دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین (+ تغییرات 2021)

china Flag

یکی از عوامل مهمی که در هنگام انتخاب دانشگاه برای تحصیل علوم پزشکی و تمام زیرشاخه های آن در چین باید مورد توجه قرار بگیرد، مورد تایید بودن آن دانشگاه از نظر وزارت بهداشت است. اکثر دانشگاه هایی که در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی نیز هستند. خوب است بدانید شرایط و هزینه تحصیل در این دانشگاه ها برای متقاضیان تحصیل در چین مطلوب است. در این مقاله به معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین پرداخته و سعی کرده ایم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. سوالاتی از قبیلِ:

 • کدام دانشگاه های چین در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارند؟
 • بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین کدامند؟
 • رتبه جهانی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت چند است؟
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین چقدر است؟
 • آیا امکان استفاده از بورسیه برای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین وجود دارد؟

✅ بررسی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین هر ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان ملی و بین المللی هستند. شرایط مناسب تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین مانند تنوع رشته های تحصیلی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و امکان ادامه تحصیل یا کاریابی در ایران پس از فارغ التحصیلی، از دلایل جذب دانشجویان به تحصیل در این دانشگاه هاست. به خاطر داشته باشید که هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین مقرون به صرفه است و بورسیه های تحصیلی نیز در اختیار دانشجویان قرار دارند. در این مقاله لیستی از این دانشگاه ها ارائه و بهترینِ آن ها را معرفی کرده ایم. اگر متقاضی تحصیل پزشکی و زیر شاخه های آن در چین هستید، همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره چین

چین، پر جمعیت ترین کشور جهان، یکی از کشورهایی به شمار می رود که پیشرفت اقتصادی قابل توجهی داشته است. مردم این کشور به عنوان سخت کوش ترین کارگران شناخته می شوند و با توجه به فرصت های شغلی که در چین وجود دارد، زندگی در آن می تواند برای بسیاری ایده آل باشد. علاوه بر زمینه های کاری و اقتصادی، شهرهای چین ویژگی های خیره کننده ای دارند و سیر و سفر در آن ها برای گردشگران بسیاری لذت بخش است. پکن با میدان تیانانمن و شهر ممنوعه، شانگهای با آسمان خراش ها و مراکز خرید و چینگدائو با موزه و پانداهای خود توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. زندگی در چین تجربه فرهنگ های مختلف و آشنایی با یک تاریخ پر فراز و نشیب را برای افراد به ارمغان می آورد.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بگوییم وزارت بهداشت ایران کدام یک از دانشگاه های چین را تایید کرده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین
Wai-Tan,-Shanghai,-China

2. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

تعداد دانشگاه های چین که وزارت بهداشت ایران آن ها را تایید کرده است، کم نیست. لیست این دانشگاه ها را در زیر می بینید:

 1. Beijing Normal University.
 2. Beijing university of Chinese medicine (در رشته داروسازي و طب سنتی در مقطع تحصیلات تکمیلی براي دارندگان مدرك پزشکی).
 3. Capital Medical University.
 4. Central South University.
 5. China agricultural university.
 6. China Med University.
 7. China Pharmaceutical University.
 8. Chinese University Hong Kong.
 9. East china university of science and technology.
 10. Fudan University.
 11. Huazhong University of Science and Technology.
 12. Jilin University.
 13. Jinan University.
 14. Nanjing Agriculture University.
 15. Nanjing Medical University.
 16. Nanjing University.
 17. Nankai University.
 18. Ocean University of China.
 19. Peking University.
 20. Shandong University.
 21. Shanghai jiao Tong University.
 22. Shanghai University.
 23. Sichuan University.
 24. Soochow University.
 25. Southeast University.
 26. Sun Yat-Sen University.
 27. Tianjin University.
 28. Tongji University.
 29. Tsinghua University.
 30. University Hong Kong.
 31. University of Chinese Academy of Science.
 32. University of Science and Technology of China.
 33. Wuhan University.
 34. Xiamen University.
 35. Xian jiaotong University.
 36. Zhejiang University.
 37. Zhengzhou University.

3. بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

به طور کلی تنوع و تعدد دانشگاه در چین بالاست و همین امر یکی از مزایای اصلی تحصیل در چین به شمار می رود. در ادامه مقاله به معرفی برخی از این دانشگاه ها که رتبه جهانی بالایی هم دارند، می پردازیم.

شرایط تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین
Shanghai,-China

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: دانشگاه چینهوا

دانشکده پزشکی دانشگاه چینهوا فعالیت خود را از سال 2001 آغاز کرد. امروزه پس از نزدیک به دو دهه، با پیشرفت موثری که اتفاق افتاده است، این دانشکده سیستم آموزشی با کیفیتی را در زمینه علوم پزشکی ایجاد کرده و دانشجویان مستعدی را زیر نظر اساتید ماهر و هیئت علمی قوی پرورش داده است. دانشکده پزشکی چینهوا را می توان متشکل از 4 بخش اساسی دانست:

 1. گروه علوم پایه پزشکی.
 2. گروه مهندسی پزشکی.
 3. گروه پزشکی بالینی.
 4. مرکز بهداشت عمومی.

آموزش های عملی در دانشکده پزشکی چینهوا در بیمارستان های وابسته به این دانشگاه که عبارتند از بیمارستان Tsinghua Huaxin، بیمارستان Tsinghua Yuquan و بیمارستان Tsinghua Changgung، صورت می گیرد. توجه داشته باشید که زیر شاخه های متنوعی از رشته پزشکی در این دانشکده برای دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زیست شناسی سلولی و مولکولی.
 2. ایمونولوژی.
 3. بیماری های عفونی.
 4. آنکولوژی.
 5. علوم اعصاب.
 6. مهندسی پزشکی.
 7. بهداشت عمومی.
 8. پزشکی بالینی.

در سال 2016 دانشکده پزشکی بالینی چینهوا وابسته به دانشکده پزشکی چینهوا با هدف بهبود کیفیت آموزش پزشکی در این دانشگاه تاسیس شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: دانشگاه فودان

دانشکده پزشکی دانشگاه فودان که در سال 1927 تاسیس شد، امروزه پذیرای نزدیک به 2504 دانشجو در مقطع کارشناسی، 2014 دانشجوی کارشناسی ارشد و 1579 دانشجو در مقطع دکتراست. این دانشکده با فراهم کردن تمام امکانات لازم برای تحصیل زیرشاخه های مختلف رشته پزشکی، از لابراتورها گرفته تا موسسات تحقیقاتی، دانشجویان بین المللی بسیاری را به خود جذب کرده است. از مهم ترین زیرشاخه های علوم پزشکی که دانشجویان مقاطع مختلف می توانند به تحصیل در آن ها بپردازند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پزشکی بالینی.
 2. پزشکی پایه.
 3. پزشکی قانونی.
 4. پزشکی پیشگیری.
 5. داروسازی.
 6. پرستاری.

توجه داشته باشید که تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه فودان به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

در ادامه مقاله به معرفی سایر دانشگاه های چین که مُهر تایید وزارت بهداشت ایران را به خود اختصاص داده اند، می پردازیم. همراه ما بمانید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین
Nanjing,-China

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: دانشگاه پکینگ

مرکز علوم سلامت دانشگاه پکینگ در سال 1912 تاسیس شد. این مرکز امروزه 12 دانشکده و 8 بیمارستان وابسته را در خود جای داده است. این بیمارستان ها که برای آموزش عملی علوم پزشکی به دانشجویان مورد استفاده دانشگاه قرار می گیرند، 7400 تخت برای بستری بیماران و ظرفیت پذیرش 297000 بیمار سرپایی را دارند. مرکز علوم سلامت دانشگاه پکینگ از سال 1953 پذیرای دانشجویان بین المللی از بیش از 70 کشور سراسر دنیاست. دروس ارائه شده برای این دسته از دانشجویان برای مقاطع مختلف، متفاوت است اما به طور کلی از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. علوم پایه پزشکی.
 2. پزشکی بالینی.
 3. داروسازی.
 4. بهداشت عمومی.
 5. دندانپزشکی.
 6. پرستاری.

متقاضیان ادامه تحصیل پزشکی در دانشگاه پکینگ چین می توانند در دو زمینه متفاوت پژوهش و تخصص پزشکی مشغول شوند. همچنین از مهم ترین مزایای تحصیل در دانشگاه پکینگ چین می توان به برگزاری دوره های یک ساله آمادگی برای تحصیل پزشکی اشاره کرد. این دوره ها موارد زیر را شامل می شوند:

 1. زبان چینی مقدماتی.
 2. طب سنتی چینی.
 3. ریاضی.
 4. فیزیک.
 5. شیمی.
 6. مکالمه چینی.
 7. نوشتار چینی.
 8. تاریخ و فرهنگ چین.

هزینه تحصیل در دانشگاه فودان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب حدود 7.390، 8.870 و 10.180 دلار در سال است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

دانشکده پزشکی دانشگاه جیائو تونگ شانگهای طی 60 سال فعالیت، خود را تبدیل به یکی از دانشگاه های کلیدی چین کرده است. این دانشگاه دانشجویان بین المللی را چه با بورسیه تحصیلی و چه با هزینه شخصی می پذیرد و رشته های مختلف را به هر دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می دهد. این دانشکده به طور کلی از 17 بخش مانند بخش پزشکی پایه و بخش پزشکی بالینی تشکیل می شود و 7 بیمارستان وابسته را در بر می گیرد. دانشکده پزشکی جیائو تونگ در حال حاضر 9 برنامه کارشناسی، 2 برنامه کارشناسی ارشد، 56 برنامه تخصص و 52 برنامه دکترای تخصصی را ارائه می دهد و از زمان تاسیس تا به امروز نزدیک به 27000 فارغ التحصیل داشته است.

در دور جدید ارزیابی رشته ها در مقاطع مختلف تحصیلی و برنامه های تحصیلات تکمیلی که توسط وزارت آموزش و پرورش چین در سال 2009 برگزار شد، پزشکی بالینی در دانشکده پزشکی جیائو تونگ شانگهای رتبه اول را در سطح ملی کسب کرد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: دانشگاه پزشکی نانجینگ

دانشگاه پزشکی نانجینگ (NMU) که در سال 1934 تاسیس شد، امروزه یکی از مدرن ترین دانشگاه های پزشکی چین به شمار می رود و مسئول انتشار 11 مجله پزشکی است. این دانشگاه برنامه های خود را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.  پزشکی بالینی، علوم پزشکی پایه، و دندانپزشکی از مهم ترین این برنامه ها به شمار می روند. از مهم ترین مزایای تحصیل زیرشاخه های علوم پزشکی در چین می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. فراهم کردن بهترین شرایط و به روز ترین تجهیزات آموزشی.
 2. امکان تحصیل به زبان انگلیسی.
 3. دربرگیری کتابخانه ای کامل شامل منابع چاپی پزشکی، کتب پزشکی الکترونیکی و مجلات پزشکی به زبان های مختلف.

دانشگاه نانجینگ که به دنبال تبدیل شدن به یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی جهان است، با دانشگاه های کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئد، ژاپن، تایوان و هنگ کنگ همکاری می کند. تمرکز این دانشگاه بر آموزش پزشکی، تحقیقات و نوآوری، خدمت رسانی و ارتقا فرهنگ است.

پس از آشنایی با بهترین دانشگاه های چین، به سراغ بررسی شرایط تحصیل در این کشور می رویم و همچنین رتبه جهانی برخی از این دانشگاه ها را ذکر می کنیم. همراه ما بمانید.

بهترین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در 
چین
Great-Wall-of-Badaling,-China

4. شرایط تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

شرایط تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین برای متقاضیان رشته های علوم پزشکی مساعد است. دریافت مدرک کارشناسی در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن بین 5 تا 6 سال زمان می برد. این 6 سال تحصیل را می توان به دو بخش آموزش تئوری (5 سال اول) و دوره کارآموزی در بیمارستان ها (سال آخر) تقسیم کرد. از مهم ترین شرایط تحصیل رشته پزشکی و زیرشاخه های آن در چین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قرار داشتن در بازه سنی 18 تا 25 سال.
 2. کسب حداقل 70 درصد نمره در دروس اصلی ( فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی).
 3. اتمام دوره 12 ساله تحصیل مقدماتی.

یکی از عوامل بهبود دهنده شرایط تحصیل در چین، امکان تحصیل رشته های مختلف به زبان انگلیسی است.

5. رنکینگ جهانی بهترین دانشگاه های چین

رنکینگ جهانی بالا یکی از دلایل جذب دانشجویان بین المللی به تحصیل در چین است. جدول زیر رتبه جهانی برخی از دانشگاه های این کشور را نشان می دهد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه چینهوا16
دانشگاه پکینگ22
دانشگاه فودان40
دانشگاه ژجیانگ54
دانشگاه جیائو تونگ60
دانشگاه نانجینگ120
دانشگاه ووهان257
دانشگاه تونگجی265
دانشگاه معمولی پکن277
دانشگاه HUST400
دانشگاه شانتو925
دانشگاه پایتخت1038

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی چین هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید. با ما باشید.

china,-zhangjiagang,-中国
china,-zhangjiagang,-中国

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی چین

برای دریافت پذیرش تحصیلی چین، ابتدا باید برنامه تحصیلی و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید به مطالعه ی کامل وبسایت دانشگاه انتخابی بپردازید و سپس بر اساس آن مدارک خود را آماده و آپلود کنید. در صورتی که مدارک شما مورد تایید دانشگاه قرار گیرد، دعوت نامه رسمی دانشگاه برای شما صادر خواهد شد.

برخی مدارک لازم برای اخذ پذیرش و تحصیل در چین، عبارتند از:

 1. نامه بیانیه شخصی.
 2. رزومه.
 3. گواهی سلامت.
 4. توصیه نامه.
 5. پاسپورت معتبر.

توجه داشته باشید که:
1. نامه بیانیه شخصی، یک متن 150 کلمه ایست که به معرفی شما، اهداف و برنامه های آینده تان می پردازد.
2. مدارک شما باید به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه شوند.

7. شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

پس از دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های چین، دانشجویان می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنند. برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چین، عبارتند از:

 1. پاسپورت با اعتبار برای حداقل 18 ماه.
 2. مدارک شناسایی.
 3. عکس.
 4. نامه پذیرش تحصیلی.
 5. هزینه دریافت ویزا.
 6. فیش پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه.
 7. گواهی سلامت.

هزینه تحصیل در دانشگاه هایی که از جانب وزات بهداشت ایران تایید شده اند، چقدر است؟ آیا امکان استفاده از بورسیه های چین برای تحصیل در این دانشگاه ها وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله بیابید.

Beijing,-China
Beijing,-China

8. هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

هزینه تحصیل در چین، به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. دانشگاه محل تحصیل.
 2. رشته انتخابی.
 3. مقطع تحصیلی.

به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیل رشته پزشکی و زیر شاخه های آن در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین، در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند آمریکا، استرالیا و بریتانیا ارزان تر و مقرون به صرفه است. تحصیل در این دانشگاه ها بین 4.000 تا 7.000 دلار در سال هزینه در پی خواهد داشت. جدول زیر هزینه تحصیل در دانشگاه های چین را نشان می دهد:

دانشگاههزینه تحصیل (سالیانه – به دلار)
دانشگاه پکینگ7390
دانشگاه فودان11541
دانشگاه پزشکی پایتخت5394
دانشگاه پزشکی نانجینگ5226
دانشگاه جیائو تونگ5349
دانشگاه پزشکی جینژو5412

9. بورسیه تحصیلی چین

استفاده از بورسیه تحصیلی در چین امری رایج و ممکن است. بنابراین برای تحصیل رشته پزشکی و زیر شاخه های آن در دانشگاه های چین که وزارت بهداشت ایران آن ها را تایید کرده است، می توانید از بورسیه های دولتی یا دانشگاهی این کشور استفاده کنید. این بورسیه ها در اکثر موارد هزینه های زیر را پوشش می دهند:

 1. هزینه تحصیل در چین (شهریه دانشگاه).
 2. پرداخت مبلغی ماهانه به دانشجو به عنوان هزینه زندگی.
 3. هزینه اسکان دانشجویی.

10. هزینه زندگی در چین

پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی، دانشجویان همواره باید به هزینه زندگی در دانشگاه مقصد توجه کنند. بنابراین خوب است بدانید هزینه زندگی در چین نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مقرون به صرفه است و بسته به شهر محل زندگی تغییر می کند. اگر ساکن شهرهای ارزان تر چین باشید، با مبلغی بین 600 تا 1000 دلار در ماه می توانید از پس نیازهای زندگی خود برآیید اما اگر در شهرهای گران تری مانند پکن، شنزن و شانگهای زندگی کنید، این مبلغ به 1000 تا 1200 دلار در ماه تغییر می کند. برای جزئیات بیشتر به جدول زیر توجه کنید:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اسکان دانشجویی150 تا 1000 دلار در ماه
مواد غذایی170 تا 200 دلار در ماه
حمل و نقل15 تا 20 دلار در ماه
کتاب و احتیاجات تحصیل30 تا 50 دلار در هر ترم تحصیلی
بیمه60 دلار برای 6 ماه

در آخرین بخش مقاله از مزایا و معایب تحصیل در چین صحبت می کنیم. همراه ما بمانید.

china-(2)
china-(2)

11. مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

آیا شرایط تحصیل در چین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

مزایا و معایب تحصیل در چین کم نیستند و خوب است که پیش از مهاجرت تحصیلی، به آن ها توجه داشته باشید:

مزایای تحصیل در چین

 1. مساعد بودن شرایط تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: تعدد دانشگاه و تنوع رشته های زیرشاخه ی علوم پزشکی، شرایط تحصیل در چین را مساعد کرده است. صدها دانشگاه و موسسه آکادمیک در چین، رشته پزشکی و زیرشاخه های آن را ارائه می دهند بنابراین دست دانشجویان برای انتخاب دانشگاه باز است. خوب است بدانید تقریبا تمام دانشگاه های چین، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز هستند.
 2. مناسب بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین: هزینه تحصیل پزشکی در چین در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند آمریکا، کانادا، بریتانیا و … که بهترین دانشگاه های پزشکی را در بردارند، ارزان تر است. همچنین دانشجویان با کمترین هزینه می توانند نیازهای زندگی خود را تامین کنند.
 3. امکان تحصیل به زبان انگلیسی: بسیاری از برنامه های پزشکی چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می شوند. هدف از ایجاد این امکان، جذب بیشتر دانشجویان بین المللی است.
 4. کشوری وسیع با امکان سفر و ماجراجویی: کشور پهناور چین سرشار از مناطق دیدنی طبیعی و تاریخی است و دانشجویان با زندگی در این کشور فرصت گشت و گذار در این مکان ها را می یابند و فرهنگ های مختلف را تجربه می کنند.

مهم ترین مزیت تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین این است که پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به ایران، به راحتی می توانید مشغول به ادامه تحصیل یا کار شوید.

معایب تحصیل در چین

 1. دانشجویان پزشکی برای برقراری ارتباط با مریض در زمان فارغ التحصیلی نیازمند یادگیری زبان چینی هستند.
 2. آموزش پزشکی به دانشجویان روی بدن انسان واقعی صورت نمی گیرد و از عروسک هایی برای این کار استفاده می شود.
 3. بسیاری از شهرهای بزرگ و صنعتی چین مانند پکن از آلودگی شدیدی رنج می برند که تحمل آن برای دانشجویان بین المللی آسان نیست.
 4. با توجه به اینکه چین پرجمعیت ترین کشور جهان است، احساس غربت و تنهایی برای دانشجویان بین المللی امری طبیعی است.

سوالات متداول تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین

✅ چه تعداد از دانشگاه های چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند؟

وزارت بهداشت ایران 37 دانشگاه چین را تایید کرده است.

✅ آیا امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله! بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

✅ آیا استفاده از بورسیه برای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین امکان پذیر است؟

بله! متقاضیان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین می توانند از انواع بورسیه استفاده کنند.

✅ آیا بهترین دانشگاه های چین در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند؟

بله! بهترین دانشگاه های چین با رتبه های جهانی بالا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند.

✅ بورسیه های چین چه هزینه ای را برای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین پوشش می دهند؟

بورسیه های چین شامل شهریه دانشگاه، کمک هزینه زندگی و هزینه اسکان دانشجویی می شوند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال تحصیل علوم پزشکی و زیرشاخه های آن در چین هستید، باید توجه داشته باشید که دانشگاه انتخابی تان در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار داشته باشد تا در آینده برای ادامه تحصیل یا کاریابی در ایران دچار مشکل نشوید. تحصیل در این دانشگاه ها از شرایط مناسبی برخوردار است و دانشجویان با هزینه ای مقرون به صرفه می توانند مدرک خود را دریافت کنند. تنوع رشته های تحصیلی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و در دسترس بودن بورسیه های تحصیلی تنها برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در چین به شمار می روند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا