100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا 2024 (+✅ شرایط + هزینه مهاجرت تحصیلی)

italy Flag

تحصیل در دانشگاه های دولتی با توجه به سطح علمی بالا و هزینه های کم مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در جهان است. یکی از این دانشگاه های معتبر دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا است که بورسیه های متعددی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. در این میان با توجه به افزایش قیمت دلار و در نتیجه کاهش سطح دلاری درآمد خانواده‌ها در ایران، امکان استفاده از بورسیه های مبتنی بر نیاز مالی برای ایرانی‌ها افزایش یافته و داشتن اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه می‌تواند مفید باشد. به همین منظور در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا از چه طریقی انجام می‌شود؟
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا چقدر است؟
 • اخذ پذیرش در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا چه شرایط دارد؟
 • رنک دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا چند است؟
 • دوره پزشکی هاروی دانشگاه پاویا چیست؟

✅ بررسی دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا، یکی از دانشگاه های دولتی این کشور است که در بین طرفداران رشته پزشکی به خاطر سابقه‌ی طولانی خود شناخته شده است. علی رغم تنوع نسبتا بالای رشته های دانشگاه پاویا، تحصیل پزشکی در این دانشگاه از رونق و شهرت بالاتری برخوردار است. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا با توجه به دولتی بودن آن، منطقی‌تر از سایر دانشگاه هاست. شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا با توجه به تدریس به زبان انگلیسی برای ایرانیان مناسب است و امکان اخذ بورسیه نیز برای دانشجویان وجود دارد. اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا با توجه به شرایط پذیرش دانشگاه طرفداران زیادی دارد و ما صفر تا صد شرایط تحصیل را بر اساس سایت رسمی این دانشگاه بررسی خواهیم کرد.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. آشنایی با دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

سال تاسیستعداد دانشکدهرنکینگ جهانیشهریهواقع در شهرِ
1361 م.9رتبه QS در رشته پزشکی: 201-250400 تا 3,985 یورو در سالپاویا

با ما همراه باشید تا معرفی کامل و شرایط پذیرش دانشگاه Pavia را در اختیارتان قرار دهیم.

شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. معرفی کامل دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

دانشگاه پاویا (University of Pavia) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان و بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا است. این دانشگاه در سال 1361 تأسیس و سپس به یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیا و اروپا تبدیل شد. این دانشگاه شامل 9 دانشکده مختلف با حدود 24000 دانشجو است و پردیس آن در سراسر شهر تقسیم شده.

دانشگاه پاویا یک دانشگاه تحقیقاتی است که بر پروژه‌های میان رشته‌ای تاکید دارد. یک دانشگاه بین‌المللی که برای تنظیم توافقنامه با موسسات معتبر در سراسر جهان آماده است و در عین حال شبکه‌های قوی و فرصت‌های تجاری قابل توجهی ایجاد می کند.

موزه تاریخ و باغ گیاه شناسی دانشگاه دو مورد از جاذبه های اصلی آن هستند.

دوره پزشکی هاروی دانشگاه پاویا بسیار شناخته شده و الگوی بسیاری از دانشگاه های پزشکی دنیاست. فارغ التحصیلان دوره پزشکی هاروی توسط شورای پزشکی عمومی بریتانیا به رسمیت شناخته می‌شوند.

3. شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا یک دانشگاه دولتی است و طبق روال دانشگاه های دولتی ایتالیا فقط شرایط پذیرش زیر را برای تحصیل پزشکی در نظر می‌گیرد:

 • دانش آموزان باید حداقل دوازده سال تحصیلات متوسطه را برای دریافت دیپلم داشته باشند.
 • دانش آموزان باید در امتحان پذیرش پزشکی بین المللی IMAT در ایتالیا یا در یک مرکز تست نزدیک شرکت کنند.

تحصیل پزشکی در ایتالیا و در دانشگاه پاویا 6 سال به طول می انجامد. تعداد کرسی‌های دانشجویان عضو اتحادیه اروپا در رشته پزشکی دانشگاه پاویا 70 عدد بوده و در هر دوره 40 دانشجوی بین‌المللی نیز در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

تا قبل از سال 2009، دانشگاه های ایتالیا فقط به زبان ایتالیایی آموزش می‌دادند. اما در این سال دانشگاه پاویا و میلان شروع به ارائه برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی کردند. اخذ مدرک پزشکی از دانشگاه پاویا می‌تواند به میزان قابل توجهی باعث اعتبار شغلی و افزایش تجربه دانشجو شود.

علی رغم اینکه آموزش به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد، مهارت در زبان ایتالیایی بسیار مهم است، زیرا همانطور که از یک دانشگاه و بیمارستان ایتالیایی انتظار می‌رود، هم بیماران و هم پزشکان ایتالیایی صحبت می کنند. در نتیجه، توانایی برقراری ارتباط موفق با بیماران و سایر پرسنل پزشکی مستلزم مهارت بالایی در زبان ایتالیایی است.

در ادامه از شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه پاویا بیشتر حرف می‌زنیم.

Metropolitan-City-of-Venice,-Italy-(2)

4. آزمون IMAT ایتالیا

آزمون IMAT تنها آزمون لازم برای اپلای در دانشگاه های پزشکی دولتی ایتالیا از جمله پاویا است. این آزمون ورودی بین‌المللی توسط Cambridge Assessment، به زبان انگلیسی برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی و جراحی طراحی شده است.

وزارت آموزش و تحقیقات ایتالیا (MIUR) نیز در برگزاری آزمون IMAT همکاری می‌کند.

آزمون IMAT ایتالیا در مجموع از 60 سوال پنج گزینه‌ای در چهار قسمت زیر تشکیل شده است:

 • 10 سوال – استدلال منطقی
 • 12 سوال – دانش عمومی
 • 18 سوال – زیست شناسی
 • 12 سوال – شیمی
 • 8 سوال – فیزیک و ریاضی

زمان این آزمون آیمت ایتالیا 100 دقیقه است.

5. تجربه درمان در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

تجربه بالینی یکی از جذاب‌ترین و همچنین چالش برانگیزترین جنبه های دانشکده پزشکی در دانشگاه پاویا است. دانشجویان چرخش بالینی خود را از سال سوم شروع می کنند. تجربه بالینی در سال چهارم شدیدتر است و بین سه تا شش ماه در سال طول می کشد. این امر دانشجویان را قادر می‌سازد تا تجربه عملی کسب کنند و پس از فارغ‌التحصیلی برای استخدام آماده باشند.

دانشجویان در سال ششم این شانس را دارند که آنچه را که در طول تحصیل آموخته‌اند برای استفاده و دریافت تجربیات دنیای واقعی که در استخدام آینده‌شان به عنوان پزشک مفید خواهد بود، به کار ببرند. دانش آموزان ضمن توسعه مهارت ها و دانش خود از طریق تعامل نزدیک با بیماران و کارشناسان پزشکی، تجربه عملی کسب می‌کنند.

دانشجویان دانشگاه پاویا می‌توانند به متخصصان پزشکی شایسته تبدیل شوند که آماده هستند تا با تعهد و تلاش سخت در زمینه پزشکی تفاوت ایجاد کنند.

در ادامه مقاله مفصلاً هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا را بررسی می‌کنیم.

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا
San-Quirico-d’Orcia,-Italy

6. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

دانشکده های پزشکی در ایتالیا در مقایسه با سایر دانشکده های پزشکی در اروپا که دانشجویان خارجی را می پذیرند و به زبان انگلیسی آموزش می دهند، نسبتاً ارزان هستند. هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه پاویا ایتالیا رقابتی است و تحصیلات درجه یک را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد.

هزینه های تحصیل در ایتالیا و در دانشگاه پزشکی پاویا با توجه به درآمد خانواده و کشور مبدا دانشجو متفاوت است. برای دانشجویان بین‌المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، نرخ ثابتی وجود دارد که قابل پرداخت در 4 قسط است. هزینه متغیر به صورت فردی با توجه به وضعیت مالی خانواده هر دانش آموز (نمره ISEE) تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که هزینه هایی مانند کتاب های درسی، مواد آموزشی، اجاره مسکن و غیره شامل شهریه سالانه دانشگاه نمی‌شود.

6.1. تغییر هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا متناسب با درآمد خانواده

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه پاویا:

 • برای دانشجویان بین المللی با درآمد خانوادگی کمتر از 23,000 یورو، تحصیل رایگان پزشکی در دانشگاه پاویا ممکن می‌شود.
 • برای خانواده‌هایی با درآمد بین 23,000 تا 75,000 یورو، به نسبت از 38 تا 3,909 یورو در سال است.
 • برای خانواده‌هایی با درآمد بالای 75,000 یورو، 3,985 یورو است.

6.2. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا برای دانشجویان مستقل

متقاضیانی که تحت حمایت خانواده خود نباشند، می‌توانند به عنوان دانشجوی مستقل درخواست دهند، به شرطی که شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل 2 سال در یک خانه یا آپارتمان مجزا زندگی کرده باشند که  متعلق به خانواده نباشد.
 • در دو سال گذشته به عنوان کارمند مشغول به کار بوده و بیش از 7,999 یورو در سال درآمد داشته باشد.

6.3. کمک هزینه مبتنی بر وضعیت اقتصادی نامطلوب

در پاویا، علاوه بر ISEE، سازمانی به نام EDISU نیز از دانشجویان واجد شرایط، حمایت مالی می‌نماید. دانش‌آموزان می‌توانند قبل از شروع سال تحصیلی با ارائه مدارک مشابه ISEE برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

کمک مالی از EDISU تا سقف 5,000 یورو و گاه به میزان قابل توجهی بیشتر به دانشجویان نیازمند تعلق می‌گیرد. علاوه بر این، دانش آموزان واجد شرایط ممکن است وعده‌های غذایی، کافه تریا و حتی مسکن رایگان دریافت کنند.

این ابزار فوق العاده ای است که پرداخت هزینه تحصیل را برای بسیاری از دانش آموزان آسان‌تر می کند.

به دنبال شرایط اپلای دانشگاه پاویا هستید؟ پس همراه ما بمانید.

The-Grand-Canal-and-Rialto-Bridge-in-Venice
The-Grand-Canal-and-Rialto-Bridge-in-Venice
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

دارندگان دیپلم غیرایتالیایی، برای اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا باید به سایت دانشگاه پاویا به آدرس apply.unipv.eu مراجعه نموده، مراحل زیر را پیگیری نمایند:

 • روی گزینه «ورود به سیستم» یا «ثبت نام» کلیک کنند و وارد مراحل شوند.
 • با استفاده از ابزار جستجوی بالا، رشته مورد نظر را انتخاب نمایند.
 • در بار اول ثبت نام روی گزینه «من یک متقاضی جدید هستم» کلیک و آدرس ایمیل خود را وارد کنند.
 • یک پین کد روی صفحه ظاهر می‌شود. متقاضی باید به ایمیل خود رفته، ایمیل دانشگاه را پیدا نمایند.
 • برای ادامه مراحل ثبت نام روی لینک در ایمیل ارسالی کلیک، با تایپ پین کد، رمز عبور را تنظیم کنند.
 •  اطلاعات خود را پر نمایند.
 • مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند.
 • هزینه درخواست (35 یورو) را پرداخت کرده و 24 ساعت صبر کنند تا وضعیت پرداخت به روز شود.
 • برای تکمیل درخواست خود، روی «SUBMIT» کلیک نمایند.
 • در صورت لزوم می‌توان مدارک جدیدی را پس از ارسال (یعنی دیپلم نهایی، مدرک زبان) اضافه کرد.

8. رنک دانشگاه پاویا

دانشگاه پاویا در رده‌بندی بهترین دانشگاه های دنیا QS در سال 2024 با امتیاز 24.6 در رده 469 عمومی و رتبه دوازدهم ایتالیا قرار گرفته است. در سال 2023، نیز این دانشگاه در رده‌بندی بهترین دانشگاه های پزشکی در رده‌ی 201 – 250  و در ایتالیا در مقام نهم قرار گرفته است.

رنکینگ دانشگاه پزشکی پاویا در سایت Times Higher Education در سال 2024 نیز 201-250 است.

نکته قابل توجه در مورد دانشگاه پزشکی پاویا این است که اپلای در برنامه پزشکی و جراحی در این دانشگاه، امکانات مرکز پزشکی San Mateo را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که یکی از معروف‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های تحقیقاتی ایتالیا محسوب می‌شود.

در آخرین بخش از مقاله به بررسی شهر دانشجویی پاویا می‌پردازیم. از اینکه همراه ما هستید، سپاس‌گزاریم.

اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا
Sora,-Province-of-Como,-Italy

9. دوره پزشکی هاروی دانشگاه پاویا

دوره پزشکی هاروی دانشگاه پاویا در واقع یک مدرسه استثنایی است که در بین همه دانشگاه های این کشور برجسته است. با وجود اینکه اولین نمونه در نوع خود در ایتالیا است ولی استانداردهای آموزشی آن هنوز به عنوان الگویی برای سایر دانشکده‌های پزشکی عمل می‌کند. دانشکده پزشکی در سال 1361 میلادی و در مرکز پاویا تأسیس شده است.

دوره هاروی یک برنامه درسی کامل است که بیش از 500 سال قدمت دارد. این سیستم، اولین برنامه پزشکی در ایتالیا است که آموزش را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

10. ویژگی های شهر دانشجویی پاویا ایتالیا

شهر پاویا یک مقصد رویایی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. این شهر که مرکز استان پاویا است، در 30 کیلومتری شهر میلان قرار دارد. این شهر به زیبایی ها، برنامه‌ها و محصولات متنوع خود شهرت دارد؛ به عنوان مثال:

 • محصولات کشاوری مانند برنج، غلات و …
 • کلیساهای باستانی و معماری‌های خاص
 • رودخانه تیچینو
 • جشنواره‌ها و رویدادها و نمایشگاه‌های مختلف

اگر قصد تحصیل در شهر پاویا را دارید، خوب است بدانید که این شهر شرایط حمل و نقل را برای دانشجویان آسان کرده است و شما با مناسب‌ترین قیمت به اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و البته دوچرخه‌ها دسترسی دارید.

درباره‌ی هزینه زندگی در شهر پاویا نیز به جدول زیر دقت کنید:

نوع هزینه زندگیمبلغ هزینه زندگی (به یورو-ماهانه)
اسکان دانشجویی250 تا 600
مواد غذایی150 تا 200
هزینه های تحصیلی مانند کتاب40
هزینه حمل و نقل25
مجموع هزینه زندگی دانشجویی در پاویا600 تا 1,000
هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

سوالات متداول دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا

✅ اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا از چه طریقی انجام می‌شود؟

از طریق سایت دانشگاه پاویا به به آدرس apply.unipv.eu.

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا بسته به سطح درآمد خانواده دانشجو از 38 تا 3,985 یورو در سال متغیر است.

✅ اخذ پذیرش در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا چه شرایط دارد؟

داشتن مدرک دیپلم معتبر و شرکت در آزمون IMAT از شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه پزشکی پاویا است.

✅ رنک دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا چند است؟

این دانشگاه در رده‌بندی بهترین دانشگاه های پزشکی جهان در رده‌ی 201 – 250  و در ایتالیا در مقام نهم قرار گرفته است.

✅ مهمترین مزیت دوره پزشکی دانشگاه پاویا چیست؟

فارغ التحصیلان دوره پزشکی توسط شورای پزشکی عمومی بریتانیا به رسمیت شناخته می‌شوند.

جمع بندی

Conclusion

دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های پزشکی دنیاست. این دانشگاه پزشکی با حدود هفت قرن سابقه، مورد توجه متقاضیان بین‌المللی تحصیل پزشکی قرار دارد. شرایط پذیرش دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا مانند سایر دانشگاه های دولتی این کشور ساده بوده و فقط منحصر به شرکت در آزمون ورودی است. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا تا حدود زیادی به اقتصاد خانوادگی دانشجو مربوط است و در بازه بزرگی متغیر است. اپلای دانشگاه پزشکی پاویا ایتالیا از طریق سایت این دانشگاه امکان‌پذیر است.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان