دوره زبان روسیه (+ شرایط 2021)

russia Flag

دوره زبان روسیه می تواند برای متقاضیان تحصیل و زندگی در این کشور گامی به سمت پیشرفت و آسایش باشد. هزینه مقرون به صرفه این دوره در روسیه و شرایط مناسب شرکت در آن، توجه دانشجویان بین المللی را جذب کرده است. در این مقاله سعی کرده ایم منبعی کامل در این زمینه برایتان فراهم کنیم و به سوالات شما در خصوص دوره زبان روسیه جواب دهیم. سوالاتی مانند:

 • شرایط دوره زبان روسیه به چه صورت است؟
 • چه روش هایی برای یادگیری زبان در روسیه وجود دارد؟
 • آیا شرکت در دوره های زبان روسیه یه صورت مجازی ممکن است؟
 • آزمون TRKI چیست و چه استفاده ای دارد؟
 • هزینه دوره زبان در روسیه چقدر است؟

✅ بررسی شرایط دوره زبان در روسیه

دوره زبان روسیه یکی از بهترین دوره ها برای آمادگی دانشجویان بین المللی جهت تحصیل و زندگی در روسیه است. دوره زبان روسی در روسیه در برنامه های مختلفی مانند دوره آمادگی دانشگاه ها و مدارس تابستانی برگزار می شوند. همچنین امکان شرکت در دوره زبان انگلیسی در روسیه در موسسات مختلف این کشور یا به صورت تخصصی در دانشگاه های روسیه وجود دارد. به خاطر داشته باشید هزینه دوره زبان در روسیه بسیار مناسب است و در مجموع شرکت در این دوره ها فرصتی عالی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. در این شرایط دوره زبان روسی در روسیه به طور کامل بررسی خواهد شد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره روسیه

روسیه به عنوان بزرگ ترین کشور جهان، با دربرگیری بیشترین وسعت خشکی در کره زمین، اقلیم ها و فرهنگ های متنوعی را در خود جای داده است. این کشور که از طرفی در آسیا و از طرفی در اروپا قرار دارد، پذیرای جمعیتی بیش از 150 میلیون نفر است. مهم ترین شهرهای روسیه، مسکو و سنپترزبورگ هستند که اکثر جمعیت این کشور نیز در این دو شهر زندگی می کنند. دانشجویان بین المللی با تحصیل در روسیه، می توانند به مطالعه تاریخ پر فراز و نشیب و فرهنگ های مختلف نیز بپردازند.

با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله مزایا و شرایط دوره زبان روسی در روسیه را بررسی کنیم.

دوره زبان روسیه
St.-Basils-Cathedral

2. مزایای تحصیل در روسیه

آیا شرایط تحصیل در روسیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

از جمله مزایای تحصیل و گذراندن دوره زبان در روسیه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقرون به صرفه بودن هزینه دوره زبان در روسیه.
 2. امکان تحصیل به هر دو زبان روسی و انگلیسی.
 3. برگزاری دوره زبان روسی در روسیه در دانشگاه های این کشور ضمن راحت بودن شرایط دوره زبان روسی در روسیه.
 4. در دسترس بودن نزدیک به 15000 بورسیه تحصیلی.
 5. تحصیل در محیطی چند فرهنگه با مردمی که غالبا به هر دو زبان روسی و انگلیسی مسلطند.

3. شرایط دوره زبان روسی در روسیه

شرایط دوره زبان روسی در روسیه ویژگی های تعریف شده و محدودیتی برای دانشجویان بین المللی ندارد. متقاضیان در هر سنی می توانند برای دوره زبان روسی در روسیه اقدام کنند. همچنین سطح زبانی مشخصی نیز به عنوان پیش نیاز برای ورود به دوره زبان روسیه تعریف نشده است.

دانشجویان می توانند بدون دانستن حتی یک کلمه روسی، برای آموزش این زبان اقدام کنند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت شرایط دوره زبان روسی در روسیه آسان است و با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه دوره زبان در روسیه نیز، دانشجویان به راحتی می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

4. انواع دوره زبان روسی در روسیه

متقاضیان تحصیل در روسیه، نیازی به دانش زبانی ندارند. آن ها می توانند برنامه های تحصیلی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند انتخاب کنند یا دوره زبان روسیه را بگذرانند.

روش های مختلفی برای شرکت در دوره های زبان روسی در روسیه وجود دارد که در ادامه مقاله از آن ها صحبت می کنیم. همراه ما باشید.

دوره زبان روسی در روسیه
Mount-Elbrus

دوره های آمادگی در دانشگاه های روسیه

دوره های آمادگی روسیه برای دانشجویان بین المللی حدود یک سال تحصیلی زمان می برد. اساتید دوره زبان روسی در روسیه معتقدند دانشجویان در طول همین یک سال پیشرفت قابل توجهی خواهند داشت. به طور کلی این دوره های آمادگی شامل آموزش زبان روسی (4 تا 6 ساعت در هر روز)، ریاضی، شیمی و سایر علوم، با توجه به رشته انتخابی دانشجو، می شود.

دانشجویان بین المللی انگلیسی زبان می توانند در اوایل دوره این کلاس ها را به زبان انگلیسی بگذرانند و سپس زبان تحصیل خود را به روسی تغییر دهند.

دوره های آمادگی در دانشگاه های روسیه شهریه محورند و تنها دانشجویانی که با استفاده از بورسیه دولتی روسیه وارد دانشگاه شده اند، از امکان تحصیل رایگان این دوره ها برخوردارند.

برخی از دانشگاه های برگزار کننده دوره های آمادگی، عبارتند از:

 1. مدرسه عالی اقتصاد (HSE)
 2. دانشگاه تحقیقات ملی سنپترزبورگ
 3. دانشگاه دولتی الکتروتکنیک سنپترزبورگ
 4. دانشگاه فدرال کازان
 5. دانشگاه ملی علوم و تکنولوژی MISiS
 6. دانشگاه تحقیقات ملی هسته ای MEPhI
 7. دانشگاه ملی تحقیقات پلی تکنیک تومسک
 8. موسسه فیزیک و تکنولوژی مسکو
 9. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
 10. دانشگاه دولتی لوباچفسکی
 11. دانشگاه فدرال اورال
 12. دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سنپترزبورگ
 13. دانشگاه دولتی لومونوسف مسکو
 14. دانشگاه دوستی ملل
 15. دانشگاه فدرال شرق دور
 16. دانشگاه فدرال سیبری

دوره های پیشنهادی دانشگاه های روسیه

برخی از بهترین دانشگاه های روسیه دوره هایی را برای رفع نیازهای دانشجویان بین المللی و براساس مهارت های زبانی و اهداف آن ها تعریف کرده اند. بدین ترتیب دانشجویان بین المللی می توانند دوره زبان روسی در روسیه را در برنامه هایی مانند زبان روسی در فیلم و ادبیات، زبان رسانه، تجارت روسی و … بگذرانند. این دوره ها حداقل 2 تا 3 هفته و حداکثر 3 تا 4 ماه طول می کشند.

مزیت اصلی این دوره زبان روسیه، سطح بالای کیفیت آموزش آن است. دانشجویان این دوره ها را همراه با اساتید متخصص در آموزش زبان روسی می گذرانند.   

بسیاری از موسسات زبان و دانشگاه های روسیه، این دوره های پیشنهادی را برای دانشجویان بین المللی برگزار می کنند از جمله:

 1. موسسه دولتی زبان روسی پوشکین.
 2. موسسه زبان روسی Vinogradov وابسته به مدرسه عالی اقتصاد روسیه.
 3. دانشگاه فدرال شرق دور.
 4. دانشگاه دولتی الکتروتکنیکال سنپترزبورگ.
 5. دانشگاه پلی تکنیک تومسک.
 6. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک.
 7. دانشگاه دوستی ملل.
 8. دانشگاه دولتی لوباچفسکی.
 9. دانشگاه فدرال اورال.  

آنچه در ادامه می خوانید شرایط دوره زبان روسی در روسیه در مدارس تابستانی و همچنین به صورت مجازی است. همراه ما بمانید.

دوره زبان رسیه
Tretyakov

دوره زبان روسی در مدارس تابستانی

مدارس بین المللی تابستانی علاوه بر دوره زبان روسی در روسیه، کلاس ها و برنامه های گسترده ای را مانند تورهای گشت و گذار و پیک نیک برای دانشجویان در نظر می گیرد. این دوره معمولا به صورت 3 تا 8 هفته ای برگزار می شود و در پایان دوره، دانشجویان مدارکی را دریافت می کنند.

دانشگاه های زیادی هر ساله مدارس تابستانی را بر پا می کنند و میزبان دانشجویان می شوند. از جمله این دانشگاه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. موسسه عالی اقتصاد روسیه (HSE).
 2. دانشگاه دولتی الکتروتکنیکال سنپترزبورگ.
 3. دانشگاه دولتی کازان.
 4. دانشگاه پلی تکنیک تومسک.
 5. دانشگاه دولتی نووسیبیرسک.
 6. دانشگاه دولتی لوباچفسکی.

به خاطر داشته باشید که مدرسه عالی اقتصاد و دانشگاه پلی تکنیک روسیه مدارس زمستانی را نیز در برنامه های خود دارند.

5. دوره زبان روسی در خارج از روسیه

حتی داشتن دانش ابتدایی از زبان روسی، در ماه های اول زندگی در این کشور به دانشجویان کمک می کند تا زودتر خود را با شرایط و سنت های روسیه وفق دهند. برای رسیدن به این دانش و بهبود آن، دوره زبان روسیه به صورت مجازی یکی از راه هاست. دانشجویان می توانند زبان روسی را پیش از ورود به روسیه و در کشور خود یاد بگیرند.

آموزش زبان روسی به صورت مجازی در سراسر دنیا امکان پذیر است.

مزیت اصلی دوره مجازی زبان روسی و از راه دور، انعطاف پذیری آن از نظر زمانی است و دانشجویان می توانند ساعت آموزش را خودشان انتخاب کنند. برخی از این آموزش های مجازی به صورت رایگان صورت می گیرند مانند:

تحصیل در وبسایت های روسی

این برنامه تحصیلی به موسسه دولتی زبان روسی پوشکین وابسته است و پروژه آنلاین این موسسه را تشکیل می دهد. دوره های مرتبط با سطح CEF در وب سایت در دسترس است و دانشجویان می توانند از A1 تا C2 را از طریق این برنامه آموزش ببینند.

این دوره به 9 زبان در دسترس است.

برنامه “بیا روسی صحبت کنیم”

این برنامه مناسب برای دانشجویانی است که در سطح مقدماتی قرار دارند و توسط اساتید دانشگاه دولتی لومونوسف روسیه طراحی شده است. این دوره در 8 زبان مختلف به آموزش زبان روسی می پردازد.

دوره های آزاد زبان روسی دانشگاه دولتی سنپترزبورگ

این دوره نیز به آموزش زبان روسی به دانشجویان بین المللی از راه دور می پردازد. برای شرکت در این دوره باید در وبسایت این دانشگاه ثبت نام کنید.

آیا تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی ممکن است؟ شرایط دوره زبان انگلیسی در روسیه به چه صورت است؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله که به بحث درباره دوره های زبان انگلیسی در روسیه می پردازد، خواهید یافت.

شرایط دوره زبان روسی در روسیه
Almazny-Fond

6. آزمون TRKI/TORFL

آزمون TRKI (به انگلیسی TORFEL)، آزمون بین المللی دولتی برای ارزیابی سطح زبان دانشجویان است. این آزمون توسط موسسه زبان پوشکین، دانشگاه دوستی ملل، دانشگاه دولتی لومونوسوف روسیه و دانشگاه دولتی سنپترزبورگ در سال 1995 طراحی شد و امروزه این چهار دانشگاه تدوینگر سوالات و ارائه دهنده گواهی قبولی برای دانشجویان هستند. این دانشگاه ها همچنین مراکزی در سایر کشورهای جهان جهت برگزاری این آزمون تاسیس کرده اند.

ارائه مدرک TRKI برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه الزامی نیست و تنها برخی از دانشگاه ها نیاز به دریافت این مدرک دارند اما ارائه آن می تواند شانس قبولی شما را بالا ببرد. حداقل نمره برای قبولی در این آزمون، 66 در هر بخش آن است.

این مدرک تنها در صورتی معتبر است که از مراکز مورد تایید سازمان اصلی برگزار کننده آزمون TRKI  گرفته شود. در ایران موسسه معتبر برگزار کننده این آزمون، دانشگاه الزهرا است.

توجه داشته باشید برای رشته هایی مانند زبان تخصصی روسی برای گردشگری یا تجارت، آزمون مجزایی تعریف شده است.

همچنین داشتن مدرک TRKI برای رشته هایی مانند فلسفه، زبان شناسی، مطالعات فرهنگی، اقتصاد و علوم سیاسی که شغل آینده شان ارتباط مستقیم با زبان روسی دارد، الزامی است.

7. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

اگرچه اکثر برنامه های تحصیلی روسیه به زبان اول این کشور یعنی روسی ارائه می شود، برنامه های متنوعی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. تعداد و تنوع این برنامه ها هر ساله رو به افزایش است. متقاضیان تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی باید مدارکی مانند ایلتس و تافل به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند و به این شکل مهارت های زبانی خود را ثابت کنند.

از جمله دانشگاه هایی که برنامه هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهند می توان به موسسه عالی اقتصاد (HSE)، دانشگاه الکتروتکنیکال سنپترزبورگ، دانشگاه دولتی لوباچفسکی و دانشگاه دوستی ملل اشاره کرد.

8. دوره زبان انگلیسی در روسیه

دوره زبان انگلیسی در روسیه در موسسات مختلفی برگزار می شود که هر یک شرایط خاص خود را دارند. متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی می توانند از طریق وبسایت این موسسات و پیش از ورود به روسیه، شرایط دوره زبان آن ها را بررسی کنند یا پس از ورود به روسیه به این امر بپردازند. برخی از موسسات آموزش زبان انگلیسی روسیه عبارتند از:

 1. BKC – خانه بین الملل مسکو.
 2. مدرسه زبان CET.
 3. EnglishMag Club.
 4. مدرسه زبان انگلیسی ویندزور.

همچنین رشته های تخصصی و آکادمیک زبان انگلیسی در دانشگاه های روسیه ارائه می شوند. در ادامه مقاله به برخی از برنامه های دوره زبان انگلیسی در روسیه اشاره می کنیم.

دوره زبان روسیه
Moscow-Metro

آموزش زبان در محیط فرهنگی روسیه: دانشگاه دوستی ملل

این برنامه که به عنوان یک برنامه زبان شناسی در نظر گرفته می شود، یک برنامه تمام وقت 50 روزه است. این برنامه متمرکز بر دوره مکالمه زبان روسی و انگلیسی است که هر روز با محوریت یک موضوع مشخص مانند تاریخ، تجارت، تکنولوژی و نوآوری، هنر و فرهنگ برگزار می گردد. لازم به ذکر است که مکالمات کلاس های صبح در ارتباط با سفری که در عصر همان روز اتفاق می افتد، خواهد بود. همچنین در این دوره مهارت های فکری، نقد، تجزیه و تحلیل دانشجویان تقویت می شود.

هزینه دوره زبان در روسیه در این رشته مشخص 603 دلار برای کل ترم است.

زبان شناسی دانشگاه تیومن

این رشته در مقطع کارشناسی و به صورت تمام وقت برگزار می شود. فارغ التحصیلی در این رشته حدود 4 سال به طول می انجامد و طی این 4 سال دو زبان اصلی به دانشجویان تدریس می شود. یکی از این دو زبان به طور قطع زبان انگلیسی و دیگری به انتخاب دانشجویان یکی از زبان های آلمانی یا فرانسوی است. یادگیری زبان در این رشته همراه با دروس تئوری و علوم انسانی صورت می گیرد و هدف از این برنامه پرورش معلمان و مترجمان زبردست است.

از آنجایی که هزینه دوره های زبان در روسیه همواره مقرون به صرفه است، تحصیل زبان شناسی در دانشگاه تیومن نیز 2031 دلار در سال هزینه به همراه دارد.

ادبیات انگلیسی و تطبیقی – دانشگاه فدرال اورال

این برنامه تحصیلی که در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود، حدود 3 سال زمان می برد و به صورت تمام وقت برگزار می شود. این رشته با ترکیب نقد، نظریه و تاریخ به مطالعه ی تطبیقی ادبیات و تاریخ می پردازد و سعی می کند روند بهبود در ترجمه را پیش گیرد. هزینه این دوره 2936 دلار در سال است.

دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی روسیه برای شرکت در هر یک از این دوره ها الزامی است. با ما همراه باشید تا شرایط دریافت آن ها را شرح دهیم.

Museum-of-Cosmonautics
Museum-of-Cosmonautics

9. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی روسیه

پس از بررسی شرایط تحصیل در روسیه و انتخاب دانشگاه و رشته محبوب خود، با ارسال مدارک زیر به دانشگاه انتخابی در روسیه، می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی این کشور اقدام کنید:

 1. فرم های پذیرش.
 2. مدارک شناسایی.
 3. آخرین مدرک تحصیلی.
 4. گواهی سلامت.
 5. عکس.

ارائه یک نسخه کپی از تمام مدارک و ترجمه آن ها به زبان روسی الزامی است.

10. شرایط دریافت ویزای تحصیلی روسیه

اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه به طور کلی 3 مرحله دارد:

 1. اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های روسیه و اخذ تاییدیه آن.
 2. دریافت دعوت نامه رسمی دانشگاه از سفارت روسیه (ارسال این دعوت نامه به سفارت بین 35 تا 45 و تحویل آن به دانشجو حدود 7 روز زمان می برد.)
 3. ثبت درخواست ویزای تحصیلی روسیه در سفارت این کشور.

اعتبار ویزای تحصیلی روسیه معمولا 90 روز است و دانشجویان ملزمند پس از ورود به خاک روسیه برای تمدید این ویزا اقدام کند.

اگر شما هم دغدغه هزینه تحصیل را دارید، با همراه باشید تا به برآورد هزینه دوره زبان در روسیه بپردازیم.

دوره زبان روسیه
Kuznetsky-Most-Street

11. هزینه دوره زبان در روسیه

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

هزینه دوره زبان روسی در روسیه بسته به برنامه انتخابی دانشجو و نوع کلاس انتخابی او متغیر است اما به طور کلی می توان این هزینه را برای موسسات مختلف و برای کل مدت آموزش که معمولا 10 ماه است، مبلغی بین 1.000 تا 4.000 دلار نظر گرفت. برای جزئیات بیشتر به جدول زیر توجه کنید:

دانشگاههزینه دوره زبان در روسیه (دلار – کل ترم)
دانشگاه MISiS2033
دانشگاه فدرال اورال1080
دانشگاه MEPhi2670
دانشگاه فدرال کازان2169
دانشگاه پوشکین3850
دانشگاه HSE1655
دانشگاه سنپترزبورگ1355

دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی استفاده می کنند می توانند دوره زبان روسی در روسیه را به صورت رایگان بگذرانند.

هزینه دوره زبان انگلیسی در روسیه نیز مقرون به صرفه است. این هزینه بسته به شهر محل زندگی دانشجو، موسسه یا دانشگاه انتخابی و نوع تحصیل تغییر می کند اما به طور کلی می توان گفت هزینه دوره زبان انگلیسی در روسیه با در نظر گرفتن هزینه ثبت نام و بیمه حدود 964 دلار در ماه است.

12. هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر است. به طور کلی می توان گفت دانشجویان با داشتن 300 تا 400 دلار در هر ماه، می توانند نیازهای زندگی خود را رفع کنند و هزینه های مختلف اسکان، خوراک، پوشاک، حمل و نقل و تفریح خود را بپردازند. جدول زیر به بیان جزئیات هزینه زندگی در روسیه می پردازد:

نوع هزینهقیمت (ماهانه – به دلار )
سبد غذایی شامل نان، پاستا، گوشت، ماهی، سبزیجات، میوه، شیر و شکر60
رستوران11 تا 28
بلیت یک طرفه مترو1
سیم کارت با تمام امکانات ارتباطی4 تا 6
بلیت تئاتر11 تا 36
بلیت سینما6 تا 14
بلیت موزه3 تا 14
باشگاه های ورزشی24 تا 64

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های روسیه ادامه مقاله را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

Ostankino-Television-Tower
Ostankino-Television-Tower

13. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

10 دانشگاه برتر روسیه که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند، عبارتند از:

 1. دانشگاه بائومان.
 2. دانشگاه فدرال فار ایسترن.
 3. دانشگاه HSE.
 4. دانشگاه فدرال قازان.
 5. دانشگاه لوباچفسکی.
 6. دانشگاه MSU.
 7. دانشگاه MIPT.
 8. موسسه دولتی روابط بین الملل روسیه.
 9. دانشگاه تحقیقات هسته ای MEPhi.
 10. دانشگاه دولتی تحقیقات ملی ساراتوف.

14. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های روسیه 

در جدول زیر می توانید رتبه جهانی دانشگاه های روسیه را ببینید:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه لومونوسوف74
دانشگاه تومسک250
دانشگاه MIPT281
دانشگاه ITMO360
دانشگاه HSE298
دانشگاه نووسیبیرسک228
دانشگاه فدرال شرقی493
دانشگاه MISiS428

15. معایب تحصیل در روسیه

آیا شرایط تحصیل در روسیه را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

در کنار مزایای بسیار تحصیل در روسیه، مشکل بزرگی نیز وجود دارد که خوب است متقاضیان تحصیل در روسیه به آن توجه کنند. سرمای شدید و طولانی مدت روسیه باعث شده است که دانشجویان بین المللی بسیاری مجبور به انصراف از تحصیل شوند. اگرچه ساختمان ها و وسایل حمل و نقل روسیه با به روز ترین سیستم های گرمایشی همواره در دمایی متعادل قرار دارند، باز هم زندگی در فضایی که دمای آن بیش از 4 ماه از سال زیر صفر درجه است، آسان نیست.


سوالات متداول دوره زبان روسیه

✅ آیا امکان یادگیری زبان روسی در روسیه وجود دارد؟

بله! برنامه های مختلفی مانند دوره های آمادگی دانشگاه ها، برخی برنامه های پیشنهادی آن ها و مدارس تابستانی این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند.

✅ چه مدارک زبانی برای تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه لازم است؟

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه نیازمند ارائه مدارک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل است.

✅ مدرک زبان روسی مورد تایید دانشگاه های روسیه چیست؟

تحصیل در روسیه جز در برخی موارد، نیاز به مدرک زبان روسی ندارد اما به طور کلی مدرک مورد تایید دانشگاه ها TRKI است.

✅ آیا امکان شرکت در کلاس های زبان روسی روسیه به صورت مجازی وجود دارد؟

بله! وبسایت های زبان وابسته به موسسه پوشکین این امکان را فراهم کرده اند.

✅ شرایط سنی برای شرکت در دوره زبان روسیه به چه صورت است؟

محدودیت سنی برای دوره زبان روسیه تعریف نشده است.

جمع بندی

Conclusion

اگر علاقه مند به تحصیل در روسیه هستید اما عدم آشنایی با زبان روسی مانع شماست، نگران نباشید. علاوه بر اینکه بسیاری از برنامه های دانشگاهی روسیه به زبان انگلیسی برگزار می شوند، شما می توانید دوره زبان روسی را در این کشور به روش های مختلف مانند شرکت در دوره آمادگی یا دوره های پیشنهادی دانشگاه های روسیه بگذرانید. همچنین یادگیری زبان انگلیسی در این کشور امکان پذیر است. بنابراین تحصیل در روسیه و شرکت در دوره زبان این کشور نه تنها منجر به دریافت مدرک جهانی معتبر می شود بلکه رزومه شما را قوی می کند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

لایو بعدی: خرید ملک ترکیه
برگزاری توسط مشاور ارشد ترکیه
شرایط کامل خرید ملک در ترکیه (اخذ اقامت و پاسپورت)
close-image
موسسه سروش فردا