100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان 2024(✅لیست دانشگاه+اپلای)

germany Flag

گرفتن پذیرش آسان از بعضی دانشگاه‌های آلمان می‌تواند شما را درخصوص تحصیل در این کشور مطمئن کند. شما می‌توانید با بررسی شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان آینده‌ی شغلی مناسبی داشته باشید. در این مقاله به مهم‌ترین سوالات درمورد نحوه گرفتن پذیرش از آسان‌ترین دانشگاه‌های آلمان پاسخ می‌دهیم.

 • آسان‌ترین دانشگاه‌های آلمان برای پذیرش کدام‌اند؟
 • شرایط پذیرش از آسان‌ترین دانشگاه‌های آلمان چیست؟
 • ساده‌ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان چیست؟
 • برای دریافت ویزای دانشجویی باید چه مراحلی طی کنیم؟
 • مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان چیست؟

✅ بررسی راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان باعث می‌شود تا بتوانید شانس پذیرش خوبی در این کشور داشته باشید. البته در نظر داشته باشید که به صورت کلی نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان پیچیده نیست. ما در این مقاله، مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان را به شما نشان خواهیم داد تا بتونیم به ساده ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان برسیم. ما همچنین در مورد آسان ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان نکاتی را به اطلاع‌تان می‌رسانیم که آگاهی از آن‌ها خالی از لطف نیست. همراه ما باشید تا در پایان این مقاله با مدارک لازم برای پذیرش و ثبت‌نام در دانشگاه‌های آلمان نیز آشنا شوید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1- تحصیل در آلمان

کشور آلمان به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد دانشجویان خارجی، امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای در اختیار شما می‌گذارد. این کشور به‌دلیل ارائه‌ی سطح بالایی از آموزش و همچنین بهره‌مندی از برترین اساتید دنیا، درمیان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا جایگاه ویژه‌ای دارد. شما با طی کردن مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان می‌توانید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید. شما می‌توانید با راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان آشنا شوید تا کار سختی برای تحصیل در آلمان پیش رو نداشته باشید.

دقت داشته باشید که برترین دانشگاه های آلمان رتبه‌های جهانی بالایی دارند.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2- آسان ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

به‌طور کلی پذیرش در دانشگاه‌های آلمان چندان دشوار نیست و دانشجویان خارجی که متقاضی تحصیل در آلمان هستند می‌توانند با جمع‌آوری مدارک موردنیاز و طی کردن مراحل مختلف، ساده ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را پیدا کنند.
در این بخش از مقاله، شما را با چند دانشگاه آلمانی که دریافت پذیرش از آن‌ها راحت است آشنا می‌کنیم:

شما برای تحصیل در آسان ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان باید فرآیندی 6مرحله‌ای را در سایت این دانشگاه‌ها پشت سر بگذارید. در این مراحل شما باید اطلاعات شخصی، رشته‌ی موردعلاقه و سایر موارد درخواستی دانشگاه را وارد کنید.

ساده ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان
Teufelsberg-in-Berlin

1- دانشگاه بن آلمان University Of Bonn

دانشگاه دولتی بن در سال 1777 تاسیس شده است و بیش از 3000 دانشجو دارد. از این میزان 12 الی 15درصد از آن‌ها را دانشجویان خارجی شکل داده‌اند. چیزی که این دانشگاه را به راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان تبدیل کرده است میزان شهریه‌ی آن است. باتوجه به سیاست یارانه‌ای دولت آلمان، دانشجویان خارجی می‌توانند به‌طور رایگان در آن تحصیل کنند. رقابت کمتر برای تحصیل در این دانشگاه یکی از عواملی است که دریافت پذیرش در آن را آسان کرده است. نرخ پذیرش این دانشگاه از بین دانشجویان 60درصد است و در رشته‌های زیر برنامه‌های درسی ارائه می‌کند:

 • ژنتیک پزشکی
 • مطالعات آسیایی و شرقی
 • فیزیک، اقتصاد و حقوق
 • زیست‌شناسی و کشاورزی
 • فلسفه و اخلاق

برای پذیرش در این دانشگاه بدون درنظر گرفتن رشته‌ی تحصیلی باید حداقل 180 واحد ECTS کسب کنید و مهارت گفتاری و نوشتاری خوبی در زبان انگلیسی داشته باشید.

2- دانشگاه علمی کاربردی برلین Berlin International University Of Applied Sciences

دانشگاه بین المللی علوم کاربردی برلین به‌عنوان یک موسسه‌ی آموزشی خصوصی، نرخ پذیرش 65درصدی برای دانشجویان دارد. دلیل نرخ پذیرش بالای این دانشگاه، تمرکز روی رشته‌های علمی‌کاربردی و حوزه‌های مرتبط با آن است. این موضوع باعث می‌شود رقابت برای دریافت پذیرش در آن آسان باشد. شما در این دانشگاه تنها در مقطع کارشناسی می‌توانید تحصیل کنید.
شما در دانشگاه بین المللی علوم کاربردی برلین می‌توانید دوره‌های مبتکرانه و تمرین‌محور را پشت‌سر بگذارید و برای آینده‌ی شغلی خود آماده شوید.

بدنه‌ی دانشگاه بین المللی علوم کاربردی برلین شامل دانشجویان و کارکنان، جمعا از 48کشور و 5قاره‌ی جهان تشکیل شده است؛ که می‌تواند فضایی فرهنگی و الهام‌بخش برای مطالعه‌ی شما فراهم کند!

معمولا دانشحویان برای تحصیل رشته‌های زیر به این دانشگاه درخواست می‌دهند:

 • معماری
 • مدیریت بازرگانی
 • تجارت و مدیریت دیجیتال
 • طراحی گرافیک و ارتباط بصری

علی‌رغم اینکه این دانشگاه می‌تواند راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان باشد، اما از سطح آموزشی بالایی برخوردار است و رشته‌ی طراحی گرافیک و ارتباط بصری آن در سطح بین‌المللی مشهور است.

3- دانشگاه هامبولت Humboldt University Of Berlin

دانشگاه Humboldt University Of Berlin یکی از دانشگاه‌های دولتی و آسان آلمان برای دریافت پذیرش است.
نرخ پذیرش این دانشگاه از بین دانشجویان خارجی 10درصد که ورود سالانه‌ی آن‌ها باعث افزایش اعتبار دانشگاه Humboldt University Of Berlin می‌شود.
شما می‌توانید در رشته‌های زیر از این دانشگاه پذیرش دریافت کنید:

 • حقوق
 • علوم زیستی
 • هنر و علوم انسانی
 • الهیات
 • سلامت عمومی
 • روانشناسی
 • مهندسی برق
 • اقتصاد و تجارت
 • رباتیک

دانشگاه Humboldt University Of Berlin هرساله در تابستان و زمستان پذیرش دارد و برای حضور در آن نیز باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید، چرا که تمام طول تدریس در این دانشگاه به زبان آلمانی خواهد بود.

نرخ پذیرش در این دانشگاه 47درصد و به‌راحتی قابل دسترسی است.

4- دانشگاه بین‌المللی شیلر Schiller International University

دانشگاه بین‌المللی شیلر در سال 1964 با تمرکز بر آموزش جهانی و پرورش تخصص های مهم جهانی در دانشجویان ملی و بین‌المللی تاسیس شد. اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه را در جدول زیر بیابید:

اهداف دانشگاهحوزه های فعالیتمقاطع تحصیلی
پرورش ذهنیت جهانیتجارت و اقتصادکارشناسی
گسترش تنوعروابط بین‌الملل و دیپلماسیکارشناسی ارشد
آموزش رهبری و مدیریتگردشگریدکترا
مسئولیت‌پذیری اجتماعیتکنولوژی و علم داده
پرورش تفکر خلاق و انتقادیعلوم پایدار
آسان ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

3- نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان باید مراحلی را طی کنید و مدارکی را در دست داشته باشید تا بتوانید در دانشگاه‌های آلمان درس بخوانید. شما پیش از ارسال درخواست، باید با نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان آشنا باشید تا موفق به انتخاب بهترین دانشگاه شوید.
در این بخش از مقاله، درمورد نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان صحبت خواهیم کرد:

انتخاب دانشگاه

در نخستین مرحله از مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان شما باید از بین حدود 2000 رشته‌ی تحصیلی و 1389 رشته‌ی تحصیلی به زبان آلمانی، دانشگاه خود را انتخاب کنید. سرویس تبادل آکادمیک DAAD پایگاه داده‌ای از این رشته‌ها در اختیار شما قرار داده است.
درنظر داشته باشید که فرصت‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی محدود هستند. دوره‌های اندکی تمام طول تدریس را به زبان انگلیسی می‌گذرانند. بسیاری از دوره‌ها دوزبانه برگزار می‌شوند. این دوره‌ها در چندترم ابتدایی به زبان انگلیسی و باقی ترم‌ها به زبان آلمانی تدریس خواهند داشت.

شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان

در مرحله‌ی دوم شما باید شرایط دانشگاه مقصد را بررسی کنید. قسمت‌های بالاتر مقاله درمورد شرایط راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان صحبت کردیم اما در این قسمت نیز بعضی از شرایط را بررسی می‌کنیم. شما ابتدا باید نسبت به تایید مدرک تحصیلی‌تان در دانشگاه‌های آلمان مطمئن شوید.

برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان، باید مدرک معتبر HZB (مدرک ورود به تحصیلات عالی) داشته باشید.

اطلاع از مدرک زبان موردنیاز

شما باید بدانید برای پذیرش در دانشگاه مدنظرتان، نیاز به چه مدرک زبانی دارید. اغلب دوره‌های تحصیلی در این کشور به زبان آلمانی برگزار می‌شود و برای شرکت در آن‌ها باید مدارکی برای اثبات مهارت کافی در زبان آلمانی ارائه دهید.

برای اعتبارسنجی مدرک زبان آلمانی، باید در دو تست DSH و TestDaF شرکت و در آن‌ها پذیرفته شوید.

اما اگر دوره‌ی تحصیلی شما به زبان انگلیسی برگزار می‌شود نیاز به مدارک زبان TOFEL یا IELTS دارید که امتیازات موردنیاز آن‌ها برای هر دانشگاه متفاوت است.

اثبات درآمد کافی در آلمان

هرکدام از دانشجویان خارجی که متقاضی استفاده از ساده ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان هستند باید ثابت کنند که برای زندگی در آلمان درآمد و منابع مالی کافی دارند. آن‌ها باید مدارکی ارائه کنند که نشان‌دهنده‌ی درآمد 8700 یورویی آن‌ها در سال باشد تا هزینه‌های آنان را پشتیبانی کند. به‌طور متوسط، دانشجویان برای زندگی در آلمان ماهانه به 850 تا 1000 یورو نیاز دارند. البته باتوجه به شهر محل زندگی و نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، این میزان متفاوت است.

دریافت بیمه‌ی سلامت

قبل از دریافت پذیرش از دانشگاه و همچنین دریافت ویزای دانشجویی، باید نسبت به خرید بیمه‌ی درمانی در آلمان اقدام کنید. هزینه‌ی بیمه درمانی در آلمان بین 80 تا 160 یورو در ماه است.

اگر هنگام مهاجرت به آلمان 30سال یا بیشتر دارید، باید حق بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید و اگر موقع خرید بیمه 29سال سن دارید، تنها می‌توانید از شرکت‌های خصوصی بیمه بخرید!

نحوه و مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان

4- شیوه ارسال درخواست به راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

شما پس از تکمیل مدارک، خرید بیمه‌ی درمانی و انجام سایر موارد، باید به دانشگاه مقصد درخواست دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌های ارسال درخواست، استفاده از سایت www.uni-assist.de است. هرچند تمام دانشگاه‌ها از این سیستم استفاده نمی‌کنند، اما به شما کمک می‎‌کند تا به چند دانشگاه درخواست دهید. ساده ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان این است که به چند دانشگاه درخواست دهید تا شانس پذیرش خود را بالا ببرید.
بسیاری از دانشگاه‌های آلمان به شما امکان می‌دهند که دوبار در سال درخواست خود را ارسال کنید؛ یک‌بار در تابستان (نهایتا تا 15 ژانویه) و یک‌بار در زمستان (نهایتا تا 15 جولای). البته ممکن است این مهلت‌های زمانی برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد. به همین دلیل، شما باید تمام مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان را به‌خوبی بررسی و مدارک را آماده کنید تا از مهلت درخواست جا نمانید.

بهتر است حداقل شش‌هفته پیش از پایان مهلت درخواست، مدارک خود را ارسال کنید تا اگر نیاز به بازنگری در آن‌ها بود، فرصت کافی داشته باشید.

5- مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های آلمان

مدارک موردنیاز هر دانشگاه ممکن است متفاوت باشد اما به‌طور معمول، مدارکی که برای پذیرش لازم است به این شرح است:

 • مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • عکس پاسپورت
 • کپی پاسپورت (اطلاعات شخصی و عکس صفحه‌ی مشخصات)
 • مدرک مهارت زبان (گواهی آزمون یا معادل آنلاین)

البته بسته به دانشگاه، ممکن است ارسال درخواست هزینه‌هایی نیز داشته باشد.

Tempelhof,-Berlin,-Deutschland

6- مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی آلمان

دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند اما دانشجویان ایرانی باید با مراجعه به کنسولگری این کشور و پرداخت هزینه‌ی 60 یورویی، نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه‌ی معتبر
 • دوقطعه عکس
 • نامه پذیرش
 • کارنامه‌ی سوابق تحصیلی
 • گواهی تسلط به زبان آلمانی یا مدرکی که نشان دهد قصد فراگیری زبان آلمانی را دارید (البته درصورتی که دانشگاه شما تدریس را به زبان انگلیسی انجام دهد، نیازی به این مدرک نیست)
 • گواهی خرید بیمه‌ی درمانی
 • گواهی تمکن مالی
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7- مدارک لازم برای ثبت‌ نام در دانشگاه‌ های آلمان

به جز مدارکی برای پذیرش و مدارکی برای اخذ ویزای دانشجویی، مدارکی نیز برای ثبت‌نام در دانشگاه لازم دارید که به شرح زیر است:

 • پاسپورت همراه با ویزا یا اجازه‌ی اقامت
 • چند عکس پاسپورت
 • فرم تکمیل ثبت‌نام
 • مدارک صلاحیت ورود به سطح آموزش عالی مانند اصل گواهی‌ها و ترجمه‌های تاییدشده‌ی رسمی
 • اطلاعیه‌ی پذیرش
 • ارائه‌ی مدرکی مبنی بر تسلط کافی به زبان آلمانی (یا انگلیسی)
 • مدرک بیمه‌ی درمانی قانونی
 • رسید پرداخت هزینه‌ی ترم

8- هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان

تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های دولتی آلمان رایگان است و شما باید تنها هزینه‌ای حدود 250 یورو برای مراحل ثبت‌نام پرداخت کنید.
البته اگر در دانشگاه‌های خصوصی مشغول به تحصیل شوید، سالانه حدود 40000 یورو باید شهریه پرداخت کنید.
ایالت Baden-Württemberg است که از سال 2017 شهریه‌ای در حدود 1500 تا 3000 یورو برای دانشگاه‌های دولتی خود دریافت می‌کند.


پرسش‌های متداول راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

✅ کدام دانشگاه‌ها راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان هستند؟

دانشگاه‌های بین‌المللی علمی‌کاربردی برلین، دانشگاه بن و Humboldt University و دانشگاه شیلر آسان ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان هستند.

✅ مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان چیست؟

انتخاب رشته/ انتخاب دانشگاه/ مطالعه‌ی وب‌سایت/ تکمیل و ارسال مدارک

✅ ساده ترین راه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان چیست؟

با مراجعه به سایت www.uni-assist.de می‌توانید به‌سادگی لیستی از دانشگاه‌های آلمان مشاهده کنید و درخواست دهید.

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان چند یورو است؟

برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان باید 40000 یورو در سال پرداخت کنید.

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه های ایالت Baden-Württemberg چقدر است؟

از سال 2017 این ایالت 1500 تا 3000 یورو شهریه دریافت می‌کند.

جمع بندی

Conclusion

با ارسال درخواست به آسان‌ترین دانشگاه‌های آلمان، شانس بالایی برای پذیرش خواهید داشت. باتوجه به نرخ پذیرش آن‌ها شما می‌توانید به‌راحتی به تحصیل در این کشور بپردازید. شما در دانشگاه‌های آلمان از سطح آموزشی بالایی برخوردار خواهید بود و آینده‌ی شغلی مناسبی در انتظارتان است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان