تحصیل کارشناسی ارشد در هلند نحوه پذیرش 2021

netherlands Flag

اگر به دنبال تحصیل در کشور هلند هستید، توجه شما را به این مقاله جلب می کنیم. برای رسیدن به پاسخ هایتان در خصوص تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 • چرا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
 • آیا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به صورت رایگان امکان پذیر است؟
 • شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به چه شکل است؟
 • آیا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

درباره هلند

پیش از آن که به بررسی شرایط و مسائل مربوط به تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بپردازیم، بهتر است درباره این کشور بیشتر بدانیم. هلند کشوری کوچک در اروپای غربی می باشد. این کشور یک سنت فرهنگی غنی، تحصیلات عالی و مردمی با ذهن باز و پیشگام در خود جای داده است. در مساحت نسبتاً کم هلند (کمی بیش از 41000 کیلومتر مربع)، بیش از 17 میلیون نفر جمعیت وجود دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

جامعه هلند بسیار بین المللی می باشد. شهرهای مهم هلند مانند آمستردام، روتردام و حتی گرونینگن از قرن 17 به بعد، قطب تجارت بین المللی بوده اند.

شخصیت بین المللی هلندی ها به این شکل تعریف می شود که به طور کلی در خصوص فرهنگ ها و عقاید مختلف، سازش گر و اهل مدارا هستند.

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
Amsterdam,-Niederlande

چنانچه درخصوص مسائلی مانند محدودیت سنی برای تحصیل در هلند و یا رشته های تحصیلی در هلند، سوالاتی ذهن شما را با ابهام روبه رو کرده است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هلند، دروازه ورود به اروپا

سفر به کشورهای اروپایی از طریق هلند آسان است. بودن در هلند به این معناست که می توان از کشورهای همسایه یعنی آلمان و بلژیک به راحتی بازدید کرد. علاوه بر این، هلند فاصله نزدیکی با تمام پایتخت های مهم اروپا دارد. در صورتی که مبدا سفر هلند باشد، به راحتی می توان با اتوبوس و قطار به پاریس، لندن یا کپنهاگ و یا با یک پرواز برای بازدید از رم یا بارسلونا به ایتالیا و اسپانیا سفر کرد.

 در خصوص نحوه تعامل، افراد جامعه در هلند آزاد هستند تا در آرامش نظر خود را بیان کنند. مردم به آسانی آزرده نمی شوند، اما این انتظار وجود دارد که ظرفیت همه ی افراد بالا بوده و از ذهنی پذیرا برخوردار باشند. این برخورد مستقیم، به معنای توهین آمیز بودن نیست. با زندگی در هلند، به مرور به آن عادت خواهید کرد.

ایمنی و تنوع بالای زندگی در هلند

هلند کشوری بسیار متنوع است. شهرهای بزرگ از نظر سبک زندگی، مذهب ها و عقاید سیاسی مختلف، گروه های متنوع بسیاری را در خود جای داده اند. مواضع مترقی هلند در زمینه برابری و تنوع موجب شهرت این کشور شده است. در هلند هر شهروند این حق انتخاب را دارد که هرطور مایل است زندگی کند و اصطلاحا خودش باشد.

هلند از جمعیت بزرگی از مسیحیان، مسلمانان و یهودیان تشکیل شده است. مردم به راحتی و آزادانه می توانند به عبادتگاه های مختلف در این کشور رفت و آمد داشته باشند.

از نظر استانداردهای بین المللی هلند کشوری بسیار امن تلقی می شود. میزان خشونت و جرایم خیابانی در این کشور نسبتا کم تخمین زده می شود. به عبارت دیگر تنها کافی است افراد مراقبت های ابتدایی و معمول را انجام دهند.

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
Amsterdam,-Netherland

چرا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند؟

آیا شرایط تحصیل در هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

طیف گسترده ای از برنامه های تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به زبان انگلیسی

در قاره اروپا بیشترین تعداد برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی، در دانشگاه های هلند و به دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

چیزی در حدود 2000 برنامه در دانشگاه های هلند، کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین 95% از هلندی ها می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. بنابراین ارائه رشته های تحصیلی در دانشگاه به زبان انگلیسی منطقی می باشد.

هزینه پایین تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

برای تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان باید شهریه های بالایی پرداخت کنید، بنابراین انتخاب کشور هلند با گزینه های زیادی که در حیطه تحصیل به زبان انگلیسی دارد، از تحصیل در انگلیس، کانادا، آمریکا و استرالیا مقرون به صرفه تر است.

ضمنا فرصت ها و شرایط فراوانی برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند وجود دارد.

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
Giethoorn,-Netherlands

هلند، یک جامعه بزرگ بین المللی

دانشجویان بین المللی هلند از سرتاسر دنیا و از 160 کشور مختلف در این کشور مشغول به تحصیل هستند. جامعه هلند، متنوع و انعطاف پذیر است و مردم این کشور به میزان قابل توجهی با فرهنگ های دیگر در ارتباط هستند. در همین راستا قابل ذکر است که هلند با کشورهای متعددی رابطه تجاری برقرار کرده است. با توجه به ذهن باز و پذیرای هلندی ها، ملاقات و تبادل نظر با آنها آسان می باشد.

مقصدی عالی برای زندگی

بر اساس شاخص صلح جهانی 2018، هلند یکی از امن ترین کشورهای جهان بوده و در بین 10 کشور شاد جهان قرار گرفته است.

هلند به عنوان دروازه ورود به اروپا، تاریخ غنی را در شهرهای تاریخی خود جای داده و بالاترین تراکم موزه در جهان را داراست.

فرصت های شغلی متعدد در هلند

هلند هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان لقب گرفته است. تعدادی از بزرگ ترین شرکت های چند ملیتی جهان مانند فیلیپس، هاینکن، KLM ، شل، ING و یونیلیور هلندی می باشند. این کشور در بسیاری از زمینه ها و رشته های تخصصی، مانند کشاورزی، مدیریت آب، هنر و طراحی، خدمات و انرژی پایدار، یک رهبر جهانی محسوب می شود.

تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
Medemblik,-Netherland

ساز و کار اخذ مدرک پس از تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

برنامه کارشناسی ارشد پژوهش محور هلند به 1 ، 2 یا 3 سال (60-180 اعتبار) تحصیل احتیاج دارد. فارغ التحصیلان این دوره مدرک کارشناسی ارشد هنر یا کارشناسی ارشد (MA / MSc) اخذ می نمایند.

اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته های هنری و علوم کاربردی، نیاز به تکمیل 60-120 واحد دارد.

برای رسیدن به پاسخ سوالاتی از قبیل چگونگی تحصیل رایگان در مقطع دکترا در هلند و یا هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

هزینه تحصیل در هلند تقریبا با دیگر کشورهای اروپایی برابر است. چنانچه دانشجوی اتحادیه اروپا باشید، لازم است سالانه حدود 2.000 یورو برای تحصیل پرداخت نمایید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از رشته ای به رشته دیگر باید هزینه های متفاوتی پرداخت نمایند. به عنوان مثال طبیعتا تحصیل داروسازی در هلند با دیگر رشته های تحصیلی نظیر رشته های هنری متفاوت است. هزینه برنامه های کارشناسی عموما بین 6000 تا 15000 یورو در سال می باشد. این هزینه در دوره های کارشناسی ارشد هلند به طور معمول بین 8.000 تا 20.000 یورو در سال تخمین زده می شود.

 • متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند برای دانشجویان اتحادیه اروپا: بین 1.070 تا 2.083 یورو در سال
 • متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا: بین 8.000 تا 20.000 یورو در سال
 • حداکثر هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند: 52.000 یورو در سال
تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
Zaanse-Schans,-Zaandam,-Netherland

آیا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به صورت رایگان امکان پذیر است؟

با توجه به سیستم دریافت شهریه در هلند، تحصیل رایگان در این کشور در دوره کارشناسی ارشد تقریبا امکان پذیر نیست. تمام دانشگاه های هلند برای تحصیل دانشجویان در دانشگاه شهریه در نظر می گیرند.

اما برنامه های بورسیه تحصیلی هلند در بسیاری از دانشگاه های این کشور، هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد و زندگی در هلند را برای دانشجویان کاهش می دهد. همچنین امکان تحصیل رایگان در هلند نیز برای دانشجویان بین المللی پدید می آید.

شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به چه شکل است؟

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا که متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند هستند، بورس تحصیلی هلند را در دسترس دارند.

بورسیه تحصیلی هلند به وسیله وزارت آموزش، فرهنگ و علوم هلند و همچنین چندین دانشگاه تحقیقاتی و علمی کاربردی تأمین می شود.

مبلغ بورسیه تحصیلی هلند 5000 یورو می باشد. این مبلغ در اولین سال تحصیل در هلند به دانشجویان داده می شود.

توجه داشته باشید که بورسیه تحصیلی هلند کامل نیست و تمام هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پوشش نمی دهد.
بورسیه تحصیلی هلند، فقط یک مرتبه و برای یک سال به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اعطا می شود.

Amsterdam,-Netherlands-(2)
Amsterdam,-Netherlands-(2)

معیارهای دریافت بورسیه تحصیلی هلند

 • ملیت فرد خارج از اتحادیه اروپا باشد.
 • فرد به عنوان دانشجوی در حال تحصیل دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد تمام وقت در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هلند باشد.
 • دانشجو شرایط خاص مورد نظر در دانشگاه خود در هلند را برآورده کند. (شرایط خاص مورد نظر هر دانشگاه در وب سایت آن دانشگاه قابل بررسی است).
 • فرد مدرک دانشگاهی در هلند نداشته باشد.

آیا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در هلند، دانش و تسلط کافی شما به زبان انگلیسی بسیار مهم است. بنابراین تحصیل در هلند بدون مدرک زبان کار شما را بسیار سخت می کند.

همچنین نیاز است دانش آموزان یک آزمون انگلیسی معتبر بین المللی را پشت سر بگذارند. آزمون های انگلیسی مورد پذیرش برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به طور معمول آیلتس و تافل می باشد.

میانگین نمره تافل و آیلتس مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه های هلند به ترتیب 213 و 6 آکادمیک می باشد.

Delft,-Netherlands
Delft,-Netherlands

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به زبان انگلیسی

با وجود زبان رسمی هلندی، بسیاری از مردم به زبان انگلیسی و غالبا آلمانی یا فرانسوی مسلط هستند. همچنین هلند در میان کشورهای غیر انگلیسی زبان اتحادیه اروپا، عنوان اولین کشور دارای مهارت در زبان انگلیسی را از آن خود کرده است.

هلند جزو اولین کشورهایی است که برنامه های مطالعاتی به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه کرده است.

با وجود اینکه هلند از کشورهای همسایه خود، یعنی آلمان و فرانسه بسیار کوچکتر است، در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه های بیشتری به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

در حال حاضر دانشجویان بین المللی می توانند بیش از 1500 دوره را که به زبان انگلیسی تدریس می شود، از جمله دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای تحصیل در دانشگاه های هلند برگزینند.

مهلت درخواست پذیرش برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

مهلت درخواست عمومی یا ددلاین دانشگاه های هلند برای کلیه برنامه های تحصیلی تنها 1 ماه است. به هرحال نیاز است همواره مهلت دقیق را در برنامه های دانشگاه مورد نظر خود بررسی کنید. زیرا امکان دارد زمان درخواست پذیرش در خصوص هر دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت باشد.

Rijksmuseum,-Amsterdam,-Netherlands
Rijksmuseum,-Amsterdam,-Netherlands

دریافت ویزای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

افرادی که به منظور تحصیل در هلند، از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این کشور می آیند، برای اقامت بیشتر از 3 ماه، باید ویزای طولانی مدت یا ویزای تحصیلی هلند را دریافت نمایند.

اجازه ورود و اقامت در هلند به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا، نیاز به ارائه درخواست دریافت اقامت موقت هلند Machtiging tot Voorlopig Verblijf یا به طور مخفف MVV به سفارت هلند دارد.

برای دریافت ویزای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند چه مدارکی نیاز است؟

در روز مصاحبه در سفارت هلند، عموما ارائه مدارک معتبر زیر به طور کامل برای اخذ ویزای تحصیلی هلند الزامی است.

 1. ارائه پاسپورت معتبر
 2. اصل مدارک شناسایی ترجمه شده
 3. نامه پذیرش دانشگاه
 4. ارائه نامه تمکن مالی (پرینت از گردش و مانده حساب)
 5. گواهی عدم سوء پیشینه
 6. پرداخت شهریه دانشگاه
 7. گواهی محل اقامت
 8. بیمه نامه مسافرتی سه ماهه

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

چطور می توان از سفارت هلند وقت گرفت؟

امکان دارد فرآیند درخواست اقامت دانشجویی در هلند بین سه تا شش ماه طول بکشد. بنابراین توجه کنید روند درخواست و دریافت وقت سفارت هلند در زمان مناسب آغاز شود.

برای شناختن بهترین دانشگاه های هلند و همچنین چگونگی اخذ ویزای تحصیلی این کشور قسمت های بعدی را مطالعه نمایید.

Amsterdam,-Netherland-(2)
Amsterdam,-Netherland-(2)

برترین دانشگاه ها در سال 2020 براساس رتبه بندی QS به منظور تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

نام دانشگاهرتبه بندی QS 2020
دانشگاه دلف (Delft University of Technology)50
دانشگاه آمستردام (UvA University of Amsterdam)64
دانشگاه صنعتی آیندهوون (Eindhoven University of Technology)102
دانشگاه گرونینگن (University of Groningen)114
دانشگاه لیدن (Leiden University)118
دانشگاه اوترخت (Utrecht University)120
دانشگاه واگنینگن (Wageningen University & Research)125
دانشگاه اراسموس روتردام (Erasmus University Rotterdam)183
دانشگاه تونته (University of Twente)186
دانشگاه رادبود (Radboud University)217

هزینه زندگی در هلند

بخش مهمی از فرآیند آماده سازی دانشجویان برای تحصیل در هلند، کسب اطلاعات کافی درباره ی هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است.

با توجه به هزینه های روزانه زندگی در هلند، از قبیل هزینه های غذا، حمل و نقل عمومی، تهیه کتاب، لباس، بلیط سینما، مسکن و بیمه، هر دانشجو به طور متوسط به بودجه ای بین 700 تا 1000 یورو در ماه نیاز دارد.

حدود یک سوم این بودجه صرف مسکن، یک سوم صرف غذا و یک سوم باقیمانده صرف سایر هزینه ها از قبیل اوقات فراغت، کتاب، سفر و … می شود.

بسیاری از مکان ها از قبیل رستوران ها، کافه ها، موزه ها، سینما و فروشگاه ها با ارائه کارت دانشجویی، تخفیف های متنوعی را به دانشجویان ارائه می کنند.

Purple-haze
Purple-haze

جدول هزینه زندگی در هلند 2021

مواد غذاییهزینه زندگی در هلند
تخم مرغ (12 عدد)12.50 یورو
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)8.50 یورو
مرغ (2 کیلوگرم)38.75 یورو
آب میوه (1 لیتر)8.50 یورو
سیگار (1 بسته)25 یورو
سیب (1 کیلوگرم)7.50 یورو
کوکاکولا (2.5 لیتر)0.95 یورو
نان (1 عدد)9.50 یورو
ماست (500 میلی لیتر)12 یورو
ماهی18.50 یورو
کنسرو لوبیا8 یورو
شکر (1.5 کیلوگرم)10 یورو
روغن (2 لیتر)20 یورو  
سیب زمینی (1 کیلوگرم)5.50 یورو
شیر (1 لیتر)8.50 یورو
هزینه های مسکن 
آب، برق، گاز (در هر ماه برای دو نفر)165 یورو
هزینه ماهانه اینترنت145 یورو
مواد شوینده58.50 یورو
هزینه های حمل و نقل 
کرایه تاکسی (5 تا 10 کیلومتر)45 یورو
حمل و نقلل عمومی (حداکثر هزینه هر سفر)30 یورو
بنزین (1 لیتر)6.50 یورو
هزینه پوشاک 
شلوار جین150 یورو
کفش ورزشی280 یورو
پیراهن تابستانی (ZARA،H&M)135.79 یورو
کوله پشتی150 یورو
netherlands
netherlands

شرایط اسکان دانشجویی حین تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

یافتن مسکن با کیفیت و مقرون به صرفه دانشجویی هنگام تحصیل در هلند، نسبتا دشوار است. یافتن آپارتمان به خصوص در شهرهای بزرگی مانند آمستردام، لاهه، روتردام و اوترخت به دلیل بالا بودن جمعیت آسان نیست. حتی در لیدن و گرونینگن که شهرهای دانشجویی هلند محسوب می شوند، به دلیل اسکان دانشجویان، معمولا افراد در یافتن محل اقامت در نزدیکی دانشگاه خود با مشكل روبرو می شوند.

اکثر دانشجویان در هلند در خانه های دانشجویی خارج از دانشگاه ساکن هستند. آن ها برای مطالعه و خواب اتاق مخصوص خود را در یک آپارتمان یا خانه خواهند داشت. اقامت دانشجویان در دانشگاه، در اکثر دانشگاه های هلند ارائه نمی شود.

با این وجود، غالبا دانشگاه ها پس از ورود دانشجوی بین المللی به آن ها، راه حل های کوتاه مدت موقت ارائه می دهند. چنانچه بخشی از یک برنامه مبادله بوده و یا در یک دوره بین المللی ثبت نام کرده باشید، احتمالا برای سکونتتان، محلی از طرف دانشگاه در نظر گرفته شده یا به شما پیشنهاد می شود.

هنگام پرداخت هزینه های اجاره در هلند، باید به موارد مختلفی توجه داشت. علاوه بر اجاره ماهانه، هزینه های برق، گاز، آب و شارژ نیز بر عهده فرد می باشد. هزینه اجاره با توجه به محل قرارگیری آپارتمان، متراژ، امکانات و اینکه آپارتمان مبله باشد متفاوت است.

اجاره نامه ها در هلند معمولا شش ماهه تا یک ساله در نظر گرفته می شود. هزینه اجاره های خصوصی (بر اساس سیستم رتبه بندی ارزش خانه) که رایج ترین گزینه برای مهاجران می باشد، ماهانه 710.68 یورو است.

برخی وب سایت های مفید برای اجاره خانه در هلند

سایت Housing Any Where با 65 کشور جهان به منظور کمک به دانشجویان بین المللی برای پیدا کردن محل اقامت در خارج از کشور همکاری می نماید.

این سایت به دانشجویان برای یافتن آپارتمان ارزان قیمت در شهرهای دلف، آیندهوون، لیدن، ماستریخت، روتردام و اوترخت هلند یاری می رساند.

سایت Huurwoningen نیز کلیه املاک اجاره ای را در یک وب سایت جامع، به افراد جویای اسکان در هلند ارائه می دهد. علاوه بر این، قوانین و مقررات مربوط به اجاره خانه در هلند با مخاطبین به اشتراک گذاشته می شود.

Zaanse-schans,-Zaandam,-Netherland-(2)
Zaanse-schans,-Zaandam,-Netherland-(2)

شرایط کار دانشجویی در هلند

براساس قوانین اتحادیه اروپا اجازه کار دانشجویی در زمان تحصیل در هلند، مشابه سایر کشورهاست. بنابراین دانشجویان در هنگام تحصیل، 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت اجازه کار خواهند داشت.

لطفا توجه داشته باشید که دانشجویان کشورهای اروپایی یا اتحادیه اروپا این امکان را دارند تا بدون هیچ محدودیتی و به صورت تمام وقت در هلند به کار بپردازند.

حقوق کار پاره وقت در هلند در هر ساعت بین 11 تا 14 یورو متفاوت است. همچنین درخواست ویزای کار برای کارمند دانشجویی بر عهده کارفرماست.

در فصل تابستان و در ماه های ژوئن، جولای و آگوست، دانشجویان این امکان را دارند که به صورت تمام وقت کار کرده و در نتیجه حقوق تمام وقت دریافت نمایند.

مشاغل داخل دانشگاه هلند، دوره های طراحی یا دوره های وب، دستیاری تدریس، استادیاری پژوهشی و استادیاری دانشجویی را شامل می شود. این مشاغل برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (تحصیل کارشناسی ارشد در هلند و دکترا در هلند) در نظر گرفته شده شده است.

شرایط شغلی رایج برای دانشجویان در هلند غالبا کار پاره وقت و کارآموزی می باشد.

توجه داشته باشید که دوره کارآموزی را با کار پاره وقت اشتباه نگیرید. زیرا تعریف این دو کاملا با یکدیگر متفاوت است.

دوره های کارآموزی در هلند

دوره های کارآموزی، به طور معمول دوره های کاری کوتاه مدتی هستند که بخشی از یک دوره اجباری تلقی می شود. این دوره ها گاه به وسیله دانشگاه ها در دوره های کارشناسی یا حین تحصیل کارشناسی ارشد در هلند ارائه می شوند. در این صورت دانشجویان ملزم هستند ساعات مشخصی را گذرانده یا اصطلاحا پر کنند.

در این دوره ها دانشجویان حین سپری کردن دوره کارآموزی، کمک هزینه مالی نیز دریافت می نمایند. ضمنا برای گذراندن این دوره نیازی به دریافت اجازه کار نیست.

دستمزد دوزه های کارآموزی، با توجه به نوع کار، شرکت و سایر عوامل، ماهانه بین 500 تا 800 یورو متفاوت است.

گروهی دیگر از دوره های مشابه کارآموزی در هلند با نام تز صنعتی شناخته می شود. دانشجویان با شرکت در تزهای صنعتی، حقوقی مشابه با دوره های کارآموزی دریافت می کنند. اما عموما مدت زمان این دوره ها طولانی تر بوده و اعتبار آن ها بیشتر از 9 ماه می باشد. حقوق دوره ها و پایان نامه های صنعتی معمولا هزینه های ماهانه زندگی دانشجویی در هلند را کفایت می کند.

Erasmus-Bridge,-Rotterdam,-The-Netherlands
Erasmus-Bridge,-Rotterdam,-The-Netherlands

اشتغال بعد از تحصیل در هلند

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های هلند، اجازه اقامت در این کشور برای مدت یک سال به دانشجویان بین المللی اعطا می شود تا به جستجوی کار و شغل مناسب در بازار کار هلند بپردازند.

شرایط اقامت بعد از تحصیل در هلند

آیا شرایط تحصیل در هلند را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

پس از اتمام تحصیل در هلند، چنانچه مایل باشید همچنان به اقامت خود در این کشور ادامه دهید، می توانید ادامه تحصیل در هلند را به عنوان یکی از راه های ممکن مد نظر داشته باشد. به عنوان مثال دانشجویان دوره کارشناسی در هلند، در صورت داشتن شرایط لازم این امکان را دارند برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در هلند وارد فرآیند مربوطه شوند. در این حالت اجازه اقامت فرد مورد تایید قرار می گیرد.

چنانچه مدرک کارشناسی ارشد دریافت نموده و قصد دارید به ادامه تحصیل در مقطع دکترا در هلند ادامه دهید، باید در نظر داشته باشید که تحصیل دکترا در هلند به عنوان کار طبقه بندی می شود. با توجه به این ویژگی در اکثر موارد، درخواست اجازه اقامت شما توسط دانشگاهی که می خواهید دوره تحصیل و تحقیقات خود را در آن بگذرانید صادر می شود.

Giethoorn,-Netherlands
Giethoorn,-Netherlands

سوالات متداول تحصیل کارشناسی ارشد در هلند

✅ چرا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند؟

طیف گسترده ای از برنامه های تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به زبان انگلیسی
هزینه پایین تحصیل کارشناسی ارشد در هلند
هلند، یک جامعه بزرگ بین المللی
مقصدی عالی برای زندگی
فرصت های شغلی متعدد در هلند

✅ اخذ مدرک پس از تحصیل کارشناسی ارشد در هلند چه مدت زمان نیاز دارد؟

برنامه کارشناسی ارشد پژوهش محور هلند به 1 ، 2 یا 3 سال (60-180 اعتبار) تحصیل احتیاج دارد. فارغ التحصیلان این دوره مدرک کارشناسی ارشد هنر یا کارشناسی ارشد (MA / MSc) اخذ می نمایند.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند چقدر است؟

متوسط هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در هلند برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا: بین 8.000 تا 20.000 یورو در سال

✅ آیا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به صورت رایگان امکان پذیر است؟

با توجه به سیستم دریافت شهریه در هلند، تحصیل رایگان در این کشور در دوره کارشناسی ارشد تقریبا امکان پذیر نیست.

✅ شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند به چه شکل است؟

مبلغ بورسیه تحصیلی هلند 5000 یورو می باشد. این مبلغ در اولین سال تحصیل در هلند به دانشجویان داده می شود.

✅ آیا تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

میانگین نمره تافل و آیلتس مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه های هلند به ترتیب 213 و 6 آکادمیک می باشد.

جمع بندی

Conclusion

کشور هلند به عنوان دروازه ورود به اروپا و جایگاه و شرایط جغرافیایی خاصی که دارد، همواره جزو محبوب ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. این کشور در رشته های تحصیلی بسیاری جزو مهمترین کشور ها در سطح جهانی محسوب می شود. امکانات فراوان و سطح علمی دانشگاه های هلند، باعث می شود دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند، همواره این کشور را جزو اولویت های خود قرار دهند.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا