تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک (+تغییرات 2021)

czech Flag

چنانچه قصد مهاجرت و تحصیل کارشناسی ارشد در چک را دارید، این مقاله برای شما نوشته شده است. برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل در جمهوری چک این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 • روش های اخذ بورسیه برای تحصیل کارشناسی ارشد در چک کدام ها هستند؟
 • تحصیل کارشناسی ارشد در چک چه مزیت هایی دارد؟
 • آیا  امکان تحصیل کارشناسی ارشد در چک بدون مدرک زبان وجود دارد؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در چک چقدر است؟
 • دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در چک کدام ها هستند؟

✅1. تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟

مدرک کارشناسی ارشد در چک به عنوان مدرک دانشگاهی تحصیلات تکمیلی، غالبا در سراسر چک توسط دانشگاه ها، کالج ها و مدارس تحصیلات تکمیلی به دانشجویان دارای ویزای تحصیلی چک ارائه می شود. تمرکز اصلی دوره های تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، معمولا بر گسترش مهارت های تحلیلی و حل مسئله از طریق کار آزمایشگاهی و تحقیقات علمی قرار گرفته است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

پیش از ثبت نام به منظور تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، نیاز است فرد دانشجو در زمینه مرتبط مدرک کارشناسی دریافت کرده باشد. تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک بین 1 تا 2 سال زمان می برد.

به طور معمول جهت دریافت مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های چک، نیاز به نوشتن پایان نامه در پایان تحصیلات دانشگاهی وجود دارد.

تحصیل کارشناسی ارشد در چک
Prague-City-Center,-Prague,-Czech-Republic

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

2. تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه مزیت هایی دارد؟

برنامه های تحصیلی متنوع

ایده های منحصر به فرد و تخصص های متنوع جزو نکات برجسته دانشگاه های چک در برنامه های تحصیلی است. دانشجویان به منظور تکمیل دوره تحصیلات خود در رشته های مختلف و نوظهور، در برنامه های کوتاه مطالعاتی شرکت می نمایند.

مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی

در حال حاضر بیش از 45.000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چک مشغول به تحصیل هستند. بالا رفتن تعداد رشته ها و برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشگاه های چک، از جمله دلایل افزایش دانشجویان بین المللی در این کشور است.

آموزش و تحقیقات درجه یک

دانشگاه های چک در تعداد زیادی از همکاری های علمی بین المللی اتحادیه اروپا و سایر کشورها شرکت می کنند.

لازم به ذکر است آموزش و تحقیقات در سطح کیفی بالا، به ویژه در علوم، مهندسی و پزشکی سابقه ای طولانی در جمهوری چک دارد.

فرصت تحصیل در قلب اروپا

با تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، از نظر جغرافیایی در مرکز اروپا مستقر می شوید و برای سفر به سراسر قاره اروپا و استفاده از امکانات فراوان آن فرصتی عالی به دست می آورید.

سنت طولانی و فرهنگ غنی

با توجه به موقعیت جغرافیایی جمهوری چک، این کشور در تقاطع بسیاری از فرهنگ ها قرار دارد. فرهنگ چک از منظر تاریخی غالبا تحت تاثیر فرهنگ آلمانی (اتریشی)، اسلاوی و یهودی شکل گرفته است. نتیجه این اتفاق، میراث فرهنگی و سبک زندگی پربار از فرهنگ اروپای مرکزی می باشد.

هزینه های مقرون به صرفه زندگی در چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک نسبتا پایین و مناسب است. هزینه متوسط زندگی یک دانشجو ماهانه 350 تا 750 دلار می باشد. این هزینه شامل غذا، محل اسکان، حمل و نقل، اوقات فراغت و استفاده از مراکز فرهنگی است.

طبیعتا هزینه ها تا حد زیادی به مکان، انتخاب محل اقامت، سبک زندگی و عادت های فرد بستگی دارد.

چنانچه سوالاتی در زمینه شرایط تحصیل کارشناسی ارشد، ویزای تحصیلی، ویزای همراه دانشجویی چک و… دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

Czech Republic
Czech Republic

3. شرایط اسکان دانشجویی برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک به چه شکل است؟

اسکان در خوابگاه های دانشگاهی چک

برای دانشجویان بین المللی امکان اقامت در خوابگاه های دانشگاه وجود دارد. هزینه های مناسب اسکان، امکانات رفاهی و فرهنگی خوابگاه های دانشجویی، امکان تعامل با دانشجویان، نزدیکی به دانشگاه و … تعدادی از مزایای اسکان در خوابگاه دانشگاه های چک است.

معمولا تعداد افراد ساکن در هر اتاق خوابگاه، 2 تا 3 نفر می باشد.

اسکان در آپارتمان های دانشجویی

از دیگر راه های اسکان دانشجویی در چک، اجاره خانه یا آپارتمان دانشجویی به صورت اشتراکی می باشد. پرداخت اجاره خانه های دانشجویی در چک به صورت ماهانه است. این هزینه با توجه به اندازه، موقعیت مکانی و لوازم موجود در آپارتمان می تواند متفاوت باشد.

پرداخت اجاره در جمهوری چک از 500 تا 650 یورو برای یک آپارتمان در حومه شهر یا 650 تا 800 یورو برای همان آپارتمان در مرکز شهر متفاوت است.

از راه های کاهش هزینه های اسکان و زندگی در حین تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک داشتن همخانه است.

4. سیستم سلامت و بیمه درمانی در زمان تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه ساز و کاری دارد؟

در چک با داشتن یک بیمه نامه درمانی، هزینه های درمان و دارو به فرد بازگردانده می شود.

دانشجویان بین المللی و خارج از اتحادیه اروپا، با دریافت بیمه درمانی از یک شرکت بیمه مجاز در جمهوری چک، امکان استفاده از این خدمات درمانی را دارا می شوند.

چندین شرکت بیمه در جمهوری چک مخصوص دانشجویان بین المللی طراحی شده است تا بیمه مورد نیاز را به آن ها ارائه کند.

تحصیل کارشناسی ارشد در چک
Prague

5. آیا تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟

با وجود اینکه زبان اصلی تحصیل در جمهوری چک زبان بومی است، اما بیش از 1000 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در تمام مقاطع تحصیلی از جمله برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک در نظر گرفته شده است.

در صورتی که برنامه تحصیلی مناسب را انتخاب کنید، این امکان را دارید تا به زبان چک، انگلیسی و یا حتی به زبان های دیگر به تحصیل بپردازید.

برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان در زمینه مهاجرت تحصیلی به چک، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

6. آیا امکان تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک بدون مدرک زبان وجود دارد؟

دانش آموزان، دانشجویان بین المللی و حتی شهروندان کشور چک که تمایل به یادگیری و بهبودبخشی به زبان چکی هستند، این امکان را دارند تا در تعداد زیادی دوره زبان در جمهوری چک که طی برنامه های تابستانی به وسیله دانشگاه ها و آموزشگاه های خصوصی زبان برگزار می شود، شرکت به عمل بیاورند. دوره های زبان در چک از چند هفته تا یک سال به طول می انجامد.

از معروف ترین و بهترین دوره های زبان چکی، دوره های تابستانی مطالعات اسلاوی می باشد. برنامه مذکور هر ساله در تعطیلات تابستان (معمولا از جولای تا سپتامبر) در تعدادی از دانشگاه های دولتی چک برگزار می گردد.

تحصیل کارشناسی ارشد در چک
Czech Republic

7. هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چقدر است؟

دانشجویان بین المللی با تحصیل به زبان چکی، می توانند به تحصیل رایگان در جمهوری چک و در دانشگاه های دولتی این کشور بپردازند.

اگر تمایل دارید که به زبان چکی و به صورت رایگان در جمهوری چک تحصیل کنید، خوب است بدانید که تعداد زیادی کالج زبان در چک و بسیاری از دانشگاه های این کشور، برنامه هایی تحت عنوان دوره های یک ساله زبان ارائه می دهند که دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاه های چک و یا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها، از جمله آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در چک آماده می کند.

تحصیل به زبان انگلیسی در چک مشمول پرداخت شهریه خواهد بود. با این حال هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، به عنوان مثال هزینه تحصیل پزشکی در چک، بسیار کمتر از هزینه های تحصیل در کشورهای اروپای غربی است.

8. کار دانشجویی در زمان تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟

در هنگام تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، شغل اصلی فرد دانشجو تحصیل محسوب می شود. اما هر فرد به عنوان یک دانشجو این امکان را دارد که به صورت پاره وقت به کار بپردازد.

به منظور اشتغال پاره وقت در حین تحصیل دانشجویان بین المللی، در دانشگاه و خارج از آن مشاغل متعددی وجود دارد. از این جمله می توان به دستیاری استاد تا کار در کتابخانه دانشگاه، رستوران، کافه و… اشاره کرد.

با در نظر گرفتن اینکه پراگ ظرفیت های گردشگری بالایی دارد، تسلط به زبان انگلیسی یک مزیت در نظر گرفته می شود. در همین راستا عدم آشنایی به زبان چکی، مشکل خاصی برای دانشجویان در یافتن شغل به وجود نمی آورد. اما یادگیری مفاهیم کلیدی و اولیه زبان چکی در مواقعی مفید بوده و به نوعی نمایانگر تلاش و انگیزه دانشجو خواهد بود.

از جمله مراجع کسب اطلاع از مشاغل پاره وقت و یافتن کار دانشجویی می توان به تابلوی اعلانات دانشگاه یا پورتال های شغلی کشور چک اشاره کرد. تعدادی از پورتال های شغلی معتبر در جمهوری چک به قرار زیر هستند:

 • Jobs: بزرگترین پورتال شغلی جمهوری چک، دارای یک بخش انگلیسی در رابطه با مشاغل بین المللی
 • EURES: پورتال وزارت آموزش، جوانان و ورزش چک، ارائه دهنده فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی
تحصیل کارشناسی ارشد در چک
Czech Republic

9. برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، سال تحصیلی از چه تاریخی آغاز می شود؟

معمولا در جمهوری چک سال تحصیلی از هفته آخر سپتامبر یا اول اکتبر آغاز و هر ترم و دوره مطالعاتی 13 هفته به طول می انجامد. نهایتا ترم زمستان در دسامبر یا ژانویه به اتمام می رسد. دوره امتحانات پایان ترم 7 هفته زمان می برد که به عبارت دیگر در اواسط فوریه پایان می یابد. ترم بهار نیز تا هفته سوم ماه مه ادامه پیدا می کند.

امتحانات نهایی در پایان هر ترم به صورت کتبی، شفاهی یا ترکیبی برگزار می شود. تمام دانشگاه ها از سیستم اعتباری ECTS با 30 اعتبار ECTS برای ترم تحصیلی بهره می برند.

به طور کلی به منظور تکمیل دوره کارشناسی ارشد 120 اعتبار (ECTS) نیاز است و هر فرد دانشجو باید این امتیازات را کسب کند.

در ادامه مقاله می توانید جزئیاتی در خصوص بورسیه و ویزای تحصیلی چک مشاهده نمایید.

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

10. مهلت درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک تا چه زمانی است؟

در خصوص هر دانشگاه و هر رشته ی خاص، زمان درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک می تواند متفاوت باشد.

مهلت درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک عموما بین فوریه و آوریل می باشد. همچنین دانشجویان این امکان را دارند تا برای چند برنامه تحصیلی در دانشگاه ها و دانشکده های مختلف درخواست دهند.

chemistry-and-technology
chemistry-and-technology

11. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در جمهوری چک کدام ها هستند؟

گروه الف (ممتاز)

 1. Charles University in Prague
 2. Czech Technical University in Prague
 3. Masaryk University
 4. Palacky University in Olomouc

گروه ب (خوب)

 1. Brno University of Technology
 2. Technical University of Liberec
 3.  University of Chemistry and Technology Prague
 4. University of Economics Prague
 5. University of Ostrava
 6. University of West Bohemia

گروه ج (متوسط)

 1. Czech University of Life Sciences Prague

12. روش های اخذ بورسیه برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک کدام ها هستند؟

به دست آوردن بورسیه تحصیلی چک با روش های مختلفی امکان پذیر است. از بارزترین مثال ها در این زمینه می توان به بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های چک اشاره کرد.

انتخاب روش مورد نظر کاملا به ملیت دانشجو و تصمیمات او بستگی دارد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه چارلز پراگ

این بورسیه به منظور پشتیبانی مالی از دانشجویان خارج از کشور که در دوره های انگلیسی زبان شرکت می کنند، به صورت جداگانه به وسیله هر بخش مربوطه سازماندهی می شود. به طور کلی 3 دانشکده این نوع بورسیه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

 • دانشکده ریاضیات و فیزیک: با ارائه حداکثر دو بورس تحصیلی شهریه برای دوره کارشناسی علوم کامپیوتر و یک بورس تحصیلی شهریه برای برنامه کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر
 • دانشکده علوم: پشتیبانی از دانشجویان مستعد دوره دکترا با نام بورسیه تحصیلی STARS ، دسترسی یکسان برای دانشجویان چک و بین المللی
 • دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه چارلز: ارائه ی بورسیه تحصیلی توسعه، ارائه ی حداقل یک پوشش جزئی برای دانشجویان بین المللی

علاوه بر این هر دانشکده به دانشجویان ممتاز نیز بورسیه تحصیلی اعطا می کند. دانشجویان ممتاز می توانند پس از سال اول تحصیل، این بورسیه را درخواست دهند.

آیین نامه داخلی هر دانشکده، میزان دقیق بورسیه تحصیلی دانشگاه چارلز پراگ را تعیین می کند.

studentprague3
studentprague3

بورسیه تحصیلی دانشگاه فنی چک در پراگ

هر کدام از دانشجویان ممتاز این امکان را دارند تا پس از پایان ترم اول تحصیل خود، به معاونت روابط بین الملل دانشکده مربوطه مراجعه و اقدامات لازم را برای دریافت بورسیه تحصیلی انجام دهند.

ضمنا متقاضیانی که مشمول بورسیه تحصیلی دانشکده فنی چک می شوند، کمک هزینه ماهانه ای با مبلغ 400 تا 440 یورو دریافت می کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم زندگی چک پراگ

برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه علوم زندگی پراگ، چندین روش مختلف وجود دارد. روش اول بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی می باشد که در هر ترم به دانشجویان با نتایج عالی ارائه می گردد.

روش دوم “بورسیه تحصیلی اجتماعی دانشگاه علوم زندگی چک” می باشد. این بورسیه برای افرادی که در موقعیت شخصی نامطلوب قرار دارند در نظر گرفته می شود.

علاوه بر این ها دانشگاه علوم زندگی چک بورسیه تحصیلی اقامت نیز اعطا می کند که مخصوص دانشجویان دوره دکترا است. این بورسیه به منظور تامین هزینه های زندگی این افراد در حین تحصیل در نظر گرفته شده است.

در جمهوری چک سه برنامه بین المللی برای پشتیبانی دانشجویان از سراسر جهان وجود دارد. این بورسیه ها را مشاهده کنید:

Science without Borders

Bolashak

Visegrad Scholarship Programme

چنانچه می خواهید از شرایط دریافت ویزای تحصیلی و پذیرش افراد برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک آگاه شوید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

13. پذیرش افراد برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟

 • تکمیل فرم درخواست
 • مدارک تحصیلی (کارشناسی، دیپلم)
 • ریز نمرات تحصیلی (کارشناسی، دیپلم)
 • شرکت در آزمون پذیرش (در صورت وجود)
 • ارائه رزومه و نمونه کارها
 • مصاحبه: تلفنی، آنلاین یا حضوری (در هر دانشگاه متفاوت است)
 • پرداخت شهریه دانشگاه
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی (در سطح B2 یا بالاتر)
 • انگیزه نامه

 لطفا توجه داشته باشید که شرایط و مهلت پذیرش در هر دانشگاه و دانشکده با دیگری متفاوت است.

ویزای تحصیلی چک
Czech

14. دریافت ویزای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه شرایطی دارد؟

نیاز شما به ویزا برای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، به ملیتتان بستگی دارد. پردازش و دریافت ویزای تحصیلی چک و اقامت های طولانی مدت در این کشور، فقط در کشور متقاضی و به وسیله سفارت چک انجام می شود.

دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا لازم است به سفارت یا کنسولگری محلی چک مراجعه و برای دریافت ویزای دانشجویی درخواست بدهند.

حتما توجه داشته باشید که هنگام مراجعه به سفارت کشور چک لازم است تمام مدارک مورد نیاز در پرونده کامل باشد؛ زیرا احتمال دارد آماده سازی برخی مدارک تا 60 روز به طول بینجامد، بنابراین توصیه می شود با توجه به وقت سفارت برای تکمیل مدارک لازم اقدام نمایید.

لازم است بدانید این امکان وجود دارد که مقررات اخذ ویزا تغییر کند، لذا اطلاعات این مقاله را تنها به عنوان راهنما در نظر داشته باشید.

ویزای تحصیلی چک جزو ویزاهای اقامت و بلند مدت (اقامت بیش از 90 روز) محسوب می شود. بنابراین دانشجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، در صورتی که برای دوره ای بیش از یک سال به این کشور سفر می نمایند، لازم است اقدامات لازم برای اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک را به سرانجام برسانند.

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا نیازی به اخذ ویزای دانشجویی جمهوری چک نداشته و برای ورود به کشور چک تنها پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی ملی این افراد کفایت می کند.

15. برای اخذ ویزای تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک چه مدارکی مورد نیاز است؟

 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
 • فرم درخواست
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • 2 قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی در زمان اقامت (به صورت گردش حساب بانکی)
 • رزرو خوابگاه یا ارائه مدارک محل اقامت
 • بیمه درمانی معتبر بین المللی
ویزای تحصیلی چک
Night-sightseeing,-Prague,-Czech-Republic

16. آیا دریافت اقامت چک پس از اتمام تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک امکان پذیر است؟

پس از اتمام تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک، دانشجویان این امکان را دارند که برای یک سال در این کشور و حوزه شینگن اقامت داشته باشند. چنانچه فرد دانشجو طی این مدت به کار مشغول شود، اقامت او از نوع تحصیلی به کاری تبدیل می شود. پس از چند سال فعالیت و اشتغال در چک اقامت این کشور را دریافت می کند.

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا در اکثر کشورهای اروپایی پس از 5 سال اقامت موقت، فرد می تواند اقامت دائم آن کشور را دریافت کند.

آیا شرایط تحصیل در جمهوری چک را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

17. آخرین تغییرات تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک با توجه به شیوع ویروس کرونا (Covid 19) چیست؟

با وجود شیوع بیماری کرونا، دانشگاه های چک همچنان آماده پذیرفتن دانشجویان بین المللی در سال 2021 هستند.

همچنین دانشجویان بین المللی که با توجه به همه گیری و شرایط کشور مبدا، برای ورود به کشور چک با محدودیت روبرو هستند، این امکان را دارند که به صورت مجازی در کلاس های سال تحصیلی 2021 شرکت نمایند.

هم اکنون 63 درصد از 1113 دانشگاه اروپایی شرکت کننده در برنامه اراسموس، همچنان دانشجو می پذیرند.

ویزای تحصیلی چک
Czech Republic

سوالات متداول تحصیل کارشناسی ارشد در جمهوری چک

✅ آیا تحصیل کارشناسی ارشد در چک به زبان انگلیسی امکان پذیر است ؟

بله. شما می توانید متناسب با برنامه تحصیلی که انتخاب می کنید در جمهوری چک به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

✅ آیا امکان تحصیل کارشناسی ارشد در چک بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله. شما می توانید برای این منظور از دوره های زبان که در جمهوری چک برگذار می شوند استفاده کنید.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در چک چقدر است؟

دانشجویان متقاضی تحصیل در جمهوری چک می توانند به زبان چکی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. متاسفانه برای تحصیل به زبان انگلیسی شهریه دریافت می شود.

✅ سال تحصیلی برای تحصیل کارشناسی ارشد در چک از چه ماهی شروع می شود؟

سال تحصیلی از هفته آخر سپتامبر یا اول اکتبر آغاز و هر ترم و دوره 13 هفته به طول می انجامد.

✅ مهلت درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در چک تا چه زمانی است؟

مهلت درخواست برای تحصیل کارشناسی ارشد در چک عموما بین فوریه و آوریل می باشد.

جمع بندی

Conclusion

کشور جمهوری چک به عنوان کشوری در قلب اروپا، فرصتی بینظیر را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد تا بتوانند تجربیات و روابط گسترده ای را طی مدت تحصیل در این کشور به دست آورند. هزینه های مقرون به صرفه و مناسب در چک این کشور را برای افراد متقاضی تحصیل در خارج از کشور، همواره جزو گزینه های برتر قرار داده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا