زندگی در آمریکا + شرایط و هزینه ها (2021)

usa Flag

ما در این مقاله که پیش روی شماست، شرایط زندگی در آمریکا و هزینه های مربوط به آن را مورد بررسی کامل قرار داده ایم. زندگی در آمریکا نیز مانند دیگر کشورها از مزایا و معایب فراوانی برخوردار است که در این مقاله به بررسی برخی از آن ها پرداخته ایم. در مقاله زندگی در آمریکا به این سوالات پاسخ داده می شود.

 • آمریکا چگونه کشوریست؟
 • شرایط اقتصادی این کشور چگونه است؟
 • شرایط فعلی کار در آمریکا به چه شکل است؟
 • وضعیت تحصیل در این کشور چگونه است؟
 • بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کدامند؟
 • هزینه های زندگی در آمریکا چگونه است؟
 • مشکلات زندگی در آمریکا شامل چه مواردی می شود؟
 • نکاتی جالب درباره آمریکا، شرایط اخذ ویزا و اقامت این کشور
 • معرفی چند وب سایت مفید در آمریکا و…

مقدمه شرایط زندگی در آمریکا

در این مقاله سعی داشته ایم تا شما را به طور کامل با شرایط زندگی در آمریکا و هزینه های مربوط به آن آشنا کنیم. در ابتدا اطلاعاتی را درباره ی خود کشور آمریکا و چگونگی مردم آن در اختیارتان قرار می دهیم. سپس شرایط اقتصادی، شرایط فعلی کار و تحصیل، ارزانترین و بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور را بررسی می نماییم. در انتها نیز به بررسی مشکلات زندگی در آمریکا، نکاتی جالب درباره ی این کشور و روش های اخذ ویزا و اقامت این کشور می پردازیم. سپس چند وب سایت مفید و کاربردی را برای زندگی در آمریکا به شما معرفی می کنیم. این مقاله برای پاسخ به این سوال که آیا زندگی در آمریکا برای ایرانیان خوب است یا خیر به شما کمک می کند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. آمریکا چگونه کشوری است؟

آمریکا کجاست؟

کشور آمریکا که به طور رسمی ایالات متحده آمریکا (U.S.A) نامیده می شود، به صورت جمهوری فدرال 50 ایالت و واقع در آمریکای شمالی می باشد. ایالات متحده، بعد از روسیه، کانادا و چین، چهارمین کشور بزرگ جهان در منطقه است. این کشور 42.55 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد. علاوه بر 48 ایالت موقت که عرض های میانی این قاره را اشغال کرده اند، ایالات متحده شامل ایالت آلاسکا در منتهی الیه شمال غربی آمریکای شمالی و جزیره هاوایی در اواسط اقیانوس آرام می شود. ایالات موقت از شمال به کانادا، از شرق به اقیانوس اطلس، از جنوب به خلیج مکزیک و مکزیک و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می شود.

پایتخت ملی ایالت متحده واشنگتن می باشد که همبستگی آن با ناحیه کلمبیا، منطقه پایتخت فدرال در سال 1790 ایجاد شده است.

آب و هوای آمریکا

الگوی آب و هوای ایالات متحده عمدتا با موقعیت ایالات متحده موقت در عرض های میانه، موقعیت آن با توجه به خشكی قاره و اقیانوس های حاشیه ای آن و الگوی ناخالص كشور، كوهستان ها و دشت ها تعیین می گردد. مانند دیگر کشورها، وضعیت آب و هوا در شرایط زندگی در آمریکا نیز نقشی مهم دارد.

در بیشتر نواحی ایالات متحده، بین زمستان و تابستان، اختلافات شدید آب و هوایی وجود دارد. در زمستان، هنگامی که اختلاف دما بین زمین و آب بیشتر است، توده های عظیمی از هوای سرد و خشک کانادایی به طور دوره ای در جنوب قاره میانه گسترش می یابند. این توده ها هوای سرد را به داخل کشور می آورند و طوفان های بزرگ سیکلونی را ایجاد می کنند. در طول تابستان معکوس توده های هوا وجود دارد. با گرم شدن قاره میانی ، توده هوای سرد کانادا ضعیف شده و عقب می کشد و توسط توده ای تهاجمی از هوای گرم و مرطوب خلیج به سمت شمال رانده می شود.

جمعیت آمریکا

ایالات متحده آمریکا طبق تخمین سال 2019، حدود 329 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور از نظر جمعیت دارای رتبه سوم جهانی می باشد. کشور ایالات متحده کمتر از دو و نیم قرن است که به عنوان عضوی نسبتا جدید در جامعه جهانی شناخته شده است. اما رشد سریع آن از قرن 18 بی نظیر بوده است. 60 میلیون نفر در سده های 18 و 19 میلادی به سواحل ایالات متحده مهاجرت کردند. بسیاری از آن ها که رانده شده بودند، به دنبال فرار از مشکلات سیاسی یا اقتصادی به آمریکا آمدند. در حالی که دیگران به دلیل تقاضای کارگر، منابع طبیعی فراوان و زمین ارزان جذب این کشور شدند. بیشتر آن ها به امید بازسازی خود در دنیای جدید پا به این کشور گذاشتند.

ممکن است برای شما این پرسش پیش بیاید که آیا زندگی در آمریکا با این جمعیت زیاد خوب است؟ باید در پاسخ به این سوال گفت که وسعت زیاد و موارد مدیریتی این کشور باعث شده است که این مسئله برای شما به عنوان یک مشکل مطرح نشود.

بهتر است بدانید که جمعیت ایالات متحده آمریکا، طی مهاجرت های فراوان، دارای تنوع نژادی بسیاری است.

زندگی در آمریکا
United-States

در مطالب بعدی فرهنگ مردم آمریکا و شرایط اقتصادی این کشور را مورد بحث قرار می دهیم…

2. مردم آمریکا چگونه مردمی می باشند؟

پس از دهه ها مهاجرت و فرهنگ پذیری، بسیاری از شهروندان ایالات متحده نمی توانند هیچ هویت قومی قابل تشخیصی پیدا کنند. آن ها فقط خود را به طور عام “آمریکایی” توصیف می کنند، در حالی که دیگران ادعای هویت مختلط دارند.

بسیاری از آمریکایی ها تنش اجتماعی را محصول عدم موفقیت جامعه خود در گسترش رویای سنتی برابری فرصت ها به همه مردم می دانند. در حالت ایده آل، آزادی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مذهبی، رفتاری مشابه با همه را تضمین می نماید، به طوری که همه اگر به اندازه کافی کار کنند، می توانند بر اساس استعدادهای فردی خود به اهدافشان دست یابند. این اعتقاد راسخ در طول قرن ها آمریکایی ها را متحد کرده است. این واقعیت که برخی از گروه ها به برابری کامل نرسیده اند، شهروندان و سیاست گذاران را به یک اندازه آزار می دهد.

زبان

کشور ایالات متحده آمریکا زبانی رسمی ندارد و زبان انگلیسی زبان رسمی این کشور نیست. اما اکثر جمعیت این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

دین

ایالات متحده علاوه بر نداشتن زبانی رسمی، دین رسمی مشخصی نیز ندارد. دولت آمریكا هرگز از یك كلیسای مستقر حمایت نكرده و تنوع جمعیت باعث شده تا در این کشور هیچ گونه یكنواختی در عبادت وجود نداشته باشد. در نتیجه این فردگرایی، هزاران فرقه مذهبی در داخل کشور رشد می کنند. فقط حدود یک ششم از پیروان مذهبی که در آمریکا زندگی می کنند، مسیحی نیستند. با وجود این که کاتولیک رومی بزرگترین فرقه واحد در این کشور می باشد (حدود یک پنجم جمعیت ایالات متحده)، اما بسیاری از کلیساهای پروتستانیسم اکثریت را تشکیل می دهند.

3. شرایط اقتصادی ایالات متحده آمریکا در حال حاضر چگونه است؟

ایالات متحده از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP)، بزرگترین قدرت اقتصادی جهان به حساب می آید. این کشور به لحاظ تاریخی از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی، جزو بالاترین کشورهای جهان بوده است. ایالات متحده با کمتر از 5% جمعیت جهان، حدود یک پنجم از تولید اقتصادی جهان را به خود اختصاص داده است. اقتصاد گسترده آمریکا، این کشور را به مهمترین عامل واحد تجارت جهانی تبدیل کرده است. صادرات بیش از یک دهم کل جهان به این کشور تعلق دارد. وضعیت اقتصادی این کشور از شرایط خوب زندگی در آمریکا است.

همچنین لازم به ذکر است که ایالات متحده بر اقتصاد سایر نقاط جهان نیز تأثیر می گذارد. زیرا منبع قابل توجهی از سرمایه گذاری به شمار می رود.

زندگی در آمریکا
Brooklyn-Bridge,-New-York-City,-New-York

ادامه مقاله به بررسی شرایط فعلی کار و وضعیت تحصیل در آمریکا اختصاص دارد…

4. شرایط فعلی کار در آمریکا چگونه می باشد؟

با نرخ بیکاری که به دنبال نرخ های بالاتر ناشی از رکود بزرگ به سطح سنتی تقریباً 5% در سال بازگشت، بازار کار ایالات متحده با سایر کشورهای پیشرفته مطابقت دارد. بخش خدمات بیش از سه چهارم مشاغل کشور را تشکیل می دهد. در حالی که معاملات صنعتی و تولیدی، کمتر از یک پنجم بازار کار را شامل می شود.

بزرگترین اتحادیه کشور آمریکا، انجمن ملی آموزش (NEA)، نماینده معلمان است.

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری ملی در آمریکا در نوامبر سال 2020، 6.7% بوده است.

براساس دفتر آمار کار (آژانس اصلی حقیقت یاب برای دولت فدرال ایالات متحده در اقتصاد کار و آمار) بیکاری در این کشور، از 2010 تا 2019 کاهش یافته است. روند کاهش بیکاری پس از بالاترین حد در سال 2010 (ناشی از بحران مالی سال 2008)، از 9.6% در سال 2010، به 3.7% در سال 2019 کاهش پیدا کرد. در نتیجه مشکلات مربوط به یافتن کار برای زندگی در آمریکا به حداقل رسیده است.

5. وضعیت تحصیل در آمریکا چگونه است؟

وضعیت تحصیل در آمریکا بر شرایط زندگی در این کشور، اثر مثبتی دارد. آموزش متوسطه و ابتدایی عمومی در آمریکا رایگان است و اساساً توسط دولت محلی ارائه می شود. تحصیلات معمولاً از 7 تا 16 سالگی اجباری است، اگرچه شرایط سنی در ایالت ها تا حدودی متفاوت است. میزان سواد در این کشور بیش از 95% می باشد. به منظور رفع نیازهای آموزشی یک جامعه پیچیده، دولت ها در همه سطوح استراتژی های مختلفی را دنبال کرده اند. از این برنامه ها می توان به برنامه های پیش دبستانی، کلاس ها در جامعه، مدارس تابستانی و شبانه، امکانات اضافی برای کودکان استثنایی و برنامه هایی با هدف دانشجویان محروم و ناراضی از نظر فرهنگی اشاره کرد.

ایالات متحده مهمترین مقصد دانشجویان بین المللی سیار، برای مدتی طولانی، در سراسر جهان بوده است. تعداد بسیار کمتری از دانشجویان آمریکایی برای تحصیلات خود به خارج از کشورشان (چه برای دریافت مدرک تحصیلی و چه برای اعتبار کوتاه مدت) می روند. هرچند که تعداد این دانشجویان به مرور زمان افزایش پیدا کرده است.

در قسمت های بعدی مقاله شرایط زندگی در بهترین شهرهای آمریکا و وضعیت بهداشت و رفاه در این کشور را بررسی می نماییم…

شرایط زندگی در آمریکا
Hoover-Dam,-United-States

6. بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی در این کشور کدامند؟

همان طور که در ابتدا گفتیم، کشور آمریکا از 50 ایالت تشکیل شده است. در این بخش چند تا از بهترین شهرهای آمریکا را برای زندگی و تحصیل به شما معرفی می کنیم. بخشی از پاسخ برخی افراد مبنی بر این که آیا زندگی در آمریکا خوب است یا خیر در این قسمت مقاله وجود دارد.

نیویورک، پرجمعیت ترین شهر آمریکا

شهر نیویورک پرجمعیت ترین شهر آمریکاست. نیویورک از نظر نژادی و مذهبی متنوع ترین، همراه با محوریت تجاری، دارای ازدحام شهرت و از نظر بسیاری جذاب ترین مرکز شهری در این کشور است.  طی دو قرن گذشته، از نیویورک به عنوان بزرگترین و ثروتمندترین شهر آمریکا یاد می شود. این شهر یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل می باشد.

این کلانشهر بیش از 80 دانشکده دارد. از بین موسسات مشهور ملی این شهر می توان به دانشگاه های کلمبیا (1754)، نیویورک (1831)، فوردهام (1841)، راکفلر (1901) و اتحادیه کوپر (1859) اشاره کرد. سیستم گسترده شهری آن، دانشگاه سیتی نیویورک (CUNY)، بیش از 20 واحد دارد و منشأ آن به سیتی کالج (1847) مربوط می شود.

لازم به ذکر است که آلودگی شهر نیویورک، یکی از مشکلات زندگی در این شهر آمریکا می باشد.

هزینه های زندگی در نیویورک آمریکا

هزینه های ماهیانه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در نیویورک آمریکا، 4،830.74 دلار می باشد. هزینه های زندگی یک فرد مجرد نیز به صورت ماهیانه در این شهر آمریکا، 1315.02 دلار (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است .

شاخص هزینه های زندگی در نیویورک 154.80٪ و اجاره در این شهر آمریکا نیز به طور متوسط 321.38% بالاتر از تهران می باشد.

مشکلات زندگی در آمریکا
World-Trade-Center,-New-York,-United-States

لس آنجلس، قلب جنوب کالیفرنیا

دومین شهر پرجمعیت آمریکا لس آنجلس می باشد. این شهر در جنوب ایالت کالیفرنیا قرار دارد. لس آنجلس از تنوع نژادی فوق العاده ای برخوردار است و بخش زیادی از آن به دلیل مهاجرت می باشد. این شهر همانند سایر شهرهای جهان، شکاف فزاینده ای را بین فقیر و غنی نشان می دهد.

لس آنجلس طیف گسترده ای از خدمات مالی و تجاری، تولید با فن آوری بالا و صنایع دستی و مد مانند جواهرات، پوشاک، اسباب بازی، موسیقی و از همه مشهورتر، صنعت فیلم را در خود جای داده است. این مسئله از شرایط فوق العاده زندگی در این شهر آمریکا می باشد.

شهر لس آنجلس به دلیل موسسات آموزش عالی (هم دولتی و هم خصوصی) و همچنین دانشکده های برجسته خود از جمله دریافت کنندگان جایزه نوبل، مشهور است. UCLA که در سال 1919 تاسیس شد، بزرگترین شعبه از سیستم دانشگاه کالیفرنیا می باشد. سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا دارای چهار شعبه در دومینگز هیلز، لانگ بیچ، لس آنجلس و نورتریج است. همچنین در میان موسسات خصوصی مورد احترام، USC، قدیمی ترین دانشگاه مستقل در غرب (1880) و دارای مدارس حرفه ای برجسته می باشد. لس آنجلس نیز یکی دیگر از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل به شمار می رود.

هزینه های زندگی در لس آنجلس آمریکا

هزینه های زندگی هر ماه یک خانواده چهار نفره در لس آنجلس آمریکا 3،821،31 دلار می باشد. هزینه های ماهیانه زندگی برای یک فرد مجرد نیز در این شهر 1056.14 دلار (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است.

شاخص هزینه های زندگی در لس آنجلس 108.87٪ و اجاره در این شهر آمریکا به طور متوسط 211.90٪ بالاتر از تهران محاسبه شده است.

زندگی در آمریکا
Hollywood,-Los-Angeles,-United-States

شیکاگو، شهر چند فرهنگ آمریکا

شیکاگو که یکی دیگر از بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل می باشد، در شمال شرقی ایلینوی واقع شده است. این شهر با جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر، به عنوان سومین شهر پرجمعیت آمریکا شناخته می شود. یکی از شرایط زندگی در شیکاگوی آمریکا این است که تقریباً فرهنگ هر کشوری را می توان در فروشگاه های مواد غذایی، رستوران ها، فروشگاه های لباس، موسیقی و فیلم، عبادتگاه ها و مکالمات گوشه و کنار خیابان در این شهر مشاهده کرد.

چهار دانشگاه برتر از بین موسسات آموزش عالی شیکاگو عبارتند از: دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایلینوی در شیکاگو، درموسسه فناوری ایلینوی و دانشگاه لویولا شیکاگو.

هزینه های زندگی در شیکاگو آمریکا

هزینه های زندگی ماهیانه یک خانواده چهار نفره در شیکاگوی آمریکا 3،760،46 دلار است. هزینه های هر ماه زندگی یک فرد مجرد نیز در این شهر 1042.24 دلار (بدون احتساب اجاره) تخمین زده شده است.

شاخص هزینه های زندگی در شیکاگو 106.06٪ و میزان اجاره در این شهر آمریکا به طور متوسط 142.39% بالاتر از تهران محاسبه شده است. (از بین این سه شهر گفته شده در آمریکا می توان گفت ارزانترین شهر شیکاگو می باشد.)

Chicago,-IL,-USA
Chicago,-IL,-USA

7. برای زندگی در آمریکا از وضعیت بهداشت و رفاه این کشور چه می دانید؟

با وجود ثروت عظیم کشور ایالات متحده آمریکا، فقر برای بسیاری از مردم این کشور یک واقعیت است و این موضوع از مشکلات زندگی در آمریکا می باشد. اگرچه برنامه هایی مانند تأمین اجتماعی و مدیکر میزان فقر در میان افراد مسن را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

افرادی که شاغل هستند، تحت برنامه تأمین اجتماعی مشمول حقوق بازنشستگی می شوند. همسران بازمانده و فرزندان آن ها معمولاً از مزایای بازماندگان برخوردار می شوند. بسیاری از کارفرمایان مزایای بازنشستگی اضافی را ارائه می دهند که معمولاً از طریق کمک های کارگری و کارفرمایی تأمین می گردد.

وضعیت بهداشت و درمان در این کشور، تاثیر به خصوصی بر شرایط زندگی در آمریکا داشته است. کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در آمریکا بیش از 1 تریلیون دلار در سال می باشد. ارائه قابل توجه خدمات پزشکی و بهداشتی، یکی از بزرگترین صنایع در ایالات متحده است. با این وجود، نارسایی های بسیاری در خدمات پزشکی، به ویژه در مناطق روستایی و فقیر وجود دارد.

در آغاز قرن بیست و یکم، حدود دو سوم جمعیت تحت پوشش برنامه های بیمه درمانی مبتنی بر کارفرما قرار گرفتند. همچنین حدود یک ششم جمعیت، از جمله اعضای نیروهای مسلح و خانواده های آن ها، تحت مراقبت های پزشکی با پرداخت و یا همراه با یارانه دولت فدرال قرار گرفتند. این امکان برای افراد فقیر توسط Medicaid ارائه شد. تقریباً یک ششم مردم نیز تحت هیچ نوع بیمه درمانی نبودند.

در ادامه مقاله هزینه ها و مشکلات زندگی در آمریکا را مورد بررسی قرار می دهیم…

8. هزینه های زندگی در آمریکا چگونه است؟(ژانویه 2021)

هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا، 76.50٪ بیشتر از ایران (بدون احتساب اجاره) می باشد. همچنین اجاره در ایالات متحده به طور متوسط، ​​129.86٪ بیشتر از ایران محاسبه شده است. (منبع:Numbeo) (با مراجعه به این سایت می توانید از میزان هزینه ها در ارزانترین شهرهای آمریکا مطلع شوید.)

در جدول های زیر هزینه های زندگی در آمریکا را به طور کلی در اختیارتان قرار داده ایم.

جدول 1 (هزینه های مربوط به رستوران، سوپر مارکت و حمل و نقل برای زندگی در آمریکا)

رستوران در آمریکاقیمت ($)گستره ($)
غذا، رستوران ارزان قیمت15.00 $8.50-26.00
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)56.00 $30.00-100.00
McMeal در McDonalds 8.00 $7.00-10.00
آبجو با کیفیت داخلی (0/5 لیتر آب)5.00 $3.00-7.75
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)6.00 $4.00-9.00
کاپوچینو (منظم)4.26 $2.00-6.00
کک / پپسی (بطری 0.33 لیتری)1.89 $1.40-3.00
آب (بطری 0.33 لیتری)1.54 $1.00-2.10
سوپر مارکت در آمریکا
شیر (معمولی)، (1 لیتر)0.85 $0.48-75/1
قرص نان سفید تازه (500 گرم)2.71 $31/1-85/4
برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)3.98 $90/1-7.72
تخم مرغ (منظم) (12)2.33 $0.99-4.25
پنیر محلی (1 کیلوگرم)11.03 $5.51-22.05
فیله مرغ (1 کیلوگرم)9.07 $4.30-39/17
گوشت گاو دور (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز پای عقب)12.48 $61/6-19.84
سیب (1 کیلوگرم)4.55 $2.16-8.80
موز (1 کیلوگرم)1.56 $0.99-4.41
پرتقال (1 کیلوگرم)4.00 $1.54-92/9
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)4.27 $1.76-7.43
سیب زمینی (1 کیلوگرم)2.62 $0.88-6.59
پیاز (1 کیلوگرم)2.63 $1.23-4.83
کاهو (1 راس)1.63 $0.99-3.18
آب (بطری 1.5 لیتری)1.81 $0.99-3.00
بطری شراب (متوسط)12.00 $7.50-20.00
آبجو با کیفیت داخلی (بطری 0.5 لیتری)2.46 $1.21-29/4
آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری)2.97 $1.50-5.00
بسته سیگار 20 (مارلبرو)8.00 $6.12-15:00
حمل و نقل در آمریکا
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)2.25 $1.00-75/3
ماهانه پاس (قیمت عادی)70.00 $35.00-127.00
شروع تاکسی (تعرفه عادی)3.25 $2.50-5.99
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)1.68 $1.24-3.11
تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)30.00 $20.00-48.00
بنزین (1 لیتر)0.67 $0.49-0.98
Volkswagen Golf 1.4 90 KW Trendline (یا معادل اتومبیل جدید)$23،000.0020،200.00-27،000.00
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتر 97 کیلو وات راحتی (یا معادل ماشین جدید)21،485.23 $18،971.44-29،133.33

جدول 2 (هزینه های مربوط به موارد کاربردی و قبوض، ورزش و اوقات فراغت، مراقبت از کودک، پوشاک و کفش، اجاره ماهانه منزل، خرید آپارتمان و حقوق و دستمزد برای زندگی در آمریکا)

موارد کاربردی و قبوض در آمریکاقیمت ($)گستره ($)
پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربع162.59 $91.21-300.00
1 دقیقه. تعرفه موبایل اعتباری پیش پرداخت (بدون تخفیف)0.14 $0.03-0.25
اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)65.35 $50.00-124.52
ورزش و اوقات فراغت در آمریکا
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال37.28 $10.99-102.08
اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته)15.77 $0.00-36.75
سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی12.00 $9.00-16.50
مراقبت از کودک در آمریکا
مهد کودک، یک روز کامل، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک940.09 $500.00-2،479.1
دبستان بین المللی، سالانه برای 1 کودک15،879.96 $7،500.00-39،368.42
پوشاک و کفش در آمریکا
1 جفت شلوار جین (Levis 501 یا مشابه)43.93 $25.00-65.00
1 لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای (زارا، H&M، …)35.48 $20.00-60.00
1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک (متوسط)75.86 $50.00-110.00
1 جفت کفش چرمی مردانه تجاری95.66 $50.00-150.00
اجاره ماهانه منزل در آمریکا
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر$1،358.66688.57-3،388.04
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز1،089،92 $572.22-2،974.68
آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر2،170.06 $726.40-6،560.09
آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز1،728.72 $651.56-4،482.76
قیمت خرید آپارتمان در آمریکا
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر3،534،99 $1،485.42-19،077.19
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز2،116.97 $602.21-10،027.40
حقوق و دستمزد در آمریکا
متوسط ​​حقوق خالص ماهانه (پس از مالیات)3،574.92 $
نرخ بهره وام به درصد (٪)، سالانه، 20 ساله با نرخ ثابت4.153.00-5.00

این اطلاعات بر اساس 108429 گزارش، توسط 9614 گزارشگر در طی 12 ماه گذشته جمع آوری شده است.

داده های ما برای هر کشور بر اساس همه گزارش های تمام شهرهای آن می باشد. (منبع: Numbeo)

9. مشکلات زندگی در آمریکا شامل چه مواردی می شود؟

زندگی در آمریکا نیز مانند دیگر کشور ها مشکلاتی به همراه دارد. در این قسمت به بررسی برخی مشکلات زندگی در آمریکا می پردازیم.

هزینه بالای زندگی در آمریکا برای ایرانیان

امروزه با توجه به تفاوت شرایط اقتصادی و ارز در آمریکا و ایران، زندگی در آمریکا برای ایرانیان هزینه های بسیار بالایی را به همراه دارد. در حال حاضر کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا و شروع یک زندگی را در این کشور دارند، معمولا باید از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند. همچنین لازم به ذکر است که روند اقدام برای مهاجرت به این کشور نیز علاوه بر هزینه زیاد، بسیار پیچیده می باشد. همان طور که پیش تر ذکر کردیم، هزینه های زندگی در آمریکا حدودا 70% بالاتر از ایران است. حتی ارزانترین شهرهای این کشور نیز اختلاف فراوانی با کشور ما از لحاظ هزینه دارند و این مسئله یکی از مشکلات زندگی در آمریکا برای ایرانیان می باشد.

رقابت کاری

یکی دیگر از مشکلات زندگی در آمریکا این است که رقابت برای به دست آوردن فرصت های شغلی بسیار تنگاتنگ است. هر چند که فرصت های شغلی در این کشور بسیار فراوان و در دسترس است اما تلاش افراد برای پیشرفت در موقعیت کاری خود، گاها ممکن است اخلاق کاری را مورد چالش قرار دهد.

برای اطلاع از دیگر مزایا و مشکلات زندگی در آمریکا برای ایرانیان، می توانید با موسسه ی حقوقی ما تماس حاصل فرمایید، از مشاوره رایگان بهره مند شوید و دریابید که آیا زندگی در آمریکا خوب است یا خیر.

Midtown-Manhattan-in-New-York-City,-United-States
Midtown-Manhattan-in-New-York-City,-United-States

قسمت های پایاینی مقاله مختص بررسی نکاتی جالب درباره آمریکا، چگونگی اخذ ویزا و اقامت این کشور و معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی می باشد…

10. برخی نکات جالب و کاربردی درباره آمریکا:


ورزش بیس بال بیش از هر ورزش دیگری در ایالات متحده آمریکا طرفدار دارد و به عنوان یک سرگرمی ملی شناخته می شود.

تئاترهای برادوی در نیویورک مدت هاست به عنوان اصلی ترین ویترین سرگرمی های صحنه تجاری در ایالات متحده شناخته می شوند. در اواسط قرن نوزدهم، برادوی نام خود را به عنوان محور یک منطقه مهم تئاتر به دست آورد.

منطقه جنوب غربی این کشور به دلیل چیلی و بوریتو بسیار معروف است. همچنین غذاهای مملو از لوبیا و پنیر خرد شده نیز در این منطقه شهرت فراوانی دارد.

منشا بسیاری از برندهای معروف لباس مانند ویکتوریا سیکرت، رالف لورن، کالوین کلاین، مایکا کورس و … به ایالات متحده مربوط می شود.

 باراک اوباما اولین آمریکایی آفریقایی تبار بود که در سال 2008 برای بالاترین مقام این کشور انتخاب شد.

11. هم اکنون شرایط اخذ ویزا و یا اخذ اقامت در آمریکا به چه صورت است؟

اگر می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید، در حال حاضر چندین روش پیش رویتان وجود دارد که هر کدام دارای محاسن و محدودیت‌های خاص خود می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سروش فردا درباره زندگی و اخذ اقامت آمریکا به شما مشاوره می دهند.

america
america

12. معرفی چند وب سایت مفید و کاربردی برای زندگی در آمریکا:

 1. هزینه های دقیق زندگی در آمریکا و مقایسه آن با سایر کشورها (آپدیت جدید)
 2. بهترین سایت کاریابی در آمریکا
 3. اجاره منزل و خرید ملک در آمریکا

13. چگونه از آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در آمریکا مطلع شویم؟

شما می توانید برای دریافت آخرین اخبار و تغییرات شرایط زندگی در آمریکا (فرهنگ، کار، هزینه‌ها، ارزیابی بهترین و ارزانترین شهرهای آمریکا برای زندگی و تحصیل، مشکلات و…) و همچنین پاسخ به این پرسش که آیا زندگی در آمریکا خوب است یا خیر، با ما همراه باشید. برای همراهی با ما اینجا کلیک کنید.


سوالات متداول شرایط و هزینه های زندگی در آمریکا

✅ آمریکا کجاست؟

کشور آمریکا که به طور رسمی ایالات متحده آمریکا (U.S.A) نامیده می شود، به صورت جمهوری فدرال 50 ایالت و واقع در آمریکای شمالی می باشد.

✅ جمعیت آمریکا چقدر است؟

ایالات متحده آمریکا طبق تخمین سال 2019، حدود 329 میلیون نفر جمعیت دارد.

✅ نرخ بیکاری در آمریکا چقدر است؟

نرخ بیکاری ملی در آمریکا در نوامبر سال 2020، 6.7% بوده است.

✅ بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی در این کشور کدامند؟

نیویورک، پرجمعیت ترین شهر آمریکا
لس آنجلس، قلب جنوب کالیفرنیا
شیکاگو، شهر چند فرهنگ آمریکا

✅ هزینه های زندگی در آمریکا چگونه است؟

هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا، 76.50٪ بیشتر از ایران (بدون احتساب اجاره) می باشد. همچنین اجاره در ایالات متحده به طور متوسط، ​​129.86٪ بیشتر از ایران محاسبه شده است.

جمع بندی

Conclusion

با خواندن این مقاله دریافتیم که زندگی در آمریکا هزینه های فراوانی را به همراه دارد. اگر شما قصد مهاجرت به این کشور پهناور را دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم پس از خواندن این مقاله و مراجعه به سایت های پیشنهادی، با موسسه ما تماس حاصل فرمایید و با مشاورین ما مشورت کنید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا