تحصیل کارشناسی در جمهوری چک (نحوه دریافت پذیرش 2021)

czech Flag

با تحصیل در چک می توانید به مزایای زیادی دست پیدا کنید. از جمله مزایای تحصیل در این کشور دریافت ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان است. اگر تمایل دارید به سوالات زیادی که در ذهنتان است پاسخ داده شود و با نحوه دریافت ویزای تحصیلی برای کشور چک آشنا شوید، می توانید این مقاله را بخوانید.

  • هزینه های زندگی برای تحصیل کارشناسی در جمهوری چک چقدر است؟
  • آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی جمهوری چک وجود دارد؟
  • آیا امکان تحصیل کارشناسی در جمهوری چک به زبان انگلیسی وجود دارد؟
  • آیا امکان کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی در جمهوری چک وجود دارد؟
  • آیا تحصیل لیسانس در چک بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

مقدمه بررسی شرایط دریافت پذیرش تحصیل کارشناسی در جمهوری چک

برای بسیاری از علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های بین المللی، یافتن کشوری که در کنار کیفیت تحصیلی بالا، هزینه های تحصیل پایین و شرایط دریافت پذیرش آسان داشته باشند، از مولفه های اصلی به شمار می آید.
تحصیل کارشناسی در جمهوری چک، با توجه به رنکینگ خوب و شهریه های مقرون به صرفه گزینه های جذاب برای دانشجویان بین المللی محسب می شود. همچنین برگزاری دوره زبان در جمهوری چک شرایط دریافت پذیرش را به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی آسانتر خواهد کرد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1- جمهوری چک کجاست؟

در سال 1348 توسط چارلز چهارم، دانشگاهی در پراگ تاسیس شد. بعد از سال 1620 بود که سرزمین های چک به عنوان بخشی از اتریش و در سال 1867 به عنوان بخشی از امپراتوری اتریش – مجارستان تبدیل شدند.

در سال 1918، پس از شکست امپراتوری اتریش – مجارستان در جنگ جهانی اول، چک ها و اسلواکی ها استقلال خود را مطرح کردند و چکسلواکی از آن پس به یک کشور مستقل تبدیل شد.

در اوایل قرون وسطی بود که شواهدی از کشور چک به دست آمد. پادشاهی در سرزمین های چک در قرن سیزدهم به وجود آمد که در قرن چهاردم، در دوره حکومتی چارلز چهارم، پادشاه چک و امپراتور مقدس روم به اوج خود رسید.

کشور چکسلواکی در طول دهه های 1920 و 1930 در بین ده کشور پیشرفته جهان قرار گرفت.

در انتخابات پارلمانی سال 1946، حزب کمونیست پیروز شد. این موضوع باعث تغییر رژیم شد و کشور را تحت جنبش کمونیستی بین المللی به رهبری اتحاد جماهیر شوروی قرار داد.

در اواخر سال 1992 بود که چکسلواکی به چک و اسلواکی تقسیم شد. هر دو کشور برای خود اصلاحات اقتصادی و خصوصی سازی را ایجاد کردند، که تا حد زیادی موفقیت آمیز بود.

این کشور در سال 1999 به ناتو و در سال 2004 به اتحادیه اروپا ملحق شد. در نیمه اول سال 2009، کشور چک ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده گرفت.

دوره زبان در جمهوری چک
University-of-economics-and-business

2 – چرا تحصیل کارشناسی در جمهوری چک؟

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

برنامه های تحصیلی متنوع

دانشگاه های کشور چک، ایده های منحصر به فرد و تخصص های متنوعی را برای تحصیل ارائه می دهند. دانشجویان می توانند در برنامه های کوتاه مطالعاتی که برای تکمیل دوره تحصیلات در رشته های مختلف و رشته های نوظهور ایجاد می شوند، شرکت کنند.

مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی

در موسسات آموزش عالی و دانشگاه های چک، بیشتر از 45000 دانشجو بین المللی آموزش می بینند وهر روزه به دلیل افزایش رشته ها و برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی، بر تعداد دانشجویان بین المللی افزوده می شود.

آموزش و تحقیقات درجه یک

دانشگاه های چک درگیر فعالیت ها و برنامه های همکاری گسترده بین المللی هستند که این برنامه ها در اتحادیه اروپا و سایر کشورها انجام می شوند.

در جمهوری چک آموزش و تحقیقات در حوزه های علوم، مهندسی و پزشکی با کیفیت بالایی انجام می گیرد و سابقه ای طولانی دارد.

فرصت تحصیل در قلب اروپا

با تحصیل کارشناسی در جمهوری چک می توانید در مرکز اروپا قرار بگیرید و از طرفی فرصتی عالی به سراسر قاره اروپا به دست می آورید و می توانید کشورها و مکان های جدیدی را کشف کنید.

سنت طولانی و فرهنگ غنی

به دلیل موقعیت جغرافیایی جمهوری چک، این کشور در تقاطع بسیاری از فرهنگ ها قرار گرفته است. از نظر تاریخی، این کشور تحت تاثیر فرهنگ هایی نظیر اسلاوی، آلمانی (اتریشی) و یهودی است. پیامد و نتیجه آن، میراث فرهنگی و سبک زندگی غنی از اروپای مرکزی می باشد.

دوره زبان در جمهوری چک
university-of-life-sciences

در ادامه مقاله در مورد هزینه های زندگی در کشور چک و مزایای کارت دانشجویی صحبت می کنیم.

3- هزینه های زندگی برای تحصیل کارشناسی در جمهوری چک چقدر است؟

جمهوری چک یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، اما خارج از منطقه یورو است. به این معنی که از یورو به عنوان واحد پول خود استفاده نمی کند. واحد پول چک کرون (CZK) است.

هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه است و متوسط هزینه های زندگی دانشجویی به صورت ماهانه بین 350 تا 750 دلار متغیر است. هزینه های زندگی دانشجویی شامل وعده های غذایی، محل اقامت، حمل و نقل عمومی و اوقات فراغت و هزینه استفاده از مراکز فرهنگی می شود.

عواملی مثل محل اقامت، سبک زندگی، عادت ها می توانند بر روی قیمت تاثیر بگذارند.

لیست هزینه های زندگی در جمهوری چک

میانگین هزینه غذا و نوشیدنی در چک
ناهار در رستوران معمولی2.3 دلار
پیتزا5 دلار
وعده غذایی رستوران5.9 دلار
محصولات لبنی0.5- 1.4 دلار
یک عدد نان0.9 دلار
1 کیلوگرم گوشت مرغ4.5 دلار
1 کیلوگرم سیب1.8–2.7 دلار
1.5 لیتر آب معدنی0.7 دلار
میانگین هزینه اقامت در چک
خوابگاه دانشجوییحدود 150 دلار در ماه
اتاق خصوصی در یک تختاز 250 دلار در ماه
آپارتمان خصوصیاز 450 دلار در ماه

هزینه حمل و نقل عمومی دانشجویی در چک (آخرین بروز رسانی 10/2020)

1 سال 1 ماه شهر
1280130پراگ
2375275برنو
1010249استراوا
2003244پیلسن
1475175اولوموک
912132لیبرس

4- کارت دانشجویی چک چه امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد؟

کارت هویت بین المللی دانشجویی (ISIC) به عنوان سودآورترین کارت برای دانشجویان به شمار می آید.

متقاضیانی که کارت دانشجویی چک دارند می توانند از این کارت برای حمل و نقل، رستوران، سینما، موزه، نمایشگاه و کنسرت استفاده کنند.

دانشجویانی که به جمهوری چک وارد می شوند باید کارت ISCI خود را از دانشگاه محل تحصیل یا کشور خود دریافت کنند. از طریق وب سایت های رسمی کلی کشور چک نیز می توانند برای کارت ISCI درخواست دهند.

دوره زبان در جمهوری چک
prague-czech-republic

در ادامه مقاله در مورد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی و تحصیل لیسانس بدون مدرک زبان صحبت می شود.

5- آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی جمهوری چک وجود دارد؟

برنامه بورسیه دانشجویی اراسموس

شبکه دانشجویی اراسموس نمایندگی بخش های محلی ESN در سطح ملی را دارد و یک سازمان دانشجویی غیرانتفاعی است.

ماموریت و وظیفه ESN یا بورسیه اراسموس این است که دانشجویان بین المللی در اتحادیه اروپا را منتقل کند. هرساله، بورسیه تحصیلی اراسموس به 7000 دانشجوی بین المللی کمک می کند.

بورسیه زبان، ادبیات و فرهنگ چک

بورسیه تحصیل زبان، ادبیات و فرهنگ چک یکی از برنامه های بورس تحصیلی است که توسط دانشکده فلسفه دانشگاه ماساریک ارائه می شود.

این بورس یک بورس تحصیلی سه ماهه است که هر ساله در ترم پاییز (از اکتبر تا دسامبر) ارائه می شود و مبلغ آن 8000 CZK می باشد.

این بورسیه در درجه اول به دانشجویان بین المللی که در دوره زبان در جمهوری چک شرکت کرده اند، عرضه می شود ولی برای دانشجویان بین المللی که می خواهند در رشته هایی همانند روانشناسی، جامعه شناسی، زبان های آلمانی یا رومانیایی و ادبیات تحصیل کنند نیز ارائه می شود.

از شروط اصلی دریافت بورسیه زبان و ادبیات چک، تسلط بر زبان چکی است، که امکان تحصیل در برنامه دوره زبان چک را فراهم می کند.

متقاضیان می توانند درخواست خود را همراه با یک رزومه و توصیه نامه از استادی که دوره زبان در جمهوری چک را با او گذرانده اند تا 30 آوریل ارسال کنند. تا 30 ژوئن نتایج دریافت بورسیه زبان چک برای شما مشخص خواهد شد.

6- آیا تحصیل لیسانس در چک بدون مدرک زبان امکانپذیر است؟

افرادی که علاقه دارند زبان چک را یاد بگیرند یا دانش زبان خود را بالا ببرند، می توانند در دوره های زبان در جمهوری چک یا دوره هایی که توسط دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی زبان برگزار می شوند، شرکت کنند.

برنامه های مرتبط با دوره ی زبان از چند هفته تا یک سال طول می کشد.

دوره های تابستانی مطالعات اسلاوی به عنوان یکی از شناخته شده ترین و بهترین دوره های زبان در جمهوری چک به شمار می آید. این دوره ها هر ساله در تعطیلات تابستان (جولای تا سپتامبر) تشکیل می شود.

دانشگاه های دولتی برگزار کننده دوره زبان در جمهوری چک

دانشگاه چارلز در پراگ

دانشگاه ماساریک در برنو

دانشگاه پالاکی در اولوموک

دانشگاه بوهمیا جنوب

دانشگاه بوهمیا غرب

موسسه آموزش زبان دانشگاه چارلز در  Poděbrady

علاوه بر دانشجویان بین المللی و متخصصان (اساتید و مترجمان) و دانشگاهیان، تمامی علاقه مندان و عموم مردم می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

دوره زبان در جمهوری چک

3university-of-chemistry-and-technology

در ادامه مقاله در مورد تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی و هزینه تحصیل در کشور چک صحبت می شود.

7- آیا امکان تحصیل کارشناسی در جمهوری چک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

در این دوره های زبان، متقاضیان می توانند علاوه بر بهبود زبان چکی خود، با حقایق جالب ادبیات، فرهنگ و تاریخ آشنا شوند. از طرفی می توانند در طیف گسترده ای از فعالیت های تفریحی و فرهنگی خارج از دانشگاه شرکت کنند.

اگر چه زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های چک، به زبان بومی است، اما بیش از 1000 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی و در همه رشته ها برای تحصیل در چک ارائه می شود.

با انتخاب برنامه تحصیلی متناسب شما می توانید به زبان چک، انگلیسی و یا حتی به زبان های دیگر تحصیل کنید.

اکثر دانشگاه های چک به زبان بومی آموزش می دهند، با این حال بیش از 1000 برنامه تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی و رشته ها، ارائه شده که به زبان انگلیسی هستند.

8- هزینه تحصیل کارشناسی در جمهوری چک چقدر است؟

با تحصیل به زبان چکی، دانشجویان بین المللی امکان تحصیل رایگان در چک و در دانشگاه های دولتی این کشور را خواهند داشت.

دانشجویان بین المللی با تحصیل به زبان چکی می توانند به صورت رایگان در چک و در دانشگاه های دولتی تحصیل کنند.

متقاضیانی که تمایل دارند به زبان چکی تحصیل کنند و به تحصیل رایگان در چک مشغول شوند، می توانند در برنامه هایی که تحت عنوان دوره های یک ساله زبان ارائه می شوند، شرکت کنند. این دوره ها دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاه های چک آماده می کند، از طرفی متقاضیان تحصیل پزشکی در جمهوری چک، با شرکت در این دوره ها می توانند برای آزمون ورودی پزشکی آماده شوند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در چک باید شهریه ای پرداخت کنید، اما این شهریه به نسبت کشورهای اروپای غربی ارزان تر و کم هزینه تر است.

در ادامه مقاله در مورد زمان درخواست ویزای تحصیلی و برترین دانشگاه های چک صحبت می شود.

9- زمان درخواست برای تحصیل کارشناسی در جمهوری به چه صورت است؟

زمان درخواست برای تحصیل در جمهوری چک در هر دانشگاه و از هر رشته به رشته دیگر می تواند متفاوت باشد.

بیشتر در زمان بین فوریه و آوریل می توان درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه های چک ارسال کنید. دانشجویان می توانند درخواست خود را برای چندین برنامه تحصیلی در دانشگاه ها و دانشکده های مختلف ارسال کنند.

Prague
Prague

10- برترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی در جمهوری چک کدامند؟

گروه الف (ممتاز)

Charles University in Prague ( دانشگاه چارلز پراگ )

Czech Technical University in Prague ( دانشکده فنی پراگ چک )

Masaryk University ( دانشگاه ماساریک برنو )

Palacky University in Olomouc ( دانشگاه پالاکی اولوموک )

گروه ب (خوب)

Brno University of Technology ( دانشگاه فناوری برنو )

Technical University of Liberec ( دانشگاه فنی لیبرک )

University of Chemistry and Technology Prague ( دانشگاه شیمی و فناوری پراگ )

University of Economics Prague ( دانشگاه اقتصاد پراگ )

University of Ostrava ( دانشگاه استراوا )

University of West Bohemia ( دانشگاه غرب بوهمیا )

گروه ج (متوسط)

Czech University of Life Sciences Prague ( دانشگاه علوم زندگی پراگ )

در ادامه مقاله در مورد شرایط بیمه دانشجویی و امکان کار کردن همزمان با تحصیل صحبت می شود.

11- شرایط استفاده از بیمه دانشجویی برای تحصیل لیسانس در چک چگونه است؟ 

در زمان درخواست ویزا تحصیلی، مدرکی به عنوان مدرک بیمه درمانی چک از شما خواسته می شود. این بیمه را باید برای کل مدت اقامت خود خریداری کنید و محدودیت پوشش بیمه حداقل 60000 یورو است.

آن دسته از دانشجویان بین المللی که می خواهند برای بیش از 90 روز در جمهوری چک ساکن شوند، باید پوشش جامع بیمه درمانی را خریداری کنند.

شرکت های مختلفی در زمینه بیمه در جمهوری چک وجود دارند که با توجه به نیازهای دانشجویان بین المللی نوع مناسبی از بیمه را به آن ها اختصاص می دهند.

این شرکت ها به دانشجویانی که در بازه سنی 17 تا 26 سال قرار دارند، تخفیف هم می دهند.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

12- آیا امکان کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی در جمهوری چک وجود دارد؟

بله، بسیاری از دانشجویان همزمان با تحصیل خود در دانشگاه کار می کنند. داشتن کار پاره وقت یا تابستانی در جمهوری چک بسیار رایج است.

برای دانشجویان بین المللی مشاغل خوب و مناسبی وجود دارد. اکثر شرکت های بین المللی، در شهرهای بزرگ فعالیت می کنند و تسلط به زبان انگلیسی یک مزیت حساب می شود.

اطلاعات حقوق و دستمزد در جمهوری چک

حداقل حقوق ناخالص برای مشاغل تمام وقت (40 ساعت در هفته)13.350 کرون در ماه
متوسط حقوق ناخالص برای مشاغل تمام وقت (40 ساعت در هفته)34.125 کرون در ماه
متوسط حقوق برای مشاغل نیمه وقتحدود 140 کرون در ساعت
Czech
Czech

در ادامه مقاله در مورد نحوه دریافت ویزای همراه و شرایط اخذ ویزای تحصیلی صحبت می شود.

13- آیا امکان دریافت ویزای همراه جمهوری چک وجود دارد؟

فرزندان و همسر شما می توانند درخواست ویزای بلند مدت یا اجازه اقامت جمهوری چک را با عنوان الحاق خانواده، به سفارت بدهند.

نکته ای که لازم است به آن اشاره شود این است که اعضای خانواده نمی توانند به صورت همزمان ویزای همراه را دریافت کنند.

14- شرایط دریافت ویزا تحصیلی در جمهوری چک چیست؟

ملیت شما تعیین می کند که آیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل کارشناسی در جمهوری چک به ویزا نیاز دارید یا خیر. تنها از طریق سفارت چک در کشور دانشجو، می توان برای دریافت تحصیلی لیسانس در چک و اقامت طولانی مدت اقدام کرد.

دانشجویانی که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند، برای درخواست ویزای تحصیلی خود باید به سفارت یا کنسولگری محلی چک مراجعه کنند.

لازم است در زمان مراجعه به سفارت کشور چک، تمامی مدارکتان را آماده کرده باشید. زیرا که آماده سازی بعضی از مدارک تا 60 روز طول می کشد. بنابراین به شما پیشنهاد می شود که قبل از رفتن به سفارت، تمام مدارک خود را کامل کنید.

از آنجایی که مجوز اخذ ویزا ممکن است تغییر کند، بنابراین از این مقاله به عنوان راهنما استفاده کنید.

ویزای تحصیلی چک، به عنوان ویزای بلند مدت و اقامتی در نظر گرفته می شود. اگر از آن دسته از دانشجویانی هستید که می خواهید برای دوره ای بیش از یک سال در کشور چک بمانید، لازم است که به دنبال دریافت ویزای دانشجویی جمهوری چک باشید.

دانشجویانی که در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند، به ویزای دانشجویی نیاز ندارند و برای ورود به کشور چک تنها باید پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی ملی ارائه دهند.

Czech Republic
Czech Republic

در ادامه مقاله در مورد مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی و انواع ویزای تحصیلی صحبت می شود.

15- مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی جمهوری چک چیست؟

برای دریافت ویزای دانشجویی و اقامت در کشور چک به مدارک زیر نیاز است:

ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات

فرم درخواست

نامه پذیرش از دانشگاه

2 قطعه عکس

پاسپورت معتبر

اثبات تمکن مالی در زمان اقامت (به صورت گردش حساب بانکی)

رزرو خوابگاه یا ارائه مدارک محل اقامت

بیمه درمانی معتبر بین المللی

16- ویزا تحصیلی در جمهوری چک به چند دسته تقسیم می شود؟

اما در صورتی که دوره های زبان یا دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه برای بازه زمانی طولانی تر ارائه شوند یا دانشجویان قصد تحصیل در دانشگاه های جمهوری چک را داشته باشند، به ویزای دانشجویی چک یا  اقامت طولانی مدت به منظور تحصیل در موسسات آموزش عالی دولتی یا خصوصی چک نیاز است.

ویزای بلند مدت جمهوری چک، اجازه اقامت اجازه بازدید از سایر کشورها در منطقه شینگن را به دانشجویان می دهد.

اگر به دنبال دوره هایی برای آمادگی قبل از دانشگاه هستید (دوره هایی که کمتر از 3 ماه هستند) یا می خواهید در دوره های کوتاه مدت زبان شرکت کنید، می توانید برای ویزای کوتاه مدت درخواست دهید.

اگر دوره های زبان یا دوره های آمادگی برای ورود به دانشگاه برای بازه طولانی تری ارائه می شوند، یا اگر دانشجویان قصد دارند که در دانشگاه های جمهوری چک تحصیل کنند، می توانند برای ویزای دانشجویی یا ویزای اقامت طولانی مدت جهت تحصیل در موسسات آموزش عالی دولتی یا خصوصی چک درخواست دهند.

در ادامه مقاله در مورد تغییرات تحصیل کارشناسی در دوران کرونا و امکان دریافت اقامت بعد از تحصیل صحبت می شود.

17- آخرین تغییرات تحصیل کارشناسی در جمهوری چک با توجه به شیوع ویروس کرونا (Covid 19) چیست؟

با وجود بیماری همه گیر کرونا، دانشگاه های چک در سال 2021، دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند.

آن دسته از دانشجویان بین المللی که نتوانسته اند وارد کشور چک شوند، با توجه به ویروس کووید 19 و کشور مبدا، با محدودیت رو به رو هستند، و می توانند به صورت آنلاین در کلاس های سال تحصیلی 2021 شرکت کنند.

از 1113 دانشگاه اروپایی که در برنامه اراسموس شرکت کرده اند، 63 درصد از آن ها دانشجو می پذیرند.

studentprague1
studentprague1

18- آیا امکان دریافت اقامت چک پس از اتمام تحصیل کارشناسی در جمهوری چک وجود دارد؟

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

بعد از پایان مقطع کارشناسی در چک، دانشجو برای یک سال می تواند در جمهوری چک و حوزه شینگن بماند. در این مدت اگر بتوانید برای خود کاری پیدا کنید، نوع اقامتتان از تحصیلی به اقامت کاری تغییر می کند. بعد از چند سال فعالیت در این کشور می توانید اقامت کشور چک را به دست آورید.

براساس قوانین اتحادیه اروپا، پس از 5 سال اقامت موقت در اکثر کشورهای اروپایی، می توانید اقامت دائم کشور مورد نظر را کسب کنید.


سوالات متداول تحصیل کارشناسی در جمهوری چک

✅ هزینه های زندگی برای تحصیل کارشناسی در جمهوری چک چقدر است؟

متوسط هزینه های زندگی دانشجویی به صورت ماهانه بین 350 تا 750 دلار متغیر است.

✅ کارت دانشجویی چک چه امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد؟

متقاضیانی که کارت دانشجویی چک دارند می توانند از این کارت برای حمل و نقل، رستوران، سینما، موزه، نمایشگاه و کنسرت استفاده کنند.

✅ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی جمهوری چک وجود دارد؟

بله.
برنامه بورسیه دانشجویی اراسموس
بورسیه زبان، ادبیات و فرهنگ چک

✅ آیا تحصیل لیسانس در چک بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله. شما می توانید در دوره های زبان در جمهوری چک یا دوره هایی که توسط دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی زبان برگزار می شوند، شرکت کنید.

✅ آیا امکان تحصیل کارشناسی در جمهوری چک به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. بیش از 1000 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی و در همه رشته ها برای تحصیل در چک ارائه می شود.

✅ زمان درخواست برای تحصیل کارشناسی در جمهوری به چه صورت است؟

بین فوریه و آوریل می توانید درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه های چک ارسال کنید.

جمع بندی

Conclusion

جمهوری چک یکی از اعضای اتحادیه اروپاست و پول آن کرون می باشد. این کشور در رده کشورهای مقرون به صرفه به شمار می رود. همزمان با تحصیل کارشناسی در جمهوری چک می توانید کار کنید. تحصیل در این کشور مزایای زیادی را به همراه دارد.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

  • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا