50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

مشاوره مهاجرت با 50٪ تخفیف (زمستانه)

50 درصد تخفیف زمستانه مشاوره تخصصی.

رزرو وقت مشاوره رزرو وقت

دانشگاه های رایگان آلمان (لیست 2023+بورسیه)

germany Flag

بهترین دانشگاه‌های رایگان آلمان فرصتی کم‌نظیر برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند! شما در بهترین دانشگاه‌های آلمان می‌توانید رشته‌های پرطرفدار را یاد بگیرید، مدارکی با اعتبار جهانی دریافت کنید و شهریه‌های سنگین بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان را نپردازید. خوب است بدانید بسیاری از دانشگاه‌های رایگان آلمان برنامه‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند تا حتی دغدغه‌ی زبان را نیز از دانشجویان بگیرند. با تحصیل در دانشگاه‌های رایگان آلمان می‌توانید فقط متمرکز بر درس و آینده‌تان باشید. با ما همراه باشید تا در این مقاله لیست بهترین دانشگاه‌های رایگان آلمان را ارائه و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. برخی از این سوالات عبارتند از:

  • هزینه تحصیل در آلمان چقدر است؟
  • بهترین دانشگاه‌های رایگان آلمان کدامند؟
  • آیا امکان تحصیل در دانشگاه‌های رایگان آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد؟
  • بورسیه‌های تحصیلی چه نقشی در تحصیل رایگان آلمان دارند؟
  • کدام دانشگاه‌های پزشکی آلمان رایگانند؟
فهرست

آیا شما هم شرایط این روش را دارید؟

✅ بررسی دانشگاه های رایگان آلمان

دانشگاه‌های رایگان آلمان، سالانه مقصد بسیاری از دانشجویانی‌ست که به قصد ادامه‌ی تحصیل در مقاطع مختلفی وارد این کشور می‌شوند. در ادامه‌ی این مقاله با ما همراه باشید تا به‌ معرفی دانشگاه های رایگان آلمان بپردازیم و شرایط پذیرش در بهترین دانشگاه های رایگان آلمان را بررسی کنیم. این مقاله درنظر دارد پس از ارائه‌ی لیست دانشگاه های رایگان آلمان، دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمان را نیز به شما معرفی کند.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

لیست دانشگاه های رایگان آلمان
Reichstag-Building,-Berlin,-Germany

1. چرا آلمان جزء بهترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی است؟

کشور آلمان ترکیبی است از ارائه‌ی بهترین کیفیت تحصیلی و بهترین سطح زندگی که با مقاصد جذاب دیگری مانند انگلستان و هلند به رقابت می‌پردازد.

آلمان نه‌تنها بهترین سطوح آموزشی را ارائه می‌دهد بلکه در سطح دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل رایگان را فراهم می‌کنند نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد.

کشور آلمان قصد دارد بهترین و باهوش‌ترین استعدادهای بین‌المللی را برای تحصیل جذب کند و برای ماندگار شدن آنان، شرایط ویژه‌ای جهت بهتر شدن سطح زندگی و معیشت فراهم می‌آورد، که یکی از آن‌ها امکان تحصیل در بهترین دانشگاههای رایگان آلمان است.

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

2. هزینه تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین‌المللی چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان رایگان است و دانشجویان بین‌المللی تنها با پرداخت مبلغ ثبت نام که حدوداً بین 100 تا 350 یورو است، می‌توانند در آلمان درس بخوانند.

باید توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان با شهریه همراه است و دانشجویان این دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی باید حدود 26,000 یورو بپردازند. این مبلغ برای تحصیلات تکمیلی تا 40,000 یورو در سال نیز افزایش می‌یابد.

3. آیا همه می‌توانند در دانشگاه‌های رایگان آلمان تحصیل کنند؟

پاسخ این سوال روشن است؛ بله! همه‌ی دانشجویان چه دانشجویان اهل کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا و چه اهالی دیگر کشورها، قادر به تحصیل در بهترین دانشگاه های رایگان آلمان هستند.

اما شما به عنوان یک دانشجوی ایرانی که از خارج از اتحادیه‌ی اروپا می‌خواهید وارد دانشگاه‌های رایگان آلمان شوید، باید پیش از ورود به این کشور، اجازه‌ی اقامت در آلمان را کسب کنید و تعهد دهید که تحصیلات خود را در این کشور به پایان می‌رسانید. دریافت ویزای تحصیلی نیز از ملزومات تحصیل رایگان در آلمان خواهد بود.

برخی از مدارک لازم برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:
1. گواهی تمکن مالی
2. پاسپورت معتبر و مدارک شناسایی
3. مدارک تحصیلی و زبان
4. بیمه
5. انگیزه‌نامه

در ادامه لیست دانشگاههای رایگان آلمان را ارائه می‌دهیم. پس همراه ما بمانید.

معرفی دانشگاه های رایگان آلمان
Train-Station-of-the-Airport-of-Friedrichshafen

4. کدام دانشگاه های آلمان رایگان هستند؟

بطور کلی در کشور آلمان حدود 300 دانشگاه دولتی وجود دارد که شما می‌توانید بصورت رایگان در آن‌ها تحصیل کنید. همچنین در این کشور حدود 1000 برنامه و رشته‌های متنوع تحصیلی وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

مدارکی که از بهترین دانشگاههای رایگان آلمان کسب می‌کنید در سراسر جهان معتبر است و می‌تواند مسیرهای شغلی فراوانی را برای شما بسازد.

حالا بیایید تعدادی از دانشگاه های رایگان آلمان در مقطع کارشناسی را باهم بشناسیم:

5. دانشگاه های رایگان پزشکی آلمان کدامند؟

حتما می‎‌دانید که تحصیل در حوزه‌ی پزشکی، پرستاری و اصولا بهداشت در آلمان، باعث افزایش فرصت‌های شغلی برای فارغ‌اتحصیلان خواهد بود و از مزایای تحصیل این رشته در کشور آلمان این است که تا مقاطع بالا نیز می‌توان این رشته را ادامه داد.

حالا لازم است تعدادی از دانشگاههای رایگان پزشکی آلمان را به شما معرفی کنیم:

هرچند دانشگاه‌های بسیاری می‌توانند پذیرای دانشجویان پزشکی باشند، اما این سه دانشگاه از رتبه‌ی بالای علمی میان دانشگاه های رایگان آلمان برخودارند.

لیست معرفی دانشگاه های رایگان آلمان در رشته معماری را در بخش بعدی خواهید یافت. همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

بهترین دانشگاه های رایگان آلمان
Berlin-Oberbaum-bridge-in-Berlin-Germany

6. دانشگاه های رایگان معماری در آلمان کدامند؟

از دیگر مشاغل و رشته‌های پرطرفدار و آینده‌ساز آلمان، تحصیل در دانشگاه های فنی مهندسی رایگان آلمان خصوصا در رشته مهندسی معماری است. لازم است کسانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی معماری را در آلمان دارند، این قسمت از مقاله را دنبال کنند تا تعدادی از دانشگاه‌های رایگان این رشته را به آنان معرفی کنیم:

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.
مشخصات فردی - گام 1 از 3

7. چه دانشگاه هایی در لیست دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمان قرار دارند؟

تحصیل در آلمان به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان‌پذیر است. با ارئه مدارک معتبر هر یک از این زبان‌ها (DSH یا Testdaf برای زبان آلمانی و آیلتس یا تافل برای زبان انگلیسی) می‌توانید به تحصیل در آلمان به هر یک از این زبان‌ها بپردازید.

ما در لیست زیر به معرفی دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمان پرداخته‌ایم:

نام دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمانرتبه QS سال 2023
Humboldt-Universität zu Berlin131
Universität Hamburg228
Technical University of Darmstadt275
Leibniz University Hannover601-650

8. شهریه نگرفتن دانشگاه‌ها در آلمان به‌معنای پایین بودن سطح علمی آنان است؟

هرگز چنین فکری نکنید!

دانشگاههای رایگان آلمان از بهترین‌ها در سطح جهان هستند و شما به‌عنوان یک دانشجوی خارجی می‌توانید انتظار دریافت بالاترین حد از سطوح آموزشی را داشته باشید. بسیاری از این مراکز آموزشی به‌طور معمول بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرند، چراکه این کشور استانداردهای سختگیرانه‌ای برای اعتباربخشی به لیست دانشگاههای رایگان آلمان را درنظر می‌گیرد.

اجازه تحصیل رایگان در آلمان، یک تصمیم سیاسی و انسانی توسط دولت این کشور است. مدرک تحصیلی‌ای که شما از بهترین دانشگاههای رایگان آلمان کسب می‌کنید در سراسر جهان معتبر است و می‌تواند مسیرهای شغلی فراوانی را برای شما بسازد.

بورسیه های تحصیلی آلمان چه کمکی به تحصیل رایگان در آلمان می‌کنند؟ پاسخ سوال خود را در بخش بعدی مقاله بیابید.

Munich-Olympic-Stadium,-München,-Germany
Munich-Olympic-Stadium,-München,-Germany

9. چگونه با بورسیه‌ی تحصیلی، راهی آلمان شویم؟

یکی از اصلی‌ترین روش‌ها برای دریافت بورسیه‌ی تحصیلی آلمان، استفاده از بورسیه‌ی DAAD است. DAAD بزرگ‌ترین سازمان تأمین مالی برای دانشجویان و پژوهشگران بین‌المللی و مختص دانشجویانی‌ست که به قصد انجام پژوهش یا یادگیری زبان آلمانی می‌خواهند وارد کشور آلمان شوند. این بورسیه‌ی تحصیلی به‌منظور حمایت از دانشجویان بااستعداد یا نیازمند ارائه می‌شود که لازم است به تایید نهادهای مختلفی در کشور آلمان برسد.

این سازمان‌ها، دانشجویان را براساس عملکرد تحصیلی یا ویژگی‌های اجتماعی یا شخصیتی انتخاب می‌کنند و مقدار مشخصی کمک‌هزینه برای آن‌ها درنظر می‌گیرند.

بورسیه‌های DAAD به‌ویژه برای تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند و برای بازدیدهای مطالعاتی از مراکز پژوهشی غیردانشگاهی آلمان به افراد اعطا می‌گردد.

10. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید چه کنیم؟

دولت آلمان، سالانه 10000 بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد که اصلی‌ترین شرط آن پذیرفته شدن در آزمون IELTS است، هرچند بلد بودن زبان آلمانی در پذیرش شما بسیار موثر خواهد بود. پس از انجام تست‌های مربوط به IELTS لازم است مدارک مربوط به اخذ بورسیه‌ی تحصیلی را آپلود کنید. اگر مدرک قبلی از یک موسسه‌ی زبان داشته باشید می‌توانید بدون شرکت در آزمون IELTS وارد دانشگاههای رایگان آلمان شوید.

بورسیه‌های کشور آلمان شامل چندین سطح است که برای تحصیل در دانشگاههای رایگان آلمان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتراست.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، ماهانه 861 دلار دریافت می‌کنند و متقاضیان دکترا ماهانه 1200 دلار. بیمه‌ی این دانشجویان نیز تحت قرارداد با DAAD خواهد بود. هزینه‌های سفر، بلیط هواپیما و هزینه‌ی حمل‌ونقل نیز نمونه‌ای از تعهدات این بورسیه‌های تحصیلی است.

در پایان مقاله خوب است اشاره کنیم به شرایط کاری دانشجویانی که از خارج از اتحادیه اروپا وارد کشور آلمان می‌شوند. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس‌گزاریم.

Königssee,-Germany
Königssee,-Germany

11. کار دانشجویی در آلمان چه شرایطی دارد؟

بطور کلی هر دانشجوی خارج از اتحادیه‌ی اروپا، اجازه دارد 120 روز کامل یا 240 نیم‌روز کار کند. این فعالیت بطور کلی به کار یا کارآموزی مربوط می‌شود که گزینه‌ی خوبی برای ادامه تحصیلات آکادمیک در این کشور است. هرچند دانشگاه‌های رایگان آلمان زیادند اما دانشجویان خارجی باید بتوانند در این کشور، مخارج خود را تامین کنند.

توجه داشته باشید که هرگونه خوداشتغالی برای دانشجویان نیازمند تایید مراجع ذی‌صلاح است. این مراجع تعیین می‌کنند که اشتغال دانشجو، باعث تاخیر در فراگیری آموزش‌های تحصیلی فرد می‌شود یا خیر.

12. هزینه زندگی در آلمان چقدر است؟

یک دانشجوی تنها در آلمان با مبلغی حدود 833.83 یورو در ماه می‌تواند از پس هزینه زندگی در آلمان بربیاید. این مبلغ هزینه اسکان را شامل نمی‌شود و بسته به سبک زندگی دانشجو و همچنین شهر محل تحصیل او تغییر می‌کند.

در جدول زیر می‌توانید جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در آلمان را بیابید:

عنوان هزینههزینه زندگی دانشجویی در آلمان
رستوران12.00 تا 50.00 یورو
مواد غذایی0.56 تا 14.52 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه70.00 یورو
قبوض246.55 یورو در ماه
امکانات تفریحی12.00 تا 31.97
اجاره خانه یک خوابه628.11 تا 854.47 یورو در ماه

پرسش‌های متدوال دانشگاه های رایگان آلمان

✅ دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمان کدامند؟

از جمله دانشگاه های رایگان انگلیسی زبان آلمان می‌توان به دانشگاه کلن و RWTH اشاره کرد.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان وجود دارد؟

بله! برخی بهترین دانشگاه های رایگان آلمان در رشته پزشکی عبارتند از: دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ و دانشگاه آخن.

✅ آیا بورسیه‌ها ما را در لیست واجدین شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان قرار می‌دهند؟

بله! بورسیه‌های تحصیلی آلمان به پرداخت هزینه تحصیل، زندگی، بیمه و … کمک می‌کنند.

✅ با تحصیل در بهترین دانشگاه های رایگان آلمان هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازیم؟

با تحصیل در بهترین دانشگاه های رایگان آلمان تنها هزینه ثبت نام (بین 100 تا 350 یورو) را می‌پردازید.

✅ کار دانشجویی چه کمکی که به تحصیل رایگان در آلمان می‌کند؟

با درآمد حاصل از کار دانشجویی در آلمان می‌توانید پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در آلمان را تسهیل کنید.

جمع بندی

Conclusion

با تحصیل در بهترین دانشگاه‌های رایگان آلمان اولاً در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، ثانیاً مدارک معتبر در سراسر جهان بگیرید و ثالثاً به انگلیسی درس بخوانید! آلمان با فراهم کردن تمام این مزایا توجه بهترین دانشجویان سراسر دنیا را به خود جلب کرده است بنابراین اگر موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های رایگان انگلیسی‌زبان آلمان شوید، با این افراد در یک کلاس خواهید بود و تجربه‌ای بی‌نظیر خواهید داشت. تمام این نکات درحالیست که بورسیه‌های تحصیلی نیز در این کشور در اختیار دانشجویان قرار دارد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

  • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۳۰ الی ۱۷:۳۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۳:۳۰