flag

ما در این مقاله شما را به طور کامل و دقیق با شرایط زندگی در بلژیک و همچنین هزینه ها، مزایا و معایب مربوط به آن آشنا می کنیم. کشور بلژیک انتخابی فوق العاده برای مهاجرت است. این مقاله اطلاعاتی کلی درباره این کشور در اختیار شما قرار می دهد. سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده شده است، از این قرار می باشد:

 • بلژیک چگونه کشوری است؟
 • مردمی که در بلژیک زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟
 • شرایط اقتصادی بلژیک چگونه است؟
 • وضعیت کار و مالیات در بلژیک چگونه است؟
 • وضعیت تحصیل در بلژیک چگونه می باشد؟
 • وضعیت بهداشت و رفاه در بلژیک به چه صورت است؟
 • هزینه های زندگی در بلژیک چگونه است؟
 • معایب زندگی در بلژیک شامل چه مواردی می شود؟

بررسی شرایط زندگی در بلژیک

ما در این مقاله سعی داشته ایم تا شرایط، هزینه ها، مزایا و معایب زندگی در بلژیک را به طور کامل بررسی کنیم. در ابتدا شما را با کشور بلژیک و مردم آن آشنا می کنیم. سپس شرایط اقتصادی، کار، تحصیل، وضعیت بهداشت و رفاه و هزینه های زندگی در این کشور را مورد بحث قرار می دهیم. پس از آن به بررسی مزایا و معایب زندگی در بلژیک و نکاتی جالب درباره این کشور می پردازیم. انتهای مقاله نیز به معرفی چند وب سایت کاربردی در بلژیک اختصاص دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. بلژیک چگونه کشوری است؟

 بلژیک کجاست؟

بلژیک، کشوری در شمال غربی اروپاست. مساحت این کشور 30528 کیلومتر مربع می باشد. این کشور یکی از کوچکترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود. بلژیک از زمان استقلالش در سال 1830، یک دموکراسی نماینده به ریاست یک پادشاه موروث قانون اساسی بوده است. در ابتدا، بلژیک دارای یک شکل واحد دولتی بود. اما در دهه های 1980 و 90، اقداماتی برای تبدیل بلژیک به کشوری فدرال با اختیارات مشترک در مناطق فلاندر، والونی و پایتخت بروکسل صورت گرفت. شهر بروکسل، پایتخت این کشور می باشد.

بهتر است بدانید که بلژیک در مجموع 860 مایل (1،385 کیلومتر) با همسایگان خود مرز زمینی دارد. این کشور از شمال با هلند، از شرق با آلمان، از جنوب شرقی با لوکزامبورگ و از جنوب با فرانسه همسایه است. بلژیک همچنین حدودا دارای 40 مایل (60 کیلومتر) خط ساحلی در دریای شمال می باشد.

آب و هوای معتدل بلژیک

بلژیک آب و هوایی معتدل دارد که عمدتا تحت تأثیر توده های هوای اقیانوس اطلس می باشد. جابجایی سریع و مکرر توده های هوای مختلف و از هم جدا شده توسط جبهه ها، به بلژیک تنوع قابل توجهی در آب و هوا می بخشد. زمستان ها در این کشور مرطوب، خنک و غالباً همراه با مه و تابستان ها نسبتاً معتدل است. میانگین دمای سالانه بلژیک حدود 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتی گراد) می باشد. در بروکسل که تقریباً در وسط کشور قرار دارد، حداقل دمای هوا در ژانویه کمی زیر 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) و حداکثر آن در ژوئیه حدود 71 درجه فارنهایت (22 درجه سانتیگراد) است. آب و هوای معتدل و مطلوب بلژیک، از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور می باشد.

جمعیت کشور بلژیک

بر اساس تخمین سال 2020، جمعیت کشور بلژیک 11،515،000 نفر است. نرخ رشد سالانه جمعیت بلژیک بسیار پایین است. میزان مهاجرت نیز در این کشور کم می باشد. بیشتر کسانی که مهاجرت می کنند، به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و یا ایالات متحده می روند.

بهتر است بدانید که براساس آمار سال 2016، امید به زندگی در بلژیک برای مردان 78.8 سال و برای زنان 83.7 سال بوده است.

زندگی در بلژیک
عمارت بلفورت – بروژ – بلژیک

در ادامه مقاله، با مردم بلژیک و شرایط اقتصادی این کشور آشنا می شوید…

2. مردمی که در بلژیک زندگی می کنند، چگونه مردمی هستند؟

مردم بلژیک نیز مانند سایر کشورها، عاملی تاثیرگذار بر شرایط زندگی در این کشور هستند. در ابتدا باید بگوییم که بلژیک کشوری همگن و دارای یک هویت ملی نیست. بدین ترتیب، ارائه یک نمای کلی که در مورد همه بلژیکی ها صدق کند، دشوار است. هر منطقه این کشور دارای ویژگی های خاص خود می باشد. سه فرهنگ غالب بلژیک عبارتند از: 1) در شمال، فلاندر – عمدتا هلندی، 2) در جنوب، والونیا – در درجه اول تحت تأثیر فرانسه و 3) در شمال شرقی – در درجه اول تحت تأثیر آلمان. اما برخی از ویژگی ها درباره همه مردم بلژیک صدق می کند که هم اکنون به شرح برخی از آن ها می پردازیم.

سخت کوشی و قدردانی از فرهنگ برای بلژیکی ها ارزشی مهم به حساب می آید. خانواده در زندگی اکثر بلژیکی ها نقشی اساسی دارد و تعهد در قبال خانواده اولویت اول هر فرد بلژیکی است. ظاهر و نظافت برای بلژیکی ها اهمیت زیادی دارد. در کل بهتر است بدانید که بلژیک یک جامعه برابری طلب می باشد و این مسئله جزو مزایای زندگی در این کشور به شمار می رود.

زبان مردم بلژیک

جمعیت بلژیک به سه جامعه زبانی تقسیم شده است. در شمال فلاندی، که بیش از نیمی از جمعیت بلژیک را تشکیل می دهند، به زبان فلاندی صحبت می کنند، که معادل هلندی است (بعضی اوقات هلندی نامیده می شود). در جنوب، والونی های فرانسوی زبان حدود یک سوم جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. تقریباً یک دهم مردم بلژیک کاملاً دو زبانه هستند، اما اکثریت آن ها هم به فرانسه و هم به زبان فلاندی تسلط دارند.

منطقه آلمانی زبان در استان شرقی لیژ، شامل بخش کوچکی از جمعیت بلژیک می شود که از چندین کمون در اطراف اوپن و سنت ویت (سانکت-ویت) تشکیل شده است. شهر بروکسل نیز شامل تعدادی کمون رسماً دو زبانه می شود، اگرچه منطقه شهری تا کمون های فلاندر و والون اطراف هم گسترش دارد. جمعیت فرانسوی زبان در منطقه پایتخت بسیار بیشتر است.

همچنین Bruxellois، یک گویش منطقه ای متمایز از هر دو زبان فرانسوی و فلاندی می باشد که توسط بخش کوچکی از ساکنان شهر صحبت می شود.

دین مردم بلژیک

اکثر بلژیکی ها کاتولیک رومی هستند، اما حضور منظم در مراسم مذهبی متغیر است. تقریباً یک سوم بلژیکی ها بی دین هستند. تعدادی از پروتستان ها بیشتر در مناطق شهری در هاینو (به ویژه در منطقه صنعتی موسوم به بوریناژ) و در بروکسل و اطراف آن سکونت دارند. چندین شهرداری در ضلع های شمالی و غربی بروکسل – به ویژه شهر شاربیک – محل زندگی بسیاری از مهاجران مسلمان است. لازم به ذکر است که جمعیت کم یهودی این کشور در بروکسل و آنتورپ متمرکز شده است.

معایب زندگی در بلژیک
Parc-du-Cinquantenaire,-Brussels,-Belgium

3. شرایط اقتصادی بلژیک چگونه است؟

شرایط اقتصادی کشور بلژیک از مزایا و شرایط خوب زندگی در این کشور است. بلژیک دارای اقتصاد بنگاه داری آزاد است که بیشتر تولید ناخالص داخلی توسط بخش خدمات آن صورت می گیرد. اقتصاد بلژیک نیز به طور جدایی ناپذیری با اقتصاد اروپا گره خورده است. این کشور عضو سازمان های فراملی مختلفی از جمله اتحادیه اقتصادی بلژیک-لوکزامبورگ (BLEU)، اتحادیه اقتصادی بنلوکس و اتحادیه اروپا بوده است. اولین قدم مهم بلژیک در جهت بین المللی كردن اقتصاد خود، هنگامی اتفاق افتاد كه در سال 1952 به عضو اصلی اتحادیه ذغال سنگ و فولاد اروپا تبدیل شد.

در اول ژانویه 1999، بلژیك نیز به عضو اصلی اتحادیه پول اروپا تبدیل شد. این مسئله باعث شد زمینه برای معرفی یورو، که در سال 2002 جایگزین فرانک بلژیک (واحد پول این کشور) شد، آماده گردد.

شرکای اصلی تجاری بلژیک کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان، فرانسه، هلند و انگلستان هستند.

از جمله موارد وارداتی بلژیک می توان به مواد اولیه (از جمله نفت)، وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی، منسوجات و محصولات غذایی اشاره کرد. عمده صادرات این کشور نیز شامل وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی و دارویی، ماشین آلات، پلاستیک، الماس، مواد غذایی و دام، محصولات نساجی و آهن و فولاد می شود.

در قسمت های بعد وضعیت کار و تحصیل در کشور بلژیک مورد بررسی قرار گرفته است…

4. وضعیت کار و مالیات در بلژیک چگونه است؟

با توجه به گسترش نیازهای تجارت و دولت بین المللی و همچنین رشد گردشگری، به ویژه در فلاندر غربی و آردن، بخش خدمات در نیمه دوم قرن 20 رشد چشمگیری داشت. به ویژه فلاندر به دلیل رشد صنایع خدماتی از رونق اقتصادی برخوردار شد. امروزه اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کار بلژیک در خدمات خصوصی و عمومی استخدام شده اند. این موضوع یکی از مزایای زندگی و جزو شرایط خوب کار در بلژیک می باشد.

 • پس از صنایع خدماتی، بنگاه های تولیدی و ساختمانی بزرگترین کارفرمایان هستند.
 • کشاورزی و معدن تنها درصد کمی از نیروی کار را در این کشور به کار می گیرد.
 • حدود نیمی از کارگران بلژیکی به اتحادیه های کارگری تعلق دارند.

دولت بلژیک از درآمد و همچنین کالاها و خدمات مالیات می گیرد. این مالیات ها، همراه با مشارکت های تأمین اجتماعی، بخش عمده ای از درآمد ملی را تأمین می کنند. مناطق و واحدهای محلی دولت نیز ممکن است مالیات بگیرند.

نرخ بیکاری در بلژیک

در سال 2020، نرخ بیکاری در بلژیک تقریبا 5.69 درصد بود.

مزایای زندگی در بلژیک
Liège,-Belgium

5. وضعیت تحصیل در بلژیک چگونه می باشد؟

آزادی تحصیلات در بلژیک یک ضمانت اساسی است. اما اختلافات بین مدارس عمومی و اعتقادی (به عنوان مثال، کاتولیک روم) تقریباً از زمان تأسیس پادشاهی این کشور آغاز می شود و همچنان یک مشکل ظریف در ساختار اجتماعی است. زبان تدریس بسته به منطقه، فرانسوی، فلاندی و یا آلمانی می باشد.

مدارس متوسطه دو نوع درجه بندی دارند؛ در نوع اول، فارغ التحصیلان کالج های معلم کار می کنند و آموزش فنی و حرفه ای را ارائه می دهند، دیگری که فارغ التحصیلان دانشگاه در آن مشغول به کار هستند، یک برنامه درسی کلاسیک یا مدرن را ارائه می دهد.

علاوه بر موسسات تخصصی متعدد برای آموزش پیشرفته، بلژیک چندین دانشگاه نیز دارد. دانشگاه کاتولیک لوون (لوین؛ 1425) ودانشگاه آزاد بروکسل (1834)، که هر دو قبلاً دو زبانه بودند، در 1970- 1969 به دانشگاه های مستقل فلاندی و فرانسه زبان تقسیم شدند (که بدین ترتیب چهار دانشگاه ایجاد شد).

لازم به ذکر است که دانشگاه لیژ (1817) و دانشگاه مونس-هاینو (1965) به زبان فرانسه و دانشگاه گنت (1817) به زبان فلاندی تدریس می کنند.

در ادامه شما از شرایط بهداشت و رفاه بلژیک و هزینه های زندگی در این کشور آگاه خواهید شد…

6. وضعیت بهداشت و رفاه بلژیک برای زندگی در این کشور چگونه می باشد؟

وضعیت بهداشت و رفاه در بلژیک، جزو مزایا و شرایط مناسب زندگی در این کشور به حساب می آید. پیشرفت چشمگیر در شرایط بهداشتی بلژیک پس از جنگ جهانی دوم به دلیل برنامه های بیمه اجتماعی، که تقریباً کل جمعیت را تحت پوشش قرار داد، به پیشرفت های علوم پزشکی مربوط می شود. علاوه بر بسیاری از بیمارستان ها، صدها مرکز در زمینه های پزشکی، روانشناختی، سالمندان و همچنین توان بخشی جسمی، کمک های تخصصی ارائه می دهند. طبق یک اساسنامه در 1925، هر کمون دارای یک کمیسیون کمک های مردمی است که در شورای عمومی حضور دارد و به افراد بی بضاعت کمک می کند. سیستم رفاهی بلژیک، اگرچه جامع است، اما بودجه ملی را بسیار تحت فشار قرار داده است.

شرایط زندگی در بلژیک
Grote-Markt,-Antwerp,-Belgium

7. هزینه های زندگی در بلژیک چگونه است؟

هزینه های زندگی در بروکسل بلژیک

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در بروکسل 4،491،37 دلار (2،878.13 €) و هزینه های هر ماه زندگی یک نفر مجرد در این شهر بلژیک 969.37 دلار (10/799 €) (بدون احتساب اجاره) تخمین زده می شود.

هزینه های زندگی در بلژیک (فوریه 2021):

با استفاده از جدول های زیر، از ریز هزینه های زندگی در بلژیک مطلع می شوید.

جدول 1 (هزینه های مربوط رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در بلژیک)

رستوران در بلژیکقیمت (€)گستره (€)
وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت15.00 €10.00-25.00
وعده غذایی برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)60.00 €45.00-110.00
McMeal در McDonalds8.50 €8.00-10.00
آبجو تولید بلژیک (0.5 لیتری)4.00 €2.50-5.00
آبجو وراداتی (بطری 0.33 لیتر)3.50 €2.80-5.00
کاپوچینو2.93 €2.00-4.00
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتر)2.41 €2.00-3.00
آب (بطری 0.33 لیتری)2.13 €1.50-3.00
سوپر مارکت در بلژیک
شیر (1 لیتر)0.91 €0.60-1.50
نان سفید تازه (500 گرم)1.69 €1.00-2.80
برنج سفید (1 کیلوگرم)1.99 €1.00-3.50
تخم مرغ (12 عدد)2.53 €1.32-4.00
پنیر محلی (1 کیلوگرم)12.56 €6.00-23.50
سینه مرغ (1 کیلوگرم)8.80 €5.00-12.00
گوشت گاو (1 کیلوگرم)14.41 €9.00-20.00
سیب (1 کیلوگرم)2.27 €1.00-3.00
موز (1 کیلوگرم)1.79 €1.05-3.50
پرتقال (1 کیلوگرم)2.34 €1.48-4.00
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2.12 €1.00-4.00
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.44 €0.80-2.73
پیاز (1 کیلوگرم)1.29 €0.80-2.00
کاهو (1 سر)1.11 €0.80-1.99
آب (بطری 1.5 لیتر)0.88 €0.39-2.00
بطری شراب (متوسط)6.50 €5.00-12.00
آبجو تولید بلژیک (0.5 لیتری)1.53 €0.76-2.42
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتر)1.85 €1.00-3.00
بسته سیگار (مارلبورو)6.90 €6.40-8.00
حمل و نقل در بلژیک
بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)2.50 €1.70-3.00
بلیط ماهانه (استفاده معمول)49.00 €32.00-55.00
شروع تاکسی4.50 €2.40-8.50
تاکسی هر 1 کیلومتر2.00 €1.66-2.78
تاکسی هر 1 ساعت30.00 €30.00-40.00
بنزین (1 لیتر)1.42 €1.24-1.60
فولکس واگن گلف 1،4 KW Trendline24,890.00 €20,490.00-26,300.00
تویوتا کرولا 1.6 لیتر 97 کیلو وات کمپرسور23,603.95 €21,000.00-27,150.00

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی – قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره منزل، قیمت خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در بلژیک)

موارد کاربردی – قبوضقیمت (€)گستره (€)
عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان 85m2138.74 €91.07-221.00
1 دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)0.19 €0.08-0.28
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)46.64 €33.00-70.00
ورزش و اوقات فراغت در بلژیک
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال26.80 €18.00-49.00
اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته)16.83 €10.00-21.58
سینما11.00 €9.00-14.00
مراقبت از کودک در بلژیک
 مهد کودک ماهانه برای 1 کودک550.99 €300.00-850.00
پوشاک و کفش در بلژیک
 1 جفت جین (Levis 501 یا مشابه)83.44 €40.00-120.00
 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H & M، …)37.21 €20.00-60.00
 1 جفت کفش نایک84.81 €50.00-120.00
 1 جفت کفش مردانه چرم116.34 €70.00-180.00
اجاره ماهانه منزل در بلژیک
 آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر714.15 €600.00-900.00
 آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز604.04 €500.00-750.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر1,147.10 €850.00-1,600.00
 آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز939.26 €750.00-1,300.00
قیمت خرید آپارتمان در بلژیک
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر3,197.84 €2,500.00-4,400.00
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز2,500.20 €2,000.00-3,400.00
حقوق و دستمزد در بلژیک
میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)2,038.53 €
نرخ بهره وام به درصد (٪)، 20 ساله1.771.40-3.00

این اطلاعات بر اساس 3619 گزارش، توسط 397 گزارشگر مختلف، طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور براساس همه ورودی های تمام شهرهای آن کشور می باشد. (منبع: Numbeo)

قسمت های پایانی مقاله به بررسی معایب زندگی در بلژیک و نکاتی جالب درباره این کشور اختصاص دارد…

8. معایب زندگی در بلژیک شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در بلژیک نیز مانند دیگر کشورها، مزایا و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت با برخی از معایب زندگی در بلژیک آشنا می شوید.

کشوری با ساختار پیچیده

همانطور که گفتیم، کشور بلژیک سه زبان دارد و به سه منطقه غیر همگرا (فلاندر، بروکسل و والونی) تقسیم می شود. یکی از معایب زندگی در بلژیک این است که تقسیم این جوامع، باعث ایجاد ساختاری پیچیده می شود. این ایالت در اکثر موارد فدرال است. به این معنی که قوانین هر منطقه / جامعه متفاوت می باشد که تفاویت هایشان در زمینه هایی مانند مسکن، مراقبت از کودکان و تحصیلات است. مثلا درباره مسکن، الزامات نظارتی بسته به محل زندگی فرد تفاوت دارد. به عنوان مثال در فلاندر یک خانه اجاره ای باید مجهز به ردیاب دود باشد.

مالیات بسیار بالا

یکی دیگر از معایب زندگی در بلژیک این است که این کشور یکی از بالاترین سطح مالیات در جهان را دارد. نوسانات مالیات بر درآمد شخصی در بلژیک از 25 تا 50 درصد می باشد. همچنین بلژیک از کارفرمایان و کارمندان خواستار کمک های بالای اجتماعی است. یک فرد مهاجر باید به طور قطع وضعیت اقامت مالیاتی و اجتماعی خود را توسط یک متخصص بررسی کند.

9. نکاتی جالب و کاربردی درباره بلژیک

شکلات یکی از اصلی ترین کالاهای صادراتی بلژیک است که اکثریت آن به سایر کشورهای اتحادیه اروپا حمل می شود. شکلات بلژیکی در سراسر جهان شهرت دارد.

آبجو نوشیدنی ملی بلژیک است. این کشور دارای چند صد کارخانه آبجو سازی و کافه های بی شمار می باشد.

در بلژیک کمیک استریپ یک نوع هنر جدی و مورد احترام است که به بخشی از میراث فرهنگی مدرن این کشور تبدیل شده است. کودکان در سراسر جهان با ماجراهای پسر قهرمان تن تن، که توسط هرگی (ژرژ رمی) خلق شد و در یک کمیک استریپ که برای اولین بار در سال 1929 ظاهر شد، آشنا شدند.

در بلژیک سعی کنید محافظه کارانه لباس بپوشید. بلژیکی ها به ظاهر خود افتخار می کنند و انتظار دارند شما نیز همین کار را انجام دهید.

اگر بلژیکی ها فقط می توانستند یک ورزش انجام دهند، احتمالاً فوتبال را انتخاب می کردند. فدراسیون فوتبال سلطنتی بلژیک شامل هزاران نفر از تیم و باشگاه می شود. تیم ملی بلژیک، معروف به شیاطین سرخ، مدت هاست که یک قدرت در مسابقات بین المللی است.

Dinant,-Belgium
Dinant,-Belgium

10. هم اکنون، شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در بلژیک به چه صورت است؟

اگر می خواهید به بلژیک مهاجرت کنید، هم اکنون چند روش پیش روی شماست که هر کدام محاسن و محدودیت‌های خاص خود را دارد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا برای مشاوره زندگی و اخذ اقامت بلژیک و سایر کشورهای حوزه شنگن در خدمت شما هستند.

11. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی در بلژیک:

 1. هزینه های دقیق زندگی در بلژیک و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در بلژیک
 3. اجاره منزل در بلژیک، خرید ملک در بلژیک

12. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در بلژیک مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در بلژیک (فرهنگ، کار، هزینه ها، ارزیابی شهرهای بلژیک، مزایا و معایب و…)، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول زندگی در بلژیک

مردم بلژیک چگونه مردمی هستند؟

سخت کوشی و قدردانی از فرهنگ برای بلژیکی ها بسیار مهم است. اولویت اول هر فرد بلژیکی، تعهد در قبال خانواده می باشد. روحیه برابری طلبانه جامعه بلژیک یکی از مزایای زندگی در این کشور است.

وضعیت کار در بلژیک چگونه است؟

امروزه خدمات خصوصی و عمومی بلژیک، اکثریت قریب به اتفاق نیروهای کار را استخدام کرده اند. تنها درصد کمی از نیروی کار این کشور در کشاورزی و معدن مشغول به کار هستند.

وضعیت بهداشت و رفاه در بلژیک چگونه می باشد؟

علاوه بر بسیاری از بیمارستان ها، صدها مرکز در زمینه های پزشکی، روانشناختی، سالمندان و همچنین توان بخشی جسمی، در بلژیک کمک های تخصصی ارائه می دهند. این مسئله از شرایط خوب زندگی در بلژیک است.

هزینه های زندگی در بروکسل بلژیک چگونه است؟

هزینه های ماهیانه زندگی یک خانواده چهار نفره در بروکسل 4،491،37 دلار (2،878.13 €) و هزینه های هر ماه زندگی یک نفر مجرد در این شهر بلژیک 969.37 دلار (10/799 €) (بدون احتساب اجاره) محاسبه شده است.

معایب زندگی در بلژیک شامل چه مواردی می شود؟

کشوری با ساختار پیچیده
مالیات بسیار بالا
و…

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم زندگی در بلژیک نیز مانند دیگر کشورها معایبی دارد که مالیات بالا یکی از آن هاست. با وجود این معایب، کشور زیبای بلژیک گزینه مناسبی برای زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به بلژیک را دارید، پس از خواندن این مقاله، در صورت داشتن پرسش های بیشتر، با موسسه حقوقی سروش فردا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا