خرید آپارتمان دست دوم در استانبول (مناسب ترین قیمت 2021)

turkey Flag

ملک دست دوم در ترکیه، قیمت مناسب تری در مقایسه با ملک نوساز دارد. بنابراین به سرمایه اولیه کمتری برای خرید خانه نیاز خواهید داشت. با خرید ملک دست دوم، یک سرمایه گذاری منطقی در ترکیه داشته باشید و در نهایت با خیالی آسوده، پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

 • آیا با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول می‌توان اقامت ترکیه را دریافت کرد؟
 • ملک دست دوم در ترکیه به چه معنا است؟
 • برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول به چه مقدار سرمایه نیاز است؟
 • مزایای خرید ملک دست دوم در استانبول چیست؟
 • مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه چیست؟

✔️ بررسی خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول یا خرید خانه کلنگی در استانبول روشی فوق العاده برای سرمایه گذاری در ترکیه است. چرا که هزینه هر متر مربع املاک دست دوم از خانه های نوساز کمتر بوده و در نتیجه به سرمایه اولیه کمتری نیاز خواهید داشت. از طرفی بسیاری از این املاک نوساز هستند به همین دلیل دارای امکانات کاملی هستند. در ادامه در مورد مفهوم املاک دست دوم بیشتر صحبت شده و علت نوساز بودن برخی از آن ها را بررسی خواهیم کرد. در این مقاله همچنین هزینه خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا و ازمیر نیز بررسی می‌شود.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند. می‌توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول
Amasya,-Turkey

1. آیا با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول می‌توان اقامت ترکیه را دریافت کرد؟

با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول نیز می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. طبق قوانین املاک و مستغلات در ترکیه، متقاضیان خارجی هر نوع ملکی را می‌توانند خریداری کنند. بنابراین با خرید خانه کلنگی در استانبول نیز امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه وجود دارد.

انواع املاکی که متقاضیان خارجی با هدف دریافت اقامت ترکیه می‌توانند خریداری کنند به شرح زیر است.

 • خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا یا آپارتمان نوساز
 • خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا یا آپارتمان نوساز
 • خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا یا آپارتمان نوساز
 • خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر یا آپارتمان نوساز
 • خرید خانه کلنگی در استانبول یا دیگر شهرهای ترکیه
 • خرید ویلا
 • خرید واحدهای اداری و تجاری
 • خرید واحدهای برج ها و پروژه های مسکونی در ترکیه

بنابراین نوع ملکی که خریداری می‌کنید محدودیتی برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک ایجاد نمی‌کند.

2. ملک دست دوم در ترکیه به چه معنا است؟

مشاوره شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه (قوانین جدید 2020)

قبل از ادامه مطالعه خود، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

آپارتمان یا خانه دست دوم به مفهوم ملکی است که سند مالکیت آن بیش از یک بار تغییر کرده است.

این بدان معناست که هنگام خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا و خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، شما اولین خریدار ملک نیستید. این گونه املاک ممکن است قبلاً بیش از یکبار به فروش رفته باشند. به آپارتمان ها و خانه های دست دوم، ملک فروش مجدد نیز گفته می‌شد.

همانطور که اشاره شد، سند مالکیت ملک دست دوم حداقل یک بار تغییر کرده و از نام سازنده یا مالک اصلی، به نام خریدار دیگری تغییر یافته است. اما این موضوع به مفهوم قدیمی بودن ملک نخواهد بود. چرا که خصوصیات ملک دست دوم با خرید خانه کلنگی در استانبول متفاوت است.

خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا
turkey-2410201_1920

برخی از امکانات املاک دست دوم حتی ممکن است جدید بوده و قبلاً استفاده نشده باشند. در بسیاری از کشورها، افراد پیش از ساخت کامل یک ملک، می‌توانند آن را خریداری کنند. در چنین شرایطی قیمت پایین تری می‌پردازید. چرا که سازنده پس از تکمیل ملک آن را به قیمت بالاتری می‌فروشد.

به همین دلیل بسیاری از متقاضیان خارجی در هنگام ساخت پروژه های مسکونی و آپارتمان ها، در این زمینه سرمایه گذاری می‌کنند. وقتی ساخت و ساز تمام شد، مالک می‌تواند خانه را با قیمت بالاتری به فروش برساند. به همین دلیل نیز بسیاری از آپارتمان های دست دوم، نوساز هستند. چون یکبار سند از سازنده به نام مالک اصلی تغییر کرده و در نهایت وقتی شما آن را می‌خرید، سند مالکیت یکبار تغییر کرده و ملک دست دوم شده است.

3. چرا خرید ملک دست دوم در ترکیه یک سرمایه گذاری منطقی است؟

یکی از ویژگی های املاک دست دوم که باعث محبوبیت آن ها شده، قیمت پایین آن ها در مقایسه با املاک نوساز است. این ویژگی باعث شده تا متقاضیان خارجی بسیاری به دنیال خرید آپارتمان یا خانه دست دوم در ترکیه باشند.

4. برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول به چه مقدار سرمایه نیاز است؟

سرمایه مورد نیاز برای خرید آپارتمان دست دوم در استانبول به عوامل و شاخصه‌ های مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت آپارتمان در استانبول با قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول بسیار متفاوت است. از طرفی شهر نیز بسیار مهم است. چون قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، قیمت آپارتمام دست دوم در آنتالیا و قیمت آپارتمان دست دوم در آلانیا بسیار با قیمت آپارتمان دست دوم در استانبول متفاوت است.

خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا
The-Blue-Mosque,-Istanbul,-Turkey

عوامل مؤثر در قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول یا قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول به شرح زیر هستند.

 • منطقه و محله
 • متراژ خانه یا آپارتمان
 • سال ساخت آپارتمان، خانه یا ویلا
 • امکانات بنا
 • دسترسی های ملک
 • امکانات محلی و منطقه ای

اگر ملکی که انتخاب کرده‌اید، با 10 سال ساخت حدود 50 متر بوده و در محله‌ ای متوسط از استانبول باشد. برای خرید آن به سرمایه ای معادل 250.000 لیر نیاز دارید. این مبلغ معادل 800 میلیون تومان در بهار 1400 خواهد بود. بنابراین شما می‌توانید با سرمایه ای کمتر از 1 میلیارد تومان، خانه ای خوب در محله ای متوسط از استانبول ترکیه خریداری کنید. این در حالی است که با همین مبلغ نمی‌تواند هیچ خانه ای در محله های متوسط تهران خریداری کرد.

5. نکاتی که باید برای خرید ملک دست دوم در ترکیه به آن دقت کنید؟

با وجود مزیت قابل توجه خرید ملک دست دوم در ترکیه، این روش ممکن است معایبی نیز داشته باشد. مهمترین موضوع در خرید خانه های دست دوم، ایمنی خانه ای است که قصد خرید آن را دارید.

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، برای عقد قرارداد به صورت کامل و مشخص و با حضور وکیل رسمی مهاجرت اقدام کنید.

خرید خانه کلنگی در استانبول
bodrum-landscape-turkey-street

تمامی اطلاعات ملک شامل آدرس، مشخصات، سال ساخت، منطقه و غیره باید در سند ذکر شود. برای خرید نیز تلاش کنید با یک آژانس املاک معتبر و شناخته شده مشورت کنید. کارشناس آژانس می‌تواند به عنوان نماینده شما در بررسی تمامی اسناد ملک، عمل کند.

6. خرید انواع ملک در استانبول نسبت به سایر شهرهایی ترکیه چه مزایایی دارد؟

خرید خانه کلنگی در استانبول یا خرید آپارتمان دست دوم در استانبول مزایای بسیار برای شما به همراه خواهد داشت. استانبول پایتخت ترکیه است و به همین دلیل نیز مرکز مبادلات تجاری و تمرکز بسیاری از بیزنس‌ های بزرگ است. لذا خرید آپارتمان در استانبول در مقایسه با خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا و خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا مزایای زیر را خواهد داشت.

 • نرخ رشد انواع املاک در استانبول بالاتر از میانگین نرخ رشد سالانه در دیگر شهرهای ترکیه است.
 • استانبول پایتخت ترکیه و مرکز اقتصادی، سیاسی و توریستی این کشور است. بنابراین بازار املاک و مستغلات در استانبول رونق خوبی دارد به همین دلیل خرید آپارتمان دست دوم در استانبول یا خرید خانه کلنگی در استانبول راحتتر خواهد بود.
 • برای خرید آپارتمان در استانبول یا خرید خانه کلنگی در استانبول نسبت به خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا و خرید آپارتمان دست دوم در آلانا، حق انتخاب بیشتری خواهید داشت. چون املاک استانبول بسیار متنوع هستند.
 • اجاره بهای آپارتمان و خانه در استانبول بیشتر از شهرهای دیگر است. بنابراین اگر بخواهید ملک خریداری شده را اجاره دهید، درآمد بیشتری کسب می‌کنید.
 • برای خرید آپارتمان و خانه در استانبول، شرایطی چون امکان سفر کم هزینه و بازدید از املاک بدون ویزا فراهم است.
 • سرمایه گذاری در استانبول و زندگی در پویاترین شهر ترکیه از لحاظ اقتصادی، شرایط بسیار مساعدی برای پیشرفت فراهم کرده است.
خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا
Streets-of-Kakan

7. مزایای خرید ملک دست دوم در استانبول چیست؟

خرید ملک دست دوم در شهرهای مختلف ترکیه خصوصاً استانبول، مزایای بسیاری دارد که در ادامه به بررسی آن ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 • بازگشت عالی سرمایه: املاک و مستغلات استانبول با جهش و رشد قیمتی خوبی همراه اشت. به همین دلیل نیز سرمایه گذاری در املاک دست دوم می‌تواند برای شما بسیار سودآور باشد.
 • مالیات کم: متقاضیان خارجی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ملک در ترکیه، معاف هستند. این بدان معنا است که در مقایسه با دیگر کشورها، مالیات بر دارایی زیادی پرداخت نمی‌کنید.
 • ارزان ترین املاک و مستغلات در اروپا: املاک ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار ارزان است. حتی قیمت ملک در ترکیه از ایران نیز پایین تر است.
 • دریافت تابعیت ترکیه: طبق قوانین شهروندی ترکیه، هر متقاضی خارجی که ملکی به ارزش حداقل 250.000 دلار آمریکا در ترکیه خریداری کند، تابعیت این کشور اعصا می‌شود. اگر خانه خریداری شده کمتر از 250.000 دلار باشد، به متقاضی اجازه اقامت اعطا می‌شود و هر سال باید آن را تمدید کند.
 • هزینه های پایین زندگی: در مقایسه با کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در استانبول ترکیه، نسبتاً پایین است. این در حالی است که هزینه زندگی در تهران از استانبول نیز بیشتر است.
 • طبیعت زیبا و زندگی آرام: استانبول در تمام طول سال زیبایی های چشمگیری دارد و از زندگی در این کشور لذت خواهید برد.

8. توصیه وکیل رسمی برای خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه چیست؟

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

برای خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا، خرید آپارتمان دست دوم در استانبول و خرید خانه کلنگی در استانبول، باید قیمت ملک ارزیابی شود.

در فرآیند خرید ملک در ترکیه، ارزش واقعی ملک توسط کارشناس رسمی دولت ترکیه (ekspertiz) تعیین می‌شود.

خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر
bodrum

قیمتی که کارشناس اعلام می‌کند بر اساس مولفه های واقعی بوده و به همین دلیل نیز به ارزش واقعی ملک بسیار نزدیک است.

قیمتی که کارشناس ارائه می‌دهد در گزارش خانه درج شده و فروشنده و خریدار می‌توانند در مورد آن به توافق برسند. به همین دلیل نیز ارزش گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دولت ترکیه (ekspertiz) بسیار حائز اهمیت است.

9. مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه چیست؟

مراحل خرید آپارتمان دست دوم در ترکیه بسیار مشابه خرید ملک نوساز در این کشور است.

 • انجام تحقیقات: قبل از خرید هرگونه ملک در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه، باید ابتدا تحقیقات کاملی انجام دهید. استعلامات لازم شامل استعلام از اداره مالیات و … اولین قدم خواهد بود.
 • انتخاب نماینده مناسب: برای انجام توافقات و عقد قرارداد باید با یک نماینده رسمی مناسب و آشنا به قوانین املاک ترکیه همکاری کنید. این نماینده می‌تواند وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه باشد.
 • ارزش گذاری ملک توسط کارشناس رسمی دولت ترکیه: در این مرحله، کارشناس رسمی دولت ترکیه، طبق مولفه های قانونی و رسمی، ملک را ارزش گذاری کرده و در گزارش ثبت می‌کند. شما می‌توانید در مورد این مبلغ با فروشنده به توافق برسید.
 • انعقاد قرارداد سپرده گذاری و فروش: برای بستن ملک و عقد قرارداد خرید ملک دست دوم در استانبول، باید مبلغی حدود 10% از ارزش ملک را به عنوان ودیعه به فروشنده پرداخت کنید.
 • رویه های قانونی خرید ملک: در این مرحله باید شماره مالیات ترکیه را دریافت کنید. برای دریافت این شماره به پاسپورت معتبر نیاز دارید.
 • افتتاح حساب بانکی: برای انتقال وجه به حساب فروشنده باید حساب بانکی در ترکیه افتتاح کنید. وکیل رسمی مهاجرتی در این مرحله به شما کمک خواهد کرد.
 • امضای سند حقوقی و انتقال سند: پس از انجام کلیه مراحل فوق، باید سند حقوقی ملک را امضا کنید. انتقال سند که انجام شد، می‌توانید برای دریافت اقامت موقت به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید.
Tablakaya-Mahallesi,-Çağlayan-Sk.,-38280-TalasKayseri,-Turkey,-Talas

10. قیمت خرید آپارتمان دست دوم در شهرهای مختلف ترکیه چقدر است؟

قیمت خرید انواع املاک دست دوم در ترکیه در شهرهای مختلف ترکیه بسیار با یکدیگر متفاوت است. در ادامه مقاله، قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا، خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا و خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر را بررسی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در استانبول در مرکز شهر11502.97 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در استانبول در خارج از مرکز شهر5810.35 لیر ترکیه

هزینه ماهانه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در استانبول برای یک فرد مجرد 411.71 دلار معادل 3536.56 لیر ترکیه است. هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 3 نفره، 1443.84 دلار معادل 12402.65 لیر ترکیه است.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا در مرکز شهر5768.72 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آنکارا در خارج از مرکز شهر3637.14 لیر ترکیه

هزینه ماهانه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا برای یک فرد مجرد 367.27 دلار معادل 3154.84 لیر ترکیه است. هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 3 نفره، 1270.30 دلار معادل 10911.95 لیر ترکیه است.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا در مرکز شهر5387.60 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آنتالیا در خارج از مرکز شهر3705.79 لیر ترکیه

هزینه ماهانه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا برای یک فرد مجرد 337.52 دلار معادل 2899.30 لیر ترکیه است. هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 3 نفره، 1171.24 دلار معادل 10060.97 لیر ترکیه است.

Kadıköy-Sahili,-Turkey

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا در مرکز شهر3500.00 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در آلانیا در خارج از مرکز شهر2400.00 لیر ترکیه

هزینه ماهانه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا برای یک فرد مجرد 365.65 دلار معادل 3140.94 لیر ترکیه است. هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 3 نفره، 1233.18 دلار معادل 10593.02 لیر ترکیه است.

قیمت خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر

نوع آپارتمانقیمت هر متر مربع
قیمت هر متر مربع خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر در مرکز شهر7924.76 لیر ترکیه
قیمت خرید خانه کلنگی در ازمیر در خارج از مرکز شهر4259.62 لیر ترکیه

هزینه ماهانه زندگی با خرید آپارتمان دست دوم در ازمیر برای یک فرد مجرد 365.33 دلار معادل 3138.23 لیر ترکیه است. هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 3 نفره، 1263.51 دلار معادل 10853.61 لیر ترکیه است.

11. شرایط خرید خانه، آپارتمان یا ویلا در ترکیه در مقایسه با ایران چگونه است؟

خرید خانه، آپارتمان یا ویلا در ترکیه در مقایسه با ایران بسیار مقرون به صرفه است. چرا که هزینه هر متر مربع خانه در ترکیه بسیار کمتر از قیمت ملک در تهران است. بنابراین با یک بودجه مشخص و ثابت، خانه ای با امکانات بهتر، با متراژ بیشتر و در محله مناسب تری از استانبول را در مقایسه با تهران می‌توانید بخرید.

12. با خرید ملک دست دوم در ترکیه به چه افرادی اقامت تعلق می‌گیرد؟

اعضای خانواده متقاضی خرید ملک دست دوم در ترکیه می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. منظور از اعضای خانواده متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال وی است.

خرید خانه کلنگی در استانبول
hagia-sophia-ayasofya-istanbul-mosque-wallpaper-preview

13. رعایت نکات زیر برای خرید انواع ملک در ترکیه ضروری است؟

 • ملک دست دومی را انتخاب کنید که خوش فروش باشد.
 • کلیه اسناد ارائه شده ملک مورد نظر باید کاملا صحیح و قانونی باشد.
 • انتقال پول را باید از مجرای قانونی انجام دهید.
 • محله ای را برای خرید ملک دست دوم انتخاب کنید که رشد قیمتی خوبی دارد.
 • ملک دست دوم مورد نظر شما باید در محله ای باشد که طبق قانون ترکیه، منع صدور اقامت نداشته باشد.

توصیه وکیل رسمی مهاجرت در ترکیه

خرید ملک برای یک فرد خارجی کاری عادی قلمداد نمی‌شود. بنابراین برای خرید هر نوع ملکی در ترکیه باید کلیه مراحل را با حساسیت و دقت بالایی انجام دهید. در همین راستا، وکیل مهاجرتی ترکیه می‌تواند در مراحلی چون استعلام ملک، حواله پول، انتقال سند، امور مربوط به اقامت و پاسپورت به شما خدمات ارائه دهد.

14. وکیل رسمی برای خرید ملک دست دوم چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

مشاوره شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه (قوانین جدید 2020)

قبل از ادامه مطالعه خود، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه برای خرید ملک دست دوم یا هر نوع ملک دیگری در ترکیه، خدمات زیر را ارائه می‌دهد.

 • استعلامات ملک
 • افتتاح حساب بانکی
 • اخذ شماره مالیاتی ترکیه
 • مراحل قانونی انتقال پول و انتقال سند
 • اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

15. آیا با خرید ملک دست دوم در ترکیه از یک ایرانی می‌توان اقامت گرفت؟

متقاضیان خارجی منعی برای خرید ملک دست دوم از یک ایرانی یا تبعه غیر ترکیه ای ندارند. اما این روش، به اقامت دائم منجر نشده و تنها یک روش سرمایه گذاری است.

اگر مایل به دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه هستید، ملک را باید از یک تبعه حقوقی یا حقیقی ترکیه ای خریداری کنید.

16. شرایط تحصیل فرزندان متقاضی خرید ملک دست دوم در ترکیه چگونه است؟

فرزندان زیر 18 سال متقاضی خرید ملک دست دوم در شهرهای ترکیه، می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی این کشور تحصیل کنند.

اگر متقاضی برای ثبت نام فرزندش در مدارس ایرانی ترکیه اقدام کند باید برای مدرک بین المللی و تحصیل وی، شهریه پرداخت کند. از طرفی مدارس ایرانی در ترکیه تنها در شهرهای آنکارا و استانبول فعالیت دارند.


سوالات متداول خرید آپارتمان دست دوم در استانبول

✅ آیا فقط در استانبول می‌توان آپارتمان دست دوم خریداری کرد؟

خیر. متقاضیان می‌توانند برای خرید خانه کلنگی در استانبول، خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا، خرید آپارتمان دست دوم در آنتالیا، خرید آپارتمان دست دوم در آلانیا و ازمیر و دیگر شهرهای ترکیه اقدام کنند.

✅ حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک دست دوم در استانبول چقدر است؟

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک دست دوم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه بسیار متغیر است و نمی‌توان عدد مشخصی ارائه کرد. اما اگر هدف شما دریافت پاسپورت ترکیه است، باید خانه ای با ارزش 250.000 دلار آمریکا خریداری کنید.

✅ عوامل مؤثر روی قیمت ملک دست دوم در ترکیه چیست؟

عوامل و فاکتورهای مختلفی، قیمت ملک دست دوم در ترکیه را تعیین می‌کنند. از جمله مهمترین آن ها می‌توان به شهر و محله، متراژ ملک، سال ساخت، امکانات ملک و دسترسی های محلی اشاره کرد.

✅ آیا قیمت ملک دست دوم در استانبول بیشتر از دیگر شهرهای ترکیه است؟

بله. استانبول به عنوان پایتخت ترکیه، مرکز تجاری و سیاسی و توریستی این کشور است و به همین دلیل نیز هزینه هر متر مربع ملک در استانبول بیشتر از شهرهای دیگر ترکیه است.

✅ آیا با خرید خانه دست دوم در استانبول می‌توان اقامت دائم و پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

بله. با خرید انواع ملک دست دوم در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه می‌توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. کافی است پس از انتقال سند به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و درخواست اقامت دهید.

جمع بندی

Conclusion

خرید ملک دست دوم در ترکیه یکی از بهترین روش‌ های سرمایه گذاری در این کشور و دریافت اقامت دائم و پاسپورت ترکیه است. اما برای اینکه موفق به دریافت تابعیت ترکیه شوید، باید مراحل خرید ملک را به صورت قانونی و اصولی انجام دهید. در غیر این صورت، خرید ملک تنها یک روش سرمایه گذاری در این کشور خواهد بود.

نقاط قوت:
دریافت تابعیت و پاسپورت ترکیه
بازگشت عالی سرمایه
مالیات کم

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا