تحصیل کارشناسی در بلژیک (شرایط و هزینه ها 2021)

belgium Flag

تحصیل کارشناسی در بلژیک، انتخاب بسیاری از دانشجویان است. بهترین دانشگاه های این کشور، بهترین خدمات آموزشی، تحقیقاتی، ورزشی، پزشکی و … را در اخیتار دانشجویان قرار می دهند و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، مدرکی معتبر در مقطع کارشناسی در دست خواهند داشت. در این مقاله شرح مفصلی درباره تحصیل کارشناسی در بلژیک آورده و سعی کرده ایم با ذکر شرایط تحصیل در این مقطع و معرفی بهترین دانشگاه های بلژیک، به سوالات شما پاسخ دهیم. سوالاتی مانندِ:

 • تحصیل کارشناسی در بلژیک چقدر زمان می برد؟
 • شرایط تحصیل کارشناسی از نظر زبان به چه صورت است؟
 • بهترین دانشگاه های بلژیک برای تحصیل کارشناسی کدامند؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک چقدر است؟
 • آیا امکان کار همزمان با تحصیل کارشناسی در بلژیک وجود دارد؟

✅ بررسی شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک

تحصیل کارشناسی در بلژیک امروزه مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار گرفته است. در حقیقت متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا به دنبال تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی در رشته های مختلف، خصوصا در زمینه علوم اجتماعی، هستند. این تقاضای روز افزون، با توجه به شرایط مساعد تحصیل کارشناسی در بلژیک، دور از انتظار نیست. همچنین باید توجه داشته باشید که بورسیه های تحصیلی و امکان کار دانشجویی تاثیر مهمی در تسهیل پرداخت هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک گذاشته اند. بنابراین تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس می تواند تمام نیازهای دانشجویان را برآورده و با توجه به سطح بالای آموزش در دانشگاه هایی که در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند، رویای آن ها را محقق کند. برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل کارشناسی در بلژیک، به مطالعه مقاله پیشِ رو بپردازید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره بلژیک

بلژیک که یکی از امن ترین کشورها و قلب سیاسی اروپا به شمار می رود، از 3 منطقه اصلی تشکیل شده است: فلمینگ، والون و بروکسل. هر یک از این مناطق زبان و فرهنگ خاص خود را دارد و تحصیل و زندگی در هر یک، تجربه ای متفاوت در اختیار افراد قرار می دهد. مهاجرانی که بلژیک را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، علاوه بر کسب این تجارب، می توانند به راحتی به کشورهای همسایه ی بلژیک یعنی لوکزامبورگ، هلند، فرانسه و آلمان سفر کنند و برخی از زیباترین کشورهای اروپا را ببینند. خوب است بدانید بلژیک برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی هیچ گونه محدودیت ملیتی ندارد و متقاضیان سراسر دنیا می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند.

در بخش بعدی مقاله مزایای تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس را بررسی می کنیم. همراه ما بمانید.

Dinant,-Belgium

2. مزایای تحصیل کارشناسی در بلژیک

آیا شرایط تحصیل در بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

از مهم ترین مزایای تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مناسب بودن هزینه تحصیل کارشناسی و زندگی در بلژیک.
 2. امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی.
 3. امکان کار دانشجویی.
 4. ارائه برخی برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی.
 5. تحصیل در قلب اروپا و در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی.
 6. تجربه زندگی در محیطی چند زبانه و با چند فرهنگ مختلف.

3. تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس

برنامه های کارشناسی در بلژیک به 2 دسته ی اصلی تقسیم می شوند:

 1. کارشناسی حرفه ای: تحصیل این نوع از برنامه ها تنها در کالج های بلژیک امکان پذیر است. دانشجو پس از تحصیل کارشناسی حرفه ای، وارد بازار کار می شود.
 2. کارشناسی آکادمیک: دانشجویان می توانند به تحصیل این برنامه ها در دانشگاه ها و کالج ها بلژیک مشغول شوند و پس از فارغ التحصیلی، به ادامه تحصیل کارشناسی در بلژیک بپردازند. در حقیقت این برنامه ها دانشجویان را برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد آماده می کند.

برنامه های پل زدن (bridging programs) نیز در دسترس متقاضیان تحصیل در بلژیک قرار دارد. این برنامه ها تنها یک سال زمان می برند و اجازه ادامه تحصیل را به دانشجویان می دهند.

از سایر برنامه های کارشناسی موجود در سیستم تحصیلی بلژیک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کارشناسی پیشرفته.
 2. بانابا.
 3. کارشناسی تخصصی.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک می گردید، ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما بمانید.

تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس
Ghent,-Belgium-(2)

4. شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک

تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی به طور عمومی 3 سال زمان می برد اما این مدت زمان می تواند با توجه به منطقه ی قرار گرفتن دانشگاه و همچنین برنامه انتخابی دانشجو تغییر کند. شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک نیز با توجه به آکادمیک یا حرفه ای بودن برنامه تغییر می کند. دانشجویانی که مشغول به تحصیل کارشناسی آکادمیک هستند، بیشتر با کنفرانس ها و کلاس های تئوری سر و کار دارند اما دانشجویان کارشناسی حرفه ای بیشتر بر مهارت های عملی متمرکز می شوند و موظف به گذراندن دوره های کارآموزی هستند. خوب است بدانید سال تحصیلی در بلژیک بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی از 2 یا 3 ترم تشکیل می شود و در پایان هر ترم دانشجویان باید در امتحانات پایان ترم شرکت و نمره قبولی در دروس خود را کسب کنند.

برای تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس باید حداقل 18 ساله باشید. توجه داشته باشید که حداکثر سن برای تحصیل کارشناسی در بلژیک تعریف نشده است.

5. شرایط زبان برای تحصیل کارشناسی در بلژیک

از آن جایی که 3 زبان مرسوم در مناطق مختلف بلژیک وجود دارد (فرانسوی، آلمانی، داچ)، شرایط زبان برای تحصیل کارشناسی در بلژیک متفاوت است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های فرانسوی یا آلمانی زبان این کشور را داشته باشید، باید بتوانید با کسب نمره قبولی در آزمون مهارت سنجی زبان، تسلط خود را ثابت کنید. همچنین می توانید با ارائه مدرک معتبر زبان فرانسوی به تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی بپردازید.

در نظر داشته باشید که امکان تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. بیش از 350 برنامه تحصیلی کارشناسی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند. از جمله مهم ترین شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک به زبان انگلیسی، داشتن مدرک معتبر این زبان است. مهم ترین مدارک زبان قابل قبول در بلژیک عبارتند از:

 1. آیلتس.
 2. تافل.
 3. C1 پیشرفته.

توجه داشته باشید که دانشگاه های بلژیک برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در رشته های پزشکی / دندانپزشکی، هنر، مهندسی (فقط در دانشگاه های منطقه فرانسوی زبان) و مدیریت، آزمون ورودی برگزار می کنند.

یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان مهاجرت تحصیلی، شرایط دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی از کشور مقصد است. در بخش بعدی مقاله به سراغ شرح این موارد در بلژیک می رویم. همراه ما باشید.

6. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

از جمله مهم ترین و ابتدایی ترین شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور است. پس از تحقیق و مطالعه، دانشجویان باید بر اساس نیازها و امکانات خود و شرایط دانشگاه های بلژیک، برنامه تحصیلی خود را انتخاب کنند. سپس با توجه به وبسایت دانشگاه، مدارک لازم جهت ثبت درخواست برای دریافت پذیرش تحصیلی را گردآوری و برای دانشگاه ارسال کنند. از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک شناسایی.
 2. آخرین مدرک تحصیلی.
 3. فرم های تکمیل شده.
 4. انگیزه نامه.
 5. توصیه نامه.
 6. مدارک زبان.

توجه داشته باشید که مدارک لازم باید به صورت آنلاین و مستقیما برای دانشگاه انتخابی ارسال شود. لازم به ذکر است برخی از دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند تا مدارک مُهر شده ی خود را از طریق پست نیز برایشان بفرستند.

7. شرایط اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر، متقاضیان تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس باید برای دریافت ویزای تحصیلی از طریق سفارت بلژیک در کشور محل زندگی خود، اقدام کنند. برخی از مدارک لازم برای دریافت این ویزا، عبارتند از:

 1. فرم های تکمیل شده.
 2. پاسپورت با اعتبار حداقل 12 ماه.
 3. گواهی تمکن مالی.
 4. گواهی سلامت.
 5. گواهی عدم سوء سابقه.

توجه داشته باشید که برای تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی به ویزای نوع D که مجوز زندگی در بلژیک را برای بیش از 90 روز صادر می کند، نیاز دارید.

انتخاب دانشگاه مناسب، اولین قدم موفقیت محسوب می شود. همراه ما باشید تا به معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی بپردازیم.

تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی
Central-Station—Kievit,-Antwerpen,-Belgium

8. بهترین دانشگاه های بلژیک در مقطع کارشناسی

اکثر دانشگاه های دولتی و آزاد بلژیک در سطح جهان معتبرند و شما با کسب مدرک کارشناسی خود از این دانشگاه ها، رزومه ای قوی خواهید داشت. برخی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس، عبارتند از:

بهترین دانشگاه های بلژیک: دانشگاه KU Leuven

تاسیس شده در سال 1425، دانشگاه KU Leuven بیش از 6 قرن است که به آموزش آکادمیک دانشجویان می‌پردازد. امروزه این دانشگاه، یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های بلژیک به شمار می رود و پذیرای بیش از 60000 دانشجوست. خوب است بدانید 20 درصد از این جمعیت را دانشجویان بین المللی از 140 کشور از سراسر دنیا تشکیل می دهند. دانشگاه  KU Leuven تمرکز بسیاری بر تحقیق و پژوهش دارد و برنامه های متنوعی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشجویان این دانشگاه می توانند از امکانات و خدمات مختلفی مانند خوابگاه های دانشجویی، کتابخانه، تجهیزات ورزشی، خدمات پزشکی و … بهره مند شوند. تحصیل کارشناسی در دانشگاه KU Leuven می تواند با توجه به قرار گرفتن در قلب اروپا، کیفیت آموزش بالا، تحقیقات در سطح جهانی و امکانات و نوآوری های پیشرفته، یک تجربه ی کارآمد برای دانشجویان بین المللی باشد.

از جمله رشته های ارائه شده در دانشگاه KU Leuven می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. فلسفه.
 2. الهیات و مطالعات مذهبی.
 3. تکنولوژی مهندسی.
 4. مدیریت کسب و کار.
 5. مهندسی تجارت.

بهترین دانشگاه های بلژیک: دانشگاه خنت

دانشگاه خنت یکی از 100 دانشگاه برتر بلژیک و جهان است. این دانشگاه که در سال 1817 تاسیس شد، امروزه از 11 دانشکده تشکیل می شود و طیف گسترده ای از برنامه های درسی را در خود جای می دهد. اغلب برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده در این دانشگاه، به زبان داچ تدریس می شوند بنابراین از جمله شرایط تحصیل کارشناسی در دانشگاه خنت می توان به  تسلط به زبان داچ اشاره کرد. توجه داشته باشید که تعداد کمی از برنامه ها نیز به زبان انگلیسی هستند. امکانات تحقیقی، خوابگاه های دانشگاهی با قیمت مناسب، کتابخانه، خدمات کامپیوتری، تجهیزات ورزشی و خدمات پزشکی از جمله امکاناتی هستند که دانشگاه خنت برای دانشجویان ملی و بین المللی خود فراهم کرده است.

خوب است بدانید هم اکنون نزدیک به 42000 دانشجو مشغول به تحصیل در دانشگاه خنت هستند.

بخش بعدی مقاله ضمن معرفی دو دانشگاه دیگر بلژیک، جزئیات مهمی مانند رتبه جهانی دانشگاه های این کشور را در اختیارتان قرار می دهد. همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک
Antwerpen,-Belgium

بهترین دانشگاه های بلژیک: دانشگاه وریج بروکسل

دانشگاه وریج بروکسل که امروزه میزبان 19000 دانشجوست، سال 1834 تاسیس شد. هدف از تاسیس این دانشگاه، ساخت یک موسسه آکادمیک مستقل از دولت و کلیسا بود. دانشگاه وریج بروکسل تمام مقاطع تحصیلی را در سطح بین المللی برای دانشجویان ملی و بین المللی خود ارائه می دهد و دانشجویان می توانند از امکانات موجود در این دانشگاه (خوابگاه، تجهیزات ورزشی، خدمات کامپیوتری و …) استفاده کنند. از نکات قابل توجه درباره دانشگاه وریج بروکسل می توان به ایجاد الگوی نوآورانه آموزش بین رشته ای و بین دانشگاهی با همکاری دانشگاه خنت اشاره کرد. در حقیقت با ارائه برنامه کارشناسی علوم اجتماعی (BScSS)، دانشگاه وریج یک محیط امن با دانشجویانی از 70 ملیت مختلف را جهت کمک به دانشجویان برای حل مشکلات جهانی آینده فراهم کرده است.

امکان تحصیل کارشناسی در دانشگاه وریج بروکسل به زبان انگلیسی وجود دارد.

بهترین دانشگاه های بلژیک: دانشگاه آنتروپ

دانشگاه آنتروپ از سال 1852 مشغول به فعالیت است و برنامه های تحصیلی خود را در تمام مقاطع ارائه می دهد. بیش از 5000 کارمند و استاد و بیش از 20000 دانشجو مشغول به کار و تحصیل در این دانشگاه هستند. تحصیل کارشناسی در دانشگاه آنتروپ بلژیک عموما به زبان داچ صورت می گیرد اما دانشکده های اقتصاد و تجارت و همچنین علوم اجتماعی برخی از رشته های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. آموزش و تحقیقات در این دانشگاه در سطح جهانی انجام می شود و دانشجویان می توانند از بهترین امکانات بهره مند شوند.

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های بلژیک

جدول زیر رتبه جهانی بهترین دانشگاه های بلژیک را نشان می دهد:

دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه خنت66
دانشگاه KU Leuven97
دانشگاه libre de Bruxelles101 – 150
دانشگاه کاتولیک Louvain152 – 200
دانشگاه لیژ201 – 300
دانشگاه آنتروپ301 – 400
دانشگاه وریج301 – 400
دانشگاه هاسلت601 – 700

10. لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های بلژیک که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند، عبارتند از:

 1. Free University of Brussels / Vrije universiteit Brussel (VUB).
 2. Ghent University.
 3. Hasselt University.
 4. Katholieke Universiteit  Leuven (KU Leuven).
 5. Université Catholique de Louvain (UCL).
 6. Université de Liège (University of  Liège).
 7. Université de Mons.
 8. Universiteit Antwerpen (university of Antwerp) UA.
 9. Université Libre de Bruxelles (ULB).

هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک چقدر است؟ آیا امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در بلژیک وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در بخش بعدی مقاله بیابید.

هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک
Antwerpen,-Belgium-(3)

11. هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک

هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک به عوامل مختلفی مانند دانشگاه انتخابی، منطقه ی دانشگاه و رشته ی تحصیلی دانشجو بستگی دارد. گفته می شود که هزینه تحصیل کارشناسی در مناطقی از بلژیک که به زبان داچ صحبت می کنند، ارزان تر از هزینه تحصیل در مناطق فرانسوی زبان این کشور است.

در یک تخمین کلی، هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک را برای دانشجویان بین المللی مبلغی بین 1.900 تا 3.800 یورو در سال می دانند.

برای اطلاعات بیشتر، به نمونه های ارائه شده در جدول زیر توجه کنید:

رشته تحصیلیدانشگاهطول دورههزینه تحصیل کارشناسی (سالانه – به یورو)
اقتصاد تجارتیدانشگاه وریج بروکسل3 سال3850
تکنولوژی مهندسیدانشگاه KU Leuven3 سال947
مدیریت بازرگانیدانشگاه CU Leuven1 سال1780
علوم اقتصادی-اجتماعیدانشگاه آنتروپ3 سال3100
تکنولوژی ارتوپدیدانشگاه توماس مور3 سال6200

12. بورسیه تحصیلی بلژیک در مقطع کارشناسی

بورسیه های تحصیلی یکی از عوامل تاثیر گذار بر هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک هستند. در حقیقت می توان گفت تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در بلژیک امکان پذیر است. دانشجویان مستعد و ساعی می توانند از بورسیه های دولتی و دانشگاهی بلژیک که در برخی از آن ها تمام هزینه تحصیل و در برخی بخشی از این هزینه پوشش داده می شود، استفاده کنند.

Erasmus Mundus Program و بورسیه دانشگاه خنت از جمله بورسیه هایی هستند که دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند از آن ها استفاده کنند.

به خاطر داشته باشید که هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک، تنها هزینه موجود برای مهاجران تحصیلی نیست. بخش نهایی این مقاله هزینه زندگی در بلژیک، شرایط کار دانشجویی و معایب تحصیل کارشناسی در این کشور را بررسی می کند. با ما بمانید.

Église-Notre-Dame-de-la-Chapelle,-Brussels,-Belgium-(2)
Église-Notre-Dame-de-la-Chapelle,-Brussels,-Belgium-(2)

13. هزینه زندگی در بلژیک

در کنار هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک، هزینه زندگی در این کشور نیز باید مورد توجه متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گیرد. هزینه زندگی در بلژیک منطقه به منطقه تغییر می کند اما به طور کلی آن را مبلغی بین 700 تا 950 یورو در سال در نظر می گیرند. جدول زیر، جزئیات هزینه زندگی در بلژیک را نشان می دهد:

نوع هزینهمبلغ هزینه
اقامت200 تا 700 یورو در ماه
وعده غذایی در رستوران10 تا 20 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه50 یورو
کتاب35 تا 50 یورو در ماه
تفریح50 یورو در ماه
بیمه سلامت20 تا 30 یورو در ماه

14. کار دانشجویی در بلژیک

کار دانشجویی می تواند در پرداخت هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک کمک به سزایی کند. در صورتی که دانشجویان مشغول به تحصیل کارشناسی در بلژیک موفق به کسب اجازه کار شوند، می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به کار همزمان با تحصیل بپردازند. این دسته از دانشجویان باید توجه داشته باشند که شرط اشتغال همراه با تحصیل در بلژیک، عدم تداخل کار و تحصیل است. همچنین برای کار در دوره تعطیلات، دانشجویان نیازی به کسب اجازه کار در بلژیک ندارند.

لازم به ذکر است دانشجویان اهل کشورهای اتحادیه اروپا، برای اشتغال در بلژیک نیازی به دریافت اجازه کار ندارند.

15. معایب تحصیل کارشناسی در بلژیک

آیا شرایط تحصیل در بلژیک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اگرچه مزایای بسیاری شرایط تحصیل کارشناسی در بلژیک را مساعد می کند، معایبی نیز در تحصیل در این کشور وجود دارد. پیش از هر چیز باید به آب و هوای بلژیک که اغلب بارانی است، اشاره کنیم. دانشجویان بین المللی که عادت به زندگی در محیط های همیشه بارانی ندارند، ممکن است دچار مشکلات مختلف، خصوصا مشکلات روحی، شوند. همجنین به خاطر داشته باشید که بلژیک کشوری با 3 زبان رایج در میان مردم است و اگر با این زبان ها آشنایی نداشته باشید، برقراری ارتباط با مردم بلژیک و حتی تحصیل در این کشور برایتان سخت خواهد شد.

توجه داشته باشید که درصد مالیات در بلژیک بالاست.


سوالات متدوال تحصیل کارشناسی در بلژیک

✅ برنامه های کارشناسی در بلژیک به چه صورت هایی ارائه می شوند؟

دانشجویان می توانند به تحصیل کارشناسی حرفه ای و آکادمیک مشغول شوند.

✅ تحصیل کارشناسی در بلژیک چقدر زمان می برد؟

تحصیل کارشناسی در بلژیک حدودا 3 سال به طول می انجامد.

✅ آیا برای تحصیل لیسانس در بلژیک به زبان انگلیسی به مدرک زبان نیاز داریم؟

بله! مدارک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل از الزامات تحصیل کارشناسی در بلژیک به زبان انگلیسی هستند.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک چقدر است؟

هزینه تحصیل کارشناسی در بلژیک بین 1.900 تا 3.800 یورو در سال متغیر است.

✅ آیا امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی وجود دارد؟

بله! دانشجویان می توانند برای تحصیل کارشناسی در بلژیک از بورسیه های دولتی و دانشگاهی این کشور استفاده کنند.

جمع بندی

Conclusion

اگر به دنبال تحصیل کارشناسی در کشوری امن و آرام با سطح آموزش جهانی هستید، بلژیک انتخابی مناسب برای شماست. تحصیل کارشناسی در بلژیک 3 سال به طول می انجامد و دانشجویان با قبولی در آزمون مهارت سنجی زبان یا ارائه مدارک معتبر زبان می توانند به تحصیل کارشناسی در این کشور به زبان های فرانسوی و انگلیسی بپردازند. شرایط و هزینه مناسب، تحصیل در بلژیک در مقطع کارشناسی را گزینه ای مناسب برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی کرده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا