100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تمکن مالی اتریش (+ شرایط 2023)

austria Flag

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره تمکن مالی اتریش و شرایط و هزینه‌های زندگی در اتریش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. خواندن این مقاله به شکل‌گیری ذهنیت اولیه برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی کمک می‌کند. اگر به هر دلیلی قصد مهاجرت به اتریش را دارید خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد. برخی مواردی که در این مقاله به آن پرداخته ایم از این قرار است:

 • شرایط تمکن مالی اتریش به چه صورت است؟
 • هزینه تمکن مالی اتریش چقدر است؟
 • مزایای کشور اتریش چیست؟
 • مزایای برنامه خود حمایتی اتریش چیست؟
 • مخارج زندگی در اتریش چقدر است؟
 • وضعیت اقتصادی اتریش به چه صورت است؟

 

✅ بررسی شرایط اخذ تمکن مالی اتریش

تمکن مالی اتریش برای افراد مستقل از نظر مالی و افراد ثروتمندی که می‌خواهند به اتریش مهاجرت کنند و قصد کار و تجارت در این کشور را ندارند مناسب است.
اتریش به دلیل داشتن محیط سالم، سیستم مالی قابل اعتماد، زیرساخت‌های پیشرفته و میزان جرم و جنایات کم یکی از جذاب‌ترین کشورها برای بسیاری از افراد خارجی است.
در این مقاله می‌خواهیم در مورد گزینه نحوه اخذ اجازه اقامت در اتریش بدون داشتن حق کار صحبت کنیم. تمکن
طرح اقامت اتریش برای متقاضیان مستقل مالی از اقامت واقعی از  طریق برنامه سرمایه گذاری متفاوت است. گزینه اجازه اقامت اتریش برای کسانی که آماده زندگی دائم در این کشور هستند مناسب است. معمولاً این افراد با در نظر گرفتن اهداف بسیار مشخصی از جمله بهبود شرایط زندگی و آموزش خوب فرزندانشان، به اتریش نقل مکان می‌کنند. کیفیت بالای زندگی اتریش برای افراد موفق که مایل به اقامت دائم ‌در این کشور هستند بسیار جذاب است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. شرایط اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

در زیر به برخی شرایط تمکن مالی اتریش اشاره کرده و در ادامه به طور مفصل‌تر درباره آن‌ها صحبت خواهد شد.

 • شما و اعضای خانواده می‌توانید در اتریش زندگی کنید و در هر نقطه از منطقه شینگن اتحادیه اروپا بدون ویزا اقامت داشته باشید.
 • اعضای درجه یک خانواده متقاضیان نیز می‌توانند اقامت اتریش را اخذ کنند، از جمله کودکان بالغ وابسته.
 • از آنجا که لازم نیست بیش از 183 روز در سال در اتریش اقامت داشته باشید، لازم نیست که مشمول مالیات اتریش شوید و می‌توانید حوزه قضایی مالیاتی کم یا حتی بدون مالیات را انتخاب کنید تا مقیم آنجا شوید.
 • طرح مهاجرت اتریش به متقاضیان اجازه می‌دهد بعداً اقامت دائم بگیرند و شهروند شوند.
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2.شرایط دریافت اقامت از طریق تمکن مالی اتریش

تمکن مالی اتریش چهار شرط اصلی برای افراد به عنوان یک متقاضی مستقل از نظر مالی دارد:

 • هزینه تمکن مالی برای متقاضی اصلی باید شامل حداقل 400،000 یورو در یک بانک محلی سپرده‌گذاری کند. راه حل دیگر واریز حداقل 20،000 یورو برای هر یک از اعضای بزرگسال خانواده (از جمله متقاضی) و 10،000 یورو برای هر کودک وابسته است. اثبات درآمد پایدار ماهانه 2000 یورو نیز ضروری است.
 • آدرس دائمی ‌را می‌توان از طریق قرارداد خرید یا اجاره املاک و مستغلات در اتریش بدست آورد.
 • سابقه کیفری پاک و یک سند تأیید شده از طرف بهداشت نیز لازم است.
 • دانش اولیه زبان آلمانی (سطح ابتدایی A1 کافی است) لازم است.
تمکن مالی اتریش
Vienna,-Austria-4

3.سهمیه برنامه خود حمایتی اتریش

خودحمایتی اتریش به این صورت است که دولت کشور برای مناطق مختلف ارضی کشور عضو اتحادیه اروپا سهمیه تعیین کرده است.
به عنوان مثال، وین، پایتخت این کشور، بیشتر افراد خارجی را به خود جذب می‌کند و اسلات‌های رایگان بیشتری در پایین اتریش و برخی مناطق دیگر در دسترس هستند.

نکته:

 • در ابتدا، محل اقامت برای یک سال با امکان تجدید آن صادر خواهد شد. پس از 10 سال اقامت دائم (در برخی موارد 7)، راهی برای اخذ تابعیت اتریش وجود دارد.
 • مجوزهای اقامت برای افراد مستقل مالی براساس سهمیه صادر شده اند، و در نتیجه ممکن است خیلی طولانی شود (به عنوان مثال 1 سال و حتی بیشتر).

4.چرا اخذ اقامت تمکن مالی اتریش

هدف هر پدر و مادری تأمین امنیت فرزندان و آینده خوبی است که اغلب با آموزش عالی شروع می‌شود. از نظر والدین، این وظایف در راس اولویت‌های آن‌ها قرار دارد.
آن‌ها در برنامه‌ریزی زندگی آینده خود تصویری واضح در ذهن دارند: شرایط زندگی راحت، در یک موقعیت زیست محیطی و روانی مفید.
متأسفانه دستیابی به بسیاری از این شرایط در کشور خود دشوار است. بنابراین این افراد تمام تلاش خود را در جستجوی گزینه‌های مناسب در اروپا و ایالات متحده متمرکز می‌کنند.
آن‌ها چالش‌های زیادی پیش رو دارند زیرا باید کشور خود را ترک کرده و وارد کشوری با شرایط و قوانین جدید شوند.
هنگام انتخاب این روش هزینه تمکن مالی اتریش را در نظر داشته باشید چون با این اقامت شما اجازه کار کردن در این کشور و سرمایه گذاری نخواهید داشت لذا باید پشتوانه مالی قوی برای تحصیل فرزندانتان داشته باشید.

5.هزینه تحصیل فرزندان با داشتن اقامت تمکن مالی اتریش

اتریش دارای یک سیستم آموزش عمومی رایگان است و حدود 90٪ کودکان اتریشی به این مدارس می‌روند.
از طرف دیگر، هزینه یک سال در یک مدرسه ابتدایی بین المللی ممکن است 13000 یورو در سال باشد اما مدارسی وجود دارند که هزینه آن‌ها کمتر از 5،000 یورو است.
هزینه شبانه روزی در یک مدرسه بین المللی برای یک سال 64000 یورو هزینه دارد.
افرادی که تمکن مالی اتریش را می گزینند باید هزینه تحصیل فرزندان خود را قبل از مهاجرت دقیق محاسبه کنند.

6. اهداف برنامه تمکن مالی اتریش

اتریش برای کسانی که می‌خواهند در یک کشور امن با حاکمیت قانون قوی و سطح بالایی از خدمات پزشکی و آموزشی زندگی کنند ایده آل است.
ساکنان این کشور می‌توانند بدون ویزا به تمام کشورهای شینگن سفر کنند. پس از بررسی همه گزینه‌های دریافت اجازه اقامت در اتریش، بسیاری از افراد روش تمکن مالی اتریش را  انتخاب می‌کنند، زیرا این برنامه کاملاً نیازها و خواسته‌های خانواده آن‌ها را برآورده می‌کند.
اغلب آن‌ها در کشورهای دیگر دارای تعداد قابل توجهی از املاک و مستغلات مسکونی و تجاری هستند.
در اتریش می‌خواهند خود را وقف تربیت فرزندان خود کنند و قصد کار ندارند. آن‌ها می‌توانند از طریق اجاره املاک و مستغلات در کشور مادری خود از خانواده خود حمایت کنند.

 تمکن مالی اتریش
Schlossberg,-Graz,-Austria
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7.مزایای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش

 • جمهوری اتریش یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را ارائه می‌دهد. اگرچه یکی از ایالات کوچکتر اروپا است، اما دارای پایتخت در سطح جهانی، وین، با میراث فرهنگی و تاریخی غنی است.
  اما اتریش همچنین با قله‌های آلپ و مناظر دیدنی از حومه زیبایی برخوردار است. این یک مکان عالی برای ایجاد اقامت در اتحادیه اروپا است.
  علاوه بر اسلواکی تنها کشور اتحادیه اروپا با روشی ثابت در ارائه تابعیت و گذرنامه به سرمایه گذاران قابل توجه و بدون نیاز به اقامت قبلی بر اساس سرمایه گذاری در این کشور است.
 • اتریش یکی از جذاب ترین کشورها در جهان برای زندگی است. ترکیبی ایده آل از ثبات اقتصادی، محیطی تمیز و ایمن و زیرساخت‌های عالی آن را به یک محل اقامت برجسته تبدیل کرده است و به همین علت درخواست تمکن مالی اتریش بسیار بالا است.
  اتریش برای افرادی با وسایل مستقل و همچنین افرادی که می‌توانند در گروه “مدیر کلیدی” واجد شرایط شوند، امکان اقامت در یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن را با حداقل شرایط اداری فراهم می‌کند.
 • اجازه اقامت اتریش به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به ویزا به تمام کشورهای شینگن سفر کنید. اجازه اقامت در ابتدا برای یک سال صادر می‌شود و پس از آن می‌تواند سالانه و بدون مشکل یا وقفه تمدید شود.
  پس از 10 سال اقامت قانونی، و در شرایط خاص پس از هفت سال، می‌توان درخواست تابعیت اتریش را داد.
 • فرصت ایجاد اقامت به عنوان شخصی با وسایل مستقل
 • دیگر نیازی به گذراندن زمان به خصوص، برای اقامت در اتریش نیست.
 • تابعیت از طریق سرمایه گذاری بدون اقامت قبلی برای سرمایه گذاران قابل توجه امکان پذیر است.
 • سبک زندگی جذاب و محیط سالم
 • حمل و نقل و ارتباطات عالی

8.افراد مجاز به اخذ اقامت اتریش از طریق روش تمکن مالی

خارجی‌های ثروتمند می‌توانند تحت شرایط خاص اجازه اقامت در اتریش را بگیرند. اجازه اقامت برای افراد و خودحمایتی اتریش براساس سهمیه صادر می‌شود و آن‌ها فقط به 450 نفر در سال اعطا می‌شود.
برای اینکه بتوانید این اقامت را دریافت کنید، مهم است که یک بسته اسناد را از قبل بدون حتی یک اشتباه تهیه کنید و در اولین روز کاری سال در اتریش اقدام کنید.

یک خارجی در صورت جدی گرفتن تهیه مدارک و ارائه سریع درخواست، فرصت خوبی برای درخواست اجازه اقامت در اتریش پیدا می‌کند. آماده سازی مدارک 2 ماه یا بیشتر طول می‌کشد.

شرایط تمکن مالی اتریش برای متقاضیان قوانین سخت‌گیرانه و جدی وضع کرده است. مراقبت‌های لازم توسط دادگاه‌های اداری در هر یک از 9 ایالت فدرال انجام می‌شود.
اگر فرد خارجی مدارک کامل را ارائه نکند یا بازرسان شک یا سوالی داشته باشند، پردازش درخواست ممکن است طولانی شود. در این حالت احتمال اینکه متقاضی قادر به کسب اقامت نباشد بسیار زیاد است.

تمکن مالی اتریش
Maria-Theresien-Platz,-Vienna,-Austria

9.مراحل اخذ خود حمایتی اتریش در سال 2023

 1. درخواست خود را ارسال کنید، برنامه‌ها منوط به سهمیه سالانه هستند: اما برای اطمینان از اینکه یک متقاضی مکان خود را تأمین می‌کند، اوایل سال درخواست‌ها برای ارسال آماده شوند بهتر است.
 2. اجازه اقامت برای یک سال صادر می‌شود، با درخواست موفقیت آمیز، اجازه اقامت شما در ابتدا سالانه خواهد بود.
 3. تمدید مجوز دوم ، در دو سال اول اقامت، متقاضیانی که لیسانس یا فوق لیسانس ندارند باید در این مرحله سطح A1 مهارت زبان آلمانی را نشان دهند (این شامل کودکان زیر 14 سال نیست.)
 4. اقامت دائم، پس از پنج سال اقامت، شما می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. کسانی که مدرک ندارند در این مرحله باید سطح زبان آلمانی را در B1 نشان دهند.
 5. تابعیت، پس از ده سال، ممکن است بتوانید درخواست تابعیت اتریش را بدهید.

یک درخواست در اولین روز کاری سال 2023 ارسال کنید. دولت اتریش همه سهمیه‌ها را در اولین روز کاری ژانویه توزیع می‌کند.
اداره مهاجرت روز و ساعت افتتاح سهمیه آنلاین برای خارجی‌ها را تعیین می‌کند. هرچه فرد خارجی زودتر ثبت نام و اقدام کند، شانس وی برای دریافت سهمیه تمکن مالی اتریش بیشتر است.
اطلاعات مربوط به شروع ثبت نام از قبل در وب سایت کنسولگری اتریش منتشر می‌شود.

11.شرایط مالی و هزینه برای دریافت تمکن مالی اتریش

 • درآمد پایدار از منابع خارج از اتریش مانند روسیه یا کشور دیگر داشته باشید.
 • از نظر مالی مستقل باشید. این بدان معنی است که درآمد ماهانه متقاضی باید در یک سطح مشخص باشد. حداقل درآمد ماهانه برای هر متقاضی باید حدود 2000 یورو و برای متقاضی با همسر حدود 3000 یورو باشد.
  علاوه بر این، هزینه‌های خانه مانند اجاره ملک، بیمه درمانی و نگهداری اتومبیل نیز در نظر گرفته می‌شود. با در نظر گرفتن تمام هزینه‌ها، درآمد یک خانواده چهار نفره باید از 7000 یورو در ماه یا از 80000 یورو در سال بیشتر باشد.
 • خرید یا اجاره خانه در اتریش: مساحت ملک با توجه به تعداد اعضای خانواده محاسبه می‌شود. متقاضی با همسر و دو فرزند به یک خانه یا آپارتمان با مساحت 80 متر مربع یا بیشتر احتیاج دارد.
 • بیمه درمانی برای کل خانواده با پوشش 100 درصدی هزینه‌های درمان.
 • تسلط به زبان آلمانی در سطح پایهA1 . برای اثبات دانش خود از زبان، باید امتحان داده و گواهی ارائه دهید. به عنوان مثال، دیپلم انستیتوی گوته، گواهینامه TELC GmbH و گواهینامه آزمون ÖIF یا ÖSD مناسب خواهند بود.

در صورت داشتن شروط اخذ اقامت اتریش ، که در بالا ذکر شد می‌توانید اقدام به اخذ اقامت خودحمایتی اتریش کنید.

تمکن مالی اتریش
Kirche-am-Steinhof

12.شرط حضور اقامت تمکن مالی اتریش

یک فرد خارجی نیز پس از گرفتن اجازه اقامت مجبور به زندگی دائمی ‌در اتریش است. شما باید حداقل 183 روز در سال در اتریش اقامت داشته باشید.
سهمیه‌ها بسته به عوامل اقتصادی اجتماعی مانند تراکم جمعیت بین مناطق توزیع می‌شود. وین بالاترین سهمیه را در سال 2020 دریافت کرد: دادگاه اداری شهرستان می‌تواند 130 اجازه اقامت صادر کند.
اما همچنین تعداد افرادی که مایل به درخواست وضعیت در پایتخت هستند بسیار بیشتر از مناطق کم جمعیت کشور است.
هر ساله تعداد کمی ‌سهمیه اختصاص می‌یابد و روند آماده سازی آن سخت و پیچیده است.

13.جذابیت های اقامت تمکن مالی اتریش

اتریش با ثبات اقتصادی و سیاسی، امکان سفر بدون ویزا و احتمال اخذ تابعیت اتحادیه اروپا، خارجی‌های ثروتمند را به خود جلب می‌کند و هر ساله تعداد زیادی از آن‌ها به دنبال پیدا کردن روش تمکن مالی اتریش هستند.

وضعیت اقتصادی کشور اتریش

 • اقتصاد اتریش با وجود بحران پایدار است. در ماه مه سال 2020، آژانس مشاوره بین المللی فیچ رتبه بندی اعتباری AA +  را به این کشور اختصاص داد.
  این بدان معناست که اقتصاد در معرض خطر پیش فرض نیست، از اعتبار بالایی برخوردار است و چشم انداز رشد در سال‌های آینده را دارد.
  فقط چند کشور دارای AAA بالاتر در سال 2020 هستند، از جمله ایالات متحده آمریکا، آلمان و سوئیس.
 • در نوامبر 2020، کمیسیون اروپا پیش بینی پویایی تولید ناخالص داخلی اتریش را برای دوره 2020 تا 2022 منتشر کرد.
  در پایان سال جاری انتظار می‌رود اقتصاد رو به زوال باشد: صنعت گردشگری این کشور از مرزهای بسته رنج می‌برد.
  درآمد حاصل از گردشگری تقریباً 15٪ از تولید ناخالص داخلی اتریش را تشکیل می‌دهد. اما این کاهش کمتر از میانگین منطقه خواهد بود. اقتصاد اتریش از سال 2022 شروع به رشد کرده است.
 • کارشناسان بین المللی به ثبات سیاسی اتریش اشاره می‌کنند. در ماه نوامبر سال 2020، سازمان Freedom House سطح حقوق سیاسی و آزادی‌های مدنی شهروندان و ساکنان را ارزیابی کرد. اتریش 93 امتیاز از 100 را کسب کرد و به عنوان “آزاد” اعطا شد.

شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت اتریش

 • سفر بدون ویزا برای ساکنان اتریش در محدوده منطقه شینگن در دسترس است. بنابراین، دارنده کارت اجازه اقامت می‌تواند آزادانه در خاک 26 کشور اروپایی سفر کند.
 • بعد از 6-10 سال از اقامت از طریق تمکن مالی اتریش می‌توانید برای تابعیت آن کشور اقدام کنید. دارنده وضعیت اجازه اقامت ابتدا تقاضای اجازه اقامت دائم می‌کند.
  اگر به طور دائم در کشور زندگی کنید، می‌توانید این کار را در مدت 5 سال انجام دهید. پس از آن، می‌توانید با تابعیت، درخواست تابعیت دهید.
  گذرنامه اتریش به شما امکان دسترسی به کلیه حقوق و امتیازات یک شهروند اتحادیه اروپا را می‌دهد.

خود حمایتی اتریش
United-Nations-building-in-Vienna,-Austria

15.هزینه های زندگی برای دارندگان تمکن مالی اتریش

اگرچه اتریش جزو ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود، اما هزینه‌های عمومی زندگی در اتریش در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی چندان زیاد نیست.

سوالی که در اینجا به آن پاسخ خواهیم داد مربوط به میانگین هزینه‌ها در کشور اتریش است که با ذکر جزئیات در جداول زیر آمده است.

مواد غذاییقیمت
غذا، رستوران ارزان14 یورو (بازه‌ی 8.50-20.00)
غذا برای 2 نفر ، رستوران میان رده60.00 یورو (بازه‌ی 42-85)
کاپوچینو (معمولی)3.29 یورو (بازه‌ی 2 – 4.90)
کک / پپسی (بطری 0.33 لیتری)2.79 یورو(بازه‌ی 2-4 یورو)
آب (بطری 0.33 لیتری)2.25 یورو (بازه‌ی 1.79-3)
مواد غذاییقیمت
شیر1.24 یورو
یک قرص نان2.00 یورو
مرغ 1 کیلوگرم10.66 یورو
موز 1 کیلوگرم1.79 یورو
سیب زمینی 1 کیلوگرم1.64 یورو
بطری آب 1.5 لیتر0.64 یورو
شراب 1.5 لیتر7 یورو
بطری آبجو 0.5 لیتری1.08 یورو
سیگار5.80 یورو

آپارتمانمیانگین قیمت
آپارتمان یک خوابه743.07 یورو
آپارتمان سه خوابه1,354.44 یورو

صرف غذا در بیرون بسته به رستوران حدود 14 تا 60 یورو هزینه دارد. کارت ورزشی ماهانه 34.05 یورو است، در حالی که بلیط سینما تقریباً 12 یورو است.

خود حمایتی اتریش
View-of-Vienna,-Austria

16.الزامات اساسی تمکن مالی اتریش

 • متقاضیان باید دارای وسایل مستقل و بدون نیاز به شغل باشند: دلیل این امر این است که این اجازه اقامت هیچ حقی برای کار در اتریش از جمله راه اندازی مشاغل شخصی را به شما نمی‌دهد.
 • وجوه باید در یک حساب بانکی بین المللی نشان داده شود و مبلغ نشان داده شده بسته به تعداد افراد تحت تکفل شما در اتریش متفاوت خواهد بود. لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 • یک مدرک دانشگاهی: اگر متقاضی مدرک تحصیلی یا مدرک معادل آن را نداشته باشد، باید ظرف دو سال از ورود خود، سطح پایه‌ای از مهارت‌های زبان آلمانی را نشان دهد.
 • اقامت حداقل 183 روز در اتریش در سال.
 • بیمه درمانی با پوشش کامل برای هر یک از اعضای خانواده در اتریش.

سوالات متداول تمکن مالی اتریش


شرایط اخذ ویزای تمکن مالی اتریش چگونه است؟

اگر شرایط مالی مناسبی دارید و قصد کار ندارید می‌توانید از این طریق اقدام کنید.


هر متقاضی جهت تمکن مالی اترش چه قدر باید پول داشته باشد؟

هزینه تمکن مالی برای هر متقاضی باید شامل حداقل 400000 یورو سپرده گذاری باشد.


چند سال پس از اقامت خود حمایتی اتریش می‌توان برای تابعیت اتریش اقدام کرد؟

بعد از 10 سال اقامت دائم و در برخی موارد 7 سال راهی برای اخذ تابعیت اتریش وجود دارد.


چه سطحی از دانش اولیه زبان آلمانی جهت تمکن مالی اتریش لازم است؟

برای شروع سطح ابتدایی A1 کافی است.

جمع بندی

Conclusion

اگر از شرایط مالی خوبی برخوردار هستید و قصد مهاجرت به کشوری دارید و نمی‌خواهید در آن کشور کار کنید کشور اتریش و تمکن مالی اتریش  می‌تواندگزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

اتریش برای کسانی که میخواهند در یک محیط امن و آرام با شرایط اقتصادی مناسب باقی عمر خود را بگذرانند و فرزندانشان به ادامه تحصیل بپردازند بسیار مناسب است و هرساله تعداد زیادی از افراد تقاضای اقامت خودحمایتی اتریش را دارند.

 

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان