100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل کارشناسی در فنلاند 2024 (✅ شرایط پذیرش + هزینه)

finland Flag

فنلاند به عنوان کشوری امن و آرام و با دربرگیری برخی از بهترین دانشگاه های جهان، می تواند انتخابی مناسب برای متقاضیان تحصیل کارشناسی باشد. با اتمام دوره دبیرستان و همچنین فراهم کردن شرایط تحصیل در دانشگاه های فنلاند مانند قبولی در آزمون ورودی یا ارائه مدرک زبان می توانید پذیرش خود را دریافت کنید و با تلاش و همچنین پرداخت هزینه ای مناسب فارغ التحصیل شوید. مدارک دریافتی از دانشگاه های فنلاند در تمام جهان معتبر است. در این مقاله سعی داریم با شرح مفصل شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند، به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. سوالاتی مانندِ:

 • شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند چگونه است؟
 • تحصیل در فنلاند به چه زبان هایی ممکن است؟
 • شرایط دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند به چه صورت است؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند چقدر است؟
 • آیا امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان کارشناسی در فنلاند وجود دارد؟

✔️ بررسی شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل کارشناسی در فنلاند فرصتی مناسب برای دانشجویانی است که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند. شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند را رشته و دانشگاه انتخابی تعیین می کند و ممکن است تنها با ارائه مدرک زبان یا قبولی در آزمون ورودی بتوانید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. خوب است بدانید اگرچه هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند نسبتا مناسب است، برخی از دانشجویان می توانند به تحصیل رایگان در آن بپردازند. با ما در این مقاله همراه باشید تا به شرح جزئیات درباره تحصیل لیسانس در فنلاند بپردازیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره فنلاند

فنلاند کشوری در شمال اروپاست و با کشورهایی مانند سوئد، نروژ و روسیه همسایه است. فنلاند جمعیتی 5.4 میلیونی دارد و بیش از 1 میلیون نفر از این جمعیت در پایتخت این کشور یعنی هلسینکی، متمرکزند. زبان رسمی مردم فنلاند، فنلاندی است اما در بخش های غربی آن، مردم اغلب به زبان سوئدی صحبت می کنند.

زندگی در فنلاند می تواند آرامش و امنیتی بی نظیر برای افراد به ارمغان آورد و همچنین مناظری بی نظیر را به چشمان آن ها هدیه دهد. از مشهورترین مناطق دیدنی این کشور، می توان به اقامتگاه زمستانی لیوی، مجمع الجزایر آلند و سرزمین دریاچه های فنلاند اشاره کرد.

در ادامه مقاله به سراغ معرفی مزایای تحصیل و انواع موسسات آموزش عالی در فنلاند می رویم. با ما بمانید.

Lapland,-Finland,–Snowmobiles
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مزایای تحصیل لیسانس در فنلاند

تحصیل لیسانس در فنلاند مزایای متعددی برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد که از مهم ترینِ آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تحصیل در برخی از بهترین دانشگاه های جهان با تمامی امکانات لازم.
 2. تنوع برنامه های تحصیلی و امکان شرکت در آن ها به زبان انگلیسی.
 3. آموزش دانشجویان جهت ورود به بازار کار.
 4. کیفیت بالای برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی.
 5. تجربه زندگی در کشوری امن، پیشرفته و آرام.

3. موسسات آموزش عالی در فنلاند

تحصیل کارشناسی در فنلاند می تواند در دو نوع موسسه آموزش عالی صورت گیرد:

 1. دانشگاه ها: هدف اصلی دانشگاه ها در فنلاند انجام تحقیق و پژوهش و ارائه آموزش های علمی و هنری به دانشجویان ملی و بین المللی است و بیش از 10 برنامه تحصیلی در آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.
 2. دانشگاه های علوم کاربردی (UAS): این نوع از موسسات آموزش عالی در فنلاند، با هدف تربیت و آموزش دانشجویان در جهت رفع نیازهای بازار کار و توسعه کشور طراحی شده اند. این دانشگاه ها بر همکاری بخش های تجاری، صنعتی و خدماتی تاکید دارند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه ها، آماده اجرای خدمات حرفه ای خواهند بود. بیش از 100 برنامه انگلیسی زبان در دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند ارائه می شوند.

توجه داشته باشید که دانشگاه های علوم کاربردی برای پذیرش متقاضیان تحصیل لیسانس در فنلاند، به صورت مستقل عمل و آزمون های ورودی خاص خود را برگزار می کنند.

جدول زیر برخی از رشته هایی که در هر یک از این موسسات آموزشی جهت تحصیل لیسانس در فنلاند ارائه می شوند، نشان می دهد:

رشته های دانشگاه های علوم کاربردی فنلاندرشته های دانشگاه های فنلاند
مراقبت های زیباییعلوم اجتماعی
مدیریت بازرگانیآموزش کودکان
هنرهای زیباعلوم نظامی
مهندسی مکانیکداروسازی
پرستارینویسندگی

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند

4. شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل لیسانس در فنلاند که اغلب 3.5 تا 4.5 سال زمان می برد، از 180 واحد درسی در دانشگاه ها و 210 تا 270 واحد درسی در دانشگاه های علوم کاربردی تشکیل می شود.

شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند بسته به رشته و دانشگاه انتخابی تغییر می کند اما از جمله شرایطی که بین اکثر دانشگاه ها مشترک است، می توان به اتمام دوره دبیرستان اشاره کرد. در واقع مدرک تحصیلی که شما را مجاز به تحصیل کارشناسی در کشور زادگاهتان می کند، برای تحصیل در فنلاند نیز لازم است. بنابراین شرایط تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم برای مقطع کارشناسی فراهم است.

فراموش نکنید که یکی از شرایط تحصیل کارشناسی در بسیاری از دانشگاه های فنلاند، قبولی در آزمون ورودی، آزمون SAT یا مصاحبه است. بنابراین مطالعه شرایط تحصیل کارشناسی در دانشگاه انتخابی خود را جدی بگیرید.

خوب است بدانید که:
1. آزمون SAT که پیش تر آزمون استعداد تحصیلی نامیده می شد، آزمونی استاندارد است که از کسانی که دوره تحصیل مقدماتی 12 ساله را گذرانده اند، گرفته می شود. این آزمون میزان آمادگی افراد برای ورود به دانشگاه ها را نشان می دهد. درک مطلب، نوشتار و زبان، علوم ریاضی و مقاله نویسی، از جمله مباحثی هستند که بسته به رشته انتخابی دانشجو می توانند مورد سنجش قرار گیرند.

2. آزمون های ورودی دانشگاه های فنلاند می توانند مخصوص یک رشته تحصیلی و در خود فنلاند یا کشورهای خارجی دیگر برگزار گردند. شرکت در برخی از این آزمون ها نیز به صورت آنلاین انجام می شود.  

5. شرایط زبانی تحصیل کارشناسی در فنلاند

تحصیل کارشناسی در فنلاند می تواند به زبان های فنلاندی یا سوئدی و همچنین انگلیسی صورت پذیرد که دانشجویان بین المللی در اغلب موارد متقاضی برنامه های انگلیسی زبان دانشگاه های این کشورند.

دانشجویان بین المللی که زبان اولشان انگلیسی نیست، باید بتوانند شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند به زبان انگلیسی را فراهم کنند و مدارک معتبر این زبان را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند. از رایج ترین مدارک معتبر برای تحصیل لیسانس در فنلاند به زبان انگلیسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آیلتس.
 2. تافل.
 3. C1 پیشرفته.

توجه داشته باشید که تعداد برنامه های درسی انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های علوم کاربردی بیشتر از دانشگاه های این کشور است. این نسبت در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند معکوس است.

در بخش بعدی مقاله، از شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های فنلاند و همچنین ویزای تحصیلی این کشور حرف می زنیم. همراه ما باشید.

شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند
Easter-witches-Finland

6. شرایط دریافت پذیرش برای تحصیل لیسانس در فنلاند

5 مرحله اصلی برای دریافت پذیرش از دانشگاه ها جهت تحصیل لیسانس فنلاند تعریف شده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

انتخاب برنامه تحصیلی

پیش از هر چیز باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود جهت تحصیل در مقطع کارشناسی را پیدا کنید و انتحاب کنید به می‌خواهید در رشته‌های مهندسی درس بخوانید یا واجد شرایط تحصیل هنر در فنلاند هستید. سپس دانشگاه ارائه دهنده آن برنامه که با شرایط شما نیز همخوانی داشته باشد، بیابید. بیش از 100 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در فنلاند ارائه شده است که با تحقیق می توانید برای برنامه مناسب خود درخواست دهید.

مطالعه اطلاعات پذیرش دانشگاه انتخابی

با توجه به اینکه شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند با یکدیگر متفاوت است، دانشجویان پس از انتخاب برنامه و دانشگاه باید شرایط تحصیل در آن ها را مطالعه نمایند. این مطالعات خصوصا برای دانشگاه هایی که آزمون ورودی برگزار می کنند، حائز اهمیت است.

ثبت درخواست برای پذیرش و بورسیه تحصیلی

در این مرحله باید در زمان مشخص شده به سایت Studyinfo مراجعه نمایید و درخواست خود برای دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی را ثبت کنید.

انتظار برای دریافت نتیجه

پس از ثبت درخواست باید صبر کنید تا در صورت تایید، نامه رسمی پذیرش را دریافت نمایید. توجه داشته باشید که اگر چند پیشنهاد دریافت کنید، تنها مجاز به انتخاب یکی از آن ها هستید.

توجه داشته باشید که برای تحصیل کارشناسی در فنلاند می توانید به صورت مشترک و همزمان برای 6 برنامه تحصیلی درخواست دهید اما این برنامه ها را به ترتیب اولویت خود ثبت کنید چرا که اولین برنامه ای که شرایط تحصیل شما را فراهم کند، برنامه تحصیلی شما خواهد شد و برنامه های بعدی مورد بررسی قرار نمی گیرند.

انجام اقدامات لازم برای ورود به فنلاند

دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، برای تحصیل کارشناسی در فنلاند به اجازه اقامت و ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارند. همچنین دانشجویان در این مرحله باید محل اسکان خود را تعیین کنند.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. شرایط دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ندارند، برای تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند نیاز به مجوز اقامت و ویزای تحصیلی دارند. روند ثبت و دریافت ویزای تحصیلی فنلاند می تواند به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی این کشور از طریق سفارت فنلاند آغاز شود.

از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فرم های تکمیل شده.
 2. نامه پذیرش.
 3. مدارک تمکن مالی.
 4. پاسپورت معتبر.
 5. عکس.
 6. مدارک پرداخت هزینه پردازش مدارک.
 7. بیمه سلامت.

توجه داشته باشید که:
1. حداقل تمکن مالی لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی معادل 6720 یورو در ماه است.
2. مدارک متقاضی باید به یکی از زبان های انگلیسی، فنلاندی یا سوئدی ترجمه شوند.
3. هزینه پردازش مدارک برای برنامه های کاغذی و الکترونیکی به ترتیب 450 و 350 یورو خواهد بود.

8. بهترین دانشگاه های فنلاند برای تحصیل کارشناسی

دانشگاه های متعددی شرایط تحصیل کارشناسی در فنلاند را برای دانشجویان ملی و بین المللی فراهم کرده اند که در ادامه به معرفی بهترینِ آن ها می پردازیم.

تحصیل لیسانس در فنلاند
View-from-tail-Karigasniemi-Utsjoki-Finland

بهترین دانشگاه های فنلاند: دانشگاه آلتو

اگرچه دانشگاه آلتو (Aalto University) قدمت چندان زیادی ندارد، توانسته است در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار بگیرد. این دانشگاه فضایی فراهم کرده است تا در آن علم و هنر با فناوری و تجارت همراه شوند و مسیری متفاوت را به سمت آینده پیش گیرند.

با ارائه برنامه های تحصیلی مختلف و همچنین بهترین امکانات مانند امکانات ورزشی و خوابگاه های دانشجویی، دانشگاه آلتو امروزه میزبان نزدیک به 12000 دانشجوی ملی و بین المللی است. گفته می شود که فارغ التحصیلان این دانشگاه توانسته اند مشاغل خوبی را جهت کارآموزی و سپس برای کار رسمی خود پیدا کنند.

از جمله رشته های ارائه شده جهت تحصیل لیسانس در دانشگاه آلتو فنلاند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مهندسی شیمی.
 2. سیستم های دیجیتالی و طراحی.
 3. اقتصاد.
 4. علم داده.
 5. تکنولوژی کوانتوم.
 6. تجارت بین الملل.

بهترین دانشگاه های فنلاند: دانشگاه LUT

دانشگاه LUT فنلاند (Lappeenranta-Lahti University of Technology)، یکی از دانشگاه های علوم کاربردی دولتی فنلاند است و از سال 1969 در راستای همسوسازی تجارت و علم فعالیت می کند. بیش از 6500 دانشجو و استاد متخصص بین المللی در این دانشگاه مشغول تحصیل و کار هستند و تاثیر به سزایی در پیشرفت آن در حوزه های تحقیقات علمی و آموزشی داشته اند.

از جمله امکاناتی که دانشگاه LUT در اختیار دانشجویان ملی و بین المللی خود قرار می دهد، می توان به خوابگاه های دانشجویی، کتابخانه های مجهز، امکانات پژوهشی و همچنین تجهیزات ورزشی و رفاهی اشاره کرد.

برخی از رشته هایی که متقاضیان تحصیل کارشناسی در دانشگاه LUT می توانند در آن ها مشغول به تحصیل شوند، عبارتند از:

 1. مهندسی الکترونیک.
 2. تکنولوژی انرژی.
 3. مهندسی صنایع و مدیریت.
 4. مهندسی مکانیک.
 5. علوم فناوری و مهندسی.
 6. مهندسی نرم افزار و سیستم ها.

بهترین دانشگاه های فنلاند: دانشگاه تامپره

دانشگاه تامپره (Tampere University) از ادغام دو دانشگاه قدیمی تر در شهر تامپره در سال 2019 تشکیل شد. این دانشگاه که امروزه میزبان 21000 دانشجوست، یکی از بهترین دانشگاه های چند رشته ای فنلاند به شمار می رود و مهم ترین حوزه های فعالیت آن عبارتند از:

 1. مهندسی و فناوری.
 2. مطالعات محیطی و علوم زمین.
 3. علوم اجتماعی.
 4. علوم کاربردی و حرفه ای.
 5. هنر، طراحی و نقشه کشی.
 6. تجارت و مدیریت.
 7. علوم کامپیوتر و IT.
 8. علوم طبیعی و ریاضیات.

همچنین از مهم ترین مزایای تحصیل در دانشگاه تامپره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ارائه برنامه های فوق برنامه که منجر به یافتن افراد همفکر می شود.
 2. آموزش بر اساس به روز ترین تحقیقات و علوم.
 3. تحصیل در شهر تامپره که به عنوان شهر دوستدار دانشجویان فنلاند معروف است.
 4. امکان برقراری ارتباط با جهان بین الملل و توسعه شبکه روابط.

اطلاعات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های فنلاند را در ادامه مقاله بیابید.

finland-hero

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های فنلاند

جدول زیر رتبه جهانی بهترین دانشگاه های فنلاند را نشان می دهد:

نام دانشگاه رتبه جهانی (QS سال 2024)
دانشگاه آلتو109
دانشگاه هلسینکی115
دانشگاه اولو313
دانشگاه تورکو315
دانشگاه ییواسکیلا351
دانشگاه LUT351
دانشگاه تامپره436
دانشگاه شرقی فنلاند548
دانشگاه آبو آکادمی601-610

10. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کشور فنلاند

دانشگاه های فنلاند که مورد تایید وزارت علوم قرار دارند، عبارتند از:

 • Aalto University
 • Abo Akademi University
 • LUT University (Lappeenranta University of Technology)
 • Tampere University
 • Tampere University of Technology
 • University of Eastern Finland
 • University of Helsinki
 • University of Jyvaskyla
 • University of Oulu
 • University of Turku

هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند چقدر است و آیا امکان تحصیل رایگان در فنلاند وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله خواهید یافت.

A-very-beautiful-old-town-in-Finland-Porvoo

11. هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند

دانشجویان بین المللی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند، باید خود را برای پرداخت هزینه تحصیل برنامه های انگلیسی زبان کارشناسی در فنلاند و شهریه دانشگاه های این کشور آماده کنند.

هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند به رشته و دانشگاه انتخابی دانشجو وابسته است اما در یک تخمین کلی، این هزینه را سالانه مبلغی بین 6000 تا 18000 یورو می دانند.

جدول زیر هزینه تحصیل کارشناسی در برخی از رشته ها و دانشگاه های فنلاند را نشان می دهد:

رشته تحصیلی دانشگاه هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند (به یورو – سالانه)
علوم اجتماعی، توسعه پایدار شهریدانشگاه تامپره10,000
تجارت بین المللدانشگاه LUT9,500
مهندسی اتوماسیوندانشگاه SeAMK9,500
گردشگریدانشگاه علوم کاربردی کاجانی7,000
پرستاریدانشگاه علمی کاربردی جنوب شرقی9,700

توجه داشته باشید که دانشجویان دانشگاه های فنلاند ملزم به پرداخت هزینه ای 80 تا 100 یورویی جهت عضویت در اتحادیه دانشجویی هستند. این عضویت برای دانشجویان دانشگاه های علوم کاربردی، اختیاری است. از مزایای عضویت در این اتحادیه می توان به برخورداری از تخفیف در رستوران ها یا وسایل حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره تحصیل رایگان در فنلاند هستید، به مطالعه ادامه دهید.

12. تحصیل رایگان در فنلاند

یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی، همواره چگونگی پرداخت هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند است. خوب است بدانید که بورسیه های تحصیلی می توانند تا حدی تحصیل رایگان در فنلاند را برای دانشجویان امکان پذیر و این دغدغه ی مهم را برطرف نمایند.

دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند، بورسیه های مجزای خود را دارند که با توجه به قوانین خود و شرایط دانشجو، آن ها را ارائه می دهند اما نکته حائز اهمیت این است که این بورسیه ها اغلب در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند.

به عبارت دیگر تحصیل رایگان در فنلاند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است و احتمال اینکه دانشجویان کارشناسی بتوانند با استفاده از بورسیه، از تحصیل رایگان در فنلاند بهره مند شوند، کم است.

خوب است بدانید تحصیل رایگان در فنلاند برای برخی افراد به راحتی امکان پذیر است. این افراد عبارتند از:

 1. کسانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارند.
 2. متقاضیانی که با فردی با ملیت یکی از کشورهای اتحادیه، نسبت فامیلی دارند.
 3. افرادی که کارت آبی اتحادیه اروپا را دارند.
 4. کسانی که اقامت دائم یا طولانی مدت کشورهای اروپایی را دارند.
AuroraHut-Lapland-Finland-scaled
AuroraHut-Lapland-Finland-scaled

13. هزینه زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند، تنها هزینه ای نیست که دانشجویان باید بپردازند و این افراد همواره باید هزینه زندگی را در بودجه بندی خود لحاظ کنند. هزینه زندگی در فنلاند بسته به عادت های زیستی دانشجو و همچنین شهر محل اقامت او تغییر می کند اما به طور کلی این هزینه برای دانشجوی تنها مبلغی نزدیک به 907.0 یورو در ماه تخمین زده می شود.

توجه داشته باشید که مبلغ مذکور، اجاره خانه را شامل نمی شود.

جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی و همچنین شرایط کار دانشجویی در فنلاند را در آخرین بخش از مقاله خواهید خواند. از اینکه در مقاله “تحصیل کارشناسی در فنلاند” همراه ما بودید، سپاس گزاریم.

اگر به دنبال جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در فنلاند هستید، به جدول زیر توجه نمایید:

نوع هزینه مبلغ هزینه (به یورو)
رستوران معمولی برای 2 نفر80
خرید مواد غذایی1.04 تا 18.20
حمل و نقل عمومی برای 1 ماه60
قبوض115.30
اینترنت20.66
تفریح15.00 تا 38.46
پوشاک35.06 تا 112.18

خوب است بدانید که هزینه اسکان دانشجویان در فنلاند را نحوه خانه یابی و همچنین نوع اسکان تعیین می کند به این معنا که:

 1. اگر دانشجو در مسکن های دانشجویی ساکن شود، هزینه ی کمتری را پرداخت خواهد کرد. به عبارت دیگر اجاره مسکن از طریق بازار آزاد یا سایت های خانه یابی، گران تر خواهد بود.
 2. هزینه اجاره ماهانه خانه یک خوابه در فنلاند بین 647.95 تا 785.89 یورو تخمین زده می‌شود.
تحصیل رایگان در فنلاند

14. کار دانشجویی در فنلاند

یکی از راه هایی که می تواند به پرداخت هزینه تحصیل در فنلاند کمک کند، کار دانشجویی است. با توجه به اینکه دانشجویان بین المللی اقامت این کشور را برای مدت تحصیل خود دریافت می کنند، می توانند به کار همزمان با تحصیل نیز مشغول گردند.

شرط اصلی کار دانشجویی برای این دسته از متقاضیان، عدم تجاوز مدت زمان کاری از 30 ساعت در هفته است. خوب است بدانید که در ایام تعطیل، هیچ محدودیت زمانی برای کار دانشجویان وجود ندارد.

برای کاریابی در فنلاند، دانشجویان بهتر است ابتدا به سراغ کارهای موجود در دانشگاه خود بروند.

15. معایب تحصیل کارشناسی در فنلاند

در کنار مزایا، برخی معایب هم در ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. پایین بودن احتمال تحصیل رایگان در فنلاند در مقطع کارشناسی.
 2. دشواری کاریابی در فنلاند جهت کار دانشجویی.
 3. نیاز به زبان فنلاندی یا سوئدی برای برقراری ارتباط خصوصا برای متقاضیان کار دانشجویی.

سوالات متداول تحصیل رایگان در فنلاند

✅ تحصیل کارشناسی در فنلاند در چه موسساتی امکان پذیر است؟

دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند امکان تحصیل کارشناسی را فراهم کرده اند.

✅ آیا برای تحصیل کارشناسی در فنلاند باید در آزمون ورودی شرکت کنیم؟

بسته به دانشگاه، ممکن است که مجبور به شرکت در آزمون ورودی در داخل یا خارج فنلاند، آزمون SAT یا آنلاین شوید.

✅ آیا تحصیل رایگان در فنلاند امکان‌پذیر است؟

تحصیل رایگان در فنلاند عموماً در مقاطع ارشد و دکترا ممکن است اما اگر دانشجویی موفق به اخذ پذیرش شود، می‌تواند در مقطع کارشناسی نیز به رایگان درس بخواند.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی در فنلاند چقدر است؟

تحصیل کارشناسی در فنلاند هزینه ای بین 6000 تا 18000 یورو خواهد داشت.

✅ آیا امکان کار همزمان با تحصیل لیسانس در فنلاند وجود دارد؟

بله! دانشجویان می توانند 30 ساعت در هفته به کار همزمان با تحصیل در فنلاند مشغول شوند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستید و می خواهید مقصدی امن، مطمئن و معتبر را انتخاب کنید، فنلاند مناسب ترین انتخاب برای شماست. با انتخاب برنامه و دانشگاه مورد نظر خود در این کشور، می توانید اقدامات لازم برای دریافت پذیرش را انجام دهید و پس از فراهم کردن شرایط تحصیل مانند قبولی در آزمون ورودی، فراهم کردن مدارک لازم، اطمینان از تمکن مالی و … درخواست خود را ارسال نمایید. تحصیل و زندگی در فنلاند می تواند اولین قدم مهم شما به سمت آرزوهایتان باشد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان