100 درصد تخفیف بهاره مشاوره تخصصی.

مشاوره تخصصی مهاجرت با 100٪ تخفیف (بهاره)

100٪ تخفیف مشاوره

دریافت مشاوره دریافت مشاوره

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند 2024 (✅ شرایط پذیرش)

finland Flag

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به دلیل شرایط و هزینه مناسب، مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا قرار گرفته است. تجربه زندگی در یک کشور آرام و همچنین تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی، از مهم ترین دلایلی است که افراد را به تحصیل فوق لیسانس در فنلاند جذب می کند. با تسلط بر زبان، در دست داشتن مدرک کارشناسی و قبولی در آزمون ورودی (در صورت نیاز) می توانید به تحصیل این مقطع در فنلاند بپردازید. جزئیات بیشتر درباره تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند را در مقاله پیشِ رو آورده و تلاش کرده ایم به سوالات شما پاسخ دهیم. سوالاتی از قبیلِ:

 • مزایا و معایب تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند کدامند؟
 • تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه و دانشگاه علوم کاربردی فنلاند چه شرایطی دارد؟
 • آیا برای تحصیل فوق لیسانس در فنلاند به مدرک زبان نیاز داریم؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند چقدر است؟
 • بهترین دانشگاه های فنلاند برای تحصیل کارشناسی ارشد کدامند؟

✔️ بررسی شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به دلیل تنوع رشته های تحصیلی و همچنین اعتبار دانشگاه های این کشور، مورد توجه دانشجویان سراسر جهان قرار گرفته است. از جمله شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند می توان به داشتن مدرک کارشناسی و تسلط به زبان اشاره کرد. خوب است بدانید که هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر نسبتا مناسب است و این در حالی است که بورسیه ها و برخی قوانین مهاجرتی امکان تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند را فراهم کرده اند. با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات کامل در خصوص ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند را در اختیارتان قرار دهیم.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. اطلاعات کلی درباره فنلاند

فنلاند که در شمال اروپا واقع شده است، در همسایگی سوئد، نروژ، استونی و روسیه قرار دارد. این کشور با سرانه درآمد 50.000 دلار، یکی از بالاترین درآمدها را در دنیا دارد و همیشه از نظر کیفیت زندگی، فرصت های اقتصادی و سیستم آموزشی در میان برترین های جهان رتبه بندی می شود.

فنلاند به دلیل آب و هوای سرد و زمین ناهموار، از جمعیت کمی برخوردارست و بیشتر جمعیت 5 میلیون نفری آن هم در بخش های جنوبی خصوصا شهرهایی مانند هلسینکی (پایتخت)، لاهتی و تامپره متمرکز است.

در ادامه به سراغ مزایا و همچنین شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در موسسات آموزشی عالی فنلاند می رویم. با ما باشید.

Yllas-Ski-Resort
همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

2. مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند

با توجه به سیستم آموزشی قوی در فنلاند و همچنین حضور برخی از بهترین دانشگاه های جهان در این کشور، تحصیل کارشناسی ارشد در آن می تواند با مزایای متعددی همراه گردد. یکی از مهم ترینِ این مزایا، مدرک معتبر دریافتی پس از فارغ التحصیلی است. گفته می شود فارغ التحصیلان دانشگاه های فنلاند به دلیل اعتبار مدارک، مسیر سختی برای کاریابی طی نکرده اند.

نکته حائز اهمیت دیگر، هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند است که هزینه ی نسبتا مناسبی است. به خاطر داشته باشید که بورسیه ها یا برخی قوانین مهاجرتی، امکان تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند را فراهم می کنند.

در نهایت تحصیل و زندگی در فنلاند برای دانشجویان آرامش به ارمغان می آورد، چرا که این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان است.

3. آشنایی با سیستم آموزش عالی فنلاند برای تحصیل کارشناسی ارشد

سیستم آموزش عالی فنلاند به دو بخش اصلی دانشگاه و دانشگاه علوم کاربردی تقسیم می شود. دانشگاه ها در این کشور بیشتر بر تحقیقات و آموزش های علمی و هنری متمرکزند اما تمرکز اصلی دانشگاه های علوم کاربردی بر تربیت و آموزش دانشجویان در راستای ورود به بازار کار و رفع نیازهای موجود است.

متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند باید بدانند که می توانند برای 13 دانشگاه و 22 دانشگاه علوم کاربردی درخواست دهند و در صورت دریافت پذیرش، تحصیل آن ها در دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی این کشور به ترتیب 2 (با 120 واحد درسی) و 1 الی 1.5 سال ( با 60 تا 90 واحد درسی) زمان خواهد برد.

4. شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

دروس و برنامه های ارائه شده جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند، در دو دسته­ ی اجباری و اختیاری قرار می گیرند و به صورت حضوری و مجازی، در قالب سخنرانی، سمینار، آموزش های تئوری و عملی، دوره های زبان و کارآموزی برگزار می گردند. ارزیابی دانشجویان فوق لیسانس در دانشگاه های فنلاند نیز مانند ارزیابی در تمام جهان، از طریق امتحانات و پایان نامه صورت می گیرد.

از مهم ترین شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. داشتن مدرک کارشناسی (حداقل 3 ساله).
 2. داشتن حداقل 2 سال تجربه کاری حرفه ای مرتبط با رشته کارشناسی.

توجه داشته باشید که:
1. برای رشته هایی از جمله صنایع دستی، ارتباطات و هنرهای زیبا، تئاتر، رقص و موسیقی، تجربه کاری می تواند با فعالیت ها یا دستاوردهای هنری جایگزین شود.
2. کسانی که به تحصیل کارشناسی در فنلاند مشغول بوده و مدرک خود را دریافت کرده‌اند، راحت‌تر می‌توانند به ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس بپردازند.

سایر شرایط کارشناسی ارشد در فنلاند بر اساس قوانین دانشگاه ها و همچنین رشته انتخابی متقاضی تعیین می شود. به عنوان مثال بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر، ممکن است نیاز به قبولی در آزمون های ورودی داشته باشید. همچنین برخی دانشگاه ها برای ارائه پذیرش به متقاضیان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در فنلاند، مصاحبه هایی را برگزار می نمایند. بنابراین مطالعه شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه مورد نظر خود در کشور فنلاند را جدی بگیرید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات در خصوص شرایط دریافت پذیرش کارشناسی ارشد در فنلاند هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند
Aerial-view-of-Olavinlinna-Olofsborg-Medieval-Castle-in-Savonlinna-Finland

5. شرایط زبانی تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند به زبان های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی امکان پذیر است که برای تحصیل در برنامه های تحصیلی مختلف به هر یک از این زبان ها باید بتوانید تسلط خود به آن ها را ثابت کنید.

انتخاب دانشجویان بین المللی غالبا تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به زبان انگلیسی است. برای فراهم کردن شرایط تحصیل فوق لیسانس در فنلاند به زبان انگلیسی، باید مدرک معتبر زبان انگلیسی (معادل آیلتس 6.5) را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید. از مهم ترین مدارک مورد تایید دانشگاه های فنلاند، می توان به آیلتس و تافل اشاره کرد.

توجه داشته باشید که تعداد برنامه های درسی انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های فنلاند بیشتر از دانشگاه های علمی کاربردی این کشور است.

6. شرایط دریافت پذیرش کارشناسی ارشد فنلاند

 • اولین قدم برای دریافت پذیرش از دانشگاه های فنلاند جهت تحصیل کارشناسی ارشد، انتخاب برنامه و همچنین دانشگاه مورد نظر در این کشور است.
 • پس از انتخاب این دو مورد اصلی، باید شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه انتخابی تان در فنلاند را از طریق وبسایت آن بخوانید و مراحل لازم را انجام دهید.
 • در نهایت به مرحله ثبت درخواست برای پذیرش فوق لیسانس در فنلاند می رسید که برای آن باید به وبسایت Studyinfo مراجعه نمایید.

خوب است بدانید که:
1. ثبت درخواست برای دریافت پذیرش از دانشگاه های فنلاند، هزینه ای در پی ندارد.
2. در صورت موفقیت در دریافت پذیرش تحصیلی، باید به سراغ ویزای دانشجویی فنلاند بروید.

همینجا فرم ارزیابی را پرکنید. به زودی برای مشاوره تخصصی با شما تماس می گیریم.

7. شرایط دریافت ویزای تحصیلی فنلاند

بدون شک دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارند، نیازی به این ویزا نخواهند داشت اما سایر دانشجویان بین المللی برای دریافت مجوز اقامت در فنلاند در مدت زمان تحصیل که عموما بیشتر از 90 روز زمان می برد، باید ویزای تحصیلی طولانی مدت این کشور را دریافت کنند. فنلاند نام این ویزا را “مجوز اقامت دانشجویی” گذاشته است.

اقدام برای دریافت این ویزا و مجوز، مشروط بر دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های فنلاند است. در صورت موفقیت در دریافت این پذیرش، متقاضی باید شخصا به سفارت فنلاند در کشور محل زندگی خود یا یکی از کشورهایی که میزبان سفارت فنلاند است، مراجعه نماید.

از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزا جهت تکمیل شرایط تحصیل فوق لیسانس در فنلاند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نامه پذیرش رسمی.
 2. فرم های تکمیل شده.
 3. گواهی تمکن مالی.
 4. بیمه سلامت.
 5. پاسپورت معتبر.
 6. عکس.
 7. مدارک پرداخت هزینه پردازش مدارک.

به خاطر داشته باشید که:
1. تمکن مالی لازم برای دریافت مجوز اقامت دانشجویی فنلاند، معادل 6.720 یورو در سال است.
2. مدارک ارائه شده به سفارت باید به یکی از زبان های فنلاندی، سوئدی یا انگلیسی ترجمه شوند.

بهترین دانشگاه های فنلاند، موضوع بخش بعدی مقاله است. همراه ما بمانید و به مطالعه ادامه دهید.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند
JuhaSuhonen_Tammerkoski_Tampere

8. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند

دانشگاه های متعددی شرایط تحصیل فوق لیسانس در فنلاند را برای دانشجویان ملی و بین المللی فراهم کرده اند و بسیاری از این دانشگاه ها در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. در ادامه به معرفی برترین دانشگاه های فنلاند برای تحصیل کارشناسی ارشد، اشاره می کنیم.

بهترین دانشگاه های فنلاند: دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه فنلاند است و از سال 1690 در راستای ساختن جامعه ای برابر فعالیت می کند. این دانشگاه چند رشته ای، امروزه توانسته است در میان برترین دانشگاه های جهان قرار بگیرد و میزبان بیش از 31500 دانشجوی ملی و بین المللی باشد. از مزایای تحصیل در دانشگاه هلسینکی می توان به خوابگاه های بزرگ با امکانات کامل و کتابخانه مجهز اشاره کرد.

خوب است بدانید که دانشگاه هلسینکی، برنامه‌های کارشناسی ارشد متعددی را در برنامه خود قرار داده است و متقاضیان رشته های مختلف می توانند برای تحصیل در برنامه مورد نظر خود اقدام کنند. برخی از این برنامه ها عبارتند از:

 1. علوم طبیعی و ریاضیات (مانند شیمی و علوم مولکولی، اقتصاد، فیزیک کاربردی و علوم نجوم و …).
 2. کشاورزی و جنگلداری (مانند علوم کشاورزی، علوم تغذیه و …).
 3. پزشکی و سلامت (مانند علم اعصاب، تحقیق، توسعه و ایمنی دارو و …).
 4. حقوق (مانند حقوق حاکمیت جهانی، حقوق تجارت بین الملل).
 5. علوم کامپیوتر و IT (مانند علوم کامپیوتر، علم داده، انفورماتیک علوم زیستی و …).

بهترین دانشگاه های فنلاند: دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو (Aalto University) با ارائه بیش از 100 برنامه کارشناسی ارشد، یکی از بهترین انتخاب ها برای متقاضیان این مقطع تحصیلی است. این دانشگاه که قدمت چندان زیادی هم ندارد و فعالیت رسمی خود را از سال 2007 آغاز کرده است، پذیرای 12000 دانشجوی ملی و بین المللی است و برنامه های متنوعی را ارائه می دهد.

امکانات ورزشی، خوابگاه های دانشجویی و تجهیزات پژوهشی از مهم ترین خدمات ارائه شده در دانشگاه آلتو به شمار می آیند که دانشجویان می توانند از آن ها بهره مند شوند.

خوب است بدانید هزینه تحصیل فوق لیسانس در دانشگاه آلتو مبلغی بین 12.000 تا 16.000 یورو در سال خواهد بود.

بهترین دانشگاه های فنلاند: دانشگاه اولو

دانشگاه اولو (University of Oulu) یک دانشگاه علمی بین المللی است که از سال 1958 در راستای ایجاد رفاه و نوآوری برای آینده از طریق تحقیق و آموزش فعالیت می کند. این دانشگاه با 13500 دانشجو، یک دانشگاه چند رشته ای به شمار می رود که برنامه های خود را در 8 دانشکده ارائه می دهد. دانشگاه اولو با قرار گرفتن در میان 400 دانشگاه برتر در جهان توانسته است نگاه جهانیان را به خود جلب کند و هم اکنون در مقاطع مختلف تحصیلی، برنامه های متنوعی را ارائه می دهد. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند باید بدانند که دانشگاه اولو 20 برنامه برای آن ها ارائه کرده است که برخی از آن ها عبارتند از:

 1. بازاریابی
 2. مدیریت تجارت بین الملل
 3. الکترونیک
 4. علوم کامپیوتر و مهندسی
 5. بیوشیمی
 6. اقتصاد
 7. نقشه کشی
 8. اپیدمیولوژی و علم داده های زیست پزشکی

جزئیات بیشتر درباره بهترین دانشگاه های فنلاند را در ادامه مقاله خواهید یافت.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند
Finland-(2)

9. رتبه جهانی بهترین دانشگاه های فنلاند

جدول زیر رتبه جهانی بهترین دانشگاه های فنلاند را نشان می دهد:

نام دانشگاه رتبه جهانی (QS سال 2024)
دانشگاه آلتو109
دانشگاه هلسینکی115
دانشگاه اولو313
دانشگاه تورکو315
دانشگاه ییواسکیلا351
دانشگاه LUT351
دانشگاه تامپره436
دانشگاه شرقی فنلاند548
دانشگاه آبو آکادمی601-610

10. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران

دانشگاه های فنلاند که مورد تایید وزارت علوم قرار دارند، عبارتند از:

 • Aalto University
 • Abo Akademi University
 • LUT University (Lappeenranta University of Technology)
 • Tampere University
 • Tampere University of Technology
 • University of Eastern Finland
 • University of Helsinki
 • University of Jyvaskyla
 • University of Oulu
 • University of Turku

هزینه کارشناسی ارشد در فنلاند چقدر است؟ آیا امکان تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند وجود دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه مقاله خواهید یافت.

Lapland,-Finland,--Snowmobiles
Lapland,-Finland,–Snowmobiles

11. هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند

هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند از سال 2017 و 2018 و با ورود دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به دانشگاه های این کشور مطرح شد. به عبارت دیگر، تا پیش از ورود دانشجویان بین المللی، تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند مرسوم بود.

امروزه با توجه به ارائه بسیاری از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی، هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند مبلغی بین 8.000 تا 20.000 یورو تخمین زده می شود. فراموش نکنید که این اعداد یک تخمین کلی هستند و اختلاف میانشان نیز به دلیل تفاوت هزینه رشته ها و شهریه دانشگاه ها در فنلاند است.

برای اطلاعات بیشتر، در لیست زیر هزینه سالانه تحصیل رشته های مختلف را آورده ایم:

 1. شهریه کارشناسی ارشد حقوق در فنلاند: 8.000 تا 15.000 یورو.
 2. شهریه کارشناسی ارشد علوم پزشکی در فنلاند: 8.000 تا 18.000 یورو.
 3. شهریه فوق لیسانس علوم مهندسی در فنلاند: 8.000 تا 18.000 یورو.
 4. هزینه تحصیل روانشناسی در فنلاند در مقطع ارشد: 8.000 تا 12.000 یورو.
 5. شهریه کارشناسی ارشد هنر در فنلاند: 8.000 تا 16.000 یورو.
 6. شهریه فوق لیسانس مدیریت در فنلاند: 7.000 تا 13.500 یورو.

به خاطر داشته باشید که علاوه بر ارقام مذکور، دانشجویان جهت تکمیل پرداخت هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند باید مبلغی را جهت عضویت در اتحادیه دانشجویی دانشگاه خود بپردازند. این مبلغ معمولا در بازه 80 تا 100 یورو قرار دارد. با عضویت در این اتحادیه می توانید از برخی تخفیف های دانشجویی (در بعضی رستوران ها یا برای حمل و نقل عمومی) استفاده کنید.

12. تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند

دانشجویان مستعد سراسر جهان (فارغ از ملیت) می توانند برای دریافت بورسیه های مستقل دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند اقدام کنند. ثبت درخواست برای دریافت بورسیه کارشناسی ارشد فنلاند همزمان با ثبت تقاضا برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور انجام می شود.

علاوه بر این بورسیه ها، با استفاده از برنامه هایی مانند Erasmus+ نیز می توانید از حمایت مالی و تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند بهره مند شوید. این برنامه به پرداخت هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند از طریق Erasmus Mundus Joint Masters یا وام های اراسموس کمک می کند.

به خاطر داشته باشید که دانشجویانی که ملیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارند، بدون نیاز به بورسیه می توانند به تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند بپردازند.

13. هزینه زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند، تنها بخشی از هزینه ای است که دانشجویان در این کشور باید بپردازند. بخشی دیگر از این هزینه را مبالغی که برای رفع نیازهای زندگی پرداخت می شوند، تشکیل می دهد.

هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند حدود 907.0 یورو است. هزینه زندگی در فنلاند بسته به عادت های زیستی دانشجو و همچنین شهر محل اقامت او تغییر می کند.

توجه داشته باشید که مبلغ مذکور، شامل هزینه های اجاره خانه نمی شود.

در آخرین بخش از مقاله به شرح جزئیات هزینه زندگی، شرایط کار دانشجویی و همچنین معایب تحصیل فوق لیسانس در فنلاند می پردازیم. از اینکه در این مقاله همراه ما بودید، سپاس گزاریم.

هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند
Living-in-Helsinki-Finland

اگر به دنبال جزئیات بیشتر درباره هزینه زندگی در فنلاند هستید، به جدول زیر توجه نمایید:

نوع هزینه مبلغ هزینه (به یورو)
رستوران معمولی برای 2 نفر80
خرید مواد غذایی1.04 تا 18.20
حمل و نقل عمومی برای 1 ماه60
قبوض115.30
اینترنت20.66
تفریح15.00 تا 38.46
پوشاک35.06 تا 112.18

14. شرایط کار دانشجویی در فنلاند

کار دانشجویی، یکی از بهترین راهکارها برای تسهیل پرداخت هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند است. دانشجویان بین المللی که مشغول تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند هستند، می توانند به کار همزمان با تحصیل نیز بپردازند به شرط آنکه مدت زمان کار آن ها در هفته حداکثر 30 ساعت باشد. به خاطر داشته باشید که این قانون تنها برای مدت زمان تحصیل است و در ایام تعطیل، محدودیت زمانی برای کار دانشجویان وجود ندارد.

برای کاریابی در فنلاند، دانشجویان بهتر است ابتدا به سراغ کارهای موجود در دانشگاه خود بروند.

15. معایب تحصیل فوق لیسانس در فنلاند

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فنلاند در کنار مزایای متعدد، معایبی را نیز در پی دارد که متقاضیان باید به آن ها توجه کنند: دمای هوای فنلاند در زمستان می تواند به منفی 38 درجه برسد و این سرما گاهی شرایط زندگی را برای دانشجویان سخت می کند.

کاریابی در فنلاند آسان نیست و کسانی که روی درآمد کار دانشجویی در این کشور حساب باز می کنند، ممکن است به مشکل بر بخورند.

برای برقراری ارتباط با مردم این کشور نیاز به زبان فنلاندی و در برخی مناطق سوئدی دارید که این زبان ها، زبان هایی رایج و آسان برای یادگیری نیستند.


سوالات متدوال تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند

✅ تفاوت بین شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه و دانشگاه علوم کاربردی فنلاند چیست؟

برای تحصیل کارشناسی ارشد در فنلاند به حداقل 2 سال سابقه کار حرفه ای نیاز دارید.

✅ تحصیل فوق لیسانس در فنلاند به چه زبان هایی ممکن است؟

متقاضیان می توانند به زبان های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی به تحصیل فوق لیسانس بپردازند.

✅ هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل فوق لیسانس در فنلاند مبلغی بین 8.000 تا 20.000 یورو تخمین زده می شود.

✅ آیا امکان تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در فنلاند وجود دارد؟

بله! با استفاده از بورسیه ها و برخی قوانین مهاجرتی می توانید در فنلاند به رایگان درس بخوانید.

✅ امکان چند ساعت کار همزمان با تحصیل فوق لیسانس در فنلاند وجود دارد؟

دانشجویان می توانند حداکثر 30 ساعت در هفته در فنلاند کار کنند.

جمع بندی

Conclusion

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی فنلاند با ارائه مدارک کارشناسی و زبان و همچنین سابقه کاری لازم امکان پذیر می شود و دانشجویان در صورت موفقیت در دریافت پذیرش، از مزایای متعددی از جمله مدارک معتبر، هزینه مناسب و همچنین تجربه زندگی امن و آرام برخوردار خواهند شد. خوب است بدانید که بورسیه هایی نیز در این کشور در دسترس متقاضیان تحصیل فوق لیسانس قرار دارد که می تواند هزینه رایگان را برای آن ها میسر کند. اگر به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یک کشور اروپایی هستید، فنلاند می تواند یک انتخاب مناسب و عالی برایتان باشد.

در صورت تمایل برای مشاوره تخصصی با مشاورین ارشد موسسه حقوقی سروش فردا اینجا کلیک کنیدو فرم ارزیابی را پر کنید.

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 18

ثبت درخواست مشاوره
هزینه: موقتا رایگان