100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت 2024(+✅زبان کانادا+آمریکا+کشورها)

europe Flag

یکی از مشکلاتی که در مسیر مهاجرت به کشورهای مختلف برای متقاضیان وجود دارد، آموزش زبان کشور مقصد است. نیاز به زبانی مشترک برای برقراری ارتباط باعث به وجود آمدن زبان بین‌المللی و آزمون‌هایی مثل آیلتس و تافل، مرتبط با میزان مهارت افراد در آن زبان گردیده است. امروزه مدارک قبولی در این آزمون‌ها از مهم‌ترین مدارک برای اخذ پذیرش و ویزا به شمار می‌روند و لازم است حداقل نمره مناسب برای مهاجرت دریافت شود اما حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت بسته به کشور مقصد و هدف مهاجرت (تحصیل، کار و …) تغییر می‌کند. با ما در این مقاله همراه باشید تا حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کشورهای مختلف را دریابید. ما در این مقاله به پرسش‌های زیر خواهیم پرداخت:

 • آیا مهاجرت با آیلتس 5 امکان پذیر است؟
 • حداقل نمره تافل برای مهاجرت کاری و تحصیلی چند است؟
 • حداقل نمره زبان آیلتس قابل قبول برای مهاجرت چند است؟
 • آیا نمره زبان مناسب برای مهاجرت به کشور های مختلف متفاوت است؟
 • مزایا و معایب ارائه مدرک زبان برای مهاجرت کدامند؟

 

بررسی حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کشورهای مختلف و برای موقعیت‌های کاری یا دانشگاه‌های متفاوت متغیر است. برای بعضی از مشاغل و دانشگاه‌ها امکان مهاجرت با آیلتس 5 وجود دارد در حالی که حداقل نمره زبان برای مهاجرت در بعضی از مشاغل و دانشگاه‌ها 6 یا 7 است. پس اولین کاری که قبل از ارسال درخواست مهاجرت باید مورد توجه قرار گیرد، تحقیق درباره حداقل نمره مورد تایید، سپس شرکت در آزمون IELTS یا تافل و در نهایت کسب نمره زبان مناسب برای مهاجرت با توجه به شغل/دانشگاه مورد نظر یا معادل آن، کسب حداقل نمره تافل برای مهاجرت است. برای آشنایی با حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا، آمریکا، فرانسه، آلمان و دیگر کشورها بر اساس منابع معتبر و به‌روز با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. آشنایی با آزمون آیلتس

آیلتس تنها آزمون مهارت در زبان انگلیسی است که توسط هر چهار دولت استرالیا، بریتانیا، کانادا و نیوزلند برای مقاصد مهاجرتی پذیرفته شده است. آیلتس یک آزمون پذیرفته شده توسط اکثر کشورها و  بیش از 11000 سازمان در سراسر جهان به عنوان شاخص واقعی مهارت های زبان انگلیسی است.

از دانشگاه‌های پیشرو، مؤسسات آموزشی و ادارات دولتی گرفته تا آژانس‌های مهاجرت، کارفرمایان، و سازمان‌های حرفه‌ای و صنعتی این آزمون را معتبر دانسته‌اند. این موسسات از نمرات آیلتس در فرآیند پذیرش متقاضیان کار و تحصیل به عنوان عاملی تعیین کننده استفاده می‌‌کنند.

خوب است بدانید که نمره آیلتس در اکثر کشورها به مدت دو سال معتبر است.

آزمون آیلتس چهار بخشی اصلی دارد:

 • خواندن یا درک مطلب (Reading): شامل 40 سوال در مدت 60 دقیقه
 • نوشتار (Writing): شامل 2 سوال در مدت 60 دقیقه
 • شنیدار (Listening): شامل 2 سوال در مدت 11 الی 14 دقیقه
 • گفتار (Speaking)

دقت داشته باشید که:
– دو بار در سال می‌توان در امتحان آیلتس شرکت کرد.
– آزمون IELTS ممکن است به صورت آنلاین یا حضوری برگزار شود.

حداقل نمره تافل برای مهاجرت
Sydney-Harbour,-Australia
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. انواع آزمون های آیلتس

دو نوع آزمون آیلتس آموزشی آکادمیک و عمومی (General) وجود دارد که بخش های نوشتار و درک مطلب با یکدیگر متفاوتند:

 • آموزش عمومی برای کسانی است که مایل به مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان هستند.
 • آزمون آکادمیک برای کسانی است که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.

آزمون IELTS  نمره قبولی مشخصی ندارد و در واقع یک نوع تعیین سطح است. نمرات IELTS مورد قبول برای کشورهای مختلف بر اساس موقعیت‌های شغلی یا تحصیلی متفاوت تعیین می‌شود؛ به عنوان نمونه در کشور انگلستان حداقل نمره زبان برای مهاجرت در این آزمون از 4.0 تا 7.0 متغیر است.

این نمره قبولی ممکن است در یک سازمان نیز متفاوت باشد. مهارت‌های زبان انگلیسی یک دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی مسلما باید بالاتر از یک دانشجوی حسابداری یا فنی باشد و یا مهارت‌های زبانی یک پرستار یا کارمند بخش پذیرش در یک بیمارستان باید بالاتر از کارمندان بخش تعمیرات یا آشپزخانه باشد.

بنابراین، نمره زبان مناسب برای مهاجرت کاملا به سازمان مقصدی که برای تحصیل یا کار انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد.

3. نمره زبان مناسب برای مهاجرت به آلمان

با توجه به اینکه در کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌شود، بحث نمرات زبان IELTS معمولاً در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مطرح می‌شود.

دانشگاه های مختلف آلمان دروس مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به طور کامل یا فقط در چند درس به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، بنابراین دانشجویانی که به دنبال اخذ پذیرش در این دانشگاه ها هستند باید در آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی (IELTS) نمره بالاتری کسب نمایند.

نمره آیلتس برای دانشگاه های آلمان متفاوت است. برخی از دانشگاه های آلمان برای پذیرش نیاز به نمره آیلتس 7.0 یا بالاتر دارند و این میزان مهارت برای فهم بهتر سخنرانی‌ها و سمینارهایی است که به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

توجه داشته باشید که دانشگاه ها همیشه برای پذیرش و مهاجرت به حداقل نمره زبان 7 نیاز ندارند. اکثر دانشگاه های آلمان حداقل نمره آیلتس بین 4.5 تا 6.5 را برای پذیرش و مهاجرت می پذیرند.

در جدول زیر حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به آلمان و تحصیل در برخی از دانشگاه‌های این کشور را به تفکیک ذکر کرده‌ایم:

نام دانشگاهحداقل نمره آیلتس مورد نیاز
دانشگاه فنی مونیخ6.5
دانشگاه آزاد برلین6.5
دانشگاه بیله فلد6.5
دانشگاه صنعتی هامبورگ6.5
دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف5.5
دانشگاه کنستانز5.5

مهاجرت با آیلتس 5 به آلمان با اخذ پذیرش از دانشگاهی مانند دانشگاه فیلیپس ماربورگ امکان‌پذیر می‌شود.

اگر به دنبال آشنایی نمرات و مدارک زبان آلمانی برای مهاجرت به این کشور هستید، مقاله مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در آلمان را از دست ندهید.

در ادامه از حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به فرانسه، ایتالیا و سایر کشورها حرف می‌زنیم.

حداقل نمره زبان برای مهاجرت

4. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به فرانسه

فرانسه یکی دیگر از کشورهایی است که به دلیل زبان رایج غیر انگلیسی به طور کلی در فرآیند درخواست شغل نیازی به آیلتس ندارد و فقط ممکن است بعضی شرکت‌های بین‌المللی پیش‌نیازی برای زبان انگلیسی قرار دهند. ولی در مقاصد تحصیلی این موضوع متفاوت است.

هر چند امکان اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بدون آیلتس نیز وجود دارد ولی در بسیاری موارد کسب حداقل نمره زبان برای مهاجرت از طریق تحصیل یک الزام به حساب می‌آید.

سنت تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه های فرانسه بیش از 800 سال قدمت دارد. هر ساله حدود 2 میلیون خارجی در دانشگاه‌های مختلف مستقر در فرانسه ثبت‌نام می‌کنند. معیارها و استثنائات شرایط تحصیل در فرانسه نیز برای دوره‌ها و دانشگاه‌ها متفاوت است. مقاطعی که در بعضی دانشگاه‌های فرانسوی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، برای پذیرش، تحصیل و مهاجرت حداقل نمره آیلتس قابل قبول را در نظر می‌گیرند.

میانگین حداقل مدرک آیلتس برای تحصیل در فرانسه 6.5 است ولی این مقدار در هر دانشگاه متفاوت است.

حداقل نمره تافل معیار دیگری است که برای پذیرش و مهاجرت تحصیلی در فرانسه پذیرفته می‌شود. میانگین نمره قابل قبول در امتحان تافل در دانشگاه های کشور فرانسه 82 است و این مقدار در دانشگاه های مختلف متفاوت است؛ به عنوان مثال حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری 6 است ولی این عدد برای دانشگاه استراسبورگ و ژان مولن لیون 3، 6.5 است.

اگر می‌خواهید بدون مدرک زبان به فرانسه مهاجرت کنید، در مقاله تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان همراه ما باشید.

5. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به ایتالیا

برای کار در ایتالیا نیز همانند آلمان و فرانسه الزامات کلی برای داشتن مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد ولی برای تحصیل متفاوت است. هر چند در اکثر دانشگاه های ایتالیا الزام تسلط به زبان انگلیسی وجود ندارد ولی حتماً باید قبل از انجام اقدامات برای مهاجرت تحصیلی، شرایط دانشگاه مقصد را در وب سایت رسمی دانشگاه بررسی کنید.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا 5.5 و حداقل نمره تافل قابل قبول به شرح زیر است:

 • PBT بین 507 تا 557
 • CBT بین 180 تا 217
 • IBT بین 80 تا 99

دقت داشته باشید دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در دوره های ایتالیایی زبان تحصیل کنند، باید مدرک زبان ایتالیایی B2 را کسب کنند.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت تحصیلی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. دانشگاه های ایتالیا نمرات آیلتس مورد نیاز متفاوتی دارند. به جدول زیر دقت کنید:

نام دانشگاهحداقل نمره آیلتس برای مهاجرت
دانشگاه Ca’ Foscari4
دانشگاه بولونیا5.5
دانشگاه پلی تکنیک تورین5.5
دانشگاه پلی تکنیک میلان6
Università Cattolica del Sacro Cuore6
دانشگاه جان کابوت6.5
مهاجرت با آیلتس 5
Colosseum,-Roma,-Italy

6. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

آیلتس یکی از چهار آزمون مهارت زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه ها، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) پذیرفته شده است. حداقل نمره آیلتس برای اخذ اقامت کانادا برای همه گروه های ریدینگ، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن 6 است که معمولا معادل سطح 7 در معیار زبان در کانادا یا CLB محسوب می شود.

CLB معیاری است که در کشور کانادا برای معادل سازی چهار آزمون زبان معتبر و پذیرفته شده ایجاد شده و به نتایج آزمون های مختلف عددی بین 1 تا 10 اختصاص می دهد.

حداقل فایده‌ای که  اخذ نمره آیلتس خوب در فرآیند مهاجرت برای متقاضیان دارد کسب 160 امتیاز مثبت است که باعث می‌شود در رتبه بالاتری در سیستم امتیازدهی این کشور برای مهاجران قرار بگیرند.

نمره زبان آیلتس مناسب برای مهاجرت به کانادا به شیوه‌های مختلف به شرح زیر است:

 • برای کارگران ماهر، سطح 7 معیار زبان کانادایی (CLB) برای اخذ ویزای اقامت مورد نیاز است.
 • برای درخواست اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری نمره زبان مناسب برای مهاجرت CLB 7 با حداقل 6.0 برای هر زیر بخش آزمون است.
 • برای مشاغل NOC A، حداقل نمره آیلتس برای مهاجرتCLB 7 و برای مشاغل NOC B، معیار CLB 5 است.
 • معیار پذیرش حداقل نمره آیلتس یا تافل برای مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های مختلف کانادا متفاوت است و به سطح علمی و قوانین داخلی آن دانشگاه برمی‌گردد.

NOC طبقه بندی مشاغل در کاناداست و برای دسته های مختلف نمره های زبان متفاوتی را الزام می کند.

خوب است بدانید که اپلای دانشگاه های کانادا بدون زبان نیز امکان‌پذیر است.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به آمریکا

در کشور آمریکا نمره آیلتس برای همه ی مشاغل مورد نیاز نیست ولی برای برآورده کردن شرایط ویزای ایالات متحده، نمره کلی آیلتس 6.5 و نمره 7 در بخش گفتار (اسپیکینگ / Speaking) آزمون یک مزیت محسوب می‌شود.

این نمرات در بعضی مشاغل مثل پرستاری یک الزام است.

نمره آیلتس برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور آمریکا متفاوت است؛ حداقل نمره زبان برای مهاجرت و تحصیل در آمریکا را در فهرست زیر ببینید:

 برای دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت به ایالات متحده آمریکا، اخذ حداقل نمره زبان 6.5 با حداقل نمره 6 در هر یک از زیربخش ها مورد نیاز است.

نمره زبان مناسب برای مهاجرت

در آخرین بخش از مقاله به سراغ حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به مجارستان و مزایا و معایب ارائه این مدرک می‌رویم. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

8. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به مجارستان

تسلط به زبان انگلیسی و ارائه نمره آیلتس برای پیدا کردن شغل در مجارستان الزامی نیست. این موضوع به این دلیل است که زبان محاوره در این کشور مجارستانی است اما در خصوص دانشجویان بین‌المللی و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان مجارستان موضوع کمی متفاوت است.

آزمون مهارت زبان برای تحصیل در بعضی از دانشگاه های مجارستان الزامی است و متقاضیان باید حداقل نمره زبان آیلتس 5 تا 6 و یا نمره تافل حدود 65-92 را برای مهاجرت اخذ نمایند.

اگر دانشجویان بین‌المللی به زبان مجارستانی مسلط باشند، یک امتیاز مثبت برایشان محسوب خواهد شد و همین امر به آن‌ها کمک می‌کند تا فرصت‌های کار و تحصیل بیشتری را در مجارستان به دست آورند.

در مقاله تحصیل در مجارستان به زبان مجاری اطلاعات لازم درباره مدارک زبان مجاری جهت مهاجرت تحصیلی به این کشور به دست آورید.

9. مزایا و معایب ارائه مدرک زبان برای مهاجرت

تسلط به زبان انگلیسی مسیر شما برای اخذ ویزای کشورهای مختلف را هموار می‌کند و مدارک معتبر مانند آیلتس و تافل راهی برای اثبات این تسلط پیشِ روی شما می‌گذارند. شما با داشتن مدارک معتبر زبان رزومه خود را قوی می‌کنید و همین امر در عین مزیت، مشکل نیز دارد و مسیر مهاجرت را برای کسانی که این مدارک را ندارند، سخت می‌کند.

به عبارت دیگر همیشه کسانی که مدرک و نمره زبان مناسب برای مهاجرت دارند، یک پله از دیگر متقاضیان مهاجرت جلوتر هستند.


پرسش‌های متداول حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به چه عواملی وابسته است؟

حداقل نمره زبان برای مهاجرت را کشور مقصد، روش مهاجرت (کاری، تحصیلی و …)، شرکت و دانشگاه انتخابی و … تعیین می‌کنند.

آیا امکان مهاجرت با آیلتس 5 وجود دارد؟

نمره 5، نمره خوبی برای آیلتس محسوب نمی‌شود اما همچنان برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه فیلیپس ماربورگ با آیلتس 5 دانشجو می‌پذیرند.

حداقل نمره تافل برای مهاجرت چقدر است؟

حداقل نمره تافل برای مهاجرت را 80 یا 82 می‌دانند اما این نمره بر اساس دانشگاه یا شغل انتخابی شما در کشورهای مختلف، متفاوت است.

نمره زبان مناسب برای مهاجرت به آمریکا چند است؟

برای مهاجرت به آمریکا به آیلتس با حداقل نمره 6 یا 6.5 نیاز دارید اما این نمره بر اساس شغل یا دانشگاه مقصد تغییر می‌کند.

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا چند است؟

حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا را می‌توان بین 6 تا 7 دانست.

جمع بندی

Conclusion

اگر قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید ویزای کشورهای مختلف، از آلمان و فرانسه گرفته تا آمریکا و کانادا را دریافت کنید، به مدارک معتبر زبان انگلیسی نیاز دارید. آیلتس و تافل از جمله آزمون‌هایی هستند که این مدارک معتبر را در اختیار شما قرار می‌دهند. نکته حائز اهمیت این است که حداقل نمره تافل یا آیلتس بسته به کشور مقصد تغییر می‌کند و حتی دانشگاه‌ها یا موقعیت‌های کاری یک کشور نیازهای متفاوتی در این زمینه دارند و حداقل نمره متفاوتی را الزام می‌کنند. بنابراین تحقیق درباره شرایط مهاجرت به کشور مقصد، کار در محل کار یا تحصیل در دانشگاه انتخابی امری مهم در مسیر اخذ پذیرش/ویزای شما به شمار می‌رود.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان