تحصیل کارشناسی در آمریکا شرایط پذیرش 2021

usa Flag

اگر به دنبال کاملترین اطلاعات جهت تحصیل کارشناسی در آمریکا هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

پس از خواندن این مقاله تا انتهای آن، با شرایط تحصیل کارشناسی در آمریکا به صورت دقیق آشنا شده و به صورت گام به گام، راهنمایی خواهید شد.

 • مزایای تحصیل کارشناسی در آمریکا
 • برای دریافت پذیرش تحصیل کارشناسی در آمریکا چه اقداماتی نیاز است؟
 • اخذ بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا از چه راهی امکان پذیر است؟
 • برای تحصیل کارشناسی در آمریکا چه مدرک زبانی نیاز است؟
 • دانشجویان ایرانی برای تقاضای ویزای تحصیل کارشناسی در آمریکا به کجا مراجعه کنند؟

1. چرا تحصیل کارشناسی در آمریکا؟

همانطور که احتمالا شنیده اید، در حال حاضر هزاران دانشجوی ایرانی، مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نظیر تحصیل کارشناسی در آمریکا هستند. ایران در بین کشورهایی که بیشترین تعداد دانشجو را در آمریکا دارند، رتبه 22  را به خود اختصاص داده است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

از جمله ویژگی های اصلی سیستم آموزش عالی آمریکا، انعطاف پذیری این سیستم است. این موضوع در حالی است که تعداد زیادی از دانشگاه های برتر و مراکز آموزشی متعدد، به منظور دستیابی افراد به تخصص مطلوب و آموزش های شغلی و حرفه ای مشغول به فعالیت هستند.

افراد متقاضی تحصیل در آمریکا بیش از هرچیز نام دانشگاه های هاروارد، استنفورد، ییل یا MIT را شنیده اند. اما لازم است بدانید بیش از 150 دانشگاه و کالج آمریکایی با جایگاه تثبیت شده در رتبه بندی بین المللی، آماده پذیرش دانشجویان هستند.

برای افراد علاقه مند به تعالی علمی، تحصیل در ایالات متحده در ابتدای لیست قرار می گیرد.

چگونه از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیریم؟ در این مقاله به این سوال و سوالات بسیار دیگر پاسخ داده ایم. با ما همراه باشید.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
Hudson-Yards-neighborhood-in-New-York-City,-United-States

2. مزایای تحصیل کارشناسی در آمریکا

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

کيفيت بالای تحصیل در آمریکا: کيفيت تسهيلاتی، منابع، و توانمندی کالج های آمريکایی در دنيا معروف است. سيستم اعتبارگذاری در آمریکا نیز نگهداری اين معيارها توسط دانشگاه ها را تضمين می کند.

کیفیت بالای گزينش: گزينه های ارائه شده توسط سيستم تحصيلی آمريکا در زمینه انواع دانشگاه ها، برنامه هايی برای تحصیل کارشناسی در آمریکا و اخذ مدرک دانشگاهی، محيط های فرهنگی و اجتماعی، شرايط ورود و دوره های تخصصی بسیار فوق العاده است.

تنوع بالای فرهنگی در آمریکا: ملاقات مردمی با پيشينه های مختلف فرهنگی و گرد آمده ازکشورهای مختلف، یکی دیگر از مزایای تحصیل کارشناسی در آمريکا است. هرساله بيش از 600,000 دانشجوی خارجی به منظور تحصيل کارشناسی در آمریکا در رشته های مختلف و سایر مقاطع تحصیلی به این کشور می آيند.

ارزش بالای مدارک تحصیلی: دریافت مدرک دانشگاهی پس از تحصیل کارشناسی در آمريکا، به نوعی سرمايه گذاری برای آینده محسوب می شود و ارزش آن بیشتر از پول پرداخت شده است. یافتن راهی برای تامین شهريه ها و مخارج زندگی، همچنین کمک های مالی کالج ها، باعث دستیابی هزاران دانشجو به تحصيل کارشناسی در آمريکا می شود.

انعطاف پذيری بالای دانشگاه های آمریکا: دانشجويان مشغول به تحصیل کارشناسی در آمریکا، این امکان را دارند که از ميان تعداد زیادی از دوره های تحصیلی و دانشگاه های متعدد، از دانشگاهی به دانشگاه ديگر منتقل شوند.

در ادامه به جزئیات بیشتری از شرایط مهاجرت تحصیلی به آمریکا و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا برای ایران می پردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
Chicago,-IL,-USA

3. شرایط تحصیل کارشناسی در آمریکا

چنانچه قصد تحصیل کارشناسی در آمریکا را دارید، لازم است دوره تحصیلی دبیرستان را تا انتها طی کرده باشید. همچنین تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم 12 ساله و شرایط سنی تحصیل در آمریکا، یعنی داشتن سن بالای 17 سال امکان پذیر می باشد.

تعداد ساعات حضور دانشجویان در کلاس براساس هر واحد درسی تعیین می شود (هر یک ساعت معادل یک واحد). همچنین تعداد واحدهای لازم برای دریافت مدرک کارشناسی، بستگی به نظر دانشگاه و موسسه آموزشی دارد.

بر اساس میانگین واحدهایی که هر دانشگلاه برای دریافت مدرک تعیین می کند، طول دوره تحصیل کارشناسی در آمریکا چهار سال است.

4. برای دریافت پذیرش تحصیل کارشناسی در آمریکا چه اقداماتی نیاز است؟

قبل از هر اقدامی به منظور تحصیل کارشناسی در آمریکا نیاز است در مورد برنامه های موجود و دانشگاه های مدنظر تحقیق و مشورت کنید. با انجام این کار بهترین گزینه ها را برای تحصیل کارشناسی در آمریکا می یابید.

در این زمینه بهتر است دانشگاه و برنامه ای را برگزینید که با شرایط، اولویت ها و اهداف بلند مدت شما هماهنگ باشد. همچنین روند دریافت پذیرش و انتقال آسان و سریع تری داشته باشید.

در کل توصیه می کنیم برای تحصیل کارشناسی در آمریکا، فرایند تحقیق و انتخاب را 12 تا 18 ماه پیش از آغاز برنامه تحصیلی شروع نمایید.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
Washington,-United-States

5. رشته های پر مخاطب برای تحصیل کارشناسی در آمریکا کدام ها هستند؟

بیش از 2.000 کالج و دانشگاه برنامه های چهارساله تحصیل کارشناسی در آمریکا را ارائه می دهند. در سال گذشته بیش از 1.3 میلیون نفر در آمریکا مدرک کارشناسی دریافت کرده اند. 

برنامه تحصیل کارشناسی در آمریکا بر اساس رشته های پایه علوم انسانی و تجربی بنا شده است. مدرک کارشناسی در آمریکا پس از پاس کردن تعداد معینی واحد اختصاصی در دانشگاه به دانشجویان اعطا می گردد.

به طور معمول دو نوع مدرک کارشناسی BA (درجه لیسانس هنر) و BS (درجه لیسانس علوم) در آمریکا ارائه می‌شود. دانشجویانی که مدرک BS دریافت می کنند، عموما دوره های خود را در زمینه علوم زندگی، علوم فیزیک یا ریاضی گذرانده اند.

تعدادی دیگر از مدارک کارشناسی تخصصی در آمریکا:

 • لیسانس هنرهای زیبا  (BFA)
 • لیسانس علوم پرستاری  (BSN)
 • لیسانس طراحی (B.Des.)
 • لیسانس مددکاری اجتماعی  (BSW)
 • لیسانس علوم در امور عمومی  (BSPA)
 • لیسانس فلسفه  (B.Phil)
 • مدرک کارشناسی معماری
 • مدرک کارشناسی مهندسی
تحصیل کارشناسی در آمریکا
Lake-Union-Skyline-from-Gasworks-Park

6. هر ترم تحصیل کارشناسی در آمریکا از چه تاریخی آغاز می شود؟

هر سال تحصیلی در دانشگاه های آمریکا معمولا از آگوست شروع شده و تا ماه می ادامه پیدا می کند. تعطیلات میان ترم نیز در این بازه زمانی گنجانده شده است.

برنامه تحصیل کارشناسی در آمریکا شامل دو نیم سال است که هر کدام از آن ها دو ترم تحصیلی دارند. با این تفاسیر هر سال تحصیلی کارشناسی در آمریکا به چندین ترم 10 تا 12 هفته ای تقسیم شده است. در کل نیاز است فرد دانشجوی تحصیل کارشناسی در آمریکا، در سه ترم تحصیلی شرکت کرده و از سیستم سه ترمی استفاده نماید.

7. شیوه اعطای امتیاز دانشگاه ها در فرآیند تحصیل کارشناسی در آمریکا به چه صورت است؟

طی تحصیل کارشناسی در آمریکا غالبا در پایان هر ترم، نمرات بر اساس آزمون ها، امتحانات پایان ترم، ارائه مقاله و پروژه و همچنین حضور و مشارکت کلاسی محاسبه می شود.

نمراتی که به حروف هستند نمایانگر عملکرد علمی دانشجو می باشند. هر حرف دارای ارزش عددی مخصوص به خود است که در زمان محاسبه معدل تحصیلی، اهمیت دارد. معدل دانشجویان مشغول به تحصیل کارشناسی در آمریکا بر اساس مقیاس 4 محاسبه می شود.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
Dumbo,-New-York,-U.S.A

8.اخذ بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا از چه راهی امکان پذیر است؟

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل کارشناسی در آمریکا، کمک بسیار مهمی در زمینه مالی است.

در پاره ای از موارد، کمک مالی ممکن است از طریق یک موسسه اعطا شود. حتی این امکان نیز وجود دارد که فرد بتواند به وسیله یک بنیاد یا شرکت خصوصی برای دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا اقدام نماید.

توجه داشته باشید که بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا و منابع کمک مالی برای دانشجویان، محدود و بسیار رقابتی است.

مراحل دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا

InternationalScholarships.com از جمله مراجعی است که افراد می توانند در آن بورس رایگان تحصیل کارشناسی در آمریکا را جستجو نمایند. با کمی تحقیق می توانید موارد بیشتری را در این سایت بیابید.

اهمیتی ندارد که فرد در کجا یا کدام دانشگاه در حال تحصیل است، اولین قدم او برای جستجوی بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا، دفتر کمک مالی دانشگاه مورد نظر است.

کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده، غالبا برنامه های بورس تحصیل کارشناسی در آمریکا را به طور خاص برای دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در این موسسات در نظر گرفته اند.

در آمریکا برنامه بورسیه تحصیلی هر دانشگاه مشخص می کند که آیا فرد، واجد شرایط تحصیل رایگان در آمریکا و بورسیه تحصیلی می باشد یا خیر. این امکان وجود دارد که دانشگاهی جهت ارائه برنامه بورس تحصیل کارشناسی در آمریکا، بر ملیت دانشجو یا بر داشتن معدلی خاص تاکید داشته باشد.

برای دریافت برخی از بورسیه های تحصیل کارشناسی در آمریکا، لازم است دانشجویان مدرک TOEFL را با نمره ای خاص اخذ نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت internationalscholarships.com سر بزنید.

USA-Map
USA-Map

غالبا برنامه های بورسیه تحصیل کارشناسی در آمریکا به موارد زیر نیاز دارند:

مقاله
رزومه
توصیه نامه

9. شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی در آمریکا

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در آمریکا، با اخذ اجازه دفتر دانشجویان بین المللی، این امکان را دارند تا در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه مشغول به کار شوند. دانشجویان پس از سپری کردن سال اول تحصیل می توانند برای کار در خارج از دانشگاه نیز درخواست دهند.

افراد دارای ویزای F1 و J1 می توانند در طول اقامت در آمریکا به کار مشغول باشند، در حالی که ویزای M1 این امکان را به افراد نمی دهد.
دانشجویان متقاضی کار در ساعات طولانی تر و خارج از دانشگاه نیز لازم است مجوز قبلی را از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) اخذ نمایند.

استخدام در دانشگاه بر اساس مقررات USCIS مجاز بوده و نیازی به تأیید USCIS ندارد. با این حال، اگرچه وضعیت F1 شامل امتیاز اشتغال در دانشگاه می باشد، اما در بیشتر مراکز آموزش عالی فرصت های شغلی درون دانشگاه های آمریکا با محدودیت همراه است.

موقعیت های شغلی در دانشگاه های آمریکا شامل موارد زیر است:

 • انجام کار به طور مستقیم برای دانشگاه محل تحصیل
 • انجام کار برای شرکت های تجاری مستقر در دانشگاه نظیر کتابخانه یا کافه تریا
 • انجام کار در یک مکان خارج از دانشگاه اما وابسته به آموزشگاه ( این وابستگی تحصیلی باید با برنامه درسی تعیین شده توسط مدرسه یا مرتبط با پروژه های تحقیقاتی با بودجه در سطح تحصیلات تکمیلی ارتباط داشته باشد. به هر حال استخدام باید قسمت جدایی ناپذیری از برنامه آموزشی دانشجو باشد).

چنانچه میخواهید بدانید تا چه اندازه شانس گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا را دارید، تا انتهای مقاله با ما همراه ما باشید.

Chicago-I
Chicago-I

10. شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی هنگام تحصیل کارشناسی در آمریکا به چه صورت است؟

دانشجویانی که ویزای تحصیلی آمریکا را اخذ نموده و متاهل نیز هستند، می توانند ویزای همراه دانشجویی دریافت کنند. بنابراین این امکان وجود دارد که اعضای خانواده فرد دانشجو در زمان تحصیل به او ملحق شوند و دانشجو بتواند به عنوان مثال دوره تحصیل کارشناسی در آمریکا را در کنار اعضای خانواده خود بگذراند.

همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد، واجد شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا می باشند.

11. شرایط کار بعد از تحصیل در آمریکا

در صورت تمایل به اقامت در ایالات متحده و اشتغال در این کشور، در ابتدا لازم است مطمئن شوید شرایط و محدودیت های ویزای خود را خوب می شناسید. روند اقدامات مهاجرت به آمریکا عموما استرس زا و گیج کننده است؛ زیرا انواع ویزا در آمریکا بسیار متفاوت و متنوع می باشد.

یکی از دلایل سخت بودن روند اقدامات مهاجرت و اقامت در آمریکا، تغییر شرایط و احکام قانونی در این زمینه است. لازم است همواره به این موضوع توجه داشته باشید.

رایج ترین گزینه های کار بعد از تحصیل در آمریکا

1. ویزای F1 (آموزش عملی)

این ویزا به فرد مجوز می دهد که به مدت یک سال پس از اتمام تحصیل، تحت آموزش عملی قرار گیرد.

2. ویزای H3 (ویزای غیر مهاجرتی برای دوره های کارآموزی در آمریکا)

این ویزا برای برای افرادی مناسب است که تجربه کاری یا تحصیلات درخوری ندارند، اما می خواهند برای آموزش در یک زمینه خاص با هدف کسب دانش به آمریکا آمده و پس از اتمام دوره ویزا به کشور خود بازگردند.

این ویزا به مدت 2 سال اعتبار داشته و قابل تمدید یا انتقال به وضعیت H-1B / L-1 نمی باشد.

3. ویزای H-1B (ویزای کاری مرتبط با تخصص تحصیلی و شغلی)

ویزای H-1B برای یک دوره اولیه 3 ساله اعطا می شود و امکان تمدید برای 3 سال دیگر را نیز داراست.

توجه داشته باشید این ویزا پس از اتمام 6 سال مهلت داده شده، مجددا قابل تمدید نخواهد بود.

Times-Square,-New-York,-United-States
Times-Square,-New-York,-United-States

12. هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا چگونه است؟

طبیعتا هزینه تحصیل در آمریکا از یک مکان به مکان دیگر تا حد زیادی متفاوت است. این تفاوت به عواملی مانند مدت زمان برنامه و همچنین نوع دانشگاه و اعتبار و جایگاه آن بستگی دارد. همچنین این امکان وجود دارد که هزینه تحصیل برای دانشجویانی که هم اکنون در این کشور زندگی می کنند کمتر باشد.

موسسات دولتی بودجه خود را از دولت (معمولا دولت ایالتی) و موسسات خصوصی از شهریه دانشجویان، هدایای دانش آموختگان، كمك ها و موقوفات دریافت می نمایند.

به طور کلی هزینه مدارس دولتی در آمریکا بسیار کمتر از مدارس خصوصی است. میانگین هزینه شهریه دانشگاه های دولتی به طور متوسط یک سوم هزینه شهریه دانشگاه های خصوصی می باشد.

هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا در برخی از دانشگاه های معتبر برای سال 2021

 1. شهریه دانشگاه هاروارد: 54.000 دلار
 2. شهریه دانشگاه کلمبیا: 64.380 دلار
 3. شهریه دانشگاه پرینستون: 53.890 دلار
 4. شهریه دانشگاه فناوری ماساچوست: 53.818 دلار
 5. شهریه دانشگاه ییل: 57.700 دلار
 6. شهریه دانشگاه استنفورد: 56.169 دلار
 7. شهریه دانشگاه شیکاگو: 59.298 دلار
 8. شهریه دانشگاه پنسیلوانیا: 60.042
 9. شهریه دانشگاه کالیفورنیا: 56.862 دلار
تحصیل کارشناسی در آمریکا
Hollywood,-Los-Angeles,-United-States

13. هزینه زندگی در آمریکا: تحصیل کارشناسی در آمریکا در سال 2021

هزینه زندگی در چند شهر آمریکا

 • هزینه زندگی در نیویورک برای یک نفر: 1.305 دلار (بدون محاسبه هزینه اجاره خانه)
 • هزینه زندگی در لس آنجلس برای یک نفر: 1.056 دلار (بدون محاسبه هزینه اجاره خانه)
 • هزینه زندگی در واشنگتن برای یک نفر: 1.122 دلار (بدون محاسبه هزینه اجاره خانه)

جدول هزینه زندگی در آمریکا در سال 2021

یک وعده غذا در رستوران15 دلار
قهوه4.2 دلار
نوشابه1.89 دلار
آب (1.5 لیتر)1.82 دلار
شیر (یک لیتر)0.85 دلار
نان2.71 دلار
تخم مرغ (12 عدد)2.33 دلار
پنیر (1 کیلو)11 دلار
مرغ (1 کیلو)9 دلار
گوشت (1 کیلو)12.46
سیب (1 کیلو)4.58 دلار
سیب زمینی (1 کیلو)2.66 دلار
پیاز (1 کیلو)2.65 دلار
گوجه فرنگی (1 کیلو)4.28 دلار
بلیط یک طرفه مترو2.25 دلار
تاکسی3.25 دلار
بنزین (1 لیتر)0.96 دلار
شلوار جین44 دلار
یک جفت کفش نایک76 دلار
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر1.353 دلار
متوسط حقوق خالص ماهیانه3.550 دلار
تحصیل کارشناسی در آمریکا
Chicago-Theatre,-Chicago,-America

14. شرایط اسکان دانشجویان در زمان تحصیل کارشناسی در آمریکا به چه شکل است؟

از جمله راه های اسکان دانشجویان مشغول به تحصیل کارشناسی در آمریکا، سکونت در اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی می باشد.

این خوابگاه ها علاوه بر تنوعی که دارند، شرایط اسکان را به صورت تفکیک شده برای گروه های مختلف نظیر خوابگاه آقایان، خوابگاه خانم ها، خوابگاه دانشجوهای سال اولی و یا تفکیک بر اساس رشته، دوره های زبان و … ارائه می دهند. این حجم تنوع، به حمایت و پشتیبانی دانشگاه های آمریکا از تنوع سلایق دانشجویان اشاره دارد.

به طور معمول دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی یک یا چند هم اتاقی دارند. بنابراین محیط خوابگاه مکان مناسبی برای آشنایی با افراد جدید و یافتن روابط تازه محسوب می شود.

در خوابگاه های دانشجویی آمریکا، افرادی که معمولا از دانشجویان سال بالایی هستند به دلیل آشنایی با محیط دانشگاه به نوعی کارمند خوابگاه محسوب شده و راهنمای مناسبی برای دانشجویان سال پایینی تلقی می شوند.

در زمینه امکانات خوابگاه های دانشجویی آمریکا می توان از کافه تریا و سلف با تنوع غذایی بالا و کامل، مراکز درمانی برای ارائه خدمات درمانی اصلی و امکانات تفریحی و باشگاهی در زمینه های علمی، فرهنگی و ورزشی نام برد.

در ادامه این مقاله به بررسی راه هایی برای کاهش هزینه و همچنین مسائلی درباره زبان مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در آمریکا می پردازیم. با ما همراه باشید.

15. چه راه هایی برای کاهش هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا وجود دارد ؟

 1. تحصیل در دانشگاه های دولتی آمریکا
 2. انتخاب مناطق و شهرهایی با هزینه پایین تر زندگی و تحصیل. به عنوان مثال هزینه زندگی در مناطق جنوبی، ایالت های مرکزی یا مناطق حومه شهر، مناسب تر از سایر مناطق می باشد.
 3. شرکت در دوره های دو ساله کاردانی و گذراندن دوره تحصیلی در کالج های منطقه ای آمریکا و سپس اقدام برای دوره کارشناسی. غالبا هزینه تحصیل در این کالج ها بسیار پایین تر از هزینه تحصیل کارشناسی در آمریکا می باشد.
تحصیل کارشناسی در آمریکا
Empire-State-Building-views

16. برای تحصیل کارشناسی در آمریکا چه مدرک زبانی نیاز است؟

برای تحصیل کارشناسی در آمریکا و ورود به دانشگاه، ارائه مدرک زبان انگلیسی به منظور اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا مورد نیاز است. ارائه مدرک زبان انگلیسی، مسئولین دانشگاه های آمریکا را از اینکه شما می توانید با زبان انگلیسی به خوبی بخوانید، بنویسید و صحبت کنید مطمئن می سازد.

چنانچه مهارت زبان انگلیسی شما به اندازه کافی بالا نیست، می توانید پیش از وارد شدن به دانشگاه در دوره های آموزش زبان انگلیسی آمریکا شرکت نموده و از این کالج ها پذیرش دریافت نمایید.

17. آیا می توان بدون مدرک زبان به تحصیل کارشناسی در آمریکا پرداخت؟

آمریکا یکی از بهترین مقاصد دانشجویان بین المللی برای یادگیری و بهبود بخشی زبان انگلیسی است.

چنانچه شما به عنوان دانشجو، در یکی از دانشگاه ها یا کالج های مورد تایید در آمریکا به صورت مستقیم پذیرش دریافت کرده باشید، نیازی به گذراندن دوره زبان انگلیسی نخواهید داشت.

این موضوع به این دلیل است که موسسه مورد نظر با برگزاری یک آزمون استاندارد یا شیوه ارزیابی مخصوص به خود (آزمون کتبی یا مصاحبه شفاهی) میزان مهارت زبان انگلیسی شما را ارزیابی می نماید. بر اساس نتیجه آزمون، در صورت نیاز، موسسه مورد نظر قبل از شروع برنامه تحصیلی، یک دوره زبان انگلیسی در همان دانشگاه برای فرد برگزار می کند.

برای متقاضیانی که زبان انگلیسی آنها در سطح ابتدایی بوده و یا هیچ آشنایی با زبان انگلیسی ندارند، درس ها در سطح مقدماتی ارائه می شود. اما برای دانشجویانی که به منظور تحصیل در کالج های منطقه ای یا دانشگاه در دوره های زبان شرکت کرده اند، برنامه های درسی زبان انگلیسی در سطح پیشرفته ارائه می شود.

تعدادی از دوره های زبان انگلیسی در آمریکا تنها با تمرکز بر اهداف دانشگاهی و ورود به رشته و دوره خاصی ارائه می شوند.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
Golden-Gate-Bridge,-United-States

18. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل کارشناسی در آمریکا

در جدول زیر می توانید 10 دانشگاه برتر آمریکا در رتبه بندی سایت معتبر QS در سال 2021 را مشاهده کنید:

رتبه دانشگاه در دنیا سال 2021رتبه دانشگاه در آمریکا سال 2021نام دانشگاه
31دانشگاه هاروارد
22دانشگاه استنفورد
13دانشگاه ماساچوست (MIT)
44دانشگاه کالیفورنیا
195دانشگاه کلمبیا
366 (به طور مشترک)دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس)
176 (به طور مشترک)دانشگاه ییل
168دانشگاه پنسیلوانیا
129دانشگاه پرینستون
1810دانشگاه کرنل

19. زمان ارسال درخواست برای دریافت پذیرش تحصیلی در آمریکا چه موقع است؟

توجه داشته باشید که زمان و ارائه مدارک مورد نیاز برای تکمیل درخواست از مؤسسه ای در آمریکا به مؤسسه دیگر بسیار متفاوت می باشد.

به طور معمول دانشجویانی که قصد دارند در ماه سپتامبر تحصیل خود را آغاز نمایند، باید در بازه زمانی بین ماه های نوامبر و ژانویه درخواست خود را برای اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا ارسال کنند.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
World-Trade-Center,-New-York,-United-States

20. مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی آمریکا چیست؟

تعدادی از مدارک عمومی به منظور دریافت پذیرش تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی به شرح زیر هستند:

مدارک معتبر تحصیلی: ترجمه مدرک پایان دوره تحصیلات (دیپلم)

ترجمه رسمی ریز نمرات دوره دبیرستان

توصیه نامه از طرف مدیر مدرسه، معلمان یا مشاورین (حاوی توضیحاتی درباره کار و توانایی های شما در مسیر کسب مدارج علمی بالاتر)

بهتر است فردی را برای نوشتن توصیه نامه انتخاب کنید که شما و تواناییتان را به خوبی بشناسد.

21. شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا چیست؟

انواع ویزای تحصیلی آمریکا

برای هر دانشجوی بین المللی که در ایالات متحده در حال تحصیل است، سه ویزای دانشجویی مختلف تحت عناوین ویزای اف (F)، ام (M) و جی (J) از سمت دولت آمریکا ارائه می شود.

مسئولیت رسیدگی به درخواست ویزا و دارندگان ویزا را دو سازمان مختلف بر عهده دارند. در ابتدا درخواست های ویزای تحصیلی توسط وزارت امور خارجه بررسی می شود. پس از دریافت ویزا و ورود دانشجویان به آمریکا، وظیفه بررسی شرایط دانشجویان بر عهده وزارت امنیت داخلی آمریکا است.

ویزای دانشجویی آمریکا (Type F)

ویزای اف آمریکا که همان ویزای مطالعات آکادمیک می باشد، به منظور شرکت در دوره های کالج، تحصیل در دوره های زبان انگلیسی و دانشگاه های معتبر آمریکا صادر می گردد.

ویزای دانشجویی آمریکا (Type J)

این ویزا برای متقاضیان تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان و در دانشگاه های این کشور صادر می شود.

ویزای دانشجویی آمریکا (Type M)

ویزای نوع M یک ویزای غیر دانشگاهی محسوب می شود. افراد با دریافت این ویزا مجوز رفتن به یک موسسه غیر دانشگاهی یا حرفه ای را برای شرکت در دوره های آموزشی غیر دانشگاهی دریافت می نمایند.

دارندگان ویزای M-1 برای برنامه های فنی و حرفه ای، مجاز به کار در طول دوره تحصیل نمی باشند.

تحصیل کارشناسی در آمریکا
Washington-DC,-USA

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

22. چه زمانی باید برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا اقدام نمود؟

توصیه می کنیم به محض اینکه تصمیم گرفتید در چه دانشگاهی به ادامه تحصیل بپردازید و فرم رسمی I-20 که نشان دهنده پذیرش شما در آن دانشگاه است را دریافت نمودید، در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که توسط یک برنامه تبادل دانشجو کمک مالی دریافت می کنید، باید هنگام درخواست بجای فرم I-20 از دانشگاه خود فرم DS-2019 را از سازمان حامی خود دریافت کنید. این فرم نشان می دهد که شما در برنامه آنها شرکت می کنید.

نیاز است به محض دریافت فرم I-20 یا DS-2019 در خصوص روادید خود اقدامات لازم را انجام دهید.

طبق مقررات روادید آمریکا، روادیدها بیشتر از 120 روز قبل از تاریخ شروع برنامه آموزشی مندرج در فرم I-20 یا DS-2019 امکان صدور ندارند.

چنانچه روند اخذ روادید را بیش از 120 روز قبل از تاریخ شروع برنامه تحصیلی خود به پایان برسانید، کنسولگری یا سفارت آمریکا ویزای شما را تا زمانی که به 120 روز قبل از شروع برنامه رسیدید، نگه داشته و سپس آن را صادر می کند.

23. دانشجویان ایرانی برای تقاضای ویزای تحصیلی آمریکا به کجا مراجعه کنند؟

دانشجویان غالبا با مراجعه به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور زادگاه یا محل اقامت خود، برای اخذ روادید اقدام می نمایند. اما به دلیل اینکه ایالات متحده هم اکنون هیچ کنسولگری یا سفارتی در ایران ندارد، درخواست برای روادید این کشور در داخل ایران امکان پذیر نمی باشد.

بنابراین دانشجویان و پژوهشگران ایرانی نیاز دارند از طریق کنسولگری هایی اقدام کنند که کارمندان فارسی زبان آشنا به نظام و اسناد و مدارک آموزشی ایران در آن ها مشغول به کار هستند.

در حال حاضر، کنسولگری ها با شرایط ذکر شده شامل آنکارا در ترکیه، ابوظبی در امارات متحده عربی، ایروان در ارمنستان و دبی در امارات متحده عربی است.

سفارت سوئیس به عنوان دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران، هیچ گونه خدماتی برای صدور ویزا انجام نمی دهد و تقاضای آن را قبول نمی کند.

Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States
Statue-of-Liberty-National-Monument,-New-York,-United-States

24. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در سال 2021

 • پاسپورت (با اعتبار بالای 6 ماه)
 • پرداخت هزینه های درخواست ویزا
 • ارائه اسناد و مدارک پشتیبانی
 • برای حضور در مصاحبه مربوط به اخذ ویزا باید از قبل وقت بگیرید.
 • ارائه فرم های تکمیل شده درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی

لازم است در روند درخواست ویزای تحصیلی آمریکا به نکات زیر توجه داشته باشید:

این امکان وجود دارد که روند ارائه مدارک در دفاتر کنسولی مختلف، متفاوت باشد. بنابراین برای کسب اطلاعات دقیق تر با دفتر هر سفارت تماس حاصل نمایید.

نیاز است دانشجو قبل از مراجعه به سفارت، فرم آنلاین درخواست ویزای DS-16 را تکمیل نماید.

این فرم باید کاملا به زبان انگلیسی تکمیل و همراه با ذکر نام فرد به همان صورت که در پاسپورت نوشته شده است، امضا شود.

حتما مطمئن شوید که تمام سوالات مندرج در فرم را کامل کرده باشید. در صورتی که سوالی بی پاسخ باشد، نقص مدرک محسوب شده و سفارت فرم را از شما نمی پذیرد.

Trump-Tower-over-the-Chicago-River
Trump-Tower-over-the-Chicago-River

25. برای دریافت ویزای دانشجویی در آمریکا چه مواردی اهمیت دارد؟

در درجه اول شما باید ثابت کنید که قصدتان از ورود به ایالات متحده ادامه تحصیل است.

مواردی که در زمینه اثبات این موضوع برای سفارت مهم است، عبارتند از: ارائه پذیرش دانشجویی و نامه تمکن مالی که نشان دهنده داشتن بودجه کافی برای گذراندن دوره تحصیلی دانشجو است.

26. هزینه های درمانی و شرایط بیمه درمانی آمریکا برای دانشجویان چگونه است؟

آیا شرایط تحصیل در آمریکا را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده برنامه های بیمه درمانی خود به دانشجویان ارائه می دهند. طبیعتا هزینه های درمان برای دارندگان بیمه درمانی بسیار پایین تر محاسبه می شود. شرکت در این طرح مخصوصا برای دانشجویان غیرآمریکایی عموما اجباری می باشد.

چنانچه فرد دانشجو توسط سازمانی مانند USAID یا یکی از برنامه های فولبرایت حمایت مالی شود، این سازمان ممکن است بیمه نامه درمانی مخصوص به خود را داشته باشد.
در صورتی که بیمه درمانی ارائه نشود، دفتر بین المللی دانشجویی در دانشگاه، به شما در یافتن برنامه ای متناسب با نیازتان کمک می کند.
همچنین برخی از شرکت های خصوصی طرح های بیمه ای را ارائه می کنند که مخصوص دانشجویان بین المللی طراحی شده است.

کیفیت بیمه های درمانی در آمریکا می تواند متفاوت باشد. بنابراین برای دریافت مشاوره در خصوص این بیمه ها و شرایط کیفیشان، می توانید از دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه و سایر دانشجویان بین المللی، به ویژه دانشجویانی که تجربه دریافت و استفاده از این نوع بیمه ها را دارند مشورت بگیرید.

New-York,-United-States
New-York,-United-States

سوالات متداول تحصیل کارشناسی در آمریکا

✅ برای دریافت پذیرش تحصیل کارشناسی در آمریکا چه اقداماتی نیاز است؟

در این زمینه بهتر است دانشگاه و برنامه ای را برگزینید که با شرایط، اولویت ها و اهداف بلند مدت شما هماهنگ باشد. همچنین روند دریافت پذیرش و انتقال آسان و سریع تری داشته باشید.

✅ رشته های پر مخاطب برای تحصیل کارشناسی در آمریکا کدام ها هستند؟

لیسانس هنرهای زیبا (BFA)
لیسانس علوم پرستاری (BSN)
لیسانس طراحی (B.Des.)
لیسانس مددکاری اجتماعی (BSW)
لیسانس علوم در امور عمومی (BSPA)
لیسانس فلسفه (B.Phil)
مدرک کارشناسی معماری
مدرک کارشناسی مهندسی

✅ هر ترم تحصیل کارشناسی در آمریکا از چه تاریخی آغاز می شود؟

هر سال تحصیلی در دانشگاه های آمریکا معمولا از آگوست شروع شده و تا ماه می ادامه پیدا می کند. تعطیلات میان ترم نیز در این بازه زمانی گنجانده شده است.

✅ شیوه اعطای امتیاز دانشگاه ها در فرآیند تحصیل کارشناسی در آمریکا به چه صورت است؟

طی تحصیل کارشناسی در آمریکا غالبا در پایان هر ترم، نمرات بر اساس آزمون ها، امتحانات پایان ترم، ارائه مقاله و پروژه و همچنین حضور و مشارکت کلاسی محاسبه می شود.

✅ شرایط کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی در آمریکا چگونه است؟

دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی در آمریکا، با اخذ اجازه دفتر دانشجویان بین المللی، این امکان را دارند تا در سال اول تحصیل خود تا 20 ساعت در هفته در دانشگاه مشغول به کار شوند.

✅ شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی هنگام تحصیل کارشناسی در آمریکا به چه صورت است؟

همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد، واجد شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی آمریکا می باشند.

جمع بندی

Conclusion

کشور آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین کشورهای دنیا در تمام زمینه ها، همواره به عنوان مقصدی محبوب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. شرایط ایده آل زندگی و همچنین دانشگاه های برتر و معتبر به همراه پشتیبانی از روابط بین المللی از جمله مزیت های تحصیل در این کشور است. چنانچه قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، همچون هزاران نفر از دانشجویان ایرانی ساکن آمریکا، این کشور را مدنظر قرار دهید.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا