تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین (+ تغییرات 2021)

ukraine Flag

دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در 260 دانشگاه اوکراین و کسب تخصص در زمینه های مختلف علمی را دارند. هر ساله موسسات آموزش عالی این کشور، میزبان دانشجویان 148 کشور جهان هستند. اگر برای تحصیل کارشناسی ارشد، کشور اوکراین را انتخاب کرده اید، در این مقاله با سرفصل های زیر به کلیه سوالات شما در این زمینه پاسخ داده خواهد شد:

 • مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین چیست؟
 • تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین به چه زبان هایی امکان پذیر است؟
 • شرایط پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه های اوکراین چیست؟
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین چقدر است؟
 • محبوب ترین رشته ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین کدامند؟

✅ بررسی تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین

تحصیلات عالی در اوکراین دارای سابقه ای چند صد ساله در جهان است. موسسات آموزش عالی این کشور برای اولین بار در قرن هفدهم تاسیس شدند. وجود اساتید باتجربه و تنوع زیاد در تخصص ها و مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین، باعث محبوبیت این کشور در بین دانشجویان خارجی شده است. شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین به دلیل نداشتن هیچ گونه آزمون ورودی در دانشگاه ها پذیرش در این کشور را ساده کرده است. ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین، با ساختار انعطاف پذیر و مطابق با گرایش های مدرن، تجربه تحصیلی منحصر به فردی را برای دانشجویان به ارمغان خواهد داشت. در سال 2005، اوکراین به روند بولونیا پیوست که گامی مثبت در جهت ادغام آموزش اوکراین در حوزه آموزش عالی اروپا است.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

ادامه تحصیل فوق لیسانس در اوکراین
Snip20180914_36

1. مزایای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اوکراین

بیش از 50 دانشگاه در سراسر کشور اوکراین، دانشجویان بین المللی را پذیرا هستند. این موسسات از تمامی امکانات پیشرفته شامل: آزمایشگاه ها، کتابخانه های دیجیتال، سالن های بدن سازی و ورزشی، سالن های سخنرانی مجهز و غیره، برای ارائه بهترین آموزش برخوردارند.
برخی از مزایای دیگر ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اوکراین به شرح زیر است:

 • پذیرش بدون آزمون ورودی
 • سیستم آموزشی با کیفیت
 • پایین بودن هزینه های تحصیل
 • وجود دوره های آمادگی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی
 • دوره ها و تخصص های گسترده
 • ارائه مدرک معتبر جهانی
 • جامعه امن و آرام
 • وجود دانشگاه های معتبر برای تحصیل پزشکی
 • امکان اشتغال در حین تحصیل

2. شرایط تحصیل کارشناسی ارشد اوکراین

آیا شرایط تحصیل در اوکراین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای ورود به دانشگاه‌های کشور اوکراین فاقد آزمون ورودی است. اما متقاضیان تحصیل در این کشور ملزم به داشتن سابقه تحصیلی عالی و نمرات بالا هستند. داشتن مدرک لیسانس معتبر نیز از شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین است. هم چنین سن دانشجویان کارشناسی ارشد می بایست بالای 25 سال باشد.

ادامه تحصیل فوق لیسانس در اوکراین
colorful-street-buildings-of-Kiev

3. فرآیند اخذ ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد در اوکراین

در اینجا مراحلی که برای تحصیل در اوکراین نیاز دارید آورده شده است:

 • فرم درخواست را پر کنید.
 • پس از مدتی کوتاه، مسئول پذیرش دانشگاه به درخواست شما پاسخ می دهد.
 • شما باید یک نسخه اسکن شده از مدارک خود را ارسال کنید. آن ها به درستی تجزیه و تحلیل می شوند و اگر با شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین، مطابقت داشته باشند، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد. اگر پیشنهاد پذیرش را بپذیرید، برای دریافت ویزای اوکراین باید 200 دلار برای دعوت نامه بپردازید. هزینه آن 100 دلار هزینه پستی است.
 • مرکز آموزش بین المللی اوکراین یک دعوت نامه رسمی و همچنین یک نامه پشتیبانی ویزا از وزارت آموزش و علوم اوکراین به نام شما صادر می کند. دعوت نامه پس از پرداخت هزینه، طی یک هفته از طریق پست به آدرس شما تحویل داده می شود.
 • برای ویزا و دعوتنامه اصلی در سفارت اوکراین در کشور خود درخواست دهید.
 • پس از دریافت ویزا، می توانید برای تاریخ ورود خود به اوکراین برنامه ریزی کنید.
 • شهریه، مدارک و هزینه های خدمات، هزینه پذیرش و هزینه خوابگاه یک ساله را پرداخت کنید.
 • پس از دریافت نامه پذیرش، باید برای تحصیل در اوکراین، درخواست ویزای خود را بدهید. شما باید نامه پذیرش، گذرنامه و سایر مدارک لازم را به سفارت محلی اوکراین بیاورید. در آنجا می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. این باید چند هفته قبل از تاریخ برنامه ریزی ورود شما به یک دانشگاه اوکراین به اتمام برسد، تا زمان کافی برای پردازش مدارک و بررسی هرگونه مسئله ممکن وجود داشته باشد.

4. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

 • گواهی مدرسه یا کالج متوسطه یا معادل آن
 • گواهینامه درجه اول (لیسانس)
 • نتیجه موضوعات درسی با ریزنمرات
 • گذرنامه بین المللی
 • فرم درخواست تکمیل شده 
 • اسکن مدرک لیسانس برای تحصیلات تکمیلی و ریز نمرات
 • آخرین گواهی پزشکی عمومی
 • گواهی آزمایش ایدز
 • گواهی تولد (هنگام ورود)
 • بیمه نامه اقدام در قلمرو اوکراین
 • بلیط هواپیما برگشت با تاریخ بازگشت

با پذیرش شرایط کارشناسی ارشد اوکراین، اگر مشکلی در مدارک وجود نداشته باشد، شما یک پیشنهاد رسمی و فاکتور دوره تحصیل و سایر پرداخت ها دریافت خواهید کرد. پس از آن، شما باید یک نامه تأیید ورود خود را به همراه یک نسخه از صورتحساب بانک، که تأیید پرداخت درخواست / پذیرش شما است، برای ثبت نام ارسال کنید.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد اوکراین
Kyiv

5. سیستم آموزش عالی در اوکراین

اگر شرایط این روش را ندارید، نگران نباشید:

شما می توانید با ورود به سامانه پیشنهاد، روش های مهاجرتی را که با شرایط شما انطباق دارند را براساس آپدیت های روز، پیدا کنید.

ورود به سامانه پیشنهاد

قانون آموزش عالی، چارچوب اصلی تحصیلات عالی در اوکراین را پایه گذاری کرده است. مطابق با آن، سیستم آموزش عالی اوکراین 4 سطح تحصیلات دانشگاهی را به شرح زیر معرفی می کند:

 • متخصص ارشد: این دوره 2 تا 3 سال طول می کشد و یک سطح مهارتی است که شرط ورود به آن، به پایان رساندن برنامه تحصیلی متوسطه است.
 • کارشناس: سطح کارشناسی 4 ساله است و آموزش، مهارت و دانش داوطلبان را در رشته هایی مثل: اقتصاد و مهندسی، هنر و غیره می سنجد. مطابق وزارت آموزش عالی اوکراین، درجه کارشناسی سطح اول آموزش عالی اوکراین محسوب می شود.
 • متخصص کارشناس: این یک سطح بالاتر از کارشناسی است و مستلزم گذراندن یک سال اضافه است. این مقطع نیز بر پایه تحصیلات سطح کارشناسی با واحدهای اضافی در رشته مورد انتخاب دانشجویان است.
 • کارشناس ارشدها: این مقطع فرم کاملی از آموزش عالی در اوکراین است و نشانگر تفکر نوآورانه در رشته مربوطه است و بر اساس دانش آموخته شده در سطوح تحصیلی قبلی است. دانشجویان ارشد برای اثبات مهارت خود در جمع آوری اطلاعات و دانش در رشته ای خاص، دست به نگارش مقاله می زنند.

6. طول دوره کارشناسی ارشد در اوکراین

در دوره‌ های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در اوکراین، به متقاضیان علاوه بر آموزش‌های تئوری، مهارت‌های مهم کاربردی نیز آموزش داده می‌شود. بعد از پایان این دوره ها، دانشگاه مربوطه به دانشجوی خود مدرک کارشناسی ارشد هماهنگ با استاندارد اروپایی پروسه بلونیا (Bologna Process) اعطا می کند.
ادامه تحصیل فوق لیسانس در اوکراین یک پروسه آموزشی 2 ساله است (تقریباً 120 تا 240 ECTS اروپایی)، اما بعضی از رشته ها دوره های کوتاه تر، مثلا 3 ترمه دارند.

7. تاریخ پذیرش تحصیل در مقطع فوق لیسانس اوکراین

دانشگاه ها در اوکراین برای برنامه های مدرک کارشناسی ارشد، دو بار در سال دانشجو می پذیرند. پذیرش پاییز: از اول سپتامبر تا اول نوامبر و پذیرش زمستانی: از اول فوریه تا اول مارس.

Ukrainian-Translation-Services
Ukrainian-Translation-Services

8. تحصیل کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در اوکراین

دروس دانشگاهی در اوکراین به سه زبان اوکراینی، روسی، انگلیسی برگزار می شود. کلاس های 9 ماهه زبان تاپفک ( آماده سازی) نیز به عنوان پیش دانشگاهی در دسترس است. جهت ادامه تحصیل فوق لیسانس در اوکراین، دانشجویان و متقاضیان از سراسر جهان ملزم به شرکت در دوره تاپفک هستند. این دوره، یک دوره یک‌ساله برای آماده‌سازی متقاضیان تحصیل در اوکراین می باشد. هم چنین دانشجویان متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اوکراین می بایست نمره 6 یا 6.5 مدرک آیلتس را دریافت کرده باشند.

در دوره تاپفک به متقاضیان تحصیل در اوکراین، موضوعات مختلفی مثل زبان روسی، ریاضی، فیزیک، شیمی، مکانیک، زیست‌شناسی و زبان تخصصی پزشکی (ویژه دانشجویان پزشکی) در حد بالا ارائه می‌گردد.

هزینه‌ی تقریبی شرکت در دوره آمادگی و اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی از 2800 تا 6200 (دلار آمریکا) می‌باشد، که این مبلغ بسته به دانشگاه‌های مختلف متفاوت است.

9. بورسیه تحصیلی در اوکراین:

در حالت معمول، آموزش رایگان توسط هیچ دانشگاه پزشکی یا مهندسی یا هواپیمایی اوکراین ارائه نمی شود. از آنجا که اکثر دانشگاه های معتبر اوکراین، دانشگاه های دولتی هستند، هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین بسیار کم است و حتی برای دانشجویان بین المللی 40٪ یارانه می گیرند. دانشجویان در اوکراین هزینه های شهریه خود را با استفاده از هزینه شخصی خود پرداخت می کنند. این بدان معناست که تحصیل در اوکراین کاملاً مبتنی بر سیستم مالی خود دانشجو است. دانشجویان در اوکراین هزینه زندگی خود را بسته به امور مالی اسپانسر یا والدین خود پرداخت می کنند.

ادامه تحصیل فوق لیسانس در اوکراین
Kiev-city

 انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی اوکراین:

بورس تحصیلی / کمک مالی توسط مشاوره های آموزش: اوراسیا به بهترین دانش آموزانی که برای ادامه تحصیل فوق لیسانس در اوکراین می آیند کمک مالی می کند. EEC از سال دوم تحصیل به بهترین دانشجویان خود بورسیه سالانه می دهد. بورسیه هایی که دانشجویان دریافت می کنند 1000 دلار یا 20٪ هزینه های شهریه آنها است. بورسیه های تحصیلی از دانشجویان مختلف به دانشجویان متفاوت است و براساس لیاقت دانشجو است. بورسیه ها نیازی به بازپرداخت ندارند. بیشتر بورسیه تحصیلی براساس سوابق تحصیلی، هنری، ورزشی یا سایر فعالیت های فوق برنامه و سوابق خدمات اجتماعی دانشجو است.

بورس تحصیلی توسط دانشجویان مرجع: کمک مالی UMEC به دانشجویان مرجع برای تحصیلات بیشتر در اوکراین اعطا می شود. این بورسیه تحصیلی اوکراین بخشی از هزینه های دانشجویی را برای دانشجویان برتر فراهم میکند. دانشجویان برای اخذ این بورسیه تحصیلی بایستی پیش از ورود به دانشگاه درخواست خود را ارسال کنند. استفاده کننده از این بورس تحصیلی اگر 2 یا 3 دانشجو توسط مرجع خود تأمین کند، EEC بخشی از هزینه های دانشجویی را می دهد و اگر بیش از 5 دانشجو فراهم کند، EEC می تواند هزینه های کامل دانشجویی را بدهد.

10. بهترین دانشگاه های اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در بیش از 260 دانشگاه در اوکراین و کسب تخصص در زمینه های مختلف علمی را دارند. هر ساله موسسات آموزش عالی این کشور میزبان دانشجویان 148 کشور مختلف از جهان است. در حال حاضر، برنامه ها و خدمات آموزشی مشترکی برای اتباع خارجی وجود دارد. بیش از 65000 دانشجوی خارجی در اوکراین تحصیل می کنند.

در کشور اوکراین دانشگاه‌های متعدد دولتی و خصوصی هستند ولی بهترین دانشگاه‌های اوکراینی برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد با توجه به رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان (QS) به شرح زیر می‌باشد:

دانشگاهرتبه بندی QS
دانشگاه ملی VN کارازین خارکف477
دانشگاه ملی تاراس شوچنکو از کیف601
دانشگاه فنی ملی “موسسه پلی تکنیک خارکف”651
Ivan-Franko-Lviv-National-University
Ivan-Franko-Lviv-National-University

11. رشته های پرطرفدار تحصیل مقطع فوق لیسانس در اوکراین

برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد در اوکراین، برنامه های تجارت و مدیریت از محبوب ترین برنامه های تحصیلی هستند. این رشته ها به طور مداوم در حال رشد هستند، بنابراین شما قطعا برنامه ای را پیدا خواهید کرد که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. برنامه های اجرایی یا بین المللی MBA، مدیریت، امور مالی و حسابداری و سایر برنامه های کارشناسی ارشد در اوکراین به عنوان بهترین رشته ها برای انتخاب در دسترس شما هستند.

12. هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین

هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین نیز بسته به رشته تحصیلی و آموزش به زبان انگلیسی یا اوکراینی متغیر است. با این حال تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه و در حدود 1500 تا 3500 دلار در هر ترم می‌باشد. این هزینه شامل شهریه دانشگاه و هزینه خوابگاه است که در بدو ورود به دانشگاه باید پرداخت شود.

هزینه پردازش دعوت نیز حدود 400 دلار (شامل نامه پشتیبانی و ویزا) است که قبل از ورود به دانشگاه پرداخت شده است.

13. بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی اوکراین

دانشجویان بین المللی در اوکراین، لازم است برای ثبت نام و خرید یک بیمه نامه ویژه بهداشت و درمان اقدام کنند. هزینه این بیمه نامه به طور متوسط 100 دلار در سال است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد اوکراین
kiev-city-ukraine-evening-time-view-2

14. هزینه زندگی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین در مقایسه با بسیاری از شهرهای دیگر اروپا پایین است. به دلیل تفاوت در سبک زندگی دانشجویان، ارائه رقم دقیق دشوار است. با این وجود برای یک زندگی راحت در اوکراین، حدود 1200 تا 1500 دلار در سال برای هزینه های زندگی علاوه بر شهریه نیاز دارید. هزینه زندگی دانشجویان در اوکراین بسته به موقعیت و شهر متفاوت است. عموماً، شهرهای بزرگتر مانند کیف هزینه زندگی بسیار بیشتری نسبت به شهرهای کوچک مانند سومی یا خارکف دارند.

هزینه اسکان دانشجویان بین المللی در اوکراین

هزینه اسکان یکی از عمده ترین هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین است. تقریباً تمام دانشگاه های اوکراین خوابگاه های مخصوص دانشجویان خود را دارند که دانشجویان بین المللی می توانند در آنجا زندگی کنند. قیمت اتاق در خوابگاه از 40 دلار تا 70 دلار خواهد بود. علاوه بر آن عده ای از دانشجویان زندگی در آپارتمان شخصی را ترجیح می دهند. قیمت آپارتمان ها به شهر، اندازه آپارتمان و موقعیت آن (مرکز یا حومه) بستگی دارد. شما می توانید یک آپارتمان یک اتاقه با قیمت 100 دلار در مرکز شهر اجاره کنید. هزینه آپارتمان به شرایط تعمیر آپارتمان و مبلمان نیز بستگی دارد که می تواند به 150 دلار در ماه نیز برسد. اگر آپارتمان خود را با دانشجویان دیگر شریک شوید، می توانید این هزینه ها را به اندازه قابل توجهی کاهش دهید.

Lviv,-Lviv-Oblast,-Ukraine
Lviv,-Lviv-Oblast,-Ukraine

15. شرایط اشتغال حین تحصیل در اوکراین

آیا شرایط تحصیل در اوکراین را دارید؟

قبل از ادامه مطالعه، این فرم را پرکنید. کارشناسان ارشد موسسه شرایط شما را تا ۱۰ ساعت کاری آینده بررسی کرده و با شما تماس می گیرند.

صفحه 1 از 2

اگر دانشجوی سخت کوشی باشید، تأمین هزینه های زندگی چندان دشوار نیست، زیرا هزینه زندگی در اوکراین نسبت به سایر کشور های اروپایی پایین است. شما می توانید با انجام نوعی کار نیمه وقت که به تحصیل شما آسیب نرساند به هزینه های تحصیل خود کمک کنید. دانش کامپیوتر و اینترنت به شما کمک می کند هر نوع شغل نیمه وقت را دریافت کنید.

به عنوان یک دانشجوی خارجی در اوکراین، اجازه اقامت موقت به شما داده می شود که با این مجوز می توانید اجازه کار را بدست آورید. با این حال، برای دریافت آن، باید کارفرمایی پیدا کنید که به خدمات شما علاقه مند باشد. این شرکت باید در گرفتن این مجوز کار به شما کمک کند. همچنین زمان کار دانشجویان نمی تواند بیش از 40 ساعت در هفته باشد.

16. معایب تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین

 • روند پذیرش مستقیم نیست، از این رو شما نمی توانید مستقیماً به هیچ موسسه ای مراجعه کنید. شما همیشه باید از طریق یک نماینده با دانشگاه خود در ارتباط باشید. همه وب سایت هایی که به صورت آنلاین با نام دانشگاه ها مشاهده می کنید، وب سایت های واقعی دانشگاه نیستند. از این رو باید هنگام درخواست دقت کافی داشته باشید.
 • پرداخت شهریه دانشگاه همیشه هنگام ورود به اوکراین به یک نماینده پرداخت می شود و مستقیماً به حساب دانشگاه واریز نمی شود. نماینده مبلغ را دریافت میکند. بخشی از آن را به دانشگاه می پردازد و در نهایت هزینه شخصی خود را می گیرد. 
 • در اوکراین هوا بسیار سرد است اما دانشجویان پس از مدتی خود را با شرایط سازگار می کنند. از این رو دانشجویان باید سازگاری کافی با محیط را داشته باشند.
هزینه تحصیل کارشناسی ارشد اوکراین
Odessa,-Ukraine-(2)

سوالات متداول تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین

✅ شرایط عمومی تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین چیست؟

متقاضیان تحصیل در اوکراین ملزم به داشتن سابقه تحصیلی عالی و نمرات بالا هستند. داشتن مدرک لیسانس معتبر نیز برای پذیرش آنها الزامی است. هم چنین سن دانشجویان کارشناسی ارشد می بایست بالای 25 سال باشد.

✅ اخذ مدرک کارشناسی ارشد در اوکراین چقدر طول می کشد؟

پروسه آموزشی 2 ساله است (تقریباً 120 تا 240 ECTS اروپایی)، اما بعضی از رشته ها دوره های کوتاه تر، مثلا 3 ترمه دارند.

✅ تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

دروس دانشگاهی در اوکراین به سه زبان اوکراینی، روسی، انگلیسی برگزار می شود.

✅ محبوب ترین رشته ها برای تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین کدامند؟

برنامه های تجارت و مدیریت از محبوب ترین برنامه های تحصیلی هستند. برنامه های اجرایی یا بین المللی MBA، امور مالی و حسابداری نیز در اوکراین بسیار پرطرفدارند. ضمن اینکه رشته های پزشکی به خاطر هزینه های پایین تحصیلی جایگاه ویژه دارند.

✅ هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین چقدر است؟

هزینه های تحصیل در اوکراین نیز بسته به رشته تحصیلی و آموزش به زبان انگلیسی یا اوکراینی متغیر است. با این حال هزینه‌ تحصیل کارشناسی ارشد در اوکراین بسیار مقرون به صرفه و در حدود 1500 تا 3500 دلار در هر ترم می‌باشد.

جمع بندی

Conclusion

اوکراین به عنوان یک مقصد محبوب برای تحصیل کارشناسی ارشد در بین دانشجویان بین المللی شناخته شده است. وجود امتیازات فراوان مثل پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل نسبت به اکثر کشورهای اروپایی و کیفیت بالای آموزش، تعداد دانشجویان خارجی این کشور به طور چشمگیری افزایش داده است.

در صورت تمایل با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت نمایید.

همچنین شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ های همین مقاله بپرسید تا توسط مشاورین ارشد موسسه پاسخ داده شود.

certificate
certificate
certificate
certificate

مجوزات رسمی موسسه حقوقی سروش فردا / موسسه سفیر سروش فردا

اصل تمامی مجوزات در دفتر مرکزی تهران، قابل رویت و استعلام است.

lawyer

۱۲سال سابقه وکالت

مشاوره زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری ایران از سال ۱۳۸۷

+۲۰۰همکاری رسمی

همکاری رسمی با وکلا و موسسات مهاجرتی برخی کشورهای اروپایی

 • مشاوره رایگان: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ - پنج شنبه ها تا ساعت ۱۶

موسسه سروش فردا